Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) Jenne válasza mike1334 (#8250) üzenetére


Jenne
senior tag

Jól tudod, ez valóban így van. [link]
De a lényeget kimásoltam.
Fogyasztót nem illeti meg az elállási jog:
olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza (hajnyírók, hajformázók, hajkefék, férfi borotvák, női borotvák, epilátorok, IPL tartós szőrtelenítők, gyantázási eszközök, férfi szőrtelenítési termékek, női szőrtelenítési termékek, elektromos fogkefék, fogkefe pótfejek, lázmérők, inhalátorok).

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8252) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Vettem akciósan egy Remington Alli in One arcszőrzet formázó készletet

Ilyesmi fejekkel

Nagyon jó és nagyon meg is lennék vele elégedve, de egy dolog nagyon zavaró benne.

Ugye akus azt írták elsőre töltsem 16 órát majd használható, fel is töltöttem égett a három zöld led szépen borotvált de 15 20 perc múlva lemerült. És azóta is ezt csinálja és ami nagyon zavaró.

DE legjobban az zavar ha lemerülőben van hiába dogom be a konnektorba nem borotvál csak ha megvárom, hogy újra feltöltődjön. Tehát nem úgy mint a borotvám ami áramról is megy.

Jól gondolom, hogy ez nem természetes és hálózatról is működnie kéne, illetve tovább bírnia?
Vissza lehet ilyen miatt vinni cseréltetni egy másikra? Így azért elég használhatatlan pedig egyébként nagyon jó.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8253) Jenne válasza Breki (#8252) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Én nem használok ilyet csak a neten tudtam utána nézni.
Melyik ez a típus? A PG6030 vagy a PG6130 ? Bár nagyjából mindegy. Mindkettő csak akkuról üzemeltethető!!
Tehát ez nem hiba, ilyenek ... Mindkettő hosszú töltési ciklusú, azaz 14-16 órás töltést igényelnek. Mindkettőre 40 perc akkus használati időt ír a gyártó. Nálad ez 15-20 perc. Ez adódhat abból, hogy régóta a polcon állt és az akku elöregedett.
Próbáld meg visszavinni oda ahol vetted, a gyári dobozába visszacsomagolva és minden tartozékával együtt, a blokkal együtt. Az bizonyítja mikor vetted és azt is, hogy a garancia időn belül van. Elvileg ezekre 3 év a garancia. Mond el a boltban, hogy hamar lemerül a gép, a gyárilag megadott 40 perc helyett csak negyed órát működik és leáll. Próbáld meg a boltban ezt a vonalat erőltetni, ha normálisan állnak hozzá akkor élhetsz a csere garanciával és kérj egy másikat vagy kérd vissza az árát. Ha igaz akkor a Remingtonokra cseregarancia van.
De ha gondolod akkor kérdezz rá az Ügyfél szolgálatuknál. [link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8254) Jenne válasza Breki (#8252) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Ha ez segítéség akkor használd ki. Rákérdeztem a Remington Ügyfélszolgálatnál a Te problémádra.
Az alábbi választ kaptam. Bemásolom.

Tisztelt Xxxxx Yyyyy!

Köszönjük, hogy kérdésével Ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
A Remington 3 év cseregaranciát vállal a termékre.
Amennyiben hibát tapasztal a készüléknél, kérjük, vigye vissza azt a vásárlás helyére a számlával együtt. A garanciális ügyintézés/csere ott történik.
Internetes vásárlás esetén, kérjük az értékesítő cég ügyfélszolgálati telefonszámán vagy email címén jelezze a problémát.

Üdvözlettel:

Remington ügyfélszolgálat

Phone (+36) 1 347 9007 | Fax (+36) 1 347 9001

E-mail ugyfelszolgalat@eu.spectrumbrands.com

Spectrum Brands Group

Spectrum Brands Hungaria Kft.

H-1191 Budapest | Ady Endre út 42-44. | Hungary

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8255) olizatriznyá


olizatriznyá
tag

Sziasztok!

Régebbi 4000-es, illetve 3000-es Braunokat használok rég óta. Meg vagyok velük elégedve, de megláttam egy modernebb, billenőfejes Series 5-ös gépet a vaterán 3 ezerért, és megvettem. Persze ez is régi masina, de elcsábultam az alakjától, a tisztítóállomástól, meg az egyéb ficsőröktől. Ahogy megérkezett, egyből kipróbáltam, és ahogy az eladó írta is, hát eléggé kopott volt már a fej, nem vitt rendesen. Egy új 51S kombipack 9 ezer forint hozzá, és ez a legalja, ettől csak felfelé vannak az árak, még Ebay-en is. Elkezdtem nézegetni a Tricontrol szitáját, kését, és egyformának tűnt. Átraktam rá, passzolt! Ekkor kezdtem keresgélni, gondoltam,hogy nem én találtam fel a spanyol viaszt. Végül Flashcash fórumtárs segített ki két linkkel, ami igazolja hogy a 30B szita és kés tökéletesen helyettesíti az 51S-et.
Itt a két link: [link]
[link]

Tehát aki spórolna egy kicsit az nyugodtan vegye a 30B-t az 5-ös sorozathoz. Azt már 6500Ft-ért házhoz is viszik.

Üdv: olizatriznyák

[ Szerkesztve ]

olizatriznyák

(#8256) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Spam mail-ben kaptam egy ilyen hirdetést is. Természetesen nem vagyok naív, tuti valami nem stimmel a dologgal és pont erre szeretnék rákérdezni. Lealkudtuk-hu->megbízható egyáltalán, illetve mit jelent a termék leírásban szereplő "Utángyártott" megjelölés?! Nem eredeti Gillette gyármány?!

Mit gondoltok?! :F

Köszi!

(#8257) olizatriznyá válasza SunMount3r (#8256) üzenetére


olizatriznyá
tag

Az utángyártott régen azt jelentette, hogy a gyártás befejezése után, az eredeti gyártósoron, de már a gyár felügyelete nélkül készülnek a darabok. Így volt ez a Trabant gyártógépeinek megvásárlása után Indiában készült alkatrészekkel is.
Mára az utángyártott szó, a hamisítvány szinonimájává vált sajnos.( bár az én fejemben nem)

olizatriznyák

(#8258) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, a ti tanácsotokra vettem kb. másfél évvel ezelőtt Braun WaterFlex WF2s borotvát. Nagyon meg vagyok elégedve vele, csak mostanra elkopott a feje, a Braun írja is ahonlapján, hogy 18 havonta kellene fejet cserélni rajta.

Ami a kérdésem: Ehhez a borotváoz melyik fej is jó, a honlapjukon nem tudok eligazodni:

Braun fejek

Illetve a megfelelő fejet honnét tudom majd megvenni?

(#8259) Jenne válasza Dreadloord (#8258) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Gondolom az 51B típus kell Neked. Nézz körül a neten hol a legolcsóbb, de nagyjából ilyen áron lesznek
Én ezt találtam hozzá.[link]
Vagy még ez.
Itt is van nézd végig melyikekhez való. Görgess lejjebb és Kompatibilis készülékeknél nyisd le a Teljes listát. Keresd ki a Te készüléked típus számát, hogy köztük van-e? Ha igen akkor ez való bele, de szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8260) mike1334 válasza Dreadloord (#8258) üzenetére


mike1334
veterán

Milyen gyakran használtad? Én is tavaly tavasszal vettem, de még nem nagyon tűnik kopottnak és rendesen is vág. Én két naponta használom szárazon.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8261) Pacino68


Pacino68
tag

Sziasztok!
Ezek szerint mindkettőtöknek bevált a Waterflex, most tervezek venni én is! 😎

"A 22-es csapdája"

(#8262) SunMount3r válasza olizatriznyá (#8257) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor még inkább tuti, hogy nem ugrok bele...

Amúgy a városban (Debrecen) se a Rossman-okban, se a DM-ben nem lehet 4db-os Gillette M3 Turbo fejeket venni már lassan fél éve. A 8db-osat pakolják ki 10K-ért, ami azért kicsit vicces... Ezt nem tartom túl szép eljárásnak. Lehet kénytelen leszek sima M3-at venni, ami azért a legutóbbi tapasztalataim szerint már rég nem olyan minőségiek, mint anno. A Turbo még tartja magát.

Van egy Fusion-öm is, de szerintem minden az M3 Turbo felett csak marketing és pénzkidobás, a Fusion fejeket kerete meg túl vastag a szakállvágáshoz és drágább is... :(

(#8263) Jenne válasza SunMount3r (#8262) üzenetére


Jenne
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8264) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
Philips S7370/12: 43.000 Ft
Philips RQ1250/16: 55.000 Ft
Megéri a felárat? 2-3 naponta borotválkozok, nem túl erős a szakállam.
Köszi!

(#8265) Dreadloord válasza mike1334 (#8260) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Én heti 2-szer szoktam borotválkozni, de elég erős az arc szözetem, onnan tudom, hogy kopik, hogy régen ha 3 nap után borotválkoztam, simán vitte, most már tépi itt-ott néha, tipikus penge kopás.

(#8266) mike1334 válasza Dreadloord (#8265) üzenetére


mike1334
veterán

Hm fura, az enyém is elég erős...és volt, hogy 3-4 napos borostát is nyírtam vele..na ott azért húzott :) de alapvetően jó...mondjuk egy panát kipróbálnék, kíváncsi vagyok arra az őrület nagy rezgésszámra :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8267) Pacino68 válasza mike1334 (#8266) üzenetére


Pacino68
tag

Kiváncsi lennék én is egy Pana véleményre, nem használ senki ilyent, vagy nem is ajánlott?
Egy ilyent néztem [link]

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#8268) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Borotva vásárlás előtt állok és két típust néztem ki magamnak.

1. Braun 3050cc
2. Braun 3040s w&d

Első elektromos borotvám lenne. Van különbség igazából a kettő között? Egy árkategória ahogy látom. Nehéz dönteni. Írnátok valamit róluk kérlek? (értékelésekbe csak jót hallottam mindkettőről)

Köszönöm előre is,

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8269) Zoona válasza Zoona (#8268) üzenetére


Zoona
aktív tag

Esetleg még most látom, hogy a Braun 3080 w&d akciós az emagnál. Az is ebbe az árkategóriába esik így arra is le tudnék csapni.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8270) Jenne válasza Zoona (#8269) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Az általad kérdezett két borotva között (Braun 3050cc és Braun 3040s w&d) alapvetően semmi különbség nincs, csak a 3050cc-nek van tisztítóállomása is és használható hálózatról is, míg a 3040 csak akkuról. De ha kábé ekkora a pénz kereted akkor már inkább ezt javaslom. Egy kategóriával magasabb (ötös szériához való) szitája és kései vannak. Más a szita mintázata is.
Valaki használ itt ilyen Waterflexet, mert a napokban kérdezett róla, talán Ő tud bővebb infóval is szolgálni Neked, ha erre jár. Ez a waterflex borotva is (ha jól tudom) használható szárazon is, nem kell okvetlenül borotva habozni vagy gélt használni hozzá.
A 3050 és a 3040 az Ni-MH akkus(nikkel.metalhidrid) a Waterflex pedig Li-Ion akkus. Ez utóbbi akku a modernebb és jobban kezelhető.
Persze Te döntesz, csak leírtam ami hirtelen eszembe jutott.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8271) Dreadloord válasza Jenne (#8270) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Jaja, én kérdeztem róla, én szinte mindig szárazon használom, és jól leszedi a szőrzetet, meg a pajeszvágója is szuper.

(#8272) Jenne válasza Dreadloord (#8271) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi a választ.
Remélem Zoona topik társ is olvassa majd, és könnyebb lesz a döntés.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8273) Zoona válasza Jenne (#8270) üzenetére


Zoona
aktív tag

Szuper, köszönöm :) Felveszem a listára és majd szétnézek. Ki akarom majd használni a Joy napokat a mediaba lesz 20% kedvezmény akkor.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8274) olizatriznyá


olizatriznyá
tag

Aki a múlt héten, vagy akár a hosszú hétvégén rendelt az emagtól, az jól tette, mert azóta emelték az árakat.
A Braun 51S kombipack pl egy ezressel drágább lett.

olizatriznyák

(#8275) kadet93


kadet93
tag

Valakit érdekelne egy bontatlan Braun 7899cc erősen kedvezményes áron esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#8276) #88727040


#88727040
törölt tag

Én azon kevesek közé tartozom, akik hosszú évek után visszaváltottak körkésesre rezgőkésesről, és nem bántam meg.

Kevésbé viseli meg a bőrömet, viszont kevésbé is borotvál simára, mint a rezgőkéses. Legalább hamarabb lesz borostám, amit a nők is vonzónak találnak.

Az állandó borostát viszont szintén nem bírja a bőröm, mert viszket, pattanásos lesz a bőröm, ráadásul ápolatlan, igénytelen is szerintem
(szakadt hajléktalan feeling, hiszen nekik nincs lehetőségük borotválkozni,de hát a divat ebbe a hajléktalan style felé fordul------>szakadt ruhák,farmerok, szőrös arc, zsíros haj stb).

Ráadásul sokkal halkabb működés.
Nem fog kiszakadni a szita, nem kopik el a kés, hiszen önélező.
Nem hagy el kóbor szőrszálakat, mindent levág, több napos borostát pajeszvágó nélkül viszi.

Nekem nem hátrány a "csak akksis" használat, a Li-akkura bármikor rátöltök és kész.

Használható habbal is, meg zuhany alatt, de én ezeket nem használom egyelőre.

Szóval nekem több az előnye, mint a hátránya,de legfontosabb, hogy kíméletesebben borotvál.

Múlt héten az Árkádok MM-ben akcióban 20 ezer alatt vettem Remington xr1330 borotvát. Hasonló kategóriájú Philips legalább egy 10-essel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#8277) #88727040


#88727040
törölt tag

Még azt elfelejtettem, hogy nem lesz koszos a borostától a mosdó,mert a gépben gyűlik össze a borosta.

Összességében, majd kiderül milyen hosszabb távon.

(#8278) zsoltzsolt válasza #88727040 (#8277) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Melyik rezgőkésest használtad?

(#8279) #88727040 válasza zsoltzsolt (#8278) üzenetére


#88727040
törölt tag

BRAUN 3-as széria (vágófej,motor egyforma,csak extrákban különböznek,azonos széríán belül)

[ Szerkesztve ]

(#8280) zsoltzsolt válasza #88727040 (#8279) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a váalszt!
Nekem már közel másfél éve van Remington HyperFlex Pro XR1370, most meg a Trnd és a Braun jóvoltából egy Braun Series 9 9290cc.
Húsz éve csak körkésest használok - Philipsek, most meg a fent említett Remington. A Remingtont szinte tökéletesnek gondoltam, mindaddig, amíg nem kezdtem el használni a Braun Series 9 9290cc-t.
Nem egy kategória a kettő, az biztos.
Előnyei a Remingtonnak (és általában a körkéses borotváknak):
- halk
- önélezés a technológiából adódóan, így hosszútávon tán kisebb költség
- digitális kijelző (hány perc van még hátra)
- kíméletes
- fejvédő "kupak", ez az , ami nagyon hiányzik a Braunnál

Előnyei a Braun Series 9 9290cc--nek
- sokkal gyorsabban végez, mint a fent említett
- sokkal később leszek borostás, vagyis rövidebbre vág, a MultiHeadLOck rendszernek köszönhetően
- jobban kíméli az arcbőrt, a SyncroSonic rendszernek hála
- tisztítóállomás (Clean&Charge rendszer ) - csodákra képes, használata után egy új, csillogó, illatos borotva áll használatra készen
- semmi irritáció vagy kipirosodás vagy egyéb nyavalya

Mindkettő előnye a vízállóság, a remek design, a gyorstöltés, meg még gondolom jó pár dolog :)

De ha választanom kéne, akkor a Braun, ami egy csoda (ennyiért már illik annak lennie); igaz, mióta megjött a csomag szegény Remington nyugdíjba vonult :)

(#8281) jeni válasza #88727040 (#8276) üzenetére


jeni
félisten

ezzel egyetértek,sajnos nekem is vastag a szőröm és ezért a rezgőkésesbe kevésbé fér bele a lyukakba.
a körkéses meg jobban is levágja és tényleg sokkal halkabban jár.

(#8282) Jenne válasza zsoltzsolt (#8280) üzenetére


Jenne
senior tag

Majd időnként, úgy másfél-kéthavonta használd kicsit azt a Remingtont is, hogy az akkuja dolgozzon és töltsd is fel. Akku karbantartás. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8283) m3ss


m3ss
veterán

5-10e kozott keresek borotvat amivel lehet 3-4 mm-es borostat is vagni problemamentesen...azt hittem ezt kb mind tudni fogja, de ahogy olvasgatom a leirasokat...egyik nem jo, masik hosszbeallitastol fuggetlenul is ugyanakkora hosszat csinal...melyik tipusokat ajanljatok?
koszi

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8284) #88727040 válasza Jenne (#8282) üzenetére


#88727040
törölt tag

Most is azt használom egész héten.

Li-akkunál csak arra kell ügyelni, hogy fel legyen töltve és ne merüljön le. Pedig a tájékoztató teljes lemerítést is ír időközönként (félévente), amit Li köztudottan nem szeret. Ez a régi beidegződés, a régi akksikhoz.

Nem kell kisütni, formázni karban tartani, mint a Braunos nikkel-metál-hidrid akksit.

[ Szerkesztve ]

(#8285) #88727040 válasza m3ss (#8283) üzenetére


#88727040
törölt tag

ha most van rá 5-10 ezred, később pár hónap múlva biztos lesz még +10 ezred hozzá és akkor nézegess, mintsem, hogy beleugorj pl egy 1-es Braunba vagy t.co gazdaságos borotvákba.

de neked egyébként is szakállvágó (ehhez nem értek annyira), vagy hajnyíró (ezt 10 ezer alatt bőven meg lehet úszni, nekem jó volt borostavágásra, csak az arcom nem bírja, hosszabb távon a borostát, meg idegesít is, igénytelen stb. feljebb részleteztem) kellene a borostához szerintem

ha pedig simára akarod arra külön borotvát érdemes

[ Szerkesztve ]

(#8286) m3ss válasza #88727040 (#8285) üzenetére


m3ss
veterán

tudnal mondani par ajanlott modellt ami bevalt? szakallvagora gondoltam, csak elirtam.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8287) #88727040 válasza m3ss (#8286) üzenetére


#88727040
törölt tag

philips, remington között nézegess, amelyik szimpatikus neked

ezekkel nem lehet melléfogni

ez szakállvágó és borotva egyben, de gyakorlatilag 1-es braun (ugyanúgy, mint anno braun cruzer), ilyet nem vennék:
BRAUN MG5050, gonndolom még az elavult, lemerítgetős, kisütős, 24 óráig töltögetős Ni-akksival

[ Szerkesztve ]

(#8288) zsoltzsolt válasza Jenne (#8282) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R Köszi a tanácsot. Néha azért előveszem, mert a formája még mindig nagyon bejön, jól esik kézbe fogni.
De sajnos vágásban elmarad a Brauntól, bár inkább ez jó fél nap elteltével látható, vagyis Braun esetében jóval később leszek borostás.

(#8289) Jenne válasza #88727040 (#8284) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezeknél a Li-Ion-os borotváknál, de a telefonok ilyen akkujainál is már az akkuban van egy védő elektronika. (kivéve az un. utángyártottnak hirdetett kínai gagyi akkukat amiket messze el kell kerülni!) A philipszemben de a Braun hetesben is 3,7 V-os a Li-Ion akku és ezekben 3,04 -3,14 V között kapcsol le az akkuban lévő védelmi elektronika ami nem hagyja csontra lemerülni az akkut éppen a károsodás miatt.
Én cseréltem az én Philips RQ1280-ban akkut mert az első tulaj amikor megkapta ajándékba ezt a borotvát, akkor úgy ahogyan volt, dobozzal eltette a fiókjába és a borotva ott pihent szépen egy évet. Az akku persze szépen csendben csontra lemerült, mert nem kapott töltést és már nem lehetett feltölteni, új kellett bele. Az új az 950 mA-es lett bele az eredeti 750 m-es helyett, de ez is gyári persze és benne van az a védő elektronika is. Az első töltés az úgy történt, hogy a gyárilag előtöltött akkuval addig használtam a borotvát amíg az meg nem állt. Ekkor az akku kimeneti feszültsége 3,09 V volt. 3,09 V-nál lekapcsolta a benne lévő védelem. Mielőtt összeraktam a borotvát az akkucsere után, akkor is rámértem a töltésre. Ekkor az üresjárati feszültsége a töltés végén 3,98 V volt az akkunak, terhelten pedig 3,76 V.
Töltés az úgy történt, hogy töltöttem első töltésként 7 órán keresztül, azért ennyit mert a kijelzője szerint ugyan másfél óra múlva már azt jelezte hogy fel van töltve (60 percet mutatott) de még rajta hagytam a zárótöltéshez, ami általában a töltési idő minimum két és félszerese, de én bő háromszoros időt hagytam. Ez a zárótöltés igen fontos része a töltés befejezésének. Első töltésnél ajánlott ezt megtenni. Én a második, a harmadik és a negyedik töltéskor is így jártam el. Ez sosem árt. Megvártam amíg lekapcsol majd így feltöltöttem. Meg is lett a pozitív eredménye mostanra.
Nos az első töltésnél 60 percet mutatott a borotva kijelzője, most valahol a hetedik vagy nyolcadik töltési ciklus után (mert időnként én is használom ezt a körkésest a Braun hetes mellett) már 87 percet mutat a kijelzője akkor amikor fel van töltődve és még miután a használatkor elhasználom ezt a 87 percet és a két nulla villog még utána 22 percet lehet vele borotválkozni a lekapcsolásig. Órával is lemértem és valós ez az idő. Szépen izmosodik a gép. :K
De a braun hetesem is tudja 104 perces akkus használatot a lekapcsolásig. :) Gyárilag 50 percet adnak meg. :N
Én itthon a mi telefonjainknál is 3-4 havonta hagyom, hogy lekapcsoljon magától és akkor rányomom egy 6-7 órás hossznyi töltésre a telefonokat. Akku karbantartás miatt és jó a memória effektus ellen is. Bárki bármit mond, van ilyen a Li-Ion akkuknál.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8290) Jenne válasza Jenne (#8289) üzenetére


Jenne
senior tag

Az még kimaradt előbb, hogy amikor a hetes Braun hozzám került 13 és fél hónappal ezelőtt újonnan, akkor is az előbbiek szerint jártam el az akku töltéssel. Meg is látszik az akku erősségén. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8291) mike1334


mike1334
veterán

Üdv mindenki!
Hosszú távra szeretnék testszőrnyírót, lehetőleg ma a Mediából 10e forint körül (ha olcsóbb, akkor külön jó:) )
Vmi tipp?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8292) #88727040 válasza Jenne (#8289) üzenetére


#88727040
törölt tag

A full töltéssel egyetértek: tovább rajta kell hagyni a megadott időnél. Nálam ez az éjszaka (este9-től, vagy legkésőbb éjféltől, reggel 7-ig). Telefont is így töltöm. Én ezt csepptöltésnek ismerem. Rátölteni is lehet, mondjuk 70-80%-nál fullra,majd rajtahagyni még, hogy tényleg 100% legyen.

Ha le is merül az általában a nap végén véletlenül van.

Én most a Braunt merítgetem 2-3 havonta, már nem nagyon használtam az utóbbi időben. Sokkal tovább bírja,mint új korában (NiMH-akku). Kb. 75 perc (gyári idő 45 perc), már alig vártam, hogy fejezze már be a berregést. Próbálkoztam a hajavágós-borostás verzióval vagy fél évig, de nem bírja a bőröm (ezeket korábban leírtam)

A Braunnal elégedettebb vagy, mint a Philips-sel, ha jól értem, de a Philips-et is jó kézbe venni (modernebb forma).

[ Szerkesztve ]

(#8293) Jenne válasza #88727040 (#8292) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

A Braunt jobban kedvelem, de - és ezt az én tapasztalatom alapján mondom - ez az RQ1280-as már az a kategória és sajnos árban is, amelyik már olyan vágási minőséget (értsd a borotválkozások utáni bőr irritációra) és vágási végeredményt hoz mint a hetes Braun. Mondom ezt azok után, hogy tizen éven át megátalkodott körkéses voltam. De sosem késő váltani. :K
-----------------
A töltéshez még néhány szó: - a memória effektus megvan ezeknél a Li-Ion akkuknál is, bárhogyan is próbálják a reklám marketingben az ellenkezőjét állítani. Egyszerű tudomyány ...
Ugyan is - például a Braun borotvák Li-Ion akkujai 5 cellásak, az általam használt RQ1280-as akkuja is öt cellás. (mindig páratlan számú cellákból állnak, gyártás technológia) Amikor használjuk az akkut/berreg a borotva, a használat alatt a cellák nem egyformán merülnek. Mindig van pici eltérés a gyártásban. Akár 0,1-0,2 V feszültség eltérés is lehet köztük addigra, mikorra lekapcsol az akku belső védelmi elektronikája. Csak példának: az öt cellából kettő picit jobban merül a többihez képest és 0,2 V-al kevesebb van bennük a töltés elkezdésekor. A többi az magasabb feszültségről indul a töltéskor és a beépített elektronika sajnos még nem annyira okos, hogy külön-külön mindegyiket figyelje. Vagy a legalacsonyabb vagy a legmagasabb értéket tudja csak érzékelni. Ebből következően, - és a példánál maradva - az a két alacsonyabb feszültségű cella feszültsége fogja lekapcsoltatni az akkut a borotváról, mert előbb érik el a lekapcsolási szintet. Érthető mert azt érzékeli az elektronika, hogy elérte a lekapcsolási feszültség értéket. Leáll a borotva, pedig a másik háromban még van kevés plusz amitől még nem kapcsolna le. Feltesszük tölteni, elkezdődik a töltés, három cella magasabb feszültségről indul el, és evidens, hogy ezek előbb is fogják elérni a felső lekapcsolási értéket, holott a másik kettő még nem érte el azt a szintet mert 0,2 V-al kevesebbről indultak és még kellene nekik töltés de az elektronika már lekapcsolt. Nos a belső elektronika ezt jegyzi meg, mást nem tehet és ezek az értékek a használati hónapok alatt szépen eltolódnak. A felhasználó meg kihúzza a töltőt a készülékből, amikor az jelzi hogy kész a töltés/feltöltve, valójában pedig csak azt jelzi ki, hogy (valamelyik cella feszültsége) elérte a töltöttségi felső szintet. A töltő utána még szépen csepegtetné a néhány milliamperes áramot és kiegyenlítené/kipótolná a cellák közötti feszültség különbséget idővel, de ....
Itt jön be a zárótöltési idő amiről már említést tettem.
Azt azért tudni kell, hogy ez az akkuban lévő elektronika ez nem a töltőt kapcsolja le!! A töltő továbbra is és addig adja a feszültséget és az áramot (V/Ma) amíg ki nem húzzuk a konnektorból. A telefonok sem a töltőt kapcsolják ki! Ott is ugyan így az akkuban lévő elektronika teszi ezt. Ezért ajánlott időnként a teljes lekapcsolásig meríteni a Li-Ion akkukat és hosszan tölteni. Töltési idő plusz a töltési idő ~ háromszorosa ami a záró vagy végtöltést jelenti. Mint mondtam az a záró vagy végtöltés az nagyon fontos része a töltési folyamatnak. Félni nem kell ezektől az időnkénti lemerítésektől mert csontra nem fog sosem lemerülni a Li-Ion akku, a fentebb már írtak miatt. Az már más dolog, hogy ha egy évet vagy még többet áll az ilyen akku töltés felvétele nélkül. El is öregszik közben meg szépen lassan a kivédhetetlen önkisülés is csontra lemeríti.
A kínai occsó utángyártottnak hívott akkuknál nincs ilyen védelem beépítve, ezért is occsók de annyit is érnek.
Viszont az ilyen akkut gépzsírral kicsit bekenve és eldobva a ballisztikai kitörési röppályán (66 fokban a vízszintes síkhoz képest) akkor repül a legmesszebbre. A zsírtól meg még jobban is siklik a levegőben mint ha csak szárazon lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8294) zsoltzsolt válasza Jenne (#8293) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez olyan nagyon szép volt! :D :C

(#8295) #88727040


#88727040
törölt tag

Braun COOLTEC-ről érdekelne egy hiteles beszámoló.

(#8296) olizatriznyá válasza Jenne (#8293) üzenetére


olizatriznyá
tag

Szia!
A telómat mindig rajta hagytam reggelig a töltőn. Egy év alatt kinyírta az akksikat. Jó lenne végre tudni, hogy mi a helyes töltés, mert olvastam egy cikket, amiben a te állításoddal eléggé ellentétes volt az ajánlás (sosem lemeríteni, sosem fullra tölteni).
A te infód honnan van? Az említett cikkben az írták, hogy egy akkugyártó cég mérnökével készült a beszélgetés.

olizatriznyák

(#8297) olizatriznyá válasza olizatriznyá (#8296) üzenetére


olizatriznyá
tag

Na, mivel ráértem :D elolvastam pár leírást a töltési technológiákról. Nem lettem okosabb, ugyanis ezt a két variácót találtam(az általad írt zárótöltésest, és a 80-90 % közt lebegtetőset), viszont ezek eléggé ellentétesek.

olizatriznyák

(#8298) #88727040 válasza olizatriznyá (#8296) üzenetére


#88727040
törölt tag

akkor neked más "nyírta ki" az akkut,
mert nekem is mindig rajta van évek óta reggelig,
de még napközben is, ha tehetem, állandóan töltöm

(#8299) #88727040 válasza olizatriznyá (#8297) üzenetére


#88727040
törölt tag

Erre meg azt tudom mondani, hogy számomra nem hiteles egy akkugyártó cég "mérnökének" véleménye, mert neki az az érdeke,
hogy minél több akku fogyjon, hiszen annál többet kell gyártani,
és annál többet lehet eladni, és talán még neki is több pénz kerül a zsebébe, ha felfut a termelés a megnövekedett kereslet miatt.

De ez csak úgy lehetséges, ha rossz, manipulatív tanácsokkal látják el a közönséget, hogy hamarabb menjen tönkre az akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#8300) olizatriznyá válasza #88727040 (#8299) üzenetére


olizatriznyá
tag

Pedig a Sony legújabb akkutöltési segédfunkciója is arra utal, hogy nem jó 100%-on tartani az akkut. Biztos hallottad már, hogy csak az ébresztő előtt tölti 100-ra, előtte csak 90-ig.

olizatriznyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.