Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) modflow


modflow
veterán

A Shell-nél most a tankolással lehet kedvezményesen vásárolni Philips shaver series 7310/12-ess készüléket 30.000 Ft-ért.

Erről mi a véleményetek?
Még sosem volt elektromos borotvám, Gilette Fusion-t használok, de már unom, hogy 4 db betét 6-7ezer forint.

(#8452) Devsey


Devsey
tag

Én is azzal az amazonos 9090cc-vel szemezek, de miért van a 9290cc-nek annyival jobb értékelése mindenhol?
Mennyire éri meg a 9090ccre a HUF 63.395,83? Kicsit félek tőle, 9290cc-hez képest, vkinek tapasztalatai mind2vel?
Oké h majdnem 2szer annyi a társa, de ha ezer évig bírná...

[ Szerkesztve ]

(#8453) Chris82 válasza Devsey (#8452) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem 9090 van, bőven jó, év elején még ez volt 100 felett. Nem kell bedőlni a marketingnek, csak egy idei modell a 9290, gyakorlatilag ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#8454) Jenne válasza Devsey (#8452) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Szerintem nincs különbség, vagy tényleg csak annyi, hogy a 9090 az régebbi (2015-ös) modell míg a 9290 az 2016 őszi modell. Az újabb modellek mindig drágábbak.
Az itteni MM-ban egymás mellett volt kitéve mind a kettő. Kézbe is fogtam egymás mellé a kettőt, de semmi különbséget nem láttam közöttük. Ugyan az a krómos/ezüstös fémhatású műanyag ...stb. Csak az áraikban különböztek. 30 ezres árkülönbözet.:DDD (119.900 Ft és 149.900 Ft tegnap voltam arra de a négy darab 9090 már elfogyott) csak a 9290-esek voltak meg.
Egy eltérés van közöttük, szerintem, amit láttam, az pedig a szita. 9090cc 90S-el jön ki a boltokba, a 9290cc meg 92S fejjel van szerelve gyárilag. A 90S és 92S kombipack amúgy teljesen egyforma, és csereszabatosak egymással és/csak egy kis eltérés van csupán közöttük.
Az alábbi képen egy 90S van, annak a középen az a kék rész az is acél, mint a sziták. A 92S azon (kék) része abban különbözik, hogy ott titán bevonatos. Ennyi csak a különbség. Nyugodtan megveheted a 9090cc-t, ahhoz is kapsz a dobozba csomagolva minden olyan tartozékot mint a 9290-hez. Nem veszel rosszabb borotvát. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8455) zsoltzsolt válasza Jenne (#8454) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A 9090 vízálló?

(#8456) Jenne válasza zsoltzsolt (#8455) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez egy sarkalatos kérdés, mert attól függ mit értünk vagy definiálunk vízállónak.
Azt teljesen biztosra mondhatom (az én hetesem is ilyen), hogy akár borotva habbal vagy géllel is használható. Utána folyó csapvíz alatt el lehet mosni a fej részét. De maga a borotva test az biztosan vízálló, nem jut be az elektronikához víz! A Wet & Dray megjelöléssel lévő borotvák azok akár zuhanyozás közben is használhatóak, mert csak akkuról üzemelnek.
De szerintem nyugodtan megveheted, ha nincs olyan extra igényed, hogy búvárkodás közben, víz alatt szeretnél borotválkozni.
A Braun honlapján a Tulajdonságoknál olvastam:
100%-osan vízálló
Tapasztalja meg a prémium német mérnöki minőséget. Minden Braun borotva vízálló 5 méter mélységig, így kényelmesen leöblítheti folyóvízben vagy használhatja akár a zuhany alatt is.

[link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8457) #79621120


#79621120
törölt tag

Ezt és a hozzá való tartalék pengéket lehet magyarországon valahol kapni ?

(#8458) zsoltzsolt válasza Jenne (#8456) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, de ez a 9290, szerintem.
A 9090 mintha elmosható lenne, a feje, de maga test nem, mint a 9290, ami ugye5 méterig,
De nem találok róla infót most sehol.

(#8459) zsoltzsolt válasza Jenne (#8456) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#8460) Chris82 válasza zsoltzsolt (#8455) üzenetére


Chris82
senior tag

Engem kérdezz, a 9095 vízálló, de rám nem figyel senki...

[ Szerkesztve ]

(#8461) Jenne


Jenne
senior tag

Ha valaki majd vesz ebből az amazonos Braun 9090cc-ből, írja meg a tapasztalatait.

(#8460) Chris82 :O :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8462) Breki


Breki
veterán

Olcsó borotvák az Aliexpressen: Elektromos és hagyományos

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8463) Devsey


Devsey
tag

UK amazonon Braun Series 7 790cc szállítással HUF 43.186,37

(#8464) Jenne válasza Devsey (#8463) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez csak az Egyesült Királyság területén ingyenes ha jól értelmezem.[kép]
Az amazon.de német oldalról biztos, hogy már néhány napja ingyenes a szállítás Európa területére.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8465) Devsey válasza Jenne (#8464) üzenetére


Devsey
tag

Ezért írtam hogy szállítással annyi :)

(#8466) Jenne válasza Devsey (#8465) üzenetére


Jenne
senior tag

Bocsi...elnéztem. :)
Viszont annak érdemes lenne utánajárni, hogy az UK-ból megrendelt Braunra is érvényesíthető-e idehaza a garancia? Mert egyébként egész európára érvényes a braun 2 éves garanciája. De az angolokkal most nem tudni mi a helyzet. Kint vagy bent és Ők európa-e vagy sem.
Fentebb már belinkeltem a hazai Braun szerviz válaszát a garanciára. A szerviz felé a kérdésem arra vonatkozott, hogy európa valamelyik tagállamában vásárolt braun borotva hogyan garanciális és idehaza is garanciális-e? [válasz]
Ezek után adódik a kérdés, hogy az UK az EU-n belülinek vagy kívülinek számít-e?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8467) Devsey válasza Jenne (#8466) üzenetére


Devsey
tag

még csak megszavazták, de nem léptek ki, az 1 hosszú folyamat
alapból márciusban akarták jelezni hivatalosan a kilépést, de most szavaznia kell majd a brit parlamentnek is, szóval még tolódhat
arról azért majd tudni fogunk ha nem lesz eu tagállam :)

[ Szerkesztve ]

(#8468) modflow válasza modflow (#8451) üzenetére


modflow
veterán

Senki?

(#8469) Devsey válasza modflow (#8468) üzenetére


Devsey
tag

Azt én már kérdeztem nem sokkal előtted ha visszaolvasnál :)
De itt a Link

Én inkább Braun-t nézegetek most, az biztosabb, de külföldi fórumokon olvasgass utána a Philipsnek, itthon nem sok tapasztalat lesz azzal a típussal
De az elárul vmit hogy még a német amazonon is sincs 1 darab értékelés sem

[ Szerkesztve ]

(#8470) n00n válasza Devsey (#8463) üzenetére


n00n
őstag

Sziasztok

Ezzel az ajánlattal szemezgetek én is, viszont kellene egy kis megerősítés. Egy 3-as szériás, tisztítós Braun borotvám van. Fejből meg nem mondom a nevét, talán 390-cc4. A lényeg, hogy aki használta mindkettőt, mit gondol? Mennyivel jobb a 7es széria? Tapasztalatok érdekelnek. Én a jelenlegivel 4 év használat után nem vagyok megelégedve annyira. Sűrűn cserélem a szitát, de mégis elég sok helyen, főleg a nyakon, ádámcsutka környékén hagyja el. Olyankor egy gagyi, olcsó Phillipsszel tolom le a maradékot. Elég erős szőröm van. De, ha nem hoz jobb eredményt a 7es, akkor lehet inkább Phillips írányba kellene nézelődnöm. A 8 ezer ft-os borotva érzésre jobb eredményt ad, mint a drágább Braun.

(#8471) Devsey válasza n00n (#8470) üzenetére


Devsey
tag

Hát nekem még egyik se volt, de nagyon régóta nézegetem, a fórum alap elmélete hogy minimum 5ös braunt szabad csak venni
7es 9es braunról is olvastam hogy gond lehet az áll alatti résszel, de azoknak a többségére elég jók a vélemények, főleg a most megjelent 9290cc-re, aminek elég horror ára van, de meglepően sok az értékelés már most és szinte csak pozitív, én azon filózok, amazonon olyan 92k aszem
de most mint ma írtam 790cc akciós uk amazonon, régi modell, de lehet olvasni kommenteket, jónak tűnik
amúgy a többség a braunra esküszik, de vannak philips pártiak is

De ha azon a philipsen gondolkodtok ilyen kommenteket biztos olvassatok róla külföldi fórumokon h miért van több 4csillagja:
Link

Én a legtöbb dolgot nem 1-1 ember véleményére adom hanem a többségre, pl amazon vélemények, és még sokat nem csalódtam

[ Szerkesztve ]

(#8472) Devsey


Devsey
tag

Azt meg már vagy 3szor megkérdeztem a fórumon, hogy a 790cc mennyire para, hogy elég régi modell, de egyszer se kaptam választ...
Egyébként a 790cc amazonos ajánlat péntek éjfélig érvényes

[ Szerkesztve ]

(#8473) Jenne válasza Devsey (#8472) üzenetére


Jenne
senior tag

Nem tudom mi a gond azzal, hogy a 790cc régebbi modell.
Nekem egy 2013-as év 11.-ik hóban gyártott Braunom van [link]. Bele van ütve van a gyártási év/hó (2013/11) a pajeszvágó csúszkája alatt, ha azt feltolom akkor ott látom. Ezt a borotvát tavaly vettem szeptemberben újonnan. Nagyon tetszik mert nem az a fényes ezüst színű, de nem is a fényes fekete hanem a matt grafit szürke. Ha azt nézzük akkor az enyém is 2015 szeptemberében éppen már egy két éve gyártásban lévő modell volt amikor megvettem. De új volt, gyári csomagolásban amikor megvettem. 14 hónapja nap mint nap nyúzom, de hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8474) Devsey válasza Jenne (#8473) üzenetére


Devsey
tag

Azért a 2 év nem olyan sok mint a 6 és fél

(#8475) n00n válasza Devsey (#8474) üzenetére


n00n
őstag

Köszi mindenkinek a választ. Egyelőre filózok még rajta. Ennyiért nincs rossz árban szerintem. A 3-as szériásat is ennyiért vettem anno 4 éve.

(#8476) Jenne válasza Devsey (#8474) üzenetére


Jenne
senior tag

Mi 6 és fél?
A hetesek már tényleg jó pár éven át gyártott modellek, de sikeresek és gyártásban maradnak még sokáig. Az enyémet történetesen 2013-ban gyártották, de ez nem jelent semmit.Maga a modell az ennél valóban régebbi. Lehet, hogy amit majd Te veszel azt még később, akár 2016-ban is gyárthatták. Én nem foglalkoznék ezekkel az évekkel.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8477) modflow válasza Devsey (#8469) üzenetére


modflow
veterán

Látom már. Köszi szépen!

(#8478) n00n válasza n00n (#8475) üzenetére


n00n
őstag

Na végülis megrendeltem. :)

(#8479) Jenne válasza n00n (#8478) üzenetére


Jenne
senior tag

Melyiket?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8480) n00n válasza Jenne (#8479) üzenetére


n00n
őstag

Ezt: https://www.amazon.co.uk/Braun-790cc-4-Electric-Rechargeable-Cordless/dp/B003VYYV6Q/ref=sr_1_4_s_it?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1479905530&sr=1-4&keywords=braun+shaver

kb 43-44 ezer szállítással együtt, december első hetére írták a szállítás. Kíváncsi leszek mekkora előrelépés lesz a 390-ez képest.

(#8481) Devsey válasza n00n (#8480) üzenetére


Devsey
tag

én még mindig filózok aközött és a 9290cc között :D
nap végére megálmodom, ára miatt 790cc az esélyesebb

(#8482) n00n válasza Devsey (#8481) üzenetére


n00n
őstag

Hát annó kb ennyiért vettem a 390-at 4 éve, szóval szerintem jó árban van. Kérdése mennyire leszek vele elégedett. :)

(#8483) Devsey válasza n00n (#8482) üzenetére


Devsey
tag

ha azzal se leszel elégedett akkor nem sok minden maradt
Amerikában is az a legkelendőbb, legjobb értékelésű, legalábbis amazonon
Akkor neked legközelebbre tényleg maradna a Philips

(#8484) Breki válasza n00n (#8480) üzenetére


Breki
veterán

Ennyiért van kb az ebay-en is

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8485) Devsey válasza Breki (#8484) üzenetére


Devsey
tag

hát jó, mondjuk az pár ezerrel több és később jön
meg ebay sose lesz annyira megbízható mint az amazon

[ Szerkesztve ]

(#8486) n00n válasza Breki (#8484) üzenetére


n00n
őstag

De ez csak a staring bid, szóval nem biztos, hogy ennyiért elvihetem, nem? Vagy ez azt jelenti? Ha jól emlékszem jártam már valahol úgy, hogy nem érte el a limitet az aktuális összeg, ezért nem volt érvényes az aukció.

Plusz ez kicsit 4-5 ezer forinttal drágább, és később is jön meg. :)

(#8487) Devsey válasza n00n (#8486) üzenetére


Devsey
tag

Tényleg, azt még nem is néztem, ez csak bid

(#8488) Breki válasza Devsey (#8485) üzenetére


Breki
veterán

Van olcsóbb is csak beraktam az elsőt amit találtam.

Útközben vagyok de pl ez. Remélem jót mæsolok be.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8489) Pacino68 válasza Breki (#8488) üzenetére


Pacino68
tag

Ha jól látom: May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for shipping options 😒

"A 22-es csapdája"

(#8490) Devsey válasza n00n (#8486) üzenetére


Devsey
tag

Én is csatlakoztam hozzád, de érdekes hogy még nem vonta le a pénzt a számláról

(#8491) n00n válasza Pacino68 (#8489) üzenetére


n00n
őstag

Igen, nem szállítanak ide. Plusz ez megint csak bid...

@Devsey: Visszaigazoló e-mail megkaptad? Ha igen, akkor majd a pénzt is levonják. :)

[ Szerkesztve ]

(#8492) Devsey válasza n00n (#8491) üzenetére


Devsey
tag

Persze megkaptam, csak fura kb minden létező oldal rögtön levonja, itt meg még lehet változtatni fizetési módot közben

(#8493) olizatriznyá válasza olizatriznyá (#8371) üzenetére


olizatriznyá
tag

Volt nekem egy kérésem a Braun 7-est használókhoz, de nem foglalkozott vele senki. Idő közben találtam egy jó 760CC-t, így a válaszok egy részét már tudom. Ha valakit esetleg ugyan ez a kérdés foglalkoztatna, vagyis az 5-ös és 7-es közötti különbség, akkor segítek. A 7-es halk, szuperül vág, és hozza a régi Tricontrol minőséget. A tartósságról értelemszerűen még nem tudok semmit mondani.

olizatriznyák

(#8494) Jenne válasza olizatriznyá (#8493) üzenetére


Jenne
senior tag

"... A 7-es halk..."
Én használok a hetes mellett Philips RQ1280-as borotvát is. Na az a halk.
A hetes hozzá képest megengedhetetlenül hangos, szinte már üvölt. A Philips RQ1280-hoz hasonlítva!

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8495) zsoltzsolt válasza Jenne (#8494) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Na, jó de az körkéses, azok lényegesen halkabbak.

(#8496) Jenne válasza zsoltzsolt (#8495) üzenetére


Jenne
senior tag

De borotvának borotva. És mindkettő elektromos borotva így megáll az összehasonlításom. Ha egy pengés Gillette Fusiont hoztál volna példának az már jobb ellen példa lett volna. :)
Én egyébként nagyon szeretem a Braun hetesemet, csak egy tulajdonsága az (számomra) ami nagyon és még mindig zavar, és az a hangja.
De az RQ1280-ast is nagyon szeretem. Szerintem közel azonos/egyenlő tudásúak, ha a vágási minőséget és a végeredményt nézzük, de a Philips mivel annyival csendesebb, egyértelműen veri ezen a téren az összes rezgőst. Nem csak a Braunokat!
Philips hangja mellett könnyedén tudom nézni a TV-t, a megszokott normál hangerővel, Braunnál a lineáris motor hangját hallom ezerrel, a TV-t nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8497) Jenne


Jenne
senior tag

Akit érdekel. Braun 70S kombipack most olcsón

Kifosztották az edigitalt a tegnapi és az egy héttel ezelőtti fekete péntek alkalmából. Összesen egy braun hetes maradt ha jól látom, a kilencesek is elfogytak mind.
Ma kapta az értesítést a szomszédom SMS-ben, hogy a fekete pénteki megrendelését (Braun Series 7 7899cc) jövő héten kedden átveheti a helyi edigital üzletben. 48.690 Ft lesz majd. Nagyon jó ár érte... :K
Már tűkön ül, hogy mielőbb kipróbálhassa.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8498) Jenne


Jenne
senior tag

Amiben még talán jobb vagy inkább jobban kézre/arcra áll a Philips mint a Braunok, hogy a nyélhez képest nagyobb szögben van megdöntve a fej. Kényelmesebb tartania borotvát borotválkozás közben. A nyél hátulján az a bemélyedés miatt is kényelmesebben fogható/tartható. [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#8499) Devsey válasza Jenne (#8497) üzenetére


Devsey
tag

az mikor volt annyi?

(#8500) Jenne válasza Devsey (#8499) üzenetére


Jenne
senior tag

Az edigitálos black friday alkalmából. Volt egy szuper extra limitáció, szerintem azzal lett annyi amennyi. Valahogy úgy volt, ha jól emlékszem, mert kaptam mint edigitálos VIP tag egy emailt, hogy valamikor péntek hajnali 3 óra felé kerülnek ki az edigital oldalára (legalább is a hírlevelükben ezt írták mint előzetest) az akciós és megrendelhető áruk listája és onnantól kezdve lehet indítani a rendeléseket majd. Az első 25 rendelés minden braun és philips szépségápolási termékre szuper-extra kedvezményt kap bónuszként. Szomszédomnak mondtam ezt még akkor, és Ő ott ült a gép előtt hajnali kettőtől és erre várt. Most kérdeztem meg Tőle, hogy mi a helyzet. A megrendelés után közvetlenül kapott visszaigazolásban még nem ezt az olcsóbb árat kapta, hanem a drágábbat, de még ugyan azon napon pénteken kapott később egy másik email-t is és abban már a 48.690 Ft-ot igazolták vissza. Ezek szerint elég gyors volt és bele fért az első 25-be. A visszaigazoló SMS-ben is 48.690 Ft-ot írtak már úgy hogy biztos ez lesz a jó ár érte. Szerencséje volt. :K Mondtam is Neki, hogy majd meghirdetheti a jófogáson ennél drágábbért és kereshet rajta némi zsebpénzt. :DDD Azt viszont nem írom be ide, hogy mit válaszolt erre.
Gondolom és számolgatva ez a szuper-extra kedvezmény ez nagyjából 50%-os kedvezményt jelenthetett az eredeti árhoz képest annak az első 25 szerencsés vásárlónak.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.