Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55094) csuf


csuf
tag

Sziasztok!
Dilemmám van és tanácsot szeretnék kérni tőletek!
Van immáron 3,5 éve egy Nikon D5100-am 18-105-ös objektívvel, amely Nikon szervizes szenzor tisztítás és kalibrálás kivételével sosem volt leszedve a vázról, alapvetően minden igényemet kielégítette. De: alapvetően nagy és nehéz - erre nyaralásokon és egész napos sport eseményeken jöttem rá, tapasztaltam meg - valamint a sport eseményeken bebizonyosodott az hogy az obi sötét. Kisfiam taekwon-do-zik, alapvetően fényképezni beengednek a pást mellé - tehát a zoom átfogás mellékes, kb. 18-50 között volt ott használatban nagy átlagban, vaku használat természetesen tilos, és értelem szerűen beltéren gyors mozgások megörökítése lenne a cél. Így egy küzdelem során szinte lehetetlen a gyors villanás szerű akciókról - fény hiányában - normális képet készíteni, az érzékenységet pedig nem tolhatom fel nagyon, mert az már - bár nagy igényeim nincsenek, full HD monitoron legyen jó a kép - nagyon a minőség rovására megy. Egyszer már összegyűjtöttem pénzt egy Tamron 17-50 2.8-ra, de az élet úgy hozta hogy másra kellett a megtakarított pénz, amely amúgy sincs bőviben nálunk. Egy Nikon 50mm 1.8 G pedig túl szűk lenne erre a célra. Most úgy gondoltam - ismét összejött egy kis pénz + eladnám a meglévő szettemet - hogy váltanék más lehetőségre. Felmerült bennenm egy Nikon D5500 + 18-140 szett => de nem lennék sokkal előrébb vele, főleg ugyan olyan súlyt kellene cipelnem. Gondolkodtam MILC-ben is, de az alap obikkal ugyan az a helyzet - ehhez a felhasználáshoz sötétek, fixet nem szeretnék . Most jelent meg a Nikon új csúcs kompaktja [DL 24-85] amely igen megtettszett mind méretében és tudásában, valamint a fényerős objektívével. Kereső nem lényeg, mert a szemem egyre rosszabb, a D5100 dioptria korrekciója is max-on van, inkább az LCD-t használnám komponálásra. Szerintetek megérné-e, érdemes lenne-e a váltás? Produkálná azt a képminőséget amely számomra megfelelő lenne? Vélemény? Tanács? Bármilyen pro és kontra érv érdekelne. Valamint ha lenne más alternatív javaslatotok azt is szívesen fogadnám, összeghatár mindennel együtt 250e-280e Ft lenne a projekre.
Köszönettel: csuf

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.