Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54451) aleister


aleister
veterán

Höhö! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54452) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Volt egy kis dolgom városban, visszafele láttam egy fajántos Tesla-t. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54453) aleister válasza Real_Necro (#54452) üzenetére


aleister
veterán

Nekem be sem kell menni a városban, és láthatok bármennyit. :P :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54454) Byk01 válasza aleister (#54453) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem volt is: [link] :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#54455) aleister válasza Byk01 (#54454) üzenetére


aleister
veterán

Ennyi. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54456) szuszinho válasza Real_Necro (#54448) üzenetére


szuszinho
őstag

Nézem, nézem, de akváriumot nem látok :D

(#54457) madgie


madgie
titán

Voltam ma hepatológusnál a májam miatt, a diagnózis: zsírmáj. Komoly ez az év eddig, január zöldhályog, február zsírmáj...

(#54458) Real_Necro válasza madgie (#54457) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem hangzik túl jól. Vércukor gondod neked van?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54459) madgie válasza Real_Necro (#54458) üzenetére


madgie
titán

Minimális. Együtt veszélyes, mert a májértékek is magasak, a triglicerid is magas és a húgysav is. Ez utóbbira Miluritot kéne szedni, de azt meg teleb@szták laktózzal, tehát nem szedhetem. Most azt sasoljuk az asszonnyal, hogy valami gyógytea jó-e erre (erdei málnalevél és szederlevél a befutó eddig, jobb híján).

(#54460) aleister válasza madgie (#54457) üzenetére


aleister
veterán

Erről mit kell tudni?

Btw ízületi dolgokban van itt valaki képben?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54461) madgie válasza aleister (#54460) üzenetére


madgie
titán

Sokat még én sem tudok róla, olyan a májam, mint a komoly alkeszoké, májzsugor előtt. A triglicerid, húgysav meg cukor nagyon megerőlteti együtt. Máriatövis alapú gyógyszert kell tömni magamba ezerrel (kb. 500 mg Sylimarin naponta), a Legalont ajánlotta a doki, de persze az is tele van laktózzal, így más lett.

Kemény diétáról is szó volt, de azon csak röhögtem, az évek óta elkísér :D

(#54462) Studi válasza madgie (#54461) üzenetére


Studi
addikt

Te figyelj már, azon elgondolkoztál már, hogy ki vigyázzon a fudzsira, ha feldobod a talpad? :DDD :DDD

Na de ne tréfálj azért a diétával, mert hosszú távon tényleg nem éri meg. :(

(#54463) madgie válasza Studi (#54462) üzenetére


madgie
titán

Nem tréfálok, a disznóhús lesz, amit hanyagolni kell, a többi már megvan amúgy is.

A Fujit még gyorsan feldobom az apróra, mielőtt elvisz a mentő :DDD

(#54464) Studi válasza madgie (#54463) üzenetére


Studi
addikt

Jól van. De ne feledd, ha drágán vetted, akkor olcsón kell, hogy add, méltón hírnevedhez! :DDD

(#54465) Mercutio_ válasza madgie (#54463) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne aprózd el, téríts meg vele engem ;]

És mi lenne, ha teljesen kukáznád a disznót és belőle készült termékeket?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54466) madgie válasza Mercutio_ (#54465) üzenetére


madgie
titán

Néha kell egy kis laposhús :)

(#54467) madgie


madgie
titán

A legrosszabbat nem is mondtam, pedig izomlázam van: kardió :D

(#54468) Balinov


Balinov
félisten

Éj de ki van a faxom, három napja 38+ a lázam, se a kaja se a cigi nem nagyon kell erre ma meló után arra jövök haza hogy 38.5-rol 20 perc alatt felkuszott 39.3ra a kibaszott láz

Nem tudom hogy mit kaptam el a hétvégén de hétfő óta küzdök, mint póni a jégen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54469) aleister válasza Balinov (#54468) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen elcserélném rá az október óta tartó csuklófájásomat. :)
Igazán remek, hogy fél év edzést, most alsó hangon fél év kihagyás követi. :(

(#54461) madgie
Ez nem hangzik túl jól. Egyébként a diéta nem ördögtől való. Lehet abban is jót enni. Nézz körül itt receptek után.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54470) Real_Necro válasza aleister (#54469) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ígérem, mostanában nem fogunk csajokat linkelni, csak hogy mielőbb meggyógyuljon a csuklód... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54471) Balinov válasza Real_Necro (#54470) üzenetére


Balinov
félisten

És lecsapta, és lecsapta 💪

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54472) t_a_m_a_s válasza Balinov (#54471) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

54470 hsz kellett a topik első igazán fasza poénjához... ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#54473) Studi válasza Real_Necro (#54470) üzenetére


Studi
addikt

(#54474) Balinov válasza Studi (#54473) üzenetére


Balinov
félisten

Le, előre, hátra hátra, kis rúgás

Aiculedssul nélkül

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#54475) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#54472) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mármint necro-tól ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54476) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Ja, úgy. ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#54477) Real_Necro válasza Mercutio_ (#54475) üzenetére


Real_Necro
veterán

No megszólalt a mirigy... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54478) Mercutio_ válasza Real_Necro (#54477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne legyé' 'uzi!;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54479) L4mie


L4mie
veterán

JEEEEE öreg kollega megnyitja a spam e-mailt annak ellenére, hogy évek óta mondva van, hogy NEEEE de nem csak megnyitja, le is tölti a csatolmányt....
Crypto vírus ftw....csak 50.000 file-t nevezett át a rohadék a hálózaton amihez hozzáfért. locky formátummá. :(
vágnám le kezétlábát aki ilyent kitalál :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54480) t_a_m_a_s válasza L4mie (#54479) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kollégát meg verném hátba vascsővel... Fasznak kell ismeretlen helyről jövő (és gondolom láthatóan nem munka ügyi) levelet megnyitni, pláne mellékletet megnyitni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#54481) aleister válasza Real_Necro (#54470) üzenetére


aleister
veterán

Hát pont ez az! Akkor miért a bal fáj? :)

(#54479) Furkoo
Potom 500 usd, és visszakaptok mindent. Ezt szépen le lehet vonni a ludas fizijéből. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54482) JohnyBlue válasza t_a_m_a_s (#54480) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Azért én is belefutottam, melóhelyen a "fullra megerősített MS emberekkel konfigoltatott rendszeren".

Röviden... Anyós dobott egy mailt, hogy akivel szokott levelezni (egy Indiai nőci) valami furcsát küldött és nem tudja, nem meri megnyitni. Erre én, na majd odabent ránézek mert olyan vírusírtónk van backi, hogy ha a gép elé beülök letilt kapásból :D

Rákattintok... sima rtf megnyitódik benne angol szöveg. Kinyomtat anyósnak elvisz, asztalra lerak. Másnap kollégám szól, hogy Jani, bekapcsolás után a gép csak darál és a fájlokat szépen lassan megeszi valami...

Kapásból tudtam, hogy gáz van... kiadtam a parancsot, hogy a szerver szobában áramtalanítson, illetve a gépeknek nyomja ki a szemét...

Így nem sok adat szált el. De lefőttem.

Furkoo: amúgy a vírus csak a következő indulásnál aktiválódik... :B És sajna csak átnevezi, hanem "vájpolja" a vinyóról, utána átkódolja és visszaírja... szóval az adatok visszaállítása lehetetlen küldetés :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54483) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#54480) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tűzfal, megfelelő vírusirtó... na meg persze céges email nem privát dolgokra történő használata.

Cégnél Trend Micro-t használunk, online megy, nagyon tudja a dolgát. :) Persze ezek nem ingyenes szoftverek, anyacégnek "tejelünk" rendesen.

Ja bekódolós vírusra meg legyen biztonsági mentés több helyen.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54484) JohnyBlue válasza aleister (#54481) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha nincsen leírva az IT szabályzatban minden szórul szóra akkor bachatja a cég és onnan vonja ahonnan akarja :D

Amúgy meg nálunk fontos adatot csak a hálózati meghajtón lehet tárolni, amiről napi szinten backup készül. Szóval ha elszáll minden és csak pislogás van... akkor ott azért az IT is ludas...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54485) JohnyBlue válasza Real_Necro (#54483) üzenetére


JohnyBlue
őstag

"Ja bekódolós vírusra meg legyen biztonsági mentés több helyen."

nem csak a kódolós vírus miatt kell, hogy földrajzilag legyen több helyen :D de ez már az egy láda sörös téma szóval kár róla több szó sztem :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54486) Real_Necro válasza JohnyBlue (#54485) üzenetére


Real_Necro
veterán

Persze ez természetes. Nálunk is két helyen van mentés. ;)

Szerk.:
Jut eszembe, ezt a trailert ki nem látta még?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54487) Studi válasza aleister (#54481) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg van ilyen? Hogy XY számlájára elutalod, és akkor megkapod a deaktiválást? Mert akkor már van egy név, csak Freddy egy jó ügyvéd kell, és szét lehetne szopatni a valagát a férgeknek. Persze, tudom, országhatárokon át pereskedni nem a legegyszerűbb. :(

(#54488) aleister válasza Studi (#54487) üzenetére


aleister
veterán

Persze. Ez az egész lényege. Régen volt divat, hogy a vírusokat csak a kártevés miatt, gyakorlatilag céltalanul írták, rosszindulatból az emberek. Most már teljesen más a trend. Egyértelműen haszonszerzés orientált a dolog, és a kódolós vírus ennek a legközvetlenebb formája.
Természetesen nem pénzt kell utalni, hanem elektronikus valutát, bitcoint. 500 usd értékben 2 hétig, utána 1000...de gondolom ez vírusonként változik. Ez jóval nehezebben lenyomozható. Ha ügyesek, akkor megkockáztatom, hogy sehogy.

(#54484) JohnyBlue
Egy valamirevaló cégnél ez alap. :)
A belépésnél íratják veled alá a titoktartási nyilatkozatot, IT szabályzatot, munkavédelmi előírásokat és még elküldenek üzemorvoshoz is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54489) atok666 válasza Studi (#54487) üzenetére


atok666
őstag

Bitcoinban fizetsz, az meg ugye...
Masreszrol, 50k file a halozaton amit eler a kollega gepe rw modban? De gondolom biztos van ra ok.

Atok

(#54490) aleister válasza atok666 (#54489) üzenetére


aleister
veterán

Na akkor ugyanennyit levonhatnak az IT-stől is, és máris pluszban van a cég. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54491) L4mie válasza atok666 (#54489) üzenetére


L4mie
veterán

konkrétan minden gép D:\dokumentumok mappája meg van osztva 20 gép. Ehhez mindenki hozzáfér, mivel ez a dolga, hogy egymás szirszarjait lássuk, itt nincs komoly munka, max ha valamelyik exel védett és te mókolni akarsz benne ide húzod le.
+ Ide lehet rakni a nem hálozatos munkák számolásos részét amikor éppen dolgozol benne aztán visszadobod szerverre, privát cuccok, nos rengeteg mp3, fotó, régebbi munka exel pdf van ezeken a helyeken, katalógusok etc.

Szerveren összesen 3 file sérült, NAS on ellenben 32.000 tömény katalógus PDF..... + szabványok.
Ezekhez ugye szintén mindenki hozzáfér, mert kell.

1 bitcointot kér a kis geci, magát a dekódolós metódust nem tudom egyenlőre hogyan működik...egyenlőre kárfelmérés van mert sok munkatárs okos módon céges munkaállomáson tárolt privát dolgokat, zenék, családi képek etc.
Megjegyzem nem multi, kis mérnökiroda vagyunk, elég családias + botcsinálta rendszergazda....aki egy fillért nem kap a munkáért, szóval ha le akarnak tőle bármit vonni akkor csak simán pofán röhögi aki bármilyen felelősséggel ruházná fel az ingyen munkáért.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54492) Real_Necro válasza L4mie (#54491) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyetlen "olcsóbb" módja van a mentésnek. Gépeket azonnal kikapcsol, szervert/nast vírustalanítani (Eset Online scanner) majd biztonsági mentésből visszaállítás, majd gépeket csökkentett módban futtatva szintén víruskergetés/irtás. Nálunk ez volt tavaly, de kb 12-16 óra alatt visszaállítottuk a teljes rendszert.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54493) L4mie válasza Real_Necro (#54492) üzenetére


L4mie
veterán

Mcaffe van fent,
fertőzött gépet kiszűrtem tegnap este, le van választva, többi nem ártalmas csak a file-ok vannak lekódolva.
A vicc, hogy maga a fertőzés az alapból e-mailen érkezik, meg kell nyitni az idegen nyelvű e-mailt, meg kell nyitni a csatolmányt.
ENGEDÉLYEZNI KELL A MACRO-t AMIT A CSATOLMÁNY KÉR!
És utána még 1 dolgot feldob, hogy engedélyezd.
és csak utána lesz vírusos a gép...
szép munka mi? O.o
sok ész kell hozzá, hogy ez ne legyen gyanús

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54494) aleister válasza L4mie (#54493) üzenetére


aleister
veterán

Bizonyos esetekben bele lehet ám futni. A múltkor egy fröccsöntő cégtől hívtak ilyen esethez. Náluk napi szinten külföldi megrendeléseket, beszerzéseket bonyolítanak. Ha jól emlékszem egy Fedexes formalevél tökéletes másolatában volt mellékletként a cucc. Ahhoz a felhasználók többsége már hozzászokott, hogy az oprendszer lépten-nyomon kérdéseket tesz fel neki, így egy zsigerből kattintott OK még nem az ördögtől való.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54495) Real_Necro válasza L4mie (#54493) üzenetére


Real_Necro
veterán

A lekódolt állomány is lehet káros. Szerintem célszerű azokat is leválasztani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54496) Mercutio_ válasza L4mie (#54491) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alap kellene, hogy legyen a mindenki által használt állományokról (PDF-ek, katalógusok) legyen mentés, akár offline is, ha már rendes IT nincs.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54497) aleister válasza Real_Necro (#54495) üzenetére


aleister
veterán

Legjobb tudomásom szerint nem, ugyanis ez nem vírus. Ez egy program, amit maga a felhasználó indít el.
Az írójának nem éri meg, ha adatvesztés, hw károsodás éri a gépet, hisz neki az a fontos, hogy pénzt kapjon az adatok visszaállításáért. Nyilván nem fognak neki fizetni, ha ez nem történik meg, vagy a későbbiekben ismét előjön a fizetés ellenére is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54498) Real_Necro válasza aleister (#54497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ellenben nem tudod hova épül be és mi alapján terjeszkedik, így jobb a békesség és minden olyan állományt ellenőrizni/visszaállítani mentésből, amelyet érintett a hatása. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#54499) L4mie válasza Real_Necro (#54498) üzenetére


L4mie
veterán

azt tudom hova épült be, ki is lehet írtani pikkpakk, itt igazság szerint az a probléma, hogy nagyon gyorsan képes nagyon sok kárt okozni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#54500) aleister válasza Real_Necro (#54498) üzenetére


aleister
veterán

Nem terjeszkedik. Mondom, nem vírus. Az a pc, amin elindították elkezdi a számára hozzáférhető összes adatállományt átkódolni. Ha pl kikapcsolod miközben a hálózati meghajtó felénél jár, akkor a rajta lévő állományokat nyugodtan lehet másolgatni más gépekre. Az ég világon semmi bajuk nem lesz a pc-knek, mert ez nem vírus. Nem fertőz. Ezek simán cryptelt adatok. A plusz keletkezett fájlok segítségével lehet őket visszafejteni, de a bennük lévő kulcsot csak a program írói tudják.

Szóval tökéletesen lehet tudni hogy "hova épül be és mi alapján terjeszkedik".

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.