Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) 0xmilan válasza s7evcsenko (#55398) üzenetére


0xmilan
addikt

d:\Letoltesek ?

(#55402) s7evcsenko válasza 0xmilan (#55401) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55403) hcl válasza s7evcsenko (#55398) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Áh hagyd :D Én se figyelek, a kék négyzet alatti link mutatja meg, mire jó a leírás : XP-re meg szerver 200-eskre :D (Még jó, hogy kiírják.)
Na keresek valami Win7-es leírást (nem írtad, milyen winfos).

1. Itt olvasd el, be lehet kapcsolni a durvább asztali Windóz kiadásokban a beépített NFS szervert

2. Meg van ez, szintén azt írják, hogy jó

Amúgy a drive az a drive betűjele (C: , E:..., a path meg az elérési út (\WINDOWS\System32...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55404) s7evcsenko válasza hcl (#55403) üzenetére


s7evcsenko
addikt

de írtam, win8.1 :B

Ok, meglesem. :R :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55405) hcl válasza s7evcsenko (#55404) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkó' szorri. Nézd meg a két linket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55406) Dluinet


Dluinet
nagyúr

milyen tavalyi jó [/B ]filmet ajánlotok (nyilván amit kiadtak már DVD-n MO-n) :R

Gravity még nem jelent magyar DVD-n, ezért kiesett.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55407) s7evcsenko válasza Dluinet (#55406) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát ez erősen ízlés függő:
- Thor 2: Sötét világ
- Időről időre
- Két kaliber
- Riddick 3
- Az elnök végveszélyben
- Elysium
- Tűzgyűrű
- Vasember 3

Nagyon sok jó film volt tavaly - szerintem! :B

Mondjuk ez nagy kedvenc lett nekem: Jack Reacher

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55408) Dluinet válasza s7evcsenko (#55407) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi, akkor a Szemfényvesztők lesz :K

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55409) s7evcsenko válasza Dluinet (#55408) üzenetére


s7evcsenko
addikt

na ezért linkelgettem ennyit? :C
Amúgy ezt pont nem láttam, le is kapom, köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55410) Dluinet válasza s7evcsenko (#55409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

te linkeden szúrtam ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55411) TRob1 válasza s7evcsenko (#55407) üzenetére


TRob1
veterán

Thor 2 sztem még nem jelent meg. :U

szerk: Szemfényvesztők jóóó, érdemes megnézni. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#55412) s7evcsenko válasza TRob1 (#55411) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az lehetséges... sorry! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55413) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !
Bedöglött fater notebookja, HP Pavilion G6-1000SV ( Specifikáció )

Bekapcsol, venti felpörög, de nem ad képet, külső megjelenítőről sem ( VGA és HDMI portról sem ) !
Rammokat teszteltük, úgy tűnik hibátlanok !
Este még ment, reggel már nem indult !

Házilag mit tudok még ellenőrizni ? Ötletek ?

(#55414) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

TSMT torna lehetoseget keresek.

Kettot talaltam

1

2

Tudtok ezeken kivul meg ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#55415) Dluinet válasza Bandus99 (#55414) üzenetére


Dluinet
nagyúr

privátban küldöm egy profi magántanár elérhetőségét
nekünk rengeteget segített/segít

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55416) Sz7Cs válasza Sz7Cs (#55413) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Másik töltővel is próbáltuk, ill. akkuról is ez a helyzet :(((

(#55417) air válasza s7evcsenko (#55407) üzenetére


air
nagyúr

Az elnök végveszélyben, az Elysium, és a Jack Reacher mind hulladék, szerintem. Ilyen szar filmeket mostanában nem láttam. Sőt semmilyen jó filmet nem láttam. A Szemfényvesztőknek jó az ötlete és a forgatókönyve, de a megvalósítás nagyon "műanyag" lett.
Még a Django sem tetszett. Pedig ott együtt volt minden. C. Waltz, DiCaprio, S. L. Jackson, Tarantino. Nekem túl erőltetett volt. Ami utoljára tetszett az a Brigantik volt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55418) hcl válasza Sz7Cs (#55413) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Alaplap or proci error. 99%.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55419) hoax válasza Sz7Cs (#55413) üzenetére


hoax
aktív tag

Keress meg jövő héten és megnézem...ha gondolod...!
Számom az adatlapomon!

Don't panic!

(#55420) Sz7Cs válasza hcl (#55418) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Alaplapra tippeltem én is !
Kérdés, hogy javítható vagy sem... sokat nem érné meg költeni rá

Szervizből melyik lenne jobb: hivatalos HP vagy Merlinhardver ? Gari már nincs a notebookon !

(#55421) Sz7Cs válasza hoax (#55419) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

köszönöm, úgy lesz :R

(#55422) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Eladó irodai majdnem PC (vinyó kell bele).
Fekete Spire ház
Dvdíró
amd Athlon x2 5000+ proci,
1gb ddr2 ram
asus m2n-mx se plus alaplap,
delta táp.
i.á. 14k HUF

üdv. :))

(#55423) hcl válasza Sz7Cs (#55420) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Merlinhardver. A HP szerviz túlárazott lenne nem kicsit. Gari nélkül meg mindegy.
Merilben meg tudnak lapot javítani.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55424) s7evcsenko válasza air (#55417) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor lehet Veled van a baj, nem gondolod? ;]
A Jack Reacher kurva jó szerintem...
És most néztem meg a szemfényvesztőket, nekem ez is tettszett.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55425) TRob1 válasza s7evcsenko (#55424) üzenetére


TRob1
veterán

Meg a többi sem volt rossz.
A Django meg egyszerűen csak az Év filmje...
Mondjuk aki nem a szórakozás/kikapcsolódás miatt nézi a filmeket, annak tök mindegy mit néz, úgy is mindenben a hibát keresi/nézi, és kva nehéz az égig érő igényeit kielégíteni. Asszem nem is ezeknek az embereknek készülnek a filmek, nem is értem miért erőltetik, hisz van ezer más kikapcsolódási forma.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#55426) air válasza s7evcsenko (#55424) üzenetére


air
nagyúr

Nem gondolom. Sőt. Inkább a közízléssel. A közönség erre a sok silány sz.rra is vevő, ezért ilyeneket csinálnak. Sajnos. Egyébként mi tetszett a Jack Reacherben? 12 egy tucat az ilyen filmből. De ennek még a forgatókönyve sem jó, hogy a megvalósításról már ne is beszéljünk. A felénél tudtam a végét.
Most néztem meg a RED2-t. Két órát pocsékoltam el az életemből. Ez a film olyan, mintha a saját paródiája lenne. Hihetetlenül gagyi.

(#55425) TRob1
Persze. Végül is lehet Való Világot is nézni. ;] Sokan nézik is, biztosan azért mert annyira színvonalas.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55427) #TOTTI válasza air (#55426) üzenetére


#TOTTI
őstag

Olvastad a forgatókönyvét? ;]

(#55428) Dluinet válasza air (#55426) üzenetére


Dluinet
nagyúr

100 perces filmektől én már nem várok semmit, 100 percben nem lehet bemutatni egy embert és kibontani egy értelmes cselekményt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55429) air válasza #TOTTI (#55427) üzenetére


air
nagyúr

Nem kell ahhoz olvasni, hogy az ember tudja, miről szól egy film. Ha az ember érti a filmet, a lényegét, a mondanivalóját, a tartalmát, az a forgatókönyv. Ha valaki csak az akciójeleneteket látja, "hú, mekkorát robbant", "tyű, de leverte a veséjét" stb. az csak a parasztvakítás. Egy normális filmnek általában van valamilyen mögöttes mondanivalója. A legtöbb ember viszont ezt észre sem veszi. Ő csak azt látja, ami a vásznon megjelenik. Egy jó film az műalkotás. És pont attól lesz az, hogy nem csak annyit jelent mint amennyit látsz. Mondok egy példát: Schindler listája.

(#55428) Dluinet
Igen, ebben is van valami. De persze nem csak a hossz határozza meg a jó film ismérvét.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55430) TRob1 válasza air (#55426) üzenetére


TRob1
veterán

De vazze. Minden filmet lexarozol, ezért is nem értem, miért erőlteted.
Lexarom ki nézi azt a szart a tv-ben, az nem szórakoztat, az szánalmas.
De nehogy már minden egyes filmnek az akciótól a vígjátékig mélységes tartalommal kelljen rendelkeznie. Elég fárasztó lenne...

¤ R'n'R ¤

(#55431) hattrickuser válasza Dluinet (#55406) üzenetére


hattrickuser
tag

Női Szervek, én ezt ajánlom. Nagyon jól szórakoztam rajta :D [link]

(#55432) s7evcsenko válasza air (#55429) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Teljesen felesleges lenne elmondanom mi tetszik nekem benne, Te úgy sem tudnál azonosulni vele...
Filozofálhatsz itt mögöttes tartalomról, de én szórakozásból és kikapcsolódásból nézek filmet, és nekem ezekre a célokra ezek a filmek mind megfelelnek.
Lehet igénytelen vagyok, de legalább boldog, mert én a picinek is tudok örülni... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#55433) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Nemrég láttam a Fejvadászok c. norvég filmet nagyon tetszett, csak ajánlani tudom!

(#55434) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Két kaliber, Családi üzelmek, Kolibri kód, Időről időre, Szemfényvesztők is jó filmek szerintem!

(#55435) TRob1 válasza Sz7Cs (#55433) üzenetére


TRob1
veterán

Bezony-bezony, tényleg nagyon jó.

¤ R'n'R ¤

(#55436) Exian


Exian
őstag

Régi monitorokat keresek. Ingyen megszabadítalak tőle :DDD 15"-ig kellene tehát CRT. Minél öregebb, minél ócskább, annál jobb. Az sem baj, ha van CGA/EGA/Herkules, ilyesmi :) Ha búg, zúg, csörög, zörög, zizis a kép, ilyesmi sem baj!! Sőt, bizonyos keretek között előny, mert növeli a retrófaktort.

[ Szerkesztve ]

(#55437) air válasza TRob1 (#55430) üzenetére


air
nagyúr

Látom nem érted a lényeget, így nem is fáradok, hogy megpróbáljam megmagyarázni.
Te abban a csoportba tartozol akinek mindegy, hogy mi megy a vásznon csak lekösse az idődet.
Én pedig azokat a filmeket szeretem, amik gondolatokat ébresztenek, mert nem szégyenlem, hogy merek gondolkodni, nem csak elfogadom azt amit belém plántálnak, fentről sokszor, nyomatékosan elmondva.
Elmondtam a véleményem, nem tudom milyen erőltetésről beszélsz. Te nézd azt ami neked tetszik, én pedig nézem azt ami nekem.
Hál' istennek nem vagyunk egyformák.
A véleményünket pedig szerencsére még elmondhatjuk.

(#55432) s7evcsenko
Senki nem mondta, hogy bárkinek bármivel azonosulni kellene. A véleményedre lettem volna kíváncsi. Azért mert nem értünk egyet, még lehet eszmét cserélni, és meghallgatni a másik véleményét. Bármennyire is furcsa ez a mai világban.
Természetesen egy film arra is szolgál, hogy szórakoztasson, de az sem hátrány, ha közben elgondolkodtat is. Vannak ilyenek is, meg olyanok is. Nem mondtam, hogy baj ha valaki ilyet néz, más meg olyat. Nem állítottam azt sem, hogy igénytelen lennél. Egyébként ez a szó ma már inkább pejoratív értelmű, de van egy olyan olvasata a dolognak, hogy neked nincs igényed olyan filmre, ami mond valamit. De ettől még nem vagy igénytelen, csak mások az igényeid.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55438) hcl válasza air (#55437) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+1 a valamiről szóló filmeknek.
OK, a filmnek erős eleme a látvány, de az kb. olyan, mint a könyvben a betűk... Valamit el kell mondania, s ha az nincs, akkor lehet akármilyen a látvány, az öncélú menőzés marad.
Voltam mostanában moziban, néztem az ajánlóket, 10-ből 1 olyan film ha van, aminek van valami teteje.
Persze, szórakoztató film, stb, de. Lehet azt úgy is, hogy szóljon valamről, meg ha nem is olyan lesz, akkor is, az arányok valami brutálisan eltolódtak a "csak minél látványosabb legyen" irányába.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55439) #TOTTI válasza air (#55437) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha már a mögöttes tartalomnál tartunk, nekem az össze hozzámukkanásod tökéletesen egysíkú, csak arról szól, hogy te mennyivel több vagy mint a "köz" és mennyivel magasabb szintjét képviseled az emberi mivoltnak. De javíts ki ha tévedek! :(((

(#55440) TRob1 válasza #TOTTI (#55439) üzenetére


TRob1
veterán

:C

¤ R'n'R ¤

(#55441) Dluinet


Dluinet
nagyúr

nem szeretem a személyeskedést, mert mindenkinek vannak hibái :(((

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55442) TRob1 válasza Dluinet (#55428) üzenetére


TRob1
veterán

Tessék, akkor ajánlok pár nagy alkotást megnézésre ahol nem hogy egy, de több embert is bemutatnak, és a cselekmény is kibontakozik 100 perc alatt (kár hogy eddig nem láttad őket - de persze még bőséggel akad ezeken kívül is):
- Tizenkét dühös ember
- Kutyaszorítóban
- Fargo
- Állj mellém! (1986)
- Trainspotting
...

Persze azt nem vitatom hogy egy hosszabb filmben jóval részletesebben is meg lehet tenni mindezt (de bizony néha a kevesebb az több lenne, még filmeknél is).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#55443) Ance válasza hcl (#55438) üzenetére


Ance
őstag

A mozikba már nem éri meg nagyon sok mondanivalóval érkező filmet vetíteni, mert nem nézik meg. Manapság a mondanivalót, részletesebb karakterkidolgozást átvették a sorozatok (csak pár példa: Homeland, Gyilkosság, Profilozók (a francia)) Pár kivétellel (Walking Dead, Breaking Bad) ezek rétegsoroztok, amit a mondanivalóra vágyók néznek, megélnek az USA-ban 2-5millió nézőből, ha leesik, akkor meg elkaszálják. Sajnos a mai világban már nem engedheti meg egy stúdió, hogy kockáztat egy nem nagyon látványos filmmel, mert kevesen mennének be megnézni. Ezért vették át ezt a szerepet a sorozatok. Kevesebb pénz, kevesebb kockázat, igények kielégítve.

Ott van pl. 2013-ból az eléggé jól sikerült Vadászat (Jagten). Nem nagyon adták a magyar mozik, mert be sem mentek volna az emberek. A kasszasikerekre bemennek, mert többségük nem gondolkodni akar ezerötért, hanem szórakozni.

Szóval aki gondolkodni szeretne, az nézzen sorozatot, vagy olyan régebbi filmeket, amiket TRob1 is felsorolt, ez a szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#55444) air válasza #TOTTI (#55439) üzenetére


air
nagyúr

Kérlek mutasd meg, hogy mikor aláztam meg úgy bárkit, ahogyan most te engem! Szeretném megkövetni az illetőt, mert nekem sosem állt szándékomban ilyen.
Azt viszont nem értem, hogy te hogyan jutottál erre a megállapításra. Sosem állítottam olyat, hogy több lennék bárkinél, és sosem helyeztem magam senki fölé, semmilyen értelemben. Azért mert általában más a véleményem mint a "köz"-nek, ez még nem ok arra, hogy megköpködjenek, megalázzanak. Tudom mostanában az a "divat", hogy a többséget kell megvédeni minden eszközzel a kisebbséggel szemben. De van egy olyan dolog is, hogy tolerancia, miszerint megismerem és elfogadom a másik ember véleményét, még ha nem is értek egyet vele. Ennek viszont nagyon sok ember a hiányát szenvedi.
Ha pedig nem maradnak észérvek, amikkel vitatkozni lehet, akkor jön az alázás, személyeskedés, amihez egyesek még tapsolnak is, így a másik felbátorítva érzi magát.
Én szégyenlem magam helyettetek is. :B

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55445) hcl válasza TRob1 (#55442) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

OK, mondj ilyen filmeket 2013-ból.

@Ance : NEm ezerötér' nem akarnak gondolkozni, hanem egyáltalán nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55446) Dluinet válasza TRob1 (#55442) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fargo és a Trainspotting a kedvenc filmjeim, moziba néztem meg mindkettőt még a múlt évezredben.

Kutyaszorítóban-t pedig bármikor megnézem.

De szeretnék új jó filmeket nézni, ami nem a múlt évezredben készült.

Drámát vagy kemény tragédiát szívesen néznék.

Az amerikai Warner Bros tud jó filmeket csinálni,
például az igazán jó pszichónak ott van az Amikor a kabócák sírnak

Szeretnék legalább olyan mély nyugati drámát nézni, minta a japán Haibane Renmei, ez lenne a minimum.
Akcióban lehet olyan, mint az Elfen Lied, ami egy kidolgozott akció, dráma, pszichó, romantikus, sci-fi, tragédia.

De nyugati film még a közelükben sincs, talán a Trónok harca kivételével.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55447) a2d2


a2d2
addikt

Én úgy vagyok vele hogy IMDB 5 pont alatt nem is vesztegetem az időmet a filmre, de így se nagyon sikerül jó filmet kifogni. De nekem már úgy tűnik hogy évek óta pang a dolog.

Amire vissza tudok emlékezni hogy hagyott bennem valami nyomot és viszonylag új:

- Women in black
- A hívás
- Prometheus (bár ezt sokan lehúzták, nekem tetszett)
- Az a Tom Cruise-os új sci-fi (csak az utolsó 1 percet rontották el)
- Jango
- The dark knight rises
- Női szervek egyszer nézhető
- The Millers egyszer nézhető
- Túl a fenyvesen egyszer nézhető
- Total Recall remake egyszer nézhető

Más nagyon nem fogott meg sajnos.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55448) Exian válasza a2d2 (#55447) üzenetére


Exian
őstag

Én meg a Tenkes Kapitánya óta nem láttam jó filmet :DDD

Én sajnos eléggé maradi vagyok filmek terén, nálam a Columbo a favorit, az meg van az utolsó szálig (69 epizód) és rendszeresen nézem őket... egen, ez van.

Aztán Forró szél... szóval tényleg maradi vagyok :D A feleségem meg Ralf atyába szerelmes, így a Tövismadarak is rendszeresen előkerül...

(#55449) a2d2 válasza Exian (#55448) üzenetére


a2d2
addikt

Én amíg meg nem házasodtam nem voltam hajlandó más sorozatot megnézni csak Columbo-t és rém rendes családot :DDD
Aztán asszonnyal bepótoltuk az összes 24-et meg elkezdtük a Trónok harcát munkatársak unszolására, mert erről ment a témázás melóhelyen folyton :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#55450) Exian válasza a2d2 (#55449) üzenetére


Exian
őstag

Na, a 24-et én is tervezem egy jó... pár éve. De igazából nagyon nincs időnk filmezni, nappal meló + 3 gyerek leköt, este meg pikk-pakk elalszunk... szóval nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.