Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Shodan


Shodan
addikt

Múlt héten vettem paypalal egy előlapi panelt és most érkezett az OTP-s számlámra valami +400ft, Közlemény: Áruvisszavét ellenértéke :F ez mi lehet? a cucc még nem jött meg..

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1052) LaMachka


LaMachka
csendes tag

Sziasztok.
Nem okoskodni akarok, csak segiteni szeretnek.Ha valaki paypallal akar fizetni, akkor az elso lepes az, hogy bemegy Magyarorszagon egy bankba, es nyit egy valutaszamlat.Lehet euro, vagy dollar, teljesen mindegy.Ennek van egy kezdo koltsege, ami nem fog szerintem senkit padlora kuldeni, es van egy egyszeri kartyakoltseg, ami par ezer forint.A havi szamlavezetesi dij nincs egy euro.Az, hogy a szamlanyitashoz mi kell, a kivalasztott bankban megmondjak.Reklam nelkul *(szerintem a Unicredit nagyon OK ).
Ha megvan a szamla, akkor kezdodhet a vasarlas. Akar az Ebay-n is.
Ha valakit erdekel ez a kis hozzaszolasom, akkor majd folytatom.
Udv :DD

(#1053) racing01 válasza Shodan (#1051) üzenetére


racing01
tag

Amikor a paypalhoz hozzá adtad a kártyád akkor levont a számládról 400ft-t a 4 jegyű kód miatt és most azt a 400ft-t kaptad vissza

(#1054) Krix válasza LaMachka (#1052) üzenetére


Krix
őstag

Mióta megy a PayPal Magyarországról én a sima forintos számlámat használom. Miért kellene mégegy eurós vagy dolláros? :F

If it is not broken then don't fix it!

(#1055) L.T. válasza LaMachka (#1052) üzenetére


L.T.
aktív tag

eBay, PayPal kezdőknek itt
Egyébként tudom, hogy több mint ezer hsz van itt a fórumban, de szánj rá pár órát és olvass viszza. Sokmindent leírtak-leírtunk a fizetésről, bankkártyáról.

[ Szerkesztve ]

(#1056) LaMachka válasza Krix (#1054) üzenetére


LaMachka
csendes tag

bocs de nem tudtam, hogy mar forintos szamlaval is mukszik.
nyilvan ekkor mar folosleges valutaszamlat nyitni.

(#1057) LaMachka válasza L.T. (#1055) üzenetére


LaMachka
csendes tag

kosz de nem olvasok vissza, mivel elolvastam az osszes hozzaszolast mar.
csak azt vettem ki, hogy eleg nagy a zur a fejekben, es csak azt probaltam, probalom leirni, hogy en annakidejen hogy csinaltam, es hogy ez hogyan mukodik nalam meg ma is tokeletesen, es 100szazalek biztonsagosan.
Ennyi!!!
egyebkent a linked is dead. :D

(#1058) L.T. válasza LaMachka (#1057) üzenetére


L.T.
aktív tag

Dead? halott?

(#1059) LaMachka válasza L.T. (#1058) üzenetére


LaMachka
csendes tag

Megkovetlek baratom!
A linked mar mukodik.Elolvastam.Tokeletes.
Gratulalok. Reszemrol ennyi. :C

(#1060) L.T. válasza LaMachka (#1059) üzenetére


L.T.
aktív tag

ok :D :K

(#1061) Krix válasza LaMachka (#1056) üzenetére


Krix
őstag

Hát valamikor 2006 áprilisában kezdtem. Azóta biztos. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#1062) tusi74 válasza koxx (#1044) üzenetére


tusi74
őstag

Akit érdekel, ha valakinke ilyen Immediately payment required PayPal-os gondja van, akkor nemcsak telefonon lehet számlareklamációt beadni az OTP-nek, hanem Online is.
Itt a link: OTP kártyareklamáció

(#1063) tusi74 válasza koxx (#1044) üzenetére


tusi74
őstag

Uff, valamiért 2x ment. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#1064) Shodan


Shodan
addikt

Van valakinek tapasztalata hogy amcsiból sima USPS First Class Mail Internationalel mennyi idő még megérkezik a csomag kb.?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1065) koxx válasza Shodan (#1064) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Általában 10-12 munkanap, de most karácsony előtt ez hosszabb is lehet.

(#1066) panisz


panisz
csendes tag

Szeretnék két Paypal számlát használni, de nagyon nem szeretném, ha valamilyen azonosítási trükkel nem jönne rá a Paypal, hogy két külön accountom van. Sok ötletem van, de érdekel, hogy van-e valakinek egynél több accountos tapasztalata.

(#1067) Bash válasza panisz (#1066) üzenetére


Bash
őstag

Lehet több account-od, viszont ugyanazt a bankszámlát vagy kártyát nem kapcsolhatod hozzá, de gondolom ez nem akadály.

http://bashtravel.com/

(#1068) Oliverda


Oliverda
félisten

Seller Reputation

Seller Reputation
The Seller Reputation Number measures how many Verified PayPal members have paid that seller. New transactions are added 30 days after they occur, to ensure that the Reputation Number reflects successful exchanges.

Na most én már kaptam pénzt pár Verified PayPal member-től, és a 30 nap is bőven letelt, de továbbra is nullán állok. Ez vajon miért van?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1069) Bash válasza Oliverda (#1068) üzenetére


Bash
őstag

Az okát nem tudom, de szerintem semmi jelentősége nincs. Én nem tudom követni az enyémet, de úgy vettem észre, hogy kb. hetente változik.

http://bashtravel.com/

(#1070) cocka válasza tusi74 (#1043) üzenetére


cocka
veterán

No igen. Pont ezt akartam kérdezni, hogy nem lehet, hogy csak zárolták? Az ilyen zárolt, de valami miatt le nem vont pénzek elég sokáig szoktak zárolva maradni. Két hét általában mire feloldják a zárolást. Tehát kb.60%-ig biztos vagyok benne, hogy ha kivártad volna a 14 napot, akkor visszakaptad volna a pénzt. Így legalább hamarabb megvolt.

Amikor egy Immediate payment required-ös cuccot szerettem volna megvenni és próbáltam rá licitálni mindig valami olyasmi volt az automata viszontválasz, hogy Buyer requirements aren't fulfilled. Magyarul nem teszek eleget az eladó követeléseinek, mivel nincs paypal és az ebay accountom egymáshoz linkelve. Pedig nem igaz, mert már megcsináltam ezt a linkelést, mivel látszanak a paypalos címek is az ebay címlistájában. Na mindegy. Buy it now-nál nem tudom mi van, de gondolom ott akkor így nem szól be, hanem szimplán vonnak, aztán csak lesel, hogy mi van.

(#1071) cocka válasza LaMachka (#1052) üzenetére


cocka
veterán

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a devizaszámlák fenntartása sokkal többe kerül, mint a forintszámláké. Azonkívül az internetkártyák fenntartása jóval olcsóbb, mint hol mi dombornyomott kártyáké, főleg hogy ha nem tartozik a mindennapos tevékenységeid közé, hogy külföldön bankkártyával fizetgetsz. :DD
Mellesleg a netkártyákat paypalra is lehet használni. ;)

(#1072) cocka válasza tusi74 (#1062) üzenetére


cocka
veterán

És ha nem is az OTP-nél van a számla, akkor mizu? :)

(#1073) superxaba


superxaba
tag

Már közel két hete kértem azt a bizonyos négyjegyű ellenőrző kódot, ami mintegy 400 HUF-ba kerül, hogy eltűnjön az - Unverified jelző a számlám mellől.
Ott azt írta, hogy 3-4 napba is beletelhet, míg el e-mailezik, de ez már jócskán letelt.
Tudja valaki mi lehet a galiba?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#1074) cocka válasza superxaba (#1073) üzenetére


cocka
veterán

Csak nem OTP bank?

Nézd meg hogy a zárolt tételeknél szerepel-e a megjegyzésben egy négyjegyű kód. Ha nem, akkor várd a számlakivonatot, egyébként ha a kártyás fizetésekről kérsz smst, abban is benne kellett volna lennie.

Ha van sms vagy a netbankban látod a zárolt tételeknél a megjegyzésben a kódot, akkor kb. 2 perc alatt elvégezhető az egész, nem kell heteket várni.

(#1075) racing01 válasza superxaba (#1073) üzenetére


racing01
tag

Nem e-mailben kapod a kódot, hanem a számlakivonaton lesz rajta a megjegyzés mezőben amit a bankodtól kapsz.

(#1076) cocka válasza racing01 (#1075) üzenetére


cocka
veterán

Nálam ez az egész 400 Ft-os procedúra max. 3 percig tartott.

Másoknak meg napokat meg heteket kell rá várni? Hogy van ez? :F

(#1077) racing01 válasza cocka (#1076) üzenetére


racing01
tag

Én is pár percre rá kaptam az sms-t az otptől, hogy tranzakció történt és ott volt a közleményben a kód. Az otp direktben is meg lehet nézni, de ott több napot vesz igénybe, mert pár nap kell amíg benne lesz a zárolt tételekbe, szóval ott nem azonnal látja az ember. A leghosszabb meg a hó végi számlakivonat amin a havi össze tranzakció rajta van, de azt ügye csak hó végén kapja az ember

(#1078) tusi74 válasza tusi74 (#1062) üzenetére


tusi74
őstag

Na fejlemény. A kártyareklamációval "papíron" 7 munkanap alatt kapod vissza a tévesen lezárolt pénzedet, ha nem reklamálod meg akkor a 14. napon. Gyakorlatban a reklamációval is napra pontosan a 14. napon kaptam vissza a pénzt. Mi ebből a tanulság? Teljesen felesleges megreklamálni.

(#1079) cocka válasza racing01 (#1077) üzenetére


cocka
veterán

Nekem azonnal bekerült a zárolt tételekhez, igaz ez nem OTP. Tehát volt sms is meg a netbank zárolt tételei közt is rögvest ott volt az enrollment után.

(#1080) tusi74 válasza cocka (#1074) üzenetére


tusi74
őstag

Az OTP-nél hol, melyik menüpontban lehet zárolt tételeket nézni? Én még nem találtam meg, és nagyon hasznos lenne.

(#1081) tusi74 válasza cocka (#1070) üzenetére


tusi74
őstag

Én előtte is fizettem immediately payment required cuccot, meg utána is. csak aznap volt ez a gond, foglalkozott vele az angol Ebay fóruma is. Igen zárolták a pénzt, amit vissza is kaptam, de ugyanannyi nap lett, mintha nem reklamáltam volna meg. Mostmár mindegy, hónap végén lett volna jó, ha 10.000 Ft-om nem lett volna zárolva.

(#1082) doc válasza cocka (#1076) üzenetére


doc
nagyúr

nekem meg kb. 2 mp
először én sem hittem el, az egyik tabon ráklikkeltem a paypalon, a másikon nyomtam egy refresh-t és ott volt a tételek között a tranzakció...
(mondjuk nem is OTP :D)

(#1083) cocka válasza tusi74 (#1080) üzenetére


cocka
veterán

Van egy ilyen rész egyébként, hogy Zárolt tételek, de szart sem érsz vele, mert nem kerülnek oda a zárolt tételek. Vagy legalább is én még sose láttam ott semmit. Még akkor sem mikor belföldi elfogadó helyen fizettem hétvégén vagy banki órán kívül. Szóval csak dísznek van.

(#1084) tusi74 válasza cocka (#1083) üzenetére


tusi74
őstag

De hol? Melyik menüpontban? Bocsi, nagyon fáradt vagyok, de most aktuális lenne. Most újból végignéztem az egészet, sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#1085) cocka válasza tusi74 (#1084) üzenetére


cocka
veterán

"A bejelentkezés során kommunikációs hiba történt. Kérjük, ismételten jelentkezzen be!"

Még hányszor, hogy végre beengedjen? :((

Egyébként ha jól emlékszem, akkor a számlatörténet menüpontra ha rányomsz bejönnek az infók és alatta van pár gomb: Zárolások, Lekötések stb..

De mondom, hogy nem ér semmit, mert úgy se fogsz ott semmit se látni, akkor meg minek? :DD

(#1086) tankmacska


tankmacska
csendes tag

Csao mindenkinek!
Segítség kellene!
Van egy tag az ebay-en, 16ezer feedback-el. Vásároltam tőle pár napon belül több terméket, melyek szállítással együtt durván 130ezerbe kerültek. Eltelt kb három hét, és még semmi. Azt látom, hogy sorban kapja a negatív értékeléseket ember, mert nem tudja teljesíteni a szállítást. Paypal-on fizettem ki a termékeket. Ma is ránéztem az ember személyes lapjára, ma már NOT REGISTERED USER. A kérdésem az lenne, hogy van e lehetőség a pénzem visszahúzására paypalon keresztül, és ha igen hány napig, és hogy ennek mi a menete. Köszönöm a válaszokat!

(#1087) Flashcash válasza tankmacska (#1086) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Paypalban a resolution centerben indíthatsz reklamációt (claim), arra figyelj hogy a vásárlástól számítva van egy határidő amíg elindíthatod a reklamációt (talán 30 nap, de nézd meg pontosan a user agreementben).

A reklamáció elindítása után escalate claim-re állítsd át a státuszt, ezután a paypaltól is ránéz valaki az ügyedre és ha a tranzakció megfelel a paypal buyer protection követelményeinek akkor visszakapod a pénzedet. (kb. egy hónap)

A paypal buyer protectionről szintén a user agreementben találhatsz infókat.

(#1088) tankmacska válasza Flashcash (#1087) üzenetére


tankmacska
csendes tag

Köszi. Remélem menni fog. Megvárom a 30 napot, és utána indítom. Addig írok egy mailt embernek, hátha meggondolja magát.

(#1089) doc válasza cocka (#1085) üzenetére


doc
nagyúr

most nézem csak ki van itt :D

(#1090) Flashcash válasza tankmacska (#1088) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Félreértettél, ne várj semmit hanem most azonnal indítsd a reklamációt ahogy írtam, mert 30 nap múlva már reklamálni sem lesz jogod.

(#1091) tankmacska válasza Flashcash (#1087) üzenetére


tankmacska
csendes tag

Szia. Megcsináltam minden terméknél a reklamációt. Most ha belépek a resolution centerbe, ott van minden termék, amire reklamáltam, de a státusznál "Awaiting other party's response" tehát vár a másik fél válaszára. Ezt kellene átállítanom "escalate claim"-re? Azt hogyan kell?

(#1092) Flashcash válasza tankmacska (#1091) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Keresd meg, az a gond hogy nekem nincs most ilyen ügyem és már nem emlékszem pontosan hol volt.

Lépj be a resolution centerbe, nyisd meg a nyitott reklamációidat és keress valami legördülő fület vagy feliratok ahol az van hogy escalate to claim.

(#1093) Olasza


Olasza
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék kifizetni 20$-t PayPalon keresztül (innen csak így lehet) egy online játékra. Csak egyszeri alkalom, így nem szeretnék PayPal számlát nyitni, mert az többe kerülne mint amit be szeretnék fizetni (legalábbis viszonyítva sok). Valaki vállalná, hogy befizeti nekem? 4e Ft-ot fizetnék a számlájára. (Ha Miskolci, akkor kp.) Remélem ez elég érte. Előre is köszi a segítséget.
Egyébként mennyi az átfutási ideje, amíg a másik félnél a pénz megjelenik?

(#1094) Bash válasza Olasza (#1093) üzenetére


Bash
őstag

A pénz azonnal megjelenik a másik félnél, de egyébként a PayPal számla nyitása csakúgy mint a fizetés ingyenes.

http://bashtravel.com/

(#1095) dc


dc
tag

Helló!

Erste kártyám van de nincsen rajta internet fizetési opció amit két hét alatt csinálnak meg. Enélkül nem lehet PayPal acc.ot csinálni ?? Van valami gyorsabb megoldás ?? Az Ebayen már megrendeltem a cuccot és minél hamarabb szeretnék füzetni.

(#1096) cocka válasza dc (#1095) üzenetére


cocka
veterán

Azért te se vagy semmi, karácsony előtt 1 héttel jut eszedbe, hogy hú gyorsan kéne valami.
Ezt max. úgy tudod megtenni, hogy igényelsz valami dombornyomottat és sürgősségi díj fizetése ellenében 3 napon belül átveheted a bankban.

Bár én személy szerint a cib internetkártyát javaslom, az ugyanis megjön 5 nap alatt. Vagy ha végképp sürgős megkérsz valakit, hogy fizesse ki helyetted. Ennyi.

(#1097) dc válasza cocka (#1096) üzenetére


dc
tag

Nem karácsonyra kell

(#1098) dc


dc
tag

Egy ilyet kellene hogy igényeljek ?[link]

Mennyibe kerül ez nekem azt nem írják. Kell hozzá dombornyomott kártya is ?

(#1099) cocka válasza dc (#1098) üzenetére


cocka
veterán

Rábeszélni nem akarlak, csak leírtam, hogy én mit tennék a helyedben.

Igen, ez az. Hát legutóbbi ismereteim szerint, ha Classic számlád lesz, akkor 800 Ft/év, ha bármi mást, akkor ingyenes. Dombornyomott ehhez minek? Ha másik banknál van normál kártyád meg számlád, akkor a cibnél elég csak egy számlát nyitni és kérni hozzá netkártyát, normál kártyát felesleges. Nekem sincs. :D

(#1100) dc válasza cocka (#1099) üzenetére


dc
tag

:R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.