Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Kraptor válasza -Jackson- (#49) üzenetére


Kraptor
őstag

Van egy olyan gomb, hogy Send money. Azt kitöltöd és automatice levonja a megadott összeget a kártyádról és átutalja a címzett paypal számlájára.

(#52) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Lenne egy szerintem jó ötletem, de ezzel mondjuk sok pluszmunkát adnék a házigazdáknak, de szerintem nagyon jó lenne, ha a Mo.-i Paypal lehetőségeknek utána tudnának járni, s összehozni egy mindenre kiterjedő szájbarágós cikket, ami mondjuk e-bay-es rendelésre is kiterjedne, mert látom, hogy nem csak én vagyok az, aki alig ért itt vaamit is abból, hogy hogyan megy a dolog...

I am having fun staying poor.

(#53) tomcs válasza Drizzt (#52) üzenetére


tomcs
őstag

szinten, tenyleg hasznos lenne.

kene par olcso probavasarlas, mennyiert es mennyi ido alatt jonnek el pl eubol, azsiabol, usabol aprobb dolgok, mennyi ido alatt, mennyit szivatnak a vamon, mekkora darabokban kapod meg amit rendeltel meg ilyesmik.

tenyleg mindenki ir mindent, nem vagyok teljesen meggyozve hogy nem tudok eladni de nem is olvastam meg vegig a szerzodest, vszeg csak a vizsgaidoszak utan fogom.

(#54) strike-force


strike-force
őstag

minimál tapasztalatok itt a kommenteknél :)
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#55) Drizzt


Drizzt
nagyúr

áp. Ha valaki tud valami jó cikket/próbálta innen is, akkor értesítene? KÖSZI!

I am having fun staying poor.

(#56) lacip


lacip
csendes tag

Ezt nem tudom elhinni. Mindjárt megyek is regisztrálni.
Nem akarok nagyképü lenni, de lehet, hogy én intéztem el a dolgot:)))
Évente egyszer szoktam őket zaklatni, hogy regisztrálni szeretnék, meg mi ez a diszkrimináció, miért különb egy osztrák, mint egy magyar, stb.
kb 2 hete küldtem nekik legutóbb egy ilyen levelet.
Hajrá:)

(#57) lacip válasza tomcs (#53) üzenetére


lacip
csendes tag

Hali,
én már elég sokat vásároltam a világ minden részéből PayPal-lal. Egy itteni amerikai barátomnak van accountja, őt szoktam megkérni, hogy fizessen.
Most persze regisztrálok én is, ne kelljen annyi szívességet kérni:)
Az Ebay-es vásárlásról, postázásról, határidőkről, vámról kérdezz, van bőven tapasztalat. Szívesen válaszolok, ha tudok.
Üdv:
lacip

(#58) lacip


lacip
csendes tag

Hm, visszautalva az #56-os megszólalásomra: talán kissé elhamarkodottan örültem magamnak:)
Az előbb elolvastam a homár PayPal fórumot és ott mások is írták, hogy szokták zaklatni a Céget accountért. Ezek szerint talán mégsem én intéztem el :F
A lényeg az, hogy müxik, az előbb én is beregeltem :C

(#59) Drizzt válasza lacip (#57) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, engem mindenféle tapasztalat érdekelne... Esetleg ha valakitől szeretnék rendelni pólókat, s az van írva, hogy shipping cost worldwide: 10 dolcsi, akkor ha az ipsével valahogy megbeszélem, hogy mondjuk 3 különféle pólót küldjön, akkor mennyi a pkg?

I am having fun staying poor.

(#61) Grunya


Grunya
aktív tag

Nekem van egy sima CIB visa electron bankkártyám. Ennek az adataival már regisztrálhatok is? Vagy valami extra hitelkártya, vagy dombornyomott kártya kell hozzá?

(#62) Speccy válasza Grunya (#61) üzenetére


Speccy
senior tag

Electron nem jó, dombornyomott kell.

There is hope!

(#63) Kaoru


Kaoru
aktív tag

ált 50 rongy biztosíték ellenében (amit 1-2 hónapra lekötnek) kapsz vaisa classic és ehhez hasonló dombornyomott kártyát, v havi x összegért kérhetsz virtuális online shoppingolos csomagot (ilyet azszem egyedül BBnél nem lehet kérni)

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#64) lacip válasza Drizzt (#59) üzenetére


lacip
csendes tag

Sajnos ez nagyrészt az eladón múlik. Van, aki korrektül csak annyival kér többet, mint amennyivel esetleg a többlet súly miatt valóban nől a postaktsg.
Aztán van olyan is, aki ösztönzésképpen (hogy több mindent vásárolj) azt írja ki, hogy minden további darabnál csak egy dolcsival nől a költség.
És sajnos van olyan gyökér is, aki nem hajlandó összevont postázásra. Minden egyes áut külön ad fel és persze mindegyikhez ki kell fizetned a postát is.
Az ilyenek azért többnyire felhívják a figyelmet erre a termékleírásban (no combined shipping).
Az a legtisztább, ha licit ELőTT megbeszéled a dolgot.

(#67) LucifeI2


LucifeI2
őstag

na egy lama kérdés:) nagyon lama

mi az a paypal?
és mi az ebay?

és miért jók ezek? ahogy én tudom az ebay vmi hely ahol lehet vásárolni azt nem tudom hogy mit:) a paypal meg vmi pénztároló hely... de mire jók ezek?? miért nem jó a sima bankártya ... vki világosítson fel:)

(#68) gabranek válasza Kraptor (#50) üzenetére


gabranek
aktív tag

olyankor mi van, ha sikerült letiltatnom a kártyámat a paypalnál? :) franc gondolta, hogy saját verify kodot kérnek. általában ilyenkor midnig a kártya utolso 4 számlyegye szokott lenni. valahogy le tudom vetetni a kártyát a tiltolistárol?
legközelebb majd figyelmesebben fogom elolvasni a mailokat amit küldenek :) csak hát siettem.

田中れいな

(#70) Speccy válasza LucifeI2 (#67) üzenetére


Speccy
senior tag

Bővebben: link

Egy kis olvasnivaló..

There is hope!

(#71) Speccy válasza gabranek (#68) üzenetére


Speccy
senior tag

Jézusom.. pont az a lényeg, hogy csak te tudd meg az ellenőrző kódot.. ha a kártya utolsó 4 számjegye lenne, akkor azt bárki láthatná.

Ha nincs ott semmilyen opció, akkor írj a supportnak, hogy mi a helyzet.

Igen, néha el is kell olvasni, amit írnak, nem ész nélkül klikkelgetni.

There is hope!

(#73) rocket


rocket
nagyúr

Index cikke Bővebben: link

Ez aztan a ''gyors'' tajekoztatas, politikai hirekrol kene ennyivel kesobb irniuk :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#74) And válasza rocket (#73) üzenetére


And
veterán

Azt írja: ''...a nyitott számla típusa egyelőre mindegy, és a kártyáról küldés miatt értelemszerűen csak Premier vagy Business lehet az elfogadó.''
Ezek szerint egyszerű földi halandó (Personal-accounttal rendelkező) számára nem is lehet pénzt küldeni?
Az oldalon a legalsó link: Az utolsó kesergők a Prohardver fórumában :D

(#75) Ibron


Ibron
csendes tag

Sziasztok
A Paypal nekem nem fogadja el az OTP Webkártya számát. Valaki OTP-s megtudná mondani honnan tudom meg egyáltalán, hogy tuti az-e a szám? Meg kér lejáratot, ide mindegy mit irok? Virtuális kártyának nincs lejárata nem?
Meg persze verification numbere se?
Köszönöm

Mess with the best die like the rest ©

(#76) tula


tula
csendes tag

Igazán nem akarok vészmadárkodni meg ünneprontó lenni, csak azt szeretném mindenkinek tanácsolni, hogy SOHA NE TARTSON EGYSZERRE TÚL SOK PÉNZT A PAYPAL SZÁMLÁJÁN. Az (amerikai) paypal ugyanis _nem_bank_, következésképpen nincs felügyeleti szerve, és nem vonatkoznak rá a banki tevékenységet szabályozó törvények (amelyek célja voltaképpen a felhasználók, a betétesek védelme volna a bankkal szemben). Ezért teheti meg a paypal azt, amit rendszeresen meg szokott tenni, mégpedig hogy az első gyanús jelre (sőt sokszor még anélkül is) letiltja/zárolja az ember számláját, azon az alapon, hogy visszaélés történt, és a felhasználónak kell bizonyítania az ártatlanságát. Ha az interneten ezerszám olvasható paypalos rémtörténeteknek csak a töredéke igaz valójában, már az is éppen elég nagy gáz.

Annyival jobb a helyzet Európában, hogy itt a PayPal (Europe) Ltd. működik, aminek van brit felügyeleti szerve, lásd: Bővebben: link
''PayPal (Europe) Ltd. is authorised and regulated as an ELMI (electronic money institution) by the Financial Services Authority (FSA) in the United Kingdom. This authorisation also allows PayPal (Europe) Ltd. to provide its service in all other European Union (EU) countries.''

Azonban az ''electronic money institution'' nem ugyanaz, mint a hagyományos kereskedelmi bank, tehát ebből igazából nem derül ki, hogy milyen konkrét követelményeknek kell megfelelniük, és mennyire szorongatja meg az FSA a paypal tökét, ha szemétkednek -- ezt majd a tapasztalat fogja megmutatni.

na szóval csak azt akartam mondani, hogy ésszel tessék ám használni a paypalt, mert messze nem érdemelnek meg annyi bizalmat, mint amennyit az emberek gyanútlanul hajlamosak beléjük vetni

(#77) tula válasza tula (#76) üzenetére


tula
csendes tag

na jo, hulye vagyok mivel a magyar accountokon nem is lehet penzt tartani
de azert mindenki figyeljen oda :)

(#78) And válasza tula (#76) üzenetére


And
veterán

Én sem lennék vészmadár ;], mivel - ha jól vettem ki - jelenleg egy Mo.-ról regisztrált felhasználónak abszolút nincs lehetősége semekkora összeg PayPal-számlán tartására. Pénzt nem fogadhatsz, a PayPal-számlára meg fel nem tehetsz. Fizetés csak kártyával lehetséges, az meg rögtön megy is tovább. Persze a későbbiekben ez még változhat.
Mod. #77: ;).

[Szerkesztve]

(#79) Bash válasza tula (#76) üzenetére


Bash
őstag

Úgy érzem erre válaszolnom kell, valós személy vagyok valós tapasztalatokkal.
2002. november 13. óta van PayPal account-om (US Premier, Verified), ez 2 év, 7 hónap, 12 napot jelent. Ebben az időszakban egyszer kb. másfél hónapig voltam letiltva, mégpedig azért, mert néhányszor Magyarországról jelentkeztem be. Bejelentkezni is csak úgy engedett, ha megerősítettem néhány korábban megadott személyes adatomat, és minden alkalommal figyelmeztetett, hogy éppen magyar IP-ről jelentkezek be. Egy hét után korlátozták le a számlámat. Amint visszajöttem, elfaxoltam nekik nevemre szóló közüzemi számlát, bankszámlakivonatot, és másnap fel is oldották a korlátozást. A korlátozás annyiból állt, hogy nem küldhettem pénzt sehová, fogadni viszont továbbra is fogadhattam.
Rendszeresen tartok pénzt a számlámon, sőt igényeltem debit kártyát és társkártyát is édesanyám részére. Minden vásárlásom összegéből - ahol nem kérnek PIN-kódot - 1,5%-ot írnak jóvá azonnal az egyenlegemre. Eddig minden egyes $1000 feletti tranzakciómnál felhívtak az adatoknál megadott telefonszámon, hogy jóváhagyom-e.
Rendszeresen vásárlok eBay-en, ritkábban eladni is szoktam. Soha egyetlen tranzakciónál nem volt semmiféle gondom, mindent időben megkaptak ill. megkaptam.

Tipikus magyar hozzáállás, meneküljünk! Ráadásul ha figyelembe vesszük, hogy jelenleg Mo-n mire használható a PayPal számla, akkor meg végképp nincs ok az aggodalomra. Ugyanis jelenlegi állás szerint pénzt nem raktározhatsz, nem fogadhatsz, bankszámlát nem kapcsolhatsz hozzá. Sebaj, meneküljünk!
Továbbá személyes véleményem az, hogy egy jó ideig nem is lesznek feloldva Magyarországon ezek a korlátozások. Szerintem ahhoz hatalmasat kellene változnia az egész bankrendszernek. Amíg manuálisan nem képesek normálisan elintézni egy egyszerű bankátutalást a tengerentúlra, addig ne várják azt, hogy elektronikus úton, automatikusan menni fognak a dolgok. Tudnék mesélni néhány sztorit, hogy mennyire tájékozatlanok egyes banki alkalmazottak, kollégát hívnak, és együtt is határozottan állítják a baromságot (bocsánat), nem beszélve a 15-30 napos zárolásokról. Nem egy bankról beszélek, nem egy bankfiókról, sajnos ez általánosan jellemző. :( A PayPal pedig megválogatja, hogy kivel áll szóba.

http://bashtravel.com/

(#80) Anthony001


Anthony001
senior tag

Ha nyertem egy licitet, és megbeszéltem az eladóval, hogy mivel küldje, akkor utána meg kell adnia a számlaszámát?

(#81) Speccy válasza Anthony001 (#80) üzenetére


Speccy
senior tag

Ööö... mivel ez paypal topic, gondolom paypallal akarsz fizetni. Ahhoz meg email kell, nem számlaszám.

Szerk : Ja, látom már az Ebayes topikba is írtál. Hát kérdezhettél volna előtte, mielőtt licitálsz!

[Szerkesztve]

There is hope!

(#82) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Na újra megnyitották :R

Kérdésem kinek van működő paypal accja és akarna segíteni 1 fizetést elintézni ?

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#83) Kaoru


Kaoru
aktív tag

német ebayről:
'' Mit dem neuen, verbesserten PayPal wird Einkaufen bei eBay noch einfacher. Jeder, der ein Bankkonto hat, kann jetzt per Lastschriftverfahren sicher online bezahlen. Als unabhängiger
Partner zwischen Käufer und Verkäufer bietet das neue PayPal optimalen Schutz.''

Nem vagyok jó németes, de ez durva fordításban annyit jelent, h most már elég egy számlaszám is az ebayes fizetéshez, nem kell különböző kártyákkal szenvedni. De javítson ki valaki, ha tévedek.

Ha ez igaz örülnék, h ha ez itthon is így működhetne.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#84) g@bo válasza Bash (#79) üzenetére


g@bo
nagyúr

a Paypal os fizetés teljesen baba, Kínába fizettem ki vele cuccot, ment mint az ágybavizzentés.

csak ésszel kell használni, és kell egy kis inglish tudás, mert eszetlen klikkelésnek mindenhol cumi lehet a vége.

Én régebben az ebay-on fáztam erre rá, automatikusan licitáltam ( faszán elolvastam... ) és jó drágára jött volna ki a cucc, persze időben sikerült lelőni...

(#85) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem elutalni pénzt pay palon. Egyik kedves PH!s fórumtárs megígérte, hogy segít de problémák léptek fel mert még a pay pal nem vette le a 1,5eurot a számlájáról és aug 31-ig zárolva van.

ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Nem vásárlásról van szó, csak egy sima utalás. Most kellene a következő héten utalni már ha valaki segítene :U

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#86) kíváncsi válasza kíváncsi (#85) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:U

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#87) kíváncsi válasza kíváncsi (#86) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:U

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#88) g@bo válasza kíváncsi (#87) üzenetére


g@bo
nagyúr

:)

(#89) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem elutalni pénzt pay palon. Egyik kedves PH!s fórumtárs megígérte, hogy segít de problémák léptek fel mert még a pay pal nem vette le a 1,5eurot a számlájáról és aug 31-ig zárolva van.

ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Nem vásárlásról van szó, csak egy sima utalás. Most kellene a héten utalni már ha valaki segítene :U

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#90) And válasza kíváncsi (#89) üzenetére


And
veterán

És hogyan fizetnéd ki, ha mondjuk nincs közeli segítőkész ismerős? Előre átutalnád a pénzt annak, aki majd továbbküldi? :)

(#91) kíváncsi válasza And (#90) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Igen :) előre átutalnám a pénzt.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#92) And válasza kíváncsi (#91) üzenetére


And
veterán

Dobj mailt a részletekkel, ha ennyire megbízol egy ''vadidegen'' csókában ;)..

(#93) kíváncsi válasza And (#92) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Ok thx :R most beírtam a szegedi hardver topicba is a kérést, hátha tud valaki szegedi segíteni mert azért az a közelség miatt jobb lenne. VÁrok 1-2 napot hátha jelentkezik valaki ha nem akkor megbeszélem Veled de előre is nagyon köszönöm, keblemre [kép]

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#94) And


And
veterán

Itt PayPal adathalászatot gyanítok: Bővebben: link. Tévednék? Egy-két hét alatt már másodszor kapok tőlük levelet, hogy jelentkezzek be újra, frissítsem az adataimat, stb. Az egész levél ebből a csatolt képből áll: Bővebben: link, amely a fenti linkre mutat.
A FreeMail rögtön spam-kategóriába sorolta, de ettől még jó lesz vigyázni..

(#95) kovasz


kovasz
senior tag

valaki homalyositson fel, addig oke, hogy lehet kuldeni is de fogadni az lehet-e?

(#96) Gero válasza And (#94) üzenetére


Gero
tag

Ebay-rol le lehet tolteni egy toolbart, aztan jol feltelepited, es ha igazi paypal, vagy ebay oldalon vagy, akkor zold egy resze, ha kamu oldal, akkor meg nemzold :))
igy tudod, hogy csak akkor irod be a jelszavad, ha latod, hogy minden OK.

cramstuff.com

(#97) maniac válasza And (#94) üzenetére


maniac
senior tag

igen kamu!

nezdd emg hogy barmlyen kamus emailt kamu jelszoval beirsz beenged. ugyhogy vigyazzatok! :)

(#98) m4n0k4


m4n0k4
csendes tag

Hi all!

Lenne egy problémám.

''Nem rég jött meg a dombornyomott karesz. Regisztráltam paypal.com on.

De mikor hozzá akartam adni a kártyát azt íraj hogy le van tiltva. Olvastam a hozzászólások között, hogy azt csinálja a paypal hogy lecsekkolja az infot a baktól és azt egyezteti a regisztrált adatokkal.

Névnek nem ugyanazt adtam meg mit ami a banknál a nevem, illetve az utca ahol lakom a nevében van hosszú ékezet. De mikor hosszú ékezettel írtam akkor azt mondta rossz a cím így kénytelen voltam ékezet nélkül írni.

A kérdésem az lenne, hogy lehet amiatt tiltották le a kártyát mert nem ugyanazt a nevet illetve utca nevet adtam meg?

Pénteken kaptam meg a kártyám. AKkor ugye még inaktív volt. Elmentem csináltam egy számlaegyenleg lekérdezést annak a banknál az atm-jénél aholl a kártya lett csinálva. Így aktiválva lett. De ezt olyan pénteken 6-7 között csináltam mikor az adott bank már nem volt nyitva. Így lehet hogy még nincs aktiválva?

Köszi elõre is a helpet''

eredetileg ideírtam Bővebben: link

Dikk mááá

(#99) ollie válasza m4n0k4 (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ha nem ugyanazt az adatokat adod meg, amit a szerződéskötéskor a kártyához adtál, akkor bizony letilthatják. De ha nincs még aktíválva, akkor is. Biztos, hogy az egyenleglekérdezés aktíválja a kártyát?

***

(#100) m4n0k4 válasza ollie (#99) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

Szia!

Igen a levélben azt írták, hogy egyenleg lekérdezéssel is lehet aktiválni.

Ilyenkor szerinted mi a tehendő? Telefonáljak be hétfőn, hogy mi is a helyzet?

Dikk mááá

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.