Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Oliverda válasza Flashcash (#1350) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel tisztában vagyok. Már én is megfigyeltem hogy amikor GBP-ben fizetek akkor is USD alapon vonja le a számlámról a pénzt a PayPal, ha a Visa Electron-t használom.Most lett egy MasterCard-om is, majd azzal is kipróbálom. Viszont abban erősen kételkedek hogy bármelyik bank is középárfolyamon számolná el a devizát egy sima lakossági ügyfélnek. Viszont az megtévesztő lehet, hogy a fizetés pillanatában csak zárolásra kerül az összeg. Furcsa módon a zárolás pillanatában még valamivel a deviza eladási árfolyam alatt számol a bank. Nem értem miért. Viszont a zárolást követő 3.-4. napon, amikor könyvelésre kerül a tranzakció, újrszámolják, és az akkor aktuális deviza eladási árfolyam alapján kiszámított összeget vonják le véglegesen a számláról.

Példa: Hétfőn vásárolok eBay-en majd fizetek a PayPal segítségével $100-t. Azon a bizonyos hétfői napon kerek 175 forint egy dollár. Ilyen esetekben nálam az OTP kb. 17.350-17.400 forint körüli összeget zárol. Eltelik 3 nap, időközben leesik a BUX index mint Surda vérnyomása, és a könyvelés napján már kereken 185 forintra jön ki egy dollár deviza eladási árfolyamon számolva. Nos ekkor még szépen levonják a különbözetet is, és a tranzakció megjelenik a listában az aznapi deviza eladási árfolyamon. Persze ennek megtörténhet az ellenkezője is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1352) Oliverda válasza Flashcash (#1350) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről jut eszembe, mi van akkor ha forintban fizetsz PayPal-on?

VISA-nál HUF->USD->HUF? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1353) Flashcash válasza Oliverda (#1351) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezt az eljárást nem minden bank használja. Gondolom Raiffeisenes vagy OTP-s vagy?
Én most aktívan kb. 2 éve az MKB kártyámat használom és ott nem létezik ez az elszámolási mód amiről írtál. Amikor fizetek azonnal megtörténik az elszámolás az aktuális kereskedelmi középárfolyamon, SMS-ben megkapom hogy mennyibe kerül a vásárlás, és ez többet már egy fillért nem változik. Szerintem bőven több mint 100X vásároltam már így egyszer sem történt utólagos elszámolás sem pozitív sem negatív irányban, mindig pont annyit fizettem amennyiről a vásárlás pillanatában sms-t kaptam.

Munkatársam mellettem meg Raiffeisent használ, és ott valóban ilyen módon működik a dolog ahogy írod, nekem nem is tetszik ez az utólag majd elszámoljuk rendszer.

Paypal fizetés forintban:
1, Paypal konverziót használsz, azaz nem történik semmi mert a paypal eleve forintban terheli a számlád (így a bank és a kártyatársaság nem konvertálhat) és FT-FT között a Paypal sem számít fel konverziós díjat.
2, A conversion options alatt úgy van beállítva a rendszer hogy automatikusan a fizetés devizanemével terhelje a számlát ekkor sem lesz konverzió hiszen FT-ban terhelsz egy FT számlát.

Hasonló érdekes kérdés, hogy mi lesz a dollár elszámolású VISA-val ha itthon bevezetik az EUR-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#1354) Oliverda válasza Flashcash (#1353) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért van ennek az eljárásnak előnye is. Mondjuk ha lenyúlják az accountod-at, és netán illetéktelen fizet vele, akkor meg lehet szakítani a tranzakciót ameddig nem történik meg az összeg könyvelése (tehát ameddig csak zárolva van az összeg). Amúgy OTP-m van, és most lett Citi is, és ahhoz kaptam MasterCard-ot de azzal még nem fizettem.

Ezek alapján lehet trükközni. Igényelsz egy hitelkártyát amivel ugyebár ingyenes a vásárlás, és kamatmentes is 30-40+ napig a vásárlásra felhasznált összeg. Beregisztrálod PayPal-ra egy Premier Account-on, majd csinálsz egy másik különállo Personal-t is. A Premier-ről fizetsz forintban a Personal-ra (ez a bizonyos fizetés kártyás vásárlásként lesz elszámolva ha nem tévedek), majd a Personal-ról withdraw-olod egy bármilyen folyószámlára az összeget és onnan felveszek KP. :D Persze nem tudom hogy ez a gyakorlaban működik-e, nem próbáltam.

Amire bejön az EUR addigra tuti lejár a VISA kártyám. :D Majd marad a MasterCard. Amúgy egy frissen csatlakozott EURO ország biztos tudna erre a kérdésre válszolni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1355) p!ksz válasza tusi74 (#1186) üzenetére


p!ksz
csendes tag

Úgy néz ki, hogy a héten meglesz végre. :DDD Köszi az infot.

(#1356) Flashcash válasza Oliverda (#1354) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

:)
-----------------------------------------
Még egy info amit elfelejtettem írni a topicba.
Munkatársam Paypal Personal accountot használ, és neki is sikerült átállítanunk fizetéskor a conversion options-nál, hogy ne a Paypal konvertáljon hanem a jóval kedvezőbb árfolyamokat nyújtó bank.

Tehát ha valaki spórolni akar akkor érdemes ezt az opciót úgy átállítani hogy a számlátokat USD/GBP/EUR-ban terhelje a Paypal.

(#1357) cocka válasza Flashcash (#1353) üzenetére


cocka
veterán

Akkor az MKB ilyen egyedi módszert alkalmaz, mert a CIB is beállhat ebbe az "utólag vonunk" sorba.

Mellesleg az a paypalos hitelkártyás hogyan vegyünk ki pénzt trükközés nem valami frankó, mert a bankkártyás pénzfogadást a personal accounttal kegyetlenül megsarcolják. Arról nem is beszélve, hogy évente max. 5 bankkártyás pénzfogadás lehetséges personalnél.

(#1358) Balinov


Balinov
félisten

Akik K&H dombornyomott MasterCArd-ot rendeltek multhéten és nem jött még meg,azok ne lepődjenek.Koradélután hívott a számlavezető fiókjukból az ügyintéző,hogy sajnos bár tegnap levették a 3500ft-os éves kártyadíjat,meg meg is érkeztek még tegnap a bankfiókba a MasterCard-ok nem adhatják ki,mivel gyártási hibásak mind és a MC visszavonta,visszahívta őket..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1359) Oliverda válasza cocka (#1357) üzenetére


Oliverda
félisten

"...mert a bankkártyás pénzfogadást a personal accounttal kegyetlenül megsarcolják."

Premier-ről Personal-ra nincs sarc. Ugyan az valóban igaz hogy csak 5 alkalommal fogadhatsz egy évben, de legfeljebb ha letelik az 5 alkalom akkor bezárod az account-ot és csinálsz újat. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1360) Bash válasza Oliverda (#1359) üzenetére


Bash
őstag

Premier account-ról is lehet kártyával fizetni, arra pedig ez érvényes:

5.4% plus 90 HUF. No transaction limit for payments sent via Skype, otherwise there is a limit of 5 transactions per year
5.4% plus 90 HUF for card payments received using PayPal on Skype

http://bashtravel.com/

(#1361) cocka válasza Oliverda (#1359) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem az a díjtételek felszámítása szempontjából irreleváns, hogy a küldőnek milyen típusú accountja van. A lényeg az, hogy a fogadónak milyen van.

Tehát ha bankkártyával küldték asszem így van megemlítve: "Receive payments funded by Credit Card, Debit Card"

Szóval ha ilyet fogadsz personallel, akkor:

3.4% + €0.35 EUR (limit of 2 transactions per 12 month period)** for domestic or U.S. transactions

Mert ha jól tudom mi az európai verzióhoz tartozunk és nem az egyébhez. Bár ez csak akkor igaz, ha én egy szintén Hungaryben regisztrált honfitársunk paypaljáról fogadok. Ha nem Hungaryben regisztrált (márpedig az esetek többségében külföldiektől veszünk cuccot vagy nekik adunk el), akkor pedig az alábbi díjtételek (de asszem ezt már korábban is leírtam):

700 ezerig: 3.9% + 90 HUF
700-tól 2.5 millióig: 3.4% + 90 HUF
2.5-től 12.5 millióig: 3.2% + 90 HUF

Asszem efölötti összegekről nem érdemes beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#1362) Oliverda válasza cocka (#1361) üzenetére


Oliverda
félisten

Amikor még Personal Account-om volt kaptam pénzt az USA-ból. Premier volt a küldőnek és nem volt semmiféle levonás. Bár azt nem tudom hogy a PayPal balance vagy a bankkártyája volt-e a forrás.

Neked Personal van? Ha igen akkor hétvégén küldök egy százast és kiderül. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1363) cocka válasza Oliverda (#1362) üzenetére


cocka
veterán

Valószínűleg saját paypal egyenlegéről küldte.

Egyébként premier.

(#1364) Oliverda válasza cocka (#1363) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor majd csinálok egy másik, Personal-t és kipróbálom vele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1365) HXY


HXY
addikt

Vásárlásnál melyiket érdemes választani? http://kepfeltoltes.hu/080201/paypal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1366) Oliverda válasza HXY (#1365) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindenképpen az alsót.

mod: Pont tegnap fizettem egy bagatel ($7os) összeget. A PayPal 178.xx -ban akarta váltani, a bankom végül 173.xx-ban váltotta. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1367) Flashcash válasza HXY (#1365) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csak kilenc hozzászólással feljebb volt a válasz, ennyit azért még vissza lehet olvasni. ;]

(#1368) L.T. válasza Flashcash (#1367) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én én is ezt akartam mondani. 1322-től csak erről beszéltünk.
Jó-jó ez egy fórum ahol kérdéseket lehet feltenni, de azért mindenki vegye már azt a kis fáradságot és utánnaolvas pár hsz-el előrébb... :U

(#1369) 1010


1010
őstag

azt szertném megkérdezni hogy a confirm adress nél én kértem ien lehetőséget de valmi 400ft
levonást emleget és egy négyjegyű számsort amit emg kel adnom majd ami valhol megjelnik
de hol? :F

csinált valaki már iet

(#1370) doc válasza 1010 (#1369) üzenetére


doc
nagyúr

rád is érvényes: olvass vissza, az utóbbi pár napban bőven kiveséztük

(#1371) 1010 válasza doc (#1370) üzenetére


1010
őstag

nem találom :U

(#1372) Bash válasza 1010 (#1371) üzenetére


Bash
őstag

Használd a keresőt a 400 kulcsszóval, hidd el pofonegyszerű. :)

http://bashtravel.com/

(#1373) L.T. válasza 1010 (#1369) üzenetére


L.T.
aktív tag

kb ennyit találtam rá

(#1374) 1010


1010
őstag

zárolás :O
ez egyre zavarosabb

[ Szerkesztve ]

(#1375) petij


petij
tag

sziasztok!
egy kis segítség kellene. Megcsináltam a paypal accountomat és amikor a bankom adatait írom be nem fogadja el a K&H-t, mondván, csak alfanumerikus karaktereket lehet beírni, szóval "&" kilőve. Na most ilyenkor mi van? viszont, ha kihagyom ezt a karaktert, és így nem fogadja el valamiért a rendszer, akkor fizethetek 1500 Ft-ot a javításra!
Légszíves segítsen valaki, mert nagyon sűrgős lenne a dolog!!

köszöntem

(#1376) cocka válasza petij (#1375) üzenetére


cocka
veterán

Akkor beírod, hogy KHB. A honlapja sem k&h, hanem khb.hu.

(#1377) balesz^


balesz^
tag

Sziasztok!

Eddig még csak ebayes termékeket fizettem paypallal az ebay rendszerén keresztül.
Azt érdekelne, hogy ha valaki nekem akar a paypallal pénzt küldeni, elég csak az email címet megadni neki ami regisztrálva van, vagy más adatok is szükségesek?

Előre is köszönöm!

balesz^

(#1378) kraftxld válasza balesz^ (#1377) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég a mail cím.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1379) balesz^ válasza kraftxld (#1378) üzenetére


balesz^
tag

köszi!

(#1380) petij


petij
tag

az miért lehet, hogy az 1 Ft-ot még mindig nem utalta el a bankom(K&H), viszont a 400Ft-ot már egy hete? a paypal számlám él és a kártyám is elfogadta a rendszer.
és mégvalami: A paypal számlára lehet feltölteni pénzt valahogy? nem vásárolni akarok, hanem brókerhez küldeni pénzt, de kártyán keresztül valahogy nem engedi a rendszer :F

(#1381) cocka válasza petij (#1380) üzenetére


cocka
veterán

Az a bizonyos 1 Ft, ami mellesleg nekem 1 dollár volt csak zárolva van 2 hétig. Aztán feloldják és visszakapod. Ez azért kell, hogy amikor hozzáadod a kártyát megvizsgálják, hogy egyáltalán létező kártyát adtál-e hozzá.

A 400 Ft-ot ugyan megeszi és le is vonják, de első vásárláskor vagy eladáskor visszakapod.

Ha magyar címmel regisztráltál, akkor sehogy, max. úgy, hogy megkérsz valakit, hogy küldjön neked. Premier account erősen javasolt mindkét fél részéről.

Hogyhogy kártyán keresztül nem engedi? :F

(#1382) 1010


1010
őstag

Lehet abból baj ha én azért csinálok egy amcsi paypal számlát hogy tudjak vásárolni az itunes ban?

(#1383) petij válasza cocka (#1381) üzenetére


petij
tag

köszi, ez most megnyugtatott. azt hittem elrontottam valamit.
ja és ment egy PÜ!

(#1384) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Már régóta van paypal regem, eddig csak egy bankkártyával használtam de múlt héten hozzáadtam egy másik 'credit card'-ot. Azt visznt nem tudom használni korlátlanul, kell valami 'expanded use number'-t igényelni, ezt meg is tettem múlt hét csütörtökön. OTP-s vagy, a kérdésem az lenne, hogy azt a 4 jegyű számot kb mikor tudhatom meg? Elvileg a havi egyenlegértesítőn rajta lesz de azt még jó sokára kapom meg, hol keressem, hogy gyorsabban menjen a dolog?

(#1385) cocka válasza Matthew (#1384) üzenetére


cocka
veterán

Hát az otps netbank sajnos nem írja ki, úgyhogy vagy megvárod a kivonatot vagy bemész a bankba és elkéred az ügyintézőktől. Feltéve, hogy tudják miről van szó. :D

(#1386) doc válasza cocka (#1385) üzenetére


doc
nagyúr

csak tudják hogy mi az a megjegyzés rovat
bár némelyikükből nem nézem ki :D

(#1387) Matthew válasza cocka (#1385) üzenetére


Matthew
senior tag

Hát ez marha jó, telefonon esetleg meg tudják mondani?

(#1388) cocka válasza Matthew (#1387) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem ahhoz ez túl bizalmas információ. Cib bankéknál pl. egyből látszik a netbankban a zárolás. :) és annak közlemény rovata!

(#1389) Matthew válasza cocka (#1388) üzenetére


Matthew
senior tag

Hmm, lehet hogy CIB-ékhez kellett volna mennem? :U

(#1390) cocka válasza Matthew (#1389) üzenetére


cocka
veterán

Azt én nem tudhatom. :U

Még nem sikerült megfejtenem, hogy OTP zárolások menüpontja mire való. Mert hogy ott semmit nem ír ki az is biztos.

Vagy ha kiír, akkor mely esetekben?

(#1391) 1010


1010
őstag

tapasztalt valaki olyat,hogy az ékezetes betűknél mindenféle más jelek jelntek meg
a szállítási címnél
@^˘°˛` iesmik

(#1392) koxx válasza 1010 (#1391) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen oldalakon ált. nem szoktunk ékezetes betűket megadni

(#1393) doc válasza koxx (#1392) üzenetére


doc
nagyúr

milyen jó nekem, hogy sehol a nevemben nincs egy szem ékezet sem :D

(#1394) cocka válasza koxx (#1392) üzenetére


cocka
veterán

én úgy voltam vele, hogy ha fog nyivákolni, hogy ékezetes betű van a nevemben, akkor hajlandó vagyok átírni, egyébként meg nem. Eddig mindehol ékezettel írtam és nem volt gond.

(#1395) 1010


1010
őstag

eddig nekem sem volt minden csoamgon ékezettel volt
most nem akarta valami miatt

(#1396) Matthew válasza 1010 (#1395) üzenetére


Matthew
senior tag

Eddig nekem sem volt gondom az ékezetekkel de ma vásároltam valamti és paypal-nál már hülye karakterek jelentek meg az ékezetes betű helyett...

(#1397) 1010 válasza Matthew (#1396) üzenetére


1010
őstag

akkor ma kezdődik valami
feltörték a paypalt :Y

[ Szerkesztve ]

(#1398) cocka válasza 1010 (#1397) üzenetére


cocka
veterán

A paypal egyenlegemről azért azt a 7 Ft-ot nagy fegyvertény lenne ellopni. A hozzáadott kártya, meg netkártya, tehát arról meg bajos lenne. Akkor meg főleg, ha még limitet is beállítok. :DDD

(#1399) 1010 válasza cocka (#1398) üzenetére


1010
őstag

én most akartam hozzá adni a webkártyámt de nem fogadja el a paypal

otp-s webkártya

nem tom ez mien típus? visa mint a rendes vagy micsoda?

ott magyaráz rossz szám
meg nem engedélyezett

(#1400) cocka válasza 1010 (#1399) üzenetére


cocka
veterán

Cib internetkártya. Mastercard.

Az otps webkártya is Mastercard. De arra nekem nincs pénzem. :)

Pénz van rajta? :B Mert anélkül nehézkes hozzáadni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.