Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) tusi74 válasza Oliverda (#1200) üzenetére


tusi74
őstag

Ja és ebből fizet azoknak akik az USA-ban vásárolnak.

Más. Arról hallott valaki, ami 1-2 hete az Index PayPal fórumán felvetődött, itt nem olvastam erről.

1-2 hete 2 felhasználónak is korlátozták az accountját. Az egyiknek azután, hogy 1000 EUR felett fogadott pénzt, a másiknak meg olyat írtak, hogy visszaélés próbálkozás történt az accountján. (Ő semmit nem vett észre)

Mindkettőjüknek több irattal kellett igazolni magukat, amit a PayPal egy erre a célra használt oldalán kellett beszkennelve feltölteni. Igazolvány, számla az ő nevére címére stb. De olyan komolyan, hogy pl. a közözemi számlán a címnek betűről betűre stimmelni kellett. Tehát u=/utca stb. Elvileg, ha ez az ellenőrzés lefut, visszakapják a fiókjukat.

És akkor persze felvetődött, hogy a PayPal direkt utazik a magyarokra. Kíváncsi lennék, erről ki az, aki itt hallott valamit, vagy konkrét infóval tud szolgáni, hogy van-e "félnivalónk", hogy egy reggel felébredünk, és korlátozva van az accountunk, és esetleg függőben levő vásárlásunk van az Ebay-en, elég kellemetlen helyzetbe kerülhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#1202) Bash válasza tusi74 (#1199) üzenetére


Bash
őstag

Úgy éri meg, hogy mivel ők adták ki a kártyát, ezért csak a MasterCard-nak kell sarcot fizetniük. Egy merchant account költsége kb. 2-3-4%, plusz per tranzakció, és havi díj (és ebben még nincs benne semmilyen hardver és szoftver, ami ugye elengedhetetlen a tranzakciók kezeléséhez). Tehát amikor boltban (online és retail egyaránt) vásárolsz kártyával, ezeket a költségeket a bolt fizeti a kártyakibocsátó cégeknek/bankoknak...
Egyébként ez a cash back dolog egyáltalán nem szokatlan, manapság a legtöbb credit card-nak vannak ilyen előnyei. Természetesen a credit card-okra magasabb százalékot is vissza tudnak adni a hitelre vonatkozó kamatok, éves fenntartási díjak miatt. Chase-nek és Citi-nek, illetve American Express-nek biztosan tudom, hogy van 5%-os cash back rátájú kártyája is.

Elnézést a magyartalanságért, ezt angolul kb. negyedennyi idő alatt érthetőbben leírtam volna.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#1203) Oliverda válasza tusi74 (#1201) üzenetére


Oliverda
félisten

Van egy bizonyos limit. Nálam most angol fontra van állítva a PayPal, és 1700at fogadhatok egy évben, utána küldeni kell nekik az utlevél, jogsi, stb. másolatokat.

For security reasons, initial limits are set on the amount you can send, receive, and withdraw from your PayPal account. To lift your limits, select all you want to lift and click the Lift Limits button.

Limits are denominated in your primary currency. If you use a different currency, the limit will be reduced by the primary currency equivalent of the transaction amount.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1204) tusi74 válasza Oliverda (#1203) üzenetére


tusi74
őstag

Neked milyen accountod van? Mármint Personal, Premier, Business.

[ Szerkesztve ]

(#1205) Oliverda válasza tusi74 (#1204) üzenetére


Oliverda
félisten

Premier

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1206) tusi74 válasza Oliverda (#1205) üzenetére


tusi74
őstag

Na akkor ennek utánaolvasok, mert nekem is az van.

(#1207) Oliverda válasza tusi74 (#1206) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmmm...viszont most gyorsan összeszámoltam hogy pontosan mennyi pénzt fogadtam az account-ommal mióta augusztusban létrehoztam, és jóval többet mint 1700 fontot. Egészen pontosan 1992.7 GBP és 521.1 USD. Viszont a PayPal azt mondja hogy még £1,206.05 GBP van az £1,700.00 GBP-s limitemből hátra... furcsa.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1208) Bash válasza Oliverda (#1207) üzenetére


Bash
őstag

Épp próbálom letölteni a havi log-jaimat, és ezt kaptam az arcomba:


Your log request will be processed and available shortly.

Because of the size of your transaction history, your log is not available for immediate download. PayPal will send an email to ... when the log is ready to be downloaded. Any transactions that take place after this request was submitted will not be included in the log.

Note: some heavy users may experience wait times of up to 24 hours. Please do not request the same log multiple times, as this will not speed up your delivery time, and could cause additional delays.

Nem tudom mit szólnának hozzá ha éves logot szeretnék letölteni. :((

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#1209) Oliverda válasza Bash (#1208) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is töltöttem le most log-ot és lejött, mondjuk nekem nyilván nem olyan hosszúságú mint a tiéd. :) Viszont elég keszekusza. Nem tudsz valami programot ajánlani ami normálisan meg tudja jeleníteni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1210) Bash válasza Oliverda (#1209) üzenetére


Bash
őstag

A comma és a tab delimited fájlok eléggé átláthatóak (.csv és .txt), ezeket kb. minden valamire való könyvelő program kezeli, de ha komolyabb igényeid vannak, akkor elérhető Quicken (.qif) és QuickBooks (.iif) formátum is.

http://bashtravel.com/

(#1211) Oliverda válasza Bash (#1210) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos egy darab valamire való könyvelő programot sem ismerek. Nekem csak annyi kellene hogy össze tudjam adatni az összegeket. Sajnos ilyet a PayPal eddigi tapasztalataim alapján nem tud. Pedig nem hiszem hogy bonyolult lenne. Jó lenne egy kimutatás hogy idén pontosan mennyi pénzt kaptam, mennyit küldtem én, stb... Persze nyilván egy számológép és némi idő segítségével ezt én is meg tudom csinálni. Sőt, a kapott összegekkel már meg is csináltam, csak kényelmesebb lenne úgy...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1212) cocka válasza Oliverda (#1203) üzenetére


cocka
veterán

Nekem 3-mat írt ki:

Személyi, jogsi és útlevél. Mindhármat el kell küldeni vagy elég nekik egy is a három közül? Tekintve, hogy nekem csak kettő van.

(#1213) Bash válasza Oliverda (#1211) üzenetére


Bash
őstag

A .csv-t (comma delimited) Excel-ben megnyitva eléd tárul a lehetőségek tárháza. :)

http://bashtravel.com/

(#1214) blunt


blunt
aktív tag

[link]

érdemes a fórumot olvasgatni. Engem is átkúrt a paypal $700 2002-ben. Azóta a közelébe sem megyek. rohadjanak meg.

(#1215) Oliverda válasza cocka (#1212) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem mindhármat. Mondjuk ha nem léped túl az 1 éven belüli limitet akkor szvsz tök felesleges.

blunt: ...és mégis hogy kúrtak át?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1216) tusi74 válasza blunt (#1214) üzenetére


tusi74
őstag

Veled konkrétan mi történt?

(#1217) attyspocak válasza blunt (#1214) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Meg ne sértődj, de elég gázosak az ilyen kommentek. Mármint a velem is ez meg az történt, de semmi konkrétum a kommentbe. Miként csapott be a paypal hétszáz dolárral?

(#1218) tusi74 válasza cocka (#1212) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt hol, melyik menüpontnál nézitek?

(#1219) tusi74 válasza tusi74 (#1218) üzenetére


tusi74
őstag

Megtaláltam.

(#1220) Bash válasza tusi74 (#1218) üzenetére


Bash
őstag

My Account Overview lapon (főoldal) PayPal Balance táblázatocska jobb felső sarkában van egy View Limits linkecske. Nekem limitem nincs, de gondolom akinek van, annak ott van az is, hogy hogyan lehet feloldani a limitet.

http://bashtravel.com/

(#1221) Flashcash válasza Oliverda (#1215) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ismerem hogy verték át, de paypal eladóként ha nem confirmed address-re küld csomagot akkor nem nehéz ilyenekbe belefutni.

(#1222) Oliverda válasza Flashcash (#1221) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki felad egy $700-os csomagot biztosítás nélkül, vagy netán olyan vevőnek aki nullás az szerintem vessen magára. Illetve meg lehet adni kritérium gyanánt hogy csak confirmed address-re szállítasz, és akkor ez máris kilőve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1223) Bash válasza Flashcash (#1221) üzenetére


Bash
őstag

Nem akartam még ellőni ezt, de gyanítom ez az átverés úgy történt, hogy nagyon jól tudta ő, hogy milyen kockázatokkal jár a dolog, és mégis vállalta. De kíváncsian várom a történetet.

http://bashtravel.com/

(#1224) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Bocsi, de azt írta, hogy a paypal verte át, nem az üzlettársa, akivel boltolt. ;) Ezt így azért kétlem!

Meglestem az általa linkelt oldalt. Hát színvonala mit ne mondjak. Ilyen alapon van anti MS és anti bármi oldal is.

[ Szerkesztve ]

(#1225) panisz válasza Bash (#1220) üzenetére


panisz
csendes tag

Nekem is a limittel van gondom. Euróra van állítva az accountom (Premier vagyok) és 2.500 EUR a limitem. Én ennél jóval többet fogadok évente, ezért meg akarom növelni a limitet. A két ünnep között ezt el is kezdtem, de valami miatt megszakadt a dolog. Azóta a To Do List-ben szerepel a megkezdett limit növelés, viszont ha mégis próbálom növelni, akkor belépek a megfelelő oldalra és ott nem tudok tovább lépni. Azt hiszem, hogy a rendszerükben van a gond, ilyenkor mit lehet tenni vagy hova lehet írni/jelezni? A Business Accountnak mekkora alapesetben ez a limitje?

(#1226) Flow


Flow
senior tag

Üdv! Már korábban is vergődtem, de most jött el a pillanat, hogy megoldjama problémát.

Tavaly Angliában laktam, volt egy angol számlám visa kártyával + hivatalos lakcímem. Ebayen reg majd paypalon is. MEgjött a verifying (két pár penny-s átutalás), sikerült is az akció. Ezután confirmáltam a címemet is. Minden szuper. Csakhogy nyáron hazaköltöztem, majd elkezdtem használni az itthoni kártyám/számlám, nyilvánvalóan arra jönneka pénzek, arról tudnék fizetni. Ezért a paypalos accot is át akartam írni erre... Csakhogy! Számlaszámot nem tudok beírni, mert csak angolt fogad el (más formátuma szám, mint itthon). Credit cardot hozzáadnék, de ott meg meg kell adni a címet, amelyikre szeretném, ha a cuccok jönnének, két lehetőség van. Vagy a confirmed adressre, vagy új cím. katt az új címre, itt viszont csak GB-s címet adhatok meg, az országot nem lehet változtatni. Próbáltam simán az adresst, ott sem lehet országot változtatni.
Kérdésem a következő: Csomó csak paypalos címre szállít, ezért kéne a magyarországit beregelni. Van valami módja ennek úgy, hogy megtartom az accountomat, csak szerkesztem?
Esetleg csináljak egy újat, (ugyan azzal a mail címmel lehet? gondolom nem), és ezt meg felejstem el? Ebayen ezzel nem lesz gond? hozzá tudok rendelni másik paypal fiókot is az ottani accounthoz?

Remélem érthető! Előre is köszi a válaszokat! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1227) attyspocak válasza Flow (#1226) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Én egy ilyen gondal - lévén nem beszélek angolul - igen csak meg lennék lóve, de ha kint voltál, te talán tudsz angolul. A paypal-tól nem kérdezted mi a megoldás?

(#1228) Flow válasza attyspocak (#1227) üzenetére


Flow
senior tag

Hát az lesz belőle, ha itt nem kapok valami helpet. :P

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1229) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Szeretnék PayPal-on keresztül fizetni, de nem tudok rá regisztrálni. Nincs dombornyomott bankkártyám, se devizaszámlám (ugyanis Eurót kellene utalni)

Van olyan, aki segítene nekem?
Azaz én utalnám neki a pénzt, ő meg befizetné PayPal-on oda ahová mondom?

(#1230) Flow válasza kory24 (#1229) üzenetére


Flow
senior tag

Sokszor odaírják, hogy csaka confirmed adressre postáznak... Erre azért figyelj. :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1231) kory24 válasza Flow (#1230) üzenetére


kory24
őstag

Nem terméket szeretnék vásárolni.
Hanem szolgáltatás.

Igazából a GameForge egyik játéka.

(#1232) den80 válasza Flow (#1226) üzenetére


den80
tag

hi
annyit mondanék, hogy igaz sokan irják h confirmed adress re küldenek, de ez magyarországra sajnos nem érvényes, hisz a paypal nem tudja ellenőrizni a címet
egyedül a kártyáknál tudod irni a címeket, és minden új cím amit hozzáadsz a kártyához levon vmiyen összeget róla, és megadja a banki papíron, vagy sms en a kódot,amivel hitelesítheted
nálam paypalon 4 ilyen cím is szerepel 2 különböző hitelkártyával
ebayen meg van vagy 30 különböző cím, ami vhogy automatikusan áthelyeződik a paypal ra is, ezeket nem kell hitelesíteni
eddig 5 év alatt mindíg postázott mindenki külföldről unconfirmed címre

volt, van, lesz

(#1233) L.T. válasza kory24 (#1229) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nincs dombornyomott bankkártyám, se devizaszámlám
Egyik sem kell a PayPal reghez. Milyen kártyád van?

(#1234) kory24 válasza L.T. (#1233) üzenetére


kory24
őstag

K&H Trambulin csomag + elektronikus kártya

Euro-t kelleni utalni, de mivel ez nem deviza számla így erről azt nem lehet, azt mondták a K&H bankban :(

Ezért gondoltam hátha segít valaki.....

(#1235) L.T. válasza kory24 (#1234) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ilyen? mert akkor tényleg nem sajna.
Egyébként PayPalnál nem devizát utalunk, hanem forint terhelés megy a kártyára. De már nem is csodálkozom azon, hogy egy magyar banki ügyintéző nem ismeri a PayPal-t... :(

[ Szerkesztve ]

(#1236) kory24 válasza L.T. (#1235) üzenetére


kory24
őstag

Igen olyan kártya :(

Az oldalon lehet fizetni Paypal-al, Moneybookers-al, hitelkártyával vagy átutalással.

De átutalni sem tudtam, mert eurót nem lehet mivel nem deviza számla....

Csak emiatt nem akarok számlát nyitni, mert másra nem használnám soha......

(#1237) L.T. válasza kory24 (#1234) üzenetére


L.T.
aktív tag

Egyébként ha már K&H és Trambulin akkor érdemes lenne váltani erre. Ennek díja szinte ugyanaz vannak Trambulin kedvezmények itt is és ez használható PayPal-on. :))

(#1238) kory24 válasza L.T. (#1237) üzenetére


kory24
őstag

Öcsémé a kártya.
Neki minden ingyen van, mert valami akcióban indította....

Nem hinném hogy az én hülyeségem miatt váltana.....

(#1239) Flow válasza den80 (#1232) üzenetére


Flow
senior tag

Én ezt érted, de az országot nem tudom módosítani. Ráadásul a számlaszámom sem tudom megadni, mert más formátumú, mint amit kér. A kártya menne, de ahoz is csak angliai címet enged beírni.

NEkem nem egyszer volt, hogy direkt megkérdeztem az eladót, nem baj-e, hogy nem a paypalos confirmed címre kérem a szállítást, hanem más ország/város/utca stb. 10/5 nem vállalta.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1240) den80 válasza Flow (#1239) üzenetére


den80
tag

tanulság, nem kell megkérdezni :)
ebayon meg eleve csak azt szoktam kérdezni gift meg alacsonyösszeg megy e :D

érdekes ez a kártyás rendszer nálad,
vagy próbálj meg másik email címel regelni, hátha ugy megy

volt, van, lesz

(#1241) Flow válasza den80 (#1240) üzenetére


Flow
senior tag

Mármint ezt a paypal accot hagyjam a fenébe, csináljak egy újat, és azt rendeljem hozzá az ebayemhez?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1242) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nem közvetlen PayPalra vonatkozik a kérdés, de ti biztos tudtok rá válaszolni. Magánszemélyek közti átutalásnál kötelező teljes nevet is megadni, vagy elég a pontos számlaszám?
HELP

All Black...

(#1243) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
e-bayen szeretném használni a PayPal accountomat, de nem tudom hogy kell beállítani... tudna vki segíteni? a Paypal-nál már felvettem az ebayes azonosítómat, de az ebay.co.uk még mindig azt mondja hogy nincs ilyenem

MOD: meg még egy kérdés
szeretnék a honlapomra egy Paypal-gombot, amire kattintva tudnának nekem pénzt küldeni, ilyet hogy tudnék?

[ Szerkesztve ]

(#1244) doc válasza doc (#1243) üzenetére


doc
nagyúr

na, a gombos kérdést sikerült megoldani :)
már csak az ebay maradt...
meg akkor még egy kérdés, ha még nem unjátok :)
a premier membership kerül nekem valamibe? egyáltalán érdemes upgrade-elnem rá, ha szinte kizárólag vásárlásra használom az accountomat? (az sem nagy össze, évi pártízezer forintnál nem több)

(#1245) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

sürgősen kellett regisztrálnom paypal accountot.
namost. premium vagy milyen lett(ezt írta ebayre pl), megadtam az adataim, bankkártyám(mastercard).
confirmed e-mail.

most kell neki limiteket állítanom, h használjam, v mi? 100$ -os tételről lenne szó egyelőre, ezt szeretném kifizetni.

..

(#1246) bbazsy válasza bbazsy (#1245) üzenetére


bbazsy
őstag

oké, megoldottam:)

..

(#1247) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Sracok, komoly 25gbp-s cuccom nem erkezett meg a mai napig (35 nap telt el), az elado nem valaszol semmire, pedig 56xx feedbackes Power Seller - lenyeg hol es hogyan tudok "Paypal Claim"-et benyujtani hogy viszontlassam (legalabb megprobalom, nem tudom hogyan mukodik a paypal e resze) a penzem?

Elore is koszonom

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1248) HXY


HXY
addikt

Van a paypalnak havi vagy éves díja?

(#1249) L.T. válasza HXY (#1248) üzenetére


L.T.
aktív tag

nincs. csak az utalások díjából "él"

(#1250) HXY válasza L.T. (#1249) üzenetére


HXY
addikt

köszi, akkor megtartom... :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.