Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Balinov válasza kissgy04 (#1700) üzenetére


Balinov
félisten

sztem sehogy,mert nem azt,hanem a visa electronhoz tartozo LAFO-dat rendeled hozza a pp accounthoz,nem? persze laikuskent...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1702) cocka válasza kissgy04 (#1698) üzenetére


cocka
veterán

Hát tapasztalataim szerint az OTP csak kész számlacsomagokban tud gondolkodni.

Szóval a régi rendszer szerint vagy sima Lakossági folyószámlád van, vagy pedig elektronikus számlacsomagod. A kettő egyszerre nem lehet, mert más az elektronikus havi díja. Ha jól tudom 1390 Ft/hó. A másiknak meg asszem 270 Ft/hó.

Szóval sakkozd ki, hogy melyik van neked jelenleg, mert kétlem, hogy a kettő egyszerre. Ilyen fajta rugalmasságot nem feltételezek az OTP-ről. Ez az egyik.

A másik, hogy ha van OTP-s Visa Electronod, akkor azt tudod használni interneten, igaz az csak forint és dollár alapú kártya.

Elektronikus számlacsomagban elvileg 3 számlát kellett, hogy kapj. Van egy normál folyószámla egy gagyi Maestroval, amit természetesen nem fogsz tudni neten haszálni, van egy elkülönített kártyaszámla a webkártyához (Mastercard), amit csak interneten tudsz használni és van egy megtakarítási számla. -> Ehhez nem jár kártya, a megtakarítási számla amúgy sem azért van, hogy költsd róla a pénzt. :)

Szóval a legvalószínűbbnek még azt tartom, hogy eredetileg ezt az elektronikus számlacsomagot kérted, csak később lecserélted a Maestrodat Visa Electronra, vagy egy sima lakossági számlát nyitottál Visa Electronnal, aztán később átszerződtél az elektronikusra, mikor még át lehetett. Melyik az igaz? Mert ami írsz, az elég zavaros.

A webkártyádat tudod regisztrálni a paypalon, csak mielőtt használod ne felejtsd el aktiválni, az aktiválást követően pedig a netbankban a 7×24 órás kártyák közti azonnali átutalás opcióval tudsz pénzt a webkártyaszámlára átvezetni. Vezess át pl. 600 Ft-ot, aztán add hozzá a paypalon a kártyát. Onnantól sima ügy. Már ha középfokú angol nyelvismerettel rendelkezel. :P

(#1703) lúzer válasza kissgy04 (#1700) üzenetére


lúzer
veterán

válaszd a visát
nekem elfogadta a visa electront

ha nem jó, visszadobja és kész, szvsz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1704) kissgy04 válasza cocka (#1702) üzenetére


kissgy04
tag

Köszönöm mindenki hozzászólását.

(Kicsit hozzászólásod nekem nem világos, de valszeg mert nem értek hozzá. A sztorit megpróbálom pontosítani. Lakossági folyószámlaszerződést kötöttem anno, és visa electron kártya változatot választottam. Rá kb 1 évre nagyobb intéznivalóm támadt az OTP-ben és kötöttem elektronikus számlacsomagszerződést. Megkötöttem és kaptam egy Maestro kártyát is. Ezt követő évek valamelyikében regisztráltam magam a paypalon és megadtam a Visa Electron kártyám szükséges adatait és sikerült a vásárlás paypalon át.

Most két hete küldték az új visa electron kártyámat [mert a korábbi lejárt], és megint paypalon át kellene fizetnem, de elgondolkodtam azon, hogy most már hogy a hozzátartozó számlán nagyobb összeg van, nem akarom az új kártya adatatait kiadni, helyette használnám az elektronikus számlacsomagot és az azzal adott Maestro kártyát. Utánaolvastam és az jött le, hogy nem fog menni, de azért megkérdeztem itt is.)

Valószínűleg az általad említett Web Kártya Számla és hozzá tartozó fizikailag legyártásra nem kerülő webkártya megoldást választom, és lemondom az elektronikus számlacsomag szerződésemet. A lényeg, ami fontos nekem, hogy paypalon történő utalásnál a fizetendő összeg vagy max vmivel több legyen, ne pedig a banknál lévő teljes pénzem. (Lehet, hogy paranoiás vagyok :DDD )

(#1705) cocka válasza kissgy04 (#1704) üzenetére


cocka
veterán

Igen. Jól jársz, ha lemondod.

Add le a Maestrodat, tartsd meg a Visa Electront és köss NET számlacsomagot. Ennek havi díja 599 Ft vagy 1299 Ft attól függően hogy az ostoba feltételeknek megfelelsz-e vagy sem.
Annyi, hogy 91 illetve 791 Fttal olcsóbb, mint a régi elektronikus számlacsomag, csak nincs benne a megtakarítási számla és csak 2 ingyen kp. felvét van havonta.

CIB-nél pl. legyártanak egy műanyag kártyát és arra írkálják az adatokat.

Ha nagyobb igényeid vannak, igényelhetsz Prémium csomagot is, röpke 3999 Ft/hó vagy vmi ezren felül, ha teljesülnek a feltételek. Ehhez jár megtakarítási számla is, meg asszem igény szerint valami hülye hitelkártya és egy értékpapírszámla.

De netes vásárláshoz bőven elég egy ilyen NET csomag. Mivel az olcsóbbakban nem adnak webkártyát.

(#1706) hecktor


hecktor
aktív tag

helló,

moneybookers el füzetek ebay akkor ott is van olyan lehetőségem mint a PayPal nál , hogyha nem érkezik meg az áru claim elek és visszakapom a pénzt?

(#1707) cocka válasza hecktor (#1706) üzenetére


cocka
veterán

Nincs

(#1708) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Paypal számláról hogy tudok leszedni a bankszámlára, illetve feltölteni pénzt paypalra? Látom, van egy ilyen "Add a bank account in Hungary" ezt ki kell tölteni hozzá előtte?

(#1709) Anthony001


Anthony001
senior tag

Üdw!

Lenne egy kérdésem.Kaptam pénzt a paypal accountomra.Jelenleg angliában élek, ottani számlám van, valahogy rá szeretném utalni.Lehetséges ez valahogy?Előre is köszönöm.

(#1710) koxx válasza CollectoR (#1708) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

paypal számlára nem tudsz pénzt feltölteni, legalábbis Mo-on

(#1711) Anthony001


Anthony001
senior tag

#1709 -re valaki plz, fontos lenne nagyon..Thx

(#1712) CollectoR válasza koxx (#1710) üzenetére


CollectoR
aktív tag

"PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account."

Ez az add funds lenne az gondolom. És ha nem lehet a számláról pénzt feltölteni, akkor más hogyan vásárol paypalról itthon? Hogyan tudok akkor én rá pénzt feltölteni?

(#1713) lúzer válasza CollectoR (#1712) üzenetére


lúzer
veterán

nem kell vele foglalkozni, a kapcsolódó bankszámláról fogja leemelni mikor fizetsz
aztán megint nulla egyenleg lesz, ha előtte is annyi volt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1714) cocka válasza CollectoR (#1712) üzenetére


cocka
veterán

Azért az nem semmi, hogy szó szerint idézed a kérdésedre a választ angolul, aztán amire ott a válasz 1-2 sorral feljebb, azt megkérdezed még egyszer. :DD

(#1715) CollectoR válasza cocka (#1714) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Hát nagyjából ahhoz hasonlítanám, mintha angolul tanulnál kínai nyelvet, miközben angolul sosem tanultál az életben. Örültem, hogy rájöttem mi az a funds. Mindenesetre már lerendeztem 3 üzletet paypallal :C

(#1716) CollectoR válasza lúzer (#1713) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Ja, hogy nem kerül fel a paypalra mint összeg, hanem ha fizetek valakinek paypal accountról, akkor közvetlen a bankszámláról leemeli a pénzt, és azt egybe (vagy átváltással) átrakja a másik ember paypal számlájához a fundsba? Amúgy átszámolva nem valami kis összeggel húz le a paypal, 8 ezer Ft-ot küldtek, és 400-at leemelt.

(#1717) Anthony001 válasza Anthony001 (#1711) üzenetére


Anthony001
senior tag

Valaki plz

(#1718) dferee


dferee
tag

Szevasztok!

Adott a szitu!
Angliai faszi vesz tőlem egy laptopot. Paypalon fog fizetni érte.
Azt, kéri, hogy állítsak ki neki előtte Invoice-t.

Mikre figyeljek ennek kitöltésénél vagy van-e ennek valami háulütője?

Előre is köszi!

(#1719) magi20


magi20
senior tag

Kérdés::::::::: 1 paypalhoz lehet 2 dombornyomott??

úgy értem betudok yyrni egy másik usd karit?
ha igen,akkor hogy? add or edit credit cardnál nem igazán lehet.usd kari párom nevére lett csinálva

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1720) cocka válasza magi20 (#1719) üzenetére


cocka
veterán

Miért ne? Bár a kártyának a saját neveden kell lennie. Akkor a megoldás az, hogy vagy egy másik banknál csináltatsz a nevedre egy főkártyát és azt adod hozzá, vagy ha van rá lehetőséged kérsz a bankodtól a saját nevedre még egy főkártyát, külön kártyaszámlával, ha a cél az, hogy a kétféle pénz ne keveredjen.

Mondjuk eleve csak netes vásárlásokhoz elég nagy luxus 2 dombornyomott kártyát tartani. Külföldre elég egy is. Amit meg csak netes vásárláshoz használsz az lehet sima Visa Electron is vagy MC unembossed, esetleg netkártya.

(#1721) magi20 válasza cocka (#1720) üzenetére


magi20
senior tag

eladás.nem vásárlás :R

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1722) cocka válasza magi20 (#1721) üzenetére


cocka
veterán

Ha a legolcsóbb megoldást veszem, ahhoz is elég egy netkártya vagy egy neten is elfogadott elektronikus.

(#1723) magi20 válasza cocka (#1722) üzenetére


magi20
senior tag

igen,csak magánszemélyként a 800000-et nem haladhatod meg 1 évben,különben adóznod kell.-----------ez a gond,étted.

akkor ha vki vmi megvett tőlem 6 napja,de nem fizet,meg nem is válaszol ,meg semmi akkor mit lehet tenni?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1725) alexka89


alexka89
újonc

Sziasztok nem tudja valaki hogy milyen oldalakon lehet a paypallal fizetni??????????

(#1726) Winner_hun válasza alexka89 (#1725) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahol lehet, ott ki van rakva a PayPal logó. De ennek a kérdésnek így nem sok értelme van:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1727) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok!

Van Pay Pal os accom, és most először én szeretnék e Bay-en eladni valamit...

Mit kell csinálnom, mennyibe kerül nekem?

Pay Pal re várnám a fizetést...

üdv
J.

(#1728) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

UP!

(#1729) Madgamer001


Madgamer001
csendes tag

Hello!

Van egy Mastercardom hozzá 2 számla HUF és USD most USD hez tartozik a kártya.
De mégis HUF ba akarja levonni paypal a pénzt de hufba vonja le aztan ujra átváltja annak mi értelme :(
Valaki segítsen meg lehet oldalni USD be vonja le pénzt paypal?

(#1730) cocka válasza Madgamer001 (#1729) üzenetére


cocka
veterán

A 400 Ft-os terhelést kizárólag forintban fogja terhelni, mivel úgy regisztráltál, hogy Hungary.

Ha mondjuk USA-ból regisztrálsz, akkor biztos dollárban von.

Egyébiránt meg marhaság dollárban devizaszámlát vezetni, mert ha nem kapod dollárban a jövedelmed, akkor valamilyen konverzión úgy is buksz.

Az is irtó fantasztikus, hogy a paypalban, alertpayen meg gondolom még van pár ilyen pénzküldő rendszer, a meglévő pénzed legyen az bármilyen devizában, csak forintban tudod kikérni számlára. Vagy ha van számlád az USA-ban, akkor oda dollárban. Ez persze csak arra az esetre érvényes, ha Hungaryvel regisztráltál.

Úgyhogy én lemondtam a devizaszámláról. Mert itthon dollárhoz max. pénzváltón keresztül juthatsz vagy vki küld neked csekken vagy utalnak neked pénzküldő rendszeren keresztül, amit persze csak forintszámlára kérhetsz ki. :DD

Szóval nem éri meg, ha csak nem jutsz konverziómentesen dollárhoz itthon, amire mondjuk nem sok esélyed van.

(#1731) Madgamer001 válasza cocka (#1730) üzenetére


Madgamer001
csendes tag

Oké kössz.
Lekérni Ftba
De fizetni valahova paypalon keresztül akkor ne hufba akrja levonni azzal lehet e kezdeni valamit.

(#1732) cocka válasza Madgamer001 (#1731) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen. Ezt el is felejtettem, pedig a vásárlást is bele akartam írni a hsz.-be.

Ha arra gondoltál, hogy a bankkal szeretnéd váltatni a pénzt és nem a paypallal, akkor valahol a Profile-ban a Recurring payments-nél kell keresni, hogy Bill me in the currency on the seller's invoice vagy valami ilyesmi.

Ha viszont nem erre, akkor a konverzió elkerülése meglehetősen komplex kérdés.

Van dupla konverzió, meg szimpla konverzió, meg konverzió nélküliség. Ez utóbbi nem mindig lehetséges.

3 dologtól függ: áru árát milyen devizában kérik, a kártyádnak mi az elszámolási devizaneme (ez itthon csak háromféle lehet: HUF, USD, EUR), a számlád milyen devizában van vezetve.

Ha mindhárom megegyezik, akkor nincs konverzió. Ha csak egy is különbözik, akkor ott konverzió lép fel és a váltást vagy a bank vagy a kártyatársaság végzi attól függően, hogy a fent vázolt 3 szint közül mely kettő devizaneme tér el egymástól.

Tudni kéne milyen devizában vásárolsz legtöbbször, meg hogy miben vezeted azt a számlát, amit ezen netes vásárlások kifizetésére tartasz fenn. Aszerint ajánlható a megfelelő bankkártya vagy bankszámla.

(#1733) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
A PayPalt Visa Electron-al használom és mát többször is küldem pénzt a PayPal-al. Az lenne a kérdésem, hogy tudnék-e fogadni is pénzt? Vagy az OTP-s Visa Eletron miatt ez nem lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#1734) cocka válasza Darth_Revan (#1733) üzenetére


cocka
veterán

a pénzfogadás számlára történik, nem függ a bankkártyától

(#1735) Darth_Revan válasza cocka (#1734) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, de a pénzt is a kártyán keresztűl vonja le a számláról és azt nem tudom ,hogy a pénz fogadást is támogatja-e. Vagy ehez külön bankszámlaszámot kell megadni a PayPal-on belűl?

(#1736) Skynet258 válasza Darth_Revan (#1735) üzenetére


Skynet258
veterán

A pénzt PayPalra kéred, és amikor megjött, lekéred az itthoni bankszámládra ;)

https://geekpulse.hu

(#1737) Darth_Revan válasza Skynet258 (#1736) üzenetére


Darth_Revan
veterán

őő, és ezt hogy is kell? :D
Én kb olyan elven voltam eddig, hogy ha megadom neki a PayPal-os címem és elküld a pénzt akkor a Visa Electon-on keresztül megpróbál rákerülni automatikusan a számlámra (Csak a Visa Electron-t adtam meg PayPal oldalán), olyan elven, mint ahogy a fizetésnél is van (csak értelem szerűen visszafelé).
Bocsi, csak sose kaptam még pénzt PayPal-on és nem kicsi összegről van szó :U

(#1738) Skynet258 válasza Darth_Revan (#1737) üzenetére


Skynet258
veterán

Fent megnyitod a Whitdraw menüt, aztán Withdraw funds to your bank account, kitöltöd amit kell (ország, név, bank neve, számlaszám) és continue.
Én már sokszor kértem le zsetont így (google, sedo és társai küldik rá a lét), és minden oké volt.
Arra figyelj, hogy verifikálva legyen az account-od, mert ha nem akkor havonta csak egy bizonyos összeget tudsz lekérni (2*.000.- forint emlékeim szerint).

Ha mondtad volna, hogy van PayPal-od, küldhettem volna azon is a pénzt :D

Mod: most nézem, egy másik számlámat, ahol van hozzáadva bankszámla, hogy meg se kell adnod a fenti adatokat, automatikusan kiválasztja, csak az összeget kell beírnod ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1739) Darth_Revan válasza Skynet258 (#1738) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Status: Verified

Currency Balance
Hungarian Forint (Primary): 0 HUF
U.S. Dollar: $0.00 USD
Help Current Total in HUF: 0 HUF

GBP-ba küldené a pénzt, az gond ,hogy itt csak HUF és USD-t ír? Vagy a GBP-t automatikusan átváltja HUF-ba?
Szóval akkor megadom neki a PayPal címem majd miután hozzáadódott a PayPal accomon az összeg, akkor a Withdraw-al lekérem a számlaszámomra? Nem is tűnik nehéznek :)

[ Szerkesztve ]

(#1740) Skynet258 válasza Darth_Revan (#1739) üzenetére


Skynet258
veterán

Tudsz PayPalon belül különféle valutaformákat "nyitni" a Manage Currency menü alatt, ott van GBP is. Ugyanitt tudsz konvertálni is a különböző valuták között, de nem éppen a legjobb árfolyamon...
Lejjebb mintha olvastam volna, hogy írta valaki, hogyan lehet beállítani, hogy a bank váltson, és ne a PayPal, erre azért keress rá...
Én általában euro-ban és dollárban kapok rá pénzt, ezt le szoktam kérni forintban - de ezek nem akkora összegek, hogy megérje szarakodni, pár 10k-ról van szó. Ha nálad komolyabb összeg lesz, akkor érdemesebb körüljárni ezt a témát is. :K

A végeredmény egyébként igen, ez lesz: elküldi neked PayPal-ra, majd te onnan lekéred a saját számládra, és ennyi ;)
A légy a levesben az a nem éppen jó valuta konverzió, én legalábbis volt, hogy 500 dolcsin buktam úgy 10k-t...

https://geekpulse.hu

(#1741) cocka válasza Skynet258 (#1740) üzenetére


cocka
veterán

Éppen ezért nem értem, hogy a paypalnak miért nem mindegy, hogy forintszámlára vagy devizaszámlára kéred le a pénzt.

Ha dollárban kapod a lét, akkor miért nem lehet lekérni dollár számlára?

valami ilyesmi van odaírva a withdrawhoz, hogy your local bank account must be denominated in Hungarian Forint. De miért? :O :D

(#1742) Skynet258 válasza cocka (#1741) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondolom nekik ez frankó, hogy váltogatnak, elég jó (számukra) árfolyammal... Egyébként nekünk van euro számlánk is, majd legközelebb kipróbálom, hogy ha arra kérek euro-t, akkor is akarja-e az euro-forint-euro konverziót :D

https://geekpulse.hu

(#1743) cocka válasza Skynet258 (#1742) üzenetére


cocka
veterán

Kíváncsian várom a fejleményeket.

(#1744) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.
2 paypalos bill-em is van és egyiket sem tudom befizetni holott ebayen tegnap pl. 10 item-ért fizettem mindenféle gond nélkül.

Rányomok a pay-ra az invoice-nál beírom a jelszavam és a felh nevem ezután be sem lép és a köv. hibaüzenet fogad:

'This payment cannot be funded with a credit card at this time.'

Ez mitől lehet?

Előtte mikor netcaféban próbáltam meg vele fizetni ugyanígy azt írta, hogy írjam be azt a kódomat amivel még aktiváltam a bankkártyát.
Előkeresetem megadtam neki és azt írta, hogy 24 órán belül okés lesz minden ehhez képest azóta nem működik.

Köszi a segítséget előre is!

(#1745) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mi a franc ez a https://checkout.channeladvisor.com a PayPal helyett?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1746) Skynet258 válasza Winner_hun (#1745) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem bejön rendesen... bár lehet már nálad is ;)

https://geekpulse.hu

(#1747) Winner_hun válasza Skynet258 (#1746) üzenetére


Winner_hun
félisten

Be, nem is azzal volt a gond. Már mindegy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1748) johniee


johniee
senior tag

HaLi!
Vettem eBay-en egy cumót, aztán még 2GBP-t akartam fizetni az eladónak, hogy töltő is legyen már hozzá, aztán látom, hogy hozzáadódott az előző összeghez és azzal együtt történt megint egy akkora levonás :(( Ez miért van :F 2x fizettem az áruért? :W

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1749) johniee válasza johniee (#1748) üzenetére


johniee
senior tag

megvan a magyarázat...nem kellett volna az eBay item számát beírni :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1750) spammer


spammer
veterán

Sziasztok! Szeretnék PayPal-t regelni hamarosan, mert többek között innen szeretnék rendelni pár dolgot [link] szerk: és az amazon.com -ról

Namost van egy OTP Junior max bankkártya, Visa Electon van ráírva, úh gondolom ez is megfelelne, de gondoltam, hogy inkább ilyen célra csinálnék egy külön internetkártyát, pl. a CIB-nél. Az a kérdésem, hogy CIB-nél milyet érdemes csinálni, amivel legjobban jár az ember, legolcsóbb stb? Csak arra a célra kellene, hogy ha vásárolni akarok, előtte rakok rá pénzt, hogy azon keresztül tudjak fizetni (Paypal). Másra nem igazán kell, csak erre.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.