Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Belba


Belba
őstag

"... 1. az esetleges sikertelen regisztrációval az érintett nem veszített semmit, legfeljebb azt, hogy másik kártyát kellett volna igényelnie
2. Nem voltam benne biztos, hogy a Budapest Bank Visa Electronjait elfogadják-e a neten. A bankkartya.hu szerint igen, de nem akartam hülyeséget írni. A pudding próbája az evés..."

MIBŐL ÁLL megírni a szerencsétlen usernek, hogy : - Bocsi, ezt nem tudom!
Nem szégyen! Viszont a másiknak ezzel egy csomó kellemetlenséget okozol.
Utánajárás, idő, pénz, égés, hogy múlt héten EZT kértem, most meg egy MÁSIKAT...
Neked ez semmit nem számít?!... Lelkiismeretről hallottál már?
OK! Igazad van! Ha nem ízlik a puding, akkor kidobom a szemétbe...
Ha meg nem lesz jó a bankkártya, a hátam mögé dobom és veszem elő a másikat? :DDD

"... Aki tanácstalan vagy képtelen megérteni, hogy miről szólnak az angol nyelvű utasítások az ne kezdjen paypal regisztrációba vagy kérjen meg mást a paypalon keresztüli vásárlásra, ha van rá lehetősége..."

KÖSZÖNÖM! Ez mindent elmond rólad!... :C
Már csak azt nem értem, hogy ha neked ENNYIRE nem számít, hogy másoknak nehézségeket okoz a regisztráció és a használat, akkor miért pont azzal kötözködsz, aki veszi a fáradságot és részletes leírással próbálja azokat segíteni, akik nem értik az angol szakszavakat, fogalmuk sincs hova mit írjanak és mire figyeljenek?

"... Nézd, én is voltam kezdő, nekem az ég világon senki nem magyarázta, hogy mit hogy kell. Egyszerűen követtem a leírtakat. Szerintem elég egyértelmű..."

Nekem sem okozott problémát sem a regisztráció, sem a bankkártyák ill. bankszámlák hozzáadása...
Sőt, az sem, hogy az egyik webshopunkban feltegyem a PayPal fizetési módot.
Mégis, amikor beleolvastam ebbe a topicba, sorra azt látom, hogy sokan nem tudják milyen kártyát kellene a PayPal-hoz szerezniük, mennyi pénzt tegyenek a számlájukra regisztráció előtt, sőt némelyek azzal sincsenek tisztában, hogy a Lastname a Vezetéknevet jelenti az űrlapon...
Van, aki többezer Ft-ot vesztett egy rossz beírással!!!
Erre TE azt mondod : aki hülye, az dögöljön meg!
ÉN meg szeretnék nekik segíteni, mert SZERINTEM semmiből nem áll beszúrni egy magyarázó ábrát vagy néhány szóban leírni, mit hogyan csináljanak.
Utána már ők is tudni fogják. :K

"... Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy tájékozódjon és mint tudjuk az információ érték..."

Ez a topic pont arra való, hogy aki tanácstalan PayPal ügyekben, az idejön és szeretne tanácsokat kapni a tapasztaltabbaktól.
Nem olyan tanácsokra persze, hogy "próbáld ki, aztán meglátod".
Itt a Fórumon az önzetlen, ingyenes tanácsadásnak van helye, ha te a segítségedet pénzért árulod, arra nyiss egy Vállalkozást és máshol hirdesd a szolgáltatásaidat.
(Lehet, hogy megzavartam a "köreidet"?)

"... Ha te ennyit csesztetésnek veszel, akkor veled elég nehéz lehet dűlőre jutni bármiben is..."

Reggel 10 óra óta egyfolytában a beírásaimmal foglalkozol : mondatonként, szavanként próbálsz mindenbe belekötni...
Este 9-re végre eljutottál odáig, hogy elismered : ja, 2 éve még ÚGY volt, arról nem tehetsz, hogy a PayPal rendszere 2 év alatt változott. :P
Velem nagyon könnyű dűlőre jutni, ha a másik félnek igaza van!
Az viszont sosem fog velem dűlőre jutni, aki pusztán kötözködik és látom, hogy a szavai mögött csak üres buborékok pukkannak el sorra.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Azért válaszoltam mégis, hadd pukkanjon szét az utolsó kis buborékod is, amit utolsó próbálkoznak még erőtlenűl fellőttél! :DD :))

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1502) Balinov válasza Foxi (#1497) üzenetére


Balinov
félisten

Paypal vagy bankszámla limit? Nekem a KH-nál a LAFO-n 200k HUF volt a napi limit,max 300k-ra át is rakattam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1503) Foxi válasza Balinov (#1502) üzenetére


Foxi
senior tag

Mind a Paypalnál, mind a bankomnál van egy biztonsági rendszer, ami a kockázatos (?) ügyleteket akadályozza meg. Ahogy olvasgattam a külföldi fórumokat sokan belefutottak mostanában ebbe a hibába, a legtöbb helyen azt írták, hogy várni kell és majd talán megjavul :(

(#1504) Balinov válasza Foxi (#1503) üzenetére


Balinov
félisten

az fasza...főleg akkor,ha erről a bankod elfelejt tájékoztatni.. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1505) Foxi válasza Balinov (#1504) üzenetére


Foxi
senior tag

Végül megoldottam máshogy, de azért kellemetlen volt a dolog. Ha mondjuk ebay-en nyertem volna egy licitet, akkor méginkább :( Közben megjött a Paypal hivatalos válasza a problémára:

I understand that you have tried several times to send the payment and have
been blocked by our internal security system.
Unfortunately, I can neither give you detailed information as to why our
security system has blocked this transaction nor am I able to override or
manually change the security settings.
Please understand that even though we always aim at processing all
transactions immediately we still have to take standard security measures.
We therefore employ complex statistical models to identify transaction
patterns that are out of the ordinary. This is similar to the way banks and
credit card companies work when approving individual transactions. When a
payment is blocked, this is not reflection of you or your account
activities but rather fits a pattern we have observed in the past to have a
higher risk of failure.
We regret any inconvenience this may have caused and would like to ask you
to initiate the payment at a later date or use another funding source.

Mindenesetre nem lopták a szívembe magukat.

(#1506) Balinov válasza Foxi (#1505) üzenetére


Balinov
félisten

Ez fasza,csak nekem tűnik úgy,hogy n+1 mondatban körbeírták a fingomsincs mi a probléma kezdetü tőmondatot?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1507) Foxi válasza Balinov (#1506) üzenetére


Foxi
senior tag

Túl sok konkrétumot nem írtak az tény. Amit igen arról sem beszélhetnek mert titok :D

(#1508) Balinov válasza Foxi (#1507) üzenetére


Balinov
félisten

Kicsit a Gigabyte-os tapasztalatomra emlékeztet a szitu,mikor szar biost tettek fel az updatehelyre azt agyonvágta a lapomat...ott is ködösítés ment ezerrel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1509) 1010


1010
őstag

üdv

döntés született az ügyemben
miszerintn nem azt kaptam amit vettem

küldjem visssza a csoamgot én!
saját kölcségen és akkor majd emgtéritik az árát
vagy már nem tom mit akarnak de ku_ra elegem van az egészből

ezt a nyamvadt emilt kaptam:

We have determined that you may be eligible for a refund on this
transaction. To qualify for a refund, just return the item in its original
condition to the seller. You are responsible for shipping and handling
costs for the returned merchandise.
The amount you will be eligible to receive is determined by the terms of
our buyer protection policies and we may be unable to make a full recovery
of your payment from the seller. For more information on claims recovery,
please review the User Agreement before shipping the item back to the
seller.
The seller has provided the following shipping address:
**********
This is a second request we've made for tracking information on the item
you are returning. Please log in below to provide tracking information for
the item you are returning. The seller will also receive the tracking
information for this item. When the shipment is verified by PayPal, the
refund will be issued to you. If you do not provide this information to
PayPal, the investigation will end and the claim will be cancelled.

most mien traciknget provideoljak neki :F
3gomb van
provide track info

canel
és return resulution

[ Szerkesztve ]

(#1510) Bash válasza 1010 (#1509) üzenetére


Bash
őstag

A lényeg az, hogy olyan postai vagy csomagküldő szolgáltatással kell visszaküldened, ami online nyomon követhető, ezzel bizonyítod PayPal-nak azt, hogy visszaküldted az árut az eladónak. Ha ezt nem teszed meg, akkor nem kapsz semmit.

http://bashtravel.com/

(#1511) 1010 válasza Bash (#1510) üzenetére


1010
őstag

te jó isten
az itt egy vagyon
nekem nincs erre most pénzem :O

de akkor ezt a díjat is kifizetik? :F

(#1512) Bash válasza 1010 (#1511) üzenetére


Bash
őstag

Nem, ez a te költséged.

http://bashtravel.com/

(#1513) 1010 válasza Bash (#1512) üzenetére


1010
őstag

akkor folytatom a vitát ha lehetséges

én nem akarok fizetni semmit
hiszen nem az én hibám ami történt

ez pofátlanság sztem

(#1514) Bash válasza 1010 (#1513) üzenetére


Bash
őstag

Ez a PayPal policy-ja, a kedvedért nem fogják átírni. A vitát folytathatod, maximum azt fogod elérni vele, hogy kifutsz a határidőből, már ez is a második kérésük volt tracking number-ért.

http://bashtravel.com/

(#1515) 1010 válasza Bash (#1514) üzenetére


1010
őstag

akkor mit lehet tenni :F
én biztos nem fizetek egy filért sem azért mert lusta volt odafigyelni hogy mit küld :U

(#1516) Bash válasza 1010 (#1515) üzenetére


Bash
őstag

Most már csak három lehetőséged van:
- visszaküldöd a leírt módon a saját költségeden az árut és visszakapod a pénzed;
- nem küldöd vissza, értelemszerűen nem kapsz vissza semmit;
- bankodtól/kártyádtól függően csinálhatsz egy chargeback-et, és visszakapod a pénzed.

http://bashtravel.com/

(#1517) 1010 válasza Bash (#1516) üzenetére


1010
őstag

nekem otp visa electron és master card van
már nem tudom meikkel fizettem

akkor, hogy kell elképzelni a chargeback
az hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#1518) Bash válasza 1010 (#1517) üzenetére


Bash
őstag

Mekeresed a bankod és megérdeklődöd mi a teendő nem engedélyezett tranzakció esetén.

http://bashtravel.com/

(#1519) 1010 válasza Bash (#1518) üzenetére


1010
őstag

de ezt a pénzt már levonták :F ?
akkor ez már a paypal nál van
és mégis vissza lehet tőlük szedni? :Y

(#1520) Bash válasza 1010 (#1519) üzenetére


Bash
őstag

Meg kell kérdezni milyen védelmet nyújtanak olyan tranzakciók ellen, amiket nem engedélyeztél. Ez természetesen így nem igaz, hogy nem engedélyezted, de ha pl. tudod bizonyítani, hogy nem kaptad meg az árut, akkor visszakaphatod a pénzed.
Jobbfajta American Express kártyák tulajdonosainak pl. évi 3 alkalommal garantáltan kérdés nélkül visszatérítik, csak jelenteniük kell.

http://bashtravel.com/

(#1521) 1010 válasza Bash (#1520) üzenetére


1010
őstag

hát nekem kültek, csak mást

otp bank nál nem nagyon segítőkészek :(
mindig valam kiscsaj veszi fel aki kikapcsolja a mikrofont és megkérdez valaki mást
aki ugynanugy nem tudja
egyedül akkor ugrottak már reggel 7 45kor
mikor előző este volt egy félig sikerült fizetésem, egy webes felületen.
gondolom akkor is csak azért aggódtak nehogy valaki feltörje a rendszerüket
az én kártyámon kersztül vagy valami hasonló.

jó lecke volt ez
hopp most jut eszembe
megakartam kérni őket hogy mivel megadtam a kártya adataimat
hogy ez a cég soha többet ne tudjon leemelni pénzt tőlem
erre se voltak képesek

de köszi a segítséget

(#1522) Bash válasza 1010 (#1521) üzenetére


Bash
őstag

Kb. az lenne a normális hozzáállás a banki dolgozóktól, hogy kvázi "földön csúszva" lessék minden kérésedet, és kedvesen mosolyogva végezzék a dolgukat, jobb helyeken ez így is van.

Bár nem ismerem a tranzakciód körülményeit, de szinte biztosra veszem, hogy jobban jártál volna egy Item Not Received Dispute-tal, persze most már késő, de legközelebb ne legyél rest hamrabb tanácsot kérni.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#1523) Poctar


Poctar
senior tag

Remélem hogy jó helyen kérdezem a következőt: :U

Szeretnék a weblapomra egy pay-pal-os shop cart-ot kitenni...
Találtam pár ingyenes shop cart-ot, de azok nem néztek ki valami jól.
Majd találtam egy PayPal Shop Maker nevezetű programot, melyel lehet készíteni Shop cart-ot, csak épp ez sem kreál olyat, amilyet én szeretnék....
Honnan lehet leszedni, találni Shop Cart-okat PayPal-hoz? És lehet-e őket szerkeszteni? A lényeg, hogy ingyenes legyen és szerkeszthető.
Amit keresek: Radio button-os kiválasztási lehetőség...

A segítséget előre is kösszi.

(#1524) Bash válasza Poctar (#1523) üzenetére


Bash
őstag

Ezt bármilyen shopping cart-hoz hozzáteheted, csak egy gomb az egész.

http://bashtravel.com/

(#1525) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,

Lenne egy olyan kérésem, hogy ha valaki tud, akkor kérem utaljon át nekem PayPalról PayPalra $2-t! Természetesen előre átutalom neki forintban az összeget a számlájára OTP direktről!
Priviben jelezzétek légyszi!:)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#1526) lúzer válasza 1010 (#1519) üzenetére


lúzer
veterán

nekem összejött!
működik a buyer protection

paypal -Resolution Center
Report a problem
Item dispute
I received my item, but it was significantly ....

és itt kiválasztod, mi a bajod, írsz pár sort aztán kiderül

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1527) Darth_Revan válasza Victor-y (#1525) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha van bankszámlád akkor miért kellene másnak utalni paypalról paypalra, hisz a bankszámládra menne, nem :F

(#1528) Victor-y válasza Darth_Revan (#1527) üzenetére


Victor-y
aktív tag

mert paypalról kéne valakinek sürgősen utalnom postaköltséget:)

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#1529) lúzer válasza Poctar (#1523) üzenetére


lúzer
veterán

és mi a weblapod?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1530) lúzer válasza Victor-y (#1528) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem akkor se maradna ott a pénz, bár lehet
nekem rögtön visszanyomta a kártyámra a visszakapott pénzt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1531) Darth_Revan válasza Victor-y (#1528) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És? A bankszámládról is azonnal leveszi.

(#1532) Victor-y válasza Darth_Revan (#1531) üzenetére


Victor-y
aktív tag

nem mert nincs hozzáadva a kártya (nem visa electron) :(

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#1533) Victor-y válasza lúzer (#1530) üzenetére


Victor-y
aktív tag

de ott marad, ha nem withdraw-olod:)

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#1534) lúzer válasza Victor-y (#1533) üzenetére


lúzer
veterán

akkor legalább nézd meg a privit

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1535) cocka válasza Bash (#1520) üzenetére


cocka
veterán

Ez természetesen így nem igaz, hogy nem engedélyezted, de ha pl. tudod bizonyítani, hogy nem kaptad meg az árut, akkor visszakaphatod a pénzed

És mégis hogy bizonyítod be, hogy nem kaptál meg valamit? Ez érdekelne.

(#1536) cocka válasza Victor-y (#1533) üzenetére


cocka
veterán

És elbukod a paypal jutalékot. :D

(#1537) lúzer válasza cocka (#1535) üzenetére


lúzer
veterán

nem írtad alá a postai átvételt! :D
nekem eddig mindig alá kellett - igaz insurance-al kértem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1538) cocka válasza lúzer (#1537) üzenetére


cocka
veterán

Nekem sose kellett.

Ha nem írod alá a postai elismervényt az jelentheti azt is, hogy még nem érkezett meg.

(#1539) lúzer válasza cocka (#1538) üzenetére


lúzer
veterán

akkor nem kaptam meg :U
persze az ember vár ésszerű határidőig, azért 1 hónap alatt meg kell hogy jöjjön bármi bárhonnan

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1540) Bash válasza cocka (#1535) üzenetére


Bash
őstag

PayPal-nál az eladónak kell bizonyítani, hogy a csomagot kézbesítették. Nem csináltam még chargeback-et, de úgy gondolom, hogy a kártyát kiadó társaságoknál is hasonló az eljárás. De ha bemész a bankodba minden bizonnyal több információval tudnak szolgálni, elvileg ők vannak érted.

http://bashtravel.com/

(#1541) duffbeer


duffbeer
őstag

Sziasztok!

Bocs a kérdésért, biztos valahol le van írva a válasz, csak nem akartam átnyálazni az 1800 hszt. Szóval regeltem PayPaléknál, átjött a 400 forint beírtam a kódot stb.
Kérdésem az, hogy látnom kellene a bankszámlám egyenlegét a PayPal "My Account" ablakában? Mert minden nulla. Vagy hogy működik ez az egész??

Köszi a választ így előre...

(#1542) L.T. válasza duffbeer (#1541) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ha fizetsz PayPal-al akkor a vásárláskor közvetlen a bankszámládról vonják le a termék árát, nem lesz a paypal számládon összeg és nem is kell rá utalnod.

[ Szerkesztve ]

(#1543) duffbeer válasza L.T. (#1542) üzenetére


duffbeer
őstag

Köszi!

(#1544) L.T. válasza duffbeer (#1543) üzenetére


L.T.
aktív tag

nm
De csak 1540 hsz volt :DDD

(#1545) duffbeer válasza L.T. (#1544) üzenetére


duffbeer
őstag

Némi költői túlzás...:)

(#1546) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Hali, én most regisztráltam premier acc-ot, dombor mastercarddal. Annyit szeretnék kérdezni, hogy a kártyához elvileg van egy diákszámla, ami forint alapú, és egy euró alapú folyószámla. A 4 jegyes kód még nem jött meg, de majd ezt külön be lehet állítani, hogy melyik számláról történjenek a tranzakciók?

(#1547) cocka válasza CollectoR (#1546) üzenetére


cocka
veterán

Elvileg minden főkártyához jár egy alszámla kivéve, ha társkártya. Gondolom ez nem társkártya, mivel euró alapú. Márpedig ha euró alapú, akkor nem lehet a forint folyószámlád társkártyája. :D Vagyis két számla kell legyen: egyik a diákszámlád forintban, a másik meg egy devizaszámla euróban. A 400 Ft-os terhelés meg azon a számlán fog megjelenni, amelyikhez tartozó kártyát megadtad a paypalon. Ennyi.

(#1548) CollectoR válasza cocka (#1547) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Igen, a forint alapú számláról lett levéve. De nem 400 hanem 530 forint ( ? ). Azt majd be lehet állítani, hogy az euró alapú számla legyen az alap? Mert eddig csak a kártyaszámot kérdezte, azt meg is adtam. Ja illetve hova is jön az a 4 jegyű kód? Sehol sincs infó, csak az, hogy a kártya állapota a kártya állapota... most az mi?

(#1549) cocka válasza CollectoR (#1548) üzenetére


cocka
veterán

Na de várjál már. Ha két számlád van 1 kártyával, azt olyan nagyon nem csípik a bankok tudomásom szerint. Mert ha azzal az egy kártyával fizetsz, akkor mégis melyik számlát terheljék a kettő közül?

Az már jóval gyakoribb eset, hogy 1 számla több kártyával (társkártyák pl. családtagoknak, céges csoportoknak stb..) Vagy több számla, de akkor típustól függően mindhez külön-külön kártya. Pl. egy megtakarítási számlához nem sűrűn kell kártya. :)

Viszont ha devizaszámlád is van, ahhoz kellett hogy kapj még egy kártyát. Ha meg nem igényeltél, akkor minek a devizaszámla? :D

Mellesleg szerintem pusztán a konverzió elkerülése miatt felesleges devizaszámlát nyitni, hiszen az csak akkor éri meg, ha mondjuk külföldről euróban, dollárban kapod a fizut.

Ha viszont alapból nem eurót kapsz vhonnan, akkor felesleges ezért devizaszámlát fenntartani, hiszen úgy is buksz pár(száz, ezer) forintot a konverzió miatt így vagy úgy.

A 4 jegyű kód meg az 530 Ft-os terhelés közleményében lesz. Banktól függően változik. Nálam zároláskor (vagyis a fizetés pillanatában) már látszott a közlemény, sőt sms is jött róla, tehát nekem ez kb. 3 perces procedúra volt. :)

(#1550) CollectoR válasza cocka (#1549) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Hát, én aztán nem értek ezekhez a dolgokhoz. Az euró számla azért kell, mert ebayon akarok majd eladni, és néha euróban kellene fogadnom a pénzt, azt meg arról a számláról ki lehet venni átváltási költség nélkül. Nem vészes, 49 forint havonta a fenntartása a forint diákszámla mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.