Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) CollectoR


CollectoR
aktív tag

:F

(#352) Speccy válasza CollectoR (#350) üzenetére


Speccy
senior tag

Nekem már volt olyan, hogy rendeltem 6 inget két csomagban az USA-ból, és az egyiket felbontották. Vámmal hálistennek még nem volt dolgom, igaz nem is rendeltem soha olyat, ami miatt tartanom kéne miatta. Te mit akarsz venni?

There is hope!

(#353) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Infradiódát. 4-es osztályút

(#354) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szept 14-től lehet majd pénzt is fogadni!!! :)

''Amendment to the User Agreement


Notice Date: August 10, 2006
Effective Date: September 14, 2006
Beginning September 14, 2006, registered PayPal users in the Czech Republic, Hungary, Poland and Thailand will be able to receive funds into their PayPal accounts as well as withdraw them to a local bank account.
''

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#355) Flashcash válasza kraftxld (#354) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez nagyon jó hír. :)

(#356) Speccy válasza kraftxld (#354) üzenetére


Speccy
senior tag

Hurrá.. ''a nemzetközi helyzet egyre fokozódik'' :)

MOD : Azért én nem örülnék előre.. ugye azt írják, hogy '' withdraw them to a local bank account. '' Namost helyi localhoz withdrawolni csak a 2. kategóriás országoktól lehet, miközben mi még legalul, az 5. kategóriában vagyunk. Miért kerülnénk mi ennyire előrébb?

[Szerkesztve]

There is hope!

(#357) Flashcash válasza Speccy (#356) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Miért ne?
Taiwan, Csehország, Magyarország, Lengyelországot említi ebből Taiwan nem 5. kategória.

(#358) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hali!

Van egy dombornyomott VISA kártyám,2 hete kaptam meg,Ha a Pay-Pal-en elő szeretnék fizetni egy Rapidshare accountra ,akkor minimum mennyi pénznek kell lennie a kártyán?És mi éri meg jobban,ha forintban,vagy €-ban tartom a pénzemet a számlán?

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#359) Badb0y válasza kraftxld (#354) üzenetére


Badb0y
addikt

#354
Ez nagyon jó hír :C Viszont akkor újra kell regelnünk :F

#350
Nekem most egy lejátszóhoz kellett vinnem számlát Orczy térre, múltkor a fedexet kellett megbíznom, hogy vámkezeljen egy obit, de ha 54$ alatti számlát küldessz, nem fogják vámkezelni. De ez egy másik topik nem ez.

#358
Lehet €-ban tartani a pénzt :F :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#360) ronaldo válasza Badb0y (#359) üzenetére


ronaldo
őstag

Újra kell regelni?

(#361) Flashcash válasza SPDeluxe1.0 (#358) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hogy érted hogy minimum mennyi pénznek? Annyinak amennyibe a rapidshare account kerül, belekalkulálva az esetleges konverziókat.
A Visa kártyád tranzakcióit külföldi vásárlások esetén minden országnál dollárban számolják el. Ha euró övezetben vásárolsz akkor az €-t konvertálják át dollárra és ezzel terhelik meg a (forint) számládat.

(#362) Flashcash válasza Badb0y (#359) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Miért kellene újraregisztrálni?

(#363) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem kell sry, előbb kérdeztem, mint utánanéztem volna.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#364) SPDeluxe1.0 válasza Flashcash (#361) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszönöm szépen a választ,tehát akkor elég ha van rajt egy ötezres a művelethez. :R

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#365) Robbelp


Robbelp
újonc

Hali!

Nekem az a gondom, h ma regisztraltam a paypal accot s hozza nevemen levo visam - megemeltem a limitjeim is azzal a 4jegyu koddal amit kuldtek-, de az add funds opcional ezt irja : Add Funds is Not Available

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. You may, however, use other funding sources to make a PayPal payment, including credit cards and your PayPal account balance.

Na most ti hogyan utaltok fel magatoknak penzt, ill csinaltatok egyeb pl bankszamlas regisztraciot is?
Koszi

[Szerkesztve]

(#366) Flashcash válasza Robbelp (#365) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Jelenleg magyarországon csak a bankkártyás fizetés működik, tehát nem tudsz a netes számládra pénzt feltenni vagy onnan levenni.

A paypal fizetés úgy működik hogy a paypal használata esetén az accountodban hozzárendelt bankkártyával vásárolsz. Bankkártyás fizetésként jelenik majd meg a paypal vásárlásod.

[Szerkesztve]

(#367) rien


rien
senior tag

Sziasztok!
Lenne esetleg valaki aki valamennyire ismeri az stormpayt? Velük van némi gondom. Köszi és bocs az offért.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#368) Zoddo válasza kraftxld (#354) üzenetére


Zoddo
csendes tag

#354
Megtudod mondani hol olvastad, mert én pont nem rég kérdeztem a paypal-t és azt írták vissza még nem tudnak időpontot mondani. Pedig augusztus 10.-e után kérdeztem tőlük.

Ha igaz én ennek nagyon örülnék.

Minna no Golf jeee

(#369) Ariadne válasza Flashcash (#366) üzenetére


Ariadne
őstag

Bankkártyás fizetésként jelenik majd meg a paypal vásárlásod.

Pont ez a nagy kérdésem van, ha a bankkártyámmal fizetek a Paypalra, akkor a bankom ezt fizetésként számolja el? Remélem igen, mert ha utalásnak számolná, az igencsak borsos árú lenne, szemben az ingyenes vásárlással...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#370) Flashcash válasza Zoddo (#368) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Másnak pedig már írt vissza a paypal hogy igen.
Bejelentkezel a paypal-ra, my account/overview, bal oldalon policy updates és az utolsó legfrissebb hír ez lesz.

(#371) Flashcash válasza Ariadne (#369) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ahogy írtam egyértelmű, bankkártyás fizetés. Tehát nem átutalás hanem egy sima vásárlás, csak a valuta konverzió díját fizeted vásárláskor semmilyen egyéb költséged nincs, pont ez a lényeg.

[Szerkesztve]

(#372) Ariadne válasza Flashcash (#371) üzenetére


Ariadne
őstag

Kösz. Sokszor tényleg többe kerülne az átutalás, mint maga a küldendő összeg, egy Visa Electron fenntartása meg nincs kétezer forint évente (úgy láttam, azt is elfogadják, bár nem dombornyomott - ha van a hátulján 3 számjegyű kód nyomtatva, akkor tuti biztos), az MC meg a Visa classic is olyan 4000 körül van.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#373) Flashcash válasza Ariadne (#372) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én dombornyomott bankkártyával használom, az hogy egy Visa Electronon van verifikációs szám nem jelenti azt hogy a kibocsátó bank engedélyezi a netes vásárlást rajta, egyáltalán nem biztos hogy működni fog, meg kell kérdezni a bankot előre hogy ne legyen felesleges kiadásod.

[Szerkesztve]

(#374) pilóta


pilóta
nagyúr

Végre...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#375) kraftxld válasza pilóta (#374) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivégre? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#376) pilóta válasza kraftxld (#375) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom mi lelte őket. Talán már nem vagyunk annyira vadkelet? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#377) kraftxld válasza pilóta (#376) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah :)
Én már lassan pakolgatom fel a cuccaim :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#378) Ariadne válasza Flashcash (#373) üzenetére


Ariadne
őstag

Dombornyomottam nekem is van, az nem gond, de érdekel, hogy egyébként elég lenne-e a Visa Electron. Azt láttam, hogy a Paypal elfogadja, tudtommal a másik feltétele az Electronos offline fizetésnek az a bizonyos három szám, ha az rajta van + az elfogadó elfogadja :), akkor elvileg OK. De azért még jobban utánanézek. :)

Pilóta pedig ha jól tudom annak örül, hogy végre lehet pénzt fogadni is Paypalon...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#379) Flashcash válasza kraftxld (#377) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Írj már pár ötletet ha nem gond hogy mit éri meg eladni ebay-en, amire viszonylag nem nagy a postaköltség.

(#380) Flashcash válasza Ariadne (#378) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Van olyan kártya a környezetmben ami visa electron rajta van a verifikációs szám, de a bank nem engedi használni pl. netes vásálásra.

(#381) pilóta válasza Flashcash (#379) üzenetére


pilóta
nagyúr

A legjobban szűzmária alakúra sült szendvicset... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#382) Ariadne válasza Flashcash (#380) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor nem kell tovább kutatnom.... Köszi. :DDD Feltételeztem, hogy az a bizonyos szám kifejezetten az offline használat miatt van rajta, ezek szerint nem... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#383) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Beléptem ma a paypalra és megjelent egy Manage Balance gomb ahol fel tudom tölteni az egyenlegem. Viszont a Withdraw gombra kattintva csak USA bankszámla számot akar elfogadni.

Elképzelhető hogy csak amerikai bankszámlára működik a pénzfogadás magyarra pedig nem?

[Szerkesztve]

(#384) Flashcash válasza Flashcash (#383) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Közben rájöttem hogy a Manage Balance csak a pénznem váltásra jó, az Add Funds ahol a magyar bankszámláról lehetne feltölteni a paypalt az sem működik.

(#385) kraftxld válasza Flashcash (#384) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elmult már 14-e? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#386) Flashcash válasza kraftxld (#385) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tényleg most néztem én meg 10.-ére emlékeztem. Remélem hogy helyi számlákra is működni fog a dolog.

(#387) Zoddo válasza Flashcash (#386) üzenetére


Zoddo
csendes tag

Ha jól megnézed a szöveget ott van benne a megoldás:
''will be able to receive funds into their PayPal accounts as well as withdraw them to a LOCAL bank account''
Most már csak az lehet a kérdés hogy elektronikusan vagy papír csekken lehet.
Hope the best :R

[Szerkesztve]

Minna no Golf jeee

(#388) kraftxld válasza Zoddo (#387) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom a withdraw gombbal :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#389) _Yvorl_ válasza Flashcash (#341) üzenetére


_Yvorl_
tag

Te ezt az infót honnan szedted, mert ha igaz lenne én is azonnal Mastercardra váltanék, mert megoldódna az ebayes vásárlásaim duplaváltása. mivel .de esetében euróban számolna el, mig .com esetében dollárba, pont ahogy szükségem lenne rá, Csak sajnos megkérdeztem a bankomat és ők még életükben nem hallottak ilyesmit, szóval mond már meg ezt honna veszed? Please!

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#390) Flashcash válasza _Yvorl_ (#389) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mi a bankod neve?

Én MKB-s vagyok amikor domborkártyát igényeltem ezt ajánlották. Bár szerintem ez a legalapvetőbb információk közé tartozik kártyaválasztásnál érdekes hogy egy banknál nem hallottak ilyenről:
[link]

Ebayen én is szoktam vásárolni, mekkora plusz terhet jelent neked a kettőskonverzió az eu-ban?

[Szerkesztve]

(#391) Flashcash válasza _Yvorl_ (#389) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Közben mellettem mondja a munkatársam (Raiffeisen+Mastercard) hogy a német ebay vásárlásánál EUR-> FT konverzió látszik, míg múlt héten romániában vásárolt a részletes számlán RON->USD->FT konverziót lát.

[Szerkesztve]

(#392) _Yvorl_ válasza Flashcash (#390) üzenetére


_Yvorl_
tag

ERSTE

Hát ez a vásárlás nagyságától függ.
múltkor egy ismerősnek vettem egy telefont 399 EUR ért és itt már súlyos ezreseket jelentett sajna. Szinte elbuktam az egész hasznomat.

Szombaton kérdeztem rá fiokban és teljesen elutasították a feltételezést is, hogy ez igy lenne. Szóval nem is értem a dolgot.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#393) Flashcash válasza _Yvorl_ (#392) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A bank neve mindent megmagyaráz, van a családban ilyen számla.
-Folyószámlacsomag igénylésekor én magyaráztam el az erste dolgozónak a saját csomagjaikat, mert valami tök rosszat ajánlott nekünk.
-Szokásos hozzáértés netbank igénylésekor, nem tudja hogy kell igényelni pontosan kérdezzem meg inkább a központban. :)

Neked is ezt javaslom ne fiókban kérdezősködj a végeken, hanem vagy telefonos ügyfélszolgálat bankkártya szekciójában, vagy valamelyik központi nagy fiókban. A fiókokban ahol azt sem értik miről beszélsz elég nehéz lesz megértetned magad.

[Szerkesztve]

(#394) _Yvorl_ válasza Flashcash (#393) üzenetére


_Yvorl_
tag

MA voltam a központi fiokban és megerősitették, hogy MAstercard mindenutt EURO elszamolasu nem csak euroővezetben. tehat szivas. Sajna

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#395) Komplikato


Komplikato
veterán

This account has been permanently locked with a €0.00 EUR balance. All information associated with this account has been blocked from the PayPal system and cannot be registered with another account. :(((

És még mindíg nem tudom, hogy miért nem tudtam használni az accountomat, pedig megkértem Bash-t, hogy nézzen rá, írtam a supportnak, amire megint jött egy zéró infós e-mail, és most egy hete ez van ...
Én megértem és állatira örülök, hogy ők biztonságos rendszert akarnak, de legalább annyi infót kaptam volna akkár a saját accountomnál, akár mailban, amiből kibarchobázhattam volna, hogy mi a hiba??? :F
De így?

Szerintetek mit tegyek? Hosszú távon fontos lett volna a dolog. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#396) Flashcash válasza _Yvorl_ (#394) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem rosszul tudják, amint írtam munkatársam raiffeisen kártyája a gyakorlatban is euroövezeten kívül pl. romániában usd elszámolású míg németországban euroalapú.
De ugyanezt mondták nekem az MKB-nál is.

(#397) Flashcash válasza _Yvorl_ (#394) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mindenesetre ha ennyit vásárolsz lehet megérné két féle kártyát tartani.
Ennek a konverziós dolognak meg megpróbálok utánnakérdezni.

(#398) Komplikato válasza Flashcash (#397) üzenetére


Komplikato
veterán

A www.bankkartya.hu oldalon található infók nem mérvadóak?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#399) Flashcash válasza Komplikato (#398) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom, szerintem küldök egy mailt valamelyik mastercard nemzetközi support email-re, az a biztos.

(#400) Badb0y válasza Flashcash (#397) üzenetére


Badb0y
addikt

Kisebb összegnél mint már leírtam egyszer a konverziós költség minimális. Rgyszer fizettem nagyobb összeget (203.000 ft-ot) és ott volt a postaköltség kb 2000 ft. Rá is kérdeztem OTP-be miért ennyi, nem tudták megindokolni, hanem elkérték a telszámom és másnap visszahívtak mi a helyzet. És mondták, hogy ezeket a fizetéseket az angol Midland (nem tudom jól írom-e) bank számolja el.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.