Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Poctar


Poctar
senior tag

Hi!

Hol találhatok pay-pal-os gombokat?
Olyanra gonolok, mint pl ez itt.
Ja és német nyelven kellene.

(#1652) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A kérdésem nem teljesen idevág, de azért felteszem :)

A Takarékszövetkezetnél van számlál, aminek sajna nincsen NetBank szolgáltatása :(
MasterCard bankkártám van.

Megakarom tudni, hogy megjött-e már rá a fizum.
Ezt csak úgy lehet, ha elszaladok a legközelebbi automatához?

Nincs esetleg a neten valami oldal ahol meg lehet nézni, hogy a MasterCardom számláján van-e egyenleg, illetve kb mennyi?

Azért gondoltam, hogy hátha van ilyen hiszen vásárolni is lehet vele....

Bocsi, ha nagy hülyeséget kérdeztem :)

(#1653) lúzer válasza Poctar (#1651) üzenetére


lúzer
veterán

írd át

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1654) doc válasza Poctar (#1651) üzenetére


doc
nagyúr

egyszer én is kerestem, szerintem vagy a gugliba, vagy a paypal oldalán írtam be a keresőbe

(#1656) johniee


johniee
senior tag

Üdv!
Másnak is lassan küld az OTP SMS-t ? Mert elég lassan történik meg az összeg elkönyvelése a PayPalhoz :((
nekem 4 nap múlva küldte az OTP a PayPal-hoz való 4jegyű kódot SMS-ben :((
Én hülye meg valamelyik nap újraküldettem egy kódot, aztán megint várhatok :W

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1657) cocka válasza johniee (#1656) üzenetére


cocka
veterán

Nem vagyok OTP-s, ebből kifolyólag nálam azonnal jön az sms. :DDD

(#1658) johniee válasza cocka (#1657) üzenetére


johniee
senior tag

Hát ez az :((( :U
Ha majd nem lesz Junior, akkor átmegyek másik bankhoz :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1659) L.T. válasza kory24 (#1652) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ezt a kérdést inkább itt kéne feltenned... :U

(#1660) kwik


kwik
újonc

Sziasztok!

Nekem nincs dombornyomott kártyám, se ilyen spéci netes számlám, de szerettem volna Paypallal fizetni egy oldalon. Bele is törődtem, hogy kártya nélkül nem fog menni, aztán nemrég találtam egy ilyen oldalt: [Paypal feltöltés]
Elsőre nem volt túl bíztató, de kipróbáltam 2000 fttal, és működik! :K
Csak gondoltam szólok, hátha kell valakinek :)

(#1661) L.T. válasza kwik (#1660) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nem kell dombornyomott kártya, sem spéci netes számla, ezt már sokan, sokszor írtuk itt. [link] Ezzel az oldalal meg az a baj, hogy a paypal védelme itt nem igazán érvényesíthető...

(#1662) cocka válasza kwik (#1660) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez olyan "nem a kútba csak a kávájára" megoldás.

Unverified accounttal nem lehet világban vásárolgatni, úgyhogy mindenképp szükség lehet arra a bizonyos bankkártyára. Arról nem is beszélve, hogy van egy-két bank, ahol elég néhány hónapos számlamúlt a dombornyomott kártya igényléséhez vagy pedig nevetségesen kevés a nyitóösszeg. Pl: 20 ezer Ft.

Internetes fizetésre még tudom javasolni a netkártyákon és domborkártyákon kívül pl. a dombornyomásmentes MC-t is. Bár összvissz 3 banknál tudsz kérni ilyet (már ami a betéti kártyákat illeti). ;)

(#1663) magi20


magi20
senior tag

valaki aki jobban van paypallal kapcsolatban.---------
az lenne a kérdésem hogy elvileg paypal csak 250000ft-ig van biztosítva nem,azaz ha több van rajta,és vmilyen rendszerleállás van náluk,akkor elveszhet a pénzem?

illetve 4500 USD szeretnék kifizetni magamnak,ekkora összegnél meglehet valahogy gyorsítani az utalást?-hogy ne 5-7 munkanap legyen?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1664) Flashcash válasza magi20 (#1663) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A paypal elsősorban kis összegű pénmozgásokra van kitalálva.
Nagyobb összegeknél már lehet, hogy egy sima nemzetközi átutalással jobban jársz, mert kedvezőbb árfolyamon fogják váltani a devizát, és a kezelési költség is kisebb lesz.

Ha mindenképp Paypalezni akarsz, akkor esetleg vedd szét kisebb részletekre a pénzt.

(#1665) magi20 válasza Flashcash (#1664) üzenetére


magi20
senior tag

hm,nemtudom szétvenni,és aki fizet az csak ezzel tud.

de azt néztem paypal 153 fölött váltja.míg idehaza forint erősödése miatt 152 körül.-------

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1666) cocka válasza magi20 (#1665) üzenetére


cocka
veterán

a paypal árfolyamhoz még hozzáadhatsz 5.5%-os konverziós díjat is.

Talán a citibankosok már elgondolkodhatnak azon, hogy vajon a paypal vagy a citibank árfolyama kedvezőbb-e.

(#1667) magi20 válasza cocka (#1666) üzenetére


magi20
senior tag

mondjuk mennyire kell azt komolyan venni,hogy a paypal csak 250000ft-ig biztosítja a pénzemet,ha történik vmi leállás,és elvesztek 500000-et,akkor löttek a pénzemnek?
ez érdekes azért.

tud valaki paypalon kívül jó megoldást,ha nem Iban számra jön a pénz?

köszönöm

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1668) kapcs-ford válasza magi20 (#1667) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Darabokban veszed ki..

Aláírás

(#1669) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

Cirrus kartyat elfogad a paypal? Hol lehetne utananezni,milyen Irorszagi bankkartyakat fogad el?

udv
bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1670) Pompi válasza Balinov (#1669) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Cirrus kartyat elfogad a paypal?"

Ahogy látom nem.

Feel Good Inc.

(#1671) Balinov válasza Pompi (#1670) üzenetére


Balinov
félisten

na,akkor a hajamra kenhetem.Marad a hazautalas dombornyomott KH-s mastercardra.az mar legalabb regota be van paypalon regelve.. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1672) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

PayPallal szeretnék majd fizetni, de elfelejtettem hogy kell :D Hogy teszek rá pénzt? :F

All Black...

(#1673) Winner_hun válasza Stalker-2572 (#1672) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sehogy. A hozzá adott kártyáról veszi le a pénzt, csak a pay now gombra kell klikkelni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1674) Darth_Revan válasza Stalker-2572 (#1672) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sehogy :) Amikor "fizetsz" vele, akkor vonja le közvetlenűl a pénzt...mintha boltban vásárolnál a kártyáddal.

Ah, Winner gyorsabb volt :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#1675) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Kártyámon van pénz, de a paypal account 0-át ír... :F

All Black...

(#1676) Winner_hun válasza Stalker-2572 (#1675) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt hol lehet megnézni?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1677) Darth_Revan válasza Stalker-2572 (#1675) üzenetére


Darth_Revan
veterán

2en is ott írjuk fent, hogy azonnal veszi le a kártyáról mikor használod a PayPalt, hiába van odaírva, hogy 0.
Kb olyan, mint egy közvetítő közeg, közvetlenűl vonja le a kártyáról a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1678) Winner_hun válasza Darth_Revan (#1677) üzenetére


Winner_hun
félisten

De ő akkor is PayPallel akar fizetni, hát nem érted?:DDD;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1679) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hehe köszi. Csak küldje. I've got a smokin deal ;]

All Black...

(#1680) Darth_Revan válasza Winner_hun (#1678) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szerintem Magyarországról olyat nem is lehet :) Vagy igen?

(#1681) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Már csak az ebayt kéne megtanulnom használni, meg is gazdagodnék belőle :C

All Black...

(#1682) Winner_hun válasza Darth_Revan (#1680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elvesztettem a fonalat:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1683) Balinov válasza Winner_hun (#1682) üzenetére


Balinov
félisten

nem vagy egyedul.. :K :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1684) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#1681) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nah rendeltem is kormánycsapágyat. Itthon 12k, angliából rendelve, szállítással 7300.
NEVETSÉGESEK A MAGYAR ÁRAK!!! MONDJON LE :Y :W
:(
ps.: ez most ebay ;)

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#1685) Winner_hun válasza Stalker-2572 (#1684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minél több kézen megy át, annál drágább lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1686) Stalker-2572 válasza Winner_hun (#1685) üzenetére


Stalker-2572
addikt

US-ből rendeltem KTM terméket, itt is van a szomszédban (Ausztria) gyáruk
UK-ből rendeltem Suzuki terméket...
De szinte bármit megnézel feleannyi :( / :)

All Black...

(#1687) cocka válasza Darth_Revan (#1674) üzenetére


cocka
veterán

Leszámítva azt az esetet, mikor valakitől pénzt fogadsz, azt általában a paypal accountodon írják jóvá, kivéve, ha refund és mondjuk a funding source bankkártya volt.

De pl. ha van paypal egyenleged fel se kínálja, a funding options-nél a bankkártyát. Automatikusan az egyenleget apasztja, ha kevés, a kártyaszámláról kiegészíti.

(#1688) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

A PayPal hasznalatahoz meg kell adni az utalashoz nevet? Meg nem regisztraltam a "rendszerbe", de jovo het elejen megteszem. Szoval: polgari nevet ugye nem kell megadni az utalashoz az utalo felnek? Elore is koszi.

Ui.: Ha esetleg tudtok egy megoldast, ami "offline" (tehat mondjuk be kell setalni egy postara vagy egy bankba) es polgari nev megadasa nelkul tudnak nekem atutalni? Ertelemszeruen a kedvezmenyezett nevenek vilagra keruleset szeretnem elkerulni.

Szereted az állatokat?

(#1689) Winner_hun válasza piqla (#1688) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beregelsz a PayPal-re a neveddel, címeddel, kártyáddal, majd hozzáadsz a kártyádhoz egy másik nevet (Profile / Add or Edit Street Adress) gift adressként, a névhez beírsz két pontot, címnek ha akarod akkor a sajátodat, majd fizetésnél kiválasztod ezt az új nevet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1690) piqla válasza Winner_hun (#1689) üzenetére


piqla
őstag

Koszi a valaszt, de azert inkabb ujra kerdezek, mielott felreertesekbe kevernem magam: ha nekem akarnak atutalni, akkor meg lehet oldani, hogy ok is csak annyit lassanak, hogy piqla vagy ronaldo vagy X?

Szereted az állatokat?

(#1691) Winner_hun válasza piqla (#1690) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, hogy a magamnak utalás hogy történik, ki mit lát, sose csináltam, nem foglalkoztam vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1692) lúzer válasza piqla (#1690) üzenetére


lúzer
veterán

van olyan pénzküldés, hogy csak az email címet adod meg
tehát semmi mást nem ismersz
a pp átutalja ha létezik nála az az email cím, ha reggeltek vele

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1693) piqla válasza lúzer (#1692) üzenetére


piqla
őstag

Remek! Koszi!

Szereted az állatokat?

(#1694) kory24


kory24
őstag

Bocsi az offért, de nem akarok ezért külön topic-ot...

Ért valaki itt az AlertPay-hoz?

(#1695) cocka válasza kory24 (#1694) üzenetére


cocka
veterán

Hello!

Végül is pénzküldőrendszer mindkettő, tehát olyan nagyon nem off.

Regisztráltam. Aztán csináltam egy sima Personalt, az elején kértek a verification-höz mindenféle adatot (fényképes igazolvány: vagy jogsi vagy személyi vagy útlevél; lakcímed igazolásaként pedig vagy egy közüzemi számla, vagy egy saját névre és címre szóló számlakivonat, a harmadik vagy nem tudom mi :) ), de vigyázni kell, mert nem úgy van mint a paypalnál.

Egyrészt nem lehet csak kétszer (vagy ahány dokumentumtípust kiválasztasz) egy db fájlt feltölteni. A feltöltést nem lehet törölni! Kijelölheted, hogy milyen típusú dokumentumot töltesz fel stb.. Csak nem úgy van, mint a paypalnál, hogy több fájlt is fel tudsz ugyanolyan dokumentumtípusból tölteni egyszerre, meg nem számolja felül, hogy hány kb van még hátra.

Mindenesetre viszonylag gyorsan dolgoztak, ha jól emlékszem kb. 1-1.5 hét alatt verified lettem. Ellentétben a paypallal, ahová a receiving limit per year korlátozáshoz már vagy 3-szor feltöltöttem az adatokat és még mindig nem tűnt el a limit. Faxolni meg nem fogok, ha nem muszáj.

Hozzáadtam bankkártyát is, aztán utólag rájöttem, hogy kb. semmi értelme, mert az csak vásárlásoknál vagy pénzküldésnél érdekes, mint pénzforrás. (lásd: paypal)

Hát egyet biztosan tudok, hogy marha érdekesen számítják át az árakat. Meg ahogy elnéztem pénzbetét csak banki átutalással lehetséges, meg valami bank wire-rel vagy mivel, amit nem igazán értek, hogy micsoda. Eddig úgy tudtam, hogy a wire transfer, bank transfer stb. szinoním fogalmak, ezek szerint nem.

Pénzkikérés is csak banki átutalással megy. Viszont a számlaszám megadása jóval pontosabb, tehát olyan itt nem fordulhat elő, hogy meghiúsult pénzküldés miatt 1500 Ft return fee, ahogy a paypalnál.

Megadható, hogy céges vagy magánszemély nyitotta számláról van szó, hogy folyószámla vagy megtakarítási számla. A számlaszám, de külön meg kell adni a bank BIC kódját is, meg az IBAN számlaszámot is. Bank neve, telefonszáma, kapcsolattartó személy neve. (mondjuk ide kamuzol valamit)

Szóval personal starternél elvileg minden ingyenes kivéve a számlára kikérést, ami 0.5 dollár, amit ők úgy számoltak át, hogy 800 Ft. :D

A pénzfogadás elvileg ingyenes Personal Starternél, gyakorlatilag meg fene se tudja, hogy fizetni kell-e érte, mert alul azt írja az apróbetűs rész, hogy bizonyos országokban vagy iparágakban?? az egyenlegből küldött pénzt 3.9%+155.25 Ft terheli, a kártyáról küldött pénzt pedig 6.4%+155.25 Ft

A pénzbetét pedig 13250 Ft alatti befizetés esetén 800 Ft jutalékot von maga után 13250 vagy afölötti befizetés esetén 0 Ft-ot.

Engem egyelőre csak a fogadás meg a kivét érdekel, de a kivét pofátlanul drága. :(

(#1696) Mauer


Mauer
újonc

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni.Most volt az első vásárlásom az eBay-on.Lenne egy kérdésem.Mi az a Redemption code:?Ez ott jelenik meg amikor tételesen összegzi a vásárolt dolgokat és a végösszeget.Vagy ezt a kódot honnan tudom meg.Gondolom e nélkül nem utlják át a pénzt.Köszönettel.

(#1697) cocka válasza Mauer (#1696) üzenetére


cocka
veterán

Ne foglalkozz vele. Nem fontos.

(#1698) kissgy04


kissgy04
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni paypalhoz.

Adva van egy otp visa electron kártyám és kötöttem anno elektronikus számlacsomag szerződést is, de a paypal nem túlzottan érdekelt eddig, de most, ahol vásárolni szeretnék paypalt fogadják el. Mivel nem szeretném, ha bárki a bankszámlámon lévő nagyobb összeget lehúzná, szeretném használni ezt az elektronikus számlacsomagot, és az azzal kapott kártyát (maestro, 10 számjegyű kártyaszám, és lejárat van feltüntetve rajta.)

paypalon hogy tudom elfogadtatni?
1. Visa, mastercard, vmi discover és még vmi kártya közül lehet választani, amit elfogad, de ha jól sejtem egyik sem jó nekem.
2. van egy olyan opció, hogy "add bank account" esetleg ehhez rendeljem a maestro kártyával kapott számlaszámot, és töltsem fel fix összeggel.

Köszönöm előre is a segítséget, és bocs ha hülyeséget kérdeztem.

(#1699) L.T. válasza kissgy04 (#1698) üzenetére


L.T.
aktív tag

1. kérdésre[link]

(#1700) kissgy04 válasza L.T. (#1699) üzenetére


kissgy04
tag

köszönöm, de az a rész oké, hogy visa electront elfogad, a kérdésem, hogy az elektronikus számlacsomogat hogy tudnám használni paypalhoz...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.