Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) fokukac válasza Flashcash (#396) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez így van, ahogy írod.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#402) _Yvorl_ válasza Flashcash (#399) üzenetére


_Yvorl_
tag

TEgnap próbáltam hivni a mastercard ügyfélszogálatát de az éjjel nappal segítő pali (aki elvileg minden mastercardal kapcsolatos kérdésemre felel) nem tudott válaszolni. MAjd laza mozdulattal átkapcsolt az ügyfélszolgálatra, ami meg amerikai idő szerint rendelés nem volt senki bent csak üzenetrögzitőnek mondhattam volna apanaszom.

A másik meg van oylan eset, hogy nem is annyira a kétszei váltás a gáz hanem hogy nem lehet előretervezni. LEgutob bmikor fizettem 400 EURT nem tudtak előre semmilyen árfolyamot mondani. Mondták majd leváltják valahogy aztán mikor leváltották majd 7000 forintal rosszabbul váltották le mint számoltam

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#403) fokukac válasza _Yvorl_ (#402) üzenetére


fokukac
nagyúr

nézd én már fizettem mastercard kártyával németországban, alngiában, dániában, csehországban, stb. németországban euró-elszámolású volt, a többi nem eurozóna-tag országban pedig dollárelszámolású volt..

Ami rizikós, hogy nem azonnali árfolyamon számolják el, hanem 2-3 nap múlva, és én pl. pórul jártam, mert akkor esett két nap alatt 10 ft-ot a forint júniusban...

---------------------------------



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#404) Zoddo


Zoddo
csendes tag

Valakinek működik a fogadás mert nekem még nem akar eridni, azt látom ír valami leállást, csak az után fog?

Minna no Golf jeee

(#405) Jared


Jared
aktív tag

Hello mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e a paypalra bankszámláról utalni!A másik még felvetett kérésem, hogy lenne-e itt olyan megbízható paypalos prohardveres, akit megkérhetnék egy átutalásra.Of course előre fizetnék.Sajnos nincs még módomban (még sokáis) dombornyomtt kártyával rendelkezni.

Üdv
Matt

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#406) naga válasza Zoddo (#404) üzenetére


naga
senior tag

Itt a válasz:

Mr.X I apologize but this feature is been delayed to technical
issues,
The Policy Update posted to the PayPal website announcing registered
PayPal users in the Czech Republic, Hungary, Poland and Thailand will
have the ability to receive and withdraw funds from their PayPal
accounts. The Policy Update lists the effective date as 14 September
2006.

Please note there is an error in the effective date posted, the correct
effective date is not yet known and will be shortly in few days.


:W

(#407) kraftxld válasza naga (#406) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem b@ssza meg.... pedig már el is adtam pár cuccot.... :(((

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#408) naga válasza kraftxld (#407) üzenetére


naga
senior tag

Nagy szop@s, a dátum rossz, na persze, akkor miért nem javították ki, vagy szedték le, még mindig kinnt van.
Nekem gyanús volt, mivel pár napja írtam nekik elővigyázatosságból, hogy tényleg menni fog-e ez az egész, erre a fickó azt írta, hogy nem tudja megmondani mikortól lesz elérhető. Erre ma ismét írtam és ez jött vissza. :Y

Kiváncsiságból, miket adtál már el?

(#409) fokukac válasza naga (#406) üzenetére


fokukac
nagyúr

azt írja, hogy már csak pár nap.
tán még ki lehet bírni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#410) naga válasza fokukac (#409) üzenetére


naga
senior tag

Ha neked ennyire 1értelmű. :O Lehet csak a dátumot mondják meg pár napon belül. Na mindegy, reméljük a legjobbakat. :R

(#411) Flashcash válasza kraftxld (#407) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az egyenleg már működik szerintem, tehát pénzt fogadni tudsz csak nem tudod levenni helyi bankszámlára. Vagy vársz amíg beindítják ezt is, vagy az egyenlegedből vásárolsz valamit az ebayen.

(#412) Badb0y válasza Jared (#405) üzenetére


Badb0y
addikt

Pü ment!

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#413) Komplikato válasza Komplikato (#395) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem nem tud valaki tanácsot adni??? :O
Most életem végéig kenhetem hajamra a PayPal-t vagy mi van?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#414) kraftxld válasza Komplikato (#413) üzenetére


kraftxld
nagyúr

''Veszítsd'' el a kártyád, és ad a bank újat remélhetőleg új számmal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#415) Komplikato válasza kraftxld (#414) üzenetére


Komplikato
veterán

De a többi adatom ... :F
Nevem, címem, stb?
(Mondjuk ezek jó része családi okokból megváltozik a jövőben, de attól ők még tudhatják, ha olyan jól informáltak, mint a bankok, hogy ki is vagyok.)
Ha csak a kártyát tiltották le és nem engem, annak tudnék örülni nagyon ...
Úgy is akartam egy Visa Classikot a KDB (Daewoo) Banktól (Master card nincs nekik, de a többi bankban meg nem bízom meg), csak a hitelkártya kényelmesebb lett volna vásárlásnál, mint egy bankkártya.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#416) kraftxld válasza Komplikato (#415) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mittomén, az asszony nevére csinálsz egy másik acc-ot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#417) Bash válasza Komplikato (#413) üzenetére


Bash
őstag

Telefonos ügyfélszolgálatuk is van eléggé ügyfélbarát ''nyitvatartással'': [link].

http://bashtravel.com/

(#418) Komplikato válasza Bash (#417) üzenetére


Komplikato
veterán

Húúú köszi, már csak szereznem kell valakit aki tényleg jól beszél angolul.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#419) Komplikato válasza kraftxld (#416) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez se rossz ötlet :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#420) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Valakinek vmi infója, hogy ténylegesen mikor lehet pénzt fogadni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#421) saspipi


saspipi
csendes tag

en baromira *urvara unom mar h meg mindig semmi

saspipi

(#422) naga válasza kraftxld (#420) üzenetére


naga
senior tag

We are currently considering a date approximating the 20th September
2006; however, this is given as a proposed date and is by no means
guaranteed.

indexes fórumban olvastam, most már ezt küldik a kérdésre.

(#423) saspipi


saspipi
csendes tag

ezek hulyek, megkerdeztem en is, hogy mikor lesz mar penz fogadas itthon, hogy baszogassam oket. erre ez a fasz Neil ezt irja vissza. (lentebb) nem fogta fol, hogy mukodik a paypal send only -ban mar reg... ilyet idiotakat. es felsorolta az orszagokat is es nem tunt fol neki, hogy a ''country in question'' is a felsorolasa kozott van. szoval *urvara nem kaptam valaszt.

Thank you for contacting PayPal. My name is Neil, and I apologize. We do
not have an estimated time when we will begin providing service in your
country.
...
Unfortunately, we are not yet providing services for the country or region
in question. Establishing our service in each new country or region
involves complex changes due to different regulations. We hope to be
expanding our availability, however, due to the complexities of global
expansion, we cannot give a timeframe for this. We are working hard and
look forward to expanding our services to additional countries and regions
in the future.
...

[Szerkesztve]

saspipi

(#424) Jared válasza Badb0y (#412) üzenetére


Jared
aktív tag

Privi ment.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#425) Bash


Bash
őstag

Egy kevéske hír, akit érdekel:

''Notice Date: September 14, 2006
Effective Date: October 12, 2006
Beginning October 12, 2006, PayPal will support the following currencies as part of the PayPal service: The Swiss Franc, Norwegian Krone, Swedish Krona, Danish Krone, Polish Zloty, Hungarian Forint, Czech Koruna, Singapore Dollar, Hong Kong Dollar and New Zealand Dollar. The User Agreement and associated policies will be amended to reflect the availability of payment processing in these currencies. Also, if a user is registered in a country which has as its official currency one of the additional currencies added to the service, that currency will become that user’s home currency.''

''Notice Date: September 14, 2006
Effective Date: October 12, 2006
Beginning October 12, 2006, the scope of the PayPal Buyer Protection programme will be expanded to allow the terms of the programme to apply to sellers who list on the applicable PayPal Buyer Protection eligible eBay sites and who are registered PayPal users in the following countries: Denmark, Sweden, Greece, Portugal, Finland, Norway, New Zealand, Argentina, Brazil, Mexico, Uruguay, Chile, Ecuador, Jamaica, Poland, Czech Republic, Hungary, Thailand and China.''


Tehát október 12-től a magyar felhasználóknak a magyar forint lesz az alapértelmezett valutájuk, illetve a PayPal Buyer Protection programot is kiterjesztik többek között Magyarországra is.

http://bashtravel.com/

(#426) kraftxld válasza Bash (#425) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És pénzt fogadni már lehet?

Egyébként köszi az infót!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#427) saspipi válasza kraftxld (#426) üzenetére


saspipi
csendes tag

meg mindig nem....
viszont hatha veletlenul holnapra igen, mert vmit csinalni fognak:
We will be performing maintenance on the PayPal site between 23:00 PDT to 01:00 PDT. The site may be unavailable during that time. Thank you for your patience.

[Szerkesztve]

saspipi

(#428) Badb0y


Badb0y
addikt

Ezt a paypal fogadós dolgot kissé elkapkodták nagyon :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#429) naga válasza Badb0y (#428) üzenetére


naga
senior tag

Tényleg elég gáz, hogy összevissza jönnek ki a policy updatek, aztán megint eltűnnek, majd újra. :(
Nem lehet tudni, mi van a háttérben. Lehet nem is a PayPal-nél van a gond, hanem mondjuk a magyar (vagy cseh,lengyel) bankok intettek be nekik. Simán eltudom képzelni sajnos. :W

(#430) crab


crab
senior tag

helló! óriási problémával állok szemben. szeretnék illetve rendelnem kell pár dolgot a netről és ugye csak paypal-lal tudok fizetni. igen ám, de ezt vágja a pofámba: The seller of this item requires you to provide a Confirmed Address for delivery. To confirm your address, please add a credit card below.


na most nekem nincs másik bankkártyám, ha lenne se adnám meg. gondoltam hogy a cím formátumával lehet gond, már kipróbáltam mindent kombinációt, de még mindíg azzal nyösztet, hogy adjak még egy kártyát. az eladó széttárt karokkal néz, én meg semmire sem megyek evvel a ''csodálatos'' paypallal. nem találok semmi opciót, hogy hitelesítsem a címemet. már csak arra tudok gondolni, hogy ez a verified address dolog csak az usaban működik, szóval non-us customerek alapból kilőve.

(#431) Krix válasza crab (#430) üzenetére


Krix
őstag

Verified lehetsz ahhoz elég egy dombornyomott kártya, de ha jó tudom akkor Confirmed csak az USA-ban és UK-ban.

If it is not broken then don't fix it!

(#432) crab válasza Krix (#431) üzenetére


crab
senior tag

na hát akkor ez a baj. verified vagyok, rosszul írtam az előbb. köszi a gyors választ. :) gondolom esély sincs arra, hogy itt magyarisztánban valaha is legyen megerősített címem.

(#433) Bash válasza crab (#432) üzenetére


Bash
őstag

Az egész odáig nyúlik vissza, hogy a magyar bankok nem vagy csak külön kérésre támogatják az address verification-t. A PayPal rendszer azért kér credit card-ot, mert minden credit card-hoz tartozik egy cím, ahová az ügyfél kapja a leveleit..., és ezt tudják összevetni a felhasználó PayPal-on regisztrált címével. Ha a kettő egyezik, az azt jelenti, hogy confirmed address-el rendelkezel, ami alapfeltétele a Seller Protection Policy-nek, ezért is követeli meg egyre több eladó a confirmed address-t.
Jelenleg ez az egész csak USA-ban, Canada-ban és UK-ben működik. Annak idején, amikor én regisztráltam (lassan 4 éve) ez úgy működött, hogy küldtek egy levelet a regisztrált címre, és az abban szereplő 4-jegyű kódot kellett beírni, hogy confirmed address-el rendelkezz. Úgy gondolom ez a jelenlegi rendszer biztonságosabb, de ebből kifolyólag korlátai is vannak.

http://bashtravel.com/

(#434) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Keresek egy fórumtársat, aki a segítségemre lenne az alábbiakban:
A [link] oldalról szeretnék rendelni 3 kábelt, csak nincs se PayPal-om, se dombornyomott kártyám...

Nagyon örülnék neki, ha valaki meg tudná rendelni a saját címére a dolgokat, s miután megérkeztek, én átvenném azokat. (Az összeg, amibe mindez kerül 12,5 Euro, ezt természetesen előre fizetném.)

Ha valaki segítene, kérem, akár a topicban, akár privátban jelezzen! :R

Előre is köszönöm!

(#435) Badb0y válasza Bash (#433) üzenetére


Badb0y
addikt

Nálam még az ebay regelés is így történt. Kipostázták a megerősítő kódot. 2 hetet kellett várni, hogy beléphessek ebay-re :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#436) maniac


maniac
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problemam.
Regisztraltam a paypalon, es beirtam mindent amit kert:
- a kartyanak a szamat
- a 3 jegyu megerosito kodot
- lejarati idot
ezekutan meg is kaptam sms-ben hogy levonta az 1 dollart, majd pedig mikor validatalast kertem, levett masfel eurot. ezekutan kerte h ussem be a paypal szo elotti 4 szamjegyet. beutottem, de nem csinalt semmit, nem fogadta el, ezekutan visszaakartam lepni, es letiltotta a kartyamat. ezt a faxot hogyan kell elkuldenem, mit kell lefenymasolnom, vki segiteni? :) koszi! udv, maniac

(#437) maniac


maniac
senior tag

na elfaxoltam nekik a szemelyim mind2 oldalat, a jogsim fenykepes oldalat, a lakcimkartyam, meg az internetkartyat, athuzva a 3 jegyu titkos kodot, szerintetek mikorra lesznek kepesek feldolgozni? koszi!

(#438) Luighi válasza Badb0y (#435) üzenetére


Luighi
aktív tag

Pedig nem feltétlenül kell várni a postásra.

Ha bemegy az ember a fiókba és megkérdezi a kisasszonyt, hogy mi az illetékes tranzakció megjegyzés rovatában szereplő 4 jegyű szám, akkor azt szépen megmondja és már lehet is beírni a paypalra.

Hátha hasznos lesz ez az infó friss paypalosoknak...

:)

(#439) Badb0y válasza Luighi (#438) üzenetére


Badb0y
addikt

Ez így van. De én nem erről beszéltem ;)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#440) crab válasza Bash (#433) üzenetére


crab
senior tag

köszönöm a kimerítő választ, sajnos nem lettem boldogabb.

(#441) maniac válasza Luighi (#438) üzenetére


maniac
senior tag

na en pont ezzel szoptam meg mint lathatod irasombol. 3-4 napot varni kell, mert kulonben a paypal rendszereben meg nincs benne, es letiltat :(.

(#442) Luighi válasza maniac (#441) üzenetére


Luighi
aktív tag

Nem mondod? Ilyen létezik? Akkor óvatosan ajánlgatom ezt a módszert. :R

(#443) maniac válasza Luighi (#442) üzenetére


maniac
senior tag

jah, de mondom sajna :(. mar mindent elfaxoltam nekik, de nem valaszoltak egyelore :(.

Bash tudnal valamit tenni? Vagy valaki tudna nekem segiteni?
#436

(#444) Flashcash válasza maniac (#441) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Amikor én regisztráltam, az 1 dollár levonásakor SMS-ben azonnal megkaptam a tranzakció adatait, amit rögtön be is írtam a paypalnak helyesen és működött.
Azóta már másnak is regisztráltam akinek be van kapcsolva az sms infó, semmi gond nem volt az azonnali verifikációval.

[Szerkesztve]

(#445) maniac válasza Flashcash (#444) üzenetére


maniac
senior tag

na akkor en ezt nem ertem :(. esetleg van vmi email cim amin ellehet oket erni? faxot kuldtem nekik, de semmi valaszt nem adtak meg :(.

(#446) maniac


maniac
senior tag

na felhivtam oket paypalon. lehet h hulyeseg volt elfaxolni nekik minden papirt :D. kb 5 perc alatt fogta magat a csako, megmondtam email cimem, a nevem, meg a CC utso 4 szamat, aztan levette ujra a penzt rola (1 dolcsi), es mondta, h varnom kell 4 napot ahhoz hogy beuthessem a kodot, mert addig nem jelenik meg az o rendszerukben. A paypal elotti szamot kell, vagy a expuse utanit? :) csak mert az elotte levo koddal probaltam, hogy 000980200115999 XXXXpaypal--*expuse 353.......

(#447) Komplikato válasza maniac (#446) üzenetére


Komplikato
veterán

''expuse utanit?'' - Régen még azt kellett.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#448) maniac válasza Komplikato (#447) üzenetére


maniac
senior tag

de az tobb mint 8 karakter hosszusagu, szoval nem ertem.
ja kozben miutan felhivtam a paypalt ra 1 oraval megkaptam az emailt is, hogy hat megkaptak a faxot, de kuldjem el a szerzodest, meg a bankkivonatot mert anelkul nem tudnak mit csinalni... na fasza :D. na mind1, szoval most levontak ujabb 1 dolcsit, meg 1,5€-t miutan expandeltem, hetfoig varok addig csak megtudom, melyik kodot irjam be akkor :).

(#449) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

OTP-nél van számlám, készítettem Visa Electron kártyát, amin már van ez a 3 jegyű cvt kód.

Nos, most készítettem volna paypal accountot - ez végülis sikerült - de a kártyát nem fogadja el :(

Hiába töltöm ki rendesen az egészet... (na, most az egyedüli, amiben bizonytalan vagyok, az a kártya lejárati ideje, ez 08/09-ként van feltüntetve, de hiába írom be kétféleképpen - 2009. aug. v. 2008. szept (ez utóbbi a helyes egyébként) nem fogadja el)

Ezt írja ki:

''This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.''

Korábban olvastam, hogy már jó a visa electron kártya, pont ezért készítettem ilyet, és most nem fogadja el :(((

VAlakinek van/volt hasonló problémája, vagy tudtok valamit javasolni?

:R Minden segítséget, javaslatot szívesen fogadok!

dbius

(#450) X-COM válasza dbius (#449) üzenetére


X-COM
nagyúr

az üzenet elég egyértelműnek tűnik.
Nem istenbizony, de úgy hallottam, hogy bankfüggő a visa electron interneten történő használata.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.