Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#752) Badb0y válasza ollie (#743) üzenetére


Badb0y
addikt

withdraw

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#753) ollie válasza kraftxld (#749) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy tűnik, hogy magyarországi számlára csak és kizárólag Forintban akar utalni.

***

(#754) bebar


bebar
aktív tag

Regiztem Én is a PayPal-re, mivel a vevő csak így tud fizetni.
Most jött egy e-mail, miszerint 900 Euro-t ki is fizetett..
Ez mikor jelenik meg a számlán?

Mert a Pay-en még 0 áll.

(#755) kraftxld válasza bebar (#754) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És el is fogadtad a pénzt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#756) bebar válasza kraftxld (#755) üzenetére


bebar
aktív tag

Azt hogy kell?

Még kezdő vagyok ebben..

(#757) kraftxld válasza bebar (#756) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miután jött az email a 900€-ról, a paypal.com-on megjelenik és ha jól emlékszem accept gomb is van mellette, akkor lehet elfogadni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#758) bebar válasza kraftxld (#757) üzenetére


bebar
aktív tag

Megnézem!

Egyelőre csak egy mail jött, de lehet hogy az még nem is az..

Viszont a reg.nél kell 400 Ft.-ot átutalni? /Bár most pár Ft. van a kártáymon./

(#759) kraftxld válasza bebar (#758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A verified státuszhoz kell a 400HUF.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#760) bebar válasza kraftxld (#759) üzenetére


bebar
aktív tag

Ok, akkor az nem lényeges.

(#761) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ebayen vásároltam az alábbi terméket [link]
feltétel volt az azonnali fizetés 29,99+5 GBP. Átléptem a paypal részhez kifizettem, de kiírt egy üzenetet, hogy nem tudta elfogadni a fizetést ugyanakkor a pénzt levonta a számláról viszont a paypalon nem jelent meg a historynál. Megpróbáltam mégegyszer, rendben lezajlott minden, levonta ismét.
A kérdésem az lenne hol/hogy tudnék utánanézni, hova lett az először levont összeg :F.
OTP-s mastercardom van.

(#762) Bash válasza koxx (#761) üzenetére


Bash
őstag

Jó esetben néhány munkanap múlva jóváírják a bankszámládon, rossz esetben a bankod 15 napig tartja az összeget és csak utána írják jóvá.
Ha kétségeid vannak -> OTP Bank ügyfélszolgálat.

http://bashtravel.com/

(#763) koxx válasza Bash (#762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából nem fontos mikor kerül vissza, csak kapjam meg. Nálad még nem volt ilyen jellegű probléma? A múltkor belinkelt ill. megrendelt 3db késsel semmi problem nem volt a postán.

(#764) tusi74 válasza kraftxld (#757) üzenetére


tusi74
őstag

Ez engem is érdekelne. Tegnap, amikor fizettem, rögtön kiírta a PayPal, hogy az e-mailt elküldték. És rögtön a fizetés státusza Completed lett.
Pár hónapja viszont amikor fizettem, akkor először a fizetés, ha jól emlékszem függő státuszú volt, és csak pár óra múlva lett Completed. Ez mitől van? Ha a mostaninál Completed, ez azt jelent, hogy már nála is van a pénz?

(#765) Shodan


Shodan
addikt

Milyen kártyát javasoltok, csak külön netes vásárláshoz,amit paypal is elfogad, és kicsi a fenntartási költsége?
Másik oldalon mkb internet kártyát javasolják, erről vélemény, esetleg más?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#766) Shodan válasza Shodan (#765) üzenetére


Shodan
addikt

ja meg még az nem világos ,hogy akkor ezenkívül az mkb-nál kell számlát nyitni?, mert gondolom a mostani otp-s nem jó hozzá...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#767) ollie válasza Shodan (#766) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdezd az MKB-t. :)

***

(#768) koxx


koxx
MODERÁTOR

Bankká alakul a paypal [link]

(#769) Flashcash válasza Shodan (#766) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha még nem múltál el 28 nyiss egy ilyen számlát: [link] az OTP-t pedig felejtsd el. :)

[Szerkesztve]

(#770) Badb0y válasza Flashcash (#769) üzenetére


Badb0y
addikt

Működik megint a currency conversion. Múlthét hétfőn vettem 4 terméket, mindegyiknél működött. Deviza eladásin vonta le (183.**)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#771) Flashcash válasza Badb0y (#770) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez jó hír, a következő vásárlásnál kipróbálom. :)

(#772) fLeSs válasza Flashcash (#769) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Asszondod ez jobb, mint a CIB Online számlacsomag? [link].

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#773) Flashcash válasza fLeSs (#772) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem van CIB-em is igaz más célból, most nincs időm a CIB részletes kondiciókat elolvasni de a kiszolgálást, hozzáértést tekintve biztosan jobb az MKB. Ha csak ilyen 90-200FT tételekkel drágább az MKB akkor én mindenképp azt választanám a CIB-el szemben.

(#774) Grandi


Grandi
aktív tag

Képtelen vagyok Paypalon keresztül fizetni.

Visa Electron kártyám van, regiztem egy accountot a Paypalra, majd belépek vele
és mikor megadom a bankkártyám számát és fizetnék ( vagy mi )
azt írja:

''This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.''

Itt olvastam, hogy elfogadja a Visa Electront is, de hogyan ?
(Rapidsharehez kéne)


[Szerkesztve]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#775) Flashcash válasza Grandi (#774) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A visa electron kártyákkal csak akkor lehet vásárloni a neten keresztül ha a bank ezt engedélyezi. Kérdezd meg őket hogy alkalmas-e az adott visa electron kártya a netes fizetésre.

(#776) Grandi válasza Flashcash (#775) üzenetére


Grandi
aktív tag

Akkor lesz egy köröm a Bankba, ugyanis ha be is lehet ezt állítani neten keresztül, nem jövök rá hol, melyik címszó alatt .

Köszi!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#777) lesaux válasza Grandi (#774) üzenetére


lesaux
veterán

Mintha azt olvastam volna itt korábban, hogy csak az OTP-s Visa Electront fogadja el, a többit nem. De erre ne vegyél mérget.

(#778) lesaux


lesaux
veterán

Ma regisztráltam a Paypalra. Rákattintottam arra a 400 forintos megoldásra. Ha jól értem, majd a kivonaton megjelenő számokat kell bepötyögnöm nekik. De addig vásárolhatok?

(#779) lesaux


lesaux
veterán

Ugye mindegy, hogy ebay.at vagy ebay.com-ról vásárolok?

(#780) tusi74 válasza lesaux (#778) üzenetére


tusi74
őstag

Valamilyen értékhatárig igen, de meg nem mondom, hogy mennyi az, most nem találom.

(#781) lesaux válasza tusi74 (#780) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm. Azóta megnéztem on-line a számlatörténetet, és harmadikra el is találtam azt a négy számot, úgyhogy innentől vásálhatok, mint állat. Ha jól tudom.

(#782) cocka válasza lesaux (#777) üzenetére


cocka
veterán

Nem egészen ez a helyzet. Nem minden Visa Electront fogad el. Az otps visa electronomat újabban elfogadta, de arra nem esküdnék meg, hogy fizetni is tudnék vele. Bár a logika azt diktálja, hogy ha a hitelesítés ment, akkor a fizetésnek is mennie kéne.
Tapasztalataim szerint a Visa Electronokat leginkább belföldi virtuális poseknél lehet használni. Pl. bookline, olcsosms, groby, ppo meg még egy pár helyen. Hogy a külföldi honlapok mennyire eszik meg a Visa Electront azt nem tudom, de ha a paypal elfogadja esetleg érdemes lehet kipróbálni, hogy online áruházakban működik-e. Ha nem, akkor azon nincs mit csodálkozni. Ha meg még cvc2 sincs az electronon, akkor sehol nem fogadják el a neten.

Mindenesetre az esetleges kellemetlenségek elkerülése végett (vagyis amikor éppen fizetnél az electronoddal a cuccért és a paypal kiírja, hogy card has been denied by your issue bank) én kizárólag netkártyát vagy dombornyomott kártyát használnék netes fizetésre.

Az esetek kb. 80%-ában a netes fizetéskor azonnali kapcsolatfelvétel történik a bankoddal, egyeztetnek címet stb.. (értsd: online fizetés, a normál poshez hasonló). Minden ilyen site-on működni fog a netkártya. De előfordulhat, hogy a kártyaszámmegadást követően nem történik azonnali kapcsolatfelvétel a bankkal, az adategyeztetés később történik a bank és a kereskedő közt (értsd: offline fizetés, az imprinteres fizetéshez hasonló). Így látszólag a neten adod meg a kártyád adatait, de olyan mintha telefonon vagy postán rendelnél valamit és elfaxolod a kártyaadatokat. Na az ilyen oldalakon nem fog működni a netkártya, sem a webkártya, kizárólag a dombornyomott kártyák.

Tehát ha azt akarod, hogy biztosan mindenhol elfogadják, akkor csak dombornyomott a nyerő, hátránya, hogy viszonylag drága a fenntartása. Azonkívül egy másik számlát is nyitnod kell hozzá, hogy ha nagyon be vagy tojva, hogy elvész a pénzed és azt tartsd mindig üresen. Vagy ha nem nyitsz másikat, akkor meg a limitek állítgatásával kell szórakozni, hogy némileg biztonságban érezd magad, de szvsz ez nem a legjobb megoldás.

Ha viszont teljes biztonságot akarsz, akkor érdemes megcsináltatni a netkártyát, de egy-két helyen nem biztos, hogy elfogadják, de ezért cserébe kapsz egy külön számlát hozzá, ami üres és sokkal olcsóbb a fenntartása mint egy dombornyomott kártyáé. Ez alól kivételt képez az OTP webkártyája a maga borsos havi díjával és a csomó egyéb elektronikus szolgáltatásával, amit hozzáteszem más bank kb. ötödannyi havidíjért ugyanúgy megad. ;)

(#783) lesaux válasza cocka (#782) üzenetére


lesaux
veterán

Dombornyomott Visám van, csak segíteni próbáltam a kollégának az infóval, de akkor nem volt teljesen helytálló, amit írtam.
Viszont jó, hogy itt vagy. Ha veszek valami cuccot az ebayen, előtte fel kell töltenem a paypalos egyenelegemet, vagy azt majd a Paypal intézi a bankkal?

(#784) cocka válasza lesaux (#783) üzenetére


cocka
veterán

Magyaroknak nem lehet. Csak annyi a kikötés, hogy a paypalban megadott kártyához tartozó számládon legyen elég pénz a vásárláshoz. A paypal közvetlenül a kártyádhoz tartozó számláról von majd. Viszont a vásárlási limitet állítsd vagy 90 ezerre, hogy biztosan le tudja vonni azt a kétszáz valahány eurót. :)

(#785) lesaux válasza cocka (#784) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi a választ. A limit szerintem magasabb, de majd kiderül. :)

(#786) lesaux


lesaux
veterán

Nem is tudom, hova írjam. Inkább az ebayes topicba.

(#787) hukka18


hukka18
újonc

Lenne egy kérdésem: miután megcsináltam a regisztrációt, hol kapom meg a paypal számom? Köszi a választ előre is.

(#788) pityulee™ válasza hukka18 (#787) üzenetére


pityulee™
tag

gondolom az ellenőrző számra gondolsz, amit ha megadsz, költhetsz korlátlanul.

ezt úgy kapod meg ha a paypal fiókodban rákattintasz arra h ''verify'' (asszem... nekem már rég volt)
ezután vagy azonnal ott az oldalon, vagy egy emailben leírják pontosan h mi a teendő

de annyi lesz h levonnak ~1.5eur-t a számládról, ez majd megjelenik a havi számlaértesítődön is, és a hozzá tartozó közlemény rovatban lesz az a szám
(a ''PAYPAL'' melletti számsor uccsó 4 számjegye lesz ha jól rémlik)

ezt, ha van vmilyen netbankod, ott elvileg azonnal láthatod

[Szerkesztve]

(#789) hukka18


hukka18
újonc

A Paypal szám, akkor az a négy számjegy amit ekkor küld? Csak ez a négyszám amit meg kell majd adnom ha kérik Paypal szám címén?

(#790) pityulee™ válasza hukka18 (#789) üzenetére


pityulee™
tag

aha. de akkor fogják kérni csak paypalék, ha te azt akarod hogy ''verified'' legyen a paypal fiókod

(#791) Whiskys


Whiskys
csendes tag

Helló!
Visa Electron kártyám van az MKBnál. Az szeretném megkérdezni hogyha ehhez rendelek Netbankár szolgáltatást akkor azt tudom majd használni paypal/ebay-hez?
Előre is köszi a válaszokat

(#792) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Vettem ebayen 15700 forintért egy féket, meg fékkart hozzá.

[link]

Ezt kaptam a Postától.
Tulajdonképpen mit is szeretnének tőlem? Mert azon kivül, hogy SZÁMLÁT KÉRÜNK semmi érdemi dolog nincs rajta.
Ilyenkor milyen számlát, kinek, hova?

Mivel Miskolci vagyok, ezért érdekes lesz megoldani a dolgot.

(#793) (Kolombusz) válasza Whiskys (#791) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A netbankár meg a bankkártya az két külön dolog.
A netbankárral átutalásokat tudsz végezni otthonról, meg lekötéseket, egyenleginfókat tudsz nézni.

Az mkb-s electronnal nem tudsz paypalozni. Ahhoz legalább egy visa classic, vagy mastercard kell.

(#794) cocka válasza Whiskys (#791) üzenetére


cocka
veterán

De leginkább bemész az mkbhez és igényelsz 600 Ft éves díjért visa netkártyát.

(#795) Sipi válasza (Kolombusz) (#793) üzenetére


Sipi
addikt

Ez biztos? Jó ideig nem ment, de ma sikerült beadnom a PayPal rendszerébe az OTP-s Visa Elecrron kártyámat. Az ellenőrzésre levont 400 forint miatt sem sikítozott, hogy illegális kártya lenne.
Nemrég volt átállás náluk, az EU banki intézője egy másik bank lett.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#796) (Kolombusz) válasza Sipi (#795) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nemtom, az MKB-nál nem lehet electronnal neten vásárolni, ez tuti.
Az top-nél elképzelhető, hogy működik.

(#797) Fercsa válasza (Kolombusz) (#792) üzenetére


Fercsa
senior tag

Mehetsz be az Orczy terre:D pesten
attol fuggoen mivel fizettel ha WU-val akkor a papiron rajta van minden ha paypal akkor nyomtasd ki az atutalas reszleteit.. de 15k erteknel kb 800Ft-ot kell majd viszetned azt is valami kezelesi koltseg cimen.. szal no para;)
De mivel videki vagy igy biztos van valami megoldas ra de arrol nincs infom..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#798) (Kolombusz) válasza Fercsa (#797) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Paypallal fizettem, az ebay topikban elmondták, hogy mit kell faxolnom a postának és pár napon belül megkapom a csomagom. :)

(#799) Sipi


Sipi
addikt

Nagyon hülye kérdés, elismerem, de a paypal súgója nem említ semmit.
Mennyibe kerül paypalon keresztül utalni? Magyarországról utalnék, forintban, Angliába, fontban. Csak a pénzfogadás díjai vannak fent, sőt, a valutakonverziót is fogadásra adja meg... Nemsokára talán fizetnem kell, és gőzöm sincs, mennyire készüljek lélekben.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#800) Krix válasza Sipi (#799) üzenetére


Krix
őstag

Tulajdonképpen meg is találtad a kérdésedre a választ: a fogadásért kell fizetni küldésért nem.

If it is not broken then don't fix it!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.