Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) johniee válasza spammer (#1750) üzenetére


johniee
senior tag

Nekem is OTP Junior max van :) sima ügy

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1752) Winner_hun válasza spammer (#1750) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha 26 év alatt vagy, akkor CIBEZZ, az első év után csak 500 Ft-ba kerül évente, kártyadíj, vagy mi a neve. Semmi költség (persze ha neten intézed, nem kérsz sms értesítést, meg postai hülyeséget), havi 2x ingyenes pénzfelvétel bármelyik ATM-ből....
Amúgy az OTP-set is használhatod, ha lehet vele elektronikusan fizetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1753) cocka válasza spammer (#1750) üzenetére


cocka
veterán

Cibezz
Az otptől mentem át hozzájuk. Hogy mást ne mondjak pl. az átutalások ingyenesek.

De hasonlítsuk össze melyik jobb. :)

Számlavezetés: mindkettőnél 0 Ft
Bankkártya: OTP-nél 0 Ft (ez nem olyan régi húzásuk), CIB-nél első évben 0 utána 490 Ft
Internetkártya: OTP csak NET vagy Prémium csomagra való átszerződés után ad webkártyát, CIB-nél a diákszámlához is igényelhető, éves díja ez esetben 0 Ft
Átutalások netbankban: OTP-nél bankon belül 110 Ft, kívül 180 Ft minimum, CIB-nél 0 Ft irány mindegy és ha jól tudom az állandó is 0
Beszedési megbízást túl gyakran nem szoktak diákszámláról teljesíteni.
SMS: OTP-nél Light csomagban (üzenetként 11/13/10 Ft szolgáltatófüggő), Extra csomagban nincs üzenetdíj csak 180 Ft-os havi díj. CIB-nél csak havi díj van, a kártyaforgalmi üzik 25 Ft/hó, a számlaforgalmi 200 Ft/hó.
Netbank: mindkettőnél havidíjmentes.

[ Szerkesztve ]

(#1754) cocka


cocka
veterán

Kp. felvét kimaradt:

OTP-nél (újabban 1 ingyenfelvét saját atmből van) 0.45% + 20 Ft de max. 500 Ft, idegen atmből: 500 Ft
CIB-nél (két ingyen felvét bármely atmből) sajátból 100 Ft, idegenből 250 Ft.

Ezek után mindenki maga döntsön, hogy melyik a jobb. Ja még annyit, hogy OTP-nek jobbak a devizaárfolyamai.

De pl. a netbankban nincs kártyatörténet, vagyis pl. a paypalos 400 Ft-os terhelést nem tudod meg azonnal. CIB-nél ez azonnal megvan.

(#1755) spammer válasza Winner_hun (#1752) üzenetére


spammer
veterán

Értem, köszi mindenkinek. Akkor tehát ez a fajta jó lesz ha jól értem [link]

Ekkor egy Visa electron kártya (vagy ,mastercard) jár a számla mellé, amit használhatok simán PayPal fizetésre, de ott írja, hogy díjmentesen kérhetek internetkártyát [link]

De ha Visa electronnal tudok fizetni, akkor érdemes ilyen internetkártyát külön kérni? Jobb ezzel intézni a fizetést? Mert ha jól értem nem függ össze a kettő. Bocsi a sok kérdésért, csak jobb ha előre tudom és úgy megyek a bankba, meg jobb a személyes tapasztalat másoktól :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1756) Winner_hun válasza spammer (#1755) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem vagy még 26, akkor igen.
Én azért kértem a netes kártyát, hogy ha neten fizetek, mindig áttegyem azt az összeget, amit fizetni akarok, nehogy valami hiba miatt az összes pénzem elússzon. Jobb félni, ming megijedni alapon, ingyen van, akkor meg miért ne?:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1757) spammer válasza cocka (#1754) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, OTP-m van régóta, kell is még egy darabig, de nem szeretném azt regelni paypalhoz, úgy érzem biztonságosabb és az átutalások miatt olcsóbb egy új CIB-es kártya. Még az sem biztos h az én nevemen lesz a CIB kártya, egyelőre még tájékozódok :)

szerk:

(#1756) Winner_hun: igaz :) Bár ez a CIB kártya nekem elsődlegesen lenne erre a dologra, szóval sok pénz nem lenne rajta egyszerre. De igaz, ingyen van, akkor egyszerűbb úgy a dolog.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1758) cocka válasza spammer (#1757) üzenetére


cocka
veterán

A CIB kétféle Visa Electront tud adni.

Visa Electron (hullámos kép van rajta, ilyenem volt) és CIBEZZ Visa Electron, amin asszem CIBEZZ felirat van.

Egyikkel sem tudsz interneten fizetni! Arra ott az internetkártya illetve a dombornyomásmentes Mastercard.

Utóbb kiderült mindkettőről, hogy az interneten is csak online elfogadóhelyeken lehet ezeket használni, ami egy diák számára nemhogy hátrány, de kifejezetten előnyös.

(#1759) spammer válasza cocka (#1758) üzenetére


spammer
veterán

Tehát akkor a Visa Electron nem jó PayPalhoz? :( Csak arra jó, hogy tudok utalni, meg boltokban fizetni vele? Mindegy, végülis díjmentesen adnak internetkártyát, akkor azzal lesz megoldva a fizetés, a lényeg hogy azzal menjen. Köszi az infot!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1760) Winner_hun válasza spammer (#1759) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bankkártya adatbázis - Interneten használható kártyák

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1761) cocka válasza spammer (#1759) üzenetére


cocka
veterán

Tehát akkor a Visa Electron nem jó PayPalhoz?

Nem ezt írtam. A Visa Electron jó lehet paypalhoz, csak nem a cib visa electronjai.

(#1762) spammer válasza cocka (#1761) üzenetére


spammer
veterán

Természetesen a CIB Visa Electronra gondoltam. Viszont ha kérek mellé internetkártyát, akkor azt már lehet használni PayPalhoz, ha jól értem. Ha nem jól értem, akkor sorry :B

Winner_hun: köszi!

szerk.: ez is megfelelő nem? [link] Mert ez is CIBEZZ és Mastercard és lehet használni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1763) Winner_hun válasza spammer (#1762) üzenetére


Winner_hun
félisten

Interneten használható: Igen
Ez ott van a táblázatban, jó lesz. Netkártyára nekem is MC van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1764) spammer válasza Winner_hun (#1763) üzenetére


spammer
veterán

Akkor ezt megtárgyaltuk, CIBEZZ MC lesz, köszönöm mindenkinek az infokat!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1765) cocka válasza spammer (#1764) üzenetére


cocka
veterán

Utóbb kiderült mindkettőről, hogy az interneten is csak online elfogadóhelyeken lehet ezeket használni,

Ezt azért tartsd észben. Az internetes kártyaelfogadás kétféle lehet: online és offline. Ha az oldal offline módon terheli a kártyát, akkor csak és kizárólag dombornyomott kártyával tudsz fizetni. De ilyen oldalból jóval kevesebb van. Csak szólok, hogy ne érjen meglepetés, ha esetleg mégse fogadják el.

Másik kizáró ok lehet, hogy ha szimplán ignorálják a magyar kártyaszámokat. Ezen a dombornyomott kártyák sem segítenek.

(#1766) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Vettem egy új terméket Ebayen, ay eladó úgy rakta fel, hogy azonnal kell fizetni Paypal-al. Leütöttem és fizetésnél a javaslatotok alapján most átváltottam ,hogy a bank konvertálja a GBP-be a FT-ot...azonban mikor PAY-re mentem azt írta PayPal, hogy sikertelen a a tranzakció...mondom mivan?!
megnézem a számlaadatomat, látom ,hogy a pénz levonódott, de se a PayPal, se az Ebay nem látja... sőt még az OTP Direkt-nél a tranzakciónál sincs nyoma...Kúrva életbe, hogy mindig másra hallgatok és pórul járok, PayPal váltóval nem volt gond...most mi van a pénzemmel?! (nem kevésről van szó)

[ Szerkesztve ]

(#1767) hunnylander válasza Darth_Revan (#1766) üzenetére


hunnylander
őstag

Nekem egyszer volt olyan, hogy mivel rosszul adta meg nekem a fogado fel a PayPal e-mail cimet (tevedesbol .com vegzodessel, mikor .net volt a helyes), a kuldott penz elment a 'semmibe', vagyis a PayPal-nak. Aztan, mivel a szemely nem kapta meg es rajottunk a problema okara, visszavontam a kuldest (lennie kell erre egy opcionak a te tranzakciodnal is), a penz meg is jelent PayPal fund-kent, majd ujra elkuldtem, ezuttal a helyes cimre.

www.HunnyF1.com

(#1768) Darth_Revan válasza hunnylander (#1767) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Recent activity - Last updated 7/10/2008 09:01 PDT -nél sincs nyoma...

(#1769) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Hamár ez a téma előjött megint, én épp most fizettem, USD-ben, a PayPal 151-ért váltotta a Citibank pedig 152-ért.
Én maradtam a paypalnél - tudom nem túl jól vált a Citi. Ez van.
A bosszantó inkább az, hogy a PayPal currency convertere 144 forintot írt a dollárra.

Feel Good Inc.

(#1770) hunnylander válasza Darth_Revan (#1768) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem tudom, hogy lehetne orvosolni a problemat. Szoval ugy gondolod, hogy a penz mar nem a PayPalnal van fuggo tetelkent, hanem valaki mar akceptalta es lenyulta, tehat nem lehet visszarendelni? Es az eBay accountodnal meg nincs feltuntetve kifizetettkent a cucc?

Ha csalas aldozata lettel, az eBaynek es a PayPalnak is megvannak erre a megoldasai. Konkretumokat nem tudok, hogy hogyan kell oket kezdemenyezni (de valamit mar olvastam roluk az eBayes PH! topikban). Kerj segitseget ott, szerencsere nekem meg nincs tapasztalatom ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#1771) Darth_Revan válasza hunnylander (#1770) üzenetére


Darth_Revan
veterán

sehol sincs semmi nyoma (se a banknál, se a Paypalnál), de a pénz levonódott, és az a gond. És mivel PayPal a fizetésnél azt 0rta ,hogy siekrtelen, ezért Ebay se fogadta el.

(#1772) Darth_Revan válasza hunnylander (#1770) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csalás? Én küldtem a pénzt, de PayPal azt írta, hogy sikertelen a küldés, de mégis levonódott a számlámról és nincs nyoma Paypalnál a historyknál. Röviden ez a gond.

(#1773) cocka válasza Darth_Revan (#1766) üzenetére


cocka
veterán

azt írta PayPal, hogy sikertelen a a tranzakció...mondom mivan?!

Ilyen elő szokott fordulni, próbálj meg egy későbbi időpontban fizetni.

sőt még az OTP Direkt-nél a tranzakciónál sincs nyoma...

Miért jelent volna meg? Nem történt tranzakció. Akkor? Az OTP-nél csak számlatörténet van, úgyhogy közvetlenül a tranzakció után nem is nagyon van nyoma max. hogy kevesebb a rendelkezésre álló egyenleged, meg hogy x összeget zároltak.

Közlemény pl. nincs emiatt szopnak egy csomóan a 4 jegyű kód kapcsán. Csak napokkal később jelenik meg a számlatörténetben.

PayPal váltóval nem volt gond...most mi van a pénzemmel?!

Inkább tégy belátásod szerint. Ha OTP-s vagy, akkor jobban jársz, ha az OTP vált, mert a paypal árfolyam borzasztó. A view currency converter amit kiír, arra még lazán rászámolhatsz +5.3%-ot.

Annak pedig, hogy nem tudtál fizetni, semmi köze ahhoz, hogy a paypal vagy a bankod vált.

(#1774) lúzer válasza Darth_Revan (#1771) üzenetére


lúzer
veterán

ha sehol nincs nyoma csak levonódott, van esély hogy ott van a számlán, meg fog jelenni, nálam legalábbis nem könyvelt tranzakcióként szerepel egy darabig.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1775) cocka válasza Pompi (#1769) üzenetére


cocka
veterán

Én maradtam a paypalnél - tudom nem túl jól vált a Citi.

Jól tetted. Mivel a hazai bankok közül a legrosszabbul a Citi vált ott még a paypal-os konverzióval is jobban jársz.

A bosszantó inkább az, hogy a PayPal currency convertere 144 forintot írt a dollárra.

Lásd előző hsz.-em: +5.3% konverziós díj, igaz, hogy 2.5%-ot írnak, de az kamu!

(#1776) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Magyarul ott van az még mindig a számlámon csak mivel próbálta levenni ezért "eltűnt", tehát holnap jelenik újra meg?

(#1777) hunnylander válasza Darth_Revan (#1772) üzenetére


hunnylander
őstag

A PayPal Balance-odnal sincs az osszeg feltuntetve?

www.HunnyF1.com

(#1778) cocka válasza Darth_Revan (#1772) üzenetére


cocka
veterán

de mégis levonódott a számlámról és nincs nyoma Paypalnál a historyknál.

Ezesetben megkérdezném, hogy pl. jött-e róla sms. Vagy a részletes számlainfónál a netbankban, a zárolt tételeknél szerepel-e?

Szerintem nem kell parázni, lehet, hogy hamarosan kiveszik a pénzt a zárolásból és ismét fizethetsz.

(#1779) Winner_hun válasza cocka (#1773) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a tranzakciós mókát hol lehet nézni, változtatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1780) Darth_Revan válasza cocka (#1778) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem szoktam SMS-t kapni róla.
Zárolások összesen 0.

PayPalnál pedig:
Hungarian Forint (Primary): 0 HUF
British Pound: £0.00 GBP
U.S. Dollar: $0.00 USD
Current Total in HUF: 0 HUF

Nem értem, sehol sincs semmi nyoma, pedig nem tűnhetett el...szerintem holnap bemegyek a bankba.

[ Szerkesztve ]

(#1781) Pompi válasza Winner_hun (#1779) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Amikor fizetsz, a végén kiiírja, hogy mennyi lesz forintban a levonás, ott van egy currency conversation options vagy ilyesmi link. Arra kattintva lehet választani, hogy a PayPal vagy a bankod váltson.

Darth_Revan: miért nem hívod fel a bankot? Nyugodtabban aludnál...

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1782) Darth_Revan válasza Pompi (#1781) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Felhívtam egyik számukat, de ott a telefonos ügyintézéhez először egy 10 jegyű, majd egy 3 jegyű kódot kérnek, amiről gőzöm sincs, hogy mik és hol vannak...meg ilyenkor van ott ember aki tudna segíteni?

(#1783) Pompi válasza Darth_Revan (#1782) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mindig van ott ember. Megnézik a számlatörténeted és kiderül, hogy hol a pénz. Ezért szerintem felesleges bemenni személyesen, hacsak nem vagy időmilliomos.

Feel Good Inc.

(#1784) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

366-6666-os OTP-s számot hívtam, majd 4-es gomb lenyomása után egy 10 és egy 3 jegyű kódot kér..ezt nem tudjátok hogy hol találom?

(#1785) Pompi válasza Darth_Revan (#1784) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Próbáld meg itt megkérdezni.

Feel Good Inc.

(#1786) L.T. válasza Darth_Revan (#1784) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én rég voltam már otp-s de akkor úgy volt, hogy a 16 jegyű kártyaszám utolsó 10 jegye volt ill. az utolsó 3 jegy volt a titkos kód. De az otp oldalán ez biztos le van írva valahol :U

[ Szerkesztve ]

(#1787) JóGéza válasza Darth_Revan (#1784) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha jól emlékszem, a 3 szám a bankszámlaszám utolsó számjegyei.

[ Szerkesztve ]

(#1788) L.T. válasza JóGéza (#1787) üzenetére


L.T.
aktív tag

igazad lesz én már nem emlékeztem pontosan

(#1789) Kickass


Kickass
őstag

Azt tudja valaki hogyan zajlik a procedúra, ha mondjuk nem kapsz meg egy terméket ami ebay-ről lett rendelve és vissza akarod a pénzedet kapni? Paypal-on keresztül fizet az ember akkor elvileg van ez a biztosítás szerűség, olvastam az erre vonatkozó policy-t kíváncsi vagyok került e valaki ilyen helyzetbe (mult hét kedden fizettem ki egy terméket, a legnagyobb gond h a csávó nem képes megirni mikor adta fel csak annyit irt h már elküldte, feedback-et is adott, szóval igazából nem aggódok de nem szeretném ha valahol a szarrágó postán 'elkeveredett' volna a cucc, bár ugy tudom ha nem jön meg a cucc bármilyen oknál fogva akkor is vissza kell kapjam a pénzem).

(#1790) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Kérdeznék egy butát:
6 napja regisztráltem a paypalon. A 4 számjegyű kódot és a terhelést nem látom a bankszámlámon. MIÉRT?
A hülye kérdés pedig: egyátalán hogyan emelhetnek le pénzt a számlámról csak úgy? Vagy nekem azt jóvá kell hagynom? Hogy megy ez a procedúra?
Bocs a lámaságért, de még nem csináltam ilyesmit és nem tudom elképzelni hogy vehetnek le pénzt.
:)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1791) Kickass válasza rumkola (#1790) üzenetére


Kickass
őstag

Nekem több mint egy hét volt az átfutása a 400huf-nak megfelelő terhelésnek amiután a 4jegyű megerősítő kódot, mivel megadod a kártyaszámot és mikor megerősiteni akarod a számlaszámod h korlátlan pénzforgalmat bonyolithass a PayPal-on keresztül akkor azt hiszem rá kell kattintani egy gombra majd az adataid ha egyeznek gyakorlatilag egy megbizást adsz h levonják ezt a pénzt, ez egy hivatalos tranzakció a megerősítésnél levont összeget egyébként a rendszer utána automatikusan vissza is utalja. Tehát 'magától' pénzmozgás nem történik csak megbízás alapján utalhatnak vagy vehetnek le a számládról PayPal-on keresztül.

(#1792) rumkola válasza Kickass (#1791) üzenetére


rumkola
veterán

Köszi a gyors választ, én is így gondoltam csak a mikéntje nem volt tiszta. Szóval akkor várok nyugisan.
Köszi!

(#1793) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1780) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah, OTP Direktben már megjelent az "Előjegyzett kártyaforgalmak összesen" résznél...megkérdeztem, hogy most ezzel mit lehet kezdeni és azt mondták az OTP-ben, hogy mivel ez még nincs elkönyvelve, ezért nem tud mondani semmit vele kapcsolatban, hétfőn elvileg visszakapom, ha meg nem menjek be és írjak lekramációt...nem értem, hogy miért tart 2 munkanapig valamit elintézni számítógépekkel :((

(#1794) cocka válasza rumkola (#1790) üzenetére


cocka
veterán

A 4 számjegyű kódot és a terhelést nem látom a bankszámlámon. MIÉRT?

Azért nem látod, mert nincs kártyatörténeted. Pár nap múlva fog megjelenni a számlatörténetben.

Mivel nálam pl. van kártyatörténet a netbankban is azonnal meg tudom nézni. Nálam az átfutási idő nem 1 hét, hanem kb. 1 perc.

egyátalán hogyan emelhetnek le pénzt a számlámról csak úgy? Vagy nekem azt jóvá kell hagynom?

Ha jól emlékszem a paypal közli veled, hogy most terhelni fogunk 400 Ft-ot. Azt elolvastad? Miután a gombra rányomsz, máris jóváhagytad a 400 Ft zárolását.

[ Szerkesztve ]

(#1795) rumkola válasza cocka (#1794) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem is netbankom van. :B

(#1796) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1793) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah meg mivel sikertelen lett a fizetés, ezért szerintetek a PayPal accountomhoz fog hozzáadódni, vagy pedig visszadobódik a számlaszámomra?

(#1797) cocka válasza Darth_Revan (#1793) üzenetére


cocka
veterán

Mert ők az OTP és ezt megtehetik. CIB-nél azonnal látszik minden, ahogy fentebb is utaltam rá.

(#1798) cocka válasza Darth_Revan (#1796) üzenetére


cocka
veterán

Az számít, hogy honnan indítottad a fizetést. Ha a bankszámládat terhelték, akkor a bankszámládra kerül vissza a pénz.

Ha a paypal egyenlegedet, akkor pedig a paypal egyenlegre.

(#1799) Darth_Revan válasza cocka (#1798) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ok, értem.

Más:
Csak az OTP-nél van az, hogy ha pénzt veszek le a számlámról a kártyámmal, akkor azt 2, néha 3 munkanap elkönyvelni? Vagy ez más banknál is így van?

(#1800) cocka válasza Darth_Revan (#1799) üzenetére


cocka
veterán

Ez minden banknál így van. Olyat én még nem láttam, hogy minden a tranzakció után közvetlenül megjelenik a számlatörténetben. :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.