Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) petij válasza Flashcash (#698) üzenetére


petij
tag

köszi
:R
*moderálva
Az arcocskák nem sormintára szolgálnak, hanem érzelmek kifejezésére, ezt a célt 1 smiley tökéletesen kielégíti.
Bash

(#702) Badb0y


Badb0y
addikt

Eddig anyum bankkártyája volt paypalra beregelve, mert neki volt csak dombornyomott kártyája. Akarok most egyet én is, viszont nem találom sehol, hol lehet megváltoztatni az adatokat. Mert új számlát nem akarok regelni. Csak a kártya adatokat akarom megváltoztatni.

Más:
OTP, a valuta eladási ár fölött kb. 1%-kal vonja le a paypalos fizetéseket.

Más:
Melyik banknál vannak a legkisebb költségek visa/mastercard, számlavezetés ügyben?
Mert otp-nél ha nincs havi keresetem, akkor kell 150.000 ft legyen a számlán, és 4000 ft az éves díj, 2** a havi számlavezetés és 2** az internetes hozzáférés.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#703) tusi74 válasza Badb0y (#702) üzenetére


tusi74
őstag

Bemész a profiles-->azonbelül credit cards, és hozzáadod az újat, és azt teszed alapértelmezetté.

Én az OTP-nél elektronikus számlacsomagot rendeltem, az egy sima folyószámla,+webkártya, amit a Paypal Mastercardként ismer fel.
Nincs semmiféle kikötés, hogy mennyit kell tartani rajta. Viszont a havidíja: 1290 Ft/hó.

(#704) Flashcash válasza Badb0y (#702) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Más:
OTP, a valuta eladási ár fölött kb. 1%-kal vonja le a paypalos fizetéseket.
''

Ezzel kapcsolatban itt nézz körül: [link] [link]

(#705) Badb0y válasza tusi74 (#703) üzenetére


Badb0y
addikt

Tyűűű, ez jó dolog, de buzi drága. Azt számolgattam, hogy a számlavezetési díj az 270 havonta, és a mastercard éves díja 4000. Úgyhogy ahogy nézem jobban járok vele. OTP direkt meg 49 ft. Úgyhogy marad az ahogy nézem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#706) Badb0y válasza Flashcash (#704) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, ezt már olvastam, mert egymással példálóztunk :) Azóta sem működik egyébként a conversion options?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#707) Flashcash válasza Badb0y (#706) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mostanában nem is próbáltam mert elég erős lett a forint, de ha legközelebb vásárlok kipróbálom ismét.

A számlavezetéssel kapcsolatban pedig nézd meg az mkb-t is.
Ha diák vagy akkor ezt: [link]
Egyébként pedig nem kérnek kauciót a domborkártyához, 220FT a havi szla. vezetés díja és 150FT a netbank.

[Szerkesztve]

(#708) Badb0y válasza Flashcash (#707) üzenetére


Badb0y
addikt

Köszi, nyitottam OTP-nél VISA domborosat :) Nézegettem a bankokat, és szinte neki vannak a legjobb árai. Gondolok itt valuta vétel-eladásra.
Egyébként azt néztétek, hogy amikor fizetünk, akkor valuta eladásin vonnak, amikor withdrawolunk, akkor valuta vételin megy vissza a pénz. Mondjuk logikus, de ez mennyira rossz :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#709) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Sziasztok!

Most retgisztráltam a Paypal-on... de nem megy...

kér valamilyen enter your Expanded Use Numbert amit a bankszámlámról kéne leolvasni valamilyen 400 Ft-os levonás, bementem a bankba, megnéztem online...

ott a levonás de nem látom se a paypal nevét se a kódot

nálatok hogy volt ez?

Köszönöm


(#710) Bash válasza Kelaci (#709) üzenetére


Bash
őstag

A megjegyzés rovatban keresd. Ha online nem látható, akkor meg kell kérned egy kedves ügyfélszolgálatos hölgyet, hogy nézze meg neked.

http://bashtravel.com/

(#711) tusi74 válasza Kelaci (#709) üzenetére


tusi74
őstag

Kb. 2-3 nap, mikorra elkönyvelik. Azonnal ne várd, most még csak zárolva van az összeg.

(#712) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Nagyon egyszerű kérdésekkel fordulnék Hozzátok: ha valakinek Personal Account-ja van, az Ő részére tudok pénzt küldeni PayPal-en keresztül, úgy, hogy az átküldött összeget fel tudja venni?
A Premier Account ingyenes, vagy ezért fizetni kell?

Átnéztem a topicot, de sajnos nem találtam teljesen egyértelmű választ egyik kérdésemre sem... :(

(#713) Bash válasza #72042496 (#712) üzenetére


Bash
őstag

Personal Account-ra csak akkor tudsz pénzt küldeni, ha a PayPal egyenlegeden van pénz, kártyás fizetéseket magyar Personal Account-tal nem lehet fogadni.
Premier Account fenntartása ingyenes, ''csak'' a pénzfogadáskor fellépő tranzakciós díjakat vonják le.

http://bashtravel.com/

(#714) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Csá mindenki!

Az a tényállás,hogy már dec12 óta használom a paypal-t rapidshare.com és speedyshare.com -ra premium account-ok vásárlására,de most ezt a képet kaptam,amikoris rányomtam rapidshare-n az account meghosszabítása gombra,ahogy mindig is szoktam.
http://spdeluxe.tvn.hu/ph/rp.JPG


Mitől lehet ez?Idáig jó volt.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#715) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Érdekes ,mostmár elfogadta a pénzt,meg tudtam hosszabítani a rapidshare.com-os premium account-omat. :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#716) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Kaptam a vitám végéhez közeledően ezt az emailt a paypal-tól. Ha jól értelmezem akkor nekem nem is kell lezárnom (ha nem egyeztem meg az eladóval) mert majd automatikusan a paypal eldönti ugye? és majd kapok refund-ot így vagy jobb ha én zárom le és jelentem?




Your dispute for the payment you sent to xxxx trading limited will
automatically close on 17 Apr 2007.

We will assume that the dispute is resolved and will automatically close it
unless you log in to the Resolution Center and escalate it to a PayPal
claim before 17 Apr 2007.

By escalating to a claim, you would be asking PayPal to review the case and
decide the outcome. Keep in mind that a closed dispute cannot be reopened
or escalated to a PayPal claim.




[Szerkesztve]

Aláírás

(#717) Bash válasza kapcs-ford (#716) üzenetére


Bash
őstag

Ha nem zárod le a vitát 17-ig és nem eszkalálod a vitát kereseti igénnyé, akkor PayPal lezártnak fogja tekinteni az ügyet, és nem kapsz semmit.

http://bashtravel.com/

(#718) kapcs-ford válasza Bash (#717) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Okés, megtörtént ;) Köszi a választ!

Egyszer volt olyan hogy nem foglalkoztam vele mert csak pár euróval húztak le és vita lezárva automatikusan majd pár nap múlva kaptam emailt paypal-tól hogy kivizsgálták és a részemre döntöttek és kaptam refundot.

Aláírás

(#719) Lordus


Lordus
senior tag

Sziasztok. Most ismerkedem a paypallal, de egyelőre elég sok minden ködös. Elolvastam a fórum 80%-át, de még mindig. Segítséget kérnék, a következő dolgok érdekelnek:

Igazából csak küldeni szeretnék pénzt, viszont havi kb. 400€-t. A fogadás abszolut nem érdekel. Jelenleg a sima accountom van, ezzel ugye 20.000 a limit. Na most akkor mit csináljak, hogy valami 4 jegyű számot kapjak??? egyáltalán ez kell a limit TELJES feloldásához?

Másik: Mibe kerül nekem a fizetés? mondjuk egy 100$-os, és egy 100€-ós, és egy 50Ł-os tételnél. A táblázat - valószínűleg az én bénaságom miatt - nem érthető számomra.

köszönöm!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#720) kapcs-ford válasza Lordus (#719) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Lehet jobban járnál a moneybookers-el....

[link]

Aláírás

(#721) Lordus válasza kapcs-ford (#720) üzenetére


Lordus
senior tag

Köszi, de Ebay-hoz kell, tehát feltétlen PayPalra van szükségem!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#722) Flashcash válasza Lordus (#719) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[link]
A topicban többször leírták a fizetés egy egyszerű bankkártyás netes vásárlás ami a legtöbb esetben ingyenes, bár néhány bank bünteti ezeket a vásárlásokat 1-2%-al.

Ha a paypal táblázatot nézted abban a pénzfogadás díjait látod, a paypal rendszerben a pénzfogadó félnek kell jutalékot fizetnie az ott leírtak szerint.

(#723) joergie válasza Badb0y (#708) üzenetére


joergie
őstag

Már nem azért de mi köze a valuta vétel-eladásnak a paypalhoz? :DDD
Devizát nézzél. Amúgy meg nem tudom mit szenvedtek. a kéksapkás banknál 0, azaz 0 forintért nyitottam zsírúj mastercardot, olyan kép van rajta amit én akarok(ezresért), viszont elengedik az első éves kártyadíjat. Innentől kezdve nem tudom miről beszélünk.
Persze nekem a diák csomag van, havi 50ftot vonnak le asszem.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#724) kapcs-ford válasza Lordus (#721) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja okés! Bocs, másképp értelmeztem...

''Igazából csak küldeni szeretnék pénzt, viszont havi kb. 400€-t. A fogadás abszolut nem érdekel.''

Aláírás

(#725) Flashcash válasza joergie (#723) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mi köze a deviza vétel eladásnak a paypalhoz?

(#726) Lordus


Lordus
senior tag

És mi a helyzet a 4 jegyű kóddal? Ma levonták a számlámról a 400 ft-ot (CIB internetkártya) és akkor most mikor/hogyan fogom megtudni a kódot? és azzal már limit mentes lesz a havi összeg, amit fizethetek??? köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#727) Krix válasza Lordus (#726) üzenetére


Krix
őstag

A CIB-nél egyszerű: belépsz a netbankba és megnézed a számlaforgalmadnál. A megjegyzésbe lesz írva.

If it is not broken then don't fix it!

(#728) Lordus válasza Krix (#727) üzenetére


Lordus
senior tag

Köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#729) Lordus


Lordus
senior tag

Na, ''Verified'' lettem. Viszont így is megvan az 5 tranzakció/év limitem.
Most akkor ha fejlesztem az accountot, akkor (ha csak fizetni akarok, kapni nem:) ) melyikre érdemes? tehát hogy ne legyen pénzbeli limitem, és min. 50 db/év tranzakcióm legyen? köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#730) Flashcash válasza Lordus (#729) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''You can accept up to 5 credit or debit card payments per year at our low per transaction rate (see our rates).
If you upgrade to a Premier or Business account you'll get an unlimited number of transactions, a lower rate and get many exclusive features not offered with our Personal accounts.''

''Maximum 5 betéti vagy hitelkártyás fizetést tudsz fogadni alacsony jutalékkal (lásd a díjtáblázatokat).
Ha továbbfejleszted a regisztrációt Premier vagy Üzleti reg.-re akkor korlátlan mennyiségű tranzakciód lehet..........''

De ez mind a pénzfogadásra vonatkozik.

(#731) Lordus válasza Flashcash (#730) üzenetére


Lordus
senior tag

1. Köszi :)

2. Aham! szóval akkor az a lényeg, hogy most a Personal accounttal annyit fizethetek, és annyiszor, amennyit jólesik, viszont csak 5 alkalommal kaphatok rá évente pénzt?

ezek szerint nekem felesleges fejlesztenem az accountot, mert így is fizetgethetek, fogadni meg nem akarok. Jól értem???

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#732) joergie válasza Flashcash (#725) üzenetére


joergie
őstag

Fejtsd ki.
A valuta az a külföldi pénzem ami a kezedben van.(Tulajdonképp a forint is az) A deviza meg valutára váltható követelés. Az most lényegtelen hogy a bank vagy a paypal váltja. Ilyen alapon a paypal nem is válthat valutát, mert hol mész oda hozzájuk hogy 'váltsd már fel öreg'.

Szépen lennénk ha minden pénzt le kéne gyártani, amivel az emberek rendelkeznek.

[Szerkesztve]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#733) Flashcash válasza joergie (#732) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

De itt Badboyal nem erről beszéltünk, hanem arról hogy normál esetben egy külföldi bankkártyás vásárlás esetén a vásárlás pénznemétől és a kártyatípustól függően 1 vagy 2X-es konverzió van amelyet a kártyatársaság devizaárfolyamon elvégez.
Paypal fizetés esetén nincs már devizakonverzió úgy mint régen, hanem ma már a Paypal végzi a konvertálást a külföldi pénznemre a saját árfolyamán ami kb. a valuta árfolyammal egyezik, majd a kártyádat forintban terheli meg a bank. Erről volt szó abban a hozzászólásban amire reagáltál.

[Szerkesztve]

(#734) joergie válasza Flashcash (#733) üzenetére


joergie
őstag

Vettem :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#735) Gabcsika válasza Lordus (#731) üzenetére


Gabcsika
tag

Jól.

Freedom, Nature, Love & Music

(#736) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!Elrontottam a verified-á válásomat hogy 3szor vagy 5ször rossz négyjegyű számot adtam meg és azt írták hogy blokkolták a kártyaszámom...Lehet ez ellen tenni valamit vagy írni kell valamit nekik...Mi a teendőm???Járt már így valaki???Sürgős lenne.Ezenkívül elő akartam ma fizetni egy oldalon de azt írta hogy blokkolt kártya,pedig bankkártyás fizetést probáltam,nem paypalost,de a bankosom szerint meg biztos hogy nincs semmi tiltás a gépe szerint....

Mr.Brightside

(#737) Bash válasza Pocee (#736) üzenetére


Bash
őstag

Távolítsd el a kártyádat a PayPal account-ból, majd add hozzá újra. Ezután ezek szerint járj el: [link] és ne próbálkozz kitalálni azt a négyjegyű számot, mert amint látod nem olyan egyszerű.

http://bashtravel.com/

(#738) Pocee válasza Bash (#737) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm az infót.Még annyit segítenél hogy hol tudom eltávolítani?Milyen menüpont alatt?Angolból nem vagyok egy hűdejó csak őrlángon pöszörögtetem,pont ezért csesztem el mert nem tudtam időben lefordítani hogy a tranzakciónál és azon belül hol keressem a számot...azóta már rájöttem csak,hát későn...Válaszod előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#739) kapcs-ford válasza Flashcash (#733) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja, a paypal árfolyama az elég érdekes... :(((

Aláírás

(#740) Bash válasza Pocee (#738) üzenetére


Bash
őstag

My Account -> Profile -> Credit Cards
A Remove gombbal lehet eltávolítani és az Add gombbal lehet új kártyát hozzáadni.
De mint ahogyan azt már sokszor elmondtuk, ha nem megy az angol, akkor inkább bízzunk meg mást, kérjünk segítséget, mert pl. ez is a legegyszerűbb lépések közé tartozik az eBay-ezés rögös útján...

http://bashtravel.com/

(#741) Pocee válasza Bash (#740) üzenetére


Pocee
senior tag

Ok,de az a baj hogy nincs mit eltávolítani,csak addolás van.Ezt írja:
Number of cards active on your account: 0

Ha megpróbálom hozzáadni a kártyám ezt kapom:

This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items.


Ugyebár itt az a baj hogy leblokkólták ezt a számot viszont ha használni akarom akkor faxolgassak mindenféle hülyeséget...
Van még egy kártyám a barátnőm nevével de ugyenehhez a bankszámlához,adjam meg az ő kártyaszámát???nem lesz baj abból hogy az Ő neve van a kártyán?

[Szerkesztve]

Mr.Brightside

(#742) ronaldo


ronaldo
őstag

''Véletlen'' elküldtem egy termék árát kétszer az eladónak. Megvettem a cikket de elfelejtettem kifizetni. Jött is ebay fiókba panasz amit az eladó küldött, hogy megvettem de nem fizettem ki. Nos egyből megtettem, de nem figyeltem, hogy azelőtt 26-án már automatikusan(?) kifizetésre került. Írtam neki, hogy így bizony kétszer ment át a 3000 ft. Azt írta visszaküldi. De hogyan? Azt tudom, hogy most már magyar account is fogadhat pénzt, de a sima mezei számla is? Hogy működik ez?

(#743) ollie válasza ronaldo (#742) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A PayPal accountodon lesz jóváírva. Vagyis, ha legközelebb veszel valamit, akkor annyival kevesebbet kell leemelni a kártyádról, vagy pedig a PayPal-tól kérheted, hogy utalják a kártyádra, bár ez utóbbit nem tudom, hogy hogyan működik.

***

(#744) Noodra


Noodra
tag

Sziasztok!

Valaki röviden el tudja magyarázni a Paypal lényegét? :))

Nem szeretnék 700x db hozzászólást végig olvasni. :P
Hallottam már róla, viszont nem ismerem.

Köszi

(#746) Pocee válasza Pocee (#741) üzenetére


Pocee
senior tag

up

Mr.Brightside

(#747) ollie válasza Noodra (#744) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, fizethetsz PayPal-on keresztűl. Rövid volt? :)

***

(#748) Noodra válasza ollie (#747) üzenetére


Noodra
tag

Igen rövid. :R

(#749) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Rá lehet beszélni a paypalt, hogy az euróban érkezett pénzt (a primary valuta euró az accountomban) EURÓBAN fizesse ki a magyarországi bankomnál lévő euró számlára?
Mert nekem csak forintban hagyja :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#750) dbius


dbius
veterán

Tavaly októberben már futottam egy kört a paypal és otp visa electron kártyámmal, akkor nem sikerült a paypalnál regelni a kártyát. Előzmény itt: [link]

Nem tudom, hogy a kifogásom hozott-e eredményt, vagy a paypal változtatott-e valamit, mert most ismét megpróbáltam regelni ugyanazt - a korábban elutasított - kártyát, és ELFOGADTA :))

Tehát immár OTP Visa Electron kártyát is elfogad a paypal!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.