Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az átváltást a CIB-bel végeztettem jónéhány vásárlásnál. Vásárlásnál ugyebár először zárolják az összeget, aztán pár nap múlva levonják.
Nos amiket a CIB-bel váltattam és nem a PayPal-lel, amikor a zárolástól eltűnik a pénz, akkor a netszámlámon megjelenik egy mínusz összeg. Ez mitől van? Az árfolyamváltozástól? Eddig ha a PayPal váltotta nekem a pénzt, ilyen nem volt. Igaz, hogy drágábban vált, de ha mindig megvan ez a plusz levonás, akkor kb ugyan ott vagyok...
:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1902) spammer


spammer
veterán

Hello! A múltkor volt egy kis kavar a CIB-bel, úh most jött új CIBezz MC kártya és internetkártya is, be lett aktiválva stb. Most akarjuk beregelni PayPal-ra. Kérdésem az, hogy a főkártyát fogadja csak el (Cibezz MC) vagy be lehet regelni csak az internetkártyát is? Mert igazából azért lett kérve a netkártya, hogy arra csak az éppen vásárolandó cuccok összegét tegyük át.

Köszi a választ előre is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1903) cocka válasza Winner_hun (#1901) üzenetére


cocka
veterán

Számolj mindig a devizaeladásival és az esetleges árfolyamnövekedés miatt tegyél rá egy kicsit többet. Nekem még nem nagyon ment mínuszba.

A következő a helyzet. Azt nem lehet tudni, hogy milyen árfolyamon zárolnak, de gyanítom olyan mnbs közép lehet. Három dátum van:

1. a tranzakció dátuma a kártyatörténetben
2. a könyvelés dátuma a kártyatörténetben
3. a könyvelés dátuma a számlatörténetben

Tapasztalataim szerint a tranzakció dátumától akár 4-5 nap is eltelhet, általában 2-3 nap szokott lenni, mire megjelenik a kártyatörténet könyvelési részében a cucc. Ez a dátum kulcsfontosságú, ugyanis a végleges árfolyam, (amin végül a számlatörténetben elkönyvelésre kerül a terhelés), ennek a napnak az árfolyama.

A 2. és 3. fázis között általában 1 banki nap telik el, vagyis mindig a levonás napja előtti banki napon érvényes dollár vagy euró devizaeladási árfolyam a levonáskor a mérvadó.

Ha pl. fontban fizetsz és annak devizaeladási árfolyama szerint vezetsz át a számládra, de csak pontosan annyit teszel rá, amennyibe a cucc kerül és nem többet, akkor a kártyatársasági árfolyamon az összeg még simán zárolható, de ez már nem lesz elég a levonáshoz, így az egyenleged mínuszba megy. Fontos még megjegyezni, hogy úgy nem tud mínuszba menni az egyenleged, ha eleve kevesebb a rendelkezésre álló fedezet, mint amennyit költeni szeretnél.

Ja még valami: A CIB árfolyama kedvezőbb, mint a paypalé. Úgyhogy hagyd, hogy a bank váltson.

[ Szerkesztve ]

(#1904) cocka válasza spammer (#1902) üzenetére


cocka
veterán

Mindkét kártya regisztrálható, de elég az internetkártya is. Átvezetésre meg limitekre tessék figyelni.

(#1905) Winner_hun válasza cocka (#1903) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor jól gondoltam, kösz. Ez a bank váltsa vagy ne ez ennél egy kicsit bonyolultabb. Ha magamnak veszek akkor CIB, ha nem, akkor marad a PayPal váltása.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1906) cocka válasza Winner_hun (#1905) üzenetére


cocka
veterán

De a paypal árfolyama, ha nem is toronymagasan, de veri a CIB árfolyamát, ami szintén nem túl jó.

A paypal egyébként gondosan tett róla, hogy nehogy már el tudd érni a currency converterjüket, úgyhogy marad az, hogy úgy teszel mintha vásárolnál, aztán hirtelen cancel vagy kilépsz a fizetési lapról.

Csak hogy lásd miről beszélek:

Font: 78.8 font CIB-bel váltva: 23436 Ft Paypallal váltva: 23698 Ft (262 Ft a különbség)

és lássunk egy Citibankos árfolyamot is: 23872 Ft (no comment)

És ha másnak fizetsz, akkor minek pénzelnéd a paypalt ha nem muszáj? Mert még jutalékként sem teheted zsebre ugye.

[ Szerkesztve ]

(#1907) spammer


spammer
veterán

No, be lett regelve a cib internetkártya paypalra, le vont 1 $ -t, utána meg 400 HUF-ot. Összesen több mint 500 Ft van zárolva a CIB-nél. Mivel ma még nem aktív a mobilbank (holnaptól lesz csak), nem jött meg a 4 jegyű kód. Account infonál ott is van h megerősítésre vár. És hogy egyenleg 0$, 0HUF egyenleg stb.

Pedig minha azt olvastam volna, hogy 4 jegyű kód nélkül is lehet vásárolni, csak valami limit van vagy mi. Most amíg nem jön meg a kód, addig lehet csinálni valamit vagy addig semmit?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1908) spammer válasza spammer (#1907) üzenetére


spammer
veterán

Tárgytalan, megvan a kód, sikerült megerősíteni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1909) cocka válasza spammer (#1907) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy az 1 dollárt csak zárolják. Ülnek rajta 2 hétig és utána feloldják a zárolást. Tehát levonni ezt sose fogják. ;)

(#1910) Winner_hun válasza cocka (#1906) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert ez ennél bonyolultabb:)
Nem kívánom részletezni. Csak. Az infót megkaptam, a többit megoldom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1911) lúzer válasza cocka (#1906) üzenetére


lúzer
veterán

most vásároltam először úgy, hogy nem a pp konvertált az instrukciód alapján, hát így sokkal korrektebb!
thx mégegyszer :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1912) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Lol, hát ezt nem hiszem el :DDD Vettem egy matricát Ebay-en, de nem érkezett meg, ezért az eladó csinált egy refund-ot...Paypal küldött is mailt, hogy refund történt, azonban a pénz nem érkezett meg se a bankszámlámra, se a PayPal számlámra és a PayPal history-knál sincs nyoma :DDD :DDD

(#1913) cocka válasza Darth_Revan (#1912) üzenetére


cocka
veterán

Kulcsszó: TÜRELEM

Az egész netes vásárlás amúgy sem a gyorsaságról híres.

(#1914) Flow


Flow
senior tag

Hali! Eddig rendszeresen vásároltam egy paypal verified bankkártyával. MA egy ~100Ft körüli itemet nem enged kifizetni.

This transaction failed because we were unable to verify this credit card through our card validation process. In order to proceed with your transaction, please select a different funding method or add a different credit card.

Mit lehet tenni a probléma kiküszöböléséért? Egyátalán miért romlik el valami, ami működik? :F

Ha valamiért nincs elég pénz a kártyán, akkor is csinálhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1915) Winner_hun válasza Flow (#1914) üzenetére


Winner_hun
félisten

Limit van a kártyán, azt emeld meg;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1916) Flow válasza Winner_hun (#1915) üzenetére


Flow
senior tag

A kártyán, vagy valami a paypalon? Mert akkor megyek is be délután a bankba. :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1917) Winner_hun válasza Flow (#1916) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kártyán.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1918) cocka válasza Flow (#1916) üzenetére


cocka
veterán

Vásárlási limit emelés miatt bankba? :Y

Netbank nincs?

[ Szerkesztve ]

(#1919) Flow válasza cocka (#1918) üzenetére


Flow
senior tag

De van. Csak nincs meg a jelszavam. :DDD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1920) salam


salam
csendes tag

FIGYELEM! Olyan emberkét keresek aki aktív ebay felhasználó és írói vénával rendelkezik! :) Aktív ebay vásárló és eladó, nagyon jól ismeri az ebay használatát és felépítését profi szinten! Egy weboldalhoz kellene leírást készíteni, cikkeket, FAQ, rendelés menete, eladás stb... ha komolyan gondolod és úgyérzed el tudod vállalni a munkát garantálom jól megfizetem! Írj egy pár sort magadról ha érdekel a dolog az ebayleiras@freemail.hu címre! Köszönöm.

(#1921) Winner_hun válasza salam (#1920) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1922) rumkola válasza Winner_hun (#1917) üzenetére


rumkola
veterán

100ft-os limit? :)

(#1923) Winner_hun válasza rumkola (#1922) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem 100 000-et akart írni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1924) magi20


magi20
senior tag

Hatalmas gondban vagyok,kérem aki nagyon képben van a paypallal,a amcsi vámmal az keressen meg.

röviden a vám lefoglalt egy elég nagy értékő küldeményemet,amit fedexel küldtem,és basznka segíteni,mert a hülye kis fedexes picsa 10 usd értéket írt rá.

Kérem keressen meg,aki esetleg tanáccsal vagy bármilyen telefonszámmal tudna segíteni.

Nem tudjuk megtudni a memphisi vám fax számát,és MINKET MAGYAROKAT KURVÁRA leszarnak.

köszönöm

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1925) Flashcash válasza magi20 (#1924) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

US Customs Services Commercial Operations
3150 Tchulahoma Rd # 1
Memphis, TN 38118

(901) 544-0290‎
customs.gov

US Customs Services Enforcement‎
2990 Airways Blvd
Memphis, TN 38116
(901) 544-4435

(#1926) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Egy amatőr kérdésem lenne. Hogyan kelkl a PayPal-ra pénzt felrakni? Valamint ha amcsiból rendelek valamit minden esetben kell vámot fizetni és egy 85 dolláros terméknél mennyi lehet ez kb? a Postaköltség 60 dollár

(#1927) Flashcash válasza MEKK (#1926) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem lehet. Nem. Attól függ mi az. + olvasd át a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#1928) MEKK válasza Flashcash (#1927) üzenetére


MEKK
aktív tag

miért nem lehet?

(#1929) L.T. válasza MEKK (#1928) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nem lehet rá pénzt felrakni. A Paypal úgy működik, hogy ha fizetni akarsz, akkor a paypal annyival terheli meg a bankkártyádat ill. a hozzá tartozó számládat amennyibe az áru kerül. Ezért nem kell rá utalni, de nem is tudsz.
De a topicot azért érdemes átnézni pár oldalnyi hsz-t legalább.

[ Szerkesztve ]

(#1930) lúzer válasza L.T. (#1929) üzenetére


lúzer
veterán

más tehet Neked!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1931) L.T. válasza lúzer (#1930) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ok tehet persze, de ha valakinek van paypal számlája akkor tartozik hozzá bankkártya is nem? Akkor meg minek más tegyen.

(#1932) MEKK válasza L.T. (#1929) üzenetére


MEKK
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Közben olvasgattam is csak igy gyorsabb volt:)

(#1933) lúzer válasza L.T. (#1931) üzenetére


lúzer
veterán

engem megkértek erre
valami pluszt akart utalni a srác, ne kérdezd miért volt rá szüksége, de rátettem a számlájára

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1934) lúzer válasza L.T. (#1931) üzenetére


lúzer
veterán

dobok egy privit

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1935) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Volt egy rendelésem amit le is vontak a számlámról és ez jelent meg a paypal-on

Recent activity - Last updated 8/11/2008 00:00 PDT Show

Type To/From Name/Email Amount Date Status Details
Payment To speedznight -$104.98 USD Aug. 10, 2008 Completed Details

Ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#1936) becuszabi válasza MEKK (#1935) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Sziasztok!
A PayPal-on a fizetési limit emeléséhez konfirmálni kell a kártyát, amihez ugye kell az általuk küldött kód. Azt írják, hogy 2-3 napon belül meg fogom kapni. Ez már eltelt és még mindig nem látok semmit a számlatörténeten. Reklamáljak, vagy legyek még türelemmel?

A várakozás nem lenne gond, ha nem kellene kifizetni az eBay-es cumómat (sajnos a kifizetés indításakor derült ki, hogy az 500€/év limitből már csak 137 van).

Nem szeretnék az áruról lemondani, meg negatív visszajelzést sem kapni, így tájékoztattam az eladót a dologról...remélem megértő.

mod: bocsi MEKK ez nem neked válasz, csak félrenyomtam :B

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1937) becuszabi válasza MEKK (#1935) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...na, de amúgy normális a dolog.
Ha az "Account history"-nál rákattintasz az "All account activity"-ra, akkor már az egyszerű nézetnél is mindent végig lehet követni. Nem csak az x dolcsi levonását, hanem a forintról való átváltását, annak levonását a számládról, stb.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1938) cocka válasza becuszabi (#1937) üzenetére


cocka
veterán

Régen rossz, ha a paypal váltogatja neked forintra. :D
Hacsak nem vagy citibankos, ellenkező esetben ez az önszopatás egy tipikus esete. :DDD

(#1939) becuszabi válasza cocka (#1938) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Oké, tudom, de itt most nem ez volt a lényeg :), hanem a követhetőség.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1940) becuszabi


becuszabi
aktív tag

#1936, még mindig
Ha egy másik PayPal-on (mondjuk a co.uk-n) beregisztrálok és ugyanazt a kártyát adom meg, mint ami a .com-on van, akkor ugyanúgy tudok vele fizetni? A limitek akkor ugye az alapon állnak (sending: 500€/év)...tehát nem lesz kapcsolat a két account között?
Lehet, hogy még ez is gyorsabb, mint hogy várok a .com-tól a 4 jegyű kód megérkezésére ...pontosabban annak a számlatörténetben való megjelenésére :(
...vagy ugyanolyan név, cím, de másik kártya és account is megoldás lehetne?

Az a gáz, hogy az eBay-es eladó egyik levelemre se reagált, nem írt vissza, hogy legyek nyogodt, várjam meg a kódot, neki ráér a fizetés. Tudom, hogy én voltam a béna, de eddig mindig csak kisebb összegű vásárlásaim voltak (10-100$), nem figyeltem, hogy közelítek a limithez.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1941) rumkola válasza becuszabi (#1940) üzenetére


rumkola
veterán

ha hitelkártyás mastercardod van, akkor a hitelszámlán keresd a kódot, ne a fősuzámla történetben
nekem 1perc alatt megvolt a kód a hitelszámlán, mégis hülye módon 2 hétig a főszámlámat nézegettem
:)))))))))))))

(#1942) rumkola válasza becuszabi (#1940) üzenetére


rumkola
veterán

Most olvasom jobban, te most mire is vársz? Megemelted a hitelkereted?

(#1943) becuszabi válasza rumkola (#1941) üzenetére


becuszabi
aktív tag

OTP-s webkártyát használok, annak eddig még mindig megjelent a számlatörténetében minden esemény, igaz 1-2 nap csúszással. Nagyon bízom benne, hogy most is csak ilyen jellegű késlekedés van...de azért elég idegesítő ez a lassúság.

arra várok, hogy megemelhessem a fizetési keretemet. 500€/év van jelenleg, amit csak akkor emelhetek meg, ha "Verified" leszek

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1944) cocka válasza becuszabi (#1943) üzenetére


cocka
veterán

Az OTP-nél nincs kártyatörténet. Így nem is tudod meg azonnal a kódot a netbankban. Talán ha kapsz kártyaforgalmi smseket, akkor lehet, hogy megjelenik a kód az smsben, de ebben nem vagyok biztos.

Már nem vagyok OTP-s. ;)

(#1945) becuszabi válasza cocka (#1944) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Kapok sms-eket, de sajna csak a számlának az eseményeiről. Persze nem ez a gond, mert netbankon bármikor meg tudnám nézni...már ha megjelenne.
Érdekes módon a webkártya feltöltése pikkpakk működik, azonnal megjelenik a pénz, azonnal el is költhetem, a számlatörténetben viszont kell min. 2 munkanap, hogy lássam ezt :(.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1946) cocka válasza becuszabi (#1945) üzenetére


cocka
veterán

Cibeseknek megjelenik. :P A kártyatörténetben kb. 1 perccel a tranzakció után. SMS-ben meg azonnal.

Ja a saját számlák közötti átvezetés is azonnal megvan. (lásd OTP-nél 7×24 órás kártyák közötti azonnali átutalás vagy mi)

(#1947) becuszabi válasza cocka (#1946) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Csókoltatom a CIB-et :D
Amúgy a #1940-ben felvetett ötlet: azonos név, cím, stb. de másik login név és kártya mennyire kivitelezhető (úgy értem, hogy lehetséges, de szankcionálják, vagy teljesen legális)?
Régen készült már a jelenlegi account-om, nem tudom, hogy mennyi ideig tart, amíg használhatóvá válik.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1948) becuszabi válasza becuszabi (#1947) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Na, közben utánanéztem más fórumokon is és az van, hogy lehet ill. szabad is ugyanolyan névvel, címmel másik accountot készíteni.
Meg is csináltam, egy valamit nem engedett: ugyanazt a kártyát nem lehetett hozzáadni, mint ami a másiknál is szerepel. Odadobtam hát egy dombornyomottat, el is fogadta, de sajnos az új regisztrációhoz tartozó kezdeti limitek elég siralmasak (100€), ugyanúgy el kell játszani a kódkérést, limit emelést.
Szóval kénytelen vagyok megvárni, amíg megjön az a nyomorult kód :O

"Aki szívből él, az élből szív"

(#1949) HXY


HXY
addikt

itt melyiket érdemes választani? [link]

(#1950) cocka válasza becuszabi (#1948) üzenetére


cocka
veterán

Ha azért kellett volna új account, hogy hátha azon gyorsabban túlesel a limiteken vagy mi, akkor nem értem mit vesződtél vele ennyit. Ezt én is megmondhattam volna, hogy a limiteket nem tudod elkerülni.

Egyébként nem szoktam variálgatni az accounttal, hogy más kártya, más e-mail cím.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.