Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Bash válasza chungee (#1599) üzenetére


Bash
őstag

A dolog ennél sokkal összetettebb, de leegyszerűsítve lényegében két feltételnek kell teljesülnie, hogy ingyen a bankszámládra kerüljön a pénz:
- a küldő félnek a PayPal egyenlegéről kell küldenie a pénzt,
- a fogadó félnek Personal account-ja legyen.

Ebben az esetben csak egyszer kell átváltani az összeget, ezt pedig te döntheted el, hogy PayPal-al végezteted, vagy a bankoddal.
Ha PayPal-al akarod átválttatni, akkor ne legyen olyan valutában egyenleged, amiben várod majd a pénzt, és automatikusan át fogja konvertálni magyar forintba, mivel a magyar PayPal számla elsődleges pénzneme a magyar forint.
Ha azt szeretnéd, hogy a bankod váltsa át, akkor pedig nyiss egyenleget PayPal-on a fogadni kívánt pénznemben, és úgy utaltasd át a bankszámládra.

http://bashtravel.com/

(#1602) chungee válasza Bash (#1601) üzenetére


chungee
addikt

Hát ööööh.. USD-be akarom kapni, hogy uzsurásnál váltsam :DD :DDD

(#1603) Balinov válasza L.T. (#1600) üzenetére


Balinov
félisten

a Lasercard egy ir sajatossag.meg nem lattam en sem,de gyk csak irl/en beluli fizetesre jo... :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1604) Bash válasza chungee (#1602) üzenetére


Bash
őstag

A küldő félnek USD-ben kell küldenie a pénzt, a fogadó félnek lennie kell USD egyenlegnek a PayPal Personal account-ján, és USD alapú devizaszámlát kell hozzákapcsolnia a PayPal számlához. A bankszámláról a pénzt felvéve pedig ott váltod forintra, ahol akarod, akár két darab csontra is elcserélheted a sarki kóborkutyával.

http://bashtravel.com/

(#1605) L.T. válasza Balinov (#1603) üzenetére


L.T.
aktív tag

értem, thx

(#1606) chungee válasza Bash (#1604) üzenetére


chungee
addikt

Personal az Acc-om, megnéztem. Nem állítottam semmit és mégis van USD-s cuccom(valutám vagy mi fene), csak másodlagosként. HUF van elsődlegesként. Esetleg át kell/lehet állítani, hogy az USD legyen elsődleges:F Mert nemtom hol/hogy kell :B Gondlom, ha USD lenne elsődlegesnek, akkor úgy kapom meg a zsét is, nem:F

Nemtom mennyit kérnek a bankok, de biztos olcsóbb így paypal-val:F

[ Szerkesztve ]

(#1607) magi20 válasza chungee (#1606) üzenetére


magi20
senior tag

figyelj----------röviden.
ahhoz hogy te usd-t vagy euro-t kapj,usd vagy eur számládnak kell lennie a bankodnál.-ha nincs akkor hiába utalsz usd-t csak forintot tudsz fogadni.-érted

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1608) cocka


cocka
veterán

a fogadó félnek lennie kell USD egyenlegnek a PayPal Personal account-ján, és USD alapú devizaszámlát kell hozzákapcsolnia a PayPal számlához. A bankszámláról a pénzt felvéve pedig ott váltod forintra, ahol akarod, akár két darab csontra is elcserélheted a sarki kóborkutyával.

Ez mind nagyon szép és jó, de magyar regisztrációval csak forint számlára kérhető ki a lé. Devizaszámláról visszapattan.

Gondlom, ha USD lenne elsődlegesnek, akkor úgy kapom meg a zsét is, nem

Igen így van. A make primary gombbal tudod alapértelmezetté tenni a kiválasztott devizanemet. Ez lesz az amit alapból használ a paypal a küldéshez, kéréshez vagy konverzióhoz, ha pl. ettől eltérő devizanemű pénzt kapsz.

usd vagy eur számládnak kell lennie a bankodnál.

Magyar regisztrációval csak forintban lehet a paypal számláról pénzt kikérni. Ez vastagon van szedve a withdraw résznél. Szóval szart se érsz a devizaszámlával.

Másik fórumban írtam az open-close balance gombok jelentősségéről. Idézem:

Például ha az USD-nél rányomsz arra, hogy Open Balance akkor nyit neked egy "alszámlát" amire az USD-ben érkező fizetéseidet fogadhatod. Ha mondjuk nyitsz egy GBP-st is, és GBP-ben érkezik egy másik kifizetés, akkor ezt oda írják jóvá.

Ha a Close Balance-szal bezárod vagy nem is nyitottál az adott pénznemben "alszámlát", akkor valamennyi az adott devizanemben érkező fizetésed fogadhatod, elutasíthatod vagy függőben hagyhatod (a külföldi valuta pénzfogadási beállításoknál, amit valahol a Profile-nál kell keresni)
Ha pozitív a bezárni kívánt alszámlán az egyenleged, akkor a paypal megkér, hogy konvertáld a lét vmelyik nyitott alszámla devizanemébe.

[ Szerkesztve ]

(#1609) Integra


Integra
titán

akkora királyság ez a paypal!!!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1610) cocka válasza Integra (#1609) üzenetére


cocka
veterán

Hát pénzt fogadni vele nem akkora királyság. :(

(#1611) Integra válasza cocka (#1610) üzenetére


Integra
titán

mert?
azt még nem csináltam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1612) cocka


cocka
veterán

Hát ez jó. Próbáltam fizetni úgy, hogy a paypallal váltatok, mert kiszámoltam, hogy még a +2.5%-os váltási díjjal is olcsóbb lenne az árfolyam.

Erre mit csinál ez a gyökér paypal? 5.5%-al számol. Na mondom gyorsan állítsuk vissza.

Mi ez a +3%? Sehol nincs feltüntetve. Mocskok. :(((

(#1613) student válasza cocka (#1612) üzenetére


student
őstag

de jo lesz ha má végre euronk lesz maj eccer 6-7év mulva

(#1614) cocka válasza student (#1613) üzenetére


cocka
veterán

Sovány vigasz, ha fontban vásárolsz. Márpedig én fontban vásárolok a legtöbbször.

(#1615) magi20 válasza cocka (#1612) üzenetére


magi20
senior tag

hátigen pénzt fogadni kibaszott szar.---------------de pl múlktor jobban váltotta az usd-t forinttá mint itthon most meg vagy 5 ft-al kevesebb.
pl azért 600-800 usd-nél számít ez

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1616) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h Milyen OTP-s kártyákkal lehet használni a paypalt az ebayen?
Mert Nekem Visa electron Junior Max kártyám van.De ugye azzal nem lehet?
Köszi előre is a segitséget.Üdv

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1617) cocka válasza magi20 (#1615) üzenetére


cocka
veterán

Igen, de az azért mégis csak felháborító, hogy azt írják +2.5% ehelyett 5.5%.

Tehát ez úgy jön ki, hogy megnézed az egyébként nem rossz árfolyamot és szorzod 1.055-tel. Így már mindjárt nem olyan hú de frankó.

Mai példa: 1 font = 299.058 HUF

Akkor rámész valami fizetéses honlapra és beállítod előre, hogy a paypal konvertáljon. Akkor ott mutatja, hogy forintban mennyi lenne. Na most amit ezzel szemben ténylegesen alkalmaz az kb. ez: 315.506 Ft

Rövid számolás után kiderül :) Ez az összes mai banki árfolyam fölött van.Egy 306-os árfolyammal már kiegyeznék.

(#1618) L.T. válasza GRaul (#1616) üzenetére


L.T.
aktív tag

Csak ismételni tudom magam már sokadszor...[link]

(#1619) GRaul válasza L.T. (#1618) üzenetére


GRaul
őstag

nagyon szépen köszönöm:)
Tehát akkor jó ez is:)
Annyit szeretnék még kérdezni h ha ebayen használom akkor levesz annyi pénzt amennyibe került a vásárolt áru?Tehát leemeli a kártyámról a pénzt és utalja is át az eladó számlájára?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1620) L.T. válasza GRaul (#1619) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igen, röviden ennyi...

(#1621) GRaul válasza L.T. (#1620) üzenetére


GRaul
őstag

Még1.Többet tényleg nem kérdek:)
Ha Én angol Ebayen vásároltam akkor van olyan h angol paypal?
Vagy ebből csak egy létezik és az jó az összes ebayhez?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1622) cocka válasza GRaul (#1621) üzenetére


cocka
veterán

http://www.paypal.co.uk

[ Szerkesztve ]

(#1623) GRaul válasza cocka (#1622) üzenetére


GRaul
őstag

Regisztráció megvolt.Kártyát is hozzáadtam.Le is ellenőrizte.Kaptam Róla egy sms-t.-1ftba került.az eladó ID-je az csak simán a nickje amit ebayen használ?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1624) magi20 válasza cocka (#1617) üzenetére


magi20
senior tag

uh,én nemtudom nekem összegezve mindig forintban írja ki,amit ő aktuális árfolyamként kezel azaz szumma forintot eloszotom ami bejövő usd,vagy eur,vagy au.-és ennyi,nem szoktam így számolgatni.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1625) Pompi válasza cocka (#1617) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Mai példa: 1 font = 299.058 HUF"

...

"Na most amit ezzel szemben ténylegesen alkalmaz az kb. ez: 315.506 Ft"

A Magyar Nemzeti Bank szerint a GBP 2008. május 28-i középárfolyama 307.09 forint. A 300 körüli ár a vételi ár, a 315 körüli pedig az eladási. Az meseszerü lenne ha a vételi árral számolna bárki is ilyen esetben, de az nem lehet bankfüggő, hogy az eladási vagy a közép árfolyamon váltódik a valuta?
Egyébként nekem is az eladási áron váltódik (Citibank), ez van.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1626) Flashcash válasza cocka (#1617) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A paypal sokkal rosszabb árfolyamon konvetál, ezért aki teheti a conversion optionsnál azt állítsa be hogy a kártyatársaság végezze el a konverziót. (gondolom ez is a hasznuk része)
Az aktuális paypal árfolyamokat úgy tudod megnézni, hogy bejelentkezel a paypalra, majd lent a 'fees'-t választod majd ismét lent a View Currency Convertert.

Pompi: Nem csak a deviza eladási árfolyamon váltódik, hanem terheli még a kártyatársaság minimális konverziós díja is a vásárlást. A legtöbb banknál ez a vásárlás után 3-4 nappal jelenik meg pl. a netbankon.

[ Szerkesztve ]

(#1627) Pompi válasza Flashcash (#1626) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nálam semmilyen egyéb más tétel nem jelentkezik.

Feel Good Inc.

(#1628) Flashcash válasza Pompi (#1627) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mennyiért kapnád ma az EUR-t ha vásárolnál? (Citibank)

(#1629) Pompi válasza Flashcash (#1628) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó kérdés, Citibank honlapján nincs árfolyamtábla.

08.05.22-én 312-ért kaptam GBP-t (306,6 volt a közép) és 158-ért USD-t (155,1 volt a közép aznap).

Lehet, hogy amit mondasz bele épül az árba, de külön tételként nálam nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1630) Flashcash válasza Pompi (#1629) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze hogy beleépül az árba, nem számlázzák külön tételként.

(#1631) Pompi válasza Flashcash (#1630) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, akkor félreértelek sorry. Azt írtad, hogy 3-4 nap múlva jelenik meg.

Feel Good Inc.

(#1632) magi20 válasza Pompi (#1631) üzenetére


magi20
senior tag

legjobban valszeg akkor járunk,ha utalunk devizaszámlára valutát,és átváltatjuk.-speciel pécsen tudok egy helyet,ahol mindig 2-3ft-al jobban váltanak.-ma elmegyek meglesem,mondok 1-2 árat nektek.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1633) Pompi válasza magi20 (#1632) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én BP-n tudok egy az átlagnál kicsit olcsóbb helyet: IBLACHANGE
Mondjuk én pár forintért nem szivatom magam ilyesmivel, esetleg ha valami nagyobb tételről lesz szó.

Feel Good Inc.

(#1634) cocka


cocka
veterán

uh,én nemtudom nekem összegezve mindig forintban írja ki

Tehát akkor a paypallal váltatsz? :DDD

A Magyar Nemzeti Bank szerint a GBP 2008. május 28-i középárfolyama 307.09 forint.

Szerintem az inkább devizaeladási árfolyam. Bár az mnb.hu-n nincs feltüntetve, hogy a kiírt devizaárfolyamok, közép, vételi vagy eladási árfolyamok-e.

Viszont gyanús, hogy az aznapi kereskedelmi banki devizaárfolyamoknak az mnb árfolyam fölött kéne lenni, mert fordítva kicsit ciki. :)

Az meseszerü lenne ha a vételi árral számolna bárki is ilyen esetben, de az nem lehet bankfüggő, hogy az eladási vagy a közép árfolyamon váltódik a valuta?

Eladási árfolyamot alkalmaz a bankok 95%-a. Jól lehet a konverzióból keresni, mi érdeke fűződne a bankoknak ahhoz, hogy csupán a középárfolyamon váltsanak?

Egyébként nekem is az eladási áron váltódik (Citibank), ez van.

Részvétem. Na ott már én is gondolkodóba esnék, hogy nem jobb-e véletlenül a paypalos konverzió.

[link]

nem szivatom magam ilyesmivel

Jól beszélsz. Ezen ugyanis csak bukni lehet. :P

(#1635) Pompi válasza cocka (#1634) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A linket köszi. Pedig kerestem.
Ezek szerint egyébként mégsem eladási áron számlják, hanem kicsit alatta.
Május 22-én 314.7 volt a GBP, nekem pedig a PayPalos levonás alapján 312 volt. Bár az USD -nél egyezik az ő aznapi eladási áruk és az én általam számolt - 159 HUF.
Kezdem nem érteni és elveszíteni a fonalat.
Ha a bankok 95%-a az eladási árral számol, akkor nagyon nem lehet ugrálni, vagy de?

Szerk: bocs, közben gondolkoztam, én nem állítottam át semmit, tehát elvileg nekem a PP váltja... tehát nem biztos, hogy a Citibank melyik árfolyamon váltja, majd utánanézek. Ezek szerint megoldható az, hogy ezt a váltást ne a PP hanem a bank végezze?

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1636) Integra válasza magi20 (#1632) üzenetére


Integra
titán

ahogy pompi is mondta, a kérdés, hogy mekkora összegnél éri ez meg...
ha 10-20 millákat cséndzselsz, érthető.. :DDD
de amúgy meg..
főleg ilyen piszlicsáré ebayes vásárlások esetén..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1637) cocka válasza Integra (#1636) üzenetére


cocka
veterán

sok kicsi sokra megy. Lehet, hogy neked mindegy, de nekem pl. nem.

(#1638) magi20 válasza Pompi (#1635) üzenetére


magi20
senior tag

hm pl 1 hónappal ezelött 1050 euronál 6 forinttal kaptam itt jobb árat,ami barátok közt is kb 6500ft volt.----------nemtom nekem ez is pénz:-)

Miért ti hogy csináljátok_? ha kaptok usd-t,akkor usd-t utaltatsz magadnak avagy átvátltatod paypallal?

most speciel 1300 Usd-ről lenne szó.-------ha ott is nyerek 5ft-ot,az is 6-7000ft.

Lehet én vagyok ilyen zsugori,vagy mittomén:-)

[ Szerkesztve ]

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1639) Pompi válasza magi20 (#1638) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem vagy zsugori. Ekkora összegnél már megéri az energiát.
De nekem a legnagyobb vásárlásom eddig 400 GBP volt, de jellemzően ennél kisebb dolgokat vásárolgatok. Namost 1-2 ezer forintért menjek a bankba, vegyem ki a valutát, menjek el a váltóba, és esetleg még vigyem is vissza a bankba a forintot. Ekkora összegnél nekem ez nem éri meg (idő-idő-idő+utazás+pénz). De lehet, hogy én viszont nagyvonalú vagyok ;)

Egyébként én valami nagyon default módon csinálom, azaz nem állítottam semmit, nekem ezek szerint a paypal váltogat. Abban esetleg látok rációt (mert ahhoz nem kell kimozdulnom), hogy ha megoldható az, hogy ne a paypal váltson hanem a bank, ha van erre mód valami beállítással és a bank jobban vált (mondjuk középárfolyamon), mint a pp, akkor ok.

Szerk: Ahogy látom Integrával ugyanazt mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1640) Integra válasza cocka (#1637) üzenetére


Integra
titán

mint mondtam, egy bizonyos összegnél, egyszerűen nekem nem éri meg.
üljek be az autómba, benzinezzek el pár ft különbség miatt, megy rá az időm, az energiám, mikor otthonról két klikkel is megoldom az egészet.
a bizonyos összegen van a hangsúly.
és igen, kisebb összegeknél hidd el, egy idő után nem éri meg, mert azt az időt és energiát más dolgokra is fordíthatod. és ez nem spúrkodás, egyszerű reális, racionális szemlélet
ha nagy összegről van szó, természetesen én is utána járok mit és hol váltsak, hidd el:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1641) magi20 válasza Pompi (#1639) üzenetére


magi20
senior tag

hát ha usd-t eurot-gbp-t utalsz magadnak,viszont nincsen devizaszámlád,akkor minden esetben forinttá váltja a bank az aktuális árfolyamon.ha van devizád,de mégis forintszámlára utalod,akkor is forinttá váltja,hiszen az a banknak is jobb:-)

de speciel ezzel az a baj,hogy lehet hogy pl amikor te paypalról elutalod a pénzt,akkor jó az árfolyam abanknál,de 5-6 nap alatt mire ideér változhat ez.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1642) cocka válasza Integra (#1640) üzenetére


cocka
veterán

Hol írtam én, hogy rohangálj? Szerintem eltévesztetted a címzést. Na mindegy. :U

(#1643) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az expanded use numbert hol lehet megadni? Mert én sehol sem találom...:U
Ez kéne...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1644) horvathd válasza Winner_hun (#1643) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor a My Account - Overview lapon a bal oldali menüben volt egy link az expanded use number megadásához.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#1645) Winner_hun válasza horvathd (#1644) üzenetére


Winner_hun
félisten

A szám meg van, csak az nincs meg, ahol be lehetne írni, az kéne nekem, hogy merre találom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1646) cocka válasza Winner_hun (#1643) üzenetére


cocka
veterán

Azóta eléggé átírták ezt a felületet. Ezért nem lehet a képen látható lapot behozni. Most már összekapcsolták a kártyaregisztrációval, úgyhogy gyakorlatilag azt követően fel is kínálja, hogy a limitek csökkentése érdekében le fogunk vonni 400 Ft-ot. Persze nem kötelező továbblépni, csak ajánlatos.

(#1647) Winner_hun válasza cocka (#1646) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kérdésem még mindig az, hogy utólag hogy lehet megadni ezt a számot? Vagy nincs rá lehetőség?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1648) cocka válasza Winner_hun (#1647) üzenetére


cocka
veterán

Miután én még 2 éve regisztráltam, már nem tudom hogy most mi az ábra. De gyanítom, hogy a bejelentkezés után a View Limits linknél megtalálod a választ. ;)

(#1649) Winner_hun válasza cocka (#1648) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem nekem kéne, nekem is van már accountom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1650) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Privát eladóként vagyok regisztrálva és van ez a figyelmeztetésem, ahhoz hogy feloldjam a limitációt többek között kéri a "Provide Business Information" dehát az nincs vagy kitalálja valami business infót?

"You are nearing the €2.500,00 EUR annual receiving limit set by international law. When you reach the annual receiving limit, you will no longer be able to withdraw or send money, fund transactions or close your account until you complete the steps required to remove your limit.

24 Apr. 2008: You have received a total amount of €1.000,00 EUR or more in total payments to your PayPal account. This is a reminder to please complete the steps required to remove your limit.

PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they receive more than the set limit in total payments. These steps need to be completed as soon as possible to comply with this regulation"

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.