Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Flashcash válasza Pöpec (#500) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem mind a vezeték mind a keresztnévben van ékezet és így is regisztráltam.
Ha ékezet nélkül regisztráltál szerintem az sem jelent problémát, mert nem hiszem hogy pl. egy USA bankrendszer a magyar bankkal való kapcsolatfelvételkor elküldi az ékezeteket ezért is működtek eddig a tranzakcióid.

Amit a bankszámla kivonatra írsz az meg szintén nem hamisítás.

A 3*8 karakteres magyar bankszámlaszámod (pénzforgalmi jelzőszám) kell megadni.

(#502) saspipi


saspipi
csendes tag

es mar Forint szamla is van PayPalon es mukodik is. most sikerult betartani igeretuket... :)

saspipi

(#503) Badb0y válasza saspipi (#502) üzenetére


Badb0y
addikt

Pfff, tényleg :)
Ha kaptam pénzt paypalon, van vmi költsége annak, ha átutalom a bankszámlámra :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#504) Flashcash válasza Badb0y (#503) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

25000FT alatt 250FT a számlára utalás költsége, egyéb esetben díjmentes.

(#505) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

A moneygram szolgáltatásról szeretnék érdeklődni!
Sajnos nem találtam más topicot azért irom ide!
Küldtek nekem egy elég nagy összeget ezen a rendszeren keresztül!
Vásárlásról van szó!
Én egy terméket fogok postázni a vevőnek ha a pénz megjött!
Na most olvastam a moneygram üzenetében hogy előbb nekem mintha a feladott csomag azonositóját elkell küldenem és utána kapom a pénzt az OTP Bankban!
Mennyire bizhatok meg ebben a dologban???
Sürgős lenne, aki tud segiteni az kérem tegye!
Köszönöm!

(#506) Speccy válasza saspipi (#502) üzenetére


Speccy
senior tag

És egy csomó ország is bekerült a listába, köztük ezek is, biztos nagy forgalom lesz ezekről a helyekről :B

Guadeloupe
Martinique
Reunion
Aruba
Cape Verde
Cayman Islands
Mayotte
Montserrat
Pitcairn Islands
St. Helena
St. Kitts and Nevis
St. Lucia
St. Pierre and Miquelon
Turks and Caicos Islands

[Szerkesztve]

There is hope!

(#507) Speccy válasza Harti (#505) üzenetére


Speccy
senior tag

Ugye nem Nigériából küldtek pénzt? :B

Természetesen eszedbe ne jusson küldeni pénzt, előre.. inkább küldd nekem :D

[Szerkesztve]

There is hope!

(#508) Pöpec válasza Speccy (#507) üzenetére


Pöpec
csendes tag

Nem ő küld pénzt, hanem neki küldenek.

Tutinak tűnik a moneygram csak 1 apró problémát látok, a hivatalos lapjukon nincs Hungary listázva. Vagy lehet nem is Hungaryból vagy? Egy biztos a román optbank honlapján írják hogy át lehet venni a moneygram pénzeket a bankfiókban szóval full legitimnek tűnik az egész.

Elmondottaid alapján ez a cég a közvetítő szerepet tölti, vagyis ha megadod a csomag kódját, küldik neked a pénzt. Vagyis úgy kell feladnod a csomagot hogy kérj hozzá internetens csomagkövetési kódot, amivel neten lehet nézni hol jár a csomag, és hogy valóban feladtad a cuccot.

[Szerkesztve]

(#509) Harti válasza Speccy (#507) üzenetére


Harti
senior tag

Nem én küldök pénzt, a vevő küld nekem!
Vagyis küldött a moneygram szerint!
Viszont a cim ahova postáznom kell az Nigériai!!!!
Miért érzem ugy hogy ez nem jó jel???

(#510) Speccy válasza Harti (#509) üzenetére


Speccy
senior tag

Elírtam, pénz helyett áru.. de mindegy.

Moneygram nincs Magyarországon, az indexen viszont valakit behúztak a csőbe ezek a nigériaiak (bár aki ilyen hülye, az meg is érdemli)

Nigériai csalók : http://www.419eater.com/

There is hope!

(#511) Gabás válasza Harti (#509) üzenetére


Gabás
addikt

lol, nem hallottál a nigériai átverésekről? Add fel utánvéttel ;]

(#512) Badb0y válasza Gabás (#511) üzenetére


Badb0y
addikt

Én se hallottam, de kaptam már e-mailt egyszer, hogy küldjek egy laptopot Afrikába, és utánvéttel fizetnének. Na mind1, ez nem az a topik. De egy linket privibe küldhetnél nekem ezzel kapcsba.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#513) Harti


Harti
senior tag

Hát ez fantasztikus!
Én is néztem a moneygram-an hogy nincs Magyarország a listában!
Akkor elküldöm a jó.....!
Köszi hogy szóltatok!
Bár amig nem lett volna pénz a kezemben addig semmit nem küldtem volna!
De időt mindenképp spóroltam ezzel és ezt nagyon köszönöm!
Hihetetlen hogy még az expressz.hu-n is ilyenekbe botlik egy eladó.... :(((

(#514) Kraptor válasza Speccy (#506) üzenetére


Kraptor
őstag

Egy csonó offshore cég is jelen van azokban az országokban, tehát igen:) Most itt kis és közepes cégekre gondoltam nem multikra.

(#515) pityulee™ válasza Harti (#509) üzenetére


pityulee™
tag

Semmiképp ne küldd el Nigériába a cuccot, csak ha már a kezedben a zseton!!!
Az eBay is tele van olyan hirdetésekkel, ahol nagy betűkkel oda írja az eladó hogy nigiriai meg afrikai címre semiképp nem küldi az árut. Ott csak csalók élnek sztem. :DDD

Sztem ha megmondod neki h Magyarországon nem lehet felvenni a zsét, és csak akkor fogod postázni neki ha már megvan a zsé, többet nem is fog neked írni.


MOD: most látom jól döntöttél, meg javítok inkább akkor se küldd el ha megjött a zsé, mondd azt h nem jött meg, hadd tudják meg milyen az ha lenyúlják az embert ;]
persze ezt az utóbbit nem komolyan gondoltam :))

[Szerkesztve]

(#516) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Most fog megjönni a Mastercard dombornyomott kártyám és ebayezni szeretnék paypalon keresztül. Elmondanátok nekem nagyvonalakban hogy miként is működik ez a paypal rendszer, mekkora összeget küldhetek, stb.

Üdv

(#517) pityulee™ válasza (Kolombusz) (#516) üzenetére


pityulee™
tag

Hali!
Paypalen reg: személyes adatok, kártyád adatai.
Ezután már fizethetsz is vele, ha jól emlékszem max 50USD-ig. Ahhoz hogy több zsét is küldhess vele, ellenőriztetni (verify) kell a fiókod. Katt a verify vagy vmi hasonlóra (asszem a bal fölső sarokban lesz), ekkor levesz 1.5EUR-t a számládról. A havi számlaértesítőn meg is fog jelenni, és ott lesz h paypal meg vmi szám (vagy fordítva :F , régen volt már :) ). Na ennek a számnak kell az uccsó négy jegyét megadni a paypal fiókodban. Ezzel igazoltad h Te vagy a számlatulaj, és már költhetsz is róla szarásig.
Hogyha van a számládhoz vmi internet bank szolgátatás, akkor nem kell megvárni a havi értesítőt hanem megnézheted ott azt az ellenőrző kódot.


Fizetés ebayen meg: nyersz egyet aztán rányomsz a pay now gombra, paypal-be beléptet (azonosító, jelszó kell persze) egy-két katt, és már ott is a zsé az árusnál.

De van olyan is ahol azt írják h ne a paypalt használd hanem van nekik egy külön pénztáruk (tán így van magyarul a checkout system?!) pl: kyozu (vagy vmi hasonló :) ), mer hogy az úgy gyorsabb lesz. Ez se gáz min angol tudás + pár katt és kész. Viszont a németeknél nagyon sok árusnál vmi förtelem ami checkout-juk van.

(#518) (Kolombusz) válasza pityulee™ (#517) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Van online bank, csak az a gáz, hogy a jelszót amit ki kellett volna küldeniük mailban nem kaptam meg. :F

(#519) naga válasza (Kolombusz) (#518) üzenetére


naga
senior tag

Ha van telebankjuk, akkor azon keresztül is meg tudod kérdezni, a paypal által adott 4 számot, vagy bemész a bankba és úgy, persze, csak ha sürge a Paypal.

(#520) naga válasza dbius (#487) üzenetére


naga
senior tag

Most válaszoltak, ilyen sablon szövegek: van-e elég pénz a számlámon, nem léptem-e túl a havi kártyalimitet, próbáljam később mert lehet nem válaszolt időben a bank a Paypal-nek az azonosítási kérelmükre. Végül vegyem fel a kapcsolatot a bankkal és kérjek olyan embert, aki jártas az online tranzakciókban. És ami kicsit furcsa, hogy kettő aláírás van a levél végén egy Stephanie és egy Teresa. Lehet ikrek. :DD
De ezzel nem jutottunk előbre. :(
OTP-ből kaptál valamit a panaszra?

(#521) Harti válasza pityulee™ (#515) üzenetére


Harti
senior tag

Elküldtem a....-ba az embert!
Csak ennyit irt vissza: ''lol''

Tuti kamu volt!
Köszi nektek!

(#522) dbius válasza naga (#520) üzenetére


dbius
veterán

Hi!

:R hogy jelezted neked küldött válasz tartalmát!

Nekem sajnos még sem paypal sem pedig otp nem válaszolt :(

De amint lesz vmi fejlemény, jelzem!

dbius

(#523) dbius válasza naga (#520) üzenetére


dbius
veterán

Eszem-f@szom megáll ahogy mondták vala valahool :(

Most kaptam egy választ, amiben leírják, hogy a paypal elfogadja azokat a kártyákat, amik fel vannak sorolva, és ha további infóra lenne szükségem, csak jelezzem.... :(((

Jeleztem nekik....

dbius

(#524) naga válasza dbius (#523) üzenetére


naga
senior tag

Eddig soha semmi konkrét választ nem kaptam tőlük, mindig csak nagy általánost.

(#525) Badb0y válasza dbius (#523) üzenetére


Badb0y
addikt

Sztem érdemesebb hanyagolni a VE-t. Ha netán majd szeretnél eladni e-bay-en, ott se lehet ha jól tudom VE-t megadni, csak visa-t vagy mc-t.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#526) dbius válasza Badb0y (#525) üzenetére


dbius
veterán

A vége lehet dombornyomott kártya lesz, bár azt nem akartam, mert nem használnám ki, és drágább, mint egy sima VE.

Ebayen nem voltam még, lehet nem is leszek, ha leszk, akkor is csupán vevőként fogok előfordulni.

(#527) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki le tudna nekem bonyolítani egy kb. 2000 forint értékű vásárlást az eBay-en? Sajnos csak PayPal segítségével lehetséges a fizetés. :O

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#528) kapcs-ford válasza Oliverda (#527) üzenetére


kapcs-ford
őstag

írj privit.

Aláírás

(#529) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

kaptam egy ilyen e-mailt hogy: Accept PayPal Policy Updates to Prevent Account Limitation , gondolom kamu spamlevél hogy kiszedjék belőlem a paypal kódot. Kapott más is ilyet, vagy tényleg kamu?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#530) Bash válasza MUŁĐER (#529) üzenetére


Bash
őstag

Ezt hívják phishing-nek. Minden héten kapok belőle egy változatot, legtöbbször amikor a linkre kattintok már nem él az oldal, de azon ritka esetekben, amikor még elcsípem, jelenteni szoktam IE7 Phishing Filter-ével, és pár óra múlva, vagy másnapra már biztosan eltávolítják.
Néha be szoktam írni obszcén szavakból összerakott kamu e-mail címet és jelszót is, hogy megnézzem mennyire jól másolták le az eredeti oldalt. A linkek pl. soha nem működnek az oldalakon a Log In gomb kivételével...
Nehogy bedőljön ilyesminek valaki!

http://bashtravel.com/

(#531) pityulee™ válasza MUŁĐER (#529) üzenetére


pityulee™
tag

Én is kaptam egy ilyet. Az nem volt kamu.
De le van benne írva (ha igazi), h jelentkezz be a paypal fiókodba, és ott merre kattintgass, h elfogadd a megváltozott izét, policy-t :B
A biztos az, ha az ilyen gyanús levélben lévő linkekre nem kattintgatsz, hanem beírod kézzel egy új ablakba h www.paypal.com, és úgy jelentkezel be a fiókodba.
De az igazi paypal levelekben ez is le van írva (de lehet h nem mindegyikben)

(#532) Mops


Mops
tag

Sziasztok!

Végigolvastam az egész topicot mielőtt regisztráltam volna a paypal-ba és most már csak a négy számjegyű Expanded Use Number-re várok. Páran írtátok itt a topicban is, hogy nem célszerű túl korán beszerezni és beütni ezt kódot, mivel könnyen előfordulhat az, hogy letiltja az ember bankkártyáját a rendszer, ugyanakkor mások ugyanitt cáfolták ezt. :F Mivel én elég ritkán kapok számlakivonatot (általában negyed évente, egyszerre hármat Magyar Posta rulz - :DDD ), telebank szerződésem pedig nincs...gondoltam megkérdezem, hogy van-e kockázata annak, ha a bankban megkérdezem ezt kódszámot ? ( Tegnap regisztráltam és holnap már ''verifikálnám'' magam, mivel sürgős lenne a dolog, de annyira nem, hogy letiltsanak emiatt... )

Előre is köszönöm a válaszokat :R

Mops

[Szerkesztve]

(#533) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

na baz, valami gáz van, csináltattam magamnak mastercard-ot direkt paypalhoz, erre nem fogadja el a kártya számát, invalid vagy hiányos....a 16 számból álló számsort írtam be, az előző webes virtuális webkártyával ment a dolog, evvel nem tudom miért nem :F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#534) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#533) üzenetére


MUŁĐER
addikt

na jóvan bénáztam itt...rosszul írtam be a dátumot:D Már megcsináltam azt az Expand dolgot, szval fullos az accom....rettegj ebay ;]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#535) Badb0y válasza Mops (#532) üzenetére


Badb0y
addikt

Nyugodtan bemehetsz bankba, megmondják szó nélkül. Én is besétáltam, mert nem vártam meg a hóvégi kivonatot, és a nő mondta azt a 4 jegyű számot. Bár nem tudta, hogy arra gondolok-e.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#536) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem tudom tapasztalta-e vki, de eddig otp-nél [link] deviza eladási áron vonták le a paypal fizetéseket. Mióta bevezették, hogy kiírják ft-ba is paypalon belül, azóta nem azon az áron vonják, hanem ''sokkal'' magasabb áron.
Ma fizettem 49$-t és 10324 ft van az előjegyzett kártyaforgalmaknál (tehát 210.69 ft/$, pedig 207,17 ft a $ ma) ami ha levonják ténylegesen még több lesz.
Múlt héten fizettem 54 AUD-t 8808ft-ot írt paypal és otp az előjegyzett kártyaforgalmaknál, ma mikor lekönyvelték 8845 ft volt, pedig azon a napon, amikor kifizettem, az AUD deviza eladási ára (27-én) 158,58 ft volt, vagyis 8563 ft lett volna a régi elszámolással. (inkább kevesebb mindig)

Mikor fizetünk közvetlenül ebay-ről, van egy ilyen, hogy ''conversion options''. Ha erre klikkelek, akkor [link] ez a 2 választási lehetőség van. Lehet az alsóra kellene állítani, mert az lehet a régi :F

Tud vki vmit erről :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#537) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

lenne egy kérdésem

ha a bank nyitvatartási ideje lejárt, attól még vásárolhatok paypal-on? Mármint akkor gondolom nem lesz kifizetve, csak amikor kinyit reggel a bank ugye? Azért kérdezem csak mert nem szeretném ha valami fönnakadás lenne , és az ebből adódó problémák sokasága....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#538) Flashcash válasza MUŁĐER (#537) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A paypal vásárlás minden szempontból egy bankkártyás vásárlásnak számít. Azaz nem függ a bank nyitvatartásától.

(#539) MUŁĐER válasza Flashcash (#538) üzenetére


MUŁĐER
addikt

köszönöm a választ!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#540) ronaldo válasza Badb0y (#536) üzenetére


ronaldo
őstag

Nekem is kicsit csúful váltotta a fontot ma meg tegnap, de annyira nagyo nem hogy fel kellene háborodnom. Azért a dolog engem is érdekelne.
Pl. hol van ez az opció ami a képen van? Így ránézésre nem találom.

(#541) Badb0y válasza ronaldo (#540) üzenetére


Badb0y
addikt

Amikor fizetsz vmiért, ugye kiválasztod, hogy paypal, ás amikor ebay-ről átirányít paypal oldalra, bejelentkezel, és ott lesz a 2. pay-es felirat előtt ez a ''conversion options''. Sztem ahhoz fizetned kell, hogy lásd.

Igen kis téttelnél nem zavaró, de nagyobbnál azért jelentősebb.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#542) Oliverda


Oliverda
félisten

Hogy lehetne kipróbálni a legegyszerűbben hogy jól működik-e a most létrehozozz PayPal account? Küldhetek itt valakinek 100 forintot? :D :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#543) Badb0y válasza Oliverda (#542) üzenetére


Badb0y
addikt

Küldj nekem :DDD

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#544) Oliverda válasza Badb0y (#543) üzenetére


Oliverda
félisten

Címed?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#545) Badb0y válasza Oliverda (#544) üzenetére


Badb0y
addikt

Adataimnál.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#546) naga válasza Badb0y (#536) üzenetére


naga
senior tag

Igen, én is átállítottam, hogy ne a Paypal-t konvertáljon, mert kicsit rosszul járunk vele.

(#547) MUŁĐER válasza naga (#546) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ez az opció merre található, nem találom

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#548) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#547) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hm, megtaláltam, de nem tudom átállítani, vagyis ha átálítom, azt írja a kártyám nem használható vásárlásra :F mastercardom van, mi a fene....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#549) Archild


Archild
csendes tag

Lenne egy pár kérdésem. Nyitottam magamnak egy PayPal fiókot, csak éppen nincs dombornyomott kártyám. Szeretnék egy kisebb összeget rárakni, hogy ebayon tudjak vásárolni, 20 e ft alatt. Egyik ismerősömnek van kártyája esetleg megbeszélem vele, hogy használjam azt. Kérdésem az lenne, hogy ha az összeget átutalom a paypal fiókomra, akkor utána ki lehet e szedni az ismerősöm kártyáját a paypalból? Ezt úgy értem, hogy ne legyen megadva kártya, tehát legyen minden úgy mint alaphelyzetben.

(#550) Badb0y válasza MUŁĐER (#548) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem se engedi :( Akkor már csak azt lenne jó tudni, hogy mi alapján vonja le :F Milyen árfolyam.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.