Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) virs_lee válasza Hoorus (#36397) üzenetére


virs_lee
csendes tag

100 Mbit/s, akkor ez bukta?!

(#36402) Gubek-Einste válasza virs_lee (#36401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, akkor a 90-95 Mbps ennek megfelelő sebesség.
Kábel csere volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36403) Hoorus válasza virs_lee (#36401) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen kábel gond lesz ott. Valószínűleg sérült valahol és ezért csak 100.

(#36404) virs_lee


virs_lee
csendes tag

Most cseréltem kábelt, ugyanaz a helyzet. :)

(#36405) Gubek-Einste válasza virs_lee (#36404) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg az adapter beállításai között, hogy mire van beállítva a sebessesség.
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36406) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy vettem egy mobil routert és tudnátok ajánlani valami szolgáltatót a hol a legolcsóbb az internet, ehhez külön internet kártya kell vagy jó bármilyen feltöltős mobil kártya, csak arra kell netet kérni?

(#36407) Borisz76 válasza vadasz70 (#36406) üzenetére


Borisz76
veterán

Sosem fogom ezt megérteni.....

Én előbb tájékozódom, olvasok és ha kell kérdezek.
Csak ez után vásárolok.

Igaz, nem az én pénzem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36408) vadasz70 válasza Borisz76 (#36407) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Én sem értelek Nem is kezdem elmagyarázni mert szerintem nem fogod fel!

(#36409) Chosen válasza Gubek-Einste (#36391) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm a leírást, hamarosan megpróbálkozom vele. :)

(#36410) nimfas válasza vadasz70 (#36406) üzenetére


nimfas
addikt

Telenoros flottában korlátlan 4G, publikus IP-vel. 4700 Ft Bruttó. Keress rá IqPro néven a mobil flották topicban.

(#36411) vadasz70 válasza nimfas (#36410) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Köszönöm!

(#36412) virs_lee válasza Gubek-Einste (#36405) üzenetére


virs_lee
csendes tag

Szia!

A sebesség beállításnál erre gondolsz?

Illetve úgy látom a driver szállítója Microsoft.

(#36413) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Egy Archer MR200 -at lehetne bridge módban (4g -> LAN) használni? A LAN -ról szeretném NAT nélkül, egy másik router WAN -jára továbbítani a 4g net publikus IP -jét.

(#36414) Gubek-Einste válasza virs_lee (#36412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sebesség beállításnál erre gondolsz?
Igen

Illetve úgy látom a driver szállítója Microsoft.
Akkor tegyél fel egy gyártói/chipset driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36415) Gubek-Einste válasza #79335424 (#36413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem jó ennek az eszköznek a router képességei?

Próbáld meg az Advanced/Network/LAN Settings menüpont alatt a DHCP Relay beállítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36416) MaCS_70 válasza nimfas (#36410) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Pontosan -- részleteket még itt találsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36417) nimfas válasza MaCS_70 (#36416) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem ilyenem van köszi. :D
Én is ajánlottam mint lehetőséget a kérdezőnek.

(#36418) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

A mobil flottás beszélgetést kéretik befejezni itt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36419) #79335424 válasza Gubek-Einste (#36415) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem vettem meg, csak szeretném bebiztosítani magam, hogy ha valami nem működik, akkor mögé tudok akasztani egy "rendes" router -t. Pl. távoli SMB eléréshez kéne egy VPN szerver, és nem tudom, hogy tud -e ilyet. Meg, egy-két kliens sávszélességét priorizálnám. Tomato alatt ezek megoldhatók, csak TP-Link -re nincs Tomato.

[ Szerkesztve ]

(#36420) virs_lee válasza Gubek-Einste (#36414) üzenetére


virs_lee
csendes tag

Akkor röviden felvázolom a jelenlegi helyzetet: :))

Tegnap este cseréltem kábelt, nem volt jó. Kiderült, hogy mindkettő kábel amivel próbálkoztam rossz volt...(elég hihetetlen, de igaz) ma hoztam haza egy bontatlan utp-t és egy másik laptopot. Rápróbáltam és bumm működik, igaz, hogy még a garantált 300 Mbs nem értem el egyszer sem. A másik laptoppal továbbra is nyűglődők, új kábel, gyári illesztő, ugyanaz a helyzet mint eddig.

Szóval valami még mindig nem stimmel egyik oldalon sem. :)
Szolgáltatót nyaggasam a sávszél kérdéssel vagy nem érdemes, igazából nem erre fizettem elő...
A gép vonatkozásában van még valami ötlet?

Köszönöm!

(#36421) Gubek-Einste válasza #79335424 (#36419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg az emulator-ában, hogy mit tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36422) #79335424 válasza Gubek-Einste (#36421) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Átböngésztem. Bridge opciót nem találtam. Az egyetlen hasonló opció a DHCP relay. Annál azt írja, hogy kikapcsolja a WAN oldali NAT -ot. De, nem vagyok nagy hálózat -guru, úgyhogy nem vágom, hogy ez jó lenne-e nekem arra, hogy mögé kössek egy routert, ami megkapná a 4G publikus, dinamikus IP -jét.

[ Szerkesztve ]

(#36423) Chosen válasza Gubek-Einste (#36391) üzenetére


Chosen
addikt

Helyzetjelentés:

Működött a dolog, már a Linksysen keresztül csatlakozva is látom az Asusra csatlakoztatott pendrive tartalmát. :R Már csak annyi a kérdés, hogy mit kell állítanom, hogy fel is tudjak tölteni a pendrive-ra file-okat, ne csak onnan megnyitni? Windowsból meg tudom nyitni, mint Network location, de nem enged bemásolni oda semmit.

[ Szerkesztve ]

(#36424) Gubek-Einste válasza #79335424 (#36422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd kiderül, hogy mi lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36425) Gubek-Einste válasza Chosen (#36423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Remek, akkor ez már csak jogosultság kezelés kérdése lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36426) xoltbis


xoltbis
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni hálózat hibaelhárításához kérném segítségeteket.

Észrevettem, hogy irgalmatlanul lassan tudunk csak másolni a hálózaton lévő gépek között (300KB-1MB/s alatt) az utóbbi időben (mindenféle méretű és mennyiségű adat másolásánál). Néhány hónapja 20-30 MB/s tuti volt, azóta UPC csomagváltás miatt az addigi TP-Link WDR4300-ast leváltotta egy Compal CH7465LG, ami router üzemmódban üzemel. Ezt javasolták, és úgy tapasztaltuk, hogy erősebb a WiFi jele, mint a TP-linknek, családi házban szintkülönbséget kell leküzdenie. A letöltési és feltöltési sebesség, illetve internet minősége többnyire kiváló.
Ez a router hardverileg lenne gyenge és azért ilyen lassú a LAN adatátvitel vagy teljesen máshol kell keresni a hiba forrását?
Megj.: Másolásnál mindegy volt, hogy ki kezdi a sebesség nem változott. (Gép1 másol gép2ről gép1re, vagy egyéb kombinációban).
Az eszközkezelő / hálózati kártya / speciális / Large Send Offload ipv4 és ipv6 on is bekapcsoltam ahol tudtam, de nem segített.

Köszi,
Balázs

(#36427) Gubek-Einste válasza xoltbis (#36426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min történik a másolás, LAN vagy wifi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36428) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Öcsémék az 1 und 1 német szolgáltatótól olyan routert kaptak amiben nem sikerült a Wi-Fi-t bekapcsolnom.
Semmiféle vezeték nélküli hálózati beállítása sincs a menüjében.
És utp csatlakozó is 1 db van rajta.

Adtam nekik egy 5 portos switch-et, hogy legalább a PC-t és a laptopot is vezetékkel tudják használni.
Öcsém párja minap panaszkodott, hogy nem tud kimenni az erkélyre dohányozni és netezni....

Gondoltam karácsonyi ajándékként vennék nekik egy ilyet vagy hasonlót.

Jól gondolom, hogy vezetékes kapcsolatból képes Wi-fi -t "előállítani". ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36429) Gubek-Einste válasza Borisz76 (#36428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem megfelelő eszköz mert csak repeater módot ismeri.
Elég lesz nekik egy sima wifi router is AP módban, pl Asus N12 D1 (dedikált AP és repeater mód) vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36430) Borisz76 válasza Gubek-Einste (#36429) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a gyors választ !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36431) Borisz76 válasza Gubek-Einste (#36429) üzenetére


Borisz76
veterán

Megjártam oda-vissza a legközelebbi Media Markt-ot.

Tudtam, hogy az emeleten vannak a számítástechnikai cuccok ,úgyhogy azonnal arra vettem az irányt.
Ahogy felérek az emeletre....tőlem jobbra hatalmas rácsos rekeszekben ömlesztve az akciós cuccok.

Az egyikben hegyekben állt a TP-Link 841ND....23 euróért :)

Mindjárt kötöm a gépre és állítom AP módba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36432) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott az alábbi helyez,emly azt mutatja az alábbi wifihálózatok vannak a társasházban.
Az én beállított wifijeim:
- Trendnet routerem (dru-812)
Trendnet_home(wifi-2.4Ghz) + TRENDNET_Home (wifi-2.4Ghz - ghost wifi)
- Cisco EP3925
Grindrise (wifi-2.4Ghz)

Wifianalizerrel mért értékeim az alábbiak:
- wifi-2.4Ghz
Trendnet_home - chanel 10 - -44Dbm
TRENDNET_Home - chanel 10 - -48Dbm
Grindrise -chanel 1 - -52Dbm
- wifi-5Ghz
Trendnet_home_5Ghz - chanel 44 -48Dbm

Csatornák:
- wifi-2.4Ghz foglalt csatornák: 1,4,6,9,11
- wifi-5Ghz foglalt csatornák: Az én hálózatom az egyetlen a házban

Kérdésem az lenne hogy ezek az értékek a routertől 2 méterre mértem, normálisnak mondhatóak?
Álljak át másik csatornára valamelyik wifiniél?
Pingelésnél mértem netszakadást =>kb 1óra óra alatt mért pingelésnél 20x volt netszakadásom.

Maga a kapcsolódás jelen esetben úgy van, hogy EP3925-ös routerem a fő router melynez bridge módban kapcsolódik a Trendnet AC1750.es routerem.
Ghost wifi-t megszüntetem mert kb eddig 1x használtam/használták csak ismeröseim mikor itt voltak.

Másik kérdésem az lenne hogy érdemes lenne átállnom AP módban(lehet rosszul írtam) , hogy a fő feladatokat a Trendnet routerem végezze, mert néha tapasztalok netszakadás, vagy rossz wifi jelerősséget. Ez szerintem nem biztos hogy összefügg , T-home-nál jeleztem a problémát és elvileg kimérték a netem minőségét + jelerősséget is, de ők azt mondták nem náluk vana gond.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36433) dReFiX


dReFiX
senior tag

Adott egy helyi szolgáltató: Parisat és egy ARRIS EuroDOCSIS 3.0 / EuroPacketCable 1.5 Touchstone Telephony Gateway
RF Parameters

Problémák: - Viber 5-10 másodpercig jó aztán szét szakad
-CS:GO külföldi szerverek tökéletesek magyar szerverek 5-10 másodperc után szét kapcsolnak.
-pl hírtv netes videók random idő után meg szakadnak de a youtube töékeletes

Mi okozhatja ezt a hibát ? Illetve hogy vázoljam fel ezt az ügyfélszolgálatnak hogy ne nézzenek hülyének ?

Köszi a segítséget előre is ! :R :R :R

(#36434) Harlen


Harlen
csendes tag

Sziasztok! Vettünk a UPC-től egy Samsung UE43KU6000 43 col készüléket. Elvileg a netre csatlakozik de amikor az appokra mennék kiírja, hogy nem lehet kapcsolódni a samsung szerveréhez. Próbáljam később. 2 napja próbálom és ugyanaz. Akár wifin, akár kábellel csatlakozik a tv. Mit tudok tenni? Valami ötlet?

(#36435) Gubek-Einste válasza stigma (#36432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem az lenne hogy ezek az értékek a routertől 2 méterre mértem, normálisnak mondhatóak?
Álljak át másik csatornára valamelyik wifiniél?

Normálisnak normális de nem jelent semmit mert csak vételi jelszint értékek. Használat közben milyen sebesség? Ilyen zsúfolt környezetben nehéz megfelelő csatornát találni, végig kell próbálni az összeset, lehetőség szerint 1 és 11 között maradjál mert sok eszköz nem támogatja a 12-est és 13-ast.

Másik kérdésem az lenne hogy érdemes lenne átállnom AP módban(lehet rosszul írtam) , hogy a fő feladatokat a Trendnet routerem végezze, mert néha tapasztalok netszakadás, vagy rossz wifi jelerősséget. Ez szerintem nem biztos hogy összefügg , T-home-nál jeleztem a problémát és elvileg kimérték a netem minőségét + jelerősséget is, de ők azt mondták nem náluk vana gond.
A netszakadozás és a rossz wifi sebesség valószínűleg a zsúfolt környezet miatt van.
AP módba a másodlagos eszközt kellene állítani amikor a Cisco az esetlen DHCP forrás.
A másik lehetőség a dupla NAT amikor a Cisco és a Trendnet is router módban van de eltérő alhálózati beállításokkal, ilyen a Cisco szokás a másodlagos router WAN IP címét DMZ-be rakni mert nem kell később a port forward-dal foglalkozni a Cisco-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36436) Gubek-Einste válasza dReFiX (#36433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek rendben vannak, pontosan milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Használsz a szolgáltatói eszköz után saját router-t és ha igen milyet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36437) Gubek-Einste válasza Harlen (#36434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hálózati beállítások mik?
Hálózat státusza milyen?
Milyen eszközre kellene csatlakoznia?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36438) dReFiX válasza Gubek-Einste (#36436) üzenetére


dReFiX
senior tag

arris tg862 - TP-LINK TL-WR841N

(#36439) Harlen válasza Gubek-Einste (#36437) üzenetére


Harlen
csendes tag

Routerhez csatlakozna wifin is meg kábelen is. Kiíeja a tv, hogy kapcsolódott az internethez de nem történik semmi.

(#36440) stigma válasza Gubek-Einste (#36435) üzenetére


stigma
addikt

Kösz a gyors és kieglégító infót.

dupa NAT-os részt kipróbálom mert kíváncsi vagyok mennyiben kapnké más értékeket, vagy milyen mert még sosem csináltam.
Csatornánál maradok (10-en vagyok), viszont lehet ha találok szabad csaotrnát kipróbálom azon is.
Annyi furcsaságom szokott lenni a Cisco router wifije valamiért jobb mint Trendnet-é, mindkét eszköz szabadon van, nem elfedve.

Amúgy 5GHz-n így hogy egyedül vagyok, de mindegy melyik csatornán vagyok ugye?
Számít az bármit is ha csatornát váltok.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36441) Gubek-Einste válasza dReFiX (#36438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy HGW, router vagy bridged módban van?
Ha router akkor a TP-Link milyen módban van, router vagy AP?
A TP-Link nélkül is jelentkezik a gond?
Wifi-n vagy kábelen használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36442) Gubek-Einste válasza Harlen (#36439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg a beállításokat/státuszt, hogy pontosan mik azok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36443) Gubek-Einste válasza stigma (#36440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Számít az bármit is ha csatornát váltok.
Igen, számít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36444) stigma válasza Gubek-Einste (#36443) üzenetére


stigma
addikt

Akkor a napokban tesztelem, úgyis már szabin vagyok :DDD
Köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36445) Harlen válasza Gubek-Einste (#36442) üzenetére


Harlen
csendes tag

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#36446) dReFiX válasza Gubek-Einste (#36441) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez már nekem kezd mélyvíz lenni, DHCP van mindkettőn, simán rá csatlakoztattam a TP linket. Direktbe kötve is csinálja a hibát sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#36447) Gubek-Einste válasza Harlen (#36445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez kellett, rendben van.
Milyen netes tartalmakat próbáltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36448) Harlen válasza Gubek-Einste (#36447) üzenetére


Harlen
csendes tag

Van egy olyan menüpont a tv-n, hogy appok. Abba próbáltam belépni. Gondolom ott lenne youtube meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#36449) Gubek-Einste válasza Harlen (#36448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Firmware frissítést próbáltál már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36450) Harlen válasza Gubek-Einste (#36449) üzenetére


Harlen
csendes tag

Szoftverfrissítést? Azt igen. ,,jelen pillanatban nincs új drissítés,,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.