Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17952) mezis válasza intercooler (#17949) üzenetére


mezis
nagyúr

Ethernet csatoló driver-e rendben ?

mezis

(#17953) And válasza Tibiajax (#17951) üzenetére


And
veterán

Na ezzel most hirtelen megfogtál, mert az én routeremhez (Broadcom-chipset, Linksys) szánt verzióban a forwardnál nincs 'Source Net' nevű mező. Mondjuk azt írják erről, hogy ha azt a nyilvános címtartományt, amelyről a bejövő kéréseket akarod továbbítani, nem áll szándékodban korlátozni, akkor hagyd üresen, nálad pedig úgy van. ('Apply Settings' ugye megvolt, nem csak a 'Save' :B? Mert egyébként jónak tűnik.)
Mod: és ugye a router távoli elérése (aminek a beállítása nem itt látszik, viszont azt írtad korábban, hogy az megy) még véletlenül sem a 80-as portra van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#17954) And válasza Tibiajax (#17951) üzenetére


And
veterán

Aha, az utolsó feltételezésem beigazolódni látszik: az általad nem kitakart WAN IP-címet beírva portszám nélkül (vagyis az alapértelmezett 80-ason) egy "TP-LINK" nevezetű webhely, azaz a routered kér nevet és jelszót. Tehát port forward menübe írt sorral ütközik a távoli menedzsment beállítása, utóbbit konfiguráld át valami másra, például a 8080-as portra (Administration -> Management -> Remote Access menücsoport, 'Web GUI Port' nevezetű paraméter).

(#17955) atos19881101 válasza And (#17954) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen ezt írtam én is az első hozzászólásaim között. A management felületek általában a 80as porton vannak default-ként.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17956) intercooler válasza mezis (#17952) üzenetére


intercooler
őstag

Amennyire tudom igen :K Pontosan mit kell nézzek? itt 1 kép

(#17957) And válasza Tibiajax (#17951) üzenetére


And
veterán

És látom, már megy is.. ;]
Mod: valami jelszót azért állíts be, mert így nagyon nyitva van, a jelenlegi IP-det pedig közzétetted.
#17955, atos: igen, valóban említetted, de a DD-WRT-nél (a Broadcom-os kiadásoknál legalábbis) eddig minden esetben 8080 volt az alapértelmezett remote http-port. A távoli (WAN) eléréshez ugyanis sosem azt a portszámot szokták használni, mint a LAN-felőlihez.

[ Szerkesztve ]

(#17958) tomika-123


tomika-123
csendes tag

Üdv, komoly kérdésem lenne, bár lehet, hogy annyira nem is komoly. Adott egy T-home-os tévés netes mindenes wifis modem. Ebből megy net egy routerbe amiből a szomszéd házba megy a net. a szomszéd házban ismét van egy T-homos Pirelli modemrúterwifi de nem működik. Wifi jel van csatlakozni tudok, de nincs adat. lehetséges h neki kell ülni és sikerülni fog, vagy hagyjam a pibe? Összegezve: modem-router-router(wifi)-gép. köszi előre is a válaszokat

(#17959) atos19881101 válasza And (#17957) üzenetére


atos19881101
senior tag

Örülök hogy végül összejött. :C

Szerk: Amint nézem, a 8001-es portot is be kell majd állítani, mert a stream-ek ezen a porton mennek.

Illetve ha valahogy lehetséges, akkor javaslom a webes felületét ennek a lejátszónak levédeni egy felh./jelszó párossal mert így nem valami biztonságos. ...

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17960) And válasza tomika-123 (#17958) üzenetére


And
veterán

És az a T-Home-os modem/router vajon képes wifi-kliensként működni? Mert jó esély van rá, hogy nem (vagy ha véletlenül mégis, akkor nem annak van konfigurálva). Vagy a két ház között kábeles LAN-kapcsolat van? Ha igen, melyik portok vannak összekötve (LAN-LAN vagy LAN-WAN)? Ezeket tisztázni kéne.

(#17961) tomika-123


tomika-123
csendes tag

a két ház között kábel van a többihez pedig hozzáböfögni se nagyon tudok :D

(#17962) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Helló!

Meg tudnátok esetleg mondani, hogy melyik a legolcsóbb olyan eszköz, mint a tp-link powerlinejai? Egy 25/5-ös netet kéne megosztani, és sajna a kábel nem játszik, a wifi pedig nem a legjobb megoldás. Jobb lenne esetleg ez mint a wifi? Jelenleg wifin megy a net, de elég sokszor szakadozik. Stabilabb lenne ezzel? Ez gondolom majdnem olyan mintha vezetéken menne a net. Megéri ilyent venni? Sajnos nem ismerem ezeket az eszközöket azért kérdezek ennyit. Előre is köszönöm a választ.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17963) mezis válasza intercooler (#17956) üzenetére


mezis
nagyúr

A routeren a DHCP nincs véletlenül letiltva ?
A Win7-es gép WiFi-n vagy vezetékkel csatlakozik a routerhez ?

mezis

(#17964) intercooler válasza mezis (#17963) üzenetére


intercooler
őstag

DHCP enabled-en van

Nem a win7-es gépen a t-home (kábellal) van modemen, teljesen külön a 2 net.

De azt nem értem oké "ne legyen" net, de mért nem érem el a routert sem? :U

[ Szerkesztve ]

(#17965) mezis válasza intercooler (#17964) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win7-es géppel tudsz csatlakozni a routerhez kábellel ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17966) intercooler válasza mezis (#17965) üzenetére


intercooler
őstag

Igen itt mindent tudok :K

(#17967) Predator2


Predator2
addikt

Haveromék vettek egy új routert T-online netet szeretnének megosztani vele

xp fut az asztali gépen náluk

a kérdésem az lenne h az xp-ben kell valamit állítani h menjen rendesen a net?
vagy csak elég rendesen konfigurálni a routert és megy is?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17968) sss válasza Predator2 (#17967) üzenetére


sss
senior tag

Xp-ben az ip cím, meg hálókártya sebesség legyen automatikuson, kb ennyi.

(#17969) Predator2 válasza sss (#17968) üzenetére


Predator2
addikt

és azt hol kell illetve hogy?

esetleg képet/képeket tudnál mutatni?

köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17970) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

usb-s mobilnetet (telenor) szeretne egy ismerősöm megosztani wifi-n, routeren keresztül. Azaz a sticket bedugni a routerbe, és úgy szétosztani a netet. Kicsit olvastam a fórumot, de egyértelmű választ nem találtam. Az a kérdés, milyen router (gyártó/típus) tudja ezt nyújtani?

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17971) Gubek-Einste válasza Tsebacsi (#17970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link MR3220 vagy MR3420

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17972) Tsebacsi válasza Gubek-Einste (#17971) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm!! :R Még 1 kérdés megnyugtatandó az ismerőst, a router menüjében beállítható a dolog ugye? Nem kell extra tudás a beállításához?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17973) krealon válasza playerxy (#17913) üzenetére


krealon
veterán

"A routert hogyan lehet switch üzemmódba kapcsolni?"

- csak LAN portra csatlakozol
- DHCP szervert kikapcsolod a routeren
- a router LAN IP-je ne utkozzon mas gep IP-jevel a helyi halozaton.

"Beállítottam amit kell, de amikor megosztanám a kapcsolatot azt írja ki hogy már konfigurálva van egy lan hálózat a gépen, és használatban van az ip cím ami kéne ahhoz hogy meg tudjam osztani :W"

Meg mukodik a router DHCP szervere vagy IP cim utkozes van.

"Miután megpróbáltam megosztani a router elérhetetlenné vált és csak reseteléssel lett megint elérhető."

Egy switch nem is kell, hogy elerheto legyen.
Ha nem utkozik a LAN-on mas IP-vel, akkor elerheto kell maradjon a router web-es felulete.

(#17974) krealon válasza Tsebacsi (#17972) üzenetére


krealon
veterán

Nem kell semmilyen halozati ismeret egy 3G router beallitasahoz.

Ami kell, hogy kompatibilis legyen a modem a router-rel.

(#17975) Predator2 válasza Predator2 (#17969) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17976) Altbrucke válasza Predator2 (#17975) üzenetére


Altbrucke
tag

ha nem használtál eddig routert akkor úgyis azon lesz, viszont ha automatikus betárcsázás volt beállítva a net kapcsolatodhoz akkor azt töröld:) ha betudod állítani magadtól is a tárcsázót akkor szintén töröld és nem okoz gubancot:) nem szerencsés ha át akar tárcsázni a routeren :DD

(#17977) Tibiajax válasza And (#17957) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áh, látod, csak a routeremet látod.. :((( belépni viszont -elvileg- nem tudsz...
vagy igen?.. :)

[ Szerkesztve ]

(#17978) Krissz5435 válasza Krissz5435 (#17962) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Gondolkodtam, és jó lehet nekem egy poe adapter kit? Ilyenre gondoltam, vagy inkább ilyesfajta érné meg jobban? Van esetleg valami ötletetek, hogy milyen ilyen eszközt kéne vennem max 5-10.000 forintért?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17979) jNk válasza Krissz5435 (#17978) üzenetére


jNk
senior tag

A Power Over Ethernet (PoE) teljesen más célra való mint PowerLine megoldás, ezért a net megosztásra közvetlenül csak az utóbbi technológia használható.
Amennyire tudom a lakások/házak között az ilyen hálózat használata nem játszik, tehát a wifi kapcsolat javítása tűnik a legjobb megoldásnak.

(#17980) Krissz5435 válasza jNk (#17979) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A netet házon belül akarnám megosztani, szóval akkor a powerline elvileg jó lenne. Kérdés, hogy milyent vegyek? Gondolkodtam egy ilyenen csak jelenleg nincs rá keretem(meg a 7k szállítással jobb esetben 8,5k lenne) Esetleg van valami ilyen csak olcsóbban(nem muszáj tp-linknek lennie) ami ezt a netet elbírná? Néha-néha lenne hálózaton keresztüli fájlmásolás amit még esetleg el kéne bírnia, de ez lenne minden.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17981) jNk válasza Krissz5435 (#17980) üzenetére


jNk
senior tag

Házon belül miért nem kábeleztek ? Az a legolcsóbb, leggyorsabb és legstabilabb megoldás.

(#17982) Krissz5435 válasza jNk (#17981) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

20-30 méter kábelt kéne elvezetni, amit sem szépen, sem ügyesen nem lehet elvezetni. Na meg ha szépen kéne akkor a "kanyargások" miatt lehet kéne 40-50 méter. A wifi meg nem a legjobb, mert van amikor szakadozik, és van amikor wifin nincs net, de kábelen igen. Ezért gondoltam valami powerline-os megoldásra, mert ott lényegében kábelen megy. És ha neadjisten több helyre kéne, akkor csak veszek egy plusz készüléket és kész.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17983) atos19881101 válasza Krissz5435 (#17982) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az 50m szerintem nem eget rengetően sok. A maximum hossznak (100m) a fele, és kapsz egy stabil kapcsolatot.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17984) tajcsi


tajcsi
senior tag

ADSL és ADSL2 router között mi a különbség? Gondolok itt arra h ha pl ADSL vonalra ADSL2 routert kötök...? :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#17985) Krissz5435 válasza atos19881101 (#17983) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Csak az a baj, ha csak 1 falat akarok átfúrni akkor az egész lóg a levegőben(majdnem szó szerint) ha pedig szépen el akarom vezetni, akkor 2-3 fal amit át kéne fúrni, és itt jön a bibi, hogy van egy plafon is ami vasbeton(vashálóval) + lehetséges azon a részen betongerenda is(ami nem kis teljesítmény lenne átfúrni). Plafon közepén meg mégsem fúrnék :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17986) Gubek-Einste válasza tajcsi (#17984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wikipédia a barátnőd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17987) atos19881101 válasza Krissz5435 (#17985) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem tudom pontosan hogy van elhelyezve az eszköz a lakásban, de én a helyedben mindenképp valahogy kábellel oldanám meg.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17988) atos19881101 válasza Krissz5435 (#17985) üzenetére


atos19881101
senior tag

Illetve ezeknek a PowerLine-os megoldásoknak van azért hátránya. Ha megszakítón keresztül vezet az út, akkor eléggé csökken a stabilitás és a sebesség.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17989) jNk válasza Krissz5435 (#17985) üzenetére


jNk
senior tag

A szép kábelezésen a többféle színű és formájú kábelcsatorna is segíthet, a sok falfúrás helyett pedig az első ablaknál ki lehet vinni és a házon kívül vezetve eljuttatni a végpontig.

(#17990) Krissz5435 válasza jNk (#17989) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Az ablakok kivezetés sajna nem játszik, mert teljesen másfele van a szoba ahova kéne a net. A kábelcsatornázás, pedig lehet többe jönne ki mint amennyibe egy powerline-os megoldás kerülne. A router a hát egyik végében van és a szoba ahova kéne pedig a másik végben. Mindenképpen a benti szobákon kellene keresztülvezetni. Jelenleg wifivel van megoldva, de ha itthon van használva g-s eszköz(3 wifisből 2 g-s) akkor az én n liteos vevőmnél lecsökken a net, és ez kábelen is érezhető. Azért gondoltam, hogy az egyik g-s vevőt n-esre(van itthon) lecserélném, a másikat pedig ilyen powerlinennal.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17991) tajcsi válasza Gubek-Einste (#17986) üzenetére


tajcsi
senior tag

Kösz :R Lenne még egy kérdésem.

EZZEL lehet e olyat csinálni, hogy ha sugárzom a wireless jelet akkor egy porthoz több IP-t is beállíthatok és minden IP-hez más más sebességet adok meg?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#17992) mezis válasza Krissz5435 (#17990) üzenetére


mezis
nagyúr

Padlás van ?

mezis

(#17993) And válasza Tibiajax (#17977) üzenetére


And
veterán

Ketten is leírtuk, hogy teljesen nyitva van a bejárás (a set top box-od webfelületére), oda be sem kell lépni, mert egyáltalán nem kér jelszót! Mit akarsz, váltogassam neked a csatornákat vagy kapcsoljam ki innen a boxot? Láttam, mikor melyiket nézed, meg üzenetet is küldtem (valószínűleg ilyen popup-windows szerű ablakba teszi, az enyém is tud hasonlót). A 8080-as porton a routered figyel, az szerencsére feldobja a bejelentkezőablakot, és a név / password nem az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#17994) Gubek-Einste válasza tajcsi (#17991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy MAC címhez csak egy IP címet lehet rendelni.
Inkább 941ND-t ajánlanám mivel azon cserélhetőek antennák így könnyen lehet nagyobbat tenni rá.
Van lehetőség szabályok létrehozására amivel lehet korlátozni az egyes klienseket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17995) Krissz5435 válasza mezis (#17992) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Rendes padlás nincs, csak plafonbontással elérhető tetőtér.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17996) Krissz5435 válasza Krissz5435 (#17995) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És egy ilyen mennyire dobná meg a stabilitást? Vagy csak a jelerősségen javít? Csináltam egy ilyent, de -50-nél jobb jelet így sem fogtam. Ja és hova érdemes inkább tenni, a router antennájára vagy a vevőegység antennája köré?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17997) And válasza Krissz5435 (#17996) üzenetére


And
veterán

De basszus, hát -50 [dBm] jelszint az óriási, annyival vígan mennie kellene maximális fizikai linksebességen a kapcsolatnak. Nálem egy wifi telefon fél méterre van a routertől, és bár a routeren tetőantenna van, azért ilyen közelségben bőven átszűrődik egy rakás jel. A router ezt a klienst -62 dBm-mel veszi..
Mod: hogy hova teszed, az elvileg mindegy. A gyakorlatban érdemesebb a routerhez tenni, mert annak a megnövekedett EIRP-értékéből más kliensek is érezhetnek valamit, míg ha a kliensre tennéd, azzal csak a router által arról az egy bizonyos kliensről vett jel növekedne. Persze csakis főirányban, a 'tükör' előtt, mivel ez - mint minden antenna - csupán nyalábol, pontosabban ezzel a kiegészítéssel hatásosabban nyalábol, mint előtte (ergo megnő a nyeresége). Tehát a többi irányban könnyen lehet, hogy ezentúl gyengébb térerőt fogsz tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#17998) atos19881101 válasza Krissz5435 (#17996) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nagyjából rajzold már le nekünk, hogy hogyan is áll a helyzet abban a lakásban. A falak illetve az eszközök elhelyezkedése elég. Látatlanba elég nehéz beszélni. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#17999) Krissz5435 válasza And (#17997) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Csak valamiért szokott olyan lenni, hogy van net, vígan töltök, és hopp egy kis szünet, ahol a http letöltés már megérzi és már meg is szakadt a 2 órás letöltés. Persze folytatni nem lehet a letöltést. Az egyébként lehet baja, hogy n-es és g-s(esetleg b-s) eszköz is van használva és az n-esnek bezavarna a g-s eszköz? Mindenesetre akkor marad a wifi egy ideig, aztán majd meglátom milyen lesz. Mondjuk 4 napig nem volt használva csak n-es eszköz és akkor nem volt semmi baja a netnek.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#18000) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Vettem, 20m gyári,szerelt sima utp kábelt. A padláson akarok elvezetni kb 10 métert. Mennyire véd a szigetelése? Télen befúj a hó,meg hasonlók. Szigeteljem be még valamivel? pl villanyszereléshez használt gégecső vagy felesleges?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.