Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) AlexWolf válasza Magnat (#18522) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Két nap alatt nem szakadt meg...sikerült belőnöm ahogy mondtad...nagyon köszi mester :R

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#18552) AlexWolf válasza AlexWolf (#18551) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Nah kellet elkiabálni, megint megszakadt:(

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#18553) krealon válasza Kurik (#18550) üzenetére


krealon
veterán

Probakepp be tudnal allitani alternativ DNS-eket a routerben?
Pl Opendns
208.67.222.222
208.67.220.220

vagy Google
8.8.8.8
8.8.4.4

(#18554) Kurik válasza krealon (#18553) üzenetére


Kurik
tag

Köszi szépen a google dns-el próbáltam azóta dobálja az oldalakat. :R

Amúgy egy gépet még az este folyamán újra raktam és annál már nem csinálta szóval valami vírus lehet?!

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#18555) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok

milyen ADSL2+ modemet ajánlotok T-s területre?
mögötte egy WRT54GL (dd-wrt) van

(#18556) Gubek-Einste válasza eastsider (#18555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 360R T1 (T-Pont-ban kapható) vagy 321B, ajánlott rájuk tenni dchard fórumtárs által fejlesztett firmware-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18557) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok

Az árnyékolt TP kábelnek speciális aljzatra van szüksége(a fém burkolatos?)? Vagy mehet a sima UTP aljzatba is, nem lehet gond?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18558) kali válasza Reno7 (#18557) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az árnyékolás nincs minden végződésen lecsatolva/földelve, úgy szed(het) össze zajokat, mivel antennaként funkcionál(hat)!

(#18559) Reno7 válasza kali (#18558) üzenetére


Reno7
senior tag

Tehát akkor elég ha csak az egyik aljzatban van leföldelve?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18560) kali válasza Reno7 (#18559) üzenetére


kali
legenda

nem, akkor lesz/lehet egy antennád, ami összeszed(het)i a zajokat!

(#18561) Reno7 válasza kali (#18560) üzenetére


Reno7
senior tag

Értem, köszönöm :R

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18562) eastsider válasza Gubek-Einste (#18556) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!
most sima 360R van, érdemes lecserélni? a T-sek szerint le kellene, próbálták ilyen 321B-vel, és jobb volt a vonal...

(#18563) soundsthu


soundsthu
csendes tag

Üdvözlet,

a kérdésem az lenne, hogy kapható-e olyan antennás router aminek az USB bemenetére egy másik külső antennát tudok tenni és az így tovább osztott jelet tudnám elérni a laptopon?

megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm! :U

(#18564) poli27 válasza soundsthu (#18563) üzenetére


poli27
veterán

Nem értem hogy ennek mi értelme van :F :F

(#18565) jNk válasza soundsthu (#18563) üzenetére


jNk
senior tag

Ilyen routert nincsen, de egy második router (vagy ap) használatával tovább tudod osztani a wifit ha az első router azon veszi a netet és ezért csak kábelen adja tovább.

(#18566) Gubek-Einste válasza eastsider (#18562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a régi B1 vagy C1 változat (kék-szürke) van akkor mindenképpen érdemes cserélni de ha fekete (T1) akkor nem kell cserélni.
A 360R T1 olcsóbb mint 321B.
Mivel újabb és sokkal többet tud mint a régiek így feltétlenül ajánlott a csere + dchard féle firmware, hogy még jobb legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18567) eastsider válasza Gubek-Einste (#18566) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor cserélem :R iPonban 321B-t látok.. T-pont itt a közelben nem nagyon van :(

köszönöm a segítséget! :R

(#18568) Reno7 válasza kali (#18560) üzenetére


Reno7
senior tag

Mégvalamit: lehet kapni valami kiegészítőt amivel megoldható a földelés hiánya az ethernet portban?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18569) atos19881101 válasza Reno7 (#18568) üzenetére


atos19881101
senior tag

Miért feltétlen szükséges a földelés / árnyékolás? Ennyire "zajos" a környezet? Az árnyékolt kábelt csak nagyon zajos környezetben ajánlott használni, illetve ha nagy a távolság / sebesség.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#18570) Reno7 válasza atos19881101 (#18569) üzenetére


Reno7
senior tag

Nem,csak mostanság sokat olvastam a hálózati dolgokról, és érdekel hogy van-e ilyen megoldás :B

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18571) poli27 válasza Reno7 (#18570) üzenetére


poli27
veterán

Cseréld ki az aljzatot olyanra amibe lehet földelést kötni (fém) másképp sztem nem lehet...

(#18572) soundsthu válasza soundsthu (#18563) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Sziasztok, akkor egyszerubben kozelitem meg a dolgot: A kulteri usb-s antennaval fogott jelet szeretnem egy masik gepen is hasznalni. Ehhez vennem kell egy vezetek nelkuli routert amit az asztali gephez kapcsolok? De igy akkor a PC-nek bekapcsolva kell lenni, ha egy masik helyisegben akarom hasznalni a net-et. Pls. segitsetek!

(#18573) poli27 válasza soundsthu (#18572) üzenetére


poli27
veterán

Inkább vegyél egy levehető antennás routert, veszel hozzá valami ilyet amit kiteszel kívülre : [link] és átkapcsolod a routert vevőre, igaz nem lesz wifid, de lanon megosztja a netet neked.

(#18574) Claude Leon válasza poli27 (#18573) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De azért válogassa meg a típust, elég kevés hajlandó vevősködni.
(na persze, WDS általánosan támogatott, de erősen gyártófüggő, hogy ki hogyan érti, aztán beleőszülsz, mire beállítod)

Ahogy olvason, ráadásul kültéri kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#18575) poli27 válasza Claude Leon (#18574) üzenetére


poli27
veterán

A Tp-Link ha openwrt tesz rá akkor simán átkapcsolható vevőre. pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#18576) soundsthu válasza soundsthu (#18572) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani olyan routert ami vevőként is tud működni?

Az usb bemenettel is rendelkező router-ekbe gondolom nem lehet bedugni mondjuk egy külső USB-s antennát a vétel céljára oda, ahova a 3g modemet szokták tenni. Vagy ezt is le lehet programozni az openwrt-vel? Valami olyan megoldás kellene ami jelenleg a PC-ken is működik programban, csak itt a router admin felületén lehetne beállítani a választható ap-k közül az eddig is használtat és így a router saját antennáján meg továbbküldi a jelet.

Létezik valamilyen hasonló megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#18577) And válasza soundsthu (#18576) üzenetére


And
veterán

Minden router (és egyben mindenfajta wifi-készülék) működik vevőként, de te gondolom e helyett a kliens-módú működésre gondolsz.
Nem érdemes USB-s kliens és router összeházasításán gondolkodni. Ezt normálisan, PC nélkül csak két eszköz felhasználásával fogod tudni megoldani: egy kliens módú eszköz és egy újabb AP segítségével. A kliens csatlakozik fel a kiválasztott távoli AP-ra, a belső AP pedig a helyi wifi elérést adja. (Megoldható egyetlen eszközzel, repeaterrel is, de többféle korlátozás árán).
Kliens-módban rengeteg router tud menni akár gyárilag is, de külső firmware-rel (már amelyikre feltelepíthető ilyesmi), mint a Tomato, DD-WRT, OpenWRT meg a többi, egész biztosan.

(#18578) poli27 válasza soundsthu (#18576) üzenetére


poli27
veterán

Csak 1 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod :W :W

(#18579) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. A következőben kérném a segítségetek. 1hete van nálunk valaki hozta a laptopját is, s ugye netezik meg wowozik egész nap. Ez eddig rendben van, de 1hét alatt minden nap a hajam tépem mert olyan lassú ez a sz*r net mióta használja h már nem bírom. Nem valami nagy netünk van 15mbps-os de eddig tökéletes volt. És nem lehet valamit erre h pl belehet állítani a modem vagy a router setup részében h csak ennyit használhasson, a 15mbps-ból és ennyi? Vagy valami megoldás nincs erre? Ip alapján ugye le lehet blokkolni de azt nem akarom...

Várom ötleteket. Üdv: Robi :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18580) kali válasza roberto211 (#18579) üzenetére


kali
legenda

van/lehet megoldás, például sok router esetében alapban is adott a korlátozás lehetősége, de kérdés a routered típusa, mert anélkül - látatlanban - nehéz lenne megmondani!?!?

(#18581) roberto211 válasza kali (#18580) üzenetére


roberto211
őstag

Ilyen

Előre is köszi... :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18582) roberto211 válasza roberto211 (#18581) üzenetére


roberto211
őstag

De van egy másik is az modem/router az cisco epc3925. Ez a "fő". Tehát ez adja a netet.. A tp link az azért kellett lentre mivel több emeletes családiház.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18583) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok, olyan gondom van, adott egy wifi halozat, amire csak egy gep tud csatlakozni egyszerre. Ezt a gep valamilyen modon kabellel vagy szinten wifivel tovabb tudja osztani egy masik gep szamara? Surgos lenne, koszonom!

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#18584) atos19881101 válasza szokeherceg (#18583) üzenetére


atos19881101
senior tag

Visszaolvasás a tudás anyja.

Lásd: connectify.me

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#18585) psg5


psg5
veterán

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18586) Gubek-Einste válasza szokeherceg (#18583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerezz egy client módot ismerő router-t, ez lehet gyári és/vagy 3rd party firmware-rel szerelt modell is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18587) krealon válasza psg5 (#18539) üzenetére


krealon
veterán

Letoltod a hardver verzionak megfelelo manual-t es az alapjan beallitod a port-forward-ot.

(#18588) Claude Leon válasza poli27 (#18575) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A kérdéséből kihámozhazó szakirányú ismereteinek feltételezése szerintem ellenjavallat az openwrt-re, pláne, ha áttanulmányozod az openwrt wikiben, hogy előfordulhat a tp-link741 újabb szériáinál némi heggesztés a beüzemelés során.

Ja, hogy 1043-at javasoltál vargalex builddel, az más, de vajon van-e szüksége a majdnem 3*zsetonba fájó többletficsőrökre?

(#18589) Dell XPS válasza szokeherceg (#18583) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha engedik akkor igen.....

Üdv, Dell XPS

(#18590) #92415744


#92415744
törölt tag

Üdv emberek,

Volna egy nagyon idegesítő probléma, van egy wifis hálózat, amin van 5 gép. Na most ezen az 5 gépen hol bejönnek bizonyos oldalak, hol nem. Az ok, amiért nem, hogy a képeket nem tölti be, mert egy idő után bejön, csak képek nélkül, eléggé keszekuszán. Pl a racing.bazar, vagy a vatera.hu ahol sok kép van egy oldalon. Minden böngészővel ezt csinálja, gondolom a routerben lehet a hiba.
Köszi a tippeket.

(#18591) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.
Van itt bent a melóhelyen a gép amin dolgozom.
Ez régen itt egy szerver szerepét töltötte be.
Dell PowerEdge SC440.
Na már most. Amikor megkaptam, kicsit át kellett építeni a vinyó résznél, mert nem volt hajlandó az XP felismerni.
Nem értek hozzá. De valami cucc volt még rádugva a vinyóra, aminek a hálózathoz van valami köze. Nem én csináltam, csak ezt mondta a srác.
Van rajta gyári integrált hálózati kártya, és van egy külön kártya. Mivel feltelepítés után rám hárult a driverek telepítése, így szépen lassan felraktam mindent, de a Broadcom BCM5754 gyári hálókártya driverét sehol sem találtam, illetve amit találtam hivatalos oldalon is, azt nem fogadja el a rendszer. Nem tudom miért.
Ez még nem is lenne probléma, mert van benne egy külön hálókártya is. Ezt sikerült feltelepítenem, de a probléma a következő. Kb. 10 másodpercenként megszakad a kapcsolat. De nem látványosan (tehát nem úgy mintha kihúznánk a kábelt,), nem ír ki semmit, de oldalak néha nem jönnek be teljesen, vagy pl. ahol igazán látszik az a youtube. Elindul a videó, és leáll 10s múlva, azután húzok picit a csúszkán, elindul, majd kis idő múlva újra leáll.
Letölteni sem lehet semmit, még egy nagyobb drivert sem. Elindul a letöltés, és az is megáll.
A routuer amiről üzemel, kiszolgál még egy másik gépet is, ott semmi probléma nincs.

Mit tanácsoltok, hol lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#18592) kali válasza #92415744 (#18590) üzenetére


kali
legenda

esetleg nézz rá a router tűzfalának a beállításaira!

(#18593) mezis válasza tzsolesz (#18591) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Alaplap drivereit felraktad ?

Ezt nézted ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18594) tzsolesz válasza mezis (#18593) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem raktam fel.

Délután megvizsgálom. Köszi a linket. :R
Jövök majd a fejleményekkel. :K

(#18595) Magnat válasza #92415744 (#18590) üzenetére


Magnat
veterán

Esetleg próbáld meg a klienseken a dns szervereket kézzel beállítani a szolgáltató címeire (kvázi kihagyni a routert a névfeloldásból)... nekem régebben volt ilyen gondom vmi gagyi SMC routerrel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18596) #92415744 válasza Magnat (#18595) üzenetére


#92415744
törölt tag

Köszi a tippet, ez is valami gagyi router, az smc egy világmárka hozzá képest. Az a gond, nem én kezelem a routert, csak néha vendégségben vagyok, de marha idegesítő, hogy néha kellene neteznem, és nem jönnek be az oldalak. Még a jelszavát se tudom a routernek, mert a ház ura lejelszavazta, már gondoltam, valahogy feltöröm, le is mentettem html formában az oldalt, de sokra nem jutottam...:(

(#18597) attiati


attiati
veterán

a gépben levő második hálókártya az eszközkezelőben "felkiáltójeles".
"Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)"

Emlékeim szerint az xpmről készült backup image - amit most visszaállítottam - már a helyes drivert tartalmazta a hálókártyához, és akkoriban működött.

Próbáltam eltávolítani az eszközkezelőben a hálókártyát, de újraindítás után magától felismeri a hardvert, és hozzárendeli a korábban feltelepített drivert. Próbáltam lecserélni a drivert, de azt írja, hogy nem folytatható, mert nem talál ennél alkalmasabbat.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Kb 2 hónapja nem használtam ezt az itthoni gépet, és a hálókártyát. Időközben a hálózati kábel irányából kapott egy rántást, és ezáltal kicsúszott a kártya a csatlakozóból. Most világít rajta a zöld lámpa, ha beledugom a kábelt. Kizárhatom azt, hogy sérült fizikailag a kártya?

:R

(#18598) Magnat válasza #92415744 (#18596) üzenetére


Magnat
veterán

ehhez nem kell a routerbe bejutni, a te gépeden kell dhcp helyett kézzel megadni az adatokat ... minden más lehet az aami automatikusan isjön neki, kivéve a dns szervereket, azt a szolgáltatóét add neki, ne a router címét.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18599) Claude Leon válasza attiati (#18597) üzenetére


Claude Leon
senior tag

És ha másik slotba rakod azt a kártyát, akkor is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.