Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) tserrof77 válasza LaciMc82 (#50638) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pedig G.Skill ramok, azokat szeretik az AMD-k. A lapcsere szerintem nem fogja megoldani, de ne károgjak előre. Az a 2600x nem százas.

A prime95 teszthez visszatérve. Fejből nem megy, de Test menü, ott start. És az összes mag legyen beadva neki. Figyeld a "worker"-eket. Ha valamelyik megáll akkor megjöttünk. 6 magos proci esetében emlékeim szerint 6 worker lesz. Általában 10-20 perc alatt kijön, ha valamelyik maggal gond van. Ja, a procit 100%-on fogja tolni, majd ne lepődj meg. 3-4 hónapja két maghibás Ryzen 5 3600-ost így sikerült kiszűrni, mi a frászért dobál random kékhalálokat a gép.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50652) Allmegvalto


Allmegvalto
tag

Sziasztok.
Nemrég volt egykis upgradem, Ryzen 5 2600xről Ryzen 7 5700xre.
a Ram 16ról 32re aminek a vásárlása kicsit félre ment. [link]
Volt egykis majomkodás a ramnál mire elindult a gép. Azt hittem rosszak az utólag rendelt ramok. csak a jelenlegi sorrendben volt hajladó elindulni.(miútán beraktam az újakat nem indult kivettem, benne hagytam úgy ahogy volt amikkel már évek óta megy és úgy sem indult.) Így elkezdtem eggyesével berakosgatni olyan sorrendbe ahogy indult. Jelenleg megy,hozzátenném volt ilyen probléma a meglévő ramokkal is sokkal korábban.(Ez az előzmény történet volt).

Jelenleg megy már 2-3 hete.
Viszont üresjáratban újraindul a gép.(ez a főkérdés)
Eseménynaplóban:41 es hibakód (A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.) Viszont a napokban mindentúlzás nélkül 6-8órát játszottam egyhúzamban.(már mint nem léptem ki a gamekből csak game váltáskor pl: Diablo2Res, Red Dead Redempt2, Starfield). Nem indul újra játék közben,csak üresjáratban.
-Prime95 procira tesztelve,
-RAM Aida64 és MeMTest lefuttatva
-Furmark VGA-ra tesztelve
Egyikre se hozott semmilyen hibát.

Kérdésem az lenne:
Nem történt az upgradet követően Win telepítés. Rakjam-e újra?
Van ujabb BIOS,esetleg arra kopogtassak?(5.30)

Esetleg valakinek tapasztalat?
(köszi hogy elolvastad :R )

Konfig:
-Asrock Fatal1ty B450 gaming k4
-AMD Ryzen 7 5700x
-MSI Radeon RX 6700 XT
-FSP Hydro M Pro 800w
-Win 11
-Ramok 32gb (Link)

[ Szerkesztve ]

(#50653) codec válasza Allmegvalto (#50652) üzenetére


codec
senior tag

Próbálj meg a ramoknak fix feszt egy kis plusszal beállítani biosban.
Ha nem segít akkor bios update (lehet ram kompatibilitási gond is.)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50654) Csorbi válasza Allmegvalto (#50652) üzenetére


Csorbi
addikt

Igazából 99,8% az esélye annak, hogy ha cserélnéd a ramokat 2x16-os KIT-re, azonnal megszűnne minden gond. Jellemzően a 4 modult annyira nem komálja default-ban az AM4-es platform, minimum feszültségemelés valóban kellene hozzá. De első körben a BIOS update mindenképp ajánlott.
Én a helyedben cserélném a ramokat mindenképp, a jövőre nézve, a stabilitás érdekében.

u.i.: képet itt is tudsz feltölteni, ehhez nem szükséges egy google drive link. Akár a posztba Ctrl+C-vel is beilleszthető kép, de linkelni is tudod miután feltöltötted ide az oldalra a hozzászólás megírásánál.

[ Szerkesztve ]

(#50655) Allmegvalto válasza Csorbi (#50654) üzenetére


Allmegvalto
tag

Minden esetre bios updatet megpróbálom egyenlőre. Ezt amugy több helyen is olvastam, hogy inkább 2x16 mint 4x8(gondolom 4es "kit"-re nem vonatkozna)...kicsit olyan "öreg adunk 4 slotot de csak 2t használj már" bezzeg régen mivolt 4 slotba 4 külömböző ram méretre és órajelre is és nem hisztizett :)
Köszönöm a tippet. Akkor elsőkör bios. Azután akkor marad a váltás :R

(#50656) d@minator válasza Allmegvalto (#50655) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáld meg 1db CL16-os modullal, hogy kizárjuk a RAM kavalkád okozta anomáliát. :)

(#50657) tserrof77 válasza Allmegvalto (#50655) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt alapvetően nem az órajel, hanem az időzítés lesz a probléma forrása. 2db CL15 és 2db CL16-osod van. Az megint más tészta, hogy ebben a sorrendben csoda, hogy megy. Elméletileg a két CL16-osnak kellene az 1-3 slotban lennie, a 2-4-ben meg a 15-ösöknek...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50658) KROK640 válasza Allmegvalto (#50652) üzenetére


KROK640
veterán

Ryzenek (főleg az újabbak) hisztiznek a RAMra nagyon. Két modul legyen, a lehető legjobb sebességgel és időzítéssel.
vagy ha 4 memóriamodult szeretnél, akkor Intel kell :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50659) babcehh válasza babcehh (#50646) üzenetére

Sziasztok!

Hardverapróról vásároltam egy Thermaltake TF1 1550W titán tápot. Elsőre rossz kábeleket kaptam, majd ezt a mai napon orvosolta az eladó.
Habár arról volt szó, hogy az összes kábelt cseréli, ma reggel hívott, hogy a futár csak egy részét fogja hotni, ne küldjem vissza az összes kábelt a futárral.
Amit cserélt: 24pin, 4+4 pin, 8pin, 6+2pin. Így a sata, molex kábeleket maradtak azok amiket a rossz kábelekkel együtt kaptam.

Kicseréltem a tápot, viszont egyik sata eszköz sem működött róla. Ezt követően ellenőriztem a kábeleket, hibát látszólag nem találtam. Ezért visszatettem a korábbi tápomat, hogy megnézzem arról működnek-e. Sajnos erről a tápról sem működött egyik sem. Lehetséges, hogy nem a táphoz való sata kábelt kaptam meg? Illetve más okozhatta 2 sata eszköz egyszeri halálát (aio, ház világítás)?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50660) Rowon válasza babcehh (#50659) üzenetére


Rowon
veterán

Jó ég... legalább olyantól vettél, akinek sok pozitív visszajelzése volt? Ez elég durva így.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50661) jokeph válasza KROK640 (#50658) üzenetére


jokeph
nagyúr

3200 és alatta nem volt vele problémám, még kevert ramoknál sem, natúr B450/B550-es lapokban (3600X/5600X). :)
Ahogy #50657tserrof77 írja, az elhelyezés a kulcs első sorban.

Az X370-es lapomnak meg hótmindegy, az 4 modulra van kitalálva (aláírásomban), 3+ éve 4*8 GB 3600CL17-es rammal mene (3600X majd 5600X-el) 3600CL17-el, CR1-ben.
3200MHZ felett 4 modulnál (SR) rá kellett csavarjak 0,1 Volt-ot a SOC-ra, így 1,1 Volt-al hibátlan.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50662) babcehh válasza Rowon (#50660) üzenetére

Igen 100+ értékeléssel rendelkezik, bolt/szervíz.

Felhívtam a szervízes kollégáját (csak az ő telefonszáma van meg, az eladóé nincsen), ő az állítja, hogy tápteszteren hibátlan volt.

Az eladónak pedig leírtam a történetet, eddig nem válaszolt.

Azért is írok ebbe a topikba emiatt hátha más okozhatta a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#50663) Cyberboy42 válasza babcehh (#50659) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ha más táphoz való kábelt dugtál erre a tápra, annak lehet hogy némelyik ér máshogy van bekötve, az eredeti tápjával a kábelnek semmi baja, de egy másikban oda küldheti a 12 voltot ahova mondjuk a 5 kéne, ergo megsüti a rákötött perifériákat. Mundig eredeti kábelt használjuk, vagy nagyon oda kell figyelni, pl. kimérni a feszültségeket hogy minden ott e van ahol lell.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#50664) Cyberboy42 válasza jokeph (#50661) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nekem inteles alaplapban nem működik az xmp, 4 modullal, (3600 cl 16), egykét tized feszültség és időzítés lazítással hajlandó 3400 on menni. szóval ez nem cssak egy olyan amd-s mizéria :) ja, és szintén intelben nem ment az xmp két modullal, mondjuk azok ,2* 32 giga, ugyhogy valoszinű a dual rank miatt.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#50665) jokeph válasza Cyberboy42 (#50664) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Mindegyiknél lehetnek anomáliák.
Sok esetben a BIOS is lehet ludas (egy későbbi rev-ben sok esetben javult a ram kezelése), vagy szimplán enyit tud és kész.
Az XMP órajel amúgy sem garantált, csak egy lehetőség, vagy megy vagy nem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50666) Allmegvalto válasza KROK640 (#50658) üzenetére


Allmegvalto
tag

Értem, ezt olvasom mindehol. Logikát akkor se értem. Mindegy is egyenlőre megy. Köszi :R (meg mindenkinek köszi :)) )

(#50667) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok. nem találtam megfelelő topicot, bár lehet lett volna. bocsi.

Megy a gép, meg talán nagy baja sincs, de...
Ez egy server, több meghajtóval. a C telik be, de kb magától. Kaptam egy fülest, hogy elvileg az SQL szokott ilyet csinálni.
Az van, hogy a C-ről átraktam 25 gigát, total commanderrel áthelyezéssel, de a C-n maradt kb megabájtra pontosan ugyan annyi hely, mint előtte. Valami piszok gyorsan lefoglalta azt a 25 gigát.. vagy nem tudom mi történik.

Hogy tudom kideríteni, hogy mi csinálja ezt? Ha tényleg az sql server csinálja, akkor is hogy derítem ki? vagy mit tehetek? köszi.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#50668) Csorbi válasza Adebayor (#50667) üzenetére


Csorbi
addikt

TreeSize kell neked.

(#50669) musicproo válasza Csorbi (#50668) üzenetére


musicproo
tag

Ez félre ment.

[ Szerkesztve ]

(#50670) musicproo


musicproo
tag

Érdekes helyzet van nálam jelen. Régi gépemnél előfordult, hogy bekapcsolásnál fekete képet adott, monitor állapotjelző ledje sem villant ki zölden. Ezután kikapcs - bekapcs és ment rendesen a gép. Ezt Random időközönként produkálta. Azóta új asztali gépem van (egyedül a sata ssd lett átrakva), és ismét ezeket produkálja. Én az usb ASUS xonar u3 hangkártyára gyanakszom, hogy az zavarhat be valamit. Menet közben fel vagy lecsatlakozásnál mindkét laptopomat ki tudta fagyasztani. Olyan usb eszköz amit régen is használtam és most is, az a bill és a kontroller a hangkártyán kívül. Szerintetek mi okozhatja ezt a random hibát? Én USB eszközön kívül másra nem tudok gondolni.... :F

[ Szerkesztve ]

(#50671) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Arra lennék kíváncsi hogy ram bővítés esetén miért kell egy bios reset?
Nem rég vettem még 32gb ramot a gépbe, ugyan olyan tipus mint a 16 gigás.
Szóval G.Skill Aegis 16gb ramom mellé beraktam még 32gb-ot, aztán nehezen indult a gép. Biosig eljutottam de 2133mhz-t írt bekapcsoltam A DOCP profilt 3000 mhz és onnan nem indult tovább a gép. A Végén már attól féltem gyári hibás a ram és mehet vissza garanciába.

Végül kivettem a 16gb-ot magába a 32gb maradt benne de úgy se bírta a 3000mhzt.
Aztán csináltam egy Bios resetet és onnan már müködött 3000mhz-n a ram.
Most benne a 2X8+2X16GB (48gb) 3000mhz és azóta működik.
Csak hát minden beállítást újra kellet csinálni, persze 10 perc alatt megvolt.
CPU alul feszelés stb, Ventilátor profil stb.

Asus B450F Strix alaplap és egy R5 3600 mellet történt ez. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50672) Csorbi válasza carl18 (#50671) üzenetére


Csorbi
addikt

Éppen néhány hozzászólással feljebb kerültek szóba ugyancsak AM4-es platformnál a 4 modul körüli anomáliák, olvass vissza légyszíves, és vond le belőle a tanulságot. :R

(#50673) carl18 válasza Csorbi (#50672) üzenetére


carl18
addikt

Most olvastam köszönöm! :) Kicsit kényes akkor a Ryzen 4 rammal.
De mióta megvolt a bios reset azóta működik, sose volt fagyás stb.

Most a 48gb megy teljes sebességel, jelenleg semmi se használja ki.
De pár év és jön a GTA 6, így oda biztos elég lesz a ram.
Aztán ha limites lesz a R5 3600 egy 5950X vagy 5800X3D jó utód lenne. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50674) Rowon válasza Csorbi (#50672) üzenetére


Rowon
veterán

MSI B550 Tomahawkom van 4 darab 8 gigás ram modullal. Nálam ilyen probléma nem volt, persze lehet azért, mert ez egy jó deszka.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50675) Csorbi válasza Rowon (#50674) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk nálad lehet full egyforma (?) mind a 4, az említett két esetben viszont a 4-ből csak 2-2 volt "KIT-ben".

(#50676) jokeph válasza carl18 (#50673) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lehet, hogy "beragadt" valami az UEFI-ben, és valszeg nem szögegyformák a ramjaid, pl. eltérhetnek a subtimingok.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50677) Rowon válasza Csorbi (#50675) üzenetére


Rowon
veterán

2x2 db dual channel kitet vettem bele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50678) Csorbi válasza Rowon (#50677) üzenetére


Csorbi
addikt

Ebből még nem derül ki hogy az 2 db full egyforma, vagy 2 db tök eltérő kit. ;]

(#50679) Rowon válasza Csorbi (#50678) üzenetére


Rowon
veterán

Persze, hogy egyformák, ugyanaz a G.Skill Aegis mindkét kit.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50680) carl18 válasza jokeph (#50676) üzenetére


carl18
addikt

Nincs különbség! :) Direkt úgy vettem teljesen ugyan az legyen mint a régi.
Új és a régi is Samsung. Csak nem 16 hanem 32gb, így 4 slot mellet megvan a 48gb.
16gb 10E-be menne el használtan, így jobban jártam ha megtartom. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50681) jokeph válasza carl18 (#50680) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nézz bele Asrock Timing Configurator-al. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50682) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, amivel ez idáig sosem találkoztam.
Van egy Undisputed névre keresztelt boksz játék a Steamen, early access státuszban, amit a hétvégén megvásároltam. Az a problémám vele, hogy teljesen random újraindítja a gépemet, mindenféle hibaüzenet, vagy előrejelzés nélkül, és nem értem miért csinálja. Van, hogy a menüben lépkedve indul újra, van amikor a meccs betöltése közben. Teljesen random. Van, hogy azonnal a játék elindítása után, van, hogy 1-2 meccs után indítja újra. Egyébként amikor elindítja pöpecül fut, több meccset is sikerült már lejátszanom és semmi problémám vele olyankor. Már online meccset is játszottam. Sajnos hibaüzenet nélkül nehéz rájönnöm, hogy mi lehet a probléma vele, ezért fordulok most hozzátok.

Terhelés alatt leteszteltem a gépet, a CPU, GPU meg mindenféle hőmérsékletek tökéletesek, szóval teljesen tanácstalan vagyok. Olvasgatni, hogy nem túl stabil a játék, de ilyen újraindulós problémáról egyáltalán nem olvastam eddig az interneten. Eléggé poros a gépház, a videókártya, ma adni fogok neki sűrített levegővel, igyekszem kipofozni, de ti mire gyanakodnátok? Mit lenne érdemes még kipróbálnom?

A windowsban az automatikus újraindítást kikapcsoltam, hogy hátha úgy kékhalál közben kiír valami hibakódot, de ez sem segít, amikor újraindul, akkor mindenféle hibaüzenet nélkül teszi és újraindítás után sem írja ki, hogy valami gond lett volna.

Előre is köszi ha szántok rám egy kis időt. :)

(#50683) Csorbi válasza jkrisztian (#50682) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a játék előtt nem volt semmilyen gond a géppel, nem indulgatott újra masszív terhelésnél sem, és most is csak a játék használata közben történik ez, akkor nem kell a hiba okán sokat gondolkodni...
Főleg ha ez tényleg early access státuszban van, ti. akkor konkrétan tesztalanyok a vásárlók, erős béta státusz még ez, az elmúlt évek fejlesztési trendjeit megfigyelve. Főleg ha a stabilitási problémák tényszerűen megállapításra is kerültek az illetékes felületeken.

(#50684) jkrisztian válasza Csorbi (#50683) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Crashekről van több internetes report, steamen, redditen, twitteren, de konkrét újraindulósdiról nem olvastam. Igen, eddig soha nem indult újra a gépem magától. Várok még akkor egy frissítésre, csak eléggé bosszant, hogy 5 órát beleraktam a próbálkozásba és szerintem így már a refund sem opció a steamen. :(

(#50685) Csorbi válasza jkrisztian (#50684) üzenetére


Csorbi
addikt

Windows eseménynaplót nézd meg, illetve a szokásos kérdések mindig fennállnak: OC, undervolt, stb. Ha van, a hibakeresés idejére ezeket mind vissza kell tenni alapállapotba, auto-ra. Feltételezem a rendszer naprakész, OS és driver szintjén egyaránt (és amiből van a gyártó oldaláról frissíthető driver, az nincs elintézve annyival, hogy majd a Win feltesz valamit...) :K

(#50686) jkrisztian válasza Csorbi (#50685) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Nem bütyköltem a gépet, semmi tuning meg biszbasz. A driverek a legfrissebbek. A gyártók saját oldaláról szedtem le a drivereket. Vadonatúj windows 10, frissen telepítve. Előszor arra gondoltam, hogy a windows már nagyon régi a gépemen és az okozza ezt a problémát, de sajnos újratelepítés után is ugyanez a problémám.

A por tud ilyen tüneteket produkálni? Tegnap szétkaptam a gépházat és nagyon retkesek a bordák a videókártyán meg a proci hűtőn is. Ma intéztem sűrített levegőt, készülök kifújni.

[ Szerkesztve ]

(#50687) Csorbi válasza jkrisztian (#50686) üzenetére


Csorbi
addikt

A porra nem gyanakodnék, nem gondolnám, hacsak nem extrém magas hőfokokat érnél el a hűtés gyengülése miatt, de azt írtad teljesen jók a hőfokok. Na most hogy még újra is telepítetted a gépet...
Esetleg még egy OCCT-vel megstresszelheted CPU+GPU, hátha...

(#50688) codec válasza jkrisztian (#50682) üzenetére


codec
senior tag

De milyen gép ez? Kismillió oka lehet, Új game nagyobb terhelés az alkatrészeknek és nem bírja a táp, lehet ezen a terhelésen már hibázik a ram, vagyis plusz fesz kéne neki, esetleg a legújabb vga drivertől elhasal, valami régebbivel meg szépen menne.
De a gép pontos paraméterei nélkül ez kb egy nagy semmi....

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50689) jkrisztian válasza codec (#50688) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Köszi @Csorbi, este megnézem OCCT-vel, bármi is legyen az. :D

A gép pontos paraméterei az alábbiak:
CPU: Intel® Core™ i7-4770 BOX
Alaplap: MSI Z97-G43
VGA: GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE
HDD: 500GB WD Green + 500 Samsung SSD
Memória: 2x 16 GB Kingston HyperX Blue
Tápegység: FSP HEXA 500W 80+

elég öreg már de ismerősnek hasonló gépen szépen eldöcög, hiába, hogy alulról karcolja a minimum követelményeket.

(#50690) Csorbi válasza jkrisztian (#50689) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi az a hasonló gép?
Csak mert sokan egy pár generációval újabb platformot is "hasonló gépként" titulálnak. :D Ennél az alaplapnál, tápnál, VGA-nál korából adódóan bármikor előfordulhat komolyabb terhelésből adódó újraindulás, sajnos. Egyszerűen elöregednek a komponensek.

A játék minimum követelményei:
Processzor: Intel i5 7500 (3.4GHz) OR AMD 5 1600(3.2GHz)
Grafika: GeForce GTX 1660 OR AMD Rx 590

Én nem tudom mit nézel, de a közelében nem vagy ennek alulról...

(#50691) Angie™ válasza Csorbi (#50690) üzenetére


Angie™
addikt

Bocsi, nem akarok nagyon beleszólni, de mi az hogy komolyabb terhelésre újraindulás? Ilyen nincs. Vagy jó vmi vagy rossz.
Vagy jó gép és stabilan fut rajta a játék, vagy jó a gép de béta állapotban van a játék ezért az hibaüzenettel ki tud lépni/dobni az asztalra, vagy úgy befagy, hogy be tudod zárni. Vagy az van, hogy jó a gép, de kevés a minimum követelményeket nem üti meg, ilyenkor vagy el sem tudod indítani alapból a játékot, vagy pedig pár FPS-el fog döcögni.

Ott amikor egy gép újraindul, ott hardveres hiba van. Ami lehet rengeteg minden, általában memória gondok szoktak lenni, de lehet hibás tápegység, alaplap, processzor, vagy akár ssd/háttértár is.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50692) agszabv


agszabv
csendes tag

1 éve összerakot gép eddig hibátlabnul üzemelt, nem volt sokat használva...
A tegnapi napon próbálom bekapcsolni, a ventillátorok 1 másodpercre felpörögnek, utána semmi, minden mozdulatlan. Hiába nyomkodom a bekapcsoló gombot semmi. Ha kihúzom a tápból a kábelt várok kicsit utána visszadugom akkor megint indítom kicsit bemozdul a ventilátor, utána megint semmi.
ASUS Prime B660-M D4; 13400F proci, G.Skill 16Gb KIT DDR4 3200 Mhz, Seasonic G12 GM-650 Gold, Nvidia3060.
Nincsen nagyon csere alkatrészem, hogyan diagnosztizáljam a hibát? Kérem segítsetek.

(#50693) Csorbi válasza Angie™ (#50691) üzenetére


Csorbi
addikt

És én nem erről beszélek? :U Igenis, létező jelenség ha valami hw defektes, akkor terhelésre újraindul a gép. Ezt próbálja a kérdező kideríteni/megtudni.

(#50694) Rowon válasza agszabv (#50692) üzenetére


Rowon
veterán

Állapotjelző led van az alaplapon? Az világít-e?

Tápegység mennyi idős?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50695) agszabv válasza Rowon (#50694) üzenetére


agszabv
csendes tag

Szia,
Táp 1 éves, az alaplapon semmi nem világit most, hogy régen világított-e valami azt nem tudom sajna (A Nvidia kártya világított, de most az fel sem villan).

(#50696) Rowon válasza agszabv (#50695) üzenetére


Rowon
veterán

Én tápra gyanakszom, de részemről csak találgatás. Pukkanást indításkor nem hallottál véletlenül?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50697) jokeph válasza Rowon (#50696) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán lehet táp gond, még pukkania sem muszály.
2008 körül jártam úgy, hogy egy nap reggel indítok, vetik felpörögnek azt se kép, se semmi...
Hosszas matatás után kivettem az AGP-s X1950GT-t és rögtön indult a gép az ATI HD3200-as IGP-vel....
Táp vissza a boltba, visszaküld, próbatáp elhoz, és tényleg az volt, szervíííz visszajekzett az eladó boltnak, terhelésre eldobta a 12Voltos részt (ez kell ugye az alalapi kiegészítő és a VGA segédtápokhoz), táp csere után tökéletes.
A cserélt darabot azóta is használom (Corsair VX450) kisebb projektekhez.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50698) Rowon válasza jokeph (#50697) üzenetére


Rowon
veterán

Sz*r minőségű kondik vannak abban a tápban, nem csodálkoznék, ha idő előtt megadta volna magát benne valamelyik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50699) agszabv válasza Rowon (#50696) üzenetére


agszabv
csendes tag

A gyerek kapcsolgatta, én már csak a fenti erdményt tapasztalom, (Ő sem mondott pukkit, megpróbálta bekapcsolni és semmi. Nem üzem közben romlott el...)

(#50700) agszabv válasza Rowon (#50698) üzenetére


agszabv
csendes tag

Seasonic az jó márka? Szerintem ajánlott volt azért vettem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.