Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) ferkovics válasza Saskakas18 (#50400) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Igen abba VGA- ban egyetlen egy hdmi csati van.Ott a vga csatival lehet akkor gond.Próbáld a vga-t a lapban megigazítani vagy a vga táp csatiját bent a gépházban.

(#50402) Graphics válasza Saskakas18 (#50400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De leírnád a gép konfigját?

Nehéz így segíteni :( ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50403) KROK640 válasza Graphics (#50402) üzenetére


KROK640
veterán

Szomorú egyébként, hogy kint van az összefoglalóban, hogy "írd le a számítógéped alkatrészeit" és sokan mégsem teszik :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50404) palfitom válasza KROK640 (#50403) üzenetére


palfitom
félisten

Valójában nem is akar segítséget kapni :N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#50405) zka79 válasza Saskakas18 (#50398) üzenetére


zka79
tag

Össze szerelve vetted a gépet?
Esetleg posta/foxpost/futár kiszállítással?
Ha igen, a kártya ki volt szerelve vagy megfelelően (stabilan) ki volt rögzítve a gépen belül?

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#50406) Saskakas18 válasza KROK640 (#50403) üzenetére


Saskakas18
tag

nem kell gerjeszteni a feszültséget :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50407) Saskakas18 válasza palfitom (#50404) üzenetére


Saskakas18
tag

kösz a semmit :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50408) Saskakas18 válasza zka79 (#50405) üzenetére


Saskakas18
tag

kész gépet vettem:
i7 - 14700kf
rtx 4060 ti
32 gb ddr5 6000 MHz
Asus tuf b760m-plus wifi
Asus tuf Lc 240 ARGB
fsp hyper pro 700w

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50409) Saskakas18 válasza Graphics (#50402) üzenetére


Saskakas18
tag

Bocsi, írom:
i7 - 14700kf
rtx 4060 ti
32 gb ddr5 6000 MHz
Asus tuf b760m-plus wifi
Asus tuf Lc 240 ARGB
fsp hyper pro 700w

Végül átmozgatva a kábeleket megoldódott a gond :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50410) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali

kis segitseget szeretnek kerni: adott egy z370es konfig 8600k + asrock extreme4 + 6600xt 2x8 gb ram.

problema a kovetkezo: cmos led a,b sem vilagit.
cmos clear utan fel all a rendszer de ha kikapcsolom v ujra inditom biosig sem jutok hanem csak megjelenik a monitoron uefi bios update, vegig csinalja es nem tortenik semmi csak ujra indul a gep es kezdi elorol

otlet? Meghalt a bios?

koszi

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#50411) KROK640 válasza Saskakas18 (#50409) üzenetére


KROK640
veterán

na, szuper :)
Jó kis gép

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50412) Saskakas18 válasza KROK640 (#50411) üzenetére


Saskakas18
tag

köszi :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50413) Essejó válasza L1ZRRR (#50410) üzenetére


Essejó
veterán

Alaplapi elemen mértél feszültséget?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50414) jeni válasza Saskakas18 (#50400) üzenetére


jeni
félisten

A VGA-ra van bedugva diszkrét tápegység 6+2pin csatlakozója?
Nem elég azt bepattintani a PCie 16x első slotjába.
Ha már ezen is túl vagy bocsi.

(#50415) codec válasza L1ZRRR (#50410) üzenetére


codec
senior tag

Sérült bios fájlra tippelnék, próbáld meg frissíteni a legújabbra.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50416) Graphics válasza jeni (#50414) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Diszkrét tápegység :DDD .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50417) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Közbe már kiderült, hogy 3 lga tüske ferde... úgyhogy tárgytalan, de köszi mindenkinek :R

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#50418) dannyl válasza Graphics (#50416) üzenetére


dannyl
addikt

Ezen én is jót derültem :DDD

(#50419) jeni válasza Graphics (#50416) üzenetére


jeni
félisten

Vonaton mobilról írtam.
Samsung mobil szeret engem megtréfálni. Néha önálló életet él.
VGA 6+2 pin be van-e dugva ami a tápegységből jön Pcie kábelen.
;]

[ Szerkesztve ]

(#50420) KROK640 válasza jeni (#50414) üzenetére


KROK640
veterán

A legtöbb tápegység eléggé diszkrét :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50421) mester1102


mester1102
tag

Egy kérdés a hozzább értőktől:

Ha max 3 havonta tisztítom a gépet és már a konfig 2 éves (full új kora óta) milyen időközönként kell szétszedni megtisztítani az alkatrészeket karbantartás céljából, ha alapvetően semmi gond nincs semmivel működésben?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#50422) Csorbi válasza mester1102 (#50421) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez a nálad lévő por mennyiségétől függ, illetve hogy abból ténylegesen mennyi jut be a gépházba.

(#50423) d@minator válasza mester1102 (#50421) üzenetére


d@minator
addikt

- A processzoron kell a hővezető pasztát cserélni.
- A videokártya processzorán úgyszintén ha lejárt a garancia a jobb hőátadás csendesebb működés miatt. Pl. Arctic MX-4 pasztával
- Port a hűtőbordák közül ki kell fújni. Mikor? Ha van. :)

(#50424) Graphics válasza mester1102 (#50421) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ilyen meghatározás. Koszos, kitakarítod kész, nem kell túlagyalni. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50425) Cyberboy42 válasza FoFR (#50358) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a processzor is nagyon gyenge cs2 -hez, de ami még roszabb az a videokártya. Ehhez a kártyához az amd már nem adot hozzá játékprofilt, ennélfogva jócskán bezuhanhat az fps. az utolsó széria ami még tartalmazza a profilt az a rx 400- as ból van, de ott is legalább egy 4 gigás kártya kéne. nagyon minimumnak rx 470et mondanák de inkább rx 480/580 ami elfogadható.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#50426) mester1102


mester1102
tag

Rendben, akkor a kérdés megválaszolva.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#50427) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy a netem nagyon lassú ahhoz képest, amilyennek lennie kéne és nem jövök rá hol lehet a hiba.
Gigabites net van otthon, viszont ha speedtest-en lemérem akkor ilyen 80-90 Mbps lesz az eredmény, ami elég karcsú.
Pár hónapja frissítettem win 10-ről 11-re, így gondoltam lehet a driverekkel volt probléma, tegnap újra is raktam a gépet a nulláról, az MSI alaplap honlapjáról letöltöttem a legfrissebb biost és lan drivert, az amd oldaláról pedig a legújabb chipsetet. Tegnap még jó is volt, 800-900 közti mért értéket kaptam, de mára újra csak 80-90. Tegnap óta annyi történt, hogy felraktam az iCUE-t a gépre, semmi más.
Közvetlenül van összekötve a router a géppel egy ilyen kábellel. Létezik, hogy a kábel adta meg magát? Vagy esetleg alaplap probléma?
A gépem pontos konfigja az adatlapomon megtalálható.

Köszi előre is a választ! :)

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni :)

(#50428) ityam válasza Rájmó (#50427) üzenetére


ityam
senior tag

Én előbb gondolnák az internetadó kütyü zavarára mint a gépére.
Router újraindítás? másik portba dugni a gépet a routeren?
Mobiltelefonnal wifin milyen sebesség van? nem ott is lassú?

(#50429) Rájmó válasza ityam (#50428) üzenetére


Rájmó
tag

oh igen, bocsánat, ezt elfelejtettem írni.
Próbáltam másik portba dugni a routeren, újraindítani, akkor is az van, hogy ideig óráig jó a sebesség, majd lecsökken az említett értékre.
Telefonon (iphone 12 mini) illetve tableten (ipad 9) a sebesség 350-500 mbps, legalábbis a speedtest szerint.

Privátra illik válaszolni :)

(#50430) Csorbi válasza Rájmó (#50429) üzenetére


Csorbi
addikt

Hogy épül fel pontosan a hálózat, kezdve egészen a bejövő kábeltől? Milyen eszközök vannak egymás után kötve? Pontosan, részletesen, mi hová van dugva, miből, melyik portból, melyik portba. A LAN interfészt ellenőrizted, a Windows gigabitnek látja, nem állt át 100Mbitre?

(#50431) Rájmó válasza Csorbi (#50430) üzenetére


Rájmó
tag

köszönöm a tipped a LAN interfész ellenőrzésével kapcsolatban, úgy tűnik, hogy megoldódott, legalábbis remélem. :R
valóban átállt 100Mbitre, átállítottam a "Sebesség és duplex" beállításoknál az értéket 2.5Gbps-re és rögtön utána a speedtest is 900Mbps értéket mutatott! :) illetve a windows is 1000/1000-nek mutatja a sebességet.

Privátra illik válaszolni :)

(#50432) Graphics válasza Rájmó (#50431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Win hajlamos magától átállítani, ha automatikusra van téve...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50433) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Nem teljesen "mi baja" a gépemnek, inkább csak, hogy mi lehet rosszul kötve, mi ér hozzá mihez?

A gond az lenne, hogy akármikor elmegyek az asztalomtól, és visszajövök, a fém része az asztalnak áthúz minimálisan megráz, olyankor pedig még a monitor is elalszik 3-5 secre, majd mint ha mi sem történt volna, folytatja a működését minden.

Ez csakis akkor jelentkezik ha visszaülök az asztalhoz, ha itt vagyok és úgy nyomkodom stb akkor sose történik meg.

Ezen kívül mintha a pc backpane is valamiért áram alatt lenne, mert mikor próbálok bedugni USB-t vagy hasonlót akkor elektromosan serceg ha nem találom el elsőre és mondjuk a fémhez érek.

Itt hol lehet a baki? Mi lehet az ami nem jól van szigetelve/földelve és feltölti ezeket/az asztalt?

Jelenleg úgy van a gép, hogy van egy elosztó ~2m-re tőlem, oda van lerakva a gép, onnan 2 kábel jön csak ide, ami egy darab USB egy USB hubba, egy darab HDMI a monitornak. Ezen felül a monitor, hangfalak stb az ide van bedugva, ahol ülök, ugyanazon elosztóból kivezetett másik elosztóba (mivel itt nincs konnektor). A fő elosztóban még 120W telefontöltő amivel a céges gépeimet és telefonomat szoktam tölteni.

Mellékelek egy nagyon gyorsan összedobott nagyon gány ábrát is, hogy kb hogy van a setup.

Hogy lehetne kideríteni, hogy hol van a probléma? Kezdem nagyon unni, hogy állandóan megráz. :DDD

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#50434) ferkovics válasza racskobalazs (#50433) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.Az elosztó,ill.hősszabitó lesz a ludas,már ha a konnektorban rendesen be van kötve a földelés.Nagyon sok(gép)nem szereti a "toldásos" csatlakozást.Próbáld másik konnektor bol csak egyedül a gépet.Üzemeltetni a többit monitort,stb másik helyről.Már jártam igy nekem megoldódott ezzel.

(#50435) racskobalazs válasza ferkovics (#50434) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszi a tippet, most megpróbáltam úgy kialakítani, hogy max 1 elosztónyi leágazás legyen, s első 10 perc alapján eddig nem csinálja.

Remélem tényleg ez lesz a megoldás :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#50436) thebigK


thebigK
addikt

Sziasztok!
Kis segitségre lenne szükségem. Adott az alábbi config:
ASRock H310CM-DVS ; i5 9400F; Hynix DDR4 16GB; Sapphire RX5600 XT; Chieftec iArena 550W; WD 640GB + Samsung 320GB; Kingston 120GB + Adata 512GB SSD
Innen ph-ról vásároltam össze a cuccokat, kivéve a lapot, azt újan pár hete, mint az összes többi cuccot is pár hete. A problémám, hogy több játéknál is fagy, és csak a ki-bekapcs segit. EA FC 24nél mindig ugyanabban a menüpontban, változó, hogy mennyi idő után, de meccs alatt sosem. Közben a forza horizon 5nél is fagy, de van hogy órákig semmi. Kezdetben EA fc alatt az alábbi hibával dobott ki [kép] , ott nem kellet még a reset, de már egy ideje ezt sem csinálja (ezzel a hibával kapcsolatban végigböngésztem a netet, próbáltam minden ötletet, ami az oldalakon, meg youtube-on szembejött, semmi nem vált be), csak megfagy az egész gép (vagy megmerevedik a kép és beakad a hang, vagy zöld képernyőt dob). Total war warhammer alatt nagyon gyakori a fagyás, BF V alatt is előfordult már, viszont vannak játékok, amik hibamentesen futnak (futottak eddig, kopp kopp), pl far cry 6, shadow of the tomb raider, akármeddig vannak nyúzva, semmi gond. Többször húztam újra a rendszert, került fel win10, 11 is, most épp 10 van fent megint, hőfokok jók, mind a proci, mint a vga, furmarkot is futtattam elég sokáig, semmi gond nem volt. HD sentinel alapján az SSD, amin a rendszer van (Kingston 120gb), annak a kondiciója kicsit gatya (52%), nemtudom ez okozhatja-e a gondokat. Tervezek még esetleg egy memtestet futtatni, de ezeken felül tanácstalan vagyok. Tápra is gondoltam, de sejtésem szerint az nem ilyen problémákat okozna. Bárkinek bármi ötlet, tanács lenne, megköszönném!

[ Szerkesztve ]

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#50437) ferkovics válasza thebigK (#50436) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.Helyedben megnézném egy másik,minőségi táppal.(nem bíznám Chieftec tápra)

[ Szerkesztve ]

(#50438) ityam válasza thebigK (#50436) üzenetére


ityam
senior tag

én kipróbálnék 10%vga downclockot is.
Erre a problememre ez a megoldás működött

[ Szerkesztve ]

(#50439) codec válasza ferkovics (#50437) üzenetére


codec
senior tag

És miért is nem bíznád rá?
Teljesen jók!
Inkább egy Chief, mint valami szürke importból származó FSP!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50440) Graphics válasza codec (#50439) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor már inkább egy szürke importból származó FSP, utóbbival mi a baj amúgy? :D

Chifinek tudom mi a belseje? Az iArena eléggé karcsú, azért mert 20 éve a Chieftec neve beégett az agyunkba már túl lehet rajta lépni tápügyileg.

Szóval a teljesen jók, esetleg egy irodai konfigba... Ahol integrált cuccokat, netán egy 1050 szintű VGA-t kell hajtani, tény oda jók..

Amúgy low-cost, tény jobb mint egy Akyga.. De nah.. Semmivel nem jobb, mint egy FSP.

Én egy 300-as FSP TFX-szel hajtottam 1,5 évig egy Ryzen 3600+ GTX1660 kombót... hangtalanul... Ma is üzemel a táp. De ehhez egy minőségi Bronze belső társult ( de lehet Gold, valami 5 ezer forintért ... )

Abban igaza van, hogy egy ilyen gépet nem egy ilyen alsópolcos Chieftecre bíznék én sem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50441) thebigK


thebigK
addikt

a táppal majd teszek egy próbát ha tudok, meg próbálok egy vga underclockot is, köszönöm a tippeket

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#50442) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Egy jelenségre szeretnék választ találni.

Van egy Gigabyte B650 Gaming X AX (rev 1.3) alaplapom, amiben van egy Ryzen 5 7600 proci és egy 7800XT
A proci is rendelkezik IGP-vel, egy másik radeonnal.
Hiába van a BIOS-ban auto-ra állítva, a processzorba integrált grafikus meghajtó ugyan úgy aktív. Párhuzamosan a fő kártyával. Még a "catalyst" is látja + látszik a Windows eszközkezelőben, a RAM-ból lefoglalja a magáét.

Persze, jön az egyszerű megoldás, hogy akkor BIOS-ban végleg kikapcsolni. De szeretném, hogy ha ne adj Isten meghalna a 7800XT, akkor egyből legyen backup. Nem is értem, hogy ha ott a pci-e foglaltaban a kártya miért aktív a processzorban lévő még mindig...
Szóval, erre keresnék valami megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#50443) Graphics válasza Pano (#50442) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha meghal a kártya, nyomsz egy Cmos cleart és nem maradt kép nélkül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50444) ferkovics válasza codec (#50439) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.Volt néhány (chif.) tápom,és voltak vele gondok.Ki mérettem (szakikkal) és legtöbb a fele teljesítményt sem atta ,+ nagy áram ingadozásokat.tapasztalatom.)Azóta Corsair.ill.
SEASONIC.amiket referálok.Nem FSP!-k re gondoltam,és nem F.i..k... a többi tápot, csak saját tapasztalatom írtam.a másik segíteni akartam mivel már jártam úgy hogy a tápok miatt volt instabil a gép.Nem kell elfogadni ez csak az én saját véleményem.
Hali

(#50445) Graphics válasza ferkovics (#50444) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet általános kijelentést tenni, széria leírása nélkül!

Akkor tudàsmegosztás, és írd meg egy megfelelő topicban melyik votl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50446) jokeph válasza Graphics (#50445) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan. :K
Mert még a hírhedt "Kodegányból" is volt jó széria (400-asok pl.)
Ez ugyanígy érvényes pl. alaplap/cpu/vga/ram/ssd/hdd/odd-re is, stb.

#50444ferkovics: tápnál pláne nem a márkanév (legtöbb esetben csak összeszerelik és rábiggyesztik a nevüket) a mérvadó, hanem a belső hogy melyik tényleges gyártótól származik, és mi a megvalósítása. A többi csak sallang.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50447) ferkovics


ferkovics
csendes tag

Hali.Biztos igazatok van!Majd azért kíváncsi lennék rá,,hogy a fórumtársuknak megoldódik
a problémája a táp cserével?

(#50448) Kodek


Kodek
csendes tag

Sziasztok!

Új konfigról van szó:
alaplap: Asus tuf gaming b660 plus d4
proci: i5-12400
ssd: samsung 970 evo
tap: seasonic g12 650w
ram: 32GB 3200MHZ DDR4 RAM KINGSTON FURY BEAST BLACK CL16 (2X16GB) (KF432C16BBK2/32)
Videokartya: gtx950

Memória a2 és b2 slotban vannak bekapcsolásakor az alaplapon a dram visszajelző sárgán világít és nem hoz be semmit, 1 rammal sikerült feltelepíteni, viszont dualban nem megy , legfrissebb Bios telepítve , xmp bekapcsolva , memóriák külön külön működnek , videokartya nélkül is próbáltam már, biosban az az 1 memória is csak 2133 mzh-n megy.
valami ötlet mi lehet a gond?

(#50449) Kodek válasza Kodek (#50448) üzenetére


Kodek
csendes tag

950 régi gépből lett átrakva az az egy ami nem új!

(#50450) abdulka1 válasza Kodek (#50449) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
CPU hűtőt nem írtad, de ha a gyári hűtő helyett valami toronyhűtőt használsz, esetleg lazíts a rögzítő csavarokon, vagy akár vedd le teljesen, vedd ki a procit is és nézd meg hogy nincs-e elhajlott érintkező a foglalatban, majd rakd össze de figyelj rá, hogy ne húzd túl a csavarokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.