Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Csorbi válasza margithid (#50900) üzenetére


Csorbi
addikt

[link] - Tcase, Tjunction

Nem tudjuk mivel méred, nem tudjuk az mit mér pontosan (IHS? Die?), és azt sem tudjuk hogy ez nyugalmi, vagy extrém terhelés alatt mért hőfok. Más infó nem nagyon hiányzik. :D

(#50902) margithid válasza Csorbi (#50901) üzenetére


margithid
veterán

Sorry.
HWINFO64-gyel mérem (core distance to TjMAX-t nézem), ha nem is nyugalmi állapot, de 10-20% terhelés alatt.

(#50903) Csorbi válasza margithid (#50902) üzenetére


Csorbi
addikt

Úgy meleg.
Hűtőcsere, újrapasztázás (ha nem tudod szakszerűen akkor hozzáértőre kell bízni), szellőzési körülmények javítása - kb. ennyi amit tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#50904) margithid válasza Csorbi (#50903) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
:R

(#50905) d@minator válasza margithid (#50900) üzenetére


d@minator
addikt

CPU-Z-t töltsd le és a "Bench" fülön indítsd el a "Stress CPU" vagy a "Bench CPU" tesztet.

"core distance to TjMAX-t nézem"
TjMAX=105C
distance= távolság
azaz 35 fok

(#50906) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Medion-Erazer-P6661 laptopom.

- Intel Core i7 6500U
- 8GB Ram
- Windows 10
- GTX950VGA
- Crucial MX500 250GB SSD

A probléma az, hogy az SSD n egy talpalatnyi hely sincs, annak ellenére, hogy a OP rendszeren, Photoshopon, VLC playeren kívül nem igazán van más telepítve (minden tartalom, egyéb file külső merevlemezről fut).

HD Sentinel szerint 100/100 as a meghajtó.

Mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#50907) d@minator válasza Kingcold (#50906) üzenetére


d@minator
addikt

C meghajtó kijelöl aztán Nézet/Beállítások/ Nézet rejtett fájlok mappák megjelenítése. Nézd meg egyenként melyik mappa nagy méretű Windows, Felhasználók stb...,

(#50908) Csorbi válasza Kingcold (#50906) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezzel villámgyorsan kiderül: TreeSize Free

(#50909) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Köszönöm Srácok!
Holnap kiderül aztán írok. :)

(#50910) margithid


margithid
veterán

Az asrock saját driverével 10-ről 5-re vettem le a ház ás a cpu venti teljesítményét és igy sokkal komfortosabb ülni a gép mellett, nincs az a hangos venti zaj.
Esetleg van olyan lehetőség, hogy automatán állítsa a venti sebbességét?
Most azt látom, hogy a cpu 35-45 fok között van, M/B (ez nem tudom mi) pedig 27 fokos.

Van egy IES power lehetőség, ez lenne az talán?

[ Szerkesztve ]

(#50911) Top cat válasza margithid (#50910) üzenetére


Top cat
őstag

M/B a MotherBoard, alaplap hőmérsékletét jelzi.

IES egy energiatakarékossági funkció. A fázisokból lekapcsol, amikor a CPU enyhe terhelésen van.

BIOS függő, és nagyon változatos, hogyan és mennyire lehet állítani a ventik fordulatát.
A procié a CPU Fan, a házé a Chassis Fan.

(#50912) margithid válasza Top cat (#50911) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Visszavettem 3-asra a cpu ventit , így még jobb.
Igazából egy ssd van a hazban még, szóval nem melegszik egyáltalán.

(#50913) Top cat válasza margithid (#50912) üzenetére


Top cat
őstag

Az SSD-k nem annyira melegszenek.
Ami igazán fűti a házat, az a CPU, a VRM és a videokártya. Még a vinyók is be tudnak ebbe segíteni.

Asrockék tudnak eléggé különcködni, a BIOS beállításokban is. :D
Itt az általános topkija, a deszkádnak. Kérdezz rá ott is, mit hogyan csinálj.

(#50914) margithid válasza Top cat (#50913) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, egyelőre ez igy jó lesz. Szépen elcsendesedett a gép, cpu 35-40 fok, alaplap 27 fok, ebből kiindulva ssd se lehet vészes.
Nyáron nyilván más lesz, de talán akkor se lesz vészes.

(#50915) Top cat válasza margithid (#50914) üzenetére


Top cat
őstag

Az egy dolog, hogy most csendes. Az a kérdés, vajon majd a terhelés emelkedésével, hogyan változik a fordulat.

(#50916) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
Kikapcsolás után az alaplap fehéren elkezdett villogni, természetesen most már nem reagál semmire azaz nem kapcsol be. Nem volt semmi előjele.
Asrock B550M Steel Legend az alaplap tipusa.
Köszönöm előre is a segítséget :R

(#50917) KROK640 válasza berbatov2 (#50916) üzenetére


KROK640
veterán

"az alaplap fehéren elkezdett villogni" -- no de az egész??? :Y :Y :Y
Első lépésben a Vargáné és Tsa tápot cserélném. Ha mégsem az, hanem valami márkásabb, akkor talán éppenséggel lehetséges, hogy a memória az, vegyél ki kettőt kezdetnek, de az alaplapot sem zárhatjuk ki jelen ismerteink szerint. Jah, mindezek előtt vedd le a CPU-ról az OC-t. Eleve kompatibilis CPU-t raktál bele?
Gondolom a Bios reset már megvolt (bár ezt sem tudhatjuk)

És még tíz hozzászóláson keresztül találgathatunk majd.
PONTOS KONFIG, mindennel. Mit takar az, hogy "nem kapcsol be". Semmi nem történik a bekapcsoló gombra, vagy felpörögnek a ventik csak kép nincs, vagy csak a Win nem jön be???
Az alaplapon melyik led villogott fehéren? Azt is írd le ha nem tudod, csak azt, hogy valamelyik
Még az adatlapodat is megnéztem, de természetesen ott sincs feltüntetve, hogy milyen géped van - mondjuk azt sem tudjuk a tied-e egyáltalán - szóval ezek híján a fenti tanácsokkal tudok szolgálni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50918) tserrof77 válasza KROK640 (#50917) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kicsit hasonló sztori, hétfőn hoztak be egy gépet javításra. Kérdem, mi a baja? Néha nem indul, meg néha lefagy. Visszakérdés: Mikor fagy? Játék, böngészés, word, film alatt? Válasz rövid, de velős. NÉHA... :R :R :C :C :U :U :W :W

Általános kontakt pucolás, elemcsere (2,7V), pasztázás, Avast, Mckávé és egyéb baromság eltávolítása után úgy néz ki, végre stabil a gép. :R :R

Ja, ez mehetne a boltosok memoűrjai topikba is :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50919) KROK640 válasza tserrof77 (#50918) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen.
De egyébként majd egy évtizedik én is számtech boltban dolgoztam. Csak ott ilyenkor behozattam velük a gépet. Itt ugye nehéz ügy :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50920) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok
Vettem egy uj CPU a gepembe egy ryzen 7 5800x et. Az alaplapom: MSI B450M Mortar Titanium az uj cpu kompatibilis vele AM4 , szepen be is szereltem ra ment egy uj huto is. Ha bekapcsolom minden rendeltetes szeruen mukodik semmi hibat nem latni a gepben. Minden huto ventilator megy szoval minden OKnak tunik, VGA karin is megy a ventilator, viszont nem ad kepet a monitor.
Mar az elemet is kivettem(alaplap) belole kikapcsolt allapotban gondolom igy kell.
Viszont nem oldotta meg a problemat.
Tudnatok segiteni mi lehet a gaz?
Vagy lehet kellett volna elotte valami bios frissítés hogy tudja kezelni ezt a CPUt :F
Elotte egy ryzen 5 3600 volt benne es tokeletesen mulodott minden.
Koszi

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#50921) Sn00k válasza Sn00k (#50920) üzenetére


Sn00k
veterán

Esetleg lehet az baj , hogy a regi cpu 65w tdp az uj meg 105 tdp
Es mar nem birja el az 550es tapom ezt a konfigot?

MSI B450M Mortar Titanium / Ryzen 5 -3600- / ASUS dual GeForce RTX 4060 Ti / Kingston 2x16GB DDR4 3200-MHz HyperX Predator / Samsung 500GB 970 Evo Plus M.2 / Seagate Barracuda 2TB / MasterBox MB600L / FSP 550W / ASUS ROG Strix XG27AQMR】

3njoy the Lif3

(#50922) berbatov2 válasza KROK640 (#50917) üzenetére


berbatov2
senior tag

Igen, elnézést a pongyola módon megfogalmazott esetleírásért. :DD
Tehát az egyik alaplapi led villog fehéren, amit eddig nem csinált soha, gondolom valami hibauzenet lehet. A bekapcsológomb megnyomására semmi nem történik. Találtam redditen egy ugyanilyen problémát, ott táphiba volt. Megpróbálom a többi általad írt dolgot, ha nem sikerül holnap szamtech bolt és tápcsere.

(#50923) Remington válasza Sn00k (#50920) üzenetére


Remington
őstag

Milyen BIOS van a lapon?
Mert csak a 7B89vAH verziótól támogatja az 5800x-et! Tedd vissza a régi procit, ha azzal megy akkor frissíts biost.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#50924) Sn00k válasza Remington (#50923) üzenetére


Sn00k
veterán

Igy nem lehet valahogy frissteni az akkora szivas ha vissza kell szerelnem mint allat :O

3njoy the Lif3

(#50925) Csorbi válasza berbatov2 (#50922) üzenetére


Csorbi
addikt

gondolom valami hibauzenet lehet

A kézikönyvet ezért kell ilyenkor előszedni, vagy legalább beazonosítani melyik LED világít. Megnézzem helyetted? :))
Tessék:

(#50926) joco009 válasza Sn00k (#50921) üzenetére


joco009
tag

A lapod tud pendriverol biost frissiteni, hátul biosflahback gombal.
Specification B450M MORTAR TITANIUM | MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#50927) Csorbi válasza Sn00k (#50924) üzenetére


Csorbi
addikt

Elvileg ha van rajta Flah BIOS gomb, akkor CPU nélkül is frissíthető, itt egy videós segédlet: [link]

Updating BIOS with Flash BIOS Button
Before updating:
Please download the latest BIOS file that matches your motherboard model from MSI®
website and rename the BIOS file to MSI.ROM. And then, save the MSI.ROM file to the
root of USB flash drive.

Important
Only the FAT32 format USB flash drive supports updating BIOS by Flash BIOS Button.
1. Connect power supply to CPU_PWR1 and ATX_PWR1. (No other components are
necessary but power supply.)
2. Plug the USB flash drive that contains the MSI.ROM file into the Flash BIOS Port
on rear I/O panel.
3. Press the Flash BIOS Button to flash BIOS, and the LED next to the button starts
flashing.
4. After the flashing BIOS process is 100% completed, the LED would be off simultaneously.

(#50928) Sn00k


Sn00k
veterán

Köszi All
Amúgy ha számít 2019.12.24en vettem.
A táp nem lehet akkor tuti szűk keresztmetszet ugye?
550w

3njoy the Lif3

(#50929) RVR400 válasza Sn00k (#50928) üzenetére


RVR400
veterán

Ha azután nem frissítettél BIOS-t, akkor az a probléma.

(#50930) Sn00k válasza RVR400 (#50929) üzenetére


Sn00k
veterán

Nem frissitettem. Az a mazli lehet igy frissiteni usb keresztül. Oriasi szivas lenne vissza raknom , majd megintvissza az ujat...
Gondolom msi oldalarol eleg a legujabb biost leszedni van egy 2023as.

3njoy the Lif3

(#50931) Sn00k


Sn00k
veterán

2 dolog van ami nem vilagos. Gond ha pl egyebb komponensek is az alaplapban vannak a flash-elesnel? Pl vga kari meg vinyo? Vagy inkabb huzzak le mindent ?
Illetve a gepnek aram alatt kell lennie kozben?
Ezek nem derultek ki a videobol

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#50932) Csorbi válasza Sn00k (#50931) üzenetére


Csorbi
addikt

Benne maradhat minden. A videó azt taglalja hogy dobozból kivéve minimum mennyi dolog szükséges.

(#50933) Sn00k válasza Csorbi (#50932) üzenetére


Sn00k
veterán

:R
Abban meg tudnal segiteni hogy be kell kapcsolni hozza a gepet vagy csak eleg ha a 220 be van dugva és ennyi

3njoy the Lif3

(#50934) Csorbi válasza Sn00k (#50933) üzenetére


Csorbi
addikt

Videót linkeltem, és leírtam szájbarágósan idézve, hogy mit kell tenni és mit kell bekötni. Mire van még szükség? :U

(#50935) Sn00k válasza Csorbi (#50934) üzenetére


Sn00k
veterán

Jogos es koszi a helpet csak meg nem csinaltam soha ilyet es nem akarom valami gebasz legyen aztan ne induljon a gep...
De sikerult elinditani mar flasheli :R

Sikerült működik :DDD Thx all

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#50936) czudelbence


czudelbence
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudok segíteni, mert már a falat kaparom :W
Történt ugyanis, hogy tegnap este sorozatot néztem a gépen, és befagyott mindenestől, se gomb, se egér, semmi. Kikapcsoltam, és ugyanezt játszotta, kb 3-4 percig ment, majd fagyi.

Most délután kikaptam a videokártyát, alaplapi integrálttal elindult, minden szép és jó, és egyszer csak pár perc múlva itt is fekete képernyő, vagy ez az absztrakt mű fogadott: https://ibb.co/Y2QNWKc

Ram diagnosztikát lefuttattam (nem talált semmit), ezek szerint akkor nem is a vga...ha a a táp lenne, akkor szerintem idáig se jutnék. Alaplap? CPU? Mi lehet? Köszi előre is, ha valaki találkozott már ilyennel és van valami tippje.

(Olyan 6-7 éves gépről van szó, eddig nem adta meg magát semmi, szóval csak idő kérdése volt)

Intel i5 6500
Hyperx 2x4GB 2133mhz
Asrock B150m Pro4
Evga 500as táp
Evga Geforce GTX 1060 SC 3GB

(#50937) KAMELOT válasza czudelbence (#50936) üzenetére


KAMELOT
titán

Ideje lenne venni egy új gépet. Az a gép van már 9 éves is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50938) jeni válasza #72042496 (#196) üzenetére


jeni
félisten

időben messze volt nagyon....

czudelbence
nézd meg ha ismét előjön a hiba mi a nagyon meleg benne?
VGA nélkül csinálja akkor már csak a alaplap hiba lehet ha memória tesztre nincs hiba ,érdemes más memóriát betenni mivel ez olcsóbb cserélni benne,a tápegység is elfárad,persze az alaplap is,van valahol púpos kondi?

[ Szerkesztve ]

(#50939) jeni válasza czudelbence (#50936) üzenetére


jeni
félisten

még annyit próbálj CPU erős tesztet lefuttatni,hátha kiakad erre a géped.

(#50940) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok

Nem indul a gépem, cpu led jelzes ég és leáll, most cseréltem tápot és kártyát, rog thor 1200w és 4090 rog egy x570 tomahawk alaplapba, mi lehet a baj ? A biosig sikerul eljutnom, de ott eger és bill nem hasznalhato és ott is leáll utánna, cpu jelzes végig ég a lapon.

(#50941) Csorbi válasza Gambito (#50940) üzenetére


Csorbi
addikt

Szedd szét, tedd ki asztalra és nézd meg úgy. VGA alá van támasztva?

(#50942) Gambito válasza Csorbi (#50941) üzenetére


Gambito
tag

Igen

(#50943) jeni válasza Gambito (#50940) üzenetére


jeni
félisten

szedd szét atomjaira a gépedet,kezd először mindent mielőtt rádugod tövig a kábeleket.
nézd meg van-e az alaplapon bármiféle sérülés?
de most ne akard össze rakni a gépet 10 perc alatt.
lehet valami gond van a CPU környékén,lábak nem hajoltak el?
a memóriák a 2 és 4 slotban vannak?

(#50944) Gambito válasza jeni (#50943) üzenetére


Gambito
tag

Cpu tulmelegrdes volt, pumpa nem ment, kihúztam besugtam és jó

(#50945) czudelbence válasza jeni (#50938) üzenetére


czudelbence
csendes tag

Abban a pár percben, amíg életképes, néztem a cpu hőfokot is, semmi kiugró, 25 fokon ketyegett....aztán jönn a black screen of death.
Szerzek a napokban egy donor lapot, aztán reménykedek, hogy az volt.
Köszi a választ!

(#50946) jeni válasza Gambito (#50944) üzenetére


jeni
félisten

vizes hűtők átka, ha nincs keringés, nincs pumpa működés akkor nem megy a gép.
a léghűtés előnye,hogy még álló ventivel is mehet a gép kisebb teljesítményben mert alapból a házban azért van légkeringés.

czudelbence
nem etikus de ha veszel lapot valamely boltban 14 nap elállásra is kitudsz próbálni egy X570 de akár B550 lappal is a gépedet.

(#50947) KAMELOT válasza jeni (#50946) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem nem ment a pumpa és bebootolt a WIN-be.
Amikor elérte a bios-ban megadott 90C akkor restartolt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50948) jeni válasza KAMELOT (#50947) üzenetére


jeni
félisten

azt hittem ebben a hőfok figyelésen kívül van még valami biztonsági rekeszt is ha nincs keringés nincs pumpa üzem akkor....
sose volt vizes hűtőm.

(#50949) KAMELOT válasza jeni (#50948) üzenetére


KAMELOT
titán

Gép addig tud menni ameddig a bios-ban megadott hőkorlátot el nem éri. (nekem biztonsági okokból 90C van megadva)
Amint elérte, megfagy az egér és restartol a gép. Blokknak is időbe telik míg átveszi a meleget.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50950) czudelbence válasza jeni (#50946) üzenetére


czudelbence
csendes tag

Én is gondoltam ilyenre, de az oldalon vannak jó hirdetések, próbálkozok itt, mert sajnos ehhez a chipset-socket kombóra már nem gyártanak lapot ha jól láttam...
Aztán ki tudja, lehet inkább gyűjtögetek pár hónapig, aztán beruházok újabb alkatrészekre :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.