Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) JulianSinulf válasza Clay_Xyz (#51298) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Ha jól értem, akkor annyi változott, hogy a VGA másik helyre került. Én először csak azzal próbálkoznék, hogy a VGA-t visszateszem a régi helyére.
Az usb csatlakozós kártyát meg vedd ki.

[ Szerkesztve ]

(#51302) JulianSinulf válasza ssgk (#51299) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Nem írtad, hogy milyen rendszer megy az SSD-n. Ez azért fontos, mert a W10 simán túlél egy teljes hardver cserét. Én intelről tértem át amdre és nem volt gondom, nem kellett újrahúznom. Mondjuk asztali verziók között. Apám meg egyik laptopból tette a másikba a vinyót és az is ment neki. A laptopok nem ugyanolyan specifikációjúak voltak. Még a márka sem egyezett.

Ami nálad a lényeg, hogy lehet, hogy a VGA a ludas.
Az a proci nem is fog képet adni neked soha, mert nincs benne IGP, ami megcsinálná. Azt csak a G végű amd-k tudják.
Szóval először egy másik VGA-val kellene kipróbálni. Amúgy is azt dobja az alaplap.

(#51303) ssgk válasza JulianSinulf (#51302) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ryzen 7 7800x3d be van igp kéne, hogy menjen dedikált vga nélkül is.

(#51304) ssgk válasza ssgk (#51303) üzenetére


ssgk
aktív tag

Teszteltem másik vga val azzal elindult így próbáltam az új kártyán keresni mi lehet rossz. Mint kiderült nem elég a vga nak az osztott kábel táp felől, két külön ágról megy csak az adapterrel. (Rookie mistake :DDD )

(#51305) JulianSinulf válasza ssgk (#51303) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Elnézést, én tévedtem.

(#51306) JulianSinulf válasza ssgk (#51304) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A leírás nem írta?
Bár én már a 980Ti-nél is annyi kábelt használtam, ahány csati volt rajta. Így a 4080-nál is egyértelmű volt ez számomra. Jobb a kábelnek és a csatlakozásoknak is.
Viszont mintha olvastam volna a 4080 leírásában is, hogy egy csati, egy kábel.

(#51307) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!
Mi lehet a gép baja? 3-4 évig hibátlanul ment, most a melegben már 2x kapcsolt le, túlmelegedésre tippeltem, mert eddig csak war thunder közben volt+nem is mindig, mert pl múlt héten több órát játszottam, most kb 1 órája ment a háttérben. Gép full random teljesen lekapcsol, a ramok világítanak, és eddig próbáltam várni 5 percig, de csak úgy kapcsol vissza, ha áramtalanítom és visszakapcsolom.

B550 gaming carbon wifi lap
Ryzen 3600 4.4Ghz 1.27V
7900Xt ref kártya
4x8gb ddr4 3600 trident Z
Mx500 1TB+WD black 500GB+1tb WD10EZEX HDD
850W seasonic focus plus táp.

Ami mostanság volt cserélve, az előző októberben váltotta a 1080TI-t a 7900XT és talán márciusban került bele az m.2 SSD.

[ Szerkesztve ]

(#51308) Csorbi válasza laskr99 (#51307) üzenetére


Csorbi
addikt

Az az 1.27V és 4.4GHz külön kiemelés mit takar pontosan? :U

(#51309) laskr99 válasza Csorbi (#51308) üzenetére


laskr99
addikt

Hogy húzva van, 4 éve így megy :))

(#51310) Csorbi válasza laskr99 (#51309) üzenetére


Csorbi
addikt

És megnézted OC nélkül? Lehet, hogy finomítani kell rajta, degradálódhatnak a dolgok... Full default alapon és XMP nélkül nézd meg. Valamint egy hőfok- és feszültségmonitorozás sem ártana.

(#51311) laskr99 válasza Csorbi (#51310) üzenetére


laskr99
addikt

Fesz mint tápfesz, vagy procfesz?

Hőmérsékleteket nézem, eddig mindig akkor offolt mikor pont nem néztem. De pl a mostani 3x fokban a cpu 70nél megáll, a gpu meg 70-75 mag és hotspot 98.

(#51312) Csorbi válasza laskr99 (#51311) üzenetére


Csorbi
addikt

Minden fesz.
A 98 fok még elviselhető, asszem 110-nél van a felső limit 7900XT-nél.
De egyszerű, OCCT-vel megpróbálhatsz rátolni stabilitástesztet, és meglátod hogy fixen hozza-e magával a lekapcsolásokat.

(#51313) laskr99 válasza Csorbi (#51312) üzenetére


laskr99
addikt

Ez a bajom, hogy nem fix. War thunderrel játszottam, talán 2-3 hete jött be az első ilyen, utána ma. Kettő közt végig játszottam etc. És semmi.

Most ryzen masterrel megyek egy kicsit biztonságosabb határhoz, ahol 4.2ghz és 1.18V van, azt tesztelem ki.

Tápra ránézek, lehet beszívott valami port mostanság.

(#51314) cech19960320 válasza cech19960320 (#51280) üzenetére


cech19960320
tag

Na visszatért a probléma.

Ugye továbbra is az van, hogy fogja magát, elmegy a kép, beakad a hang.
A hangkártyás javaslatra: A hangot ugye a VGA tolja ki a monitornak.
Ettől még csinálhat ilyet az alaplapi hangkártya?

Illetve: Jelenleg 2 SSD van a gépben, az egyik egy szutyok minőségű ADATA, a másik meg egy Sandisk

SSD haldoklása produkálhat hasonló hibát?
Az Adata 90%-os, a Sandisk 99%-os a HDSentinel szerint.
A SMART adatok nektek mondanak valamit? Nekem nem sokat.

Egy olyan van ami szemet szúr, ez a következő: [kép]
Azokon a napokon ahol a csúcsok vannak emlékeim szerint volt ilyen gépmegállásom.


(#51315) codec válasza laskr99 (#51307) üzenetére


codec
senior tag

Másik tápegységgel van lehetőséged kipróbálni?
Az istenített Seasonic-ra nem ez az első érdekes "panasz":
[link]

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#51316) laskr99 válasza codec (#51315) üzenetére


laskr99
addikt

Nincs sajna. De most a tuningból picit visszavettem, és volt stressz teszt, ott semmi baja nem volt.

(#51317) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

sziasztok! van egy szokatlan jelenség a számítógépemnél, játék-terhelésnél olyan hang jön ki a pcből mintha csak épp bootolni akarna, bekapcsolni, tippre merevlemez indulgat újra, de hallok mellette venti hangokat is. egyébként normálisan működik a gép alatta, ugyanúgy megy minden, nincs beröccenés, de még log se az eseménynaplóba emiatt
illetve ssd-n van a rendszer, a merevlemez kikapcsolása tiltva van.
i5 10600
rx6600
thermatlake smart se 630w

(#51318) Grave_444 válasza sipoczgabor (#51317) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez így kevés infó.
Hőmérséklet, ventilátorok, fordulatszám stb? HDSentinel a HDD-re mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#51319) sipoczgabor válasza Grave_444 (#51318) üzenetére


sipoczgabor
tag

proci 55-58 fok, videókártya 73-75, meg ugye van 2alulról beszívó és 3felső kifúvó venti, de ezt mostanába kezdte csak, eddig nem volt baja. nem volt turkálva a rendszerbe meg áttálítva semmi sem

(#51320) RVR400 válasza sipoczgabor (#51317) üzenetére


RVR400
veterán

Ez most ilyen tájékoztató jellegű hsz volt? :)

(#51321) Grave_444 válasza sipoczgabor (#51319) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez ilyen, működik, aztán ha meghibásodik, akkor nem.
Még mindig nem írtál le mindent, így nem fogjuk kitalálni.
Nem lehet, hogy valamelyik ventilátor csapágyas lett, az zörög?

Ez milyen hang?
"játék-terhelésnél olyan hang jön ki a pcből mintha csak épp bootolni akarna"

Elég csak gondolkodni. Kezdésnek húzd le a ventilátorokat, próbáld ki úgy.
Utána HDD, procihűtő, kártya... Mondjuk egy HWINFO vagy Aida sokat segítene, ahol látni mindent, esetleg arról egy screenshot nekünk.

RVR400
Igen, ez a feladvány egy találós kérdés.. :)

[ Szerkesztve ]

(#51322) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

az egér kattintás hangtól indul a stresszteszt, és egyből a hd rebootja is. a hd sentinel szerint 100%os a merevlemez, külön hdd tesztnél nem produkálja, a videókártya stressz teszt sem produkálja, más dolgot hírtelen nem találtam. kábelek rendesen a helyükön vannak https://drive.google.com/file/d/13lDdElipqYmWFP5TBRKpNnTr-oDjcJJ9/view?usp=sharing

[ Szerkesztve ]

(#51323) Grave_444 válasza sipoczgabor (#51322) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Úgy kellene megosztani, hogy a link birtokában bárki hozzáférjen.
Privát email címmel nem szívesen kérek engedélyt, sőt így nem nézem meg.

(#51324) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek az alábbi konfignál okozhat-e hibát egy Seasonic GM 650-es táp.
Hibajelenség: Fejlesztettem a gépemet pár hónapja, és mostanában többször előfordult, hogy indításnál 1 hosszú 3 rövid beep-el indult a gép. Utána bebootol és látszólag semmi baj (gyártó weboldalán ezt a jelenség a VGA tápellátás miatt lehet). A másik hiba, hogy kockulás közben (terhelés alatt) néha mind a 2 monitor közepén vagy tetején be be villan 1-1 fekete csík majd eltűnik.
Felhívtam pár szervízt, és nagyrészt mindenki azt mondta, hogy a gépemhez már elég kevéb a 650-es táp, ez okozza a hibát.
Ez a beep-es indulás csak néha néha fordul elő, aztán nem jelentkezik egy darabig.
Gépem:
- Alaplap: Asus Tuf Gaming B550 plus
- Proci: Ryzen 5 5600 (gyári OC-vel)
- VGA: Asus Dual Geforce RTX 4060 Ti
- Ram: Kingston HyperX 3200 mhz 2x16 GB
- 1 db M.2-es SSD 2 TB
- Táp: Seasonic Gm-650 (ez egy elég régen vásárolt táp)

Mit gondoltok érdemes új tápot venni, vagy más lehet a baj?
Köszi szépen, Üdv, Győző :R

(#51325) Csorbi válasza Quenmorr (#51324) üzenetére


Csorbi
addikt

Hülyeség hogy kevés. Nézd meg az én adatlapom. ;)
Ettől függetlenül okozhatja a táp, de nem azért mert kevés, hanem mert esetleg más nyűgje van.

(#51326) sipoczgabor válasza Grave_444 (#51323) üzenetére


sipoczgabor
tag

azthiszem javítva

(#51327) Grave_444 válasza sipoczgabor (#51326) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HDD indul és leáll.

(#51328) RVR400 válasza Quenmorr (#51324) üzenetére


RVR400
veterán

MSI B550 Tomahawk lapom van, húzott Ryzen 5600-zal, ugyanennyi RAM-mal, 2 db SSD-vel, 1 HDD-vel, és Asus RTX 4060-nal, amit egy 2015-ben vásárolt FSP Hyper M600-zal hajtok gond nélkül. Szerintem más vonalon kellene keresni a hibát.

(#51329) Quenmorr


Quenmorr
tag

Köszi szépen a válaszokat :) Privátban is kaptam segítséget, első körben leveszem az OC-ket és meglesem, aztán majd vidi kari cserét is beiktatok :)

(#51330) CriticalHit válasza Quenmorr (#51329) üzenetére


CriticalHit
őstag

Oszd meg majd légyszi, hogy mi is volt a gond.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.