Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Csorbi válasza FordFair (#50099) üzenetére


Csorbi
addikt

És mégis hol, merre? Bázakerettye felé, vagy Vásárosnamény a kedvezőbb? :F

(#50102) FordFair válasza Csorbi (#50101) üzenetére


FordFair
tag

Sorry, Bp. XIV. ker., de városon belül is jó, ha tudtok megbízhatót ajánlani.
(Alapból azt gondoltam, hogy a nagyobb boltok foglalkoznak önáálló szervizeléssel is, de ahogy nézem neten: nem igazán, alza, pcx, ipon...)

Egy kicsit már készen vagyok tőle, hogy 1-2 héten belül két PC-mmel is gond van és egyik esetében sem tudom, hogy mi a hiba oka… (a másik #50060 FordFair)

#50100 d@minator
Köszi, de lehet, hogy ezt nem merem megpróbálni, CPU-t vagy hűtőt még nem tettem be/ki...

[ Szerkesztve ]

(#50103) Csorbi válasza FordFair (#50102) üzenetére


Csorbi
addikt

Van szervize az iPon-nak, PCX-nek, FirstShop-nak, AQUA-nak is. Célszerű velük telefonon egyeztetni előtte a hiba jellegéről. PCFix is ott van a kerületben, és Google értékelés alapján nem tűnik rossznak.

(#50104) jokeph válasza Kronk (#50098) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elég egyértelmű a RAM-ok lehetséges konfigurációja a táblázat alapján.
Eszereint TR4-nél ennél a lapnál 1 modullal nem is érdemes próbálkozni, 2 modul a minimum setup, amit a megadott A2 és B2-es slotokba kell helyezni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50105) Kronk válasza jokeph (#50104) üzenetére


Kronk
őstag

A kérdésem, hogy a hiba alapján melyik RAM(ok) lehetnek rosszak, ha picit fentebb mész látsz képet is a hibáról :R

http://totesz.myminicity.com/

(#50106) FordFair válasza Csorbi (#50103) üzenetére


FordFair
tag

Köszi, megpróbálom!
(eddig csak a PCX-et hívtam, mivel onnan vettem a gépet, de nem tudta megmondani, hogy nem garis géppel foglalkoznak-e)

(#50107) palfitom válasza FordFair (#50102) üzenetére


palfitom
félisten

Zóna Computers, Újpest Központban.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#50108) jokeph válasza Kronk (#50105) üzenetére


jokeph
nagyúr

A kép alapján azt gondolom, hogy a Channel 2 DIMM0&1 ezt jelenti (feltételezem, hogy amikor ezt kiírja, mind a 8 slotban van RAM, bár akkor sem jelenthet mást):
négy csatornás a prociba épített memória vezérlő, a csatornák (channel) A,B,C,D jelöléssel bírnak és mivel 8 RAM slot van, mindegyik csatornához 2 db RAM slot (DIMM) tartozik amik ugye rendre 1-es és 2-es jelölés kiegészítést kaptak - itt megjegyezném, hogy a BIOS valószínűleg az 1-es jelölést 0-val, a 2-es jelőlést 1-essel írja.
Tehát, A1 jelölésű RAM slot (DIMM)= első csatorna (így tűnik logikusnak) és az első számű DIMM (azaz DIMM 0).

Tehát, akkor a BIOS kiírása szerint a 2. channel DIMM 0 & DIMM 1 szerintem ezt takarja:
"B" channel 1 és 2, azaz a B1 és B2-es jelzésű RAM slotokra (DIMM-ekre) hivatkozik, hogy ezekben sikertelen a ramok training-ja.

Vagy igazam van, vagy nincs, de ez az elméletlem róla, mivel konkrétumot sehol nem találtam hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50109) Viperator válasza jokeph (#50108) üzenetére


Viperator
őstag

Nekem fura a slotok megnevezése (használati útmutatóból), rendes lapoknál rendesen vannak megírva. Ezért nem tudtam válaszolni. Tehát az adott slotoknál gond van, ha ott vannak a RAM-ok. És mit akar mondani a Socket 0? Ez mi lehet? CPU?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#50110) FordFair válasza palfitom (#50107) üzenetére


FordFair
tag

köszi :R

(#50111) jokeph válasza Viperator (#50109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, az a CPU-ra vonatkozik sanszosan (ebből feltételezhető, hogy vannak több cpu socketes lapok is, amely esetben az első számút mindig 0-val jelzik).

A ram slotok megnevezése előttem nem ismeretlen, Intel HEDT-nél is így van 10+ éve (pl. X79-es lapoknál).
Az sTR4X igazából a ZEN2 vagy a Zen 3 (valamelyik, nem néztem utána annyira) HEDT megoldása.

Sok mostani lapnál (dual channel mód, akár 2 akár 4 ramslot van) A és B illetve A1/A2/B1/B2 jelölést alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50112) jencsikdani


jencsikdani
tag

Alaplap: Asus Tuf Gaming Z390 plus
Ram: Kingstone Fury Beast 2x4 GB
GPU: Aorus Radeon RX 570
Cpu: Intel I5-8600k
Táp: Seasonic B12 80 plus bronze 750 Watt

Néha random 1 héten 1-2 alkalommal random befagyott a gép, ujrainditas után tökéletesen ment tovább. Nem foglalkoztam vele gondoltam windows megint szarakszik. A mai napon kitakarítottam a gépemet. Nem vettem ki a gépházból 1 alkatrészt sem. Kitakarítás után bekapcsoláskor nem adott képet, illetve az egér sem világított, minden más rgb ment. 2. Ujrainditás utan az alaplap memória visszajelző led-je felvillant és azóta minden inditásnál folyamatosan világít.
De azt furcsállom hogy a memória led csak a 2. Újrainditás után villant fel. Előtte nem, holott ugyan úgy nem adott a gép képet.
Így látatlanban tudom nehéz rá mondani bármit is. De szerintetek a ram megadhatja így magát?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#50113) jencsikdani válasza jencsikdani (#50112) üzenetére


jencsikdani
tag

Plusz infó. Most néztem utána elvileg a led. Az a mem ok led-je ami ha világít tesztelés alatt van a ram. De annak elvileg el is kéne aludnia 30 másodperc után kb. Már 10 perce kb itt megy a gép és azóta is még világít.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#50114) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Gyors kérdés: van egy szokásos gép nem indul eset (gép bekapcsolás után ventilátor felpörög, nincs kép/hang stb.) viszont ami érdekes, hogy a dvd lejátszó a gépben teljesen automatikusan elkezd berregni/bekapcsolni. Ez milyen hibának lehet a jele?

[ Szerkesztve ]

(#50115) d@minator válasza prime_adam (#50114) üzenetére


d@minator
addikt

Van benne lemez?

(#50116) prime_adam válasza d@minator (#50115) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Tudtommal nincs.

(#50117) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Új infók, mert hozzám került a gép (barátomé alapvetően). Első tapasztalatok:
- a dvd lejátszó nem is igazán bekapcsol, hanem nagyon csúnya hangokat ad ki
- kb. 5 másodpercig tart a bekapcsolt állapot (kép és egyéb reakció nélkül), majd automatikusan újraindul

Ezután lecsatlakoztattam mindent a tápról (természetesen alaplap, proci, memória maradt), a hiba ugyanúgy maradt.

Csináltam egy cmos resetet az elem kivételével és újra behelyezésével, ami nem javított a helyzeten, de érdekes módon kitolta a ki/bekapcsolási időt 5 másodpercről kb. fél percre.

Igazából nekem az is kérdés, hogy a dvd szörnyű berregő hangja biztos kötődik-e ehhez a problémához, vagy ez előtte is ilyen volt, csak senki nem figyelte. Mert ha mégis kötődik, akkor csak a táp lehet, mivel ha nem kötöm rá a sata kábelt, mindenféle vezérlés nélkül is ugyanilyen rossz a hangja.

(#50118) d@minator válasza prime_adam (#50117) üzenetére


d@minator
addikt

Memória kontakthiba okoz ilyen újraindulást. Ki kell venni és visszatenni, egyszerre egyet majd másikat. A táp viszont gyanúsabb főleg ha gagyi és/vagy régi. Ki kellene próbálni egy másik táppal első körben.

(#50119) olloczky válasza olloczky (#50074) üzenetére


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Most volt időm foglalkozni ezzel.

Csatolok pár képet a BIOS beállításokból. Már két pendrive-val próbáltam, azon belül is rufus-szal és windows media creation tool-lal. Jelenleg windows 10-et próbáltam, nem a 11-et.

Az eredmény ugyanaz, simán újraindul a gép, nem tölt be a telepítő.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Előre is köszönöm!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#50120) prime_adam válasza d@minator (#50118) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Egyelőre próbálgatom a slotokat és memóriákat, viszont kipróbáltam memória nélkül is kíváncsiságból. Nem tudom így kell-e lennie, de ugyanazt a hibát produkálja, tehát megy kicsit majd leáll (hangot nem ad ki és nincs led jelzés, de ez lehet alaplapi hiányosság).

A táp régebbi, de Seasonic. Sajnos garancia már nincs rá, mert erre 5 év volt.

Csere tápom sajnos nincs most, amivel kipróbálhatnám és kizárhatnám a tápot, mint hibaforrást. :(

[ Szerkesztve ]

(#50121) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Kipróbáltam mindkét memóriát minden slotban. Azt nem hiszem, hogy egyszerre mindkettő hibás, szóval kb. maradt a táp/alaplap/cpu, amit nem tudtam cserélni.

(#50122) Kabum911


Kabum911
csendes újonc

Sziasztok!

adott:
AMD Ryzen5 5600
Asus TUF B450M-PLUS GAMING II
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7800XT GAMING 16GB GDDR6
Kingston FURY Beast Black 32GB/3200MHz DDR-4
FSP 700W HYPER 80+ PRO700
win11
PC játéközbe ful random elmegy a kép és minden, újraindul se kékhalál semi totál random van hogy napokig nincs baja.
Ilyenkor hogyan lehet közelebb jutni a problémához ? :)

(#50123) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Adott egy régi, H77-es conf. Kis upgrade (procc, táp) után a következőket produkálja az új formációban, és sajnos immár a régiben is:

- a moboban csak cpu: három csippanás (AMI bios)
- a moboban cpu + 1 ram modul: a ventik felpörögnek, és ennyi. Nincs pittyenés, vagy más visszajelzés
- a moboban cpu + 2 ram: ventik felpörögnek (kb 3sec), majd leállnak, és ugyanez ismétlődik kb a végtelenségig

A ramok ugyanazok, amikkel korábban tökéletesen működött. Bios reset nem segített. valami használható 5let valakinek?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#50124) Ayg0 válasza Kabum911 (#50122) üzenetére


Ayg0
senior tag

"PC játéközbe ful random elmegy a kép..." VGA/GPU hibának tűnik. Bármilyen más, hibátlan VGA-val kellene hajtani a rendszert. Ha úgy nem csinálja, biztosan mehet gariba a 7800XT.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#50125) d@minator válasza Kabum911 (#50122) üzenetére


d@minator
addikt

Próbálj egy régi drivert 23.9.1

(#50126) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Ezzel a témával folytatnám itt. Válaszolva, az a helyzet, hogy nyáron mikor megvettem a használt 1660 supert, akkor alávetettem a gépem mindenféle test-nek. Leginkább VGA-t érintően, de CPU Z féle stressz tesztet is elvégeztem és hiba nélkül lefutott. (de ezt most lefuttatom újra)
Keresésem az érintett játék kapcsán indult és egyébként azt olvastam több helyen is, hogy (bizonyos konfigokon) unity/unreal engine-es játékok amik kiakasztják a rendszert és a fenti hibát okozzák. Ebben annyira nem láttam logikát, hogyha nem tökre egyezne az én hibámmal, akkor skippeltem is volna.

Játék kérdésre: adott játék, adott küldetési végén a summary ablak előtt. 10-ből 9szer fagy. De nagyon ritkán (1x), volt hogy játék közben fagyott a menüben. Azt, hogy adott pillanatban, vagy random helyen, már több felhasználó tapasztalatából vettem.

(#50127) dannyl válasza _stick_ (#50126) üzenetére


dannyl
addikt

Ne bocsátkozzunk feltevésekbe (mások tapasztalatai), mert félrevezető lehet. Ha csak 1 játék 1 pontján csinálja, próbáld meg a cpu+vga stresszt egyszerre, hogy kapjon a táp rendesen. Meglátjuk, mi lesz.

(#50128) _stick_ válasza dannyl (#50127) üzenetére


_stick_
őstag

Épp ez megy 40. perce OCCT power teszttel, hiba nélkül. :U

(#50129) _stick_ válasza _stick_ (#50128) üzenetére


_stick_
őstag

Lefutott az egy óra, szerencsére hiba nélkül. Felteszek a héten még 2-3 nagyobb gépigényű játékot és teszek velük is egy próbát.

(#50130) Icamingo


Icamingo
tag

Sziasztok!
775-ös konfig, xeon L5410, 2x2 gb ram. Gigabyte G31M alaplap. Apósomék használják, évekkel ezelőtt raktam össze nekik. Évekig hibátlanul működött, azonban pár hónapja YouTube videó közben minden előzmény és hibaüzenet nélkül újraindul a gép. Kicseréltem a tápot FSP 350w-osra, de ugyanazt csinálja. A hőfokok rendben vannak, múltkor átvittem a gépet magamhoz, újratettem a Windowst, ott kb. 5 órás Aida stressztesztet futtattam, de nem jelentkezett a hiba.
Terhelésnél nincs baj, korábban is futtattam többször náluk fél-1 órás stresszteszteket.
Ezt kb. naponta 1x csinálja.
Mi lehet a hiba?
Köszönöm

(#50131) FunPro válasza Icamingo (#50130) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem fut ki a gép a ramból?

Először én azt mondtam volna, hogy túlmelegszik a proci, de ezek szerint nem.
Aztán lehetne a táp is, de már azt is kiszűrted.

Az én gépem akkor indulgatott újra, amikor vittem a dark souls 3-at. Mindig amikor meghaltam, újraindult a gép. Kevés volt neki az akkori 8 giga ramom. Amint beleraktam még 8-at, a hibajelenség megszűnt.

Hozzáteszem, haverom gépe is megcsinálta ugyanezt. Neki is kevés volt a ram, viszont végül egy windows frissítés zavart be neki. Újrarakta a win 10-et, egyből kikapcsolta a frissítéseket, azóta sem indul újra.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#50132) Icamingo


Icamingo
tag

Eddig nem tapasztaltam olyat, hogy ha kevés a ram, akkor újraindul. Max belassul a gép.
De lehet a ramoknál kell keresni a hibát.
Lehet egy memtestet kéne futtatnom, majd kicserélni a ramot.
Remélem nem az alaplap vagy a proci a hibás.
Az alaplap amúgy 2 memória slotos, ddr2-esből nem nagyon van 4gb-os, hogy 2x4-et bele tudjak tenni.

[ Szerkesztve ]

(#50133) d@minator válasza Icamingo (#50132) üzenetére


d@minator
addikt

Kapcsold ki a böngészőben a hardveres gyorsítást (kivéve ha appot használ).

(#50134) Robbie73


Robbie73
újonc

Sziasztok!
A problémám a következő. Kb egy hete a gép bekapcsolásakor elindult magától a Windows PowerShell. Betölt, majd pár másodperc múlva eltűnik. Hogyan tudnám megoldani, hogy ne induljon automatikusan a rendszerrel? A feladatkezelő indításnál nincs jelen. A válaszokat előre is köszönöm!
Bevallom, kezd zavarni a dolog. :F

(#50135) d@minator válasza Robbie73 (#50134) üzenetére


d@minator
addikt

(#50136) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Egy Aida stressz tesztet meddig kell futtatni?
Van egy régi h61m-p31-es lapom benne egy 3470-essel. Mielőtt újra elkezdeném rendesen használni, jó lenne tudni van-e valami baja.

(#50137) ferkovics válasza olloczky (#50119) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Szia.Nem tudom megoldódót már a gond?Ha nem itt egy kép így csináld a Rufus-t
.

(#50139) prime_adam válasza prime_adam (#50117) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Lehetséges olyan, hogy valami az alaplap felől kihat magára a tápegységre?

Mert egyszerűen amit tapasztalok, arra nem találok logikus magyarázatot. Cserélgetem a ramokat és a slotokat (felváltva kombinálva) az alaplapban a régi táppal és a gép hol megy, hol újraindul 30 másodperc, hol 5 másodperc múlva. Erre rá lehetne vágni, hogy kontakt hiba.

De itt jön a csavar. Ha a csere táp van benne a gépben, akkor akármit csinálok a memóriával, nem jelentkezik a hiba :Y De az hogy lehetséges, hogy az alaplap/memória úgy kontakt hibás, hogy csak az egyik tápnál az? Ennek semmi értelme nincsen.

(#50140) dannyl válasza prime_adam (#50139) üzenetére


dannyl
addikt

Simán lehet szar a táp. Proci hűtő rendesen a helyén? Nem buherált a procival mostanában (lábak elhajlása)? Volt itt hasonló problémával egy srác ezer éve, vele barchobáztunk sokat, mire kiderült, hogy az alaplap behelyezésénél a távtartókat nem tette be (amiket be kell csavarni kis csavarok a házba, amin fekszik az alaplap), és így frankón összezárt valahol a lap, és ilyesmiket csinált. Szóval még egy próba lehet tenni, hogy asztalon összeállítani csak a lap+proci+ram triót a táppal. De a leírás alapján tápcsere, és ennyi.

(#50141) szenes85


szenes85
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Asus B460-Plus alaplapom. Eddig egy i3-10100F volt benne, de szerettem volna lecserélni egy i7-10700-asra!
A gép az elején nem akart bootolni a visszajelző ledek végig mentek a CPU és a RAM-nál, de megállt a VGA-nál és onnan semmi! Majd egy internetes találat alapján az alaplapot reseteltem, így már indul a gép, de csak a bios-ig! Mindent felismer a cserélt procit is, de sajnos nem tudom mit kellene beállítani, hogy rendesen induljon a gép, mert innentől minden mentés és újraindítás után a fentebb említett hibába ütközök és csak az alaplap reset után tudok újra a biosba belépni! A bios a legújabb!
Valaki tudna segíteni?
Köszönöm

(#50142) Grave_444 válasza szenes85 (#50141) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valószínűleg az alaplap visszaállt GPT (UEFI) boot prioritásra, neked pedig MBR (legacy) rendszer van az adattárolón, amiről a Windows indulna. Vagy fordítva.

(#50143) szenes85 válasza Grave_444 (#50142) üzenetére


szenes85
újonc

Köszönöm a tanácsot, de sajnos nem segített!

Nem tudom mi lehet a gond, de jelenleg vissza tettem az i3-ast, mert a gépre szükségem van. Egyből indult rendesen, még úgy is, hogy az alaplap több alkalommal is újra lett indítva! Majd még kutatok, mi lehet a gond és a megoldás! De szívesen fogadok segítséget továbbra is!

Köszönöm

(#50144) prime_adam válasza dannyl (#50140) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi!

Nem volt buherálás és minden jól be van szerelve, de állítólag koccant a padlóval és utána romlott el. Ma még kicsit cserélgetem a tápot, de ha továbbra is menni fog minden esetben az csere táppal, akkor megmondom, hogy szerezzen egy új tápot vagy méresse be egy szervizbe, ha biztosra szeretne menni, mert nem szívesen szedném atomjaira a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#50145) Grave_444 válasza szenes85 (#50143) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor amíg az I3 van bent frissítsd a biost a legújabbra.

(#50146) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
"A beteg"
Gigabyte GA-770T-D3L v1
AMD Athlon II X4 640
Kingmax 4GB DDR3-1600
Kingston 2GB DDR3-1333
GeForce GTX 580
2db SSD 4db HDD
Thermaltake Litepower 500w
Win10 x64 pro
Tudom tudom nagyon mehh konfig, de ezt tudtuk anno összetákolni. Minden szépen működött is, de valamiért már pár napja random win 10 bejelentkezésnél fogja magát, és újraindul a gép (Kernel power 41). De van hogy eljut addig, hogy meg lehet nyitni vele böngészőt, sőt volt hogy Aida64-et is el tudtam indítani, és lenyomni egy stabilitás tesztet. Ment is vagy 10 percet, majd resi. Azt feltételeztem, hogy a táp miatt, de nem gondolnám (kimértem üresjáratban átkötéssel, és kiadja a 12V,5V)
Proci hőfok max 100% terhelésnél 79° volt.
Probáltam, hogy nem az ssd-n lévő oprendszert indítom el, hanem az egyik HDD-n volt egy régebbi win10, de annál is ezt a jelenséget csinálta, random újraindult.
Kérnék egy kis tanácsot, hogy mivel szűkíthetném a hibakeresést?
:R

(#50147) d@minator válasza intuicio (#50146) üzenetére


d@minator
addikt

Volt előzmény? Belerúgtál, leejtetted, új eszköz, autózott, másik konnektor vagy új eszköz?
Újraindulást okozhat rossz meglazult beégett konnektor (230V) vagy hosszabbító, tápkábel, esetleg nincs bedugva. Ellenőrzés, szemrevételezés.
Okozhatja kilazult vagy rossz memória. Egyszerre csak egy legyen mindig másik slotban. Aztán a másik. Kihúzod bedugod legyen kontakt.
Táp, tápellátás. Javasolt a gép szétszedése, újbóli összerakás, legjobb ha házon kívül. 12V stb. tápcsatlakozó ellenőrzés nagyítóval.
A HDD-t indítottad SSD-t kivetted? Ellenőrizd öket friss HD Sentinel-lel.
Lehet táp is nem tudom az még a jó FSP belsős vagy az utána következő gagyi belsősök egyike. Nyilván cseretáp.
Lehet alaplap. Nyilván csere.

(#50148) intuicio válasza d@minator (#50147) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nem volt semmi előzménye a dolognak. Minden ugyanúgy volt használva, ahogy régen, mikor működött. Hosszabbító, nem gondolom hogy rossz lenne, arról megy pár dolog még, ami működik azóta is.
Másik tápegységgel is próbáltam "volna" ha lett volna rajta 4+3pin a vga-nak, hogy tápot tudjak adni, de nem volt rajta. Az alaplapon meg nincs video kimenet, csak a vga-n.
Ezért is mértem ki műszerrel, hogy megtudjam kijönnek e a megfelelő feszek. De jónak minősítettem.
Természetesen kipróbáltam úgy is, hogy mindent lehúztam, és csak az oprendszeres ssd-t hagytam bekötve, de akkor is random restart.
Kernel power 41 hibakód az gondolom tápbaj, de nem 100% hogy tápegység... Lehet cpu is. De azt nem tudom csak úgy letesztelni, mert nincs csere donor...
Most az ugye hogy minden alkatrészből vegyek egy cserét, az meg nem állja meg a helyét.
Lehet táp is nem tudom az még a jó FSP belsős vagy az utána következő gagyi belsősök egyike
Ezt honnan lehet kideríteni?

(#50149) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Sziasztok!

-Asus Tuf B660M Plus D4
-Intel i5-12400F
-SSD1: WD SN550 1TB Pcl 3
-SSD2: Kingston KC3000 1TB Pcl 4
-Corsair LPX 3600Mhz CL18 32Gb
-Zotac Trinity 3080
-Kolink Citadel Mesh

A gépet sokáig csak az SSD1-el használtam, ezért a plusz tárhely miatt rendeltem bele egy másikat. A gép az új SSD előtt tökéletesen üzemelt. Amióta beszereltem az SSD2-t a helyére, a rendszer nem bootol fel. Pár perc black screen után safe modeban elindul, majd továbblépve a biosba kétszer rákattintva a boot optionsben lévő az SSD1-re telepített Windows-ra a rendszer feláll, és hibátlanul üzemel a következő leállításig, vagy újraindításig. Utána megy minden előlről. A bios érzékeli az új ssd-t, sőt azt fel is tudtam partícionálni a rendszeren belül. Gondoltam csak egy reinstall kell neki, hiba volt. Töröltem a windowst, minden partíciót beállítottam megfelelően, kiválasztottam, hogy mostmár az új SSD-re akarom telepíteni a rendszert, és a telepítés sikeresen le is futott, ám olyankor újraindul a rendszer, és a black screen hiba miatt a windows nem tudja befejezeni a telepítést rendesen, ezért ha ki is választom a bootban, hibával elszáll, és újra black screen.

Valakinek bármi ötlet? :(

"It always seems impossible until it's done."

(#50150) prime_adam válasza dannyl (#50140) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Feladtam, ma és tegnap este is minden hiba nélkül megy a régi táppal, pedig mindent mozgattam, cserélgettem. Végül visszaadom ahogy van, aztán kiderül, mert így nem szeretnék senkit táp vagy alaplap cserére biztatni. De még csak a szakszervizt se tudom ajánlani neki, mert ha most nincs semmi hiba, akkor gondolom ők se fognak tudni sok mindent csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.