Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) babcehh válasza babcehh (#50599) üzenetére

Lefutott 1,5 óra aida felső 4+videókártya, mellette párhuzamosan memtest. Ezen a teszten sem hasalt el a gép.

jokeph: Addig nem szeretnék hardvereket cserélgetni, amíg biztosan nincsen kizárva minden más opció. :D

(#50602) Angie™ válasza babcehh (#50601) üzenetére


Angie™
addikt

Oké, ez szuper hír. Ez most 4rammal volt vagy kettővel? ANTA is mehet 2-3 kört.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50603) babcehh válasza Angie™ (#50602) üzenetére

A teszt 4 rammal volt, most futott le az ANTA is. Az sem dobott semmi hibát, ugyan úgy 4 rammal.

Saját értelmezésemben:
Proci kizárva (Aida stress testen átmegy)
Ram kizárva (Anta, aida hiba nélkül)
Videókártya kizárva (Bármennyit bármilyen teszten elmegy)
Táp kizárva (ment 1,5 órát a cpu+gpu stress)

[ Szerkesztve ]

(#50604) Richard! válasza babcehh (#50603) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Húzd le az alaplapról a tápot és nézd meg csatik végét. Nekem ott volt fekete/kormos a kisebbik tápcsati. Tápcsere után megszűnt a problémám.
Hátha itt is az okozza ezt az anomáliát.
Szintén random újraindulásaim voltak, bár fagyások nem...
Egy megnézést megérhet :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50605) Angie™ válasza babcehh (#50603) üzenetére


Angie™
addikt

Szuper.
Következő lépésként meg kellene nézni, hogy nem-e esetleg a VGA felfűti a RAM-ot. Hwinfo progival monitoroznám, anta és furmark együttes kombóval, max fél óra elég és figyelném, hogyan alakul a ram hőmérséklet
Vagy, kezdj el játszani de tegyél egy 12-es ventit a ram elé

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50606) babcehh válasza Angie™ (#50605) üzenetére

Köszi, azt logoltam közben, abból visszanézve a maximum 64,6 fok volt, sehol sem találtam semmilyen kiugró értéket, illetve ez a 64,6-ot sem gondolnám hibaforrásnak. Ez ugye a cpu+videókártya+memtest közben, játék közben 60 alatt van végig.
Airflow van bőven a házban, 9db 12cm-es noctua van berakva.

Richard!: Köszönöm a tippet, holnap mindenképp megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#50607) babcehh válasza babcehh (#50606) üzenetére

Legutóbbi fagyásnál cpu/videókártya adatok:
Ezt a 260W-t és 88W-t nem tartom soknak, viszont érdekes, hogy kisebb gépigényű játékoknál egyáltalán nem fagy ki a gép.

(#50608) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Van egy ASRock b450m hdv 4.0 lapom,2 X8 GB ddr4-es Gskill rammal 3000mhz-es.
Hó elején vettem ebbe a konfigba egy Ryzen 5 2600-at ,akkor jött ki először a 16gb-bol 7,93-at lát a Windows probléma , addig baxakodtam vele ,hogy magához tért.
Ma vettem egy jobb hűtőt a procira felrakom rá indítom a gépet és mi történik,hát 16 GB -bol 7,93-at lát a windows :W
Ilyenkor most mijapötsöm van? :F

Tiszta hülye aki nem normális

(#50609) Angie™ válasza babcehh (#50606) üzenetére


Angie™
addikt

A DDR5 43-44 C-tól már hibázhat bizonyos értékeken. A DDR4-re most nem akarok butaságot írni, nem tudom pontosan hol van a határ, biztosan fentebb.. Ezt Fudi jobban tudja, talán benéz..

#50607
A VGA tápcsatlakozója külön ágakon van, vagy egy vezetékről van két csatlakozó is használva?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50610) babcehh válasza Angie™ (#50609) üzenetére

Ahogy olvastam, ddr4 többet bír, bár ebben én sem vagyok biztos. Három 6+2 van a kártyán, mindhárom külön-külön ágról van.

(#50611) Angie™ válasza babcehh (#50610) üzenetére


Angie™
addikt

Próbáld már ki, hogy odaraksz egy ventit a RAM-ok elé, most már annyi mindent megnéztél, ezen már nem múlik semmi. És úgy nézd meg a játékokat amik eddig kiléptek, fagytak.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50612) babcehh válasza Angie™ (#50611) üzenetére

Köszi, egyelőre akkor odarakom a ventillátort, aztán meglátjuk, hogy visszatér-e a probléma.

(#50613) d@minator válasza LaciMc82 (#50608) üzenetére


d@minator
addikt

Windows keresőbe írd be msconfig vagy rendszerkonfiguráció.
Rendszerindítás/Speciális szolgáltatások itt a Maximális memória mellé tegyél pipát.

(#50614) LaciMc82 válasza d@minator (#50613) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ez már megtörtént de semmi eredmény,sőt előjött az a probléma is hogy kipróbáltam a ramokat külön is és ha a dimm a2-es sportba pakolok be belőlük akkor csak hármat pl sípoló a gép és nem csinál semmit.
És érdekes mert a BIOS a rendszer diagnosztikai programok is látják a 16 GB ramot csak a Windows fékezi.

Tiszta hülye aki nem normális

(#50615) d@minator válasza LaciMc82 (#50614) üzenetére


d@minator
addikt

Tehát a1-ben mennek de a2-ben egyesével sem megy és ha a1 és a2 foglalt akkor sem megy.
Akkor a RAM-ok jó, a foglalat rossz vagy nem érintkezik a modul, az alaplap sérült a proci közelében vagy a proci nincs a helyén esetleg a foglalatba vagy lábakra paszta került vagy rossz a proci vagy nagyon új a BIOS a Pinnacle procihoz.

(#50616) tserrof77 válasza LaciMc82 (#50614) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha egyesével rakod be, akkor mindegyik működik külön?

Ha igen, gyanítható ramvezérlő hiba. Nemrég egy foglalathibás 9.gen i5 járt pl így, a 2*8GB helyett kapott 1*16GB-ot. De Nálad esélyes, a hogy a proci ramvezérlője szórakozik. De ha pl induláskor látja is a gép, de win alatt kékhalál, akkor tönkre ment a ram. Karácsony előtt hasonló szívás volt egy gyári ramkittel, ott is ugyanez volt, bios-ban megvolt a 16GB, de win alatt random kékhalál, meg csak 8-at látott. Egyesével indítva oké volt, de pl memtest-tel kiderült, hogy az egyik kuka. Mehetett vissza gariba a kit.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50617) LaciMc82 válasza d@minator (#50615) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

7.40 volt fent már azzal is csinálta igaz raktam rá teljesen frisset is és azzal is.

Tiszta hülye aki nem normális

(#50618) KROK640 válasza LaciMc82 (#50608) üzenetére


KROK640
veterán

IGP-t használod vagy dedikált VGA van?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50619) LaciMc82 válasza tserrof77 (#50616) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Így a legegyszerűbb megmutatni szerintem a gondom.
[link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#50620) LaciMc82 válasza KROK640 (#50618) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ryzen 5 2600 a proci abban abban még nincs VGA .

Tiszta hülye aki nem normális

(#50621) Csorbi válasza LaciMc82 (#50619) üzenetére


Csorbi
addikt

A linket javítsd ki.

(#50622) tserrof77 válasza LaciMc82 (#50619) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel a külső slotban mind a kettő szar, a belsőben meg jó, így jó eséllyel a ramok jók. A proci memória vezérlője lesz a ludas. Ezért kezeli a win csak az egyik modult.

Javaslok még egy Prime95 tesztet, hogy nem maghibás-e még pluszban a proci. :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50623) LaciMc82 válasza tserrof77 (#50622) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

És a slot nem romolhatott el?
Az jobb lenne mert lap még garis a proci meg a koránál fogva nem :O
Ennél a Prime 95-nél mit kell indítani melyik tesztet?

Tiszta hülye aki nem normális

(#50624) babcehh válasza Angie™ (#50611) üzenetére

Kipróbáltam, ugyanúgy újraindult. :/

Ram egyébként nyitott oldallal 45 fok körül tetőzött, ventillátorral (1 szobai bisz ventillátort raktam elé :D) 40-41 fok körül volt.
SAM-ot is kikapcsoltam még az újraindulás előtt, hátha az okozhatta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#50625) Angie™ válasza babcehh (#50624) üzenetére


Angie™
addikt

A proci nincs tuningolva igaz?
Y-cruncher/VST vagy VT3 tesztet használtál valaha?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50626) babcehh válasza Angie™ (#50625) üzenetére

Semmi sincsen tuningolva, minden full alap beállításokon, CPPC van egyedül bekapcsolva.

Ezekről a tesztekről még nem is hallottam eddig :D

(#50627) Rowon válasza babcehh (#50626) üzenetére


Rowon
veterán

Nem valószínű, hogy segíteni fog, de egy próbát megér. Ryzen processzoroknál okozott fagyást Linux alatt korábban, ha a C-states be volt kapcsolva az UEFI-ben. Te biztosan Windowson játszol, mindenesetre meg lehetne próbálni ezt is kikapcsolni, hátha segít.

Szerk.: [link] [link]

In the bios, Advanced menu, CPU configuration, scroll to bottom, CPU Power Management, CPU C-States, Disable.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50628) babcehh válasza Rowon (#50627) üzenetére

Köszönöm az újabb tippet, kipróbálom :R .

(#50629) Angie™ válasza babcehh (#50626) üzenetére


Angie™
addikt

A 1000% -os stabil rendszer megállapításához ez kiváló program, de javasolni nem javasolhatom, csak saját felelősségre, mert tud cput degradalni

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50630) tserrof77 válasza LaciMc82 (#50623) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hát... kérj kölcsön 2 egyforma ramot valakitől, és próbáld azzal meg. De ahogy írtad, a cpu csere után kezdte a hülyéskedést, így nekem a proci "hiba" a befutó :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50631) Essejó válasza LaciMc82 (#50617) üzenetére


Essejó
veterán

Biztosan jó bios van rajta? Hasonló lapom van, csak 1600x procival. Néztem hogy ha procit cserélnék mit kell állítani, és elvesztem a bőség zavarában, annyiféle bios volt más más procikhoz. El is napoltam a dolgot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50632) LaciMc82 válasza Essejó (#50631) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

7.40 volt alapból most tettem rá teljesen frisset.
Most van nálam egy proci megnézem azzal mit csinál a szerkezet .

Tiszta hülye aki nem normális

(#50633) Essejó válasza LaciMc82 (#50632) üzenetére


Essejó
veterán

Nem a számát mondtam.
Ami nekem az 1600x-hez jó az nem biztos hogy a Ryzen 5 2600x-hez is jó lenne. Nem emlékezek konkrétan mert vagy 2 éve néztem, de volt egy rakás proci, és mellette listázva a hozzávaló bios.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50634) LaciMc82 válasza Essejó (#50633) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Aztán azt honnan szedje elő az ember.
Veszek lapot megnézem melyik biostól támogatja az adott procit ennyi. :Y

Tiszta hülye aki nem normális

(#50635) babcehh válasza Angie™ (#50629) üzenetére

Holnap érkezik egy Thermaltake 1550W Titán táp, azzal folytatom tovább a teszteltést. Addig nem állítgatok szerintem semmit. Ha ezzel a táppal is fenn áll a probléma, akkor legalább a táp biztosan kihúzva a hibalistáról :D.

Rowon: sajnos a C-states sem segített az újraindulásokon.

(#50636) Angie™ válasza babcehh (#50635) üzenetére


Angie™
addikt

Nagyon kíváncsi leszek.. Mert nekem 2 gyanus játékos van a pályán. Egyik a táp, másik a négy ram. Az én véleményem az, hogy egy gép akkor tekinthető stabilnak, ha aida 4 pipás, TM5/Anta legalább 4 kör és Y/VST 30-40 percet fut hiba nélkül. Amíg ezek nincsenek meg addig terhelésre bármi előfordulhat és akkor még nem vettük ide a RAM hőmérsékletet.

Sokan/sokféleképpen gondolják a stabilítástesztet, nekem ez vált be, saját tapasztalatból mondom, de szeretném ismét kiemelni, hogy a VST tesztet senkinek nem javaslom.

Reméljük a táp megoldja a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50637) LaciMc82 válasza tserrof77 (#50630) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Nah másik proci be,haladuuunk egyre több ramot lát a rendszer :C :DD

Tiszta hülye aki nem normális

(#50638) LaciMc82 válasza LaciMc82 (#50637) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

De msconfig mokazas után már ez is elmúlt ,teljes 16 GB elérhető.

Tiszta hülye aki nem normális

(#50639) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Sziasztok.

Adott egy számítógép, és egy anomália.

Dolgozunk rajta, utána bekapcsolás után 10-15 percre néhány felületen (Outlook, fájlkezelő, néha Word stb.) a monitor felső részén egy csík látható. Ez a csík nem tüntethető el sehogyan, nem lehet így bezárni sem őket. Gondolom ez szoftveres probléma, mert az asztalnál semmi problémát nem észlelünk. Windows frissítve többször pedig.

Csatolok róla egy képet:

Mi lenne a megoldás szerintetek?

u wanted, i got it \o/

(#50640) Csorbi válasza WATERDACA (#50639) üzenetére


Csorbi
addikt

A Win11-es topicban küldtem rá egy lehetséges megoldást. (Már ha itt épp segíteni fog)

(#50641) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Fiam gépnén kikapcsoltunk mindent ami indulaskor elindul. Ez hiba volt tudom. Most nem tud belépni mert kiirja, hogy Valami történt PIN kod nem elérhető. Sehova tovabb. Van megoldás ujratelepitesen kívül?

F.K.T.

(#50642) Csorbi válasza psg5 (#50641) üzenetére


Csorbi
addikt

Csökkentett módban elindul?
Ha igen, próbáljatok abban egy rendszervisszaállítást csinálni.
Ha megkérdezhetem, mi motiválta ezt a műveletet?

[ Szerkesztve ]

(#50643) psg5 válasza Csorbi (#50642) üzenetére


psg5
veterán

Nem tudjuk csokkentettben inditani. Nem ajanlja fel. ASRock B560 Pro4. Csak Del, F6, F11, F2 ajanl felm mivel lehetne gyorsbillentyuvel csokkentetben inditani?

A motiváció csupán az volt hogy rengeteg program indult automatikusan es a bekapcsolás nagyon sokáig tartott.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#50644) psg5 válasza Csorbi (#50642) üzenetére


psg5
veterán

Sikerült csokkentetben de nincs beállítva rendszer visszaállítási pont...

F.K.T.

(#50645) Csorbi válasza psg5 (#50644) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor gyakoroljátok az újratelepítést. :D
Cserébe, ha valamit nem akartok hogy elinduljon, akkor azt adott program beállításaiban kell beállítani (vagy fel sem kell telepíteni ha ennyire nincs rá szükség...).
El nem tudom képzelni mit sz.rtatok el ennyire... :o

(#50646) babcehh válasza babcehh (#50635) üzenetére

A tápos teszt elmarad, mivel akitől vettem aprón a tápot, elfelejtette közölni, hogy nem járnak hozzá a saját kábelei, annak ellenére, hogy rákérdeztem :W

Cserébe időközben bekerült még 1 noctua venntillátor, a jobb air flow érdekében.

(#50647) jokeph válasza Csorbi (#50645) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy ki kell lőni msconfig-ból, utólag. :)

#50648Csorbi: igen, de utólag azért nem rossz megoldás, illetve hibaszűrésnek sem utolsó.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50648) Csorbi válasza jokeph (#50647) üzenetére


Csorbi
addikt

Az a szakbarbárabbik megoldás...

(#50649) ityam válasza WATERDACA (#50639) üzenetére


ityam
senior tag

CTRL+WIN+SHIFT+B kombó megoldja szerintem.
tünetileg.végleges jót nem tudok rá

[ Szerkesztve ]

(#50650) psg5 válasza Csorbi (#50645) üzenetére


psg5
veterán

Jogos a kritika. Köszönöm a segítséget is. Ujratelepitettuk csokkentett moddal, most jobb mint volt :)

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.