Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) stackone válasza palfitom (#50249) üzenetére


stackone
csendes tag

Igen, ugyanabban vannak amiben voltak és az a 2. és 4. ahogy a manual is mondja.
Ja és azt kihagytam, hogy ki sem szedtem őket a slotokból takarítás alatt. Már csak akkor szedtem ki őket amikor nem adott képet a gép, egész addig érintetlenül hagytam.

[ Szerkesztve ]

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#50252) codec válasza stackone (#50251) üzenetére


codec
senior tag

Csinálj egy cmos resetet, és szerintem menni fog minden.
Ramot, lapot, cpu-t nem fog neked senki gariztatni, mert nem megy rajt a tuning.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50253) tboj válasza tboj (#50246) üzenetére


tboj
tag

Egyelőre úgy döntöttem az alaplap megy vissza elállással, és rendeltem helyette egy másikat, talán hétfőn ki is hozzák. Remélhetőleg ezzel a probléma megoldódik, ha mégsem, akkor majd még írok ide. :D

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50254) Paligyerek


Paligyerek
újonc

Sziasztok, kicsit érdekes a történet, Svájcban élek és az egyik ismerősöm talált egy pc-t kirakva az út szélére, én vettem a bátorságot és megvettem tőle, mivel láttam benne potenciált😁 ezek a specifikációk:
Alaplap: X570-A-Pro,
CPU: Ryzen 9 3900x
Ram: 2x16Gb Corsair Vengeance 3200mhz Rgb
PSU: Corsair RM850X
SSD: Samsung 970 EVO 1TB
Videokartya nem volt benne, igy azt vettem itt hardverapron egy 5700XT-t szoval az nem lehet gond.
Most raktam ra uj windowst tegnap este, eddig ubuntu volt rajta, formaztam is, de valamiert csak kb 300gb tarhelyet eszlel. Nem is ez a problema, hanem random idokozonkent unrainditja magat, fekete kep nem allnak le sem a ventillatorok, vilagitasom sem mennek el.
VGA drivert sem tudtam felrakni, mert mire vegehez ert kikapcsol, esetleg valami tipp? :F

(#50255) Csorbi válasza Paligyerek (#50254) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem formázni kellett volna, hanem partícionálni. A kettő nagyon nem ugyanaz.
A restartolásokat millió dolog okozhatja, a hardverek (főleg alaplap, táp) tesztelése és műszeres mérése segíthet, de ez otthon nehezen kivitelezhető, szervizt javasolnék.

(#50256) thebigK


thebigK
addikt

Sziasztok, segitseg kellene
csereltem lapot, procit, ramot, innen aprorol jott minden, azota nem ad képet a gep bekapcsolas utan, se alaplapi, se dedikalt vgan. Bekapcsol, ventillatorok mennek, es ennyi. Kb fel perc mulva kikapcsol es ujraindul. Giga h310m h 2.0, i5 9400f (elvileg f14 a bios a lapon ami kezeli ezt a procit igy), 2x8gb corsair vengeance lpx (masik ramokkal is probaltam, ugyanez, masik tappal detto, lapot procit egyelore nem tudtam masikat nezni)

[ Szerkesztve ]

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#50257) Csorbi válasza thebigK (#50256) üzenetére


Csorbi
addikt

Márpedig ez anélkül nem derül ki, ha Te akarod tesztelni. Vagy marad a szerviz.

(#50258) Graphics válasza thebigK (#50256) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az elvileg sajnos kevés lesz.

Kellene keresni egy olyan procit próbaképp, ami passzol az első BIOS-okhoz.

9400F-nak volt 3 revíziója, de mindháromhoz biztos F11 vagy feletti BIOS fog kelleni.

Szerezz valahonnan egy olcsó G-s procit bele, ami F2-eshez is jó. 5-8 ezer körül már vannak, vagy kölcsön valakitől.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50259) thebigK válasza Graphics (#50258) üzenetére


thebigK
addikt

Az elado szerint van rajt f14, holnap megnezem masik lappal, masik procival. Viszont egy elferdult labat, vagy inkabb kettot lattam a foglalaton, az okozhatja?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#50260) Graphics válasza thebigK (#50259) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát, ez innen Tippmix. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50261) thebigK válasza Graphics (#50260) üzenetére


thebigK
addikt

Igen, sajnos tudom :F

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#50262) Csorbi válasza thebigK (#50259) üzenetére


Csorbi
addikt

99% hogy igen.
Reklamáció?

(#50263) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Ma 2óra játék után elment a kép a monitorról és azt irta nem kap jelet, fekete képernyő és csak a restart segített, az eszközkezelőben le volt tiltva a VGA, próbáltam már töbször újratenni a Driver de játék menüből messzebre még azóta nem jutottam, több játékkal is hasonló a helyzet, gondolom a VGA a ludas. Videók és filmek még lejátszhatóak.

(#50264) stackone válasza codec (#50252) üzenetére


stackone
csendes tag

Köszönöm szépen!
Megcsináltam! Kivettem az akksit, 5 perc pihi, vissza. Azóta működik megint az XMP!
Ezer hálám! :DD

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#50265) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok!
Játék módhoz próbáltam hozzá adni Xbox-os játékokat windows 10-en (pl: Forza Horizon 5) és ezt írja ki:

Hogy/hol tudnék engedélyt adni magamnak, hogy hozzá adhassak játékokat?
Epic-es és Steam-es játékokkal nincs gond, azokat simán hozzá adja :)

(#50266) Gercsa


Gercsa
senior tag

Üdv

Valakinek van valami tippje mit lehet tenni ilyenkor?

Délelőtt még ment a gépem (pár éve megy módosítatlanul)

Ma délután bekapcsoltam és valamiért a bios kezelőfelülete fogad.
Nem kapok semmi hibaüzenetet, a bios sem jelez semmit, legalábbis én nem látom nyomát.

Ha kilépek, újraindul és megint a bios jön be. És ennyi, végtelen ciklus.

(Hozzáteszem ez az MSI click bios vagy mi, nekem átláthatatlan)

Amit kihámoztam a biosból, hogy látja a 2 SSD-t és a 2 HDD-t ami a gépben van, látja minndkét 16GB-os memóriamodult, Proci órajel, hőmérséklet stb szintén monitorozható, látató, gondolom a VGA-t is látja, hiszen jön róla a kép.

Egy dolgot tudtam kipróbálni, hogy hátha a billentyűzet hülyít, kihúztam és úgy is indítottam a gépet, de ugyanúgy a bios fogad, nincs változás.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#50267) Top cat válasza Gercsa (#50266) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy lemerült a cirmos elem.

Ha a Boot menüben kiválasztod a rendszer meghajtót, ( valamelyik F billentyű) úgy elindul?

(#50268) codec válasza Gercsa (#50266) üzenetére


codec
senior tag

Ha nem elem hiba, sérült bios fájl lehet, frissíteni kellene egy új verzióra.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50269) patyil válasza Watto1991 (#50233) üzenetére


patyil
tag

Szia, megoldódott a problémád?

Én is ezzel a Kernel-Power 41 hibakóddal küzdök. (r5500, Asrock B550Itx, Gskill Tridentz 2x8gb, illetve egy referencia 5700)
Stress teszt alatt stabil a gép, és néha egész nap megy error nélkül, de league of legends alatt pl engem is már többször kirakott, játék crashtől kezdve a kékhalálig különböző tünetekkel, illetve produkált már a játéktól függetlenül is crasheket.
Próbálok mindent kipróbálni mielőtt egy új tápra próbálnám a konfigot, mert én még mindig szoftveres hibára gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#50270) d@minator válasza patyil (#50269) üzenetére


d@minator
addikt

Ha más játék nem crashel akkor a LoL-ban van a hiba. Ezeket megpróbálhatod de nem hiszem, hogy segít: [link]

(#50271) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy HP 255 G7 laptop Windows 11 el, 9GB RAM al, 256GB m.2 SSD vel.

A probléma az, hogy akár hogy csűröm csavarom az energia és egyéb beállításokat, a gép nem akar elaludni.
Ha manuálisan altatnám, akkor pár pillanat kijelző kikapcs után állandó log in screen fogad.

Maximum amit elértem az az, hogy a kijelző kikapcsol de sleep mód biztosan nem aktíválódik.

Mi lehet a probléma? Tuti én bénázok valamit, de majd ezt ti elmondjátok. :R

Köszönöm előre is!

(#50272) Csorbi válasza Kingcold (#50271) üzenetére


Csorbi
addikt

A 9 GB RAM lesz a gond. :DDD
Ilyenkor kell a jó öreg parancssor, és a powercfg parancs, itt találod a részletes leírást, ezekkel lehet lekérdezni, játszani.
Fontos, hogy erősen ajánlott a gép up-to-date tartása, azaz BIOS és a HP oldalán lévő driverek a létező legfrissebbek legyenek, illetve érdemes átnézni van-e olyan program a gépen amiben esetleg beállítottad korábban (és azóta elfelejtetted) hogy ne menjen alvóba a gép.
Windows eseménynaplót is érdemes átnézni.

(#50273) tboj válasza tboj (#50253) üzenetére


tboj
tag

No, megkaptam az új alaplapot. Azzal már pöccre ment szépen minden, ahogy kell neki, szóval tényleg az alaplap volt hibás.

Köszi még egyszer mindenkinek, aki próbált segíteni!

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50274) Hardanayro


Hardanayro
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Alianware Aurora R4 PC
Ő egy pajta lelet és nem volt rendesen felrakva az oldala.
Amikor megtaláltam elég sok vezeték egérrágta volt benne ezek leginkább a ledek és a tetején található elektromos szellőzőrostélyok kábelei voltak.
Ezeket megforrasztgattam és most működnek is világítanak stb mozog elektromosan a tetején található szellőzőrostély stb.
Ebben egy LGA 1366 foglalattal rendelkező alaplap található és a vízhűtés leszerelve egy I7 950-es procit találtam benne nem tudom ez lehet e a hiba mert sztem nem ez lehet a gyári vagy nem tom ahogy keresgéltem a neten 3. Szériás I7-esekkel voltak szerelve
Na de ez hosszúra sikeredett a lényeg, hogy a bekapcsológombról nem indul a pc sajnos csak a tápon található gombot folyamatosan byomvatartva kapcsol be és képet nem ad szegényem ha valakinek bármilyen ötlete van esetleg, hogy merre kutakodjak még azt megköszönném
Előre is köszönök minent!

(#50275) Csorbi válasza Hardanayro (#50274) üzenetére


Csorbi
addikt

Keress egy kukát. Szarból nem lehet várat építeni, de tényleg. Csodát ne várj, ezt tokától bokáig át kellene nézetni és sokkal többe kerülne a leves mint a hús. Engedd el, főleg ha egyáltalán nem értesz hozzá.

(#50276) Graphics válasza Hardanayro (#50274) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy másik táppal próbáld meg :)

Itt kezdeném, utána lehet továbbmenni.

Aztán ha nincs benne VGA az nem ártana, mert ebben a prociban nincs.

Én nem dobnám kukába ettől függetlenül... Fura egy tanács.
Én is örömöm lelem régi gépek kipróbálásában, ez pedig nem annyira tömegcucc.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50277) Hardanayro válasza Graphics (#50276) üzenetére


Hardanayro
csendes tag

Köszi a kedves választ! Én is így vagyok vele megpróbálom a tápot mégegyszer köszi

(#50278) KROK640 válasza Paligyerek (#50254) üzenetére


KROK640
veterán

Nagyon durva kis gép.
Lehet, hogy nem volt kedvük hibát keresni? :Y
Másik táppal próbálnám meg először

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50279) Graphics válasza KROK640 (#50278) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az kemény, hogy ilyet kiraknak csak úgy. Kemény.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50280) KROK640 válasza Graphics (#50279) üzenetére


KROK640
veterán

Igen. De errefelé (én Bregenzben vagyok a Svájci határ mellett) is meglepően sok használható dolgot kiraknak. Azért ennyire durva cuccokat még nem láttam

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50281) Graphics válasza KROK640 (#50280) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy magamfajta "Rókának" ez szívfajdító tudat. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50282) Gergő.632


Gergő.632
újonc

Sziasztok ! Egy olyan problémám van, hogy bármi olyan játék, amihez nem kell wifi, (és a gépem elbirja) azzal semmi gond nincsen, ahogy viszont egy wifis játékról van szó amit szintén elvinné a gépem az akad, először a wifi stickre gondoltam ami részben be is jött, mert a régivel egyaltalán nem, viszont az újonnan beszerzett stickkel már birja igaz 1-2 körig, ez is változó, utána jön a fagyás. A töltéssel régebben sem volt semmi mert 50 MBittel töltött, a mostanival ez már 250 MBit lett.
A gép önmagában nem egy erőmű de nem kéne szaggasson mivel 1-2 éve nem volt vele ilyen gond.A főbb specifikációk : I5 6500, gtx 1060 6gb, 12gb ram és ehhez egy 500W-os noname táp. A segitséget előre köszönöm.

(#50283) Csorbi válasza Gergő.632 (#50282) üzenetére


Csorbi
addikt

Hm, a lényegi infók kb. 80%-a hiányzik. Mi az hogy wifis játék? :D
Milyen alaplap, milyen stick, hová van dugva az alaplapon, miben tapasztalod hogy szaggat: kevés az fps, vagy sz.r a ping? Mi a játék neve, eredeti megvett, ingyenes vagy lopo....khm virágbolti? Milyen internetszolgáltató, milyen router, nincs-e dupla NAT és a legfontosabb: LAN kábelen is tesztelted-e?

(#50284) palfitom válasza Csorbi (#50283) üzenetére


palfitom
félisten

:))

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#50285) d@minator válasza Gergő.632 (#50282) üzenetére


d@minator
addikt

Lehet a wi-fi routered gagyi, elromlott vagy a tápja (adaptere) haldoklik. Tedd fel a kérdésed itt is: [link]
#50283Csorbi: És az sem mindegy, hogy a szomszédból jön e a wifi. :D

[ Szerkesztve ]

(#50286) Rowon válasza Gergő.632 (#50282) üzenetére


Rowon
veterán

500W noname tápod cseréld. Nem ez fogja megoldani a jelenlegi problémádat, de valószínűleg meg fog előzni egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50290) Gergő.632 válasza Csorbi (#50283) üzenetére


Gergő.632
újonc

Szia ! Úgy értem multis játék, és nem nem lopott, steamen vettem, amúgy a rainbow six siege nevezetű játékról van szó jelen pillanatban, hozzá teszem más játéknál nem jellemző a szaggatás csak nagy ritkán. Sajnos nem tudom megmondani hogy miben nyilvánul meg, egyszer csak jel nélkül elkezd szaggatni ilyen 5-10 mp-re majd újraindítom a játékot és már működik is majd 2 kör letelik megint szaggat. Hozzá teszem, hogy a feladatkezelőben az energiafogyasztása a cpu-nak a gpu-nak óriási szokott lenni, tehát írja, hogy nagyon magas. ASUS H110M-A/M.2 Alaplap ha minden igaz. Mercusys AC650es sticket használok most. Telekom a szolgáltató, router, meg amit hoztak. Egyelőre nem volt lannal kipróbálva, mert nem értem akkor tölteni miért tud hibátlanul ?
Kétlem a router gondot már olyan szempontból, hogy bár gondolom a szolgáltató gagyi minőséget ad routerből, de vagy 1 éve vagyunk náluk.

[ Szerkesztve ]

(#50291) Csorbi válasza Gergő.632 (#50290) üzenetére


Csorbi
addikt

Kezdd el monitorozni a háttérben a hőfokokat (CPU, GPU) illetve az FPS-t és a sávszélességet, pinget is. Ki fog derülni mi történik ilyenkor valójában.

(#50294) Gergő.632


Gergő.632
újonc

Ping mikor szaggat a játék felmegy a stabil 10-20 ról akár 800 +-ig. Különféle speedtestek állitása szerint 6-7-es pingem van letöltés 250MBit feltöltés 260MBit. Nem szokott felmelegedni egyik sem, normális játék közbeni hőfokon van.

(#50295) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A virágbolti monológot töröltem. Nem ide való!

(#50296) d@minator válasza Gergő.632 (#50294) üzenetére


d@minator
addikt

Olvasd át ezeket: [link] [link]

(#50297) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy msi rd480 neo2 alaplap. Nem mai db már. Win10 -et szeretnék rárakni. Viszont nem látja az ssd-t a telepítő. A BIOS ban meg vannak az eszközök. Sata drivert nem igazán találtam hozzá, igaz ettől még lehet hogy létezik. Valakinek ötlet? Köszönöm előre is. :R

(#50298) jokeph válasza Mufanatic (#50297) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Hát, max 4 GB RAM-ot tud hajtani a lap, ez eléggé szükös tud lenni W10-nél.
A W10 telepítő-t mivel készítetted ?
W7-el kipróbáltad ?
Ha azzal megy, kellene W10-el is.
ULI chipsetes lapra még nem próbáltam én sem.
AM2-ből volt ULI-s lapom, azon ment a W7x86.
W10-nél, amikor nem látja a háttértárat, van lehetőség driver hozzáadására, igaz ?
Ha igen, szedd le a gyártó oldaáról az XP-hez való SATA/RAID drivert, van XP64-es almappa, ezt másold fel kicsomagolva pendrivra és próbáld meg betallózni, hátha.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50299) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Használtan vettem egy laptopot, Windows 11 rendszer volt rajta, kipróbáltam, működött.
Utána bekapcsolásnál kiírta, hogy a Windows nem tudott betöltődni, javítás stb.
Nem foglalkoztam vele, úgy is újraakartam telepíteni, feltettem a Windows 10-et, de azzal is hasonlót produkált. Ha sikerült is elindítani vele, akkor nem volt wifi.
Most visszatettem a 11-et, most ezt írta ki pl: [kép]
Most 3. bekapcsolásra elindult rendesen, de előtte pl. megint nem volt wifi. Pedig helyesen állítom le a gépet.
Mi lehet a baja?

(#50300) Angie™ válasza plevips (#50299) üzenetére


Angie™
addikt

Egy HD sentinel-t akkor nézzünk rajta :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.