Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) jokeph válasza Springfieldx (#50199) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hogyan rosszul ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50202) Springfieldx


Springfieldx
csendes tag

Átdugtam a HDMI-t a kariba, és...
"Reboot and Select proper Boot device"

Halleluja!
Köszi mindenkinek a segítséget! :)

(#50203) dannyl válasza Springfieldx (#50202) üzenetére


dannyl
addikt

:C

(#50204) Angie™ válasza Springfieldx (#50200) üzenetére


Angie™
addikt

RAM-ok melyik fogalaltban vannak? Mutatsz egy épet a ház belsejéről? Egy RAM-al próbáltad indítani?
Milyen monitorod van, displayport van rajta? Van dp kábeled?

oké, közben látom megoldódott, csak bealudtam :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50205) lm83 válasza jokeph (#50201) üzenetére


lm83
őstag

Már nekem is sikerült a sima 4 pinesbe a lapba bedugni a táp 4+4-es csatijából a +4-es csatit valahogy 90-180 fokkal forgatva, hogy belement...
Új házba költözéskor nem kapcsolt a gép, aztán visszaszerelésnél vetem észre, mikor már tápcsatikat húztam le, hogy hoppá..
Nem is értem, hogy nem csesztem szét mindent ezzel...

Bármennyire is úgy van megcsinálva, hogy csak egyféleképp tudd rádugni, mégis lehetséges...

(#50206) jokeph válasza lm83 (#50205) üzenetére


jokeph
nagyúr

Amúgy tényleg enged anyit, elég puha a műanyag/laza az illesztés, hiába alakosak a pinek (kíváncsiságból megnéztem vala).
Én a rögzítő pöcköt a kábelcsatin és a foglalaton szoktam figyelni, így még mindig sikerült helyesen illeszteni.

A miért nem lett baja: szerencsére, egy ideje jók a zárlati védelmek, és füst helyett csak simán nem indul a masina.

"Bármennyire is úgy van megcsinálva, hogy csak egyféleképp tudd rádugni, mégis lehetséges..." - van nekem egy arany barétom, elvileg a DSUB (VGA) csatit sem lehet fordítva rádugni, se a tüskeszám, se a külalak nem stimmel (trapéz, kerekített sarkokkal), neki mégis sikerült. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50207) acbr_13


acbr_13
kezdő

Hello mindenkinek! Az lenne a problémám, hogy a windowsig nem bootol a gép bios van és felismeri az ssd-t is amin a rendszer van, de inditas utan a bal felső sarokba villog egy fehér csíkocska és ennyi. Mi lehet a gond? Az ssd igaz egy masik gépből lett bele téve amibe masik lap és cpu volt. A kartya tap ram az ugyanaz maradt.

Corey

(#50208) codec válasza Redplee (#50168) üzenetére


codec
senior tag

Nvidia driver hiba, de nem fogják bevallani.
A chrome és hasonló alapú böngészők hardveres gyorsítása okozza főleg görgetés közben, leggyakrabban YT és FB oldalakon.
De azért nvidia védelmére a chrome is vastagon 1 rakás sz..lett pl sok esetben kizárólag 1 szálat hajlandó használni 12-16 magos cpu-ból, de azt maxon.
Megoldás, vagy régi driver 512-519 körüli, vagy chrome hardveres gyorsítás kikapcsolása, vagy normális böngésző pl Firefox használata.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50209) Csorbi válasza acbr_13 (#50207) üzenetére


Csorbi
addikt

Jó eséllyel a régi rendszer legacy/csm bios módban lett telepítve, az új rendszeren meg uefi only beállítás van secure boot-tal, ami a mai kor követelményeinek megfelelő.
Ha erről sikerül meggyőződni/leellenőrizni, akkor két megoldás van:
1. újratelepíted
2. az új konfig bios-át átállítod legacy/csm-re, kikapcsolod a secure boot-ot így elvileg elindul a windows, majd parancssorból az "mbr2gpt /convert /allowfullos" paranccsal átkonvertálod az ssd partícióját mbr-ről gpt-vé. Utána restart, és a bios-t visszaállítod uefi only-ra és visszakapcsolod a secure boot-ot.

(#50210) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv

Adott 1 gép, ami az alábbi configgal egzisztál:
10105F
H510M S2H V2 Giga alaplap
ram mindegy
VGA: RX580

Az a lényeg, hogy ha össze van pakolva, akkor a bios 5x sípol rövidet, ami CPU/Alaplap hibára mutat. Ez szép és jó, de az alaplap és a CPU ki volt cserélve, és a mostani config már új alkatrészekből áll. Beleraktam a 3060 kártyám, mert neten azt írták, VGA hiba lehet. No, a 3060al tökéletesen bekapcsol, az 580-al nem.

A bios-ban megnézegettem a dolgokat, a secure bootra gyanakodva lelőttem midnen secure opciót, továbbra is hibát jelet az 580-al. Van, aki más alaplappal, de összerakott gépet árul 580 + 10100F-el hardveraprón. Erre az 5 sípolásra van valakinek valami ötlete? Jelenleg a VGA cserén agyalunk.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50211) tasiadam


tasiadam
veterán

CSM -> uefi volt a gond.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50212) Blazin válasza tasiadam (#50211) üzenetére


Blazin
csendes tag

Szia, ezt kifejtenéd, hogy CSM->uefi volt a gond?

Nagyon hasonló jelenségre lettem figyelmes az utóbbi időben. Egy ASUS TUF B360-PRO GAMING alaplapban i5 9400 mellé betettem egy RTX 4060-as kártyát egy 1660TI helyett. Nagyjából egy hétig, 10 napig nem is volt semmi gond és mind a mai napig nem tudom, hogy egyáltalán ez okozza-e, de egy hete bekapcsolásnál, miután csippant az alaplap, nem jelent meg az ASUS TUF felirat, helyette négyet sípolt (1 hosszú, 3 rövid), majd pár másodperc után betöltött a Windows, mintha mi sem történt volna. Mindent tudok használni, terhelés alatt és úgy egyáltalán semmi hibajelenség használat közben.

Azóta minden alkalommal rendesen indult a gépem, egy csippanás, felvillan az ASUS TUF felirat, majd betölt a Windows. Ma, pont egy héttel a legutóbbi sípolás után megint csippant az alaplap, nincs felirat, 4 sípolás és betölt a Windows. Mi lehet ez? A neten utánaolvasva az egy hosszú, 3 rövid jelenthet memória hibát és azt is, hogy nem ismeri fel a videokártyát. De miután betölt a rendszer, a Feladatkezelőben 16 GB memóriát listáz és a videokártyát is feltünteti pl. az Open Hardware Monitorban.

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#50213) Graphics válasza Blazin (#50212) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1 hosszú , 3 rövid, a hibát a memóriák környékén keresd, és egy alapos takarítással.

Kizárni legjobban úgy tudod, ha külön modulban van a 16GB, hogy kiveszed az egyiket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50214) Blazin válasza Graphics (#50213) üzenetére


Blazin
csendes tag

Köszönöm az infót, én is erre gyanakodtam némi utánaolvasás után. Igen, külön modulban van, eléggé tiszta a gépház belseje, a RAMok környékén ránézésre egyáltalán nincs felhalmozódott por, csak az eléggé nehezen hozzáférhető helyeken. Tervben van alaplap és processzor-csere is, a memóriamodulok is 4 és fél évesek már (Kingston HyperX egyébként).

Az előző konfigomban is hasonló volt a helyzet, ott 6 év után kezdett csiripelni, úgy látszik, ezek a memóriák nagyjából ennyit bírnak. Akkor a megmozgatás ideiglenesen segített, de visszatért a hiba, pédául többszöri indítás kellett. Nem mintha azt szeretném, hogy inkább adja be a kulcsot egyből, de ezeket az időszakos hibákat nem igazán tudom mire vélni, azaz mitől indul el mégis végül?

[ Szerkesztve ]

(#50215) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy új konfigot és valami olyanba ütköztem, amivel eddig még nem találkoztam.
Valamiért nem tudom a TPM-et előcsalogatni.

Gigabyte B650 Gaming X AX (rev 1.3)
Ryzen 5 7600

BIOS frissítés megvolt.

BIOS-ban a Trusted Computing alatt csak ezt látom:

Ha bekapcsolom (enable) mindig ezt kapom bootolás előtt:

Itt hiába nyomok Y-t, nem történik semmi, N -el tovább tudok lépni.

Ha Trusted computing alatt kikapcsolom a Security Device Supportot, akkir ez a fenti jelenség eltűnik.
De ha be van kapcsolva, ha nincs akkor se látja a Win (Win11-et is csak rufus hardver követelmény csekkolás kiiktatásával tudtam telepíteni, mert folyton azt kaptam, hogy ez a számítógép nem alkalmas a w11 telepítésére.)

Próbáltam már BIOS alapbeállításokat is visszaállítani, de semmi.

Valakinek van megoldása? :F

[ Szerkesztve ]

(#50216) Allmegvalto válasza Pano (#50215) üzenetére


Allmegvalto
tag

Amit te nézel az szerintem külön az alapra csatlakoztatható tpm(amire irja is hogy no sec. Device found). Elvileg cpuba van integrálva.cpu beállításaidon belül. Nekem is ugy volt b450 asrockon. Nézz szét. De ha beirod google/youtube akkor megfogod találni. Ha meg nem így van majd kijavítanak :)) [link] (hátha)

[ Szerkesztve ]

(#50217) Csorbi válasza Pano (#50215) üzenetére


Csorbi
addikt

Z-t kell nyomni...az az Y az (akkor még angol) billentyűzeten.
(És most hallom mekkorát puffan... :D )
Utána már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50218) Pano válasza Allmegvalto (#50216) üzenetére


Pano
addikt

Köszi. :R
Jól eldugták rohadjanak meg. SOC beállítások alá lett téve, de ott is annyi lehetőség volt mint az állat. A Pluton processzort kellett engedélyezni és még külön a Microsoftnak is volt egy beállítása a BIOS-ban, hogy ezt miként kezelje.
Agysorvadást kapok már ettől a sok hülyeségtől.

#50217 Csorbi: Jaja, tudom. :D Csak ugyan úgy nem csinált semmit. De a fenti megoldás bejött.

Ezer hála az iránymutatásért. :)

(#50219) d@minator válasza Blazin (#50212) üzenetére


d@minator
addikt

- friisítsd a BIOS-t
- BIOS-van a grafika Auto legyen vagy a videokártya (a másikat is próbáld meg)
- BIOS gyors indítást (fast boot) kapcsold ki)
- monitort reseteld
- próbáld ki másik monitorral
- próbáld ki másik kábellel
- próbáld ki másik aljzatokban
- egy monitor legye rádugva
- tedd át a VGA-t a másik slotba
- RAM-okat vedd ki tedd be újra
- 12V tápcsatikat ellenőrizd nem kormos e, be van e dugva kattanásig
- kapcsold ki a CSM-et BIOS-ban
- friisítsd ezt [link]

(#50220) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Itteni (milyen gépet vegyek topic) ajánlásra beszerzett alkatrészekből raktam össze egy gépet, bekapcsol, ventik felpörögnek mindenen (ház, proci, videokártya), de képet nem ad a monitoron.

Az alkatrészek:
proci: i3-10105f
alaplap: ASUS Prime H510M-A Wifi
táp: be Quiet System Power 450 W
ram: G.Skill Aegis 2x8 GB 3200 MHz
ssd: WD Blue S580 1 TB
ház: Aerocool Hexform 1 hátsó ventivel (nem rgb-s változat)
videokártya: Gigabyte GTX 1060 6 GB
monitor: Acer Nitro KG272Ebmiix FreeSync Monitor 27"

Majdnem minden új benne, kivétel a videokártya, ami elvileg 1 éve nem volt bekapcsolva, de előtte megfelelően működött. Ezenkívül az alaplap alzás felbontott, elvileg nem használt (kibontásnál sem tűnt fel semmi rendellenes rajta).

A monitort 2 különböző HDMI-vel is megpróbáltam csatlakoztatni, illetve TV-re is megpróbáltam rákötni a gépet szintén HDMI-vel, de mindkettő azt írta, hogy nincs jel.

Mivel lehet a probléma?

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50221) d@minator válasza tboj (#50220) üzenetére


d@minator
addikt

- alaplap alatt nics egy rossz helyre tett távtartó?
- egy RAM-ot próbálj egyszerre aztán a másikat különböző slotban
- CPU foglalatban a tűk rendben voltak?

(#50222) tasiadam válasza tboj (#50220) üzenetére


tasiadam
veterán

Haahhhhh

Ugyan az, mint nalam volt.

Szerezz egy VGA-t, amivel ad kepet. Utana CSM-ben allits at mindent ami UEFI, legacyra, mehet vissza a 1060. Ugyan ezt szivtuk 2 hetig. Uj RTX kartya tuti jo a miveletre

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50223) jokeph válasza tboj (#50220) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Amiket #50221d@minator írt, ha ezek rendben vannak akkor még pár kérdés:

A gépen a HDMI kábelt a GTX 1060-ba csatlakoztattad ? (alaplapira csatolva nem ad képet).
A GTX 1060-ba bedugtad a segédtápját ? Illetve a lapra is rácsatoltad a segédtápot ?

#50222tasiadam: a GTX 1xxx sorozat UEFI VBIOS-os, illene neki mennie bárhogyan is van konfigurálva az alapi BIOS (UEFI), azaz CMOS Clear után is, bármiféle állogatás nélkül.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50224) tboj válasza d@minator (#50221) üzenetére


tboj
tag

- alaplap alatt nics egy rossz helyre tett távtartó?

Alatta nincs, de van egy plusz a házban gyárilag becsavarva, aminek köze sincs az alaplaphoz.
- egy RAM-ot próbálj egyszerre aztán a másikat különböző slotban

Ezt majd kipróbálom.
- CPU foglalatban a tűk rendben voltak?

Szemre rendben voltak.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50225) tboj válasza tasiadam (#50222) üzenetére


tboj
tag

Nem valószínű, hogy tudok másik kártyát szerezni. Még ez az 1060-as sem az enyém, egy itteni fórumtárstól tervezem megvenni, aki volt olyan rendes, hogy elhozta kipróbálni előtte.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50226) tboj válasza jokeph (#50223) üzenetére


tboj
tag

- A gépen a HDMI kábelt a GTX 1060-ba csatlakoztattad ? (alaplapira csatolva nem ad képet).

Elsőre természetesen az alaplapiba dugtam, utána átdugtam az 1060-asba, de ugyanaz volt a helyzet.

- A GTX 1060-ba bedugtad a segédtápját ? Illetve a lapra is rácsatoltad a segédtápot ?

A kártyába be volt dugva a táp, fel is pörgött mindkét ventije. A lapra is rá volt dugva a táp mindkét csatlakozón.

Holnap azért megpróbálok szerezni egy speakert az alaplaphoz, hátha a sípolásból könnyebb lenne megmondani, mi lehet a nyűgje.

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50227) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Van egy Shuttle alaplapos 5-10 év körüli gépem ami nem indul. Érdekes módon akkortól amikor a CMOS -hoz elemet cseréltem. Pedig tényleg semmi mást nem csináltam, csak kifújkáltam.

A tápegységet néztem és a zöld vezetéket összezárva a feketével elindul. Viszont csak addig megy amíg össze van zárva, ha megszüntetem a rövidzárat leáll. Ennek így kell működnie ? Köszi.

(#50228) Watto1991


Watto1991
senior tag

Sziasztok!
A mai napon random kikapcsolt a gép, sosem csinált ilyen korábban. Új hardwarek vannak benne (RAM [2x16 GB GSkill Flare X5]+CPU [7800x3d]+Alaplap [Gigabyte B650 Pro Ax]), 8 napja már tesztelem (játékokkal), most fordult elő először ilyen.

Keresgéltem Google-ön, javasolták, hogy futassak le pár parancsot meg nézzek meg ezt-azt, de sokkal előrébb nem lettem.

Itt van pár kép, CMD/Powershelles logok, valamint az eseménynapló, hátha hasznos:

CMD: [kép]
PowerShell: [kép]
Event viewer: [kép] [kép]

Érdekes, mert ezeket a hibákat korábbról is látom a logokban (Kernel-power 41(63), DCOM (10010)), de nem fordult még elő olyan, hogy ki is kapcsolt volna a gép.
Driverek naprakészek, BIOS a legutolsó stabil verzió.
Ismerős esetleg valakinek ez a probléma? Merre tudnék elindulni?
Köszi előre is!

(#50229) tboj válasza tboj (#50226) üzenetére


tboj
tag

Szereztem egy speakert az alaplaphoz (innen is pacsi a szegedi notebook.hu-s srácnak, ha esetleg olvassa), csatlakoztattam az alaplaphoz, kiszedtem a lapot az asztalra, lehúztam róla mindent, csak a táp, az m2-es ssd és a ramok maradtak benne, egyelőre videokártya nélkül (várhatóan majd csak holnap lesz újra nálam). Kipróbáltam így elindítva a gépet, a procihűtő és táp ventije felpörög ismételten, de a speaker egyszer sem sípol. Lehet, hogy gyárilag ki van kapcsolva a biosban vagy még odáig sem jut el ezek szerint a lap?

A többi tippeteket viszont majd csak holnap tudom próbálgatni, amikor lesz hozzá videokártya is.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50230) d@minator válasza tboj (#50229) üzenetére


d@minator
addikt

"- egy RAM-ot próbálj egyszerre aztán a másikat különböző slotban"
Valamint csinálhatsz egy CMOS cleart. (230V tápkábel lehúz, elem kivesz, CMOS jumper rövidrezár).
m2 SSD-t is vedd ki utána
Úgy gondolom, hogy ha nincs benne a VGA hibakódot kellene sípoljon nem pedig a semmit.
A CPU segédtápot 2*8pin helyesen kötötted be?

[ Szerkesztve ]

(#50231) codec válasza Watto1991 (#50228) üzenetére


codec
senior tag

Lehetséges, hogy a tápegység védelme bekapcsolt, de az is elképzelhető, hogy a táp kezdi feladni.
Egy másik táppal próbálkoznék.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50232) d@minator válasza Watto1991 (#50228) üzenetére


d@minator
addikt

Játék közben állt le? Az adatlapodon lévő konfig nem egyezik meg azzal amit leírtál. 4070 Panther és Seasonic Focus GX 650 Gold aktuális?
Alaplapi driver fel van telepítve?
Amúgy szerintem vagy gyenge a tápod - próbára XMP-t ki kell kapcsolni és a CPU boost-ot, Turbo-t, GPU órajelet lejebb venni, hogy kisebb teljesítményt vegyen fel.
Vagy valahol nem érintkeznek rendesen a csatlakozók, moduláris tápnál gyakran előfordul.
Túlmelegedés: AIDA CPU stress test mehet párhuzamosan egy Furmark teszttel és ellenőrizd a hőfokot.

(#50233) Watto1991 válasza d@minator (#50232) üzenetére


Watto1991
senior tag

Szia!
Az adaplapomon lévőt váltotta, még nem írtam át, mert most vagyok a 14 napos visszaküldési időszakban.
4070 Panther és Seasonic Focus GX 650 Gold az maradt, igen.

A fogyasztása a mostani rendszernek nem igazán több, mint az előzőnek, azzal nem szabadna, hogy baja legyen. Kábeleket megnézem, valamint indítok stressz-tesztet, köszi!

Escape from Tarkov játékkal játszottam 7-8 napot, nem volt semmi gond, ma a League of Lengends töltőképernyőjén kapcsolt le a gép. Kár, hogy nincs egyértelmű hibakód, hogy melyik komponenssel van a gond.. Kikapcsolás alaplap is lehet, táp is. Előző rendszernél egy ilyen lekapcsolás sem volt.
Játékok alatt amúgy max. 65-70 fok a CPU.

(#50234) Watto1991 válasza d@minator (#50232) üzenetére


Watto1991
senior tag

Most ment egy fél órát az AIDA CPU stressz teszt, semmi probléma nem volt:

(#50235) d@minator válasza Watto1991 (#50234) üzenetére


d@minator
addikt

A CPU hőfok jó, viszont le kellene terhelni a tápot. Egyszerre Furmark max felbontás Extreme 8x élsimítás + Prime 95 minden szálon.

(#50236) Zsolt-222


Zsolt-222
friss újonc

Sziasztok!

CPU AMD Ryzen 5 3600
alaplap Gigabyte B450M DS3H
videokártya NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
RAM: 2×8 GB DDR4-3200 Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16

Betettem még egy az eredetivel egyező RAM kitet (2×8 GB DDR4-3200 Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16), így 32 GB RAM van benne. BIOS-ban XMP engedélyezve. Amikor indulásra bírom, a memória busz 1597,1 MHz és Dual Channel rendben.

A gond a következő: bekapcsolás vagy újraindítás után a gép pörög, de nincs kép. Ekkor, ha a tápot kikapcsolom majd újra be, akkor elindul a gép.
Amennyiben az új vagy a régi RAM kit (2x8GB) van csak bent, akkor gond nélkül működik.
Mi lehet a gond?

(#50237) Csorbi válasza Zsolt-222 (#50236) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd meg XMP nélkül is, illetve BIOS friss?

(#50238) Zsolt-222 válasza Csorbi (#50237) üzenetére


Zsolt-222
friss újonc

BIOS friss. XMP nélkül is hasonló a helyzet, annyi, hogy 1600 Mhz helyett 1064 Mhz lesz a sebesség, nem indul csak táp kikapcsolása után.

(#50239) tboj válasza d@minator (#50230) üzenetére


tboj
tag

No, most már fixen nálam a videokártya úgyhogy tudtam tesztelni mindent, amit eddig írtatok.

Házból kiszedtem az alaplapot az asztalra (táp benne maradt a gépházban, remélem ez nem okozhat gondot), mindent kiszedtem belőle és újra összeraktam, próbálgattam a ramokat is cserélgetve a slotokban egyesével, ssd nélkül is. CMOS clear is megvolt. Továbbra is ugyanaz a helyzet, ventik pörögnek mindenen, de kép nincs és az alaplap speaker nélkül, valamint speakert rákötve sem sípol.

Amikor szétszedtem az egészet, ránéztem a CPU foglalatra és a CPU-ra is, de szemre nem vettem észre semmi rendelleneset rajtuk.

Egyéb ötletek?

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50240) szabonagyur válasza szabonagyur (#49963) üzenetére


szabonagyur
félisten

A probléma továbbra is fennáll, bár nem volt időm foglalkozni vele nagyon. Tápegység csere is megvolt, az sem segít.

Esélyesen alaplapi gond lesz, bár azon sem látszik semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50241) d@minator válasza tboj (#50239) üzenetére


d@minator
addikt

Egér, billentyű stb is le volt húzva?
RAM-ok nélkül is próbáld (VGA-val) 1 hosszú 2 rövid csippanásnak kell lenni. Ha nincs úgy alaplap vagy CPU maradt.
Szedd ki a procit és telefon kamera nagyítással nézd át alaposan, hogy minden tüske a helyén van e. A proci érintkezőket is nézd át, nincs e egyiken valami kosz pötty, beégés esetleg hővezető paszta.
Lehet eleve nem működött az alaplap ezért lett visszaküldve vagy egy tüskét szétbarmoltak.

(#50242) tboj válasza d@minator (#50241) üzenetére


tboj
tag

Igen, le voltak húzva. A házon lévő usb-ket pedig eleve rá sem kötöttem a lapra a teszteléskor.

Most megnéztem ramok nélkül indítva és úgy sem ad ki hangot a lap. Esélyes, hogy tényleg valami megmakkant benne és azért lett visszaküldve.

Egyébként lehet hülye kérdés, de ha a speaker nincs rákötve, akkor is kellene hangot adnia indításnál a lapnak? Mondjuk majdnem mindegy, mert ha rákötöm sem ad :D

Most nincs annyi időm, de majd estefelé ha hazaértem, akkor még alaposabban is átvizsgálom a CPU-t. Ha úgy sem látok rajta semmit, akkor küldöm vissza a lapot és rendelek egy újat, mert valószínűleg azzal lesz a gond, nem a bontatlan gyári cuccokkal.

Gondolom a táppal sem lehet gond, ha megpörgeti az összes ventit és ingadozás nélkül mennek, amíg le nem kapcsolom az egészet, ugye?

Egyébként köszi az eddigi tanácsokat!

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50243) d@minator válasza tboj (#50242) üzenetére


d@minator
addikt

Szívesen! Csak speaker-rel kell hangot adjon feltéve, hogy jó helyre dugtad, polaritás nem lényeg.

(#50244) tboj válasza d@minator (#50243) üzenetére


tboj
tag

Igen, jó helyre dugtam. Annyi, hogy a srác, akitől kaptam a speakert azt mondta, hogy nem tud rá garanciát vállalni, hogy működik. Bár egy ilyen egyszerű valamin nem tudom, el tud-e bármi romlani. :D

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50245) Csorbi válasza tboj (#50244) üzenetére


Csorbi
addikt

Csomó alaplapnál a BIOS-ban külön kell engedélyezni, hogy a rádugott speaker adjon-e ki hangot. Lapfüggő hogy hol, kézikönyv segíthet.

(#50246) tboj válasza Csorbi (#50245) üzenetére


tboj
tag

Igen, gondoltam már erre is, de nehezen tudom beállítani a BIOS-ban, ha el sem jutok odáig, mert nem látok semmit a monitoron :D

Megnéztem amúgy, semmit nem ír erről a kézikönyv.

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#50247) szabonagyur válasza szabonagyur (#50240) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sikerült életet lehelni bele, de olyan lassú a Wifi kapcsolat rajta, hogy hihetetlen.

Mintha maga az USB port vacakolna vagy nem is tudom, mivel külső Wifi eszköz csatlakozik.

Laptopba bedugva, meg más eszközök jó a sebesség, 5Ghz-n csatlakozik a Wifihez ami 2 méterre van kb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50248) stackone


stackone
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Szokatlan hibába futottam. A minap kitakarítottam a pc-t belül, összeraktam, nem adott képet. Fejvakarás, huzavona... Mint kiderült a RAM-ok a ludasak, pontosabban az XMP profil, ami eddig hibátlanul működött. Kettő XMP profil van egy 3000mhz-es és egy 3600-as egyikkel sem akar menni, de annyira, hogy bios-ig sem jutok el bekapcs után. Ha alap órajelen 2400 mhz-en hagyom a modulokat akkor működik minden, játék közben sem fagy ki. Ram tuninghoz nem értek ezért nem is akarom próbálgatni. A kérdés, hogy mi lehet a baja? Esetleg küldjem vissza gariba? Vagy az alaplapon mehetett valami tönkre? :F

(Alaplap: MSI PRO Z690-A (DDR4)
Ramok: Kingston Fury Renegade 32GB [KF436C16RB1K2/32])

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#50249) palfitom válasza stackone (#50248) üzenetére


palfitom
félisten

Mely slot-okban vannak a modulok?
Eddig is ugyanazokban voltak?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#50250) d@minator válasza stackone (#50248) üzenetére


d@minator
addikt

A RAM-oknak az A2 és B2 foglalatban kell lenni (a procitól a 2. és a 4. foglalat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.