Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Rowon válasza agszabv (#50700) üzenetére


Rowon
veterán

Nem márkára szokták ajánlani a tápegységet, hanem típusra. Én ezt a típust a benne lévő kondik minősége miatt nem venném meg magamnak, ha Seasonic, ha nem. Személy szerint a tápegységre gyanakszom, de cserealkatrész nélkül ezt nem lehet így megállapítani.

Amit esetleg meg lehetne próbálni, hogy valamelyik ismerősödtől kérsz egy jó tápegységet, majd kipróbálni vele a gépet, hogy azzal gond nélkül indul-e?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50702) Rowon válasza Rowon (#50701) üzenetére


Rowon
veterán

Ja bocsánat. A tápot be lehet indítani alaplap nélkül is, ha anélkül beindul, akkor szvsz az alaplap a hibás, ha nem indul be, akkor a táp. Ha nem csináltál még ilyet, akkor nem feltétlenül ajánlom.

A 24 pines alaplapi tápkábelnél szoktak 2 pint egy gemkapoccsal rövidre zárni, majd utána elindítani a tápot. Régebben, amikor még nem volt divat a fekete színű tápkábel, akkor egyszerűbb volt, mert a 24 pines csati zöld színű pinjét kellett összezárni egy feketével. Itt egy videó róla: [link]

De attól, hogy a mostani kábelek feketék, a pinek ugyanott vannak. Felső sor, balról a 3. fekete és a 4. zöld, azokat kell zárni.

atx 24 pin

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50703) jkrisztian válasza Angie™ (#50691) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Köszi @Csorbi és @Angie, hálás vagyok a segítségetekért. Valóban jól benéztem a rendszerkövetelményeket, de az tényleg a nagyon fura, hogy amikor éppen nem indul újra és tudok ezzel a játékkal játszani, akkor tök szépen fut. Igaz nincs több 30 fps-nél, de az már nekem elég egy jó pofozkodáshoz. Nagyon furcsa mert több játékot is kipróbáltam most, feltoltam ultrára, de egyikkel sem hasalt el, nem indult újra, csak borzalmasan szaggatott, 1-2 fps-sel, szóval csak és kizárólag ennek a játéknak a hatására indul újra a vas. Igazából mindegy is, megérett egy gépcsere, bármennyire is próbáltam még elkerülni a cserét.

Vettem ma pasztát és sűrített levegőt, kifújkálom szépen az egész gépet, újra pasztázom a procit, ártani tuti nem fog. Aztán ha nincs változás, rakok bele másik memóriát, procit, ssd-t, kizárásos alapon csak kiderül majd, hogy hol van a bibi.

(#50704) jokeph válasza Rowon (#50698) üzenetére


jokeph
nagyúr

A cserélt darab 2009-es, azóta töretlenül megyen. :D

#50701Rowon: :K
Anno a VX 450 ajánlott volt. ;]

#50702Rowon: vagy a zöld mellé mehet a szürke is (PG), ezeket zárom össze tesztelésre 24. éve.

Egy döglött tápról régen levágtam a 20+4 pines részt, hogy akkor se jöjjek zavarba, ha pl. csupa fekete az összes kábel.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50705) agszabv válasza Rowon (#50702) üzenetére


agszabv
csendes tag

Köszi, ez jó trükk, kipróbálom. Ha pörög majd a ventije, mondjuk az még nem 100 hogy jó?!

(#50706) Angie™ válasza Csorbi (#50693) üzenetére


Angie™
addikt

Értem, hogy mire gondoltál csak a megfogalmazással volt bajom. De tényleg nem akarok itt szőrszálat hasogatni, a lényeg hogy megy a segítő szándék mindekitől! :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50707) jokeph válasza agszabv (#50705) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Az annyit jelent, hogy van benne élet, de egyáltalán nem 100% hogy tökéletes.
Ezzel a módszerrel azt lehet kideríteni szétszedés nélkül, hogy egyáltalán csinál-e valamit a táp.
Ha meg se nyikkan, akkor érdemes lehet belenézni, lehet hogy piti hibája van csak.

#50708Rowon: garosat azt ne, annyira nem érdemes kíváncsinak lenni. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50708) Rowon válasza jokeph (#50707) üzenetére


Rowon
veterán

5 év garanciás a táp, inkább érdemes a boltnak visszaküldeni és cseréltetni vagy esetleg cseretápot kérni. Ne szedjék szét, mert ugrik a gari, valószínűleg van a ház csavaron garanciamatrica.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50709) Csorbi válasza Angie™ (#50706) üzenetére


Csorbi
addikt

Na akkor segítő szándék gyanánt megköszönném ha leírnád mi lett volna a helyes megfogalmazás. :K Köszi.

(#50710) Rowon válasza jokeph (#50704) üzenetére


Rowon
veterán

Anno a VX 450 ajánlott volt. ;]

Sajnos azt az időszakot nem ismerem, nekem még egy Codegány tápom volt ebben az időszakban, 400 wattos. :D Akkor még nem igazán érdekelt a számítógép működése, csak bekapcsoltam és használtam így sok hardveremről nincs tudtom, hogy pl. a 2000-es években miket használtam. :(

Egy 10 gigás Quantum Fireball merevlemezem viszont megmaradt, mai napig működik. Brutális hangereje van, ahhoz képest a mai merevlemezek semmik.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50711) jokeph válasza Rowon (#50710) üzenetére


jokeph
nagyúr

5 év gar volt rá akkor is már. :D

Azok a Quantumok legendásak. :C
A leghangosabb HDD-m az egy 2,1 GB-os 50 pines SCSI Quantum volt, már a felpörgés/leállás vetekedett egy sugárhajtóművel. ;]
A 10000 RPM-es IBM DNES 9 és 18 GB-os UW 68 pines SCSI HDD-im ehhez képest halkak voltak. :))
2000-es volt az első gépem, anno meg azóta is utánajártam minden alkatrésznek folyamatosan, de nekem a P4 volt az első igazi platformom (s478, i845/865/875), valamint az s462-es Athlon XP 1600+ procis nForce 2-es Soltek Barebone gépem, ezek sok szép emlékkel gazdagítottak 2003-2008 között, hardver és game szinten is (LAN Party yesssss), eddigre már bőven a Core2Duo-k voltak a királyok.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50712) gashad


gashad
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy konfig:
Ryzen 5 3600, Aurus B450 elite v2, 2x8 GB Corsair DDR4 2666Mhz, Thermaltake Smart SE 530 Watt táp, XFX Radeon Speedster SWFT 210 RX 6600 8GB GDDR6 128bit (RX-66XL8LFDQ) Videokártya

A probléma a következő, teljesen random időközönként a kijelző elmegy power saving módba, és az egér, bill sem világít mintha áramot sem kapna. A gép üzemel, pörögnek a ventik is de nem reagál semmire. Próbáltam frissíteni a biost, újratelepítettem a rendszert(windows telepítő indításánál és a win telepítés alatt is előjött a probléma), próbáltam másik videókártyával is (gtx 1060) azzal is hozza a hibát. Próbáltam a ramokat is tesztelni egyesével de a hiba maradt. Kifogytam az ötletekből hogy mi okozhat ilyen jellegű hibát. Minden tanácsot ötletet szívesen fogadok.
Semmihez nem tudom kötni jelenleg a hibát mert van hogy feláll a rendszer és rá 2 percre megtörténik, van hogy terhelés alatt sem megy el. Jelenleg a posztot is erről tudtam megírni.
Előre is köszönöm :R :R

(#50713) codec válasza gashad (#50712) üzenetére


codec
senior tag

Cpu foglalatnál minden rendben? esetleg nem kerülhetett egy kis paszta az érintkezőkhöz?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50714) gashad válasza codec (#50713) üzenetére


gashad
csendes tag

Igen, ma próbáltam új táppal, másik ssd-vel de már boot közben is leállnak a perifériák. Így a lap és a cpu maradt már csak nagyjából ami szóba jöhet talán.

(#50715) Cyberboy42 válasza gashad (#50712) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

monitor kábel hiba is lehet, legközelebb ha fekete, a képernyő, húzd ki majd dugd visszsa dp (hdmi) kábelt, hátha csináll valamit.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#50716) gashad válasza Cyberboy42 (#50715) üzenetére


gashad
csendes tag

Ezt is próbáltam ,viszont ilyenkor nem csak a monitor hanem az egér+bill is elszáll mintha áramot sem kapnának.

(#50717) feco70


feco70
senior tag

Sziasztok! Fiamnál van egy pc, néha játszik vele, de a videókártya fel melegszik 85 fokra és ki kapcsol a gép, 1060 3gb kártya, merre kéne elindulni? Nem nagyon értek hozzá, ja a többi alkatrész nem melegszik

[ Szerkesztve ]

(#50718) Grave_444 válasza feco70 (#50717) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen házban van, szellőzik rendesen?
Pontosan milyen az a videókártya? Jó eséllyel egy újrapasztázás megoldja, de ha be van rakva egy zárt helyre a gép, akkor az is kevés lehet. A tápegység milyen?

[ Szerkesztve ]

(#50719) Csorbi válasza feco70 (#50717) üzenetére


Csorbi
addikt

VGA hűtés szerviz.

(#50720) feco70 válasza Grave_444 (#50718) üzenetére


feco70
senior tag

Ha jól emlékszem zotac a kártya, az a kicsi egy ventilátoros, hogy milyen táp azt nem tudom, de pár évig jó volt, most csinálja, ezt a pasztázást megcsinálom.

(#50721) BlackGoku63


BlackGoku63
lelkes újonc

Sziasztok! Olyan kéréssel fordulnék hozzátok, a hogwarts legacyban néha elkezd villogni a kép probáltam kikapcsolni a G-syncet is meg minden de nem oldotta meg.
A proci olyan 56 fok körül van max terheléssel a videókártya meg 67 68 fok.
configom:
proci:i5-12400f
Videókártya:asus tuf gaming rtx 4070
alaplap:Asus tuf gaming b660me-d4
Ram:HyperX Renegade 2x16GB 3600Mhz
Táp:Asus Rog Strix 850W Gold+
SSd: Kingston 500Gb ezen van a rendszer
HDD: Western Digital 1TB 7200rpm ezen vannak a játékok
Proci hütő: Be Quiet Pure Rock 2 FX dupla ventivel
Ház: Be Quiet pure Base 500 jól szellőző ház.
Mellékeltem egy videót,hogy mit csinál a játék. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#50722) Essejó válasza BlackGoku63 (#50721) üzenetére


Essejó
veterán

Hova mellékelted? Mert ide nem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#50723) BlackGoku63 válasza Essejó (#50722) üzenetére


BlackGoku63
lelkes újonc

Nem tudok feltölteni videót így ezt nem tudom mellékelni elnézést :/ Amúgy attól esetleg valami segítséget kaphatnék,hogy mi lehet a baj?

(#50724) ityam válasza BlackGoku63 (#50723) üzenetére


ityam
senior tag

Én régebbi drivereket kezdenék el kipróbálni. Hátha csak valami szerencsétlen összeakadási probléma van ami még nem derült ki eddig máshol. Idővel új drivereknél lehet kijavul ha tudomást szerez róla az nvidia.Hátha régebbi drivernéll még kevésbé optimalizálva nem jön elő

[ Szerkesztve ]

(#50725) PimpDaddy


PimpDaddy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy procit és vga-t cseréltem a napokban , természetesen friss windows install ezek utan!
Nos kb 2 napig semmi probléma nem volt majd egyszercsak lefagyott a gép!
Reseteltem ... a gép elindul de fekete képernyő és no signal fogad!

Vga debug led pár másodperccel az inditási probálkozások után felvillan és úgy is marad!
Mivel a Videókártyát bontatlanul vettem így nehezen tudom elképzelni hogy másris meghalt volna!
Mivel eladtam az elöző kártyám így nem tudom jelenleg másik kártyával kiprobálni de én eleve a pci express slot elszállására gondolok! Nem tudom ezt sem megnézni hogy valóban ez lenne e a hiba mivel csak egy van az alaplapon !(Msi B350 Gaming Pro)

Hozzáteszem a Vga Debug led akkor is világít ha nincs benne az alaplapban a kártya!

Rosszul teszem ha másik alaplapot szerzek be? Én szeretném kizárni hogy a Vga lenne a gond de itt talán segítséget kapok ezzel kapcsolatban nálam jobban hozzáértő enberektől!

Előre is köszönöm!

Steve

[ Szerkesztve ]

(#50726) Csorbi válasza PimpDaddy (#50725) üzenetére


Csorbi
addikt

Pedig ez jó eséllyel a VGA lesz. Másik gépben tesztelni kell, nincs más megoldás. (Vagy ebben a gépben másik VGA-t). Ha nincs lehetőség semmire, akkor szerviz.

(#50727) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

HDD anomáliával fordulnék hozzátok. A tegnapi nap folyamán takarítottam (pasztáztam) és újratelepítettem a gépemet.

Háttérinfó1: Újratelepítéskor minden rendben zajlott leszámítva, hogy a hangkártya driver félúton feladata a telepítési folyamatot és újraindítani azt nem tudtam. Találtam egy másik drivert ami jó volt hozzá, de előtte a filerepositoryból force deleteltem a korábbi drivert. A hangkártya jól működött ezután.

Háttérinfó2: a takarítást, portalanítást porszívóval csináltam

Probléma: a szokásos programok telepítésének vége fele megakadt egy letöltés amely a HDD-re ment, fájlkezelőben nem válaszolt sok ideig a mappa ahova a letöltés zajlott ezért force restartoltam a gépet. Restart után a D meghajtó amely a HDD volt korábban nem jelent meg és azóta sem látszik és másodpercenként nagyon halk cicergő hangot hallat a vincseszter, de érzem, hogy "mozognak" benne az alkatrészek.

Készítettem videót, lehet rajta hallani halkan a ciccegést amely korábban nem volt jelen szerintem. A HDD elromlott? Ha igen puszta véletlen, hogy pont most, 6 éves éppen az eszköz vagy valamely korábbi hibából adódóan (porszívó vagy driver törlés)? Érdemes-e javítani, nem volt rajta semmi fontos infó pont az újratelepítés miatt?
Köszi a segítséget
Videó

[ Szerkesztve ]

(#50728) ferkovics válasza rbkzndrs (#50727) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.
Az nem "ciripel"A "fej fel van akadva"egy helyben "jár"Gondolom tudod hogy file kezelőben láthatóvá teheted (sajátgép,jobb klikk.,kezelés.lemezek)Meg kéne nézni másik gépre rátenni ott mit csinál.Lehetséges pont akkor adta meg magát a vinyó.Ha másik gép látja lehet win alatt is adatokat leszedni róla,ha nem kicsit drága az adatmentés elromlott HDD-ről.

(#50729) rbkzndrs válasza ferkovics (#50728) üzenetére


rbkzndrs
tag

Nem kell adatot menteni nincs rajta semmi pont az újratelepítés miatt. Nincs sajna másik gép amire rá lehetne tenni, boot menüből sem látszik. Hardver sentinel nem nyílik meg amíg be van dugva a HDD. Az a kérdésem, hogy akkor ez fix nem javítható és az MM-ben van-e ajánlott HDD? :)

[ Szerkesztve ]

(#50730) d@minator válasza rbkzndrs (#50729) üzenetére


d@minator
addikt

Itt tedd fel a kérdésedet és a problémádat. [link] Ha MM az áruházat jelenti ott nem fogsz ma (sem) vinyót kapni csak SSD-t.
Kábel jó, dugtad másik SATA portra úgy hogy le volt húzva a DVD vagy akármi. Mi a C meghajtó? BIOS látja (nem a boot menü)? CMOS reset volt? Alaplapot procit kivetted? Tápod milyen?

(#50731) rbkzndrs válasza d@minator (#50730) üzenetére


rbkzndrs
tag

Igen az MM az áruház akart lenni. BIOS nem látja nem dugtam másik portra még próbálom, nem vettem ki a procit sem az alaplapot. CMOS resetet lehet ha nem látja a bios? Chieftec smart 600W a tápom.

(#50732) rbkzndrs válasza rbkzndrs (#50731) üzenetére


rbkzndrs
tag

Nem a kábel volt a baja másik SSD-vel működik a kábel.

(#50733) BlackGoku63 válasza ityam (#50724) üzenetére


BlackGoku63
lelkes újonc

Okés ha ez se jon be akkor tudjam le azzal hogy a hogwarts legacy buggos? Csak mert olvasom eleg sok texture glitch van benne lehet pont ez is az

(#50734) Innos


Innos
csendes tag

Sziasztok a következő a problémám. KB fél éves PC amit jómagam raktam össze. Egyik napról a másikra a következő hibát generálja. Felhasználástól teljesen függetlenül, elfeketedik minden képernyőm majdpedig az összes gépházban lévő Fan maximumra kapcsolva elkezd pörögni.

Amit eddig megpróbáltam:
- Rendszer visszaállítás + Víruskeresesés (semmi)
- Teljes rendszer formázás és újratelepítés. (ez úgy tűnik 1-2 hónapra valahogy elodázta a dolgot pedig meg voltam róla győződve hogy hardveres a gond. Most újra előjött a probléma.)

Spec:
- CPU típusa 8C+8c Intel Core i7-13700KF, 5287 MHz (53 x 100)
- Alaplap neve MSI Pro Z790-A WiFi (MS-7E07)
- Videokártya NVIDIA GeForce RTX 4090 (24564 MB)
- 4x Crucial CP16G56C46U5.M8G1 16GB
- Tápegység Corsair RM1000x (2021)
-Lemezes meghajtó CT480BX500SSD1 (480 GB, SATA-III)
Lemezes meghajtó KINGSTON SA400S37240G (240 GB, SATA-III)
Lemezes meghajtó KINGSTON SNV2S1000G (1000 GB, PCI-E 4.0 x4)
Lemezes meghajtó KINGSTON SV300S37A240G (240 GB, SATA-III)
Lemezes meghajtó ST2000DM008-2UB102 (2 TB, 5000 RPM, SATA-III)

Ha bárkinek van bármilyen ötlete azt előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50735) Sanyi19 válasza PimpDaddy (#50725) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nem régiben nekem is ez volt. Igaz nálam használt videokártyával jelentkezett. Sajnos videokártya hiba volt. Egyébként milyen proci? Ha az értékeléseidnél lévő 2600x, akkor azzal kártya nélkül a vga debug led világítani is fog, mivel nincs benne grafikus vezérlő.

Alaplapi bios resetet próbálj meg azért.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#50736) codec válasza Innos (#50734) üzenetére


codec
senior tag

Cpu-t vedd ki, nézzél rá az érintkezőkre, hogy nem került-e paszta, vagy bármi oda.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50737) PimpDaddy válasza Sanyi19 (#50735) üzenetére


PimpDaddy
csendes tag

Igen azzal tisztában vagyok hogy nincsen benne Grafikus vezérlö!
Alaplapi bios reset többször is megtörtént!
Egyra gyanúsabb neekem a Vga de még reménykedem abban hogy beszerzek egy lapot tesztelni és ott menni fog!
Alaplapot szívesebben cserélnék mint egy 2 napig használt új Vga-t!

(#50738) honlapos5


honlapos5
csendes tag

Szevasztok!
Beállítási problémám van, valaki esetleg tudja a megoldást?
Asztali PC-n (Gigabyte alaplap, i7, GTX 1060) új Win 10 rendszert húztam, biost frissítettem, új ssd-t kapott minden gyönyörűen működik, csak alvó üzemmódból való felébredésnél van probléma: sötét marad a képernyő.
Vagy a bios frissítéssel állítódott el valami, ami USB eszközről az ébresztést állítja. Vagy amikor megpróbáltam kezelni ezt a problémát, akkor a Energiagazdálkodási beállítások bugyrában állítottam el valamit. Valakinek van tippje hol kezdjem megoldani ezt a dolgot? Régen csak lenyomtam egy billentyűt és minden ment tovább. Rádiós (USB stickes egér/billentyűm van, azzal így működött)

(#50739) honlapos5 válasza honlapos5 (#50738) üzenetére


honlapos5
csendes tag

megoldódott. Biosban volt engedélyezve valami fura "mentsd meg a földet" usb energiaellátás elállítva...

(#50740) Sanyi19 válasza Innos (#50734) üzenetére


Sanyi19
őstag

Bios frissítés nincs esetleg rá? Hőfokok rendben? Milyen CPU hűtőd van?
Olvastam egy cikket ahol azt írják sokaknál Intel 13. és 14. generációs I7 és I9-el gondok vannak:

[link]

Néhány felhasználónál a gyári órajel alá állítás mellett nem jelentkezik hiba.

Ha esetleg OC is van akkor rakd alapra és nézd meg úgy.

Memória tesztet is próbálnék Memtest 86-al.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#50741) esde


esde
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy (ha jól emlékszem azóta) amióta belekerült a régi HDD-m és SSD-m a gépbe, egyszerűen képtelen alvó állapotba kapcsolni magától (automatikusan) illetve manuálisan sem tud, simán egyből újraindul. (hallom a hdd újraindulását)
Jó lenne ha működne, mert így X időnként ugye alvó állapotba kapcsolna a gép, de folyamatosan azonnal újraindul így nonstop megy..

A gép (zsír új még, hdd-t és egy ssd-t illetve vga-t leszámítva):
CPU : AMD Ryzen 5 5500
Alaplap : ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM: 2x16gb G Skill Ripjaws DDR4-3600
SSD(új): Crucial P3 1TB M.2
SSD: ADATA SU650 (SATA-III)
HDD: SAMSUNG HD502IJ (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB)

A HDD hibája lehet-e ez? Esetleg tudok vele valamit kezdeni? (Nyilván szükségem van rá.)
Töredezettségmentesítés futott, nincs vele baj.

(#50742) agszabv válasza Rowon (#50702) üzenetére


agszabv
csendes tag

T. Rowon, Összeéríntettem a táp 15-16 Pinjét, 1 sec-re felpördül a ventillátor utána leállt. A Seasonic táp volt a hibás, vettem másik tápot és megjavult a gép. (A 60 hónap garanciás 1 éves táp ment garanciába, gondolom egyszer majd megjavítják...)
Nagyon köszönöm a segítséget. :R

(#50743) Rowon válasza agszabv (#50742) üzenetére


Rowon
veterán

Nagyon szívesen! Puszta kíváncsiságból, mit vettél helyette? A bolt adott cseretápot?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50744) agszabv válasza Rowon (#50743) üzenetére


agszabv
csendes tag

EVGA 650 BQ-t vettem. ALZA? (Amúgy szeretek ott vásárolni, a Seasonic tápot nem Ők gyártják, inkább a Seasonic szégyelje magát...)

(#50745) Rowon válasza agszabv (#50744) üzenetére


Rowon
veterán

Azt a Seasonic tápot se a Seasonic gyártja, csak matricáznak. :) Helly bél van benne.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50746) esde válasza esde (#50741) üzenetére


esde
tag

Kihagytam a tápot, az is új egyébként: Be Quiet! System Power 10 450W (BN326)

(#50747) ferkovics


ferkovics
csendes tag

Hali
Lehet nem jó helyre írok, szeretném kérdezni kaptam egy 2Tb/külső SSD-t.Voltak rajta adatok ,Nem lehet meg nyitni, a Win nem látja alapból.A lemez kezelőben látni nincs hozzá rendelve betű.Itt jön a gond,hiába adok neki betűt(H) akkor jó, amint lecsatlakoztatom, vissza dugom (usb) már ugyan az a gép sem látja ,Ismét adok betűt le ok. működik, Ahányszor lecsatlakoztatom utána már megint nem látja.Már formáztam (NTFS) tök üres.Minden egyes rá csat után ugyan aszt játssza el.Ha valaki tudna benne segíteni mitevő legyek nagyon meg köszönném.

(#50748) Csorbi válasza ferkovics (#50747) üzenetére


Csorbi
addikt

Minden gépen ezt csinálja?

(#50749) ferkovics válasza Csorbi (#50748) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Igen.Mindegyik gépen.

(#50750) Csorbi válasza ferkovics (#50749) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor ezt ide: HDD probléma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.