Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) d@minator válasza Kodek (#50448) üzenetére


d@minator
addikt

A Memory Controller : DRAM Frequency Ratio-t állítsd Auto helyett 1:2 -re

(#50452) Pano válasza Graphics (#50443) üzenetére


Pano
addikt

Bár nem túl elegáns, de akkor az lesz, mert más megoldást nem lelek. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#50453) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Adott egy konfig. Vadiúj

B550M Aorus Elite
Ryzen 5 5600
2*8GB G.skills Aegis F4 3200C16D-16GIS
Micron 3450 512GB SSD
Gigabyte P550B táp.

A gép néha random megáll.
Aida64 stressTest közben megállt.

Két modult tesztelve külön külön az egyikre Hardware Failurr hibával megállt, akkor ez gyári hiba RAM lesz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50454) Angie™ válasza Graphics (#50453) üzenetére


Angie™
addikt

Lekapcsol, kikapcsol az egész gép? Vagy csak piros, hibaüzenetes ablakod dob az aida?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50455) Graphics válasza Angie™ (#50454) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megvan, memtest, full piros, 2318 hiba...

Hibás modul. :((( :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50456) Kodek válasza abdulka1 (#50450) üzenetére


Kodek
csendes tag

Köszi, kiszedtem a procit sem a foglalat sem a tű nem volt elhajolva, cmos resetet is csináltam közben és megoldódott! Köszi szépen ! Szép napot!

(#50457) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Feltűnt, hogy a PC-m egy ideje néha újraindul, és nem tudom az okát. Ha használom a gépet, még soha nem történt meg. Mindig olyankor fordul elő, ha nem vagyok a gépnél, tehát tétlenség, idle állapot esetén. Megnéztem a win log-ot, és nem sokat értek belőle igazság szerint, de a Rendszer naplóban látok egy hibát (Az előző rendszerleállítás (‎2024. ‎01. ‎15. - 12:56:54) váratlan volt.), pár sorra feljebb pedig egy Kritikus bejegyzés (A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.)
Ilyeneket látok:
Mit csekkoljak még, milyen infó kell esetleg a diagnózishoz? Táp lehet esetleg? Egy ideje már fontolgatom a tápcserét, mert ami azt illeti, a jelenlegi 12-13 éves.

[ Szerkesztve ]

(#50458) Richard! válasza Gabesz87 (#50457) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Kísértetiesen hasonló az én sztorimhoz. Katt!
Tápcsere megoldotta a problémát.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50459) Graphics válasza Gabesz87 (#50457) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi idő alatt elfáradt a táp szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50460) Gabesz87 válasza Graphics (#50459) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszönöm. Amúgy is tervben volt már, mert tényleg nem mai darab ez a Corsair VX550 táp. De jó sokáig bírta. Rendelem is a már kinézett Be quiet! PURE POWER 12 M 550W-t 10év garival.

#50458 Richard!: :R

(#50461) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Itt is megkérdem:

Nemrég bővítettem az adataimnál lévő konfigot egy Samsung 990 PRO SSD -vel. Nem a rendszer van rajta, hanem egy repszimulátor, a DCS World. A problémám az, hogy 2 hét alatt már másodjára csinálja azt, hogy a lemez használat közben gyakorlatilag eltűnik, majd újraindítás után minden visszaáll normálisra.
A Magician összes tesztje hibátlannak látja a lemezt, és a fenti két eseten kívül is normálisan működik. (Nem lassul, nincs semmilyen írási/olvasási hiba)

A hiba esetén az eseménynaplóban ilyen bejegyzések találhatóak: STORNVME forrásból: „Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort1.”, „Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\RaidPort1.”
A másodiknál ugyanezek, csak „Hibás blokk az eszközön” volt az első bejegyzés.
Utána egy rakás hiba, amely arra utal, hogy nem működik megfelelően a lemez. HD Sentinel ismeretlen eszköznek látja.

Újraindítás után megjavul, hiba nélkül megy.

Van ötlet, hogy ez milyen hiba lehet?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50462) Angie™ válasza Colos1 (#50461) üzenetére


Angie™
addikt

SSD-én legfrissebb fw van? Alaplapodon a legfrissebb BIOS van? Driverek a windowsban a legfrissebbek? Próbáltad másik M2 slotban? HD sentinel soha nem látja az eszközt rendesen? Milyen windowst használsz? Más gondod nincs a géppel? Tápod mennyi idős?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50463) Colos1 válasza Angie™ (#50462) üzenetére


Colos1
őstag

Mindenből a legfrissebb verzió van fent.
Másik M.2 SLOT -ba nem próbáltam még, egy az egy SLOT van amelyik közvetlen megy a PCH -ra, a többinél tiltja a használatban lévő SATA portokat.
A HD Sentinel rendesen látja az eszközt, csak amikor ezt a hibát csinálja, akkor nem. A HDS szerint is minden rendben van az eszközzel.
Win 11 Home, a legfrissebb.
Semmilyen más hibát nem tapasztalok.
A táp 5 éves.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50464) Csorbi válasza Colos1 (#50463) üzenetére


Csorbi
addikt

HDS verzió nem ősrégi?

Nézd meg a legutolsó bétával, a txt legtetején van a link, onnan másold ki és töltsd le.

(#50465) Colos1 válasza Csorbi (#50464) üzenetére


Colos1
őstag

A 6.10 -es van fent. Rendesen látja a lemezt, a S.M.A.R.T. adatait is.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50466) Csorbi válasza Colos1 (#50465) üzenetére


Csorbi
addikt

Overclock, bármilyen finomhangolás, feszültség, stb. van-e?

(#50467) Nova_


Nova_
tag

Sziasztok!
Először is, sajnos a gép adatairól nem tudok sokat írni mert nem indul be.
Ha jól emlékszem, windows 10 van rajta.
A gond, annyi lenne, hogy a windows nem start up-ol.
A képen látható hibaüzenet dobja fel, mielőtt a windows betöltene.
Tudok csinálni egy windows-os usb-t ha kellene, de jó lenne, ha valahogy meglehetne oldani anélkül, hogy az egész windows-t újra kellene rakni. :/

(#50468) Colos1 válasza Csorbi (#50466) üzenetére


Colos1
őstag

Csak a RAM -ok, de azok is úgy, hogy az XMP profil van beállítva. De az már több, mint egy éve így megy. Minden más alapon van.

Meg azon agyaltam még, hogy mindkét esetben akkor történt, amikor játszottam az SSD -n lévő programmal. Viszont játék közben nincs rajta nagy terhelés, az csak betöltéskor van, amikor a 35...45 GB -ot beolvassa a RAM -ba. Utána csak 1 mb/sec alatti írási/olvasási sebesség szokott rajta lenni, monitoroztam az MSI Afterburner + HWInfo párossal.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50469) KROK640 válasza Nova_ (#50467) üzenetére


KROK640
veterán

Rendszervisszaállítással próbálkoztál már?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50470) Nova_ válasza KROK640 (#50469) üzenetére


Nova_
tag

Igen, de "nem jöttek létre vissza-állitási pontok"
USB-t használok amin win10 van, amint elindul a gép, f12-t nyomok és kiválasztom az usb-t, most a win10-et próbálkozok újrarakni onnan, eddig nem jött be az se

(#50471) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na kicseréltem a régi Corsair VX550 tápomat bQ pure power 12m 550w-ra. Viszont valamiért egyelőre nincs kép. A gép indul, megy, csak nincs kép. Ellenőrzöm majd a kábeleket, csatlakozásokat újra, csak el kellett most mennem otthonról. 2 monitorom van, DP porton csatlakoznak. Egyiken sincs kép. PCIe kábelt bedugtam a VGA-ba. Van a tápon egy PCIe 5.0-s csatlakozó, és hozzá egy kábel, de nekem nem az kell, mivel a lapomon 4.0-s a csatlakozó. Jól sejtem? Vagy épp hogy azt kellene használnom, az lehet a bibi?
Ez már off topic, de a SATA csatik elrendezésével nem vagyok kibékülve. Azt hittem csere után csinálok egy szellős elrendezést, jó kábelmanagementet, hát hogyne. A PCIe 5.0-s kábelen kívül mindent be kellett dugnom, mert a gép tetején van a Blue-Ray drive, alul a HDD, és persze egy kábelen lévő SATA csatik nem érik el a 2-t. Meg van egy fan controllerem elől, ahhoz meg egy MOLEX adapter kell, így mindkét SATA kábelt használnom kellett. Bár lehet veszek majd egy SATA-Molex átalakítót és akkor az egyiket ki tudom szedni. Na meg a CPU csatlakozó is egy lapos széles kábel, és az előzőt (Corsairnak kerek volt) át tudtam vezetni az alaplap és VGA közt, de ezt most nem. Így meg nagyon design-os módon ott feszül a VGA körül. Szóval a Corsair-nek valahogy jobb volt a kábelelosztása.

(#50472) Csorbi válasza Gabesz87 (#50471) üzenetére


Csorbi
addikt

"Van a tápon egy PCIe 5.0-s csatlakozó, és hozzá egy kábel, de nekem nem az kell, mivel a lapomon 4.0-s a csatlakozó."

Itt valami nagy fogalomzavar lesz, úgy érzem. :U

(#50473) Graphics válasza Gabesz87 (#50471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd át a csatlakozást, mert itt valami nem kerek.
A VGA-ra mit tetszett dugni akkor? :)

Célszerű lenne nem kapkodni ,nehogy valami ne legyen jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50474) Gabesz87 válasza Csorbi (#50472) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szabványra gondoltam, na. Ill. a VGA csatlakozóra. Úgy értettem, a lap 4.0-s PCIe szabványt tud, a VGA meg 3.0-s. Most hirtelen nem is vágom ezt az 5.0-t, meg ezeket a kül. teljesítményű csatlakozókat (ehhez a táphoz egy 300W feliratú van), de lényeg, hogy nekem erre a kábelre nincs szükségem!? Gondolom be sem tudnám dugni, elnézve itt a kialakítást. Vagy a franc tudja. Nem vágom.

#50473 Graphics:
hát a PCIe kábelt dugtam a VGA-ra. A tápon van egy PCIe, és egy PCIe 5.0 csatlakozó. Ez utóbbit nem használtam, ahogy írtam. A PCIe kábelt dugtam be, aminek a másik végén 2x PCIe 6+2pin csati, ezek közül én az egyik 6pin-eset dugtam a VGA-mba. Tiszta sor szerintem, ezt nehéz elrontani :U

Az alaplapi ATX csatlakozón viszont vakartam kicsit a fejem, mert az egyik vége 20+4 pin-es, a másik vége meg fixen 24-es. A tápba viszont csak a 20-as csati megy be, ergo egy féle képpen lehet bedugni csak ide. De akkor mi a fenének lóg ott a 20-as mellett a +4 pin :F

[ Szerkesztve ]

(#50475) Graphics válasza Gabesz87 (#50474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A másik felét a tapgyarto varialja, ne agyalj rajta túl sokat, van olyan, ami ugyanaz, meg olyan is , ami már kimarad, de a 24 pines standard, így ott üres lyukkal találkozol

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50476) Gabesz87 válasza Graphics (#50473) üzenetére


Gabesz87
addikt

Átnéztem a csatlakozásokat, de szerintem minden OK. Nem is nagyon lehet elrontani, rossz helyre dugni valamit. De semmi. Bedugtam egy csipogót is a lapra, indításnál nincs "bip" és szerintem nem is igen csinál semmit, nem villog a Data LED. Nem tudom mi a fene lehet. Egyedül a CPU venti nem forog, de lehetséges, hogy az el sem indul egy bizonyos hőfok alatt!? Vagy itt van valami bibi. Dehát megnéztem a CPU csatlakozót is, be van dugva, azt sem lehet rossz helyre dugni. Mi a fene lehet?

(#50477) Graphics válasza Gabesz87 (#50476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CPU csatlakozó van odadugva, nem véletlen egy PCIe 8 pines?

:D Más hirtelen nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50478) Gabesz87 válasza Graphics (#50477) üzenetére


Gabesz87
addikt

Biztos nem, más a kábel is. CPU kábel lapos. A PCIe kábel másik (használaton kívüli) csatlakozója össze is van kötve és a ház alján fekszik.
Hát ez szomorú, nem tudom mi a franc lehet. A végén elviszem holnap a közeli boltba hogy nézzenek rá. Nekem nem lesz vele időm xarakodni.
GPU-t még kiveszem, nem-e elmozdult, amikor csavartam be. 2 RAM modul van, de hát azokkal (meg a VGA-val) csak nincs baj. Napközben ment a gép, csere előtt is. Kikapcsoltam, és úgy láttam neki.

[ Szerkesztve ]

(#50479) Graphics válasza Gabesz87 (#50478) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor memória ki, GPU ki, majd vissza, memória egyesével tesztel, ha több modul van. Valahol valami nem kerek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50480) Colos1 válasza Colos1 (#50461) üzenetére


Colos1
őstag

Ehhez találtam egy érdekes Reddites topikot. Kollégának hasonló gondja volt, és neki az oldotta meg, hogy az alaplapon a második 8 pines CPU tápcsatit is bedugta. Nekem is csak az egyik van bedugva, mert a tápomhoz csak egy volt, és anno azt olvastam, hogy a második csak akkor kell, ha szénné akarom húzni a CPU -t.

Valahol lehet venni eredeti Seasonic moduláris kábelt, vagy pedig olyan Y kábelt, ami az egy 8 pines CPU tápot osztja 2x8 pinesre? Kipróbálnám hátha nekem is segít.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50481) Graphics válasza Colos1 (#50480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyire kraftos procid lenne? :)

Nem gondolom , hogy a 9700K igényelne, 384W felett fogyaszt? :U

4pin 192W-os proci fogyasztáshoz, 8 pin 384W...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50482) Colos1 válasza Graphics (#50481) üzenetére


Colos1
őstag

Ezen én is sokat agyaltam, hogy mi a franc köze lehet hozzá. :U

Erre jutottam:

Az M2 SSD az alaplapról veszi a tápot.
A videokártya és a CPU a táp nagy részét a segédtápokról veszi (2 x PCIE + EPS), de mindkettő vesz fel teljesítményt az alaplapról is.
Elvi szinten elképzelhető, hogy ha a CPU és a VGA is éppen a csúcson fogyasztanak, akkor túl sok kraftot vesznek az alaplapról ami miatt az kevés lesz az SSD -nek. Ezen elvileg segíthet, ha a második EPS -en is tud tápot venni a CPU.

Ez csak ott sántít, hogy tudtommal az M2 SSD 3,3 V -os. :F

Másik: nem hiszem, hogy drága lenne egy ilyen kábel, egy próbát megér. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50483) d@minator válasza Gabesz87 (#50478) üzenetére


d@minator
addikt

CMOS reset volt már?

(#50484) Csorbi válasza Gabesz87 (#50476) üzenetére


Csorbi
addikt

Táp oldalon is minden moduláris a megfelelő helyen van?

(#50485) jokeph válasza Colos1 (#50482) üzenetére


jokeph
nagyúr

igen, 3,3 volt-al mennek, azt meg az alaplapról veszi fel, amit a 24 pines ATX csati ad át a táp felől a lapnak.

Lehet, hogy érdemes volna a tápod kimérni, mennyit ad le ténylegese 3,3 Voltos ágon, lehetőleg kiterhelve is.
BIOS-ban a hardver monitor mit mér a feszekre, kiindulásnak megteheti a megszemlélése.

A repszimulátor mennyire tereli a VGA-t ?
A 3070ti megterelve tud fogyasztani, lehet hogy instabillá teszi a tápod fesz leadását. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50486) Colos1 válasza jokeph (#50485) üzenetére


Colos1
őstag

Megterheli a VGA-t 100%-ra, de a gép teljes fogyasztása alig szokta elérni az 500W -ot, amibe beleszámít a monitor fogyasztása is, mert az is az UPS -re van kötve. (Az UPS tudja ezt monitorozni)
Másrészről az SSD -n kívül semmi mással nincs gondom.

Néztem a tápot kombinált terhelés szempontjából, a 3,3V független a 12V -tól.
Az 5V -tól függ, és igaz, hogy 11 USB eszköz van a gépen, de ha mind a maximális áramot veszi fel, az akkor is csak 35,5W. (De mind elmegy USB2-ről, azaz nem kellene 500mA -nél többet felvenniük)
A kombinált terhelés 3,3+5V -on összesen 100W, így marad 64,5W. Az SSD elvileg max 10W -ot eszik.

A feszeket a HWInfoban néztem, valamiért 2x jelzi, az egyik pont 3,3V, a másik 3,43 körül van. Majd megnézem terhelés közben is.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#50487) Graphics válasza Colos1 (#50486) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Probakepp érdemes lenne venni olcsón egy m.2-es SSD-t azzal csinalja-e.
4-8 ezer körül vannak hardverapron is már 250-500GB-os NVME-k.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50488) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elvittem a gépet szervizbe. Nincs se időm, se kedvem vele foglalkozni munka mellett, du. meg gyerekek miatt. Az mondjuk eddig elkerülte a figyelmem, hogy a CPU Debug LED pirosan világít. Lehet, hogy ott van vmi bibi. :F Csatlakozások amúgy jók voltak, ezt legalább megerősítették, szóval hülyeséget nem csináltam! Remélem nem a procinak van baja, mert még soha nem romlott el nálam CPU. Mondjuk az meg még garis, úgyhogy max cseréltetem akkor. De majd kiderül.

(#50489) Capeta


Capeta
csendes tag

Sziasztok!

Van egy i7-8700/32GB DDR4 2666Mhz/RTX20606GB alkatrészekből álló konfigom. Játszani csak rFactor 2-vel szoktam (autószimulátor) és streamelem. Ezen használat alatt a proci kb. 40%-on megy, a VGA 95%. Gondolkoztam egy kis VGA fejlesztésben (3060ti), arra viszont calculator alapján 30% környéki bottlenecket ír, viszont ezek alapján a játék alatt még lenne a prociban kraft hogy kihajtsa mégis? Bocsi, nem teljesen világos ez a bottleneck téma. :F

(#50490) ferni


ferni
őstag

Sziasztok.
Egy barátom rendelt egy előre összerakott asztali gépet.
Működik meg minden.
A probléma ott van hogy ha rádugja HDMIvel egy TVre a PC-t, leveri a biztosítékot a házban.... :DDD

Mi a fene lehet a baj? Ilyenről én nem is hallottam még, hogy egy HDMI ilyet tud okozni.

(#50491) Angie™ válasza ferni (#50490) üzenetére


Angie™
addikt

Omg, de jó ez a pc, meg jó lehet a villamos hálózat is. Mondjuk ha megy közben a mikro, a bojler, az elektromos fűtőtest, a porszívó, a hajszárító a páramentesítő és a mosógép akkor lehet belefér ;]

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50492) Graphics válasza ferni (#50490) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előre mi van benne összerakva? Mert ott a tápra ránéznék esetleg...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50493) ferni


ferni
őstag

A gép megy, a TV megy.
Akkor veri le az áramot amikor össze van dugva HDMIvel a kettő, addig nem.
Tehát Angie-ra válaszolva az áramnak elégnek kell lennie ha megy a külön a kettő :DDD

Nem értem, hogy egy HDMI összeköttetés hogy okozhat ilyet.
TV-ben a HDMI port lehet a ludas, arra van a legnagyobb esély?

"Előre mi van benne összerakva?"
Teljes gép úgy lett rendelve egyben.

[ Szerkesztve ]

(#50494) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Vadi új gép, most hoztam haza, a boltban állítólag letesztelték. Főkapcsolóra 5 síp, és nem csinál semmit. Ventik pörögnek, kissé hullámzó fordulaton. H410m s2h v2 Gigabyte, i3 10105f. Mi lehet a gond?

Basszus, lehet, hogy megvan! Ezen hiába van vga kimenet, a prociban nincs vezérlő, a vga-t meg még nem raktam bele. :W

[ Szerkesztve ]

-

(#50495) Angie™ válasza ferni (#50493) üzenetére


Angie™
addikt

Mindenképpen a tápegységet kellene benne kicserélni, valószínűleg az a ludas. Új gép, használt gép? Le van zárva? tudjuk milyen táp van benne?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50496) Graphics válasza 7Sony7 (#50494) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát bizony, ez a hiba. :)

F végűekben nincs integrált graf cucc.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50497) jokeph válasza ferni (#50493) üzenetére


jokeph
nagyúr

Külön VGA van a gépben vagy integrált a VGA (azaz az i/o részre van rádugva a HDMI kábel,ahol az USB/hálózat/hang stb. csatik is vannak) ?

A többit #50495Angie™ megkérdezte.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50498) ferni


ferni
őstag

Új gép, pre-built PC amazonról.
Összeszerelve jött egyben.
Úgy fest igazatok lesz amúgy megnézve a configot, ami itt van:

AMD Ryzen 7 5700X
Nvidia GeForce RTX3060 12GB
32 GB 3200 MHz DDR4 RAM
B450M alaplap

Tápegység: AZZA 550W 80+ Silent

[ Szerkesztve ]

(#50499) Angie™ válasza ferni (#50498) üzenetére


Angie™
addikt

Tápegység = azonnal kuka

Vagyis kérjetek rá jóváírást, vagy írjátok meg nekik, hogy ráfizetnétek egy igazi tápegységre, és ezt adják oda a haragosuknak :K - Gib es deiner Wut :P

Aztán kezek összekulcsolódnak és mondjatok el egy imát, hogy a gép többi része ússza meg a kalandot :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50500) Graphics válasza ferni (#50498) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jujj,⛄ az nem táp...

Kuka.

Régen volt jó szeriajuk de az újak necces. Nem mondom hogy élből szar, de ismeretlen

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.