Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Richard! válasza d@minator (#50350) üzenetére


Richard!
addikt

Tegnap éjjel 1 óra alatt 9 restart volt, utána elengedtem a dolgot aznapra.

A tápot nagyjából 6-7 éve használom.
És igen, amiket írtál, azokat ma reggel megcsináltam, ránézésre hibátlan volt mindegyik kábel/csatlakozó.
Utána még volt egy windows update és a Driver Booster progi talált 13 illesztőprogram frissítést, azokat feltette, azóta jó (~6 órája)


Viszont Aida rendszerstabilitás tesztet ha elindítom, fél-egy percekre beakad a program csak pörög a kurzor és "nincs válasz" üzenetet ír ki az ablaknál
Korábban ilyen nem volt, rendesen lehetett látni a folyamatot, ahogy másodpercenként változik pl. a processzorhasználat és a hőfokok...

Pölö itt egy mem. teszt, de mindnél ezt csinálja:


Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50352) Hardanayro


Hardanayro
csendes tag

Sziasztok,

A beteg egy MSI GTX 1060 Gaming 6g integrált VGA-ról tudok képet kicsiholni a szerkezetből.
A Windows látja a 1060-at GPU-Z is semmi rendellenességet nem mutat de valamiért nem akar képet kiadni magából.
Másik VGA-val megy ja Venti pörög ledek világítanak talán BIOS frissítés kell neki?
Előre is köszi!

(#50353) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!
Tud e valaki tippet adni mi lehet a baj a kis letöltős gépemmel?
Van egy intel nucom(I3-7100 proci 8gb ram SSDn win 10 3db usb-s HDDvel) amivel torrentezgetek. A gépre csak áram és hálózat van itthon kötve és távoli asztallal szoktam rámenni.Jópár napja vagy lehet már 1-2 hete is észrevettem hogyha rámegyek távoli asztallal akkor nem tudok semmire kattintani és meg van állva a távoli asztal. Fő gépen fel van mappolva a NUC drivejai és rendben tudok másolgatni róla ha kell vagy filmet nézni a drivejairól viszont távoli asztal nem igazán használható.csak kimerevedett kép van és percentént néha pár másodpercig működik a távoli asztal, dehát ez így nem igen jól használható. Újraindítva volt a nuc is és a fő gép is de nincs változás. Mit próbáljak megnézni/kalapálni rajta hogy rendesen menjen mint eddig?
Leterhelve nincs látszólag a nuc:

Szerk: annyi kiegészítés még hogy eszembe jutott hogy van rajta tightvnc is. Most azzal is rámentem.Elején azzal is kicsit lassan reagált. volt egy jópár másodperc amíg kezelhető lett a gép, de azóta azzal egész szépen/folyamatosan reagál az elmúlt 2 percben. Bár tightvncvel csak 1024x768 as felbontásom van monitorrádugás híjján.

[ Szerkesztve ]

(#50354) Csorbi válasza ityam (#50353) üzenetére


Csorbi
addikt

A NUC-on parancssor adminként és:
reg add "HKLM\software\policies\microsoft\windows nt\Terminal Services\Client" /v fClientDisableUDP /d 1 /t REG_DWORD

(#50355) ityam válasza Csorbi (#50354) üzenetére


ityam
senior tag

Köszi a tippet. Most jónak tűnik a távoli asztal.
Ez a fránya UDP pedig a cégnél ahol dolgozok pár éve ugyancsak megtréfált pár távoli asztalt.És a problem helyeken az UDP kikapcsolás megoldotta anno....

[ Szerkesztve ]

(#50356) Csorbi válasza ityam (#50355) üzenetére


Csorbi
addikt

Valamivel összeakad (hálózati szoftver, router konfig, stb)

(#50357) ityam válasza Csorbi (#50356) üzenetére


ityam
senior tag

hát hálózatokhoz nem igazán értek. Suliban kellett volna OSI modellt tanulnom, de nem igazán tudtam. Melóhelyen ez az UDP kikapcsolásos ötlet pont tőlem jött hogy hátha megoldja(ott nem pont ez volt a hibajelenség mint most itthon. Ott egyszer csak megszakadt a kapcsolat. kis reconnect próbálkozási idő kivárása után).
Itthon semmi hálózati trükköt én nem csinálok(lévén hogy nem értek hozzá). a Vodafoneos "modem"em a router amin mostanság nem állítottam és hálózatos progit sem raktam fel az elmúlt pár hétben. Vírusírtót a fő gépemen cseréltem le másra de annak is vagy fél éve így nem tudom ahhoz kötni.
Az viszont meglepetés hogy lokális hálózaton sem megbízható az UDP ezexerint....
Cégnél otthonról benti gépes távoli asztal volt a problem és ott az UDP bizonytalanságát könnyebb volt rákenni az internetszolgáltatóra, nade itthon lokális hálón? Ez kinder újévi surprise nekem.

[ Szerkesztve ]

(#50358) FoFR


FoFR
kezdő

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legjobb hely, de nem találtam alkalmasabb topikot a problémámra.

Adott egy régi konfig:
AMD FX-6300
ASRock 970M Pro3
GIGABYTE Radeon R9 380 OC WINDFORCE 2X Gaming 2GB GDDR5 256bit
Kingston HyperX Genesis 2X4GB DDR3 1600MHz
Chieftec CTG-500-80P 500W
Win10 64bit

CS2 jelenleg 1280x1024 low beállítások mellett fut, viszont az fps elég alacsony és néha laggol is annak ellenére, hogy sem a cpu, sem a gpu nincs 100%-os kihasználtságon (sem NZXT, sem MSI afterburner szerint). Aida64 stresszteszt alatt viszont minden 100%-on pörög.

1600x900 low/mid beállítások mellett ugyanannyi fps-t produkál, mint a fent leírt beállítások esetén. Próbáltam extrém alacsony felbontáson (700xvalami) full lowon, de ott még kevesebb volt az fps.

Videokártya driver többször újra lett rakva tiszta telepítéssel, illetve próbáltam régebbi drivert is, az sem segített. A 2x4 GB kit mellé raktam 1x8 GB G.Skill ram-ot, az sem segített.

Ha bottleneck lenne, akkor valamelyik komponensnek nem kellene 100%-on lennie vagy legalább 95 fele?

Bármi tipp, hogy mi lehet a probléma és mit érdemes megpróbálni?

Köszönöm előre is! :)

(#50359) Csorbi válasza FoFR (#50358) üzenetére


Csorbi
addikt

VRAM-ot mérd ki, szerintem az lesz kevés (2GB).

(#50360) FoFR válasza Csorbi (#50359) üzenetére


FoFR
kezdő

Afterburner és windows feladatkezelő szerint 1,8 GB van használatban játék közben (ha jól emlékszem).

DM-ben, ahol 15-20 fő játszik egyszerre, ott brutál a lagg. 5on5 esetén viszont egész tűrhető.

(#50361) jokeph válasza FoFR (#50360) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ajánlom figyelmedbe ezt a videót.
Nálad is ki van íratva ily módon az MSI AB-vel ?

Első blikkre azt mondanám, ha minden más rendben van (hőfok, hálózat) hogy a CPU-d a hunyó, mármint hogy a limitáló tényező az egyenletben a CS2 tekintetében.

A nem 100%-os kihasználtság (akár CPU akár GPU) nem egyenlő a bottleneck-el, ennél azért sokrétűbb a dolog.

CPU van húzva ?
WIN-ben mire van állítva az energiagazdálkodás ?
A linkelt videóban egy FX6350 van, fixen 3,9 GHZ-re állítva, a VGA pedig overkill, egy RTX 4060, hogy biztos ne az legyen a kevés.

Ha a grafikát elszegényíted/felbontást lejebb veszed, akkor a játék java részt a CPU-t fogja terhelni (ami nem túl acélos amúgy sem).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50362) paprobert válasza FoFR (#50358) üzenetére


paprobert
senior tag

Gyenge a CPU-d.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#50363) Graphics válasza FoFR (#50358) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CPU limit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50364) core i7


core i7
addikt

Boldog Újévet. Újjabb gond ütötte fel a fejét gépemnél. mikor megnyitok egy ablakot és arrébb tolom kurzorral . Magától csúszkál ide-oda. Cpu Háttértár avagy memória hiba lenne? Valamely alkatrész úgyérzem megfáradt már ebbe a gépben.

(#50365) Csorbi válasza core i7 (#50364) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy erről készült videó többet mond ezer szónál.

(#50366) Graphics válasza core i7 (#50364) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egér :C :DDD tegyél alá normális egérpadot.

Szerinted miért lenne CPU - Háttértár vagy memória hiba?

Ennek jellegzetesen tünete lenne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50367) jézusom


jézusom
addikt

Hali!
Sikerült a Gigybyte j4005 lapomat elindÍani, de csak annyira, hogy a venti felpörögjön. Nem bootol be se pendrivról se satáról.

És úgy sikerül elindÍtani, hogy a clr cmos tüskéket zárom! A rendes power on-ra nem. A bios se jön be, csak annyi hogy pörög a venti :(

Mi lehet a hiba?

(#50368) blp85 válasza jézusom (#50367) üzenetére


blp85
aktív tag

Első körben cseréld ki az alaplapi gombelemet (CR2032), ha lemerül tud vicces dolgokat produkálni.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#50369) jézusom válasza blp85 (#50368) üzenetére


jézusom
addikt

megmértem 3v felett van.

(#50370) KROK640 válasza FoFR (#50358) üzenetére


KROK640
veterán

Gyenge a CPU, és VRAM is elég kevés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50371) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

I5- 12400f + 4060 gép, vatta új (nem hiszem hogy ez számítana, szerintem én leszek hülye).

Összekötöttem a szintén új AOC monitorral (displayportot beállítottam rajta inputként).

Windows nincs rajta azt telepítenék, de nem jön semmi kép (szép csendben mennek a ventik, direkt csendes gépre próbáltam kihegyezni).

7 éve volt utoljára asztali gépem, első amin majdnem elbuktam hogy fel sem "zúgott" a masina (tápon is van on, jé...). Valami hasonló súlyos problémára gyanakszom kérnék szépen segítséget mit baltázhatok még el...

Köszönöm!

(#50372) jokeph válasza Tom1939 (#50371) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Kezdésnek akkor:
Milyen lap ?
Milyen táp ?
Miféle ramok és hogy vannak elhelyezve ?
Minden szükséges kábel be van dugva vajon a lapra és a dVGA-ra ?
Ha nincs dVGA, akkor nem fog indulni, a 12400F-ben nincs IGP.
Ha van dVGA, akkor a monitort arra kell csatolni, nem az alaplap hátlapi csatijába (ha esetleg ez állna fent).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50373) Tom1939 válasza jokeph (#50372) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez a teljes konfig (oázis computerrel összeszerelve, remélem abban nincs hiba):

Be quiet! Pure Power 12 M 650W
Silicon Power UD85 2TB M.22 db
Intel Core i5-12400F BOX
Be Quiet! Pure Rock 2
MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI DDR4
AOC 24G2SPU
INNO3D GEFORCE RTX 4060 Ti 8GB ICHILL X3
Corsair Vengeance LPX 16GB / 3600MHz Black2 db
quiet! Pure Base 500 White

Ramok elhelyezésére, kábelek bedugására nem tudok sajnos választ adni, ilyesmit elronthat egy oázis computer?

Alaplap hátlapi csatija viszont lehet gond, találnom kellene 2 különböző display portot?

Köszönöm!

(#50374) ColdMan válasza Tom1939 (#50373) üzenetére


ColdMan
tag

Ne az alaplapra csatlakoztasd, hanem a VGA-ra.

(#50375) Tom1939 válasza ColdMan (#50374) üzenetére


Tom1939
őstag

Ahova karikáztam dugtam, más display portot nem találtam. Biztos vak vagyok már.

[ Szerkesztve ]

(#50376) jokeph válasza Tom1939 (#50375) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van ott a VGA-n 2 vagy 3 DP is, le van dugózva csupán.

#50374ColdMan: :K

#50377Tom1939: na ne már, így sincs se kép, se hang ? :F
A VGA 3 DP portja közül elvileg mindegy hogy melyikbe van csatolva a monitor.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50377) Tom1939 válasza jokeph (#50376) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi, cseles. Sajna e 3 display porton (van 3) keresztül sincs változás... Biztos van még valami :)

(#50378) blp85 válasza jézusom (#50369) üzenetére


blp85
aktív tag

Próbáltad a power gomb tüskéit rövidre zárni, esetleg még ez a tippem (legalábbis egyszer nekem másik típusú alaplapnál bejött).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#50379) Tom1939 válasza blp85 (#50378) üzenetére


Tom1939
őstag

Hdmi1 működik, display port nem. Érdekes. Mondjuk ha jól nézem ez annyi hogy 144 hz és nem 165, ezt még túlélem...
Mindenkinek nagyon köszönöm!

(#50380) Graphics válasza Tom1939 (#50379) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ha feltelepítetted és feldriverezted, úgy van-e változás portok tekintetében, hogy hol ad képet?

Mondjuk alapesetben az alaplapra dugtad ugye, hát egy F-s procitól én ott nem várnék jelet :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50381) Tom1939 válasza Graphics (#50380) üzenetére


Tom1939
őstag

Most már a videókarira dugtam (ami le volt dugózva), és ott nem ment a display port csak a hdmi. Windows most települ, meglátjuk :) Alaplapról nem ment semmi.

(#50382) Graphics válasza Tom1939 (#50381) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alaplapról persze, hogy nem ment semmi, hisz nem volt, ami oda jelet küldjön :)

iGPU nélküli procid van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50383) Tom1939 válasza Graphics (#50382) üzenetére


Tom1939
őstag

Mondjuk az alaplap wifi-s, azt sem vette észre a windows ahogy elindult (bár lehet hogy be kell kapcsolni az alaplap beállításoknál). De nem, hogy adtam neki kábelen, szépen megtanulta :)

(#50384) Tom1939


Tom1939
őstag

Bocsi, mi a megfelelő topic a " windows és gép már megy de hülye vagyok" témában (éppen másik ssd-nek nincs betűjele, és az üres adathordozók elrejtésének feloldása nem segített amit google pajtás ajánlott)?

(#50385) Graphics válasza Tom1939 (#50384) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lemezkezelő és ott inicializálni, majd betűjelet rendelni a meghajtóhoz :)

Amúgy miért nem kértél inkább egy telepítést? :D Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50386) Tom1939 válasza Graphics (#50385) üzenetére


Tom1939
őstag

Volt egy windows licenszem meg túl nagy önbizalmam (és a múltkor is a telepítés még napokig tartott volna). Próbálkozom és köszi :)

Szerk: Köszi, csak egy kulcsszó kellett és ment is google pajtással :)

[ Szerkesztve ]

(#50387) Tom1939 válasza Tom1939 (#50373) üzenetére


Tom1939
őstag

+1 :)
A házon (quiet! Pure Base 500) a bekapcsoló gomb fehéren villog amíg megy a gép. Biztos feature de engem kicsit zavar. Biosban kikapcsoltam a led részt (zárt ház, minek), de ez velem maradt. Google pajtás szerint szétkapás, valami csatalkozó lehúzás (ennyit nekem nem ér, meg azt hiszem be is mutatkoztam mennyire értek hozzá...). De ha van valami egyszerűbb ötlet azt köszönettel kipróbálnám.

(#50388) Csorbi válasza Tom1939 (#50387) üzenetére


Csorbi
addikt

Fekete szigetelőszalag.

(#50389) Tom1939 válasza Csorbi (#50388) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, azt google is ajánlotta, ha nem lesz más ötlet bevettem :) Csak fehér a ház, kicsit csúnya lenne az is (bár lehet fehér szigetelőszalag is megoldja jó részt).

(#50390) jokeph válasza Tom1939 (#50389) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha egyforma a power és a reset gombok csatija, meg is cserélheted őket az alaplapon, csak ne felejtsd el hogy fel vannak cserélve. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50391) Tom1939 válasza jokeph (#50390) üzenetére


Tom1939
őstag

Én hozzányúlok az alaplaphoz akkor szerintem abból már nem lesz számítógép soha többet :)

(#50392) jokeph válasza Tom1939 (#50391) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor inkább #50388Csorbi javaslata lesz a tuti. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50393) Tom1939 válasza jokeph (#50392) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja ja :) Kis színes, hagytam msi-nek (alaplap az) valamit telepíteni (úgy nézett ki mint a régi throttlestop). Le is harmadolta az fps-t a TW warhammer 3-ban... Vagy egy óra volt mire rájöttem...

(#50394) igmond


igmond
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, meghibásodással küzd az egyik számítógépünk de teljesen ki fog rajtam, fogalmam sincs mi lehet a gond. A hiba az, hogy nem kapcsol be, elindítjuk, nem tölt be a bios, nem indul el a monitor, nem világít a billentyűzet viszont a hűtőventilátor az indul illetve a dvd meghajtó is. Egy két napig nem nyúlunk hozzá, megpróbálom bekapcsolni és teljesen rendben elindul. Ez a hiba aztán ismét előjön, teljesen random, van, hogy következő indítás van, hogy három indítás múlva sem. Kicseréltem az alaplapot, aztán kapott processzort is mondván hogy agyhalott a gép, probléma ugyanúgy vissza jön. Tápegységet még nem cseréltem de már csak arra tudok gondolni. Volt már szervizben ott sem jöttek rá a dologra, ott persze nem produkálta a hibát napokon keresztül sem. Esetleg ötlet, hogy mit kezdjek vele?

Segítségetek előre is köszönöm!

(#50395) dannyl válasza igmond (#50394) üzenetére


dannyl
addikt

Pedig én a tápnál kezdtem volna. Mindenképp teszteld egy cseretáppal. Főleg, ha már 8-10 éves.

(#50396) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok. Most vásároltam egy új pc-t. Szeretném a windowst pendrive-ról telepíteni, de sajnos nincs kapcsolat az új monitorra. Laptopra dugva működik a monitor. Mi lehet a baj? 2 hdmi slot van a pc-n mind a kettőben próbáltam, de semmi jel.

Nagyon remélem, hogy nincs baja a gépnek. Köszönöm a segítséget.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50397) ferkovics válasza Saskakas18 (#50396) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Milyen gép, Vga.stb.?A gép egyáltalán elindul?Kicsit bővebb leírás nem ártana.Szerintem nem a vga kimenetre dugtad a monitor csatlakozót(hdmi)

(#50398) Saskakas18 válasza ferkovics (#50397) üzenetére


Saskakas18
tag

2 db. Hdmi csatlakozó van a házon, mind a kettőbe be dugtam de semmi jel. A gép elindul, boot menüt akarnám elő hívni de nem tudom, mivel nem látok semmit. Ismerős ajánlotta a ramok atmozgatasat (megtörtént, de semmi). :F

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#50399) ferkovics válasza Saskakas18 (#50398) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Van benne videó kártya?Vagy a Cpu ban van vga?a ram nem határoz benne hogy a monitorra ad képet vagy vga,vagy CPU a ludas,
Itt egy gép háta ha van vga benne a-kor oda kell csatolni a hdmi-t vagy kellően bele dugtad a csatit. az ujj gépeknél elég szorosan megy bele a hdmi kábel.

[ Szerkesztve ]

(#50400) Saskakas18 válasza ferkovics (#50399) üzenetére


Saskakas18
tag

Rtx 4060 ti videokártya van benne. Biztos hogy jó helyre dugtam. 8 éves laptopom hdmi csatlakozójaba dugva azonnal reagált.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.