Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) plevips válasza Angie™ (#50300) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

(#50302) Angie™ válasza plevips (#50301) üzenetére


Angie™
addikt

Szuper, akkor nézzük még meg a RAM-ot is.

RAM stabilitás tesztelés:
TM5 + Anta777 konfig, win alól futtatható, 1-2 óra elegendő.
Letöltési link: [link]
Letöltés után futtatva a "load config &exit" gombbal betölteni a kívánt konfigot:


Bezáródott a program, újra el kell indítani, de ezúttal rendszergazdaként

Errors részen írja a hibákat. A határérték ameddig még belefér az a 0db ! :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50303) Graphics válasza plevips (#50299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De sokat segítene egy kis konfiginfo is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50304) plevips válasza Angie™ (#50302) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

köszi, elkezdtem, az normális hogy lent van a tálcán ez a program és nem látok semmit? Csak majd ha végzett?

@Graphics:
Notebook típus: HP ProBook 430 G5
Processzor: Intel Core i3-8130U 2.20GHz
RAM: 8GB DDR4
SSD: 240GB 2,5" WD (WDC WDS240G2G0A-00JH30)

(#50305) Graphics válasza plevips (#50304) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hasonló konfigot vettem nemrég, próbálj meg egy Win oldaláról letöltött teljesen friss Win telepítőt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50306) plevips válasza Graphics (#50305) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

A Media Creation Tool-al szedtem le a legfrissebbet.

(#50307) Graphics válasza plevips (#50306) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tippelgetek, ha a memtest lefut és rendben van ,akkor még az SSD-re néznék rá, meg hogy UEFI-s telepítővel raktad-e fel.

SSD kapcsán csak annyi, neekm egyszer egy ilyen WD Green, de m.2 SATA kialakítású csinált furcsaságokat, aztán végül ki is cseréltem ismerősnek, azóta itthon van, működik, de nem bíztam még rá gépet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50308) Mufanatic válasza jokeph (#50298) üzenetére


Mufanatic
csendes tag

Bocsi rosszul írtam. A 10 kifagy, a 7 esetén nem látja a háttértárat. Sata drivert továbbra sem találok. A gyártó eléggé szűkös a támogatás terén ami érthető is ennyi idő után. Arra gondoltam, hogy valahogyan feltenném a 7-et majd rendszeren keresztül a 10-et :U
Persze addig el is kellene jutni :D

(#50309) uzerto


uzerto
tag

Sziasztok!
Érdekes jelenséget produkál a rendszer. Unreal Engine 5-ben dolgozom és egyik pillanatról a másikra elmegy a kép, de nagyjából 30 perc után. A monitor érzékeli, hogy be van dugva a DP kábel, de kép nem jön. Hibába váltogatom a kimeneteket a VGA-n (RTX 3070), egyiken sincs kép. Hard reset után viszont megint van kép. Eddig csak egyszer-egyszer fordult elő ilyen, most már majdnem minden nap egyszer (és nem mindig Unreal alatt). Ha este HDMI-n keresztül TV-n játszok (Witcher 3 RTX), akkor nem jött még elő. Esetleg valami tipp, hogy merre induljak el a teszteléssel, mi lehet esetleg a gond? Se a VGA csere, se a monitor csere nem túl olcsó, így ha van rá mód előbb megpróbálnám megoldani a gondot :DDD

(#50310) plevips válasza Angie™ (#50302) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

A memtest lefutott nem talált hibát. [kép]
Biosba ezt látom: [kép] @Graphics

(#50311) Angie™ válasza plevips (#50310) üzenetére


Angie™
addikt

Ez mindenképpen nagyon jó hír. Akkor következő lépésnek én egy friss oprendszert javaslok :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50312) plevips válasza Angie™ (#50311) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

A Media Creation Tool-al a legfrissebb van leszedve.

(#50313) Angie™ válasza plevips (#50312) üzenetére


Angie™
addikt

Bocsi ezen átsiklottam. Most akkor az új oprendszerrel is vannak indulási problémák, vagy itt csak a wifi nem megy?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50314) plevips válasza Angie™ (#50313) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

ezzel is vannak problémák.

(#50315) codec válasza uzerto (#50309) üzenetére


codec
senior tag

Ez inkább driver probléma lesz. Valami régi verzióval próbálkozz első körben.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50316) _Balee_


_Balee_
aktív tag

A gépem egy ideig megy, van hogy órákat, majd egyszercsak lefagy és erőteljes süvítő hangot ad. A kép elmegy, de a gép nem kapcsol ki. Táphiba lehet?

Van, hogy terhelés alatt (játék közben) is órákat elmegy. Szóval nem értem.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#50317) d@minator válasza _Balee_ (#50316) üzenetére


d@minator
addikt

MIlyen típusú a tápod?
Számos oka lehet a problémádnak.
Csinálj egy tiszta telepítést. DDU-val [link] szedd le a régi drivert csökkentett módban és telepítsd fel az újat nVidia Control Panel nélkül csak a driver legyen.
Húzd szét az összes 12V tápkábelt (dugó és aljzat) és nézz bele nagyítóval nem fekete e.
Tuning és alaplapi programokat töröld le okozhatnak túlhúzást csakúgy mint a nV Control Panel.
Lehet még GPU órajelet csökkenteni, lehet rossz a táp vagy a GPU vagy a GPU driver stb.

(#50318) _Balee_ válasza d@minator (#50317) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Be Quiet! 750W Platinum Pro 11

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#50319) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Az asztali gépemen (B550 Tomahawk, 3900x, Kingston Fury Renegade) ramcserével párhuzamosan frissítettem a biost, mert nem kezelte rendesen az új Kingston memóriákat. A frissítéssel tökéletes lett a ramkezelés, pár óra tm5 is lefutott. Szóval minden oké, egy dolgot kivéve, következetesen minden második bekapcsolásra hajlandó csak elindulni a gép. Benyomom, nem bootol be. Hosszan nyomva a bekapcsolót, lelövöm, majd amikor újra elindítom, akkor gond nélkül megy. Áramtalanítás nem oldotta meg a problémát. Tipp?

www.meszlenyiandras.com

(#50320) core i7


core i7
addikt

Hali! Kérdésem a következő :o : Az a jelenség minek tudható be ,hogy 800MHz nél az összes mag üzemel de ,ha 1066Mhz -re veszem az órajelket már csak 1 mag megy? Válaszokat előre is köszönöm!

(#50321) Csorbi válasza core i7 (#50320) üzenetére


Csorbi
addikt

Esküszöm nem értem miről van szó :DDD
Mi 30?

(#50322) dannyl válasza core i7 (#50320) üzenetére


dannyl
addikt

Ennél azért tényleg több infóra van szükség. Jóval többre. Jó, hogy azt nem írod, hogy kettesben kattog valami, hármasban nem. Mi baja az autónak?!

(#50323) KROK640 válasza core i7 (#50320) üzenetére


KROK640
veterán

Be kell állítani.

(miután fogalmunk sincs milyen géped van, nekem rémlik, hogy valami 1st gen I7, de több se róla; valamint nem tudjuk mit állítasz 800-ra meg 1066-ra, honnan veszed, hogy hány mag megy többet nem tudok segíteni)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50324) core i7 válasza dannyl (#50322) üzenetére


core i7
addikt

990x proci lga 1366 msi lapban DDR3 ramok 1600 asak Kingstone

Mikor 1066 ra állítom DRam frequencit ujraindítom ,minden rettenetesen lassú. aida cpu-z 1 magot jeleznek egyaránt.

(#50325) jokeph válasza core i7 (#50324) üzenetére


jokeph
nagyúr

Előzmények ? :F
Hány darab RAM ? Hogy vannak elhelyezve a slotokban ?
BIOS-ban mi van még állítva ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50326) KROK640 válasza core i7 (#50324) üzenetére


KROK640
veterán

Hűűű, úgy érzem ez nehéz lesz ...

Olyan kereszt kérdéseket feltehetek, hogy :
1. három, hat vagy négy memóriamodul van benne? (esetleg kettő?) *
2. Ugye X58-as chipset? **
3. Miért állítottad át 1066-ra?
4. Miből gondolod, hogy olyankor csak egy magot lát?
5. Milyen tápod van?
6. Miért nincs legalább a profilodra beírva, hogy milyen géped van?
7. Emlékszem már a múltkor is mindent így kellett kihúzni belőled. Akkor nem szóltunk, hogy hogyan kellene ezt, hogy segíteni tudjunk?

* 6×4GB
** Igen, "lg 1366 MSI X58"

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50327) core i7 válasza KROK640 (#50326) üzenetére


core i7
addikt

1. 6 összes foglalat tele 4GB os 1600MHz tudó Kingstone ramokkal
2. x58 Igen
3. mert proci hivatalosan 1066Mhz támogat memória 1600MHz és 800 Gondolom kevés.
4. Mert rettenetesen lassú lassan bootol AIDA 64 és CPU-z pedig 1 core-t ír
5. FSP 700W
6. Nemtudom
7. Dram Frequiencit emeltem.

[ Szerkesztve ]

(#50328) Graphics válasza core i7 (#50327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utóbbit akkor állítsd vissza alapra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50329) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Az 5-ös és a 7-es milyen dugalj? Nem HDMI.
Létezik olyan VGA aminek az egyik fele 2 soros lány, a másik fele 3 soros fiú?

[ Szerkesztve ]

(#50330) core i7 válasza somnia (#50329) üzenetére


core i7
addikt

displayport

(#50331) somnia válasza core i7 (#50330) üzenetére


somnia
őstag

az értem de milyen dugasz kell bele?

(#50332) jokeph válasza somnia (#50331) üzenetére


jokeph
nagyúr

DP (displyayport kábel), vannak átalakítók is, kérdés miről kell mire.
Ha a 3-mas képre gondoltál a másik kérdéssel, az nem VGA port hanem COM (soros) port.

Én használok VGA (DSUB) -ról HDMI-re és Displayportra való átlakítókat pl., ezen a gépen is így van megoldva, mert integrált VGA-val vagyok, a monitoron meg csak VGA és DVI-D csatik vannak.

nekem ilyen van: Ugyanilyenem van DP helyett HDMI-vel.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50333) somnia válasza jokeph (#50332) üzenetére


somnia
őstag

Vettem egy Dell gépet és nem tudom összekötni a monitorral, mert a masinán nincs HDMI csak ez a Display dugasz. Az eladó még pc tápkábelt sem adott, nem hogy ilyet.
Most találtam meg amit mutattál.
Köszönöm.

(#50334) Graphics válasza somnia (#50333) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Brand gépek jellemzői. :)

Tudtad mit veszel, ez ilyen. Adaptert lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50335) jokeph válasza Graphics (#50334) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mondjuk érdekes, de a régebbi BRAND gépek többségén nem jegyzik a HDMI-t, általában DSUB és/vagy DSUB és DP van. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50336) Graphics válasza jokeph (#50335) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan, mivel a HDMI fizetős.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50337) somnia válasza Graphics (#50334) üzenetére


somnia
őstag

Honnan kellett volna tudnom?

(#50338) Graphics válasza somnia (#50337) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát amit vesz az ember, megnézi.( rákeres)

Típuskód alapján is, vagy kérek fotót róla.
De ettől függetlenül jó masinát vettél, csak kell egy adapter hozzá. Ennyi. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50339) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi konfiggal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Asrock AB350M Pro4
AMD Ryzen 5 5500
Kingston Fury KF3200C16D4/16GX @ 3200MHz
WD Blue SN570 1TB SSD
Gigabyte Windforce GTX970
EVGA 550 B3 550W
Windows 10 10.0.19045.3803

Néhány hete arra lettem figyelmes, hogy eddig 2-3 másodperc alatt feléledt a gép alvó állapotból, most viszont ez 8-10 másodpercre megnőtt. Ott vettem ezt észre, hogy a VGA ventik eddig 2-3 mp-ig pörögtek maxon, majd minimumra álltak és bejött a kép a monitoron. Most ez 8-10 másodpercig tart. Nem tudom, hogy mi lehet ennek az oka, vagy milyen alkatrész meghibásodásának az előjele lehet?
Nagyon ritkán az is előfordul, hogy nagyon sokáig nem ad képet a monitor, majd amikor megérkezik a kép, akkor olyan, mintha nem alvóból jött volna vissza a gép, hanem újraindult volna (windows úgy tölt be, mint egy normál indításnál, nem pedig ahol abbahagytam a folyamatot).

Köszönöm a segítséget :R.

(#50340) Jim74 válasza Jim74 (#50339) üzenetére


Jim74
nagyúr

A windows eseménynaplóban ennyit látok, aminek talán köze lehet ehhez:

"A(z) nvlddmkm forrásból származó eseményazonosító 0 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
\Device\Video3
Resetting TDR occurred on GPUID:100
Az üzeneterőforrás jelen van, de az üzenet nem található az üzenettáblázatban"

"A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."

"A(z) nvlddmkm forrásból származó eseményazonosító 0 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
\Device\Video3
Reset TDR occurred on GPUID:100
Az üzeneterőforrás jelen van, de az üzenet nem található az üzenettáblázatban"

(#50341) Jim74 válasza Jim74 (#50340) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megoldódott: az Nvidia driver frissítés okozta. Legyalultam teljesen, újraindítás után a Win10 felrakott egy 2023. júniusi verziót és azzal minden tökéletesen működik.

(#50342) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Használtam egy Gigabyte j4005 integrált lapot. Működött pár évig, most szétszedtem és újra akarom telepÍteni de nem tudom elindÍtani.
A lap tesztpadon van HDD nincs csak egy M2 ssd. Egy hdmi monitor, bill meg egy boot pendrive. Az alaplapon van 2 pin amit össze érintek azzal indulna, volt is előzőleg egy kis mikrokapcsoló, de most nem indul ezzel.

Hol kezdjem a hibakeresést?

(#50343) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Egy olyan hiba ütötte fel a fejét a napokban, amivel még nem találkoztam. Random újraindul a gép. Játék alatt, youtube-ozás közben, böngészés közben, van hogy 10 perc alatt kétszer, van hogy fél napig semmi... Az elmúlt 45 perc alatt 4-szer. :W
Ma tettem újra a Win-t, de nem segített. A SATA és tápkábeleket ellenőriztem, jól vannak a helyükön, kihúztam, visszadugtam.
Előtte nem volt piszkálva, szétszedve, mozgatva a gép. A hőfokok is jók.

Alaplap: Gigabyte GA-970A-DS3P (rev. 2.x)
Processzor: AMD FX-8350
Memória: Kingston HyperX Fury DDR3 1866 MHz 4X8GB
Videókártya: Gigabyte GTX 1060 6GB
SSD: Intenso 256GB, Samsung 850 EVO 500GB
HDD: WD Blue 1TB

Merre induljak el szerintetek? SATA kábel vagy tápegység hiba?
Vagy szerintetek más lehet?

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50344) Graphics válasza Richard! (#50343) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tápról nem derült ki semmi...

Intenso SSD , Oké, de melyik???

HDS mit mutat pl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50345) Richard! válasza Graphics (#50344) üzenetére


Richard!
addikt

A táp egy Chieftec CTG-500-80P A80 Series, az SSD becsületes neve pedig Intenso Top (3812440)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50346) patyil válasza Richard! (#50343) üzenetére


patyil
tag

Windows eseménynaplóból ki tudsz szedni valami hibakódot? Ott ha logol valamit azon el tudnánk indulni. Vagy ha kék halállal indul ujra akkor érdemes lenne felirni a kodot amit kidob
A random ujraindulgatás sokminden lehet, SSD mellett akár Ram/Táp vagy CPU hiba is.

(#50347) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!Pár hónapos a gépem,"lásd adatlap" és néha csinál dolgokat hogy nem kapcsol ki,ez kb 10 alkalomból 2-3 a monitor leáll a ventik világítása is kikapcsol a billentyűzet világítás is lekapcsol olyan mintha megállna a op rendszer is.de a ventik tovább mennek és a vga fények is,csak akkor kapcsol le ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot.Mi lehet a gond?Köszönöm!! :R

(#50348) Richard! válasza patyil (#50346) üzenetére


Richard!
addikt

Kernel-hiba
Eseményazonosító: 41
Feladatkategória: 63

Nincs kék halál, csak sima újraindulás.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#50349) Graphics válasza Richard! (#50348) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez Kernel Power 41 akkor.

Tápgyanú. Azért az a CTG sem mai már, és a Sirtec belső is el tud romlani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50350) d@minator válasza Richard! (#50343) üzenetére


d@minator
addikt

Első körben Tápellátás vagy RAM. A fali csatlakozó, hosszabbító, a gép belsejében a tápvezetékek állapota. Szét kell húzni és teló nagyítóval átnézni nem fekete e, mindent újból összedugni. A nem megfelelő érintkezés okoz újraindulást.
RAM ha nincs a helyén az inkább már közvetlenül a bekapcs után okoz restartot de vedd ki és tedd vissza őket.
Külső eszköz is okozhatja (LAN, USB, hang) ezért le kell húzni mindent és várni.
CTG-500 6-9évet szokott menni (üzemórától és hőfoktól függ, alsótápos házban többet) ha a fentiek nem segítenek kérj kölcsön egy próbatápot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.