Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) PappeszHU


PappeszHU
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy új számítógépet, majd az összeszerelés után arra lettem figyelmes hogy az új videókártyával nem indul el megfelelően.Világít, felpörögnek a ventik majd leállnak.Világít a GPU Debug led és nem is alszik el(A 1050tial 1-2ms után elalszik).De próbáltam már az integrált videókártyát is letiltani a biosban, úgy nincs hibaled de nem ad képet egyik porton sem) A videókártyát egy másik gépben próbáltam ott hibátlanul elindul, sőt az új alaplapba beleraktam egy régebbi 1050ti-tés azzal pedig simán elindul.Próbáltam kisebb táppal(550w) egy másik alaplapban ott is elindul megfelelően.Felraktam a legfrisebb BIOS-t is az alaplapra , ami kissé körülményes mivel nincs integrált videókártya a processzorban és egy régebbi 1050tial indítottam hogy a biost tudjam állítani.Letiltottam az integrált videókártyát is a biosban, Lényegében az összes trükköt próbáltam amit a neten találtam de sajnos nem találtam megoldást.Az alaplap gyártója , a processzor gyártója mindenki úgy nyilatkozik hogy támogatja a videókártyát.Körülbelűl 15x kivettem majd beraktam és a 2X8 tápcsatlakozót is teljesen koppanásig nyomtam bele.Remélem nem volt túl összevisszaság amit írtam, de teljesen tanácstalan vagyok.
Videókártya: Asrock Intel Arc A770
Alaplap: MSI B560 PRO-E
CPU: Intel I7 11700F
Táp : Depcool PK750D 750W 80+ Bronz
m.2 SSD: Samsung 970 EVO

(#50552) KROK640 válasza PappeszHU (#50551) üzenetére


KROK640
veterán

Ejha, jó kis gép amúgy :)
Mivel nincs integrált GPU a CPUban ezért az integrált VGA letiltása a Biosban egy teljesen fölösleges művelet volt.
Mivel a 1050Ti-vel megy így a gép hibátlannak tekinthető, az Intel ARC A770 megy a másik gépben az is. Tehát én elsőre másik PCI-E slotban próbálnám ki.
A másik amit megtehetsz, ha van a tápnak másik 8-as tápcsatlakozója akkor azt dugod rá, hátha az gyengélkedik valamiért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50553) #64102016 válasza PappeszHU (#50551) üzenetére


#64102016
törölt tag

a Rebar hogy áll a bios-ban alapértelmezésben? piszkáld meg

(#50554) jokeph válasza PappeszHU (#50551) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Esetleg, ha nem az utolsó BIOS van fent, a GTX 1050 ti segedelmével megérhet egy misét a BIOS frissítése.
Ha nagyon régi BIOS van fent (7D22v21), akkor már a 7D22v22 tartalmaz egy VGA kompatibilitás javítást.
Gyártói oldal (ez az?) szerint az ARC A770 és A750 támogatott.
A típusleírásnál szerintem egy M betü lemaradt a B560 mögött.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50555) ferkovics válasza KROK640 (#50552) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali. Mivel hogy annak a lapnak nincs olyan "másik PCI-E slotban próbálnám ki."amibe beletehetné. (szerintem) Ott valami kontakt hiba van,inkább.

[ Szerkesztve ]

(#50556) ferkovics


ferkovics
csendes tag

Lenne egy kérdésem.A User Benchmark futtatásnál azt jelzi,hogy a VGA nem észlehető.
A cpu 11700K. a Videokártya Asus 3060Ti.A bioszban nincs letiltva a cpu /vga.lehet az a gond? Érdekesség kép az utolsó Win.10. frissítés előtt nem volt gond a bench.)A választ előre is köszönöm.

(#50557) KROK640 válasza ferkovics (#50555) üzenetére


KROK640
veterán

Igazad van, nem kerestem rá a lapra... De a fene se gondolta, hogy I7 alá ilyen fapados lapot vesz. VRM hűtés sehol, két RAM slot stb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50558) PappeszHU válasza #64102016 (#50553) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Kikapcsolva és bekapcsolva sem történik semmi.

(#50559) PappeszHU válasza jokeph (#50554) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Igen az M lemaradt. Legfrisebb biossal sem történik semmi , nemsokára megpróbálom egy teljesen más buildben a videókártyát, ha abban jó, akkor az alaplapot visszaküldöm és nézek valami másikat , amivel csak az a baj hogy normális LGA1200-as alaplapot nem találok már csak hasonlókat ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#50560) PappeszHU válasza KROK640 (#50557) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Mivel sajnos jelenleg a hazai piacon nem találtam jobb LGA1200as alaplapot, erre esett a választás. Ha találnék értelmes és normális akár sima atx 1200as lapot, örömest megvettem/venném.

(#50561) PappeszHU válasza ferkovics (#50555) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Hamarosan megpróbálom, de ha kontakt hiba lenne akkor a régi 1050ti-al is gondom lenne szerintem.

(#50562) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok,

Ma amikor bekapcsoltam a gépet azóta folyamtosan egy fura ciripelő hangot adott és nem nagyon tudtam pontosan beazonosítani honnan jön, de a 360-as AIO-ra gyanakszom. Egyszer már ki kellett a ventillátort is cserélnem rajta mert 4 hónap után tönkrement. Viszont ez hang nem coil whine! Hasonló hozzá de szakaszosan ad hangot nem folyamatosan és nem terhelés, magas FPS mellett. Nézegettem videókon hogy milyen hangja van ha levegős lett vagy a pumpa elromlott benne de egyikhez sem hasonlít igazából.

Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm.

(#50563) blp85 válasza Rexcor (#50562) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha HDD van benne az is tud ilyen hangot kiadni. Nekem a Maxtor HDD volt, ami az égi merevlemez mennyországba távozás előtt cirippelt.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#50564) Rexcor válasza blp85 (#50563) üzenetére


Rexcor
őstag

Áhh már vagy 10 éve nincs HDD-m egyáltalán :D 2db 1 terás nvme SSD-m van csak. Azóta viszont megszűnt a hang, de gondolom ha majd holnap úra bekapcsolom megint előjön. Talán buborékos lett az AIO? :F

Amikor elkezdtem fogdosni az AIO csövét és nyomkodtam kicsit akkor mintha tumpult volna a hangja meg néha addig el is múlt, ezért is gondoltam h talán ezzal lehet a gond. De nehéz volt belőni honnan jön pontosan.

(#50565) KROK640 válasza PappeszHU (#50560) üzenetére


KROK640
veterán

ó, így már értem :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#50566) Csorbi válasza PappeszHU (#50559) üzenetére


Csorbi
addikt

Biztos, hogy felment a friss BIOS? 7D22v2B-t ír a BIOS-ba belépve? Ha igen, ettől függetlenül egy CMOS clear még kéne... ha nincs jumper, akkor egy csavarhúzó is megteszi a rövidre zárást konnektorból kihúzott gépnél.

(#50567) PappeszHU válasza Csorbi (#50566) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Igen lefrissül, amit küldtél módszerrel sem történik semmi változás. Kipróbáltuk egy 3. gépen abban elindult a bios a videókártyával, majd utána abban sem. Viszont a slusszpoén hogy egy 3. hasonló teljesítményű gigabyte videókártya sem indult el az én alaplapomban de a 1050el továbbra is működik.Már teljesen tanácstalan vagyok sajnos...

(#50568) Csorbi válasza PappeszHU (#50567) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor itt valami inkompatibilitási gond lesz, célszerű felvenni a kapcsolatot az MSI (és AsRock) supporttal egyidejűleg. A tápegység lehet még kérdéses esetleg, egy másik táppal kellene megpróbálni a Te gépedben mindent.

(#50569) PappeszHU válasza Csorbi (#50568) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Pénteken beviszem egy helyi infós céghez, náluk tuti van rengeteg minden amivel végig tudják tesztelni és tudnak mondani konkrétumot. De azért nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#50570) #64102016 válasza PappeszHU (#50558) üzenetére


#64102016
törölt tag

Gondolkodtam rajta, de az egyetlen ami "nem szokványos" az az Intel vga és a rebar viszonya lehet..
Hú, de furcsa.

(#50571) PappeszHU válasza #64102016 (#50570) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Hát igen, tanácstalan vagyok. írtam az Asrocknak meg az MSInek de sajnos csak olyan ötleteket adnak amiket már végigpróbáltam.De a legbosszantóbb hogy minden működik csak az új gépben nem működik egyben minden.

(#50572) zka79 válasza Csorbi (#50536) üzenetére


zka79
tag

Le futottam az Asus support-tal a levelezést, de a Bios frissítésnél több támogatást nem nyújtottak.
Így, mivel több ötletet nem kaptam még egy alaplap szervizt próbálok keresni akik smd szinten le tudják tesztelni a lapot.
Mert valószínűsítem hogy vagy bios chip vagy rgb vezérlő chip hiba lesz. :F

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#50573) ferkovics válasza PappeszHU (#50559) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Azért vannak!Asus Z590, MSI Z590 PRO WIFI Alaplap, Socket 1200 .stb.Lehetne sorolni ,pénz kérdés az egész.

[ Szerkesztve ]

(#50574) ferkovics


ferkovics
csendes tag

Bocsi,most nézem jobban, neked M -es kell.

(#50575) PappeszHU válasza ferkovics (#50573) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Valóban van, de ha megnézed pl árukeresőn akkor látod hogy nem elérhető már egyik sem, csak kizárólag matx lapok, és azok közül ez volt a legdrágább így gondoltam nem tudok mellényúlni.Ha ezt tudom inkább használtat veszek vagy 1700as buildet.

(#50576) ferkovics válasza PappeszHU (#50575) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.Igazad van!Hogy elszaladt a "világ" ,le vagyok maradva.

(#50577) babcehh

Sziasztok!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy többször is újraindult a gépem, minden előzetes hiba nélkül. Minden alkatrész az adatlapomon látható. OC egyáltalán nincsen, a processzor 1,125V 4400Mhz fix. 3d mark stbstb minden lefut akár 1 órán keresztül, ám amikor játszanék, akkor teljesen random jön elő a probléma.

A mai napon például PUBG közben jött elő a hiba egymás után 2x.

Esetleg van bármi ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Eseménynaplóban ennyi látszik:

Előre is köszönöm!

Remélem jó topikba írtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#50578) Csorbi válasza babcehh (#50577) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, első lépésként nézd meg a feszt és az órajelet visszarakva autora, és ne legyen semmi finomhangolás, sehol. Esetleg csak a RAM XMP.

[ Szerkesztve ]

(#50579) PappeszHU válasza PappeszHU (#50551) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Sziasztok! Update! Sikerült részben megoldani a problémát, gen1-2 pcie speeden működik az alaplap, magasabban nem működik a videókártya amivel csak az a gond hogy így az m2 baromi lassan dolgozik. Majd egy újabb bios update utan leállt a gép és el sem indul vele már a gép. Véleményem szerint az alaplapnak valami baja van. Szerintetek ha szerzek egy komolyabb lga1200 rendes atx több m.2 slotos alaplapot azzal kiküszöbölöm a problémát? (Az msi-t pedig megpróbálom visszaküldeni)

(#50580) Csorbi válasza PappeszHU (#50579) üzenetére


Csorbi
addikt

Jó eséllyel igen, de ezt előre sztem senki nem fogja megmondani, ahhoz varázsgömb kéne.

(#50581) babcehh válasza Csorbi (#50578) üzenetére

Köszönöm a tippet, megpróbálom. Havonta eddig 1-2 ehhez hasonló restartom volt csak, szóval sok idő lesz ezt tesztelni gondolom :D

(#50582) PappeszHU válasza Csorbi (#50580) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Összeségében most néztem egy variációt. Msi MAG Z490 Tomahaw + intel i7 11700f + intel arc a770. Nagyvonalakban ennek működnie kell , ugye?

(#50583) Csorbi válasza PappeszHU (#50582) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem, ha jól tudom az Arc-hoz legalább 500-as szériájú chipset ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#50584) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok! A mai nap elromlott a gépem. 20 perc játék után egyszer csak hirtelen újraindult és azóta világít az alaplapon a vga led, képet nem ad.

A főbb alkatrészek a következőek, többi az adatlapomon:

I5-12400f,
Gigabyte B760 Gaming X
Gigabyte RX 6800 Gaming OC
Apacer 2x16 GB DDR5 4800Mhz
FSP Raider II 650W

Amit próbáltam: kártya ki-be, ramok ki-be, ramok egyesével.
Valamint kiszedtem az összes SSD-t.

Van egy GT140-es (oem 9600Gt) videokártyám, ami már sok gépben járt diagnosztika céljából, eddig mindenben ment bár s1700-as platformban még nem járt. Ezt belerakva szintén nem indul és ugyanúgy világít a vga led. Van olyan tapasztalatotok, hogy ebben a lapban már csak UEFI bios-os kártya működik?

Szerintetek mi lehet a gond? A kártya nagyon jó példány volt, 1 hónapja vettem eddig tök stabilan ment minden alatt (Több óra Alan Wake 2, Red Dead, Spider Man Miles Morales stb.), a hőmérsékletei is teljesen jók voltak. Most a CS 2-t próbáltam ki mikor lehalt a gép.

A lapot kb. 3 hónapja vettem, alig használtként, még garis.
A táp a legrégebbi, ott pár hónapja járt le az 5 év gar.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#50585) jokeph válasza Sanyi19 (#50584) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
BIOS reset megvolt ?

legacy VBIOS-os VGA is tud benne menni (B660-ban pl. ment a 6600GT is), de ahhoz sanszosan a CSM-et engedélyezni kell a BIOS-ban.

Ha BIOS reset nem vezet eredményre (a kézikönyvben leírtak szerint megcsinálva), akkor még mindig rá tudsz a BIOS-ra frissíteni, lásd kézkikönyv Q-Flash plus leírásnál (nem kell hozzá VGA, se cpu, se ram, csak a táp legyen felcsatolva a lapra, de ez miatt ne is kell kiszedni a RAMokat és a CPU-t, a hátértárak is maradhatnak).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50586) Sanyi19 válasza jokeph (#50585) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia! Igen, bios reset is volt. Most tanácsodra megcsináltam a reflash-t, legújabb biossal de továbbra sem indul se az rx 6800-al sem pedig a GT 140-el. Próbálok keríteni egy másik kártyát.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#50587) jokeph válasza Sanyi19 (#50586) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hoppá, ez igencsak érdekes akkor...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50588) codec válasza Sanyi19 (#50586) üzenetére


codec
senior tag

az rx 6800-t kellene másik gépben megnézni, ha az ott se megy akkor megvan az áldozat.
Elhasalt a vga.
Az, hogy a giga lap nem indul uefi bios nélküli vga-val az normális jelenség gigáéknál(ha lenne spekered 5x sípolna, ezzel jelezve a problémát.), ami érdekes, hogy akkor hogy állítsa az embör CSM Enabledre..(ott már a gt 140 is menne.)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50589) PappeszHU


PappeszHU
csendes tag

Sziasztok ! Az Msi alaplapot teljesen elengedtem, hétfőn az alaplapot és a processzort is visszaküldöm. Rendelni szeretnék egy új alaplap + processzor párost. Egy Gigabyte B760 GAMING X DDR4 + I5 12600K + Intel ARC A770 kombó megfelelő? Minden jól működne együtt?

(#50590) Csorbi válasza PappeszHU (#50589) üzenetére


Csorbi
addikt

Várhatóan igen :DDD

(#50591) PappeszHU válasza Csorbi (#50590) üzenetére


PappeszHU
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ha sikerül végre megoldódnia akkor jelzek! :DD

(#50592) Sanyi19 válasza codec (#50588) üzenetére


Sanyi19
őstag

Fejlemény:

Ismerősöm hozott egy R7 240-et, ezzel a gép beindult. CSM-et bekapcsoltam és így már fut a régi GT 140 is a lapban. Az RX 6800-at megpróbálom másik gépben vagy ugyanebben másik tápegységgel, de szerintem tényleg az adta meg magát.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#50593) babcehh válasza babcehh (#50577) üzenetére

Nos visszaállítottam a processzort full stockra. Azóta többször nem indult újra a számítógép.

Viszont több alkalommal is (4x) olyan szinten kifagyott, hogy csak újraindítással tudtam életre kelteni a gépet. Az egér, stb minden befagy, hang/mikrofon működik tovább.

Hőmérsékletek: Videókártya 50-55 HS 60-70
Processzor 70-75 max
Minden más normális értéken.

[ Szerkesztve ]

(#50594) Angie™ válasza babcehh (#50593) üzenetére


Angie™
addikt

Rendszerstabilítás és memória tesztet csináltál?

Én futtatnék egy AIDA 4 pipás tesztet legalább másfél óráig, és egy több körös TM5/ANTA tesztet is. Ezeket csináld meg és nézzük meg mit hoz!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50595) babcehh válasza Angie™ (#50594) üzenetére

Ezeket már lefuttattam, hiba nélkül lefutott a teszt.
Friss Windows is volt menet közben, az sem változtatott a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#50596) Angie™ válasza babcehh (#50595) üzenetére


Angie™
addikt

Több órát futtatad az ANTA tesztet? Mikor upgradeltél 4 RAM-ra? Próbáltad, hogy csak két modul van a gépben?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50597) babcehh válasza Angie™ (#50596) üzenetére

Körülbelül 2 éve van nálam minden, kivéve a videókártya, az csak 1 éve. A probléma pedig pár hónapja kezdődött.
Igen, kb 3-4 órát futott a teszt. 2 modullal nem próbáltam, mivel nagyon ritkán jön elő a hiba.

Ismét lefuttatom, hátha most kidob valamilyen hibát.

[ Szerkesztve ]

(#50598) Angie™ válasza babcehh (#50597) üzenetére


Angie™
addikt

Oké, még egy dolog van amit kiszúrtam az adatlapodon.

A tápegység. Ez mióta van meg? Ez is tud érdekes dolgokat produkálni. Főleg, hogy van egy 400+ W-ot fogyasztó kártyád is a képletben. Én nagyon szeretem a márkát, de erre a tápegységre nem bíznám rá az életemet

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#50599) babcehh válasza Angie™ (#50598) üzenetére

Ez is kb. 2 éve van nálam. A 7900xtx előtt 3090-et hajtott.
Egyébként tervben van a cseréje, de addig nem akarom eladni, kivenni amíg nem tudom, hogy biztosan nem ő a hibás. Ezért is vált esedékessé a hiba feltárása. Emiatt most az aida tesztet is úgy futtatom, hogy a videókártyát is bepipápáltam.

[ Szerkesztve ]

(#50600) jokeph válasza babcehh (#50599) üzenetére


jokeph
nagyúr

Dobj be egy szerényebb étvágyú VGA-t, ez is egy teszt.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.