Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Clemi válasza bl4ze (#19949) üzenetére


Clemi
veterán

Fotózásban is sokat segít az ML, illetve nem segít, ez nem jó szó, hanem új funkciókat hoz a gép kezelésébe.

Ilyenek például, mint a léptetett fókusz, ami makrónál hasznos, a fókusz csapda, ami akkor exponál, ha a fókusz pontban mozgás van (madár fotó) de nagyon jó a hangra vagy a közelség érzékelő szenzor előtti mozgásra indítható exponálás (Volt röhögés, mikor tapsra exponáltam a géppel a beépített önkioldó helyett).
Ez csak néhány dolog volt amit hirtelen felsoroltam. Igaz, hogy jobban merül az akku de nekem ennyit megér. Jaaa és ha nem akarom, hogy az ML betöltődjön csak egy olyan kártyát teszek a gépbe, amin nincs rajta. :)

(#19952) bl4ze válasza Clemi (#19951) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, értem : köszönöm az infót.
Jónak tűnik, lehet kipróbálom. Gondolom egyszerű a telepítés.

.:. bl4ze .:.

(#19953) Clemi válasza bl4ze (#19952) üzenetére


Clemi
veterán

Van külön PH fóruma, ha jól emlékszem bár lehet hogy ebben a szekcióban van leírva. Keress rá és meglesz az tuti. Egyébként igen, halál egyszerű.
A legfrissebb és nem mellesleg sokkal pofásabb felületű ML FW-ket itt találod: [link]

(#19954) zolka78 válasza bl4ze (#19952) üzenetére


zolka78
senior tag

+ még jobban ki lehet terjeszteni az ISO értékeket a belépő vázaknál is, és kelvinben tudod finomhangolni a WB-t. Ezek még jól jönnek a fotózásnál is. A telepítés meg egyszerű, főleg, hogy tulajdonképpen nem is települ, hanem a kártyáról fut. A lényeg, hogy a megadott firmware legyen fent a gépeden, ami az adott ML-hez kell. Majd a memóriakártyád gyökér könyvtárába kicsomagolod a letöltött ML állományt, és a vázon ezzel a kártyával csinálsz egy firmware frissítést. Pár mp. alatt elintéződik a dolog, majd kikapcs és bekapcs után már az ML fut a háttérben. Ha nem akarod használni, akkor teszel bele egy olyan kártyát amin nincs ML.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19955) Clemi válasza zolka78 (#19954) üzenetére


Clemi
veterán

Azért egy lényeges dolgot kihagytál, a kártyát bootolhatóvá kell tenni mielőtt rákerül az ML azt pedig az EOScard programmal lehet megtenni.

(#19956) _seth_ válasza Clemi (#19953) üzenetére


_seth_
veterán

Van fent jelenleg is ML a 600D-n, hogyan tudom felrakni a legújabbat?
(Nincs külön topik hozzá legalábbis a google nem adta ki így ide írok :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19957) k1csi válasza Clemi (#19955) üzenetére


k1csi
senior tag

Ez részben igaz, mert azt a kártyát amit elsőként használsz bootolhatóvá teszi rögtön az ML.
A többihez kell EOScard.

_seth_
ML frissítés: felmásolod a kártyára az újabbat. Persz figyelni kell, ha közben a váz firmware verziója is változik.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19958) daninet válasza bl4ze (#19949) üzenetére


daninet
veterán

Én amit 600D-nél ML-el kaptam az fotózásnál a végtelen hosszú expó és az 50 egységenként állítható ISO.
A legtöbb dolog a Live View-t tuningolja de azt szinte soha nem használom, kezemben van a gép nem állványon.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19959) Clemi válasza daninet (#19958) üzenetére


Clemi
veterán

Abban nincs Advanced Braket, LCD Sensor remote, Audio Remote, Motion Detect, Mirror Lockup, Flash Tweaks, Trap Focus, Follow Focus Rack Focus, Focus Stacking, meg a Focus Patterns amiben a focus szenzor csoportokat lehet beállítani? Na és az expo szám? A szenzor hőmérséklet? Ezek mind csak a fotózáshoz vannak és ha sose kapcsolsz LV-re akkor is használhatók.

(#19960) copass válasza Clemi (#19959) üzenetére


copass
veterán

+1 itt a pont.
plusz még lehet a legtöbb gombhoz plusz funkciókat rendelni, mint pl.: azonnali törlés, timelapse kép nézés, két beállítás közötti váltás (iso,rekesz,zárseb)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19961) bl4ze válasza *Ropi* (#19913) üzenetére


bl4ze
veterán

Megérkezett tegnap Londonba ismerőshöz az Obi : kibontotta jól megnézte azt mondja gyakorlatilag teljesen vadi új, megfelel az alig használt jelzésnek amivel eladták. Az Obi teljesen tiszta, nem karcos, nem poros, nem gombás. Van még egy HOYA UV filter mellé + egy lens hood. 25 Ezerért lehet bomba vétel volt ? :R

.:. bl4ze .:.

(#19962) E770 válasza bl4ze (#19961) üzenetére


E770
senior tag

jó vétel volt, szolgáljon sokáig, használd örömmel
(de reméljük nem bombát vettél ;] )

(#19963) copass válasza bl4ze (#19961) üzenetére


copass
veterán

majd ha vázon lesz akkor derül ki hogy tényleg jó vétel volt-e!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19964) m3ss


m3ss
veterán

ez a sigma 15-30 mennyire jo canon ff-en? van olyan kepe, mint 10-20-nak croppon?
milyen nagylato alternativak vannak amugy? 17-40 meg tamron 17-35-nek kicsit keveslem az aljat, meg elobbi ahogy latom sarkakban eleg soft...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19965) csacsi77 válasza m3ss (#19964) üzenetére


csacsi77
senior tag

Van még a 16-35 USM F/2,8. Annak szép ára van... :Y
A 17-40 meg olyan lágy 40mm-en, hogy akár azt is mondhatnám rá, hogy f@s....

Öreg fater megoldja!!!!

(#19966) m3ss válasza csacsi77 (#19965) üzenetére


m3ss
veterán

es tamron 17-35? par helyen azt irjak, jobb mint a 17-40. 15-30? az a baj nincs tul sok teszt errol a ket obirol...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19967) csacsi77 válasza m3ss (#19966) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez alapján a Tamron végig jobb, mint a Canon, csak az a fránya 35mm. Ott aztán lágyul rendesen.
Még van három nap a visszatérítési akcióból és a három év garinak is holnap vége. Én is gondolkodom, hogy mit vegyek vagy vegyek-e egyáltalán valamit. Jó lenne a nagylátó, de az a 70-200 mm F/4 is vonz nagyon. Mondjuk IS nélkül nincs is benne a visszatérítésben. Nagy dilemma. Aztán majd evés helyett fotózok... :F

Öreg fater megoldja!!!!

(#19968) m3ss válasza csacsi77 (#19967) üzenetére


m3ss
veterán

hmm ezen az oldalon nem vmi borotva a tesztelt 15-30. bar a 10-20 sem :DDD
tamron tenyleg jonak tunik...kar hogy 17-rol indul. nagyon sokat hasznalom 10mm-en a sigma 10-20-at is :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19969) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Mi a különbség ez és ez között?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19970) .DLL válasza ballington (#19969) üzenetére


.DLL
veterán

Bár a termék megnevezése felül mindkettőnél ugyan az, és mindkettő Extreme kártya, az első nem a HD Video széria tagja, hanem már egy komolyabb UHS-I 45Mbps változat. Már ha azt küldik, és nem a címben szereplő kártyát, ami pedig úgy néz ki, mint ami a második linken van. (nekem is olyan van, teljesen jó az is) Ha a géped ki tudja használni az UHS-I kártyákat akkor vedd az elsőt.

(P.H.)

(#19971) ballington válasza m3ss (#19968) üzenetére


ballington
addikt

10-20-ból melyik van...ha van egyáltalán több féle belőle?

.DLL: nem vagyok benne biztos, hogy az 550D kezeli.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19972) m3ss válasza ballington (#19971) üzenetére


m3ss
veterán

nekem f4-5.6 van. de van fix f3.5 is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19973) ballington válasza m3ss (#19972) üzenetére


ballington
addikt

És szereted? Mert Én imádom, a képe bizonyos esetekben elég lágy, de meg vagyok elégedve vele. Szerintem egy kötelező obi, aki természetet is fotóz.

.DLL: komolyabban nézegetve a képeket: az első képen egy 45MB/s-s kártya van (szerinted UHC-I), ami olcsóbb, mint a 2. A 2. képen pedig egy ezressel drágább 30MB/s, de a doboz szerint UHC-I-s kártya.
Na most akkor mi van????

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19974) m3ss válasza ballington (#19973) üzenetére


m3ss
veterán

ja en is szeretem. nyaralason le sem veszem a vazrol. tajkepezni apscn nagyon jo ar/ertekben. rekeszelve kepe is jo. meg a 20mm is hasznos sokszor.pl egy 11-16 atfogas egesz mas lenne...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19975) .DLL válasza ballington (#19973) üzenetére


.DLL
veterán

Ja hogy az is U-s, dobozt nem néztem csak a kártyát. Ha jól emlékeszem az én dobozomon nem volt rajta, de az is 30MB/s. Szerintem nagyjából mindegy. Még azt tudom elképzelni, hogy a HD Video széria (ha nem csak egy ráírás) akkor jobban fel van készítve az állandó folyamatos írása, tehát végig stabil tud maradni a stream, de garantált a 10 mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19976) ballington válasza m3ss (#19974) üzenetére


ballington
addikt

amíg nem volt a 30 1/4-em, addig nekem is csak az volt fenn. Most váltogatom :) A 30-as is nagyon bejövős nekem. Az is egy olyan obi, amit a teszteken lehúznak, de akárhány helyen olvastam utána fórumon, mindenki dicsérte.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19977) .DLL válasza ballington (#19976) üzenetére


.DLL
veterán

Nekünk is van (melóhelyen) nagyon jó, éles (néha kicsit CA-zik) egyetlen baja, hogy Pentax ajonettes és nincs benne HSM, azt' vadássza a fókuszt előre hátra.

(P.H.)

(#19978) McKalton


McKalton
tag

na ma átvettem a múlt héten rendelt canon 700d+18-135 is stm kombót. Rátéve az 430EXII-s vakumat elég jó súlya van az összeállításnak. Első tapasztalataim az hogy bitang jó képeket lehet vele lőni. A kompaktom képminőségét durván túlteljesíti.

Belső térben most este használva vakuval nagyon élesek a képek, nincs zajosodás.

Viszont a gép használatát még tanulnom kell.

Hardwired!

(#19979) DBob


DBob
őstag

Nemrég szóba került a gombásodás + szilikagél téma. Anno nézegettem hogy milyen tételben lehet venni és hogy érné meg. Természetesen ez nem a patikamérleggel kimért mennyiség.

Esetleg valakiket érdekelne? Ha páran összeállunk, és több kilogrammos tételt elérnék, akkor már érdemes lenne beszerezni külön.

(#19980) matyi012345 válasza DBob (#19979) üzenetére


matyi012345
őstag

Engem érdekel de 1 kg nemhiszem hogy összejön. Egy fotóstáskába szerintem 1 v max 2*10 gr elég, 10gr meg 60FT.

(#19981) _seth_ válasza McKalton (#19978) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a 600D is megtáltosodott a vakutól, nincs mit tenni a jó képekhez sok fény kell, erre 3 megoldás létezik: fényerős obi, nagyobb érzékelő vagy több fény akár vakuval :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19982) bl4ze


bl4ze
veterán

Megérkezett ma Hongkong-ból az itt ajánlott eladótól a HOYA CIR-PL filter, 58mm.

Honnan lehet tudni, hogy eredeti ? Van valami check erre, teszt - vonalkód, bármi ?

Még nem bontottam ki, most hoztam el a postáról... :D

.:. bl4ze .:.

(#19983) _seth_ válasza bl4ze (#19982) üzenetére


_seth_
veterán

Előbb akkor azt érdemes tisztázni, hogy egyáltalán szűrő van-e a csomagolásban ;] Itt nézelődj

Érdemes meglesni :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19984) bl4ze válasza _seth_ (#19983) üzenetére


bl4ze
veterán

Very funny!

Az van benne! :D

Kérdésem, hogy lehet-e csekkolni-tesztelni,hogy eredeti-e ?

.:. bl4ze .:.

(#19985) _seth_ válasza bl4ze (#19984) üzenetére


_seth_
veterán

Hátha ez segít.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19986) Clemi válasza bl4ze (#19984) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem csak úgy, ha egy tuti eredeti mellé teszed. Amúgy meg néhány tesztfotó után úgyis meglátod, de gondolom vissza nem küldöd, ha nem eredeti, mert többe kerülne a posta költség mint amit a szűrőért fizettél.

Amúgy meg tedd a monitorod elé és tekergesd. Ha egyenletesen besötétedik a mögötte levő terület, akkor legalább valóban CPL-t kaptál. Az, hogy a minősége milyen mennyire rontja le a képminőséget, ahhoz meg lőni kell vele pár olyan képet, amin jól kivehető apró képelemek vannak. Én legalábbis így csináltam eddig minden ebay-en rendelt szűrőmmel. De azt azért megsúgom, hogy a legszarabb szűrőmet legdrágábban New York-ból postázták, ráadásul az elsőt még el is lopták a köcsög postások valahol Európában.
Nekem a többi Kínából illetve Hon-Kongból rendelt szűrővel, ami Hoya feliratos semmi bajom nincs. Szerintem eredetiek.

(#19987) *Ropi* válasza bl4ze (#19961) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem ketyeg, akkor szuper! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19988) bl4ze válasza _seth_ (#19985) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem ilyen a csomagolása, ez sajnos nem.
Ilyen :

Clemi: OK, megnézem. A monitor tesztet nem próbáltam. Teljesen rendben lévőnek tűnik, a csomagolása - a kidolgozás is. Még nem volt időm feltenni a gépre.

.:. bl4ze .:.

(#19989) m3ss


m3ss
veterán

canon 5d-nel nem teljesem ertem, hogy lehet focus lockolni nem expogombbal. pedig mar a hasznalatit is nezegettem :DDD
visszallitottam a gyari beallitasokat, de igy is a dof preview gombbal tudok csak af lockolni.
azt a csillag gombot meg vegkepp nem ertem :)

milyen vezetekes taviranyitot erdemes hozza venni?
akku nektek mennyit bir?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19990) C^^ válasza m3ss (#19989) üzenetére


C^^
őstag

Custom Function 04:
0: AF/AE Lock: Félig lenyomott expógombbal fókuszál, és lockolja az expót, csillaggal lockolja az expót.

1: AE Lock/AF félig lenyomott expógomb lockolja az expót, csillaggal fókuszál.

2: AF/AF lock, no AE lock: Félig lenyomott expógombbal fókuszál és lockolja az expót, csillag nyomvatartva lockolja a fókuszt.

3: AE/AF, no AE lock: Csillaggal fókuszál és lockolja az expót, az expógomb csak elsüti.

(#19991) m3ss


m3ss
veterán

amugy jo kis gep ez. ergonomia, fogas tok jo. egeszen kezreall minden. custom mod, sok funkciot lehet varialni...
pl fokuszpontokat tok gyorsan lehet valtogatni, jo az a kis joy. na meg ha megnyomom a kozepet, visszaugrik a kozepso fokuszpontra. ilyen nem volt a d300-on, vagy csak en voltam a bena? fel ora volt mire visszatalaltam kozepre...expo korrekcio is sokkal gyorsabb, be lehet allitani hogy tekerovel egybol allitsa :K
fokuszsebesseg meg hat, nem akarom elvenni a masik topicban lakok kedvet :DDD
28-70L-el probaltam, meg 50 1.8 II, mindkettovel joval gyorsabbnak tunt, mint barmi amit nikonon probaltam.

ami kenyelmetlen igy elsore, az a statuszkijelzo melletti gombok (af-wb), (drive-iso) + felso tarcsa egyuttes hasznalata. nem esik kezre.

(#19990) C^^ koszi, meg is nezem majd ezt...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19992) csacsi77 válasza m3ss (#19991) üzenetére


csacsi77
senior tag

Magas ISO-n mit tud a szenzor? Mennyire zajosak a képek? Mit érhet egy régi FF, a mai APS-C-hez képest?

Öreg fater megoldja!!!!

(#19993) m3ss válasza csacsi77 (#19992) üzenetére


m3ss
veterán

majd csinalok par kepet magas ison vmikor. amugy tesztek szerint eleg jo magas ison, legalabbis azokhoz kepest amiket en hasznaltam :DDD
nekem inkabb a fokuszkalibracio hianya, meg az alacsony isos dinamika lesz a nagy kerdojel tajkepeknel...majd lehet bracketing happy leszek. d70-el is allandoan harmakat lottem :)
iso800-on mar dinamikaban is tud annyit, mint egy d7k.
tenyleg, bracketinget ki lehet tenni vmi gombra? :)

na meg a kereso...milyen szinten jo. d90-nek sincs rossz keresoje, d70 pl baromi sotet volt hozza kepest. hat az 5d utan a d90...nem csak a meret, de joval vilagosabb ez.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19994) AttyVin válasza bl4ze (#19984) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálam egy "íbéjes" Kenko UV szűrő (pedig nem volt filléres darab) ment a kukába.

Eleinte nem értettem, hogy a felvételeken miért értékelhetetlen a kép közepének minősége.
Aztán rájöttem - a szűrő gyakorlatilag használhatatlan...

Pedig én is megpróbáltam összehasonlítgatni vásárlás előtt az árat, csomagolást, stb.

A kínai "ipar" már olyan szintre jutott, hogy tényleg csak "élőben" lehet megkülönböztetni a hamisat vagy még úgysem...

Üdv, Vino

(#19995) *Ropi* válasza m3ss (#19993) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...az alacsony isos dinamika lesz a nagy kerdojel tajkepeknel..."

Az 5D1 ISO 50-je kuriózum még ma is. ;) Szerintem nem lesz gondod.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19996) bl4ze válasza AttyVin (#19994) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglátjuk. Kipróbálom.
Nagyon sok eladása van az eladónak - egyetlen nega feedback sincsen, hogy kamu cuccai lennének :
[link]

Bízom benne,hogy frankó a cucc.

.:. bl4ze .:.

(#19997) Surfym@n válasza m3ss (#19991) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Tapasztalatból mondom neked (ha esetleg mindkét objektívvel rendelkezel):

a 28-70L mellett teljesen felesleges az 50/1.8II - árából pár sör mellett kijön még a vezetékes kioldó is ;)
iso 50 mellett pedig biciklisapka viselete erősen ajánlott a kezdetekben... megtartja az álladat :DDD

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#19998) .DLL


.DLL
veterán

(#19995) *Ropi*
(#19997) Surfym@n

Hmm, nagyon szimpi lett ez az Öddé. :D
Lehet hogy ketté kéne válni: fotózásra egy ilyen bölcs öreg úr, videózásra meg a kis aranyos 100D.
De hol van nekem erre pénzem? :DDD

(P.H.)

(#19999) *Ropi* válasza .DLL (#19998) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért az 5D1 sem a fotózás gumibogyószörpje, de van pár dolog amit nagyon tud. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20000) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.