Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) _seth_ válasza Pikaa (#19850) üzenetére


_seth_
veterán

Én még egy eladóval sem emaileztem pedig már 300 fölötti vásárlásnál járok :) Max ebay üzi ha baj lenne akkro pedig csakis ebay casen belül. Leütöd, kifizeted paypallal és szerintem el is küldi, másnak is megérkezett tőle magyarországra, akik itt írták + akik csak priviben + jómagam már 5-6 fő és ugyanaz a termék. Szerintem csak lerázott téged.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19852) Pikaa válasza _seth_ (#19851) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Lehetséges.. Na majd meglátjuk,azért köszi :)

(#19853) grigo válasza .DLL (#19842) üzenetére


grigo
őstag

És akkor más alternatíva? Mit javasolnál helyette?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19854) .DLL válasza grigo (#19853) üzenetére


.DLL
veterán

Egyrészt ez itt off, másrészt ezzel is mellényúltam, sajnos nincs tapasztalatom fotós állványokkal, nyilván miután gond lett vele, csak utána néztem meg szerkezetileg, hogy mi a helyzet. Nekem egy nagyobb Hama is megfelelne :D volt olyan is csak szétbarkácsoltam, de azzal nem volt gondom, most 5-6 ezer Ft-ért nem megéri? Persze a komolyak azt mondják nem, mert ha valamivel szenvedés a fotózás, vagy eleve alkalmatlan arra a feladatra amire nekik kell, akkor azzal nem tudnak képet készíteni. Ez igaz.
A Cullmann-om is megáll a lábán ha szétnyitom, de ahogy megemelem azonnal becsukódik mindhárom láb. Egy nagyobb Hama is van ilyen stabil van bennük anyag, csak a fittingek műanyagok, nameg a feje az szar, és nem cserélhető, na pl. ezek azok, amikre a komolyak azt mondják, hogy nem foglalkoznak vele. De hobbira szvsz tökéletes.
Benro videós állványom viszont van azzal sem volt eddig semmi gondom, ha fotósban is ugyan ezt a minőséget tudják, akkor szerintem bátran vehető, de bármilyet is veszel már akkor-ott nézd meg a szerkezetét amennyire, ne csak erősnek nézzen ki, hanem hogy mennyire finom megoldásokkal van összerakva. Innentől amit a pénztárcád enged, de a továbbiakban ott az állványos topik. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19855) grigo válasza .DLL (#19854) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm. Mondjuk úgy vagyok vele, hogy ha már megvettem valamit akkor úgy és arra szeretem használni amire szántam. Bütykölgetni nem szeretem ha nem muszáj.

Még egy off kérdés. Szeretnék venni egy 32-es kártyát. Maradjak a bevett SanDisk márkánál vagy esetleg Transcend vagy bármi más most a tuti?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19856) .DLL válasza grigo (#19855) üzenetére


.DLL
veterán

Még annyit, hogy ezzel én is így vagyok :) A "szétbarkácsoltam"ot úgy értettem, hogy szétvágtam, felhasználtam, már darabokban van. Az egyik lábból pl. mikrofontartó állvány lett, a középoszlop csövéből steadycam, a baseplate és a cseretalp is erre lett felhasználva. :D 4,5K volt, nem sajnáltam, és hasznosult. Miután nem volt állványom utána vettem a Cullmannt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19857) rinpocse válasza McKalton (#19817) üzenetére


rinpocse
tag

Szerintem is jól döntöttél. :)

(#19858) Pete87


Pete87
tag

Tudtok ajánlani nekem olyan herkentyűt, ami wifi-n, vagy BT-on közvetlen átküldi egy D600-vel fotózott képeket telefon/tab-ra?
Előre is köszönöm!

(#19859) *Ropi* válasza Pete87 (#19858) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez Canon topic, tehát az vagy 600D, vagy a Nikon topicban érdeklődj! ;)

Egyébként Eye-Fi Pro kártya a barátod. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19860) Pete87 válasza *Ropi* (#19859) üzenetére


Pete87
tag

Uhh... Canon 600D ;)
Sorry, elírtam :/

(#19861) *Ropi* válasza Pete87 (#19860) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor meg egy USB OTG kábel is elég, meg a telefonon a megfelelő app (pl. DSLR Controller).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19862) .DLL válasza Pete87 (#19858) üzenetére


.DLL
veterán

Most jött ki pont az Eye-Fi Mobi, ami ha jól vettem ki a leírásból, közvetlenül is tud létrehozni hálózat, amihez csatlakozni tud a teletableted. ;)

(P.H.)

(#19863) *Ropi* válasza .DLL (#19862) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arra, hogy jpegeket nézegessek a tableten bőven elég egy ~500 Ft-os USB OTG kábel is. ;) Mert raw fájokat csak a legdrágább PRO X2 kártya visz át. De az is olyan lassan, hogy megőszülsz... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19864) .DLL válasza *Ropi* (#19863) üzenetére


.DLL
veterán

Oké. :) De a kérdező Wifis, netán BT-os megoldást kérdezett, gondolom nem professzionális felhasználó, nomeg miközben fotóz nem akar egy kábelen lógó telefonnal mászkálni (az enyém pl. nem is tud usb host-ot).
És lehet hogy csak jpegeket akar átküldeni biztonságból, ami automatikusan átmegy egyből.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19865) *Ropi* válasza .DLL (#19864) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindenkinek igaza van. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19866) bl4ze


bl4ze
veterán

40-50 centi távolságból viszonylag kevés fényt kapó helyre milyen obit ajánlanátok ? EOS 600D-re

Pontosabban: kávégép szemből, kifolyó kávé fotózása - jellemzően kicsi a fény, a kifolyó kávé mozog, folyik :D

Ilyesmi :

stb... erre jó lehet egy fix obi?

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#19867) *Ropi* válasza bl4ze (#19866) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem az üveg ott a lényeg, hanem az ISO és / vagy a vaku. ;) Megsúgom: mindhárom kép vakuzva van. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19868) E770 válasza bl4ze (#19866) üzenetére


E770
senior tag

ha obi a kérdés akkor szvsz EF 100/2.8 macro USM
is már jó hozzá

[ Szerkesztve ]

(#19869) bl4ze válasza *Ropi* (#19867) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, ezt én is láttam a fotókon.
Akkor ISO-vaku-val érdemes játszani. Szerinted melyik mód-ban lenne érdemes fotózni ilyet ?

A-DEP, AV, M ??

E770: az nem egy olcsó obi :D

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#19870) bagaba1 válasza bl4ze (#19869) üzenetére


bagaba1
tag

én M módban, 1/200 záridővel, 1/2-1/4 vakuerőn mennék, rekesz pedig pár kép után belehetne állítani a kellő mélységélességhez.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#19871) bl4ze válasza bagaba1 (#19870) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, ránézek majd :)

.:. bl4ze .:.

(#19872) gypiero


gypiero
tag

Sziasztok! Bár nem teljesen Canon dologról van szó, inkább tartozék, azért hátha tud valaki segíteni. Van egy Aputure BP-E5 markolatom az 500D-hez és kicsit furcsán "viselkedik". Meglepően kevés exponálás után elkezd visszajelezni a gépnek, hogy az akksi merül és amikor ő úgy gondolja hogy lemerült, küldi a jelet a váznak, ami kikapcsol. Markolat leválaszt, akksi a vázba behelyez és a töltöttség újra 3 egység, immáron helyesen kijelezve. Mi ennek az oka, lehet valahogy orvosolni? Mert számomra nélkülözhetetlen a markolat, újat viszont nem tudok jelenleg vásárolni.

(#19873) *Ropi* válasza gypiero (#19872) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet nem a markolat a rossz, hanem az akku: üresjáratban normálishoz közeli a feszültsége, viszont terhelésre gyorsan leesik, emiatt érzékeli a váz lemerültnek. A vázban használva nem mutat hasonló tüneteket?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19874) gypiero válasza *Ropi* (#19873) üzenetére


gypiero
tag

Nem igazán figyeltem fel még ilyen hirtelen merülésre, ráadásul a másik akksinál sem. Csak akkor, ha a markolatban van.

(#19875) .DLL válasza gypiero (#19874) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy a markolat hibás, és folyamatosan leterheli az akkut, emiatt folyamatosan lent van a feszültség, és hamarabb bejelez ha a merülés hatására méglejjebb megy. :/

(P.H.)

(#19876) radi8tor válasza bl4ze (#19866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó téged itt is látni. :)

⭐ Stella

(#19877) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Kérdés: Kacsintgatok a nagyobb szinkron sebességre képes vaku távkioldók felé, mert a szabadban mindig bajban vagyok, ha deríteni szeretnék. Sokszor kellene a 1/200-nál nagyobb gyorsabb záridő, persze olyankor, mikor kis mélységélességet szeretnék, így nyitnom kell a rekeszt.

Amit kinéztem az én hobby célomra:

Yongnuo-YN-622C

Viltrox FC210C

Meyin RF-624

Meglehetősen egy áron futnak, de kérdés, szerintetek melyik a jobb választás?

(Azon azért megrökönyödtem, hogy hazai vállalkozónál alapból a duplájába kerül mindkettő)

[ Szerkesztve ]

(#19878) radi8tor válasza Clemi (#19877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vakus topicban már kérdezted? [link]

⭐ Stella

(#19879) copass válasza gypiero (#19872) üzenetére


copass
veterán

kontakt hiba, ezt csinálta nekem is a markolatom, levettem, majd visszatekertem és jó volt.
lehet nem tekerted fel teljesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19880) Clemi válasza radi8tor (#19878) üzenetére


Clemi
veterán

Ott még nem, mert az eléggé kihalt a szakik inkább itt pörögnek :D De megkérdezem ott is.

[ Szerkesztve ]

(#19881) .DLL válasza Clemi (#19877) üzenetére


.DLL
veterán

A vakuszinkron időnek akkor a zárszerkezeted lesz a szűk keresztmetszet, nem rég tárgyaltuk ki, hogy miért. Egy távkioldó nem fogja megoldani a problémát, mert a képeid egyik fele vízszintesen sötét lesz ;)

(P.H.)

(#19882) gypiero válasza copass (#19879) üzenetére


gypiero
tag

Igen, volt amikor segített is, de elég masszívan rá van téve és ez már nem segít sajnos.

(#19883) Clemi válasza .DLL (#19881) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt a részt olvastam (követem ám a topicot napi szinten) és a vakum tudja a HSS módot (430 EXII) így a csekély gyakorlati tapasztalatomat alapul véve úgy gondolom az 1/500 záridő melletti derítő vakuzás még működne, de javíts ki, ha rosszul tudom.

(#19884) .DLL válasza Clemi (#19883) üzenetére


.DLL
veterán

Ja bocsánat, akkor rendben van, HSS-el menni fog a derítés. csak a teljesítmény lesz gynegébb.
Sajnos nincs tapasztalatom a kioldókkal.

(P.H.)

(#19885) cOxeR válasza Clemi (#19877) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vakus topik. :)
YN-et javaslom.

(#19886) k1csi válasza Clemi (#19877) üzenetére


k1csi
senior tag

YN-622C. Nekem ilyen van, lehet a többi is jó (nem tudom), de vannak kétségeim.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19887) *Ropi* válasza Clemi (#19880) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kihalt, mert nézegetem ha kérdés van: figyelek. ;)

Egyébként a YN622-őt venném, mint ahogy már van is 6 db-om belőle és ha most kijön az új, kijelzős transmittere, akkor abból is veszek kettőt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19888) Clemi válasza *Ropi* (#19887) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a válaszokat! Akkor már rendelem is. Részemről az súlyoz leginkább az YN mellett, hogy csak abból láttam külön megvásárolható 1 db-ot, márpedig ha valami rejtélyes oknál fogva lesz rávalóm még egy vakura, akkor tudok hozzá rendelni plusz 1 db-ot.

(#19889) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Az MM-ban azt mondták, hogy a 3 év garanciához is regisztrálni kell, de én nem látom sehol.
Ha a visszatérítést már elcsesztem, ezt nem szeretném....
Köszi

(#19890) csacsi77 válasza IrsaiOlivér (#19889) üzenetére


csacsi77
senior tag

Itt kell regisztrálni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19891) radi8tor válasza IrsaiOlivér (#19889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra figyelj oda, hogy "a vásárlás napjától számítva 15 nap áll rendelkezésére a regisztrációhoz."

⭐ Stella

(#19892) csacsi77 válasza radi8tor (#19891) üzenetére


csacsi77
senior tag

.. és csak január 15-ig.
Rendesen kell szerepelnie a sorozatszámnak és kell a 3 éves garipapír mellett az 1 éves is. Persze a számla is és magánszemélynek kell rajta szerepelni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19893) IrsaiOlivér válasza csacsi77 (#19892) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Köszi,
Azt viszont sehol nem látom (bár ez semmit nem jelent...), hogy a 3 év garanciára is csak magányszemély jogosult.

(#19894) Monya78 válasza IrsaiOlivér (#19889) üzenetére


Monya78
veterán

Mi lett elrontva a visszatérítésnél?
Én is pont ma regisztráltam mindkettőre, visszatérítés + 3 év garit. Remélem minden Okés lesz.

(#19895) IrsaiOlivér válasza Monya78 (#19894) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Okosan átsiklottam felette, hogy csak magánszemélyekre vonatkozik és cégre kértem a számlát...

(#19896) Monya78 válasza IrsaiOlivér (#19895) üzenetére


Monya78
veterán

Ja értem, akkor jogos.

(#19897) bl4ze


bl4ze
veterán


Sikerült várni és vadászni, postával együtt 25 ezer Forintért sikerült lecsapni egy nagyon keveset használt
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS obit.
Ami van még mellé : Hoya 58mm UV filter + JJC lens hood

Már várom, hogy kézbe vehessem :)

.:. bl4ze .:.

(#19898) Zozzer888 válasza bl4ze (#19897) üzenetére


Zozzer888
addikt

iszonyú jó vétel, gratula! :C :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19899) bl4ze válasza Zozzer888 (#19898) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm. Vagy jövő héten, vagy február 2án hozzák haza Londonból :)

.:. bl4ze .:.

(#19900) .DLL válasza bl4ze (#19899) üzenetére


.DLL
veterán

Hát az zsíroskenyér! Neked lett igazad, és megérte kutatni még olcsóbbért. Remélem minden rendben lesz vele!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.