Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) kiskornel válasza BLOODSHOT (#2000) üzenetére


kiskornel
addikt

Néztem a kiadott mintafotókat. Szépek. Azért megjegyezném, hogy nem mezei világítási rendszerrel, vagy vakuval készültek. Olyan kinti studio fotó szaga van szinte mindnek. De tény, hogy szépek. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#2002) BLOODSHOT válasza kiskornel (#2001) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Vincent Laforet [videója] a mark IV-el. :C

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2003) Cassidey válasza kiskornel (#2001) üzenetére


Cassidey
senior tag

Udito kivetel, a Canon vhogy mindig borzaszto fotokat dobott ki. Emlekszem az 5D Mark II-nel is mik voltak kint amig le nem csereltek Laforet kepeire brr.

(#2004) johnjohn


johnjohn
addikt

(#2005) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Engem személy szerint az 1Ds mark IV jobban érdekelne. Avval mi a pecs van?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2006) BLOODSHOT válasza Cassidey (#2003) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nincs kedved megszabadulni attól az 50 1.2-től? ;)
Egyébként miért ezt válaszottad az 50 1.4 helyett? Szerintem kicsit túlárazott a dolog, bár az 50mm nagyon jó gyujtótáv. Volt 85 1.8-am, szerettem, de nem használtam ki, avval egyet értek, bár az 1.2 II azért érezhetően jobb.

Csak azért kérdezem, mert most szándékozom venni egy 50-est és kíváncsi vagyok h indokolt-e a 4,5 szeres ár?!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2007) Cassidey válasza BLOODSHOT (#2006) üzenetére


Cassidey
senior tag

En sem hasznaltam ki, csere lesz 135/2-re napokon belul, szerintem azt kifogom. Indokolt e? Passz, szerintem ez iszonyu szubjektiv, ki kellene probalnod mindkettot. De nem mondanam, h 4,5x jobb kepminosegben.:)
Azert valasztottam ezt, mert epitesi minosegre nagyon messze all az 1.4-tol, sokkal jobban tetszett a kepe, szeretem az 1.2-t, es pontosabbnak is talaltam az AF-t.

(#2008) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Van Canon EOS 1D Mark IV (magyarul is )

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2009) BLOODSHOT válasza Cassidey (#2007) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ez mind így is van, csak nemtudom h 4,5 res árat megér-e.
Az járt jól aki az alacsony dollár árnál megvette 260-280 ért. :D

Jó obi ez a 85 1.8, csak annyira semmire nem jó portrézáson kívül h botrány. Beltérbe hosszú, telének rövid. Inkább lépek 2-t előre a 24-70-el és ott vagyok. Kifejezetten szerelmes vagyok a 24-70 átfogásába, sőt még egy 2.8-on is penge példányt is sikerült kifognom, szóval helyettesíti.

De ez az 50mm ez nagyon kéne. Bár mondjuk zavaró hogy CA-zik az 1.2.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2010) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Jeff Ascough csinálja jól.

24/1.4L II, 35/1.4L II, 50/1.2L, 85/1.2L, 135/2 L

Én mondjuk a végére odacsapnék egy 200/2L-t :D

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2011) Cassidey válasza BLOODSHOT (#2010) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nagyon sok felesleges penzemnek kellene lennie egy ilyen sorhoz.. :))

ui.: en meg viszonylag alacsony dollarnal vettem, bar nem a legalacsonyabb allason, de nem ennyi volt mint most

[ Szerkesztve ]

(#2012) BLOODSHOT válasza Cassidey (#2011) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Egyébként azon gondolkozom, hogy egy 50 1.2 árából inkább veszek egy 70-200 2.8 IS-t.

Ami megint új dolgokat nyit meg, de továbbra sem lesz nagy fényerejű obim.

Az a baj h sokan szidják az 50 1.4-et a nagy szórása miatt és az építési minőségét illetően.

Sigma 50 1.4? :B

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2013) Cassidey válasza BLOODSHOT (#2012) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem volt meg nalam, de jokat hallottam rola.
De a legegyszerubb ha eldontod mit akarsz.:)

(#2014) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ha valaki véletlenül tud 430EX-et normális áron, pls dobjon rám egy PÜ-t.Thx!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2015) 1010 válasza BLOODSHOT (#2009) üzenetére


1010
őstag

nekem van egy 1.8as manualis obim
azert kerestem ezt mert nekem tetszik ahogy ez mossa a hatteret

szep a bokeh-e rajta na

van egy 2.0 es is azon inkabb hagyomanyos

[ Szerkesztve ]

(#2016) BLOODSHOT válasza Cassidey (#2013) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ájjj! Lehet h nem lesz semmiféle 50-es, mert kijött az uj iMac 27"-os! :C

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2017) PNP válasza BLOODSHOT (#2016) üzenetére


PNP
őstag

Valaki kölcsönadhatna egy macet mondjuk egy hétre, hogy megértsem mi végre ez a nagy hype.

(#2018) johnjohn válasza PNP (#2017) üzenetére


johnjohn
addikt

Kicsi rá az esélyed, már csak az értéke miatt is. Meg nem akarnád visszaadni ! ;]

(#2019) KTTech válasza johnjohn (#2018) üzenetére


KTTech
veterán

Miért is? Használtam már OSX-et, de nekem pl. a Windows sokkal jobban tetszik (és stabilabbnak is tapasztaltam, legalábbis a Win7-et). Egyébként meg hardverileg ugyanaz a távolkeleti cucc (jó borsos áron, csillivilli házban), mint bármi más, csak az oprendszer más. Ha meg valaki nagyon OSX-et akar, megfelelő PC-re fel lehet rakni, és nem is kell kölcsönkérnie semmit.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2020) johnjohn válasza KTTech (#2019) üzenetére


johnjohn
addikt

Saját vélemény volt, arra vonatkozólag, amit kérdezett. Én egy iMac 24"-3.06-ost próbálgatok, és nagyon bejön,és üt a monitor minősége is. Mondjuk főleg Avid -et használok rajta. :B

(#2021) BLOODSHOT válasza KTTech (#2019) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Egyrészt a Snow Leopard gyorsabb és stabilabb mint a Windows 7.
iMac-hez alapból megkapod az oprendszert. Kevesebbet fogyaszt. Igényesebb. Szebb. Kompaktabb.
PC-re NINCS OSX, cska ilyen tört szemetek, ami nevetséges. Az egész Windows 7, a Leopard-ot koppintja.

Nincs PC-re Aperture, Finalcut.
Nincs Mac-re vírus.

Aki játszani akar, ami szerintem egy hülyeség PC-n, annak jó. Tudom mert én is belestem ebbe a hibába h játékokhoz fejlesztgettem a gépem. Na az volt az igazán nagy pénzkidobás.

És akkor még nem is beszéltünk a MacPro-ról.

Ez nem ízlés kérédse, a macben van a jövő. :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2022) Surfym@n válasza BLOODSHOT (#2010) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ööö esetleg egy 200/1.8L? :DDD

Ezt a Mac-es ámítást lehagyhattad volna...
aperture -> Lr+Ps
vírusok -> melós gépre minek net...
Mac Display -> Dell U2410 600dodóért
:U

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2023) KTTech válasza BLOODSHOT (#2021) üzenetére


KTTech
veterán

Miért fogyaszt kevesebbet, ha azonosak az alkatrészek? Mezei x86-os PC, intel procival... Az alaplapot jórészt a Gigabyte gyártja, a videókártyát az nVidia vagy az AMD (csak a BIOS tér el). A Snow Leopardnál sikerült Kernel panic-ot okoznom a gyárilag telepített programokkal, ez Win7-nél még nem jött össze. Persze, a Windowsra több a kártevő (hiába, 96% körül van a piaci részesedése), de csak idő kérdése, mikor éri el az OSX azt a mennyiséget, ahol már megéri tömegesen vírust írni rá (mac-es botnet már van).
Összességében: azonos teljesítményt drágábban ad az Apple, csak jó a marketingje, és a design (ez utóbbi sokaknak tetszik, nekem abszolút nem jön be, szerintem rondák...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2024) KTTech válasza Surfym@n (#2022) üzenetére


KTTech
veterán

Az már nem beszerezhető, sajna :) Legalábbis nagyon ritka... viszont az új verzió a 200/2L IS az tuti :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2025) BLOODSHOT válasza Surfym@n (#2022) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Az a 200/f2 elődje. Nemkéne.

Ideál objektív lista így nézne ki:

16-35 f/2.8L II
24-70 f/2.8L - KIPIPÁLVA :D
24 f/1.4L II
35 f/1.4L II
50 f/1.2L
85 f/1.2L II
100 f/2.8 USM Macro - KIPIPÁLVA :D
135 f/2L
200 f/2L
400 f/2.8L
:D

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2026) BLOODSHOT válasza KTTech (#2023) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Továbbra sem érted.
Igazad van h azonos teljesítményú hardvert drágábban ad el, de itt pont nem azon van a hangsúly.
Fotósok nagyobb része használ Mac-et. Véletlen?

A hangsúly a software-eken van, illetve a desig-on, az h mindemellet jó kis konfigok vannak- az egy dolog.

Nekem volt iszonyat durva PC-m. A legjobb cuccokkal és mindig a fene evett meg h 2 hónapra rá már volt jobb.

Ez a frissítés amit most az apple benyomott az iMac-nél, legalább 2 évig használható lesz, főleg h 16GB RAM-ig fejleszthető memória

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2027) Surfym@n válasza BLOODSHOT (#2026) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Csak amit beleölsz Mac-be s használod 2 évig, abból folyamatosan lehet a legjobb PC-d 2 évig... :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2028) BLOODSHOT válasza Surfym@n (#2027) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igen?

És ezt hogy számoltad ki? :DDD

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2029) KTTech válasza BLOODSHOT (#2026) üzenetére


KTTech
veterán

"Fotósok nagyobb része használ Mac-et. Véletlen?"

Ma már ez nem igaz, ahogy a DTP-ből is egyre inkább kiszorul (ami a fő szegmense volt), főleg az ára miatt, és mert nem nyújt többet, mint a konkurenciája. A szoftverek megtalálhatóak legalább olyan minőségben más platformra. Régen igaz volt amit írtál, mára már nem lett az.

A 16GB-ig fejleszthető memória szerintem alap manapság (főleg, mert a CPU-ban van a memóriavezérlő az új processzoroknál)... gyak. minden alaplap tudja. De az OSX-nél is 64 bites kell, hogy használni tudd, ahogy a Windowsból is az kell rá (vagy Linuxból, ha valaki azt szereti).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2030) BLOODSHOT válasza KTTech (#2029) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én megmondom neked az őszintét. Maradok a Mac-nél.

Nem szeretem a csicsa olcsó hatást keltő dolgokat semmiből mint ahogy ez a PC-nél van.
Erre az uj iMac-re beruházok, mert a mostani kis 24" c2d 2.8 4GB-ram és vége. Nem lehet fejleszteni, pedig nem lenne vele baj, csak kevés a ram.
Az ujjal elleszek 2-3 évig szerintem. Aztén MacPro.

És miért?

Mert megszoktam, jobban szeretem mint a windowst. Nem fagy. gyorsabb. Nincs tele szeméttel és nem kell 3 havonta ujratenni az oprendszert.

És PC-re nincs OSX, sem Aperture. Én evvel dolgozom, tehát nem állnék át egy Lightroom-ra, mert nem szeretem.

Lehet köpködni, de akkor is ez van.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2031) Doom válasza KTTech (#2029) üzenetére


Doom
aktív tag

OSX-nél is 64 bites kell, hogy használni tudd, ahogy a Windowsból is az kell rá (vagy Linuxból, ha valaki azt szereti).

Engem egyszer itt a fórumon felvilágosítottak, hogy a 4GB-os korlát a Windows-okban mesterséges, és linuxokon nincs. OSX-szel nem tudom, mi a helyzet.

Viszont szerintem legalább fotós fórumon nem kellene PC vs. Mac vitába keveredni, ne süllyedjetek már odáig...

Bloodshot:
Nem fagy. gyorsabb. Nincs tele szeméttel és nem kell 3 havonta ujratenni az oprendszert.
Ez a Win-ekről is elmondható már egy ideje. De ennél többet nem fűzök a vitához.

[ Szerkesztve ]

(#2032) kiskornel válasza Doom (#2031) üzenetére


kiskornel
addikt

Így lehet a fórumtársakat tökéletesen megismerni.
Ki az, aki bedőlt a PROPAGANDÁNAK.
Kicsit sznobságnak tartom, hogy a kialakult kép szerint az a "fotós", aki 1-es sorozatú Canonnal mászkál és minden obiján ott a piros csík... no meg Mac gépekkel bakurál.

Bloodshot: miért nem Hasselblad? Az sokkal menőbb... :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#2033) #27070592 válasza BLOODSHOT (#2030) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az asztali winXP-met 2007.07.25-én raktam újra legutóbb...Már megszoktam. Nem fagy. Gyors. Nincs tele szeméttel. Évek óta nem költöttem hardverfejlesztésre. CRT-m van. És ne is legyek kemény? :D

De amúgy szeretem az alap nélküli mek hájpolást. :)

(#2034) ROBOTER válasza Doom (#2031) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Engem egyszer itt a fórumon felvilágosítottak, hogy a 4GB-os korlát a Windows-okban mesterséges"

Én nem nevezném mesterségesnek. A Pentium Pro óta van PAE (fizikai címkiterjesztés) ami 32 bites rendszereknél egy lapozási technikával elérhetővé teszi a nagyobb címtartományt. Ezt azonban operációs rendszer szinten integrálni kell, nem kis feladat, amely csak a Windows Server rendszerekbe került bele (pl.: Win 2000 Datacenter, Win Server 2003).

(#2035) BLOODSHOT válasza kiskornel (#2032) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

1. Én nem mondtam h csak az a fotós akinek Mac-je van...
2. ... azt sem hogy csak 1-es szériás canonnal lehet fotózni...
3. és azt sem h csak L-es optikával...

Ezeket mind te szeretnéd hinni úgy néz ki, mert ilyet senki nem állított.

Miért nem Hasselblad :F

Talán mert nincs rá szükségem és évek alatt hozná vissza az árát?

Sajnálom hogyha Andival való 50mm-es objektívről való tanácskozás és az Apple fanságom, azt váltja ki belőled h valaki sznob.

Ezt ne nagyon hangoztasd mert tipikusan az irigy emberek ilyenek, aki baromi szívessen lennének "sznobok".

Zárójelbe tenném hogy a sznob szó nem is helytálló itt.

De a te megfogalmazásodban akkor elég sok "sznob" profi fotós van a világban.

Kiváncsi lennék mondjuk Jeff Ascugh mitől sznob? :DD

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#2036) j.bravo válasza #27070592 (#2033) üzenetére


j.bravo
addikt

(mindegy, már elmondtátok, töröltem)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2037) Pleiad válasza ROBOTER (#2034) üzenetére


Pleiad
csendes tag

Ráadásul 4G-vel sem megy sokra az ember, ha a WinXP (32 bit) speciell csak MAX 2G RAM-ot ad egy adott programnak, akárhány gigád is van a gépben. Ezt orvosolta egy boot.ini -ben elrejtett /3G kapcsoló, ezzel már 3 gigát enged bármilyen programnak.

Úgyhogy még mindig a 64 bit a nyerő, az már más, hogy ez inkább arra jó, hogy ne később kelljen átszokni és pánikolni, hanem inkább most.. egy 64 bites Windows7 relatív új, és lehet kezdeni megszokni, mert azért jópár dologban más mint az XP. Mire az ember bejáratja magát benne, rutinosan kezeli, TALÁN megjelennek az első programok, amik többet zabálnak akár csak 1 gigánál is.

Én személyesen elég komolyan használom a PS-t (mint sokunk itt), rengeteg plugin, és csak RAW-ban fotózok, de 64 bit-es Windows 7-en 2 Giga ram mellett még az 1.5G-t sem érte el az ÖSSZ memóriafogyásom úgy, hogy egy panoráma RAW képeit processzeltem.

Szóval ez a 16G nekem erős túlzás, de még a 64 bit is. Inkább csak érdemes átszokni már most, csak emiatt preferáltam, semmi más. Kelleni nem kell.

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#2038) Pleiad válasza Pleiad (#2037) üzenetére


Pleiad
csendes tag

Megj.: a 32 bites Photoshop.exe 42 Mb a memóriában, a 64 bites pedig 48.

Üresen, képbetöltés nélkül. Erre bejön még maga a kép, és munka során a plugin-ek természetesen. De nagyságrendileg mutatja magát..

Az én XP-m 3 éves volt mire ledúrtam Windows 7 miatt. Spybot, Avast, 1-2 registry tisztító cucc, egy Opera böngésző, és bombabiztos volt. Még egy Intel -> AMD átállást is túlélt, alaplapostul mindenestül (amin meglepődtem, de így volt). Szóval tessék nembántani, nagytesó ide vagy oda.

Szerk.: én nem fújok a MAC-re. Kinek Audi kinek BMW, tipikusan ilyen ez is.

[ Szerkesztve ]

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyenek észre ott ahol vagy, de nagyon hiányozz onnan , ahonnan elmentél. (Victor Hugo)

(#2039) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, hogy maradjunk a fotós témáknál itt, a Fototrenden !

A PH!-n létezik több topik is, ahol az oprendszereket és olyan is, ahol az oprendszerek alatti hardvert ki lehet tárgyalni. :)
Ellenben, ha valaki tud olyan feature-t, amit csak az egyik , vagy másik rendszeren lehet egy fotóból előcsalni, az ideférhet. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2040) 1010 válasza philoxenia (#2039) üzenetére


1010
őstag

en tudok....
IPS panel van az uj imac ben es a regi 24esekben a feher intelig visszamnoleg
ez a fotosoknak nagyon hasznos szinek visszadasa miatt,aki latta tudja mirol beszlek
pc monitort alig lehet kapni igy,es mar evekkel ezelott a macbook prok ban ledes lcd volt ami nem veszt a fenyerejebol mig a hideg kaotodos panelek 1ev alatt 30-40%vesztenek.

(#2041) philoxenia válasza 1010 (#2040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyiért PC-s vonalon már 30" -ost kapsz, S-IPS-ben, de ez tényleg nem ide való...
Sőt ez sem Mac... [link] De egyezzünk meg abban, hogy itt nem tárgyalunk ilyesmit. Amiről én beszéltem az az, hogy mondjuk az Aperture-ben elérhető-e valami, ami PC-s képmanipuláló programban nem? Ami a pro felhasználókat a Mac felé kell terelje. Az amatőr és kispénzű vásárló, nem vesz Mac-et, mert nem éri meg neki.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2042) kiskornel válasza BLOODSHOT (#2035) üzenetére


kiskornel
addikt

[OFF] :)) Én általában mondtam, te meg magadra vetted. :D Akkor lehet benne valami. ;]
Sznob = majmolás. Jeff Ascugh nem sznob. Ő már azon a szinten van akit majmolnak.
A profi = hivatásos. Manapság sokan élnek meg a fotózásból. Azt meg már írták, hogy a "fotósok" többsége nem Mac-t használ... (mármint legjobb tudásom szerint).

Ezt most itt nehogy magadra vedd:
A 24-70 obi pl.: nagyrészben Scott Kelby-nek köszönheti a népszerűségét. Sokan azért vették meg, mert TACK SHARP lencseként ajánlotta. Persze, nem biztos, hogy rosszul jártak vele, de azért ez majmolás, ha valaki azért vesz valmit, mert egy híres ember is ilyet használ/ajánl.

Azt meg én sem mondom, ha megdobnának egy Mac-kel, nem fogadnám el, de az hogy egy lencséről lemondjak egy szg. kedvéért. Biztos fontos az utómunka is, de ha nem tudod valamiért elkészíteni a képet...
szóval a rangsort találták sokan furcsának, vagy meglepőnek. Amúgy azt veszel, amit akarsz... ez egy szabad ország. [/OFF]

Olyat meg hogy szebb a képe... Ha két kalibrált monitort egymás mellé teszünk, (elméletben) nem lehet szebb a képe egyiknek sem, legfeljebb nagyobb.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#2043) PNP válasza kiskornel (#2042) üzenetére


PNP
őstag

Who the fuck is Scott Kelby? 24-70-et azért szokás venni, mert a legjobb átfogás általános célra, miközben fényerős.

(#2044) philoxenia válasza PNP (#2043) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cropos vázon elég szűk, nem ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2045) KTTech válasza philoxenia (#2044) üzenetére


KTTech
veterán

De, nagyon is... Akinek FF gépe van annak jó (de van nála jobb is, igaz nem Canon felirattal...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2046) PNP válasza philoxenia (#2044) üzenetére


PNP
őstag

Az. Cropot azért (is) utálom, mer nincs rá az én ízlésemnek megfelelő obisor.

(#2047) sanyixXx válasza PNP (#2043) üzenetére


sanyixXx
senior tag

egyetértek. egyszer partyfotóztam, akkor még a 28-135-tel (megjegyzem, ez is elég jó átfogás, csak ugye nem fényerős) és összefutottam egy arccal, aki 24-70-nel fotózott. cseréltünk, kipróbáltam és bele is szerettem. kb. azóta én a 24-70-nel mászkálok, ő meg a 28-135-tel. igaz, ő 5D-re tette :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2048) sanyixXx válasza philoxenia (#2044) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szűknek szűk, de pl. a 18-50-nek meg a 50-es vége kevés nekem általában...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2049) philoxenia válasza PNP (#2046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

További hátránya , hogy a 35mm -es obik cropon nem olyan jók azért mint az 50-esek FF-en gondolom. Csak az ár..... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2050) máyköl


máyköl
veterán

Voltam ma a Camera Kft-ben, az akkus dolog miatt. Az eladó beletett egy jó kis eredeti Canon akksit, beállította sorozatra, csinált vagy 50 képet, és nem merült le... Úgyhogy csak az akksi volt a hiba tényleg, ahogy sokan mondták. Hogy őszinte legyek, megnyugodtam. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.