Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) radi8tor válasza *Ropi* (#20400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De nem volt olyan sokszor töltve, mint nálatok. :)

⭐ Stella

(#20402) *Ropi* válasza radi8tor (#20401) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Lítium alapú akkuknak pont az állás tesz be. ;) Van egy speciális töltőm: megpróbálhatom feléleszteni, de nem ígérek semmit. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20403) radi8tor válasza *Ropi* (#20402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Él még, csak hamar lemerül. Majd márciusban akkor veszek hozzá egy újat.

⭐ Stella

(#20404) .DLL válasza *Ropi* (#20400) üzenetére


.DLL
veterán

Volt 20D-m is, és az 550D is közeledik az idős korhoz, de egyikkel sincs ilyen gond, pláne kikapcsolt állapotban. Sőt ráadásul csak auto-kikapcsot használok.

(P.H.)

(#20405) .DLL


.DLL
veterán

70D-re van Mágikus Lámpás? Azt kéne megoldani, hogy a duál pixel teknológiát fel lehessen hazsnálni HDR videók készítésére, pl. a pixel egyik fele ISO100 a másik fele ISO400... zsír lenne.

(P.H.)

(#20406) *Ropi* válasza .DLL (#20404) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyári hibás akkuk mindig is voltak / lesznek (átmennek a minőségellenőrzésen, mert csak később lustulnak el a hosszú nemhasználat és a tárolás következtében az arra hajlamosabbak)... ;)

(#20405) .DLL: Hamarosan... :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20407) bl4ze


bl4ze
veterán

Első közgyűrűs próbálkozások, tanácsotokra az 55-250mm IS obival, kézből fotózva vaku nélkül

.:. bl4ze .:.

(#20408) Fandango válasza bl4ze (#20407) üzenetére


Fandango
veterán

Örülünk, hogy örülsz a cuccodnak, de nem hiszem, hogy ezt itt ilyen formában meg kellene osztani.

(#20409) Rockcafe


Rockcafe
újonc

Sziasztok!
Van egy CANON EOS 1100D fényképezőm,valaki tudja esetleg,hogy miért van az ,hogy szinte állandóan a fotók csíkosak lesznek ez a csík főleg vízszintesen jelenik meg!

(#20410) Damage válasza Rockcafe (#20409) üzenetére


Damage
senior tag

CMOS hiba? Tudsz róla képet mutatni?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20411) radi8tor válasza Fandango (#20408) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most miért? Szerintem elfér pár kép a topicban. :U

⭐ Stella

(#20412) Rockcafe válasza radi8tor (#20411) üzenetére


Rockcafe
újonc

(#20413) Rockcafe


Rockcafe
újonc

Hosszabb záridőt javasol a leírás,azt hogy állítsam?

(#20416) .DLL válasza Rockcafe (#20413) üzenetére


.DLL
veterán

Ez a szenzor, vagy a feldolgozásig vezető út megsérült... :( vidd el szervízbe. ; )

Bl4ze: jó, jó, csak próbáld szűkíteni a rekeszt. (a második kép elég undi... :DDD ) Meg egyébként van fotó megosztó topik is. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20417) Korcsii válasza Rockcafe (#20413) üzenetére


Korcsii
őstag

A hosszabb záridőt szerintem a vaku miatt javasolja, viszont akkor nem ilyen, hanem fekete csíkok lennének (vagyis hiányozna a kép alja/teteje). Van egy olyan érzésem, hogy ez valamilyen érzékelő vagy elektronikai hiba, szerintem próbáld meg visszavinni garanciában.

(#20418) Damage válasza Rockcafe (#20415) üzenetére


Damage
senior tag

Tényleg elég érdekes képek jönnek ki a gépedből. Szerintem a CMOS adta be a kulcsot. Persze mindenféleképpen vidd el szervízbe (Somogyi u.).Nem csak az a pár vízszintes lilás csík van benne, hanem kismillió függőleges is. Ez nem beállítás kérdése, valami nem működik megfelelően benne.

Hosszabb záridő: TV módban a záridőt megadod és a gép automatikusan választ hozzá rekeszt vagy M módban megadod a záridőt + rekeszt. A te esetedben nem záridő, hanem hardware-es probléma van.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20419) Rockcafe válasza .DLL (#20416) üzenetére


Rockcafe
újonc

köszönöm

(#20422) Fandango válasza radi8tor (#20411) üzenetére


Fandango
veterán

Te tudod, te vagy moderator, de van kezdo fotos topic (bar ezek oda sem illenek), illetve van makro fotozasos topik. Szoval nem ertem, hogy jon ide a Canon dSLR topicba ez, de biztos csak en vagyok ertetlen. :)

Rockcafe: eleg am egy hsz-ben megkoszonni mindenkinek, nem kell ezert 3-at irni. :U

[ Szerkesztve ]

(#20423) copass válasza Fandango (#20422) üzenetére


copass
veterán

nem ismered az előzményeket... kezdő, lelkes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20424) Bandesz18


Bandesz18
tag

Én magamnak, hogy tudok kiolvasni egy 600d-ből exposzámot?

(#20425) *Ropi* válasza Bandesz18 (#20424) üzenetére


*Ropi*
félisten

Például.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20426) Bandesz18 válasza *Ropi* (#20425) üzenetére


Bandesz18
tag

Thanks, megbízható a progi?

(#20427) *Ropi* válasza Bandesz18 (#20426) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, de fizetős. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20428) Marky21


Marky21
aktív tag

Hali!
Canon 550D beépített vakuja nem akar kinyílni M módba azt írja hogy külső vaku van rá csatlakoztatva ezt miért csinálja :F

(#20429) bagaba1 válasza Marky21 (#20428) üzenetére


bagaba1
tag

Most lehet hogy utálni fogsz, de nincs rajta egy külső vaku? :DD ;]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#20430) *Ropi* válasza Marky21 (#20428) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#20432) Marky21 válasza *Ropi* (#20430) üzenetére


Marky21
aktív tag

ilyenre h mikrokapcsoló biztos nem kerestem volna rá :D

ui: Köszönöm szépen működik. :R

[ Szerkesztve ]

(#20433) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Beírom ide is, közben ráleltem erre a topicra is. Egy hozzá nem értő fog kérdést feltenni, előre mondom. :)

Ez az objektív kinek jó választás? Arra gondoltam, hogy általában élethelyzeteket fotóznék, kvázi előttem max 5 méteren belül történő dogokat, tárgyakat és ez a fix megoldás tetszik nagyon. Ha jól tudom ez nagyobb teret is lát be ill. az obi minőségéről is jókat olvastam, azt írják, hogy elég éles képek készíthetőek vele és most elég jó árban meg tudnám vásárolni.

Elsőre ennyi, köszönöm, aki szán rá egy percet és válaszol. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20434) .DLL válasza Winne (#20433) üzenetére


.DLL
veterán

Ez inkább szűkebb kicsit, mint az emberi látószög, de utcán, piacon, vásárban, élethelyzetek fotózására szerintem ideális, gyors a fókusza és tényleg éles képe van nyitott rekesszel is, így a 2.8 használható bátran végig. Nem tudom milyen objektíved van most, de pl. egy kitobival ki tudod próbálni, hogy "leragasztod" a zoom-gyűrűt 40mm-nél és úgy próbálgatod egy ideig.

(P.H.)

(#20435) grigo válasza .DLL (#20434) üzenetére


grigo
őstag

Gyors mozgásra ajánlanád ezt vagy az 50 1.8-at?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20436) cOxeR válasza Winne (#20433) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ami még kimaradt, ez az üveg azért is különleges, mert STM-es (Stepping Focus Motor).
Megfelelő vázzal, kapsz egy otthoni felhasználásra egész jól működő videó közbeni autofocust.

(#20437) *Ropi* válasza grigo (#20435) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennek jobb a fókusza (gyorsabb, pontosabb és halkabb) mint az 50/1.8-nak, viszont rosszabb a fényereje. Gyors mozgások elkapásánál mindkettő számít. Egyébként meg körte vs alma. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20438) Winne válasza .DLL (#20434) üzenetére


Winne
nagyúr

Most vagyok vásárlás előtt, azért kérdezek inkább előtte, mert ha ezt megvenném, akkor inkább nem vennék 18-55-ös kitet, hanem a másik obival rámennék inkább a nagyobb távolságokra, vagy csak sima vázat vennék, ez még kigondolás alatt. Megállja ez így a helyét?

Nagyon gondolkodom, hogy mivel nekem csak tanulógép lenne, hogy egy 1100D-ben kompromisszumot kössek, vagy a fullhd-s videó miatt is inkább kapásból rámenjek a 600D-re. Lehet nincs semmi olyan különbség a kettő között, amit én hozzá nem értő ki tudnék használni, nem tudom. :)

@(#20436) cOxeR: igen ez is tetszett benne, mert próbálgattuk egy 7D-vel és egy 50-es fix után annyira nem volt hangja, hogy az félelmetes. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20439) csacsi77 válasza Winne (#20438) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha csak teheted a 600D-t válaszd. Minden tekintetben jobb, mint az 1100D.

Öreg fater megoldja!!!!

(#20440) bl4ze válasza csacsi77 (#20439) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#20441) cOxeR válasza Winne (#20438) üzenetére


cOxeR
Ármester

A hang az megint más... az STM pl. 7D-nél nem működik, csak az arra alkalmas vázaknál.

Szintén a 600D a javaslat.

[ Szerkesztve ]

(#20442) matyi012345 válasza Winne (#20438) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem jobban bejött a 40-es. Rendben, hogy a Canon 1.8-as de pont 2.8-ig kell rekeszelni ahoz hogy értelmes képet csináljon, a 40-es meg jó képet csinál 2.8-on is, bár 3,5-ön kicsivel jobb. Felépítésről és zajról és AF pontosságról nem is beszélve...

kép

ezt a fix 40-el csináltatom nyitott rekeszen. Nézd meg az original méretet!

[ Szerkesztve ]

(#20443) m3ss válasza matyi012345 (#20442) üzenetére


m3ss
veterán

melyik eredeti meretet, az 1500 x 1000 pixelest? :P
amugy azert azt nem mondanam, hogy 2.8 alatt nem hasznalhato...en csak ott hasznaltam idaig :DDD
amugy sztem apsc-n ha nem akarja a juzer a 35/50 fixeket 2.8 alatt hasznalni akarmi miatt is, jobban jar ha 17-50 tamront vesz...az is tud 2.8-at es lehet tekergetni

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20444) BennyRay


BennyRay
tag

Urak!

Érdeklődöm, hogy 6D kezeli-e a 64GB-os SD HC kártyákat? (tisztában vagyok a nagy kártya - nagy adatvesztés veszélyeivel :) )

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20445) *Ropi* válasza BennyRay (#20444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. De elég gyenge a kártyafoglalata: ha nem olvassa a kártyát nem biztos, hogy a kártya a rossz: a Camera Kft.-ben a foglalatot cserélik ilyenkor (ismeretségi körben volt ilyen vadiúj - pár hetes vázzal). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20446) BennyRay válasza *Ropi* (#20445) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm!

Szerencsére az eddigi, kisebb kártyákkal nincs semmi gondom, egyszerűen csak nem szeretnék fölöslegesen venni egy nem kezeltet.

(#20447) Winne


Winne
nagyúr

Köszönöm a tippeket. A 600D a videón kívül miért jobb választás még az 1100D-nél?
12 vs 18 megapixel, ez gondolom nem annyira fontos már, AF pont 9-9, a kifordítható kijelzőt látom még.

@(#20442) matyi012345: este tudom csak megnézni, melóban nem jön be, tiltott az oldal. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20448) Bahama


Bahama
aktív tag

Sziaztok!
Van egy kb 1 hetes canon 60D-m, és a keresőjében megjelentek kis szöszök.
A képet ezek ugye nem befolyásolják, de engem viszont nagyon zavarnak.
Érdemes ezzel foglalkozni? Mert volt ahol olvastam hogy ilyenek mindig lesznek rajta idővel, bármennyit is tisztogatom.
Csak fura hogy 1 hét alatt megjelent, úgy hogy még a szabadban sem használtam.

[ Szerkesztve ]

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#20449) matyi012345 válasza m3ss (#20443) üzenetére


matyi012345
őstag

:DD úgy emlékeztem, hogy ezt nem méreteztem de utólag már látom hogy igen. RAW-ja pedig ennek már szerintem nincs meg, de utánanézek.

Amúgy jó ez az obi, igaz hogy az a kép 8.2µm pixelméretű vázon készült, de használtam 5.7µm géppel is és azon is jó volt.

(#20450) .DLL válasza Winne (#20447) üzenetére


.DLL
veterán

Kijelző fejbontása több, mint 4-szer akkora, nagyobb az átnézeti kereső is, gumirozott a markolat, kicsit nagyobb akksi van hozzá, stb.

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.