Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) *Ropi* válasza hcl (#31000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztosíték? Én valami komolyabbra gondoltam, mondjuk egy rendes szűrőkörre. Mert, hogy a biztosítékokat (még a gyorsakat is) a nanoszekundum nagyságrendű csúcsok röhögve állva hagyják... ;)

"OK, egy telefontöltőben nincs védelem. De egy rohadt drága vakuban azért illene."

A gyártók nem foglalkoznak ezzel, mert csak feleslegesen drágítaná a terméket. Meg minek zsúfolják bele, amikor készen is megveheted?

"Az egy rendes powerbank, csak van rajta egy napelem is, miért nem lehtne? haver most építget ilyeneket szabvány 18650-ekből."

Nálam a jó hatásfokú töltés max. 3 óra, de leginkább 1. Nem véletlen, hogy a telefonok, laptopok, stb. eszközök is mind ennyi idő alatt töltik fel az akkuikat: az ember használni akarja, nem pedig azt nézni, hogy hogyan nő töltés közben a bitkolbász a kijelzőjén. ;)

"Nem csak ez a két cég gyárt fényképezőgépet... Tükröst sem."

Ez így igaz, Sonynál meg Pentaxnál van pár modellen.

"Ja, nem egy rendszervakun is van külső tápcsati."

Amibe csak elemes akkupakkot tudsz dugni (gyárilag és utángyártottban sincs hozzájuk hálózatról üzemelő).

"Sok videokamera megy külső tápról."

Valóban, mert a videokameráknál elsődleges a folyamatos, megszakítatlan felvétel biztosítása, ezért a kezdetek óta külső tápról is üzemelnek (sőt a stúdió kamerák csak arról). Egyébként visszatérve az eredeti kérdésre: hány olyan videókamerát láttál, ami gyárilag USB-ről tölti az akkuját? ;)

"Biztonsági kockázatot már maga az akku is rejt, hiszen szépet tud durranni, mégis van a gépekben. Amennyi minden belekerül mostanában egy fényképezőgépbe, csak szándék kérdése lenne."

Szerintem nem látjuk a fától az erdőt: minek szórakozni egy akku powerbankról való töltésével (amit szintén fel kell tölteni), amikor azt a powerbankot direktben is lehet a géphez tápegységként csatlakoztatni, ergo egy feleslegesen töltendő láncszemmel kevesebb. :)

D.I.Y. :)

Innentől befejezettnek tekintem a témát, mert eléggé elúsztunk vele az OFFolás irányába. Max. PÜ.-ben, ha folytatni szeretnéd. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31002) hcl válasza *Ropi* (#31001) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Én valami komolyabbra gondoltam, mondjuk egy rendes szűrőkörre."
Amire ezt írtad, az meg egy költői hasonlat volt :D

"A gyártók nem foglalkoznak ezzel, mert csak feleslegesen drágítaná a terméket."
Ami már amúgy is drága :) Egyébként egy rendes szűrőkör sem drága, legalábbis gyártás, költségek szintjén, amilyen tömegben ezek a cuccok készülnek, minimális plusz pénz.

"Nálam a jó hatásfokú töltés max. 3 óra, de leginkább 1."
Én meg nem nézegetem, de amúgy gyártója válogatja :)

"Ez így igaz, Sonynál meg Pentaxnál van pár modellen."
Meg Olympusokon. Azoknál biztos nincs biztonsági kockázat :)
Amúgy pl. pont a Canon az, aki úgy rak bele bármit a vázaiba (főleg a kisebbekbe), mintha a fogát húznák, szóval azok pont nem voltak jók. Más gyártók sokkal innovatívabbak tudnak lenni.

"Amibe csak elemes akkupakkot tudsz dugni (gyárilag és utángyártottban sincs hozzájuk hálózatról üzemelő)."
Az már kb. mindegy... ott a csati, azt dugsz rá, amit kitalálsz.

Ja! ha már biztonsági kockázat, vagy akármi : USB-ről töltő kompaktoknál nem számít? :)

"Egyébként visszatérve az eredeti kérdésre: hány olyan videókamerát láttál, ami gyárilag USB-ről tölti az akkuját? ;)"
Nem ismerek sok videokamerát, de azoknál is kb. 0 erőfeszítés lenne megoldani :)

"Szerintem nem látjuk a fától az erdőt: minek szórakozni egy akku powerbankról "
Nem egészen innen indult, de mindegy; onnan indult, hogy USB csati megléte esetén nyugodtan lehetne töltődnie akár onnan is az akkunak. Többen megértették itt.
Amúgy mondjuk minek szórakozni egy rakás egyéb feature-el? Mert ennél kevésbé hasznosak is vannak...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31003) *Ropi* válasza hcl (#31002) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amennyire tudom, a gyártók elég komoly felméréseket végeznek egy-egy új termék kiadása előtt, hogy megfeleljen a megcélzott vásárlói réteg igényeinek. Ha akkora igény lenne az USB-s töltésre, biztosan megjelent volna már a funkciók közt (ha a lusta dög Canonnál nem is, de a Nikonnál biztosan). Marginális jelentőségű probléma a szemükben...Építsd meg magadnak, vagy indíts rá Kickstarter projectet és akkor kiderül, hogy hány embert érintő probléma. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31004) hcl válasza *Ropi* (#31003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, ha brutál igény lenne rá, akkor már lenne. A piackutatás néha érdekesen működik... Néha meg olyan dolgok jelennek meg "maguktól" amiket lehet, hogy sokkal kevesebben használnak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31005) szasza_1 válasza copass (#30995) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, én is attól várok javulást: "Analog / digital gain adjustments."

De ahogy a fórumban nézegettem, még a ML beta2 is durva dolgokat tud csinálni a 70D-n, addig meg nem szívesen használnám, amíg ki nem jön a végleges...

(#31006) copass válasza szasza_1 (#31005) üzenetére


copass
veterán

elég látványosan nincs alapzaj.
de már egy olcsó miki is jelentős változást hozna ML nélkül is.
ML stable nincs már, szerintem nem is lesz. én csak nightly-kat használtam eddig, 1100D/5Dm2. semmi gondom nem volt vele. van pár videós ismim, ők gyakorlatilag már az új vázra rakják fel és nem volt még olyan hír tőlük hogy téglásította volna a vázat.
mondjuk az biztos hogy ha camera kft-hoz bekerül egy ML-es váz, akkor tutira arra fognak majd mindent kenni...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31007) hcl válasza copass (#31006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aki téglásította, az is valószínű inkább a boot firmware-vel tette, mert a ML olyan, hogy ha nincs a SD-n, akkor nem indul el, és csók. Én is megelégedéssel használom az 1100-on.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31008) copass válasza hcl (#31007) üzenetére


copass
veterán

háát nem tudom, a firmware-t azért nem olyan egyszerű elbaxni. ilyenről még nem hallottam. olyanról hallottam hogy túlmelegedett, mondjuk kint hidegben, aztán bevitte, párlecsap oszt megdöglöt, persze ML vót a hibás....
túrbó1100D!:D emlékszem amikor felraktam rá elsőnek, csak néztem hogy aztakúúúú!! mintha karácsony lett vóna folyamatosan!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31009) hszilard666


hszilard666
veterán

Lehet firmware-t cserélni ezeken? :Y Remélem tuningolni is lehet őket, mert akkor megkínálnám az enyémet vízhűtéssel! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31010) szasza_1 válasza copass (#31006) üzenetére


szasza_1
senior tag

#30957 -ben írtam, hogy eddig mikkel próbáltam ki, és mindegyik eszközzel pontosan ugyan olyan mértékű alapzaj volt. Lehet, hogy mégis hardveres eredetű hiba?

(#31011) Dexter68 válasza hszilard666 (#31009) üzenetére


Dexter68
addikt

Cserélni is biztos lehet, de annak nézz utána, hogy Magic Lantern. Emellett fent marad a gyári firmware, csak módosul a tudata. Mintha megkínálnád valami narkóval, de nem csak ő érzi magát szupermennek, a többiek meg csak egy szétcsapott nyáladzó szerencsétlent látnak közben, hanem ténlyeg szupermen lesz :D Elég komoly jófejség. Linkeltem ide, a topikba is pár magyar cikket valakinek, keresgélj vissza.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#31012) Dexter68 válasza *Ropi* (#31001) üzenetére


Dexter68
addikt

Itt egy másik DIY megoldás töltőre :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#31013) hszilard666 válasza Dexter68 (#31011) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem nem kell skizofrén gép! :DDD

más:
MA rátettem a mancsomat a 600D-m re! Annyira örülök neki mint állat! :)) Viszont egy picit retkes a gép, az lenne a kérdésem hogy mivel tudnám egy picit letisztítani?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31014) *Ropi* válasza Dexter68 (#31012) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már láttam a publikációját a Science-ben és a Wired-ben. ;) :DDD

(#31013) iszilard:

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31015) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

A téli pénzvisszafizetési akcióban az is számít honnan, melyik boltból vásárolom a készüléket ?

(#31016) *Ropi* válasza minimumgame (#31015) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31017) hszilard666 válasza *Ropi* (#31014) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszöntem! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31018) hcl válasza copass (#31008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, amin frissíteni lehet, ott fetehetsz rosszat is... De ja, a Canonnak amúgy is jól jött, ha a ML-t lehet sározni, mert ugye az ő hülyeségüket korrigálja.

@iszilard : Nem cserélni, a Magic Lantern a gyári fw mellett fut, és plusz funkciókat ad. Pl. intervalométer... Melyik Canon vázban van gyárilag? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31019) Dexter68 válasza hcl (#31018) üzenetére


Dexter68
addikt

„Melyik Canon vázban van gyárilag?” - amelyikre az előző tulaj felpakolta :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#31020) *Ropi* válasza Dexter68 (#31019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindig jókat mosolygok az olyan hirdetéseken, hogy "megkímélt váz eladó xxxxx exxxpóval, kérésre a Magic Lantern-t leszedem róla". :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31021) copass válasza hcl (#31018) üzenetére


copass
veterán

más vázhoz valót nem tudsz felrakni, sőt asszem az 5dm2 már nem is engedi az alacsonyabb verziót se visszarakni. nem olyan egyszerű ez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31022) hcl válasza copass (#31021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, nem ismered eléggé a usereket? Ha valamilyen baromságot nem tudsz elképzelni, még azt is elkövetik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31023) copass válasza hcl (#31022) üzenetére


copass
veterán

ezért van kitalálva a firmware úgy, hogy mielőtt frissíti, ellenőrzi hogy megegyezik-e a vázzal!:D
szerencsére nem hülyék a programozók.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31024) hcl válasza copass (#31023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh mindegy. Valahogy biztos el lehet rontani, mondjuk én sem szeretek fw frissíteni semmin (ami nem Arduino) de általában azért nincs gáz a ML-lel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31025) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

A hét elején vásárolt 70D-t most sikerült mélyebben teszteli. Sajnos a fényerős objektíveknél sokat emlegetett fókusz probléma igaz a középső AF-pontnál. Tesztábrán lőttem rengeteg képet és kivétel nélkül rosszul fókuszált a keresőn keresztül a középső AF-el, f2.8 alatt. Live wiew-ban viszont mindig tűéles a kép. Együtt lehet vele élni úgy, hogy live wiew módban készülnek a fényerős fotók, de eléggé bosszantó hiba a Canon részéről, pláne úgy, hogy próbálták elkenni és kimagyarázni, lencse torzítás meg kutyafüle dumákkal. Állványról, a gépet meg sem mozdítva készültek a képek. Érdekes, hogy Live view-ban sosem torzít a lencse, csak keresőn át :D

(#31026) Dr V válasza bbkmachine (#31025) üzenetére


Dr V
őstag

Kalibráld a vázhoz a lencsét. A menüben megtalálod. Én megcsináltam, azóta megvagyok elégedve vele.

(#31027) radi8tor válasza Dr V (#31026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De akkor nem live view módban fogja elrontani?

⭐ Stella

(#31028) *Ropi* válasza radi8tor (#31027) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem: két külön AF rendszer, amiből gyakorlatilag az egyiket kalibrálod a másikhoz, mert a Live View (szenzor) alapú maga a referencia.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31029) radi8tor válasza *Ropi* (#31028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#31030) Danesz94


Danesz94
senior tag

Sziasztok. Eljött az ideje, hogy megvegyem a canon 700D-t. Még most akció idején. (220volt)

Lenne két kérdésem*
AZ egyik, hogy szerintetek mekkora táskát vegyek amiben kényelmesen elférek,ha esetlek veszek a későbbiekben obit még hozzá ( kitbe veszem 18-55mm-el)? Ez elég lehet? [link]

Illetve ez az sd kártya jó bele? Mármint a márkát tekintve meg az irási sebbeséget! [link]

Köszi, szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#31031) szasza_1 válasza bbkmachine (#31025) üzenetére


szasza_1
senior tag

Az összes rosszul fókuszált képnél a fókuszpont ugyan oda esett, vagy mindig máshova? Ha ugyan oda, akkor csak be kell kalibrálni, ahogy írták.

(#31032) radi8tor válasza Danesz94 (#31030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Először is:
Fotós táskák topik ;)

Másodszor: jó lesz bele az a kártya. Én Extreme Pro-t használom, az már a hivatásosoknak szánt kategória. Ez a kis testvére. Ha nem 220voltnál akarod venni, akkor szerintem inkább Extreme Pro-t vedd 30 év garanciával.

⭐ Stella

(#31033) szpeti40


szpeti40
addikt

Visszatalálós :)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31034) *Ropi* válasza szasza_1 (#31031) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak a középső AF pontot használta, akkor szerinted hova esett? ;) :))

(#31009) iszilard: Csillagászok és asztrofotósok tuningolnak elég keményen a szenzor hűtésére a hosszú záridős expók képzaja miatt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31035) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

EOS 1200D -be milyen memóriakártyát ajánlotok?
SanDisk SDHC 8GB Ultra class 10 megfelelő lenne?

Köszi

(#31036) szasza_1 válasza *Ropi* (#31034) üzenetére


szasza_1
senior tag

Valószínűleg félreértettél. A teszten, amire fókuszált a középső AF ponttal, eshetett neki mindig pl a +3 -as jelhez a fókusz síkja, de eshetett neki össze-vissza, minden fényképezéskor máshova. Ha mindig máshova esett neki a fókusz síkja, azt nem tudja kalibrálni...

(#31037) copass válasza minimumgame (#31035) üzenetére


copass
veterán

igen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31038) *Ropi* válasza szasza_1 (#31036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, így már világos: inkonzisztens AF-nek hívják ezt a jelenséget.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31039) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Urak!
Kompakt (azaz hordozható Nincs kocsim :( ) stúdió világítást keresek kiváló ár/érték arányban! :B VAn valami tuti tippetek?

A másik az hogy mi az a háttér amit a fotósok használnak ha "steril" háttér van a képen?
mint pölö itt: [link]

A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31040) *Ropi* válasza hszilard666 (#31039) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kérdést a vakus topicban tedd fel: az foglalkozik a stúdióvilágítással (ott megválaszolom este, ha hazaértem). A háttér szabvány (ez éppen Colorama graphite grey) 2.75 x 11 méteres papír háttér, tekercse színenként 20-30.000 Ft.

Ja és előre mondom: kompakt stúdióvilágítás nincsen, mivel a fényformálók terjedelme így is - úgy is megnöveli a méretét. Tehát fogalmazd át a kérdést, mielőtt ott felteszed! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31041) hszilard666 válasza *Ropi* (#31040) üzenetére


hszilard666
veterán

Rendicsek, köszönöm a helpet! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31042) ateszm válasza *Ropi* (#31038) üzenetére


ateszm
senior tag

inkonzisztens AF nálam ez a b@szn@'m bele a kukába AF rendszer, és a szétvágna az ideg kategória... :F :(

(#31043) hcl válasza ateszm (#31042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem azt jelenti, hogy a 700D AF rendszere ilyen, hanem a konkrét példány pl. hibás. Elromlani meg azért el szoktak romlani dolgok.

Meg nagy fényerőn sok minden téveszt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31044) #14121216 válasza Danesz94 (#31030) üzenetére


#14121216
törölt tag

Ez lehet egy picit szűk lesz, én a 700D-hez Dörr 4.5-öt vettem. Ebbe már fér külön 2 rekeszbe külön 2 obi, a 18-55 meg vázon hagyva :)

(#31045) Danesz94


Danesz94
senior tag

Sziasztok.
Bocsi az OFF-ért. De nagyon értetlenkedek és bízom benne, hogy ti tudtuk segíteni.

Pénzvisszatérítéses témával lenne gondom. Pontosabban a swift kóddal.

Az otp bank swift kódja a honlapjuk alapján OTPVHUHB ez.
Na most ez világos is mint a nap.

Viszont itt ahogy töltöm ki az adatokat és van egy segítség rész, hogy mi is az ott van még 3 számjegy ami számomra nem világos, hogy mi még ha oda is van írva a magyarázat.

[link]

Tehát kell foglalkoznom azzal a 3 számjeggyel avagy sem és oda csak azt kell beírnom ami van az otp honlapján?

KÖsziés szép estét mindenkinek!

(#31046) csacsi77 válasza Danesz94 (#31045) üzenetére


csacsi77
senior tag

Amikor én töltöttem ki a pénzvisszatérítős űrlapot, akkor csak azt a swift-kódot írtam be, amit az OTP oldala kiadott.

Öreg fater megoldja!!!!

(#31047) Danesz94 válasza csacsi77 (#31046) üzenetére


Danesz94
senior tag

Értem köszönöm. Gondolom akkor sikerült és vissza utalták a pénzt... köszi

(#31048) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
EOS 100D-re melyik fix, fenyeros obi ajanlott belteri fotozasra, hobbi szinten, cirka 100e HUF alatt? Vagy mit erdemes nezni hasznaltan?

(#31049) copass válasza zolikaDB (#31048) üzenetére


copass
veterán

1.8/50 stm, videónál is baba lesz a fókusz.
ha nem kell akkora fényerő akkor 2.8/40 stm vagy a 2.8/24 stm mindkettő bitang beretva 2.8-on. az 1.8/50 stm nincs annyira borotva 2.8-ra rekeszelve sem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31050) _seth_ válasza copass (#31049) üzenetére


_seth_
veterán

Jó az 1.8 50 STM valóban, de beltérbe cropra? Még a 40-es is szűk lesz. A 24-es már jó lehet :)

Tamron 17-50 2.8 szerintem a tuti.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.