Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) copass válasza Tinuszka (#19550) üzenetére


copass
veterán

helyesbítek: most kaptam egy scott kelby könyvet karira sógoról! legyen falazott kémény!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19552) fury71 válasza copass (#19551) üzenetére


fury71
aktív tag

Csak nem ezt kaptad?

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#19553) Wa2x_


Wa2x_
veterán

[link] - mi a vélemény erről az obiról? Ebben ugye nincs IS, állvány nélkül mennyire használható?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19554) csacsi77 válasza Wa2x_ (#19553) üzenetére


csacsi77
senior tag

Használtam egy darabig, elég jó volt. Éles és fényerős, de nagyon erős CA volt a képeken, ami rekeszeléssel csökkent. Gyors volt az AF és elég halk is.
Megfelelő záridővel ( 1/100s) az IS hiányát nem fogod érezni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19555) Wa2x_ válasza csacsi77 (#19554) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19556) C^^ válasza Wa2x_ (#19553) üzenetére


C^^
őstag

Könnyű, kicsi, pontos és gyors fókusz, szép bokeh, viszont tág rekeszeken azért a CA észrevehető. Ár/érték arány bajnok, ha kihasználod a 85mm-es gyújtótávot. Van egy testvére: a Canon 100mm F2, ugyanez a konstrukció, csak kicsit "hosszabb", ha az szimpatikusabb. (Egyes tesztek szerint a 100-as fókusza valamivel többet téveszt.)

Amikor nálam volt a 85-ös, APS-C-n nagyon tetszett (főleg portrézni), ott az effektív gyújtótáv nagyjából ~135mm, Full Frame-en kicsit esetlen volt (alapobinak már hosszú, telének meg még rövid), de sokan használják FF-en is. Neked kell tudnod, hogy mennyire van szükséged a 85mm körüli gyújtótávra. Ha sokat portréznál, vagy valami fényerős kistele kell, akkor nagyon jó választás.

Ha annyira nem fontos a fényerő, és a kis tömeg/méret, cserébe széleskörűbb felhasználhatóságra vágysz, akkor inkább 70-200 F4.

Szerk.: A kolléga megelőzött, az IS-el kapcsolatban igaza van, én nem éreztem a hiányát. Főleg ha emberket fotózol: amilyen záridőknél segítene az IS, ott már egyébként is bemozdul az alany, azon meg nem segít a stabi. :)

[ Szerkesztve ]

(#19557) Wa2x_ válasza C^^ (#19556) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi neked is a részletes választ!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19558) kiskornel válasza Wa2x_ (#19553) üzenetére


kiskornel
addikt

bokeh bajnok, portré esetén egész jó mosott hátteret lehet varázsolni. Van egy kis CA problémája...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19559) Bandesz18


Bandesz18
tag

Mi a véleményetek erről az objektívről CANON EF 40MM 1:2.8 STM?

(#19560) zolka78 válasza Bandesz18 (#19559) üzenetére


zolka78
senior tag

Kicsi, kompaktos méret és megjelenés, gyors halk fókusz, jó rajzolat, picit nagyobb kezdő fényerő, beltérben még mindig szűk egy picit nem váltja ki az 50mm obikat, videóra termett.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19561) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak!
Kit obi mellé (18-55mm EOS 600D) vennék obit ezt jó áron meg tudnám szerezni :

Tamron 70-300mm 1:4-5.6 LD Tele-Macro (1:2)

Gyújtótávolság 70-300 mm
Kompatibilitás Canon
Felépítés 13 lencsetag/9 csoport
Filter méret 62 mm
Apertura tartomány 4/5.6 - 22
Minimum fókusz távolság 1.5 m / 0.95 m
Nagyítás 1:2
Látószög 34°-8°
Hossz 116.5 mm
Súly 435 g

[link]

22 Ezer Forintért juthatnék hozzá, alig használt állapotban.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#19562) Bandesz18 válasza zolka78 (#19560) üzenetére


Bandesz18
tag

Köszi! Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezt lehet használni 600d-vel? A leírásban azt írják, hogy "APS-C képérzékelő formátum: Nem"

(#19563) zolka78 válasza Bandesz18 (#19562) üzenetére


zolka78
senior tag

Ezt melyik leírásban írták? Mivel EF bajonetthez kapcsolódik, így lehet használni a 600D-hez is. Bár emlékeim szerint az stm rendszer videós előnyeit csak 650D-től lehet hasznosítani.

(#19561) bl4ze: Ezt az obit már nem. Ez a tamron 70-300 szériájának a legrégibb, és nem is túl acélos darabja. Ebből az újabb is, ami jobb egy picit 35e-40e között van. A legújabb VC változat meg 100e körül megy.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19564) Bandesz18 válasza zolka78 (#19563) üzenetére


Bandesz18
tag

(#19565) Agostino válasza zolka78 (#19563) üzenetére


Agostino
addikt

attól függ melyiket választja, mert hogy kettő obit linkelt igazából : )) 70-300 és 75-300-at : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19566) zolka78 válasza Bandesz18 (#19564) üzenetére


zolka78
senior tag

Ezt ne vedd alapul. Alapjában full frame vázra tervezték, de a csatlakozás miatt rá megy az apsc vázakra is. Az apsc vázak fogadják az ef és ef-s végű obikat is. Sokan használnak apsc-n FF-re tervezett obikat, csak a látószög lesz más.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19567) Bandesz18 válasza zolka78 (#19566) üzenetére


Bandesz18
tag

És melyik mondható jobbnak? A Canon 50/F1.8 EF vagy amiről szó volt?

(#19568) bl4ze válasza zolka78 (#19563) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, akkor hagyom.

Mit ajánlanátok ami költséghatékony de jó a 600D-hoz?

Ehhez mit szóltok ?

Tamron TAM AF LD Aspherical IF Macro 28-300 mm f/3.5-6.3

Ez ha jó mennyit ér használtan ?

.:. bl4ze .:.

(#19569) zolka78 válasza Bandesz18 (#19567) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem tudom, döntsd el te. Rajzolatban talán egy picit jobb a 40mm, de az ötvenes meg 1.8-ról indul, ahol viszont nem teljesít olyan jól.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19570) csacsi77 válasza bl4ze (#19568) üzenetére


csacsi77
senior tag

Inkább EZT vedd. Viszonylag olcsó és elfogadható ezen az áron. Plusz van most 3 év gari rá.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19571) zolka78 válasza bl4ze (#19568) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem ez is felejtős. A tamron régi üvegei már nem a legjobbak, leszámítva 1-2 igazán jót(pl.: 28-75). Ráadásul ez egy nagy átfogású obi is, ami köztudottan nem előnyös a képalkotásban. De valamit valamiért. Egyébként ilyen téren pont a tamron 18-270 obija ami elég jónak számít, de az ára is. Ha tele vég kellene és olcsón, akkor a kitobi mellé vegyél egy ef-s 55-250 obit használtan. Ott mindegy, hogy a régit vagy az újat, bár az új az jobb egy hangyányit. Egyébként olcsó tamron telével is lehet fotózni, de amiket linkeltél nem a legjobbak. Nekem is van egy olcsó tamron telém, 55-200, és használható.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19572) Agostino válasza csacsi77 (#19570) üzenetére


Agostino
addikt

seconded. volt ilyenem, igaz az egyes, de teljesen jó kis lencse volt, szerettem. mindenki pozitivan nyilatkozik az 250-esekről, ami nem mindig mondható el a külső gyártók hasonló szerkezeteiről

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19573) bl4ze válasza csacsi77 (#19570) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm Nektek a válaszokat. 60 ezret most nem tudok rászánni, így a vadi új Canon felejtős, sajnos.

Használtan nézek akkor. A fele ár belefér, 60 nem.

.:. bl4ze .:.

(#19574) kp78 válasza bl4ze (#19573) üzenetére


kp78
addikt

Korábban linkeltek egy címet Angliából, karira jött meg nekem is, és ~40 ezerben van egy vadiúj 55-250 :U

(#19575) blaca83 válasza kp78 (#19574) üzenetére


blaca83
őstag

Na a 40.000 már egészen baráti ár érte. ;) :K

Kicsit kiürült a családi kassza a karácsony miatt de Én is valami hasonlóban gondolkodom továbblépésként a 18-55-ös IS mellé.

Két napja próbálgatom a gépet, de nem nagyon lehet letenni.... :B

Olyan kérdésem lenne még hozzátok, hogy komolyabb makró képeket milyen objektívvel érdemes próbálgatni? :B :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#19576) zolka78 válasza blaca83 (#19575) üzenetére


zolka78
senior tag

Komolyabb makró képeket, valódi makró obival. És sok gyakorlással.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19577) *Ropi* válasza blaca83 (#19575) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...komolyabb makró képeket milyen objektívvel érdemes próbálgatni? :B :U"

Komolyabb makró objektívvel. ;) :))

A viccet félretéve: definiálnod kellene, hogy mit értesz "komolyabb" kép alatt, mivel minden téma más objektívet igényel (ugye a fókuszhossz, a közelpont és a nagyítás nem mindegy). ;) Canonnál megvan a dedikált (de drága) makróobjektívek helyett az M42 üvegek használatának a lehetősége, így relatíve filléres tételekből lehet használható dolgokat összehozni. Vannak sima előtétlencsék mint a Raynox DCR-250 például, vagy makrókihuzat az objektív és a váz közé, vagy fordított objektívek, közgyűrűk, stb...Mind más és más célfeladatra.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19578) blaca83 válasza zolka78 (#19576) üzenetére


blaca83
őstag

Ezt sejtettem, köszi... :B :DDD

Arra lettem volna kíváncsi, hogy kinek mi vált be, mit ajánlana. :F
55-200, 70-300, :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#19579) cOxeR válasza blaca83 (#19578) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ebből egyik sem makrózásra alkalmas üveg, alapértelmezettként. :)

Azonban, ha tele objektívben gondolkozol, akkor ott megfelelő eredményt adhat egy raynox előtétlencse, így két legyet üthetsz egy csapásra. (no természetesen egyik sem tökéletes, de kezdetnek, mindkettővel belekóstolhatsz, az adott célterületbe)

[ Szerkesztve ]

(#19580) blaca83 válasza cOxeR (#19579) üzenetére


blaca83
őstag

Köszönöm, azóta már Én is tájékozódom folyamatosan a dolgokról. ("A Google a barátom")

Köszi a tippet, megfogadom. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#19581) szp1 válasza Bandesz18 (#19567) üzenetére


szp1
addikt

Bandesz18:
Nekem van 40/2,8 STM obim.
Szerintem a látószöge APS-C vázon használhatóbb mint az 50-esé ( beltérben ), az AF jóval halkabb és a rajza is jó - f4-től...- bár alap f2,8-on sem olyan szörnyű. Amellett pici, kompakt és jó anyagminőségű.
Mellesleg van rá 8000,- Ft visszatérítés a Canon akcióban.
Persze én az 50-est csak boltban próbáltam, tehát gyakorlatban nincs vele tapasztalatom....

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19582) matyi012345 válasza zolka78 (#19560) üzenetére


matyi012345
őstag

A "gyors" kivételével egyetértek. Nem volt valami fürge-ürge, sokáig használtam több vázon is. Mondjuk hogy átlagos sebességű, cserébe tényleg halk.

(#19583) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

EZ Azért komoly... :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19584) radi8tor válasza Elektrosokk (#19583) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ilyeneket nem videóban illik összehasonlítani. ;)

⭐ Stella

(#19585) Elektrosokk válasza radi8tor (#19584) üzenetére


Elektrosokk
addikt

persze gondolom. Én rendszer váltás után felcsavartam a régi manuális micro nikkor 2.8 lencsémet átalakítóval az 5d-re, olyan képe volt hogy állam a földön... de sajnos ff-en nem tudtam vele úgy fókuszálni mint nikon dx-en. kint fényben még bent, de beltérben nem. imádtam azt a rajzot, a szép kerek bokeh, áááh, álom. :)

de tulajdonképpen arra gondolsz hogy a videóban látható lencsék között fotóban nem lenne ekkora különbség ?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19586) matyi012345 válasza Elektrosokk (#19583) üzenetére


matyi012345
őstag

Kegyetlen jó az az Nikon, bár az nem tetszett hogy a szóródási köröknél lerekeszelték 1.4-re a ( Na, ilyet se írtam még, hogy 1.4-re lerekeszelni :DD ) Canont. Nyitva kellett volna hagyni egykettőn.

(#19587) kiskornel válasza Elektrosokk (#19583) üzenetére


kiskornel
addikt

Én se szeretem az ilyeneket, mert azt sugallják vele, hogy az 1,2L nem éri meg a pénzét. Sok más esetben nagyon gyorsan elvérezne az a kis manuális üveg. Egy esküvőt végigtolva valószínű a végén a Canonra voksolna egy pro fényképész.
Nemsokára jönnek majd a 4k videók, és akkor sok manuális üveg is elvérzik. Jelenleg nagyon sokat elfed a FullHD-ra kicsinyítés.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19588) Elektrosokk válasza matyi012345 (#19586) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Piszok drága a cucc, úgy éreztem egyszer pedig meg kell venni.... de most hogy kipróbáltam a haver 1.4 art sigmáját inkább azt veszem. mondjuk az csak 1.4...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19589) *Ropi* válasza Elektrosokk (#19588) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne legyél a marketinggépezet áldozata: ahol 1.4-en nincsen elég fény, ott 1.2-őn sem lesz. Nekem is Sigma 50/1.4-em van: nem kell szégyenkeznie a Canon 50/1.2L mellett. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19590) Retro11 válasza *Ropi* (#19589) üzenetére


Retro11
senior tag

+1

(#19591) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ha nem akarsz az alapként használt objektív minőségén rontani, akkor előtétlencse helyett inkább közgyűrűt javasolt alkalmazni. Ha jelátvivős, akkor az AF-t is tudod vele használni. Az egyik legolcsóbb elfogadható minőségű makrólencsét a Canon EF 35-80 USM (használtan kb. 12-15E Ft körül szokott lenni) átalakításával tudod elérni, csak a front lencsetagot kell kiszerelned.
Pl. ilyen képet lehet vele készíteni:

Közgyűrűvel:

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19592) Elektrosokk válasza *Ropi* (#19589) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Persze nyilván, de L-s optikám van már, fix. és nagyon meg vagyok elégedve a képével. :) mégis csak jelent valamit az a piros karika :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#19593) Wa2x_


Wa2x_
veterán

40 ezerig van valami jó fix fényerős 50-es a piacon?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19594) copass válasza Wa2x_ (#19593) üzenetére


copass
veterán

1.8/50mm 30k használt 20k

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19595) Wa2x_ válasza copass (#19594) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezt láttam, de 2.8-ig nagyon életlen, más márka is jöhet.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19596) cOxeR válasza *Ropi* (#19589) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az elfogultság... már megint. ;) :))

[ Szerkesztve ]

(#19597) bl4ze válasza Fotonhámozó (#19591) üzenetére


bl4ze
veterán

egy ilyen Canon EF 35-80 USM mit "tud" egy EOS 600D-vel?
kell valami hack-átalakítás, vagy simán "azonnal" használható? a kit obi (18-55mm) mellé vennék valami jó zoom-macro cuccot. Használtan kb. 14 ezerért meglenne.

.:. bl4ze .:.

(#19598) cOxeR válasza bl4ze (#19597) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, a védőkupakot a végéről le kell tekerni, különben nem megy rá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19599) dani0001414


dani0001414
csendes tag

Sziasztok!
Most karácsonyra kaptam egy Canon EOS 600D fényképezőgépet és sajnos pixelhibás a szenzor 3 helyen is plusz további 2-3 nagyobb záridőnél is(stuck pixel) megjelenik :/. Szervizelni szeretnénk és az lenne a kérdésem, hogy mostanában volt e valakinek hasonló problémája, illetve ha igen akkor a márka szervizben, hogy viszonyultak a problémához mennyire segítőkészek illetve, hogy ilyenkor fényképezőt cserélnek e vagy csak szenzort, esetlegesen csak a firmware-ban adják meg e a hibás pixelek helyét és hogy ez után mennyit kellet a fényképezőre várni és hogy megoldódott e a probléma.
Előre is köszönöm szépen a segítőkész válaszokat. :)

(#19600) *Ropi* válasza Elektrosokk (#19592) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...mégis csak jelent valamit az a piros karika..."

Persze: 3-szoros árszorzót. ;] :P :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.