Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) bl4ze válasza copass (#20949) üzenetére


bl4ze
veterán

arra, hogy amikor töltöm át a gépre a képeket (infran, ps, stb.) akkor nem látszik a kép thumbnail-je csak ha jpeg a kép. raw cr2 nem tallózható nem látható hacsak már nincsen a gépre áttöltve.

.:. bl4ze .:.

(#20952) DemonDani válasza Wa2x_ (#20947) üzenetére


DemonDani
addikt

Mobilfotós topikok után itt is egyszerre "bukkanunk" fel? Szintén 600D-t nézem és már csak milliméterek választanak el a rendeléstől. :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20953) .DLL válasza belovary (#20942) üzenetére


.DLL
veterán

Továbbra is ezt tudom tanácsolni

A 18-55 nem olyan drága, hogy hónapokat kelljen várni a megvételére, úgy is kell, akkor inkább előbb, mint utóbb, a Tele meg mivel drágább, azt érdemes a céges rendeléssel elintézni, ahogy mondtad.
A szép hegyekbe jól jön a tele. ;)

(#20954) fattyu: De a hegyek, a völgyek...! *nyálcsorg* Oké, én tudnám mit fotózzak ott. Nem mostanában lesz hogy kijutok ilyen vidékre. :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20954) fattyu válasza .DLL (#20953) üzenetére


fattyu
veterán

vagy venni egy 35/2 és veszteg maradni egy fél évig. Majd ha már kb fotózásnak lehet csúfolni amit csinál akkor már azt is tudni fogja mi hiányzik neki igazán, nem random veszünk dolgokat 18-300 sávra.

szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20955) zserbox válasza fattyu (#20954) üzenetére


zserbox
őstag

azért egyből ennyire megkötni a kezét egy fixel...
akkor már inkább a KIT obi sztem, bár képminőségben ugye ég és föld

(#20956) DemonDani válasza zserbox (#20955) üzenetére


DemonDani
addikt

És egyébként sem hiszem, hogy hirtelen lenne felesleges 160 ezre, azok alapján, amik eddig felmerültek...

(#20957) fattyu
Ez szép és jó, csak egy olyan világban számít hasznos meglátásnak, ahol még nem találták fel a pénzt, vagy már mindenkinek olyan sok van, hogy senkit nem érdekel mi mennyibe kerül. Az 50 mm f1.8-tól több mint ötször többe kerül az általad ajánlott. Nincs miről beszélni ilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20957) fattyu válasza zserbox (#20955) üzenetére


fattyu
veterán

ha onnan nézed hogy mennyi mindent meg lehet tanulni komponálásról helyezkedésről framingről, amikor "meg van kötve a kezed" szemben a tekerintek egyet a zoom gyűrűn mentalitással akkor nem kifejezetten kicseszésnek értékelem én.

egy fix bő két fényértéknyi előnyét esténként meg szintén nem a szopatás kategóriába sorolnám.

amugymeg 50 1.8 at ugyis akar venni. Ehelyett marhára 30/35 f2 vagy ilyesmit kéne. Apscre az 50 szűk ahhoz hogy ne érezd azonnal hogy kell alá valami. egy EKV 50 obival viszont már el lehet kompromisszumkodni.

szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20958) .DLL válasza fattyu (#20957) üzenetére


.DLL
veterán

Ez jogos, mikor megvettem a 28/1.8-at egy évig szinte más nem is volt a gépen, ma is ez a "kitobim" :D

(P.H.)

(#20959) fattyu válasza DemonDani (#20956) üzenetére


fattyu
veterán

nem én dobálóztam 4-5 különféle obival amiből assetudja mi kell nemkell neki. Adtam egy életképes alternatívát. Nem a legolcsóbbat, de olyat amivel el lehet indulni egy értelmes úton.

Meg se merem említeni hogy vegyen valami használt játszós öreg vázat de normális üveget inkább mert agyon is leszek verve..

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20960) .DLL válasza fattyu (#20959) üzenetére


.DLL
veterán

Használt cuccokat a céges beszerzés miatt nem tud venni.
Pedig mindenki valami ilyesmi felállást javasolt 1-2 hete...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20961) m3ss válasza fattyu (#20959) üzenetére


m3ss
veterán

"Meg se merem említeni hogy vegyen valami használt játszós öreg vázat de normális üveget inkább mert agyon is leszek verve.."
pff, 13 ev dinamikatartomany alatt is van elet? tobbet foglalkoznak mar a betevedo kezdok is a dxomarkkal meg a szenzorokkal mint a fotozassal :N
amugy +1, hasznaltan azert nem olyan veszes egy 35 f2, nem? 60-70e? kar hogy canonnal nincs olcso 35-os, 1.8-as fix. olyan ami mukodik ahogy kell ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20962) matyi012345 válasza zserbox (#20955) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem meg a kitobi inkább számít kézmegkötésnek. Egy fixnél ott a fényerő, a minőség, a gyorsabb AF, a kitobinál meg kb semmi, csak a variálható gyutáv. A fix 35 legalább egy normálisan használható objektív, jó kézbevenni, jó használni.

(#20963) zsoltee10 válasza fattyu (#20957) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is küzdök az 50 f1.8-cal, szeretem nagyon, csak szűk beltérben. Jobb lenne egy fényerős 28mm-es... A 18-55 kitobit már csak megfordítva használom makrózásra. :D

(#20964) _seth_ válasza fattyu (#20959) üzenetére


_seth_
veterán

Ott bukik a dolog, hogy még el sem kezdett fotózni de már ki van adva neki, hogy fixel kezdjen, ez még csak csak el is menne ha az 50 1.8 lenne amit ajánlasz neki, mivel olcsó jó a képminősége és ha pl használtan vesz egyet 23 körül azt fél év múlva is el tudja adni 23e forintért és még csak nem is fog bukni rajta. De egy 35-ös már jóval húzósabb, annyiért már megkapja a teljes kezdő szettet: 18-55 + 55-250 + 50, ezekkel már ki tudja tapasztalni, hogy mégis milyen irányba indul majd tovább. Nem kell félni a kitobiktól, ár/érték arányban verhetetlenek, az IS II változatok képminősége is egész jó, az STM egyenesen csúcs de az már drágább is sajnos de lehet, hogy meg is éri azt a pluszt egy kezdőnek is.

Egyébként ahol szűk az 50-es ott a 35-össel sem lesz sokkal beljebb, pl beltérben, valamint ahol lábzoom kell ott az 50-essel is közel kell menni de a 35-össel még közelebb ha esetleg kijut a természetbe fotózni oda nem árt egy kis zoom, persze vehet kapásból 400-as tele fixet is ;]

Egyébként az obi, váz téma ott bukik amikor XY csúcs vázzal és jóféle L-es obival is rosszul beállítva amatőr képet készít valamint ott kezdődik a tehetség amikor valaki egy IS nélküli öreg 18-55 kitobival és pl 300-350D-vel is szuper képet készít... ez a része a dolognak nincs benne sem az obiban sem a vázban...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20965) fattyu válasza _seth_ (#20964) üzenetére


fattyu
veterán

nincs kiadva. leírtam egy véleményt.

nyugi. mély levegő

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20966) molnigee


molnigee
aktív tag

Üdv!

600d tulaj lettem pár napja.
A kérdésem, miért van az hogy av módban, vakuval, ugyanakkora záridőt ad mint vaku nélkül?
Valamit elalitottam, vagy ez normálisan, vagy hibás?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20967) C^^ válasza molnigee (#20966) üzenetére


C^^
őstag

Normális.
A vakufény érvényesülésére (ésszerű keretek között) nincs hatással a záridőd, azzal csak a környezeti fény "mennyiségét" szabályozod. AV-ban pedig úgy mér fényt a váz, hogy a háttér (környezeti fény) kiexponálására törekszik, ezért nem látsz változást.
Van egy custom function (600D-n nem tudom, hogy hol), amivel vaku használatának esetén is le tudod fixálni a záridőt AV módban a vázad szinkronidejére.

Egyébként ha vakuzol, érdemes a manuális üzemmódot tanulmányoznod, hogy megértsd a működését a vakufénynek.

[ Szerkesztve ]

(#20968) molnigee válasza C^^ (#20967) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igaz hogy ez az első dslr-em, de ez akkor sem kerek. Régi Canon s3-at ha av-be raktam, nem így működött.
Valamit p módban vakuval rögtön 1/60-at ad.
Így az av mód használhatatlan, és értelmetlen.
Valamilyen beállításra gyanakszom inkább.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20969) fattyu válasza molnigee (#20968) üzenetére


fattyu
veterán

el kéne olvasni a manual vakuzásról szóló részeit...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20970) Wa2x_ válasza DemonDani (#20956) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát látod! :D A sors.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20971) C^^ válasza molnigee (#20968) üzenetére


C^^
őstag

"Így az av mód használhatatlan, és értelmetlen."
Nem az. Csak nem vakuzáshoz való elsősorban.

(#20972) belovary


belovary
senior tag

Igazat adok mindenkinek, és írtam eddig is, hogy egyet is értek.
Ha úgy volna a dolog, hogy bemegyek a boltba, és az erre szánt összeget leteszem, és veszek magamnak
egy gépet, más lenne a szitu. Olcsóbb váz, stb...

De tényleg kötve vagyok! Meg van adva hogy honnan kell, és ott milyet tudnak adni. Kész...
Írhatnám hogy sajnos, de legalább van lehetőségem rá, hogy így legyen "saját" gépem.
A cégnek kell, és nem számít én mit akarok. :) Így az enyém is lenne, meg nem is. Nálam lenne persze,
és nagy részét nekem kell fizetni, de a cég tulajdona lesz. Kissé komplikált, de ez van. :D

Az objektívvel tudok variálni, de azzal sem sokat, mert ahonnan beszerzik, nem tipikusan egy ezzel foglalkozó üzlet. Amiket írtam, ezek közül lehet nagyjából összerakni, azt kész.

Már így is kivertem a biztosítékot, hogy a konkurens Nikon miért nem jó, amikor 3 év gari, (itt csak 1 fajta gép van) a Canon meg csak 1... Próbáltam érvelni, persze nem azzal, hogy nekem a Canon a szimpi... :)

Szóval én értem nagyon is amit Fattyu is ír, és igaza is van. Két fotós barátom is ezt mondta, de amikor már képben voltak a helyzettel, akkor Ők is nehezebben tudtak már mit mondani.

(#20973) molnigee válasza C^^ (#20971) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem pedig nagyon is szükséges :)
Közben megleltem hol lehet beallitani, kissé el van dugva.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#20974) _seth_ válasza fattyu (#20965) üzenetére


_seth_
veterán

Én nyugodt vagyok, ne aggódj

Akváriumot szokott valaki fotózni? Vakut hogyan érdemes használni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20975) Wa2x_ válasza _seth_ (#20974) üzenetére


Wa2x_
veterán

Akvárium fölé teszed. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20976) albert8 válasza _seth_ (#20974) üzenetére


albert8
addikt

Legtöbbször a beépitett fényt használják vagy külön épitenek be hidegfehér ledeket. Jah és sötétbe fotóznak.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20977) _seth_


_seth_
veterán

Sötétbe fotózok, a beépített az csak 4x15 azaz 60W, mindegyik halas fénycső így a szín az jó is, fölé... megpróbálom csak attól tartok akkor sok lesz az erős árnyék, de csak nem rakhatom tele apró derítőkkel :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20978) fattyu válasza _seth_ (#20974) üzenetére


fattyu
veterán

állvány és megkéred a halakat hogy ne mozogjanak :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20979) _seth_ válasza fattyu (#20978) üzenetére


_seth_
veterán

Az alganyaló még mozdulatlan is, a garnélákkal sincs gond de a neonok már annyira nem szeretnek egy helyben tartózkodni :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20980) Wa2x_ válasza _seth_ (#20979) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egy pár V a vízbe és bumm. ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20981) Fotonhámozó válasza _seth_ (#20964) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

"Egyébként ahol szűk az 50-es ott a 35-össel sem lesz sokkal beljebb, pl beltérben, valamint ahol lábzoom kell ott az 50-essel is közel kell menni de a 35-össel még közelebb ha esetleg kijut a természetbe fotózni oda nem árt egy kis zoom, persze vehet kapásból 400-as tele fixet is"

Ezzel nem teljesen értek egyet. Mindkét objektívet használom, szeretem mindkettőt, de a 35-ös többször van fent a vázon. Sokkal jobban használható beltérben. Autókiállításon pl. esélyem sincs normális képet készíteni az 50-essel, mert olyan távolra kell mennem az autóktól, hogy szinte egészen biztosan valaki belegyalogol a képbe. A 35-össel annyival közelebb állhatok, hogy a nézők nagyobb része észreveszi, hogy fényképezni szeretnék és nem áll be elém.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20982) RomiJosy válasza belovary (#20972) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nekem kb 1 éve van 550d-m.. kb olyan mint a 600.
Nem vagyok túl tapasztalt de azóta napi szinten olvasok,bújom a fotózással kapcsolatos témákat.
Szerintem ha te olyan szép helyen laksz,szeretnél hegyvonulatot,naplementét és olyan tájakat fotózni amit szépnek tartassz,akkor a kit obi 17-55 a kezdőszetted.
Ha állatokat szeretnél fotózni vagy távoli eseményeket láthatatlanul fotózni, 55-250 is ll
Nekem 17-55 lll van,nem a leg élesebb obi és rajta is vagyok a használt piacon,mert a balatonon nem tudtam rendesen megörökíteni a felhőtlen pancsolást. 55-250 lesz a következő..

Szerintem neked kell eldöntened mivel kezdesz,és szólok előre,ha rákapsz az ízére,biztos fogsz még venni pár obit később.. obiból sosem elég 😀

(#20983) Dr V válasza RomiJosy (#20982) üzenetére


Dr V
őstag

Nekem 17-55 lll? Nem is tudtam, h már a 3. generációnál jár :U
Nem inkább 18-55 akart lenni?

(#20984) Dr V válasza Dr V (#20983) üzenetére


Dr V
őstag

Egy van lemaradt..

(#20985) Morgal válasza belovary (#20934) üzenetére


Morgal
tag

Ha nem szeretnél sokat cipelni, rá szeretnél érezni a komponálásra és egy később jól működő munkamenetet szeretnél kialakítani, Akkor vegyél egy fix sort :) 20 F2.8, 35 F2, 50 F1.4 és esetleg egy 85 F1.8! Egy idő után garantáltan nem lesz felesleges kattintgatás, szépen át fogod gondolnia legfontosabbakat, ami szvsz egy sikeres munkához kell: 1. Mit?, 2. Hogyan?, 3. Miért? Amikor majd ezekre pillanatok alatt választ adsz a fejedben, biztos lehetsz benne, hogy jó úton jársz! Mellesleg kezdésnek, totál elég egy 18-135, ahogy a többiek mondták - később ezért vagy azért az okért úgyis el fogod adni, de a tanuló fázisban felesleges jobb üveg :DD Nem kell szerintem ezt ennyire misztifikálni...én egy mezei Canon 300D-vel kezdtem a fotós sulit az ős kitobival, amikor másnak már az anno új D90, 50D meg ilyenek voltak és mégis megtanultam az alapokat ugyanúgy.

(#20986) RomiJosy válasza Dr V (#20984) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Tuti hármas

(#20987) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20986) üzenetére


Zozzer888
addikt

18-55 lesz az.(18-55 3.5-5.6 III) A 17-55 az más kategória :)
(17-55 f2.8 IS)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20988) .DLL válasza belovary (#20972) üzenetére


.DLL
veterán

Ahogy látom most megint előkerült az utazózoom.... :D Mi nem tudunk dönteni helyetted, sokan sok félét tanácsoltunk, mindenki egy kicsit a maga keresőjén keresztül, bármit vehetsz, fogsz vele tudni fényképezni, és nem egy életre kell venni egy kezdő szettet, hanem ha kialakultak a szokásaid, igényeid (elvileg 10 év alatt már ki kellett hogy alakuljon, még ha kompakttal is fotóztál), akkor nem kell félni eladni, és lecserélni olyanra ami közelebb visz a célodhoz. Innentől kezdve én nem rágnám sokat a körmöm a témán, mondom, semmi sem eladhatatlan, nem egy életre veszed, a lényeg a fotózás. ^^)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20989) belovary válasza .DLL (#20988) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, így van.
Most szeretném megrendelni, de már megint szűkítik a kört. :D
Nem tudom honnan szerzik be, de a végén már csak lencsét kapok. :D
A vicc, hogy már a EOS 5D Mark III-ast akarják beadagolni... :D :D :D

Mondtam, hogy gyerekek, az elején még egy olyan kérdés volt, hogy 600D esetleg 700D, abból lett 70D, mert
csak az van, erre most... :)
De mondtam, persze, egyből 1D C, nem számít. Csapjatok hozzá 2-3 tízezer euró feletti objektívet, aztán megyek szúkőkutakat, meg templomokat lőni. :D

Na viccet félretéve, megrendelem, aztán objektívet akkor rendelek, ha már jobban képben leszek.
Mert így elméletben oké hogy olvasgatom, tanulgatom, meg tesztek, de azért más kipróbálni, gyakorlott emberek tapasztalatát kérni. Tanfolyamot is kajtatok, de az sem egyszerű...
Lehet az alap obi is elég (18-55mm STM) amíg nem ismerem meg a gépet frankón, aztán utána majd értelmesebben döntök. :)

Hallgatok rátok, ezért is írok ide. Lehet nem írja senki, de az itteni nyomásra :D már egy csomó írásos tanulni valóm van, tök jó oldalakat kaptam, stb... :C

(#20990) DemonDani


DemonDani
addikt

Kezdő állványnak szerintetek ez milyen lenne? [link] - alulra tekerve van részletes leírás
Ennyiért elég jónak tűnik, de hasonló áron bármi jöhet (10-12k max)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20991) .DLL válasza DemonDani (#20990) üzenetére


.DLL
veterán

Van statívos topik. De vékonynak tűnik a lába ott van mellette egy kisméretű kínai hölgy, még hozzá képest is kicsi a tripod... Peszre hátizsákba, hogy ne foglaljon sok helyet jó lehet, de inkább kevesebb szekció és erősebb lábakra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20992) RomiJosy válasza Zozzer888 (#20987) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Más kategória?
Gyenge eresztés igaz?
Remélem,ha értelmes obit tudok bedzerezni élesebbek lesznek a képek és nem a vázzal van baj mert sok az életlen képem 😞

(#20993) Misi1979 válasza RomiJosy (#20992) üzenetére


Misi1979
őstag

Azért én egy f2.8-as obira nem mondanám, hogy gyenge eresztés..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20994) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20992) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 17-55 az egyik legjobb Canon alapzoom (aps-cre) szerintem :) bár elég drága :(
A 18-55 III az nem valami jó, de kezdésnek elég. Ha nem tudsz vele éles képet készíteni akkor ott mással lesz a gond.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20995) Dictator^


Dictator^
veterán

Tokina 11-16 DX és DX II között egetrengető a különbség?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20996) .DLL válasza Dictator^ (#20995) üzenetére


.DLL
veterán

:N

(#20992) RomiJosy: Szerintem te kevered a szozont a fazonnal, nézz egy kicsit jobban utána, és pontos megnevezéseket használj, mert nem mindegy hogy 17 vagy 18...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20997) Dictator^ válasza .DLL (#20996) üzenetére


Dictator^
veterán

Mire kéne odafigyeljek?
fotósoptiksznál nézelődtem, canon crop vázra lesz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20998) zserbox válasza Dictator^ (#20997) üzenetére


zserbox
őstag

Szerk: nem neked szól elnézést, elnéztem
Azért mert a Canon 17-55 f2.8 egy közel 200k-s elég komoly obi, a Canon 18-55 bármelyik verziója pedig egy belépő szintű KIT objektív 20k árkategóriában, azaz közel 10x drágább az előbbi

[ Szerkesztve ]

(#20999) fattyu válasza zserbox (#20998) üzenetére


fattyu
veterán

annyira komoly hogy 17-55 az

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21000) Damage válasza Zozzer888 (#20994) üzenetére


Damage
senior tag

Hamarosan teszek fel pár képet, ami 18-35 F1,8-cal készült tág rekesz mellett (Budapesti Állatkert), amennyiben van rá igény. Annak a lencsének sem rossz a képe! Igaz, hogy nem keveset szívtam, mire lett egy használható példányom. :)) A képminősége és a fényereje kárpótol. A 17-55-ös mellé merem tenni a képét. (+ mellé egy 40 F2,8 STM és 50mm F1,8 és majdnem megvan a 17-55 átfedése)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.