Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) McKalton


McKalton
tag

sziasztok!

a nagy canon akciózásban (-15eft visszatérítés és 3év gari) szeretnék venni egy DSLR-t. 700D-t néztem ki 18-55 is stm kit obival.
Véleményetek?

Hardwired!

(#19802) k1csi válasza McKalton (#19801) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha fotózásra kell 600D max százért és jobb obik hozzá külön.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19803) bl4ze válasza .DLL (#19800) üzenetére


bl4ze
veterán

mámintmi? nincsen link :)

55-250 mellett ha "MARK II" van írva azmijjaz arra kell figyelnem ?

"MARK 2 MK II Lens"

.:. bl4ze .:.

(#19804) csacsi77 válasza McKalton (#19801) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha egy kezdő, mindenes gép kell, akkor szerintem jó választás a 700D. Lehet vele videózni is (STM obik ajánlottak), a kihajtható, érintőkijelző megkönnyíti az életet, a 18 MP elég mindenre, kategóriájában megfelelő a fogása és az építési minősége.
Kezdésnek talán jobban járnál egy 18-135 STM-es obival, azt mindenesként használhatnád és egy kis idő múlva rájönnél, hogy milyen gyútávok jönnek be és aszerint vehetnél hozzá fix vagy L-es obikat. De ha csak el akarod kezdeni a fotózást, akkor a 18-55 is jó lesz, viszont számíts rá, hogy hamar szűk lesz az átfogott tartomány vagy a fényerő(tlenség) vagy mindkettő.
Ha akeretbe belefér egy vakun is elgondolkodhatnál, nekem dimenzióugrást jelentett annak idején a felugróhoz képest.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19805) Zozzer888 válasza bl4ze (#19803) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 75-300ra írta, hogy ha nem akarsz rá többet áldozni akkor bevállalható. Az aláírásomba lévő linken láthatod mire képes, itt van 1 , 2 link, de ha körülnézel találsz többet, az összes telés kép ezzel készült.

Csak mondom, itt mindenhol napfény és rekeszelve volt az obi rendesen.Kevés fényben már szenvedős a történet vele (nekem)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19806) bl4ze válasza Zozzer888 (#19805) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm! 55-250 lesz a választás, próbálok használtat lőni olcsóbban kint, ha nem megy akkor új.

.:. bl4ze .:.

(#19807) McKalton válasza csacsi77 (#19804) üzenetére


McKalton
tag

kompakt géppel sokat fotózom arról lépnék fel DSLR-re. Egy Canon S5 IS gépem van Canon 430EXII vakuval. Tudom miről beszélsz a vaku tekintetében iszonyat képeket lehet vele lőni. Viszont egy DSLR-el még a vezeték nélküli villantás is menne. A 18-135-t nem olvastam annyira jónak és kb 100eft-al drágább lenne a 700d plusz ez az obi. Nem tudom megéri e egyből ebbe belefogni.

Mivel a 18-55-hez egy 70-300 IS USM-et néztem ki nem L-est. illetve protréhoz egy 85-öst.
L-es obikban nem gondolkodok, elég nekem a sima EF obi egyenlőre. ezek is elég drágák.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#19808) McKalton


McKalton
tag

a pontos obik amiket terveznék megvenni:
ugye adott lenne a EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS STM
A további elképzelés:
portré: EF 50 mm f/1,4 USM vagy Canon EF85 1/1.8 USM
nagylátó: EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
makró: EF 100 mm f/2,8 Macro USM
tele: EF 70-300 mm f/4-5,6 IS USM vagy Canon EF-S 55-250mm 1:4-5,6 IS STM

Mi az amin változtatni kéne, vagy később gyenge lesz fényerőben stb. ebben tipp?

Plusz egy kérdés: vehetnék 70D-t is de nem látom hogy kihasználnám e a plusz árát, érdemes elgondolkodni vagy nem?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#19809) Agostino válasza McKalton (#19808) üzenetére


Agostino
addikt

öhm... kínzó kérdés... ezeket az obikat mind egyben tervezed megvenni? ha igen... wow, such lens, very canon, de ki is fogod használni? minden szentnek maga felé hajlik a keze, de egy 18-135 stm egy kicsit ez egy kicsit az, befogsz egy közgyűrűt tudsz makrózni. ha profi vagy és nagybevásárolsz nem szóltam, de ha tapogatózol szerintem balgaság ez a sok motyó egyszerre kosárba rakni

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19810) McKalton válasza Agostino (#19809) üzenetére


McKalton
tag

ja nem, ez a terv hosszútávon,
most kell egy általános obi, és mondjuk 1-2 hónapon belül teleobi. tehát max két obival gondolnám a portré és makró ráérős.

a 18-135 is stm-en is filózok. Ezt érdemes a 18-55 helyett, pár helyen olvastam negatív kritikát róla más oldalakon.

Hardwired!

(#19811) Agostino válasza McKalton (#19810) üzenetére


Agostino
addikt

majd jönnek másik is, én annyit mondhatok, szerintem klassz all purpose lencse a 18-135 stm. ne keverd a simával, azzal tényleg voltak zűrök. mindenképpen érdemes a 18-55 helyett venni, hiszen nyersz zoomot vele. aztán, hogy később mit akarsz, majd az idő eldönti. lehetséges, hogy olyan témák fognak meg, amihez nem is tele lencse kell hanem valami teljesen más. az is lehet, hogy megunod a dolgot.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19812) Zozzer888 válasza Agostino (#19811) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem is jó választás kezdésnek a 18-135. Tényleg sok mindenre jó és ha veszel mellé majd céltudatosabban obit, ez még mindig teljesen jó lesz ha turistáskodni viszed a gépet:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19813) End-ru válasza McKalton (#19810) üzenetére


End-ru
aktív tag

Kitobi helyett akkor már érdemes lehet egy tampon 17-50-et megugrani. Ha mindenképp akarsz a közeljövőben telét is, akkor a 135-ös vég kissé feleslegesnek tűnik, az inkább ilyen köztes megoldás.
Szerk.: na így legyen okos az ember :)

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#19814) csacsi77 válasza McKalton (#19810) üzenetére


csacsi77
senior tag

Tapasztalatból mondom, a 18-135 STM nagyon jó! Szép a képe, éles, jól rajzol és nagyon gyors! HANGTALAN!
A 70D nagyon király, imádom. Jó választás lehet, bár a 700D is nagyon jól használható és azt mondják inkább obira költs, mint vázra.
A 85 mm F/1.8 nagyon jó kis obi, nagy a CA, de azt könnyű kiszedni. Portréra nagyon jó.
Biztos akarsz makrózni? Én először belekóstolnék a helyedben közgyűrűvel vagy előtétlencsével és ha akkor is tetszuik és megy és akarom, akkor jöhetne a makroobi.
Egy nagylátó mindig jó, ha sokat természet és tájfotózol. Biztosan kell az is? Ha nekem valami nem fér bele, akkor két fényképből összeollózom, nyilván jobb egy nagylátó, de nagyon kevésszer éreztem hiányát (ettől még dédelgetném, ha lenne).

Öreg fater megoldja!!!!

(#19815) McKalton válasza End-ru (#19813) üzenetére


McKalton
tag

hehe :) azért köszi tippeket mindenkinek

nem egyszerű a döntés. Nagy a választék.

Hardwired!

(#19816) Zozzer888 válasza End-ru (#19813) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Tamron 17-50-el nem nagyon lehet mellélőni mondjuk:) (örülök hogy anno rábeszélt a forum népe a 17-70 ellenében, nagyon szeretem azt az üveget azóta is) Ha akar mellé mindenképpen telét akkor ez a felosztás se rossz (sőt!), de talán kompakt után, ismerkedésnél barátságosabb egy nagyobb átfogású, stabis obi.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19817) McKalton válasza Zozzer888 (#19816) üzenetére


McKalton
tag

meggyőztetek rendeltem egy canon 700d 18-135 is stm kombót. plusz rá a 430ex szerintem ez így jó lesz.

Hardwired!

(#19818) csacsi77 válasza McKalton (#19817) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nagyon jó választás! :C
Ebben nem hinném, hogy csalódni fogsz. Aztán majd jön a többi obi..... :DD

Öreg fater megoldja!!!!

(#19819) McKalton válasza csacsi77 (#19818) üzenetére


McKalton
tag

állványt tudnátok ajánlani miben érdemes gondolkodni?

Hardwired!

(#19820) E770 válasza McKalton (#19819) üzenetére


E770
senior tag

javaslatom, hogy ne spórolj vele, mert aztán éveken át minden használatkor emlékezni fogsz a döntésedre

személy szerint a Cullmann-t tudom ajánlani, nagyon megéri szerintem az árát

(#19821) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Photodirect-nek valami elérhetőségét tudod? eBayem nincs jelenleg még,de szeretnék beszélni vele pár szót. :)

[ Szerkesztve ]

(#19822) bl4ze válasza Pikaa (#19821) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#19823) Pikaa válasza bl4ze (#19822) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Eskű nem láttam :DDD Köszöntem! :)

(#19824) Bandesz18


Bandesz18
tag

Sziasztok! Lehetőségem lenne most egy használt 650d-t illetve egy szintén használt 1100d-t venni. Különbségek: 650d (csak váz) ismeretlentől venném, volt már szervízben (mem. kártya beleszorult), van még rá 1 év gari. 1100d (kitobival) ismerőstől venném, nagyon keveset használta, fele annyiért tudnám megvenni mint a 650d-t. Kezdő vagyok, első dslr-em lenne, eddig kompaktal (bridge) fényképeztem. Melyikkel tartható jobb vételnek?

[ Szerkesztve ]

(#19825) *Ropi* válasza Bandesz18 (#19824) üzenetére


*Ropi*
félisten

650D.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19826) csacsi77 válasza Bandesz18 (#19824) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mennyiért adná az 1100D? Újonnan volt az MM-ben 79.900 Ft( szar obival, de akkor is). Ha 20 eFt-ért megkapod akkor jó... :))
A 650D remek választás, Ropinak igaza van, fogadd meg a tanácsát.

(#19819) McKalton

Én egy Velbone CX-660-at használok, nem egy nagy szám, de évente háromszor jól szolgál. Masszívak a lábai, de a feje lehetne jobb. Nekem a célnak megfelel. Az biztos, hogy állványon ne spórolj.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#19827) copass válasza Bandesz18 (#19824) üzenetére


copass
veterán

+1 650D-re, 1100D-t semmiképp, mondom ezt 1100D tulajként.
egy Cullmann Nanomax 260 edigitalban 20k.
az 1100D-met egy 28-135 IS USM-el együtt ~1.5kg stabilan fogta, ismerősömén próbáltam ki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19828) McKalton


McKalton
tag

érdemes állványnál külön fejet venni?

Hardwired!

(#19829) Bandesz18 válasza csacsi77 (#19826) üzenetére


Bandesz18
tag

50e huf-ért adja az 1100d-t. Egyébként az hogy fordulhat elő,h egy mem. kártya beleszorul a gépbe, Állítólag szétment a kártya és ezért nem lehetett kivenni.

(#19830) Agostino válasza Bandesz18 (#19829) üzenetére


Agostino
addikt

lehetséges, de akkor a kártya már előtte is szétnyílóban volt szerintem. az meg a vacak minőség miatt is lehet de a szakszerűtlen kezelés miatt is. ha benne van a gépben, ott piszkálni nem lehet, eléggé beleül a foglalatba.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19831) Bandesz18 válasza Agostino (#19830) üzenetére


Bandesz18
tag

sandisk kártya volt. Ez előfordulhat ha mondjuk leejtik a gépet? Akkor a vázon is nyoma lenne,ez majd kiderül hétvégén.

(#19832) Agostino válasza Bandesz18 (#19831) üzenetére


Agostino
addikt

személy szerint kicsi esélyt látok arra, hogy egy leejtett gép esetén pont a benne lévő kártya sérüljön meg. érzékeny cuccok ezek, szerencse kell hozzá nem is kevés, hogy sérülésmentesen megússza az ember. ha földhöz lett vágva, akkor annak valamilyen szinten nyoma kell legyen. igazából érdemes lenne elkérned pár órára, hogy jó alaposan megnézd, kattintgass vele, gépen megnézd a kész fotót teljes nagyításban, stb...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19833) Bandesz18 válasza Agostino (#19832) üzenetére


Bandesz18
tag

Kipróbálni biztos kitudom, de azt nemhiszem, hogy pár óráig odaadná!

(#19834) Bagaba27 válasza Bandesz18 (#19824) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Ha a 650D működik szépen akkor mindenképpen azt ajánlom! Sajna az SDHC kártya tokja hajlamos ara, hogy szétessen. Ez konstrukciós hiba. Emiatt ragadhat bele a foglalatba. Legyen meg a szervízpapír, hogy mit csináltak. Tegyél bele több kártyát, hogy szépen ír-e rá. Ha igen akkor azt. 1100D nagyon kis gyenge cucc. Képminőségben nem marad el annyival de összerakásban, kezelhetőségben nem is lehet összehasonlítani.

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#19835) Monya78


Monya78
veterán

Ha már valaki részt vett a készpénz visszatérítéses akcióban hogy töltötte ki a sorozatszámos részt?:

Az igénybejelentő oldal [link] azt írja hogy a sorozatszámot az obin megtalálom.

Viszont az EWS garipapíron és a dobozán van plusz szám előtte "210" majd utána jönnek az obin olvasható számok.

Köszi!

(#19836) szp1 válasza Monya78 (#19835) üzenetére


szp1
addikt

Az obin lévő sorozatszám a biztos.
Pl.
:

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19837) grigo válasza _seth_ (#19790) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm a véleményt, hasonlóra gondoltam. Sajna friss őrült vagyok és kelleni fog még pár dolog. A makrózás engem nem igazán érint ellenben a nagy rekesz, hosszú záridő nagyon is. Szeretek fekmászkálni várakra és onnan fotózgatni. Ehhez keresek állványt. Vegyem akkor bátran a nanomax 260-at? Nekem ez a kihúzható középrész gyanús. Nem mozdul be így jobban a kép?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19838) E770 válasza grigo (#19837) üzenetére


E770
senior tag

a nanomax 260-t élőben nézd meg mindenképpen!
(remélem meg fog győzni, mert kedves kis darab)

szerintem a középső rész nem veszélyes, jól rögzíthető, bár meglazítva kicsit kényelmetlenül mozog, de nem rossz azért ám
a magasság beállításnál kell csak egy picivel több erő, stabilizálni nem probléma

ettől a középső résztől még nem lesz nádszálvirág az állványból

[ Szerkesztve ]

(#19839) m3ss válasza grigo (#19837) üzenetére


m3ss
veterán

siman hasznalhato kihuzott kozepresszel is. en etelfotoknal hasznalom a kozepet, igy egyszerubben tudok magassagot valtoztatni mint a labakat allitgatva...1-1.5 kg-ot raktam ra kb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19840) grigo válasza E770 (#19838) üzenetére


grigo
őstag

Meggyőztetek. Köszönöm.
m3ss kollégának is.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19841) E770 válasza grigo (#19840) üzenetére


E770
senior tag

de vedd kézbe azért te is, győzzön meg maga a termék!

(#19842) .DLL válasza E770 (#19838) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is van egy Nanomax 260-an fél év alatt úgy kikoptak a lábak, hogy már teljesen lazák, semmi szorulása nincs, pedig nem használtam sokat. És tenni sem lehet ellene mit, mert semmi rézpersely, vagy cserélhető alkatrész nincs benne, öntvény az öntvényen fordul el, borzalom. Megzsírozni sem jó, mert akkor lehet hogy később kopik ki, de a szorulás értelem szerűen már nem hat és ugyan úgy csúszni fog.
Szerintem kerülendő. (mégha más azt is írja, hogy de nála még mindig milyen jól működik, akkor is ilyen konstrukciót nem megvenni, mert egyrészt zsákbamacska (lásd az enyém) másrészt előbb utóbb úgy is kikopik, és nincs benne cserélhető alkatrész, nem javítható.

(P.H.)

(#19843) _seth_ válasza .DLL (#19842) üzenetére


_seth_
veterán

10 év garancia van rá, cseréltesd ki :) Mindegyikből van olyan amelyik hibás sajnos, enyém is fél éves, használtam szobában és szabadban is egyaránt és még nem jelentkezett rajta kopás.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19844) .DLL válasza _seth_ (#19843) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! Vajon visszatérítés van? Mert nem kéne újra ugyan ez :D Meg már kicsi is nekem. "Sajnos" akciós volt és akkor vettem. De ha visszaadják az árát, vagy mondják, hogy az értékét levásárolhatom másmilyenre nekem az is jó.

(P.H.)

(#19845) _seth_ válasza .DLL (#19844) üzenetére


_seth_
veterán

3 napon belül gond nélkül megoldható lenne de kizártnak tartom, hogy fél évesen visszaadnák az árát, még talán másik fajtát ráfizetéssel de ez sem biztos egy kis maszeknál talán de szerintem csak gariztatják.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19846) .DLL válasza _seth_ (#19845) üzenetére


.DLL
veterán

Mindegy megpróbálom, köszi az infót. Ha kicserélték akkor pedig eladom, elvégre gyakorlatilag teljesen új lesz, mivel öntvény és nem javítható csak cserélhető. Jaaj, csak a számla, hol lehet... :Đ

(P.H.)

(#19847) _seth_ válasza .DLL (#19846) üzenetére


_seth_
veterán

Ha már 10 év garival adják... én úgy voltam vele vásárláskor, hogy ha kikopna vagy eltörne rajta valami akkor elég lesz 10 év a gariztatásra :) Elsőnek egy 190-est hoztam el de hazaérve kibontva láttam, hogy a műanyag el van rajta repedve egy helyen ahol a lábakat fogja össze, visszavittem az edigitalban igaz még másnap és akkor kértem, hogy inkább egy komolyabbat hozok el kis ráfizetéssel. Utólag átgondolva az sem kizárt, hogy az autóm csomagtartójában repedt el bár dobozban volt de nem rögzítettem, lehet egy fékezésnél a csomagtartó végének ütödött és attól tört el de az sem kizárt, hogy már repedten került hozzám, ez már nem fog kiderülni, ugyanakkor még semmit sem törtem össze a csomagtartóban, kárpit is van rajta körben.... :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19848) Pikaa


Pikaa
aktív tag

PhotoDirect-el beszéltem és azt írja,hogy nem küldi el se Romániába,se Magyarországra (obiról van szó). Ti hogyan rendeltétek akkor? :s

(#19849) _seth_ válasza Pikaa (#19848) üzenetére


_seth_
veterán

Én úgy látom most is lehet rendelni tőle mindkét országba, a posta is 25 font mindkét esetben. Rendeltem egyszerűen az oldalon, nem egyeztettem előtte :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19850) Pikaa válasza _seth_ (#19849) üzenetére


Pikaa
aktív tag

E-mailben írta volt,akkor nem tudom...Félre értettem volna? :s kép

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.