Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) cunctator


cunctator
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elbizonytalanodtam.

(#26002) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Belefutottam egy fura jelenségbe. Adott egy 70d és egy 24-104 f4 USM obi. Tegnap elmentem fotózni, és a napsütés, jó fényviszonyok ellenére (alacsony záridő, f4-es rekesz, stb.) elég életlenek lettek a képek :F
Vagy egyszerűen csak én vagyok a béna?

[link]

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26003) zserbox válasza BobChemistry (#26002) üzenetére


zserbox
őstag

mutass róla képet, tár idő mennyi volt? is be volt kapcsolva?

(#26004) BobChemistry válasza zserbox (#26003) üzenetére


BobChemistry
őstag

Belinkeltem egyel fentebb, elvileg bárki láthatja. Adatok alatta.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26005) zserbox válasza BobChemistry (#26004) üzenetére


zserbox
őstag

ja már látom, hogy közben szerkesztetted.
a vizslás képel technikailag szerintem csak annyi a baj,hogy a kutya háta közepén van a fókusz és nem a fején.(nem volt még ilyen obim, lehet apsc-n 105-s végen már lágyul kicsit maga az obi rajzolata is)

(#26006) Monya78 válasza BobChemistry (#26002) üzenetére


Monya78
veterán

Ahogy Zserbox írja a hátára ment a fókusz,

plusz szerintem az 1/400-as záridő is határeset egy (gyorsan) mozgó alany esetén...szerintem a feje azon kívűl hogy nem ott van a fókusz, még egy picit be is mozdult, hátsó felemelt láb is bemozdult.

1/400-as záridőnél nagyobb + kutya párosítás van még?

(#26007) zserbox válasza Monya78 (#26006) üzenetére


zserbox
őstag

igen, én is gondoltam arra is hogy kevés a záridő, mert 105mm*1,6 (APSC szenzor miatt) már majdnem 1/200-ra jön ki a reciprok szabály és egy vizsla meg elég mozgékony állat :) (oké van képstabi, de akkor is)

(#26008) BobChemistry válasza Monya78 (#26006) üzenetére


BobChemistry
őstag

Nem, ez az egy van róla, tényleg gyors volt :)
Délután megyek újra, hátha több szerencsével járok.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26009) Alx.Mercer válasza BobChemistry (#26008) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Nappal az IS-t akár ki is kapcsolhatod. Egy gyorsan rohangáló "kutánál", amúgy sem ér semmit..
De ha mindenképpen kell, akkor vedd figyelembe, hogy az IS miután bekapcsolt (pl AF indítás) kell egy minimális idő, mire megfogja a képet. Ha ezt nem várod meg, akkor lehet, hogy olyan lesz a képed, mintha bemozdult volna..
Ilyen helyzetekben szerintem könnyebb elkapni a "kuta" fejét, ha a hátsó AF gombbal fókuszálsz követő AF-el és a Expo gombbal pedig csak exponálsz, fókuszálás nélkül. (A menüben át tudod állítani a hátsó gombot AF indításra, a Expo gombot pedig csak fénymérésre és exponálásra)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26010) BobChemistry válasza Alx.Mercer (#26009) üzenetére


BobChemistry
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

Más: olvastam a topikban pár helyen, hogy objektívet érdemes (lehet?) kalibráltatni. Ez tulajdonképpen mit jelent? Egy új objektív esetén van létjogosultsága, vagy egyelőre felesleges?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26011) Alx.Mercer válasza BobChemistry (#26010) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Először célszerű otthon alaposan letesztelni a pontosságát az objektívnek. Ha van állvány, akkor arról, ha nincs, akkor asztalra letéve. A lényeg, hogy fix "célpontot" kell keresni, a szenzorral párhuzamos felülettel, kontrasztos mintázattal (ne hófehér legyen van tök sötét)

Én úgy szoktam, hogy beállítás után lövök kettőt, hármat LV-ban AF-el, utána 10x nagyításban manuálisan, végül optikai keresőn keresztül AF-el. Minden AF fókuszálás előtt egyszer eltekerem a fókuszgyűrűt a végtelenbe, majd utána a legközelebbi állásba és így indítom el az AF-et, hogy kiderüljön, hogy mindkét végállásból egyformán áll-e be a fókusz a helyére.
Utána összehasonlítom a képeket és ha kell, akkor a MFA-el korrigálok (a 70D-ben van, két állású). Majd ismét lövök párat és megint leellenőrzöm újra.
A 24-105-nél célszerű 105mm-en kezdeni, majd haladni lefele (85-50-35-24) és ellenőrizni a képeket.
Ha minden be lett állítva, akkor kezdődhet elölről, csak távolabb kell menni vagy közelebb a témához (erre azért van szükség, mert egyes objektívek az eltérő tárgytávolságokon másképpen fókuszálnak)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26012) BobChemistry válasza Alx.Mercer (#26011) üzenetére


BobChemistry
őstag

Na, akkor megvan a ma délután program főzést követően :)
Köszönöm, ezzel elfoglalom magam egy ideig azt hiszem.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26013) Morgal


Morgal
tag

szerintetek, ha f/2.8, 1/60, iso6400 "kevés" egy témához, akkor érdemes beáldozni a hangulatfényeket és inkább vakuzni a jobb minőség érdekében? a téma körülbelül 1/250-et igényelt volna - de mivel elértem a határokat ezért ez lehetetlen volt, maga expo szempontjából is +1-et kellett minden felvételre tennem. canon 7d+17-55 f/2.8-al voltam most koncertet fotózni :)

(#26014) zserbox válasza Morgal (#26013) üzenetére


zserbox
őstag

hát az kb vak sötét, jó hogy vaku kell meg hosszabb záridő és nem veszik el a hangulatfényed se (a vaku kimerevíti a mozgást így 1/20-ad is elég mondjuk iso1600-al)

(#26015) Gondwana válasza Morgal (#26013) üzenetére


Gondwana
addikt

(Van az ùgy néha, hogy jobb egy esemény IRL mint TTL, ilyenkor tudni kell leengedni a gépet. Az màs, ha meghìzott fotòs vagy ilyen rendezvènyen, én olyankor 1/3 - 1.2/3EV alulexponàlnék, majd vakuval merevìteném a mozdulatot egy pàr apròsàgot persze figyelembevéve)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26016) bl4ze válasza Morgal (#26013) üzenetére


bl4ze
veterán

Én vakuznék ebben az esetben.

.:. bl4ze .:.

(#26017) Morgal


Morgal
tag

szerencsére nem "munka" volt, ismerőseim felléptek és szerettem volna fotózni. megfogadom a tanácsotokat és legközelebb vaku :)

(#26018) copass válasza Morgal (#26013) üzenetére


copass
veterán

1.8/50 ilyenkor életet ment!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26019) zserbox válasza copass (#26018) üzenetére


zserbox
őstag

50/1.4-e is van az adatlapja szerint :B
Bár ahhoz is kellene a vaku

[ Szerkesztve ]

(#26020) .DLL válasza copass (#26018) üzenetére


.DLL
veterán

Áh, még az is kevés :( 1/250-et meg sem közelíti, lenne mondjuk ISO5000 meg 1/100s... ráadásul pont a kis ötvenes szeret rakoncátlankodni sötétben :D a 17-55 meg azért mégiscsak USM

(P.H.)

(#26021) copass válasza .DLL (#26020) üzenetére


copass
veterán

akkor 6D!:D tegnap is küzdöttem az elemekkel!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26022) Alx.Mercer válasza Morgal (#26017) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ha a koncert egy rock koncert volt, akkor ott szerintem nem gond a vaku. Ráadásul elég kiszámíthatatlanok a fényjátékok, szóval nehéz a pillanatok közül a "jó pillanatot" megörökíteni...
Azért egy diffúzort, vagy más néven derítősapkát érdemes tenni a vakura, mert akkor nem lesznek olyan "vakusak" a képek (kicsit gyengébb lesz a hatásfoka, de közelről még nem vészes)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26023) *Ropi* válasza Morgal (#26013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Záridőt leviszed 1/30 - 1/40-re és 2. redőnyre vakuzol.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26024) .DLL válasza *Ropi* (#26023) üzenetére


.DLL
veterán

És a legjobb lenne beállított vakukkal rádiós kioldóra csapatni, 1-2-re színes fólia is mehet.

(P.H.)

(#26025) copass válasza Alx.Mercer (#26022) üzenetére


copass
veterán

én speciel nem bírom a vakuzást, szétcseszi a fényeket. steril lesz. 1/100-160 sorozat aztán majd lesz valami!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26026) *Ropi* válasza copass (#26025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ésszel kell vakuzni, hogy belesimuljon a képbe (nálam alapból -1/3 Fé-el vissza van fogva). Nem mindig jó, ha az a fő fény.

Pl. erről sem mondod meg, hogy vakuzva van. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26027) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Beltéri fotózáshoz ezt a fix objektívet (mint olcsót, amit én is meg tudok fizetni) ajánlotta egy ismerősöm. Mi a véleményetek róla:

Canon EF 50mmf/1.8 II

Az OLX-en használtan 20000 forint körül van.

[ Szerkesztve ]

(#26028) zserbox válasza hollozoli (#26027) üzenetére


zserbox
őstag

jónak jó, de apsc-n kicsit szűk lehet egy szobába

(#26029) Alx.Mercer válasza hollozoli (#26027) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Valóban az a legolcsóbb opció. De nem mindegy, hogy milyen gépen használnád beltérben, és hogy mennyire tágas/szűkös az a beltér.
Kisebb szenzoros gépen, szerintem nem biztos, hogy jó választás, mert sokszor kell majd hátrálni, hogy benne legyen a képben, amit szeretnél.
Teljes képkockás gépen már jó lehet beltérre, és azon talán nem kell F4-re rekeszelni, hogy éles képet kapj.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#26030) hollozoli válasza Alx.Mercer (#26029) üzenetére


hollozoli
tag

Köszi a válaszokat. Az igazi egy ilyen objektív lenne: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

de ehhez még félre kellene tennem.

(#26031) _seth_ válasza hollozoli (#26027) üzenetére


_seth_
veterán

Az 1100D-re bentre teljesen alkalmatlan, mindig a szobák sarkaiba leszel felkúszva a falra mint egy sarkopolc és még akkor sem fog mindenki beleférni a képbe.

Tamron 17-50 2.8? 60 körül már kapható és majdnem olyan jó mint a 17-55-ös canon.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26032) hollozoli válasza _seth_ (#26031) üzenetére


hollozoli
tag

Köszi a Tamron tippet!

(#26033) JohnyBlue válasza copass (#26025) üzenetére


JohnyBlue
őstag

a multkor is ezt magyaraztam neked, tudod hogy csak hangyabokanyit kell villantani :)

Morgal: ha mostanaban mennel kattingatni szoljal mar ram elotte lehet csatlakoznek funolni ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#26034) copass válasza *Ropi* (#26026) üzenetére


copass
veterán

beltér, beltér. amúgy látszik a fülén!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26035) Morgal


Morgal
tag

pont nálam is volt, de mivel láttam már a helyen készült képeket gyanítottam, hogy elő sem tudom majd venni a hely mérete miatt (a 85-öst alapból bele se tettem a táskába). így is lett, csak a nagylátószög játszott!

JohnyBlue: most egy turné keretében voltunk Szegeden az Angerseed-el,de oké!

(#26036) *Ropi* válasza copass (#26034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak az elv miatt írtam: beltéren is meg lehet oldani ugyanígy. :)

Jól észrevetted, de sehol másutt, pedig nem PS-eltem le róluk a csúcsfényeket. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26037) copass válasza *Ropi* (#26036) üzenetére


copass
veterán

ezt csak a hozzáértő veszi észre amúgy, de én is szoktam ellenfényben nyáron vakuzni picit. jó az ha xar helyre állnak be!:D
az a baj hogy az én hoki 1100D-men iso 1600 környékén tudok deríteni vakuval, alatta már főfény lesz, ha megfeszülök akkor is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26038) *Ropi* válasza copass (#26037) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ők álltak xar helyre: én állítottam oda őket. :DDD Mármint tudatosan, mert csak ott kapák meg hátulról ezt a szép hajfényt. Viszont annyira erős volt a nap (délután 1 körül készült a kép), hogy ~6-8 Fé különbség volt a napos és az árnyékos részek között. Vaku nélkül esélyem nem lett volna, így viszont sikerült annyira kiegyensúlyozni a képet, hogy a csúcsfényekben a részletek is szépen megmaradjanak a hajukon. Ezek is ugyanakkor készültek, a baloldalin jobban látszik a vaku... :D

Jogos: nagyon érik Neked valami jobb dinamikájú szenzoros váz. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26039) copass válasza *Ropi* (#26038) üzenetére


copass
veterán

6D lesz ez talán jövőre, ha a canon is úgy akarja!:D 6D mark II-t kértem a jézuskától, hogy jöjjön ki jövőre!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26040) *Ropi* válasza copass (#26039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az I miért nem jó? Addigra talán még jobb áron is lesz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26041) copass válasza *Ropi* (#26040) üzenetére


copass
veterán

arra gyúrok, pont azért hogy leesik az ára.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26042) *Ropi* válasza copass (#26041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja értem. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26043) role_of_72


role_of_72
tag

Sziasztok!

Akinek van összehasonlítási alapja: érdemes lehet lecserélni egy 450D vázat egy 600D-re? Kb. 35k lenne a váltás, cserébe új 600D vs. 28k expós 450D (viszont zsír állapotú, vigyáztam rá).
Videó és jpeg képminőség nem számít - és nagyon szeretem a 450D képeit.
Ami számít: ha meghúzom kicsit az árnyékos részeket, melyiknél kisebb a banding? (Szerintem 450D jobb ebben, de javítsatok ki ha nem)

Szoktam nagy méretben képeket előhívni (40x60cm), de kérdés hogy lenne egyáltalán látható hozadéka az egésznek? Ami obijaim vannak: 18-55STM, 55-250IS, Sigma 10-20, Samyang8, 50f1.8.. ezek ki tudnák rajzolni a pixeltöbbletet?

Köszönöm a segítséget! :R

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26044) *Ropi* válasza role_of_72 (#26043) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 600D-ben ugyanaz a 18 MP-es szenzor dolgozik, ami a 100D/60D/650D/7D/EOS M-ben is. ISO800-ig zajosabb, mint a 450D, ráadásul kellenek a jobb üvegek a kirajzolásához.

A nyomtatás más tészta: én a 60x30-as fine art albumaimat (amiket elég közelről néznek ugye) a 40D 10 MP-éből is megcsináltam, szóval ha annál több (ez meg majdnem a duplája) akkor csak jó lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26045) role_of_72 válasza *Ropi* (#26044) üzenetére


role_of_72
tag

Köszi a gyors választ! :)
Mondjuk főként 400-as iso alatt szoktam használni a gépet, szóval kérdéses, hogy profitálnék-e valamit is a váltásból...
A nagy méretű hívásoknál (közelről nézve) már érezni hogy izzad a gép, de még idáig mindig megoldottam valahogy - panaszt pedig nem hallottam még senkitől hogy pixeles lenne a kép :)
Nehéz ügy, mert egyrészt nagyon hozzám nőtt a gép (és nem érzem a 600D-t, hogy bármi - számomra - fontosban sokkal jobb lenne tőle). Másrészről igen jó ajánlat ez most, egy sokkal újabb gépre..

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#26046) *Ropi* válasza role_of_72 (#26045) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak tapasztalatot nyernél vele, hogy a több MegaGixerhez jóval több idő kell az ámítógépnek, hogy feldolgozza. Meg sokkal több tárhely a fájlok tárolásához. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26047) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok, szerintetek egy 30D-t érdemes lecserélni egy 500D-re?

(#26048) *Ropi* válasza Audison (#26047) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mit vársz a cserétől? Milyen témákat fotózol? Milyen üvegeid vannak?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26049) cOxeR válasza *Ropi* (#26048) üzenetére


cOxeR
Ármester

Befőttes, sőt "duncos" üveg ;]

[ Szerkesztve ]

(#26050) vihartigris válasza cOxeR (#26049) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem pálinkás üvegem is van :K

bármi reciproka a semmi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.