Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) k1csi válasza *Ropi* (#19995) üzenetére


k1csi
senior tag

A dinamikatartomány a RAW-ban mért kiégés határtól a zaj határáig tart.
Ebben meg pl. az APS-C Nikon D5200 durván lealázza a 5D-t. Ugye per pixel, tájképnél nem mellékesen jóval több pixel mellett.
DxOMark, Measurement/Dynamic Range.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20002) csacsi77 válasza .DLL (#19998) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na egyébként én is elgondolkodtam, hogy két masinát kéne tartani. Egy jó kis FF-et vagy mondjuk olcsóbban egy 50D-t fotózásra és videónak meg egy Panasonic G5 vagy Canon 100/700D egy jó külső mikrofonnal.
Múltkor egyszerre kellet videózni és fotózni. Akkor a 70D fényképezett, a feleségem Samsung EXF2-e pedig videózott.
Nem volt rossz a kompakt, de a félhomályos pincében már magasra ment az ISO és zajos lett a videó. Bár DVD-re leméretezve már nem látszott olyan vészesnek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#20003) bl4ze


bl4ze
veterán

HOYA 58mm CIR-PL filter : nagyon úgy néz ki eredeti.
Megcsináltam az ajánlott LCD-monitor tesztet - forgatva kivilágosodik, és feketébe vált.

Csináltam vele képeket is ON-OFF mód, sajnos még csak lakásban tudtam vakuval - beltéri.

A próba képen látszik, hogy a fémes becsillanást szépen tompítja. Ilyen belső kávés képeknél talán majd az üveg csészénél segít. Mit gondoltok ?
Víz, égbolt képeket nem volt ma módom csinálni sajnos.
De nagyon úgy látom eredeti a cucc. :D

.:. bl4ze .:.

(#20004) Clemi válasza bl4ze (#20003) üzenetére


Clemi
veterán

szvsz ez így nem sokat mutat.... a becsillanást levett az oksa, de a vonalfelbontást vajon mennyire maszatolja, mert ahogy nézem ezen a két képen, már mintha itt is látszódna mosás a szűrő lyukainál....

(#20005) bl4ze válasza Clemi (#20004) üzenetére


bl4ze
veterán

Profibb módon fogom csinálni majd - állvány, u.a. az állás stb.
Ez most egy kb kép csak nem 1:1 ugyanúgy sikerült. Ez is lehet az oka a szűrő lyukaknak, de más is.

Még tesztelni kell.

.:. bl4ze .:.

(#20006) Klemice válasza bl4ze (#20005) üzenetére


Klemice
senior tag

De most őszintén, ha annyira eredetit akartál, akkor miért nem vetted meg a boltban ahol tutira eredeti?
Vagy most mire megy ki ez az egész?

(#20007) bl4ze válasza Klemice (#20006) üzenetére


bl4ze
veterán

Mert mondjuk nem akartam kiadni érte 8000 Forintot? :D

.:. bl4ze .:.

(#20008) _seth_ válasza k1csi (#19957) üzenetére


_seth_
veterán

1.02-es a váz és ilyen az új ml is. Rejtett fájlok mutatása után látom, hogy a memkari gyökerében ott van az ml és még pár fájl, a jelenlegi ml könyvtár 9,2 mb az újban csak 1,7 + az újban van egy fél megás autoexec.bin is ami korábban 1,5 mega volt. A kérdésem pedig annyi, hogy csak másoljam át felülírással vagy hogy csináljam?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20009) Agostino válasza bl4ze (#20003) üzenetére


Agostino
addikt

de a cpl pont hogy a fémes csillanást nem tudja redukálni, nem? vizet, üveget ilyesmit persze, de éppen ezt nem lenne szabad tudnia... vagy simán annyira kevés fény volt a szobában hogy az eléje tett szűrő levett belőle : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20010) *Ropi* válasza k1csi (#20001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ő nem azt kérdezte, hogy hogyan viszonyul az 5D1 szenzora a Nikon D5200 szenzorához, hanem, hogy önmagában milyen: tud-e vele alacsony ISO-n jó dinamikájú képeket lőni. Nem kell mindenre a Nikonnal, a D5200-zal, meg a DxO-s testchartokkal példálózni. ;) :)) Legközelebb már az jön, hogy: -"De szép kék az ég..." - "Igen, de a D5200 szenzorával sokkal szebben mutat és a DxO-n is van már teszt róla!"... :DDD

(#20009) Agostino: Igen, eddigi ismereteink szerint a polár fémen nem működik.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20011) bagaba1


bagaba1
tag

m3ss: Mark I-et vettél? Én is gondolkodom egy vételén majd, nagyon vonz a FF :) 1600 és 3200 ISO-n mennyire használható még? 1600 fölött ritkán járok, ha addig jó akkor idevele :D

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#20012) .DLL válasza Agostino (#20009) üzenetére


.DLL
veterán

De az övé annyira Hoya, hogy már a fémes csillogást is kiszűri!

(P.H.)

(#20013) Zozzer888 válasza .DLL (#20012) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem Hoya szemüveglencsém van... szal nem értem...a fém csillog?

:D degyengepoén :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20014) m3ss válasza bagaba1 (#20011) üzenetére


m3ss
veterán

Majd csinalok kepeket. 1600-on biztos hasznalhato meg, de kinek milyen igenyei vannak...kicsit filmszemcse szeru a zaj,nekem bejon.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20015) k1csi válasza *Ropi* (#20010) üzenetére


k1csi
senior tag

Önmagában is téves amit írtál, az ISO50-től (vagy más kiterjesztett módoktól) semmivel nem lesz jobb a dinamikatartomány.
A kiterjesztett ISO mód mint pl. ISO50 esetén a szenzor ugyanúgy min ISO-n megy mint ebben az esetben ISO 100 esetén, ami történik, az ugyanaz mint amikor 1Fé + expo korrekciót adsz azaz pl. nagyobb záridőt enged azzal az egyetlen extrával, hogy a JPG-t úgy késziti el, hogy 1 Fé-et visszahúz rajta (meg vsz. a RAW-ba is beirja ezt, hogy 1Fé-et vissza kell húzni megjelenítésnél/feldolgozásnál).

Szóval akkor van előnye, ha a gép által kidobott JPG-t akarod használni és inkább kockáztatod a kiégett részeket mint a bebukást. Ez egy egyszerű SW-es feature, nem igazán kurriózum. RAW-ból dolgozva a végeredményt tekintve semmilyen előnye sincs ahhoz képest mintha ISO100-at 1Fé + expo korrekcióval használsz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20016) bl4ze válasza Agostino (#20009) üzenetére


bl4ze
veterán

Kevés volt a fény, igen - ezért vakuzott a gép.
Üveg csészével is megnézem majd - előfordul, hogy abban kell kávét fotózni.

Kérdés érdemes-e CPL-t használni kávé fotózáshoz ahol a gép fém, a csésze porcelán vagy üveg.
Ezt kell kitesztelni. A víz, üveg felületekre jó az egyértelmű, meg sokan írják, hogy égbolt fotózáshoz is jó(jobb-ajánlott)

Az 55-250mm IS obi ami jön azon meg UV szűrő van,kérdés érdemes-e rajta hagyni számít-e bármit. Egy C60 napvédő is van rajta, azzal vettem. Februárban jön az ismerős Londonból Ő hozza majd meg.

.:. bl4ze .:.

(#20017) Agostino válasza bl4ze (#20016) üzenetére


Agostino
addikt

uv beltérre szerintem teljesen fölösleges. mondjuk amúgy is az.. cpl meg te tudod. ne tedd fel rögtön, hanem tedd néha a lencse elé. ha jobb, csavard fel. ha nem, hagyd.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20018) bl4ze válasza Agostino (#20017) üzenetére


bl4ze
veterán

UV-t beltérre semmiképpen nem gondoltam. a CPL-re irányult a kérdés.
Jó ötlet. Nem teszem fel fixen, csak ha jobb. Mondjuk kávé készítés fotózásakor pont nincsen idő mókolni amikor mozog (folyik) ki a kávé :)

.:. bl4ze .:.

(#20019) End-ru válasza bl4ze (#20018) üzenetére


End-ru
aktív tag

amikor mozog (folyik) ki a kávé
Megismételhetetlen pillanat :D

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#20020) Agostino válasza bl4ze (#20018) üzenetére


Agostino
addikt

de gondolom beállított helyzetet fotózol? mert ha igen, akkor önmagában a kifolyó kávén aztán sokat nem dob a szűrő imo. inkább a környezetet kell szerintem belőni vele elsőként : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20021) Clemi válasza bl4ze (#20007) üzenetére


Clemi
veterán

A minap kitárgyaltuk, hogy nálunk valami oknál fogva néha többszörös áron adják ugyanazt a terméket a kereskedők, mintha az ebay-ről vagy akár az EU valamelyik webshopjából rendelnénk meg.

Ide illetve témába vágó az én Lowepro hátizsákom, amit egy Német webshop-ban rendeltem meg, akiknek van Ausztriai üzlete, és onnan szállította házhoz 3 nap alatt a DHL konkrétan 32e Ft körüli áron, plusz kb 2500 Ft szállítási díj (110€ volt, de még tavaly ősszel) míg itthon a legolcsóbb amit találtam 48e Ft körül volt, és az is akciós ár volt.

Hát vazze azért mert a határ innenső oldalán van, már rögtön 10e forintot rádobunk? Aztán csodálkoznak, ha nincs forgalom. Kérdezem én ilyenkor mindig, mi a francot képzelnek a kereskedők? Nem nézik az árakat? Na és amin meg már csak jókat mosolygok és majd azon is, mikor bezár az a bizonyos e-mag áruház, ami tavaly kezdett el dolgozni elég emberi árakon. Na mostanra meg elgurult a gyógyszerük, megtörtént a beetetés, mert ahogy megnéztem néhány általuk bazi akciósan kínált cikk árát, és rákerestem a hazai üzleteknél, az árukereső szerint legalábbis keményen a legmagasabb árkategóriában van.

(#20022) _seth_ válasza bl4ze (#20018) üzenetére


_seth_
veterán

Csak arra kell figyelni, hogy az 55-250 frontlencséje élességállításkor elforog tehát a cpl szűrőt minden egyes élességállítás után újra be kell állítani.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20023) bl4ze válasza _seth_ (#20022) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszönöm ezt nem tudtam - erre akkor majd figyelek.
Köszi ! :U

.:. bl4ze .:.

(#20024) bl4ze válasza Clemi (#20021) üzenetére


bl4ze
veterán

Pontosan!
Ezért vettem én is kintről a HOYA-t.

Nem is értem Klemice miért tromfolt le ezért. Na mind1 :Y

.:. bl4ze .:.

(#20025) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Van most nekem egy Canon EOS 50D-m. Szeretnék venni egy új Canon gépet, mert már egyre inkább zavar hogy nem tudok vele hanggal videózni :DDD (meg egy új objektív is jó lenne... :)) )
Tudnám Amerikából ismerőssel hozatni a gépet így ezeket a refurbished gépeket néztem ki (18-135mm-es objektívvel:
Canon EOS 650D és 60D.
Azért néztem ezeket mert nem sok plusz pénzt szeretnék rá költeni.
Szóval azt szeretném kérdezni hogy inkább melyiket ajánljátok és miért?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#20026) bl4ze válasza menyhartlevi (#20025) üzenetére


bl4ze
veterán

60D

.:. bl4ze .:.

(#20027) _seth_ válasza menyhartlevi (#20025) üzenetére


_seth_
veterán

Nincs nagy eltérés árban akkor pedig inkább a 60D. A képminőség kb 99%-ban ugyanaz tehát nem ott van a plusz benne, inkább az, hogy jobban kézreáll bár itt kérdés, hogy egy alapvetően nagyobb vagy tömzsibb gépet szeretnél hordozni magaddal ugyanakkor a nagyobb markolat mindenképpen jó pont. A 60D-ben van digitális vízszintező, majdnem dupla olyan gyors sorozatfelvételben, a zársebessége a 60D-nek 1/8000 a 600D-nek csak 1/4000. Az akkuja a 60D-nek 2,5x többet bír. A 60D ellen semmi sem szól azon kívül, hogy van aki nem szeret nagy gépet hordozni (bár szerintem az ne dslr-ben gondolkozzon arra ott van a 4/3-as rendszer).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20028) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ha nagyon fontos a videózás, akkor az STM miatt inkább 650D. Plusz érv mellette, hogy érintőképernyős. Ha nem annyira fontos a videó, akkor minden más esetben 60D.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20029) _seth_ válasza Fotonhámozó (#20028) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyet.... benéztem, hogy 600D a másik nem 650D.... :D
Igen, a 650D-nek hybrid AF szenzora van így STM obikkal gyorsan fókuszál és ezen még az érintőkijelző is segít, akkor a kérdés az, hogy mennyire fontos a videó. Az külön téma, hogy általában aki csinál egy komolyabb videót úgyis kézzel fókuszál :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20030) m3ss válasza bagaba1 (#20011) üzenetére


m3ss
veterán

csinaltam neked egy iso3200-at. 50mm 1.8 II f4, 1/500. alap raw.

na pont egy felrefokuszalt kepet raktam fel :N pedig jo a fokuszrendszer, nappal szemben is meglepoen jol talal. es sziluettet sem csinal expokorrekcio nelkul nappal szemben, mint a d300+35 1.8 :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20032) albert8


albert8
addikt

Valakinek van esetleg tapasztalata Dörr táskákkal? a táskás topikban ajánloták, igy valszeg azt választom.
De még nem tudom, hogy 3-as vagy 4-est vegyek. Szóval akinek ilyen lenne annak a véleménye érdekelne. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20033) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg a 60D lesz belőle! :)

[ Szerkesztve ]

(#20034) #40935168 válasza m3ss (#20030) üzenetére


#40935168
törölt tag

De rohadt fura Téged itt látni.. :)) ;)

(#20035) m3ss


m3ss
veterán

ki kellett probalnom a 15-30-at is rogton :))
mondjuk a lanchidat nem nagyon sikerult kiexponalni, kicsit tullottem. bar ahogy nezem a google kepeket masnak is sikerult :U ezt a panot pl mar nem tudom ertelmesen visszahuzni...nagylatos kepeket nem vagtam, max nemelyiknel vmi manual lencsekorrekcio van, meg 16:9 vagas...mondjuk lr 4.x-ben nincs benne a 15-30 profil :N

iso200
25mm, f9

20mm, f9

30mm f11

15mm, f13

50mm 1.8II, f1.8, iso640

f2.5, iso200

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20036) bagaba1 válasza m3ss (#20030) üzenetére


bagaba1
tag

Nem is olyan vészes, még teljesen használható ha nagyon muszáj. Köszi szépen :) Tényleg szépeket lő ellenfényben is. 600D messze elmarad ettől, bár nyílván függ attól is, hogy ki lövi, és utána hogy dolgozza fel :K :C

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#20037) *Ropi* válasza k1csi (#20015) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem téves: éppen csak a zaj lesz kevesebb, ez bőven elég. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20038) Tin válasza *Ropi* (#20037) üzenetére


Tin
veterán

70D

de állítólag hiába kisebb a zaj, a DR is kisebb...

[ Szerkesztve ]

(#20039) *Ropi* válasza Tin (#20038) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még mindig csak és kizárólag az 5D1-ről van szó. ;) 11+ Fé sok mindenre elég. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20042) k1csi válasza *Ropi* (#20037) üzenetére


k1csi
senior tag

Látom még mindig nem érted, hogy attól, hogy kisebb lesz a zaj nem lesz nagyobb a dinamikatartomány mert a csúcsfényes részeket pont 1 Fé-el a kiégés felé viszed el és a szenzor meg az A/D konverter számára csak az ISO100 beállítás létezik. :W

A lényegében +1 Fé kompenzáció ugye kétszer annyi fényt enged a szenzorra. E-miatt az árnyékos részek jobban kiemelkednek a zajból pont 1 Fé-el. Viszont a csúcsfényes részeket pont 1 Fé-el a kiegés felé viszed el (amit nem biztos, hogy visszaszed az utólagos visszahúzás). Azaz a dinamikatartomány pont ugyanaz marad ami nem csoda, hiszen a HW pont ugyanazt tudja.

Egyébként az a ~11 Fé a legtöbb esetben tényleg bőven elég már. Pl. az mFT Pana GH2 vázam is alig tud többet ISO160/200 esetén mint az 5D és hiába vannak nemcsak szenzorban, hanem sok másban jobb mFTs vázak nem rohanok cserélni, mert számomra nem ér annyit mint amennyit elkérnek érte (és még azok sem tudják mindazt amit szeretnék a sűrű csereber meg nem túl gazdaságos).

Az 5D legnagyobb előnye a nagy szenzor nyújtotta kisebb DoF. Egyébként szenzorilag (pixel szinten) kb. annyit tud mint házon belül a 70D (leszámítva, hogy a 70D sokkal több pixeles). Akinek csak a kisebb DoF nyújtotta lehetőségek a szempont az vehet olcsón 5D-t (és a kisebb felbontás miatt az olcsóbb obik hibái sem látszanak), akinek meg elég ugyanez szenzorilag, de kell a jobb fókusz, jó liveview fókusz, kihajtható kijelző stb. az vehet 70D-t. Akinek meg kell a jobb fókusz meg a szenzor (és nem lényeg pl. a többi 70D extra) az vehet 5DmkIII-at 1DX-et stb vagyonokért.

Tin
A legtöbb szenzor + A/D konverter kombónál csak 1 Fé lépésekben (azaz 2 hatványai szerint) lehet állítani az erősítést. Az 1/3 (1/2) Fé lépcsőket SW-es kompenzációval érik el az A/D konverter utáni digitális adatokkal. A zár persze pl. normálisan megy. A nem natív módok meg persze itt is valamivel rosszab dinamikával mennek. Viszont videónál mivel nincs RAW (1x bites) szenzoradat a beállítható profilok sokkal többet számítanak.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20043) bl4ze válasza albert8 (#20032) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a Dörr 4 van - tetszetős,jó - ajánlott.

.:. bl4ze .:.

(#20044) k1csi válasza Tin (#20038) üzenetére


k1csi
senior tag

Egyébként részleteiben, hogy mit lehet látni.
Natív ISO: 100, 200, 400 stb.

Alexpós utólag 1/3 Fé-el felhúzott ISO-k: 125, 250, 500 stb.
HW szinten az ISO125 valójában ISO100, stb.
Itt jobban látszik az árnyékos részek zaja, de csúcsfényes részek nehezebben égnek ki.

Felülexpós utólag 1/3 Fé-el visszahúzott ISO-k: 160, 320, 640 stb.
HW szinten az ISO160 valójában ISO200, stb.
Kevésbé látszik az árnyékos részek zaja, de csúcsfényes részek hamarabb kiégnek.

Ugye itt jókora erősítést rátettek, valóságban kb. ISO3200-ig egyáltalán nem zavaró a zaj, ha rendesen van expózva.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20045) .DLL válasza k1csi (#20044) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor ezek szerint ugyanezt a teszt sort meg kellene csinálni a csúcsfényekkel is, és megnézni, hogy az-esetben is a ISO 160 lenne-e a nyerő?

(P.H.)

(#20046) Tin válasza k1csi (#20044) üzenetére


Tin
veterán

70D-n nekem annyira nem számít, 1000-ig teljesen kezelhető az ISO, felette pedig már tökmindegy a zaj mértéke, mert van. az viszont tény, hogy ha valaki ultra zajmentes videót akar csinálni, 160 többszörösét érdemes használni, de akkor viszont előre mindent beállítani rendesen, hogy alul-felül kijöjjenek az átmenetek, de ehhez meg ugye mindenképp post-processing dukál.

szóval én videózáskor ezt a 160 többszörösét leszarom, manuál mód, 24 fps, fix 1/50, F2.8 vagy amennyi kell, és auto ISO. ja, és én Canon X picture style-t használok, nekem valahogy az jött be.

(#20047) k1csi válasza .DLL (#20045) üzenetére


k1csi
senior tag

Igen, de a csúcsfényes teszt egy kicsit zürösebb lenne és nem mellékesen videóra, ahogy Tin is írta én nem foglalkoznék vele (fotó az más). Komolyabb video post-processingel meg foglalkozzon az akinek hét anyja van vagy ezért fizetik.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20048) .DLL válasza k1csi (#20047) üzenetére


.DLL
veterán

De pont, hogy videónál számít ugye az előfeldolgozás is (ahogy ezzel mindenki egyet is ért), namármost, ha alul (sötét részeken) zajmentesebb képet eredményez, DE felül hamarabb kiég a 160 és többszörösei, akkor egy lapos képprofil kevesebb részletet tud belepréselni a képbe, ráadásul mivel a szélesebb dinamikaátfogást ugyan úgy 8 biten kell letárolnia ezért a tónusátmenetek durvábbak lesznek, emiatt egy kiégés még csúnyább is lehet. :/

(P.H.)

(#20049) m3ss


m3ss
veterán

nincs senkinek Canon EF 100mm f/2.8 USM macro obija? jo lenne tudni raynox 250 vignettal-e rajta...vagy egyaltalan ra lehet-e rakni :F
ugy latom +3 cm a munkatav sigma 105-hoz kepest. meg a tubus sem jon ki.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20050) .DLL válasza m3ss (#20049) üzenetére


.DLL
veterán

camerarental.hu, nem drága és jó fej a srác,
szerintem egy próbát csak úgy, meg tudsz vele beszélni (ha BP-i vagy) felugrasz hozzá és kipróbálod, azt boldogság. ;)

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.