Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) gerenda110 válasza Donki Hóte (#38000) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Otthon fix fenyviszonyok mellet tokeletes

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#38002) *Ropi* válasza bbsofficial (#37999) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem akarod nagyon megszívatni magad, akkor 200D STM obival.. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38003) PuMbA válasza bbsofficial (#37999) üzenetére


PuMbA
titán

Tamron-t felejtsd el :) DSLR-hez nem veszünk olcsó 3rd party obit, mert a fókusz nem lesz annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#38004) Warton válasza Donki Hóte (#38000) üzenetére


Warton
őstag

Én is egy ősrégi Minolta manual vakut használok. Teljesen jó, csak ki kell ismerni. Van rajta auto mód is, ami egy tárcsa, beállítod rajta az ISO-t 25-400-ig asszem. Aztán attól függően, hogy teleobjektívet használsz vagy nagylátót be kell állítanod a rekeszt, amit egy zöld lámpa mutat, illetve piros vagy sárga gomb. A záridő pedig konstans 1/60 és voilá ott a tökéletesen kiexponált kép beltérben.

De ha nem akarok ennyit állítgatni akkor manuál mód a vakun, a gépen pedig záridő prio 1/200-al aztán lökök neki 5 exp kompot lefele azt csá.

Nem bonyolult tényleg csak annyit kell tudni auto mód esetén, hogy a Minolta rendszer vakuszinkron ideje 1/60.

(#38005) bbsofficial válasza PuMbA (#38003) üzenetére


bbsofficial
tag

Rendben, akkor Canon :) és szerinted a váz?

Ropi: köszi!

(#38006) PuMbA válasza bbsofficial (#38005) üzenetére


PuMbA
titán

200D-hez már közel van a 800D, aminek a fókuszrendszere sokkal jobban alkalmas sportra és mozgó objektumokra a 11 helyett 45 fókuszpontjával, valamint kétszer több képet tud csinálni 1 másodperc alatt :) Ehhez egy jó SD kártya is kell, SanDisk Extreme. 200D inkább videóra és egyszerűbb utazási képekre, családi fotókra való.

[ Szerkesztve ]

(#38007) Pelican válasza Donki Hóte (#38000) üzenetére


Pelican
őstag

Pedig manuál módban sokkal kevesebb meglepetést tud egy vaku okozni.
Fuss neki mégegyszer, nem bonyolult, minden jobb képemet manuál vakuval lőttem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38008) gerenda110 válasza Pelican (#38007) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Koszi a tamogatast :)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#38009) Mirman


Mirman
őstag

https://www.imaging-resource.com/news/2019/01/08/wheres-canon-going-with-the-eos-r-do-they-have-a-plan

Mobilról vagyok elnézést . Interview a Canonnal , sok érdekes dolog kiderül belőle .

Amik főként érdekesek szerintem :
60-70%a az új eladott gépeknek Amerikában még mindig DSLR úgyhogy egy ideig nem fogják eldobni ezt a vonalat .
A következő RF foglalatos gép belépő kategóriás lesz .
Következő RF lencsék 24-70 2.8 és 70-200 2.8 (esetleg nagylátó 2.8as is ) . Ezek mind hamar jönnek elvileg .

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#38010) Donki Hóte válasza Pelican (#38007) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Biztosan sok jó kép sikerül manuális vakuval is, de a manuális vaku használatában azért sok kockázat van.

Ha egy állandó helyen fotózol és van lehetőséged rá, hogy belődd a rendszert, akkor biztosan több jó kép készül, mint rossz. Ha viszont ismeretlen helyen vagy és nincs lehetőség az ismétlésre, akkor óriási kockázat manuális vakut használni. Egy vakuval túlexponált világos ruhás alakot semmilyen LR bűvészkedéssel sem lehet fogyaszthatóvá tenni.

Egy nem az adott szituációnak megfelelően beállított manuális vakunál szerintem többet ér a gép beépített vakuja, ebben az esetben a manuális vakut optikai slave módban a plafonra irányítva lehet a legjobban felhasználni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38011) PuMbA válasza Donki Hóte (#38010) üzenetére


PuMbA
titán

Egy automata vakuval -1 expozíció kompenzácval biztosan több jobb képed lesz, mint manuálissal egy ismeretlen helyen, ahova épp beestél :) Így nem eshet meg, hogy túllősz a vakuval, -1Fé-t meg minden mai géppel visszahúzol simán ISO 800-ban is akár. Ha van kis időd akkor meg lősz pár képet és -1 helyett mondjuk -2/3-ra állítod.

[ Szerkesztve ]

(#38012) vlevi válasza Mirman (#38009) üzenetére


vlevi
nagyúr

"60-70%a az új eladott gépeknek Amerikában még mindig DSLR úgyhogy egy ideig nem fogják eldobni ezt a vonalat ."
Szerintem ez nem meglepő.
Az ultra kompakt gépeket már nagyon jól utolérték a kamerás mobilok. És az átlagember nagy többségének ez tulajdonképpen elég is, hogy lekattintsa azt, ami éppen ott van. Nem komponál képet, nem utómunkázik, stb... Akinek ettől valamivel több kell, az vagy valamilyen komolyabb, nagy zoomos obival ellátott kompaktot vesz, vagy még feljebb lép, MILC, SLR vonalra.

[ Szerkesztve ]

(#38013) Mirman válasza vlevi (#38012) üzenetére


Mirman
őstag

Ebben nincs benne a bridge és kompakt . Ez csak a cserélhető objektíves gépek . Az volt meglepő számomra hogy az új vásárlásoknak még mindig csak a 30-40%-a valamilyen MILC .

(#38014) Topuka


Topuka
csendes tag

Sziasztok,

Karácsony előtt eladtam egy használt 550D-t használtan 12000 expóval szép állapotban. Objektív nélkül adtam, és így nem is tudta kipróbálnia vevő, de garantáltan tökéletesen működött. Most hív, hogy rárakta a távcsövet :F amivel holdat fotózz és hogy szétesik a kép, meg szétcsúszik. esetleg valmi ötletetek van rá? a paint logo ne tévesszen meg senkit.

(#38015) #86322688 válasza Topuka (#38014) üzenetére


#86322688
törölt tag

tegyen rá egy normális objektívet és úgy próbálja ki...ez nekem gyanús...

(#38016) *Ropi* válasza Topuka (#38014) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez vagy szenzor, vagy memóriakártya hiba. De mivel mint mondtad: hibátlan, így a kártyára tippelek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38017) Topuka válasza #86322688 (#38015) üzenetére


Topuka
csendes tag

Igen én is ezt mondtam. Rawban fotózta, az az érdekes ha átkonvertálom cr2-jpgbe akkor válik ilyen szétcsúszott zölddé :F . Ha laptopon nézem az előnézeti képet ott meg minden jó,

[ Szerkesztve ]

(#38018) Pelican válasza Topuka (#38014) üzenetére


Pelican
őstag

Kártyahiba. Ez egy sérült file.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38019) copass válasza Topuka (#38014) üzenetére


copass
veterán

gagyi kártyaolvasó is csinálhat ilyet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38020) Topuka


Topuka
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat, valóban kártya volt a bűnös. Happy mindenki :C

(#38021) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Most úgynézki,hogy lenne lehetőségem egy Canon 70D megvételére.Aki használ ilyen vázat esetleg leírhatná a tapasztalatait róla.Egy 40D-t használok jelenleg.Az autofókusz gyorsasága gondolom sokkal jobb a 70D-nek.

(#38022) PuMbA válasza Roxx (#38021) üzenetére


PuMbA
titán

Az autofókusz gyorsabb, de ha az objektív nem elég jó fókuszban, akkor csak annyi fog történni, hogy gyorsabban fókuszál mellé, mint eddig :)

Egyébként a téma összefoglalót, ha elolvasod, akkor ezt találod benne. Egy kis proaktivitás nem árt:

"70D: az F2.8, vagy annál fényerősebb objektívekkel hibázhat az AF rendszere. A hibát a Canon nem ismerte el, ettől függetlenül tele van vele az internet: ha Te leszel az 1000-ből pont az az 1 akit érint, akkor nem lesz őszinte a mosolyod - ezért vásárlásnál alaposan le kell tesztelni.

Aztán van még egy, ráadásul csúnyább hibája a 70D-nek: egyrészt néha ötletszerűen megfagy, másrészt esetleg fagyás után, ha visszatetted az akkut (csak akkukivétellel lehet kikapcsolni), soha többet nem kapcsol be."

[ Szerkesztve ]

(#38023) Roxx


Roxx
tag

Köszönöm a választ és esetleg a Canon 7D vagy amiben még gondolkodtam az egy Canon 5DMk1 vagy 5DMK2 lenne azt tudom,hogy ezek full game gépek..

(#38024) PuMbA válasza Roxx (#38023) üzenetére


PuMbA
titán

Canon 7D jó választás. 5D-ből csak Mark III vagy felette. Firmware-t mindenképp frissíts rajta, ha megveszed. Már látom, hogy a 7D megszerzése után jön a kérdés, hogy mire cseréljem az objektívemet :D

[ Szerkesztve ]

(#38025) copass válasza PuMbA (#38024) üzenetére


copass
veterán

"5D-ből csak Mark III vagy felette"
khmm....

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38026) copass válasza Roxx (#38023) üzenetére


copass
veterán

5Dmk2, nagyobb szenzor, ha nincs fény akkor megalázza az összes kroppost magas iso-ban.
ha nem akarsz sportot fotózni akkor nem lőssz mellé vele.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38027) PuMbA válasza copass (#38026) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, én a mostani APS-C-ket néztem, de a 7D-hez képest jobb magas ISO-ban az 5D Mark II (1000-rel a DXO szerint) :) A 9 fókusz pont viszont elég gyér a 7D 19-éhez képest és a 4 fps sem valami jó, mert a madarak gyorsan tudnak mozogni és az jelentheti a különbséget egy jó és egy jobb kép között. Valamint a 7D fókusz pontjai is jobbak, szóval madarászásra az 5D Mark II szerintem rosszabb a képminőségtől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

(#38028) copass válasza PuMbA (#38027) üzenetére


copass
veterán

madarászás spéci móka, nem értem hogy jön ide...
a dinamika egy dolog, szín érzékenységben bőven gyengébb a 7Dm2. alacsonyabb iso-nál is bőven jobb a dinamikája az 5Dm2-nek, iso 400-1600-ig. iso 3200 felett már egyforma, de a színeknél elvérzik a kroppos szenzor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38029) PuMbA válasza copass (#38028) üzenetére


PuMbA
titán

Ő madarászik, szóval FF-en még nehezebb dolga lenne, mert ott nincs crop :)

7D Mark II már régebbi cucc, 80D már közelebb van színben az 5D Mark II-höz.

[ Szerkesztve ]

(#38030) copass válasza PuMbA (#38029) üzenetére


copass
veterán

azt nem tudom, akkor egyértelmű hogy a gyorsabb fókusz kell meg a crop.
de 70D-80D egyforma színben

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38031) bari012


bari012
tag

Sziasztok,
7D + 17-55 IS USM-ről váltottam 5D mk2-re. A 17-55 helyett lenne szükségem egy alapzoomra. Sokat olvastam itt a fórumon és máshol is ezzel kapcsolatban. Canon 24-105, vagy 24-70-nek valamelyik verzója került eddig képbe. Viszont itt többször szóbakerült a Tamron 24-70 f2.8 VC USD a kiváló képminőségével és a stabival. Az utóbbi obi esetében mire érdemes figyelni vásárlás előtt? Mennyire ajánlott a hasonló Canonok helyett? Nem ismerem a Tamronokat.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#38032) *Ropi* válasza bari012 (#38031) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Canon 24-70/2.8L (Nem keverendő össze a 2x annyiba kerülő II., frissített verziójával!) a Canon egyik legrosszabb zoomja. Roger Cicada a LensRentals tulaja készített egy felmérést az általuk bérbe adott példányok fókuszának pontosságáról és akkora a gyártási szórás, hogy gyakorlatilag nincsen referencia, amihez mérni lehetne. ;) Alapvető konstrukciós tervezési hibája, hogy a belső tubust vezető görgők idővel elkopnak illetve szétmorzsolódnak, így zoomoláskor a belső tag elmozdulhat, ami decenterességhez és AF hibához vezet.

A Canon 24-70/2.8L II viszont kompromisszummentes darab: ezt vettem a Tami után. :)

A Tami 24-70/2.8 VC USD képminőségre és AF gyorsaságra csak paraszthajszállal van lemaradva a A Canon 24-70/2.8L II-től, viszont vele ellenben van benne képstabilizátor (VC - Vibration Compensation - ami olyan halk, hogy még videózni is lehet vele mert nem hallatszik bele). Viszont több gyári hibája van, ha azokat megúszod, még jó is lehet:

- bizonyos vázakban kikapcsolt állapotban is lemeríti az akkut (a Camera Kft. szerint csak 6D1-el csinálja, de nekem az egyik 5D3-al is horpadtra cumizta),
- a képstabilizátor nem stabilizál, hanem eltolja jobbra a képet,
- a képstabilizátor stabilizálás helyett berázza a képet,
- a 2. lencsetag ragasztása elgyengül és emiatt kiesik,
- 2 pontos AFMA-val is kalibrálhatatlan AF (fókuszdrifelés, 2.8 - 4 közt látható a legjobban),
- Nikonos verziónál 2.8 és 4 közt nem zár a (csavarhúzós) rekesz, emiatt túlexponáltak a képek.

Volt még valami, de most nem jut eszembe...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38033) szpeti40 válasza *Ropi* (#38032) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezek a hibák a első vagy a második verziós Tamira vonatkoznak?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#38034) PuMbA válasza copass (#38030) üzenetére


PuMbA
titán

70D -> 80D váltásnál volt szenzor csere Canonéknál :) ISO 100-on +1bit és +1.6 Fé.

[ Szerkesztve ]

(#38035) *Ropi* válasza szpeti40 (#38033) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyértelműen le van írva, hogy az elsőre. :) Ha a második lenne, akkor G2 lenne...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38036) szpeti40 válasza *Ropi* (#38035) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem :B :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#38037) copass válasza PuMbA (#38034) üzenetére


copass
veterán

jaja azt néztem hogy alacsony iso-nál látványos a difi, de iso 800-on már fej fej mellett vannak.
meg ez ugye jobban bírja az utánhúzást asszem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38038) #92251648 válasza szpeti40 (#38033) üzenetére


#92251648
törölt tag

A felsorolt hibák némelyikével én is találkoztam az első verziónál. Amikor jó kedve volt és tette a dolgát, akkor verte a Canon 24-70-est, de ez nagyon esetleges volt, így megszabadultam tőle. A G2-nél még semmilyen hibával nem találkoztam, hacsak az árát nem tekintjük annak.

(#38039) *Ropi* válasza #92251648 (#38038) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ezért nem vettem meg a G2-es Tampont.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38040) bari012 válasza *Ropi* (#38032) üzenetére


bari012
tag

Köszönöm a válaszodat.
Van esetleg bárkinek tapasztalata arról, hogyha egy 5D mk2 főtárcsáján csúszik a gumírozás, azt kb. mennyiért javítják?

(#38041) *Ropi* válasza bari012 (#38040) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mármint a "szerencsekeréken"? Van azon egyáltalán gumi?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38042) bari012 válasza *Ropi* (#38041) üzenetére


bari012
tag

Az expogomb mellett lévő tárcsára gondoltam.

(#38043) #92251648 válasza *Ropi* (#38039) üzenetére


#92251648
törölt tag

Van, aki olvas és van, aki próbál. Én utóbbiak közé tartozom.

(#38044) copass válasza bari012 (#38040) üzenetére


copass
veterán

háát szerintem írj egy emailt a camerakft-nek, de azért nyűgös ez szerintem mert meg kell bontani a vázat. nem kicsit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38045) *Ropi* válasza bari012 (#38042) üzenetére


*Ropi*
félisten

Emlékeim szerint az expógomb mellett lévő is teljesen műanyag (legalábbis azokon a vázakon, amiket eddig használtam)...De majd megnézem közelebbről, hétha felfedezek rajta valamit.:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38046) *Ropi* válasza #92251648 (#38043) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van, aki pedig emlékezetből próbál segíteni, mivel az összes váz bent maradt a stúdióban.:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38047) SlanKyng válasza *Ropi* (#38045) üzenetére


SlanKyng
tag

Az expógombnál található tárcsa gumírozott. Most néztem meg, azon amit elhoztam, de lehet, hogy több verziót is gyártott a Canon.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/142359508@N04/

(#38048) rednifegnar válasza SlanKyng (#38047) üzenetére


rednifegnar
senior tag

enyem is gumirozott, bar nem sok ertelmet latom. jol megcsinaltak megtevesztesig muanyag :)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#38049) amulet


amulet
senior tag

Canon m50-el kapcsolatban lenne kérdésem, de lehet ez egy átlagos Canon kérdés lesz.
P módban a fénymérés (spot fénymérésnél) csak középen lehetséges a karikában?
Mert hiába helyezem át a focus zónát máshová, ott csak fókuszál, de a fénymérést középen végzi el. Ez kicsit nagyon zavaró. Csak nálam van ilyen vagy ez mindenkinél így van?

(#38050) wms válasza amulet (#38049) üzenetére


wms
senior tag

Párom gépén most próbáltam, ide-oda lehet tenni a fókuszt és ott is marad. :K

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.