Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Gondwana válasza zserbox (#20900) üzenetére


Gondwana
addikt

Linux, gphoto2, keress vissza a hozzàvauvauim között a részletekre.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20902) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Mit jelent a Dof rövidítés?
Szeretném azt is megkérdezni,hogy szoktatok e bizonyos időközönként fényképezőt tisztítani..érzékelőt,tükröt,ilyesmiket.. Jobb sz ilyet a profikra bízni? Kb mennyiért szoktak itt pestközelben egy általános tidztítást,ellenörzést canon vázon végezni?

[ Szerkesztve ]

(#20903) Damage válasza RomiJosy (#20902) üzenetére


Damage
senior tag

Depth Of Field - mélységélesség
Néha ingyen tisztítják különböző akciókban. Egyébként 3-5 ezer Ft.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20904) bl4ze


bl4ze
veterán

Van itt valaki aki Dél-Budán, vagy Pest Megyében itt lakik valahol : Érd,Diósd,Törökbálint,Budaörs zóna?

Segítséget szeretnék kérni EOS 600D a gép. Ha igen, dobjon egy privit ne floodoljuk szét a topikot. Köszi :D

.:. bl4ze .:.

(#20905) Misi1979 válasza bl4ze (#20904) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem hiszem, hogy off lenne, ami egy 600d-vel kapcsolatos:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20906) *Ropi* válasza bl4ze (#20904) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írd meg nyugodtan a kérdést ide a topicba! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20907) .DLL válasza bl4ze (#20904) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, kivele! De előtte próbáld meg a keresőt és a manual-t! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20908) bl4ze válasza *Ropi* (#20906) üzenetére


bl4ze
veterán

Most kezdtem a tükörreflexes gépekkel ismerkedni és kéne pár tanács,fotós tipp egy régebbi "motorostól".
Ezért kérdeztem van-e valami a "környéken" akit esetleg felkereshetnék ha van 1-2 órája és szívesen mutat trükköket, esetleg tanít.
Ez inkább személyes dolog, mintsem itt a fórumon kérdezni.
Erre irányult a kérdésem főként. :D

DoF, stb.

.:. bl4ze .:.

(#20909) grigo válasza bl4ze (#20908) üzenetére


grigo
őstag

Amúgy ha össze lehetne szervezni, én szívesen összeugranék olyanokkal akik még szintén kezdők a témában. Én is egy 600D-vel szabadultam rá a világra.
Választhatnánk valami korántsem sablonos és agyonfotózott helyett, mondjuk vár ( :D ) aztán tanulgatnánk és akár még ragadna is ránk valami.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20910) DemonDani


DemonDani
addikt

Melyik lenne a legolcsóbb tele obi amit tudnátok ajánlani is? Sigma és Canon egyaránt játszik, Tamronból nem tudom, hogy van-e már értékelhető, régebben nem volt 100 alatt olyan, amire azt lehet mondani, hogy elmegy.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20911) .DLL válasza DemonDani (#20910) üzenetére


.DLL
veterán

Canon EF-S 55-250 ;)

Használtan vagy ííbélyről nagyon olcsón hozzá lehet jutni, de az új garis ára sem vészes, ahhoz képest, hogy stabilizátor is van benne és a képminősége is egész jó.

(P.H.)

(#20912) DemonDani válasza .DLL (#20911) üzenetére


DemonDani
addikt

Köszi! :R

Ez mennyire megbízható ugyan? "Whitebox" ami egyáltalán nem izgat, ha ami benne van eredeti.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20913) .DLL válasza DemonDani (#20912) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább a britt vagy a német e-bay-ről nézz, akkor EU-n belülről nincs vám+áfa, és 99% feletti eladót keress. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20914) DemonDani válasza .DLL (#20913) üzenetére


DemonDani
addikt

Maga az ebay ismerős, több száz alkalommal rendeltem már dolgokat, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a hamisítás lehetősége fennáll-e ilyen termék esetében.

(2200 ügylet mellett as 98,6% egyébként azért nem ad aggályokra okot, és vám sem 100% azért (Konkrétan én soha nem fizettem még, persze egyszer lesz ami sose volt.).)

[link] - akad ilyen is itt már közel 10000 és 99,3, de láttam hasonló csomagot olyannál is aki 25ezer felett volt 99,4 %-kal

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20915) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Kicsit meglepődtem, de sajnos igaz, hogy a Canon csak 1 év garanciát vállal. Azért ez meglepő, mivel a konkurens Nikon alapból 3 évet. Na mindegy. Ez van. :)

Erről vélemény?
EF-S 55-250mm II f/4 - 5.6 IS obi
vagy
EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS STM?

(#20916) zserbox válasza belovary (#20915) üzenetére


zserbox
őstag

attól függ mire kell, az egyik egy teleobjektív a másik egy utazózoom

(#20917) bl4ze válasza DemonDani (#20914) üzenetére


bl4ze
veterán

EU-ban keresd, én is ott vettem - alig használt, szinte zsír új UV filterrel 25-ben volt.

[link]

aukció:
[link]

vagy best offer lehetőséggel :
[link]

[link]

[link]

.:. bl4ze .:.

(#20918) Wa2x_ válasza belovary (#20915) üzenetére


Wa2x_
veterán

220volt.hu 2 év garit vállal! ;) Most rendeltem én is.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20919) belovary válasza zserbox (#20916) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, ezt tudom, de a kettő közül melyiket érdemesebb megvenni?
Ezen kívül csak egy fix 50mm 1.8-as lesz még.
Ezért kérdezem. A kettő együtt nem fog játszani, max pár hónap múlva...

(#20920) .DLL válasza DemonDani (#20914) üzenetére


.DLL
veterán

Na, valami ilyen sellereket néznék, kisebb a valószínűsége, hogy csak egy műanyag játékszert kapsz. Biztos hallottál már a hamisított iPhone-okról, amiben csak egy elem meg led volt... semmi sincs kizárva, de az ilyen arányú eladóktól nyugodtabban rendelnék, mintha csak 1-2 ezer ügylete volt.
Ismerősömnek legutóbb egy tabletet állítottak vám elé, pedig nem volt nagy csomag, de így 1,3-szer drágább lett, mint tervezte. Ezt bele lehet kalkulálni, én már így szoktam számoln, és akkor nem ér negatív meglepetés.

(#20919) belovary: Mid van eddig? 18-55? akkor a 18-135 felesleges szerintem, a 55-250-nel kiegészítve sokoldalúbb (egyértelmű) tartományod lesz.

Ha még nincs semmid, akkor a 18-135 STM ajánlható, jobb a rajzolata, mint a sima IS-nek. Viszont a 250-es végről le kell mondanod. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20921) zserbox válasza belovary (#20919) üzenetére


zserbox
őstag

az hogy melyiket érdemesebb megvenni neked kell eldönteni, annak függvényében hogy mit akarsz fotózni, az egyikkel lesz nagy látód meg kis teléd, a másikkal meg egy teleobjektíved nuku nagylátóval.

(#20922) belovary válasza .DLL (#20920) üzenetére


belovary
senior tag

Nem. Egyenlőre még nincs semmilyen. Csak ma kell választanom úgy néz ki, és ezek a verziók vannak.
Tudom (nagyjából, mert tanulgatom) hogy melyik mire is funkcionál, de mivel nem vagyok (még) gyakorlott benne, nem tudom melyiket lenne érdemesebb.

Ugye vagy a 18-55mm STM vagy a 18-135mm STM, vagy 55-250mm II IS
Az 50mm f/1.8 II azért írtam, mert azt szerintem mindenképpen megveszem.

Jó lenne olcsón kihozni, de azt sem akarom, hogy pár hónap múlva, meg már újra nézegetni kelljen.
Persze idővel gondolom kirajzolódik, hogy mire is lesz igazán szükség, de így kezdésnek...

(#20923) copass válasza belovary (#20922) üzenetére


copass
veterán

azt tudjad hogy az 55-250-nek 1.1m a közelpontja, míg a 18-135, 18-55, 50-nek 40-50 cm.
tehát az 55-250-et beltérre elfelejtheted.
a 18-135-el egy nagyon jó átfogásod lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20924) DemonDani válasza copass (#20923) üzenetére


DemonDani
addikt

Ellenben ha most is van neki 18-55 (kit obi), akkor ezzel meg pont ki lenne egészítve 55-től 250-ig.

ha nincs kit obi akkor 18-135 mindenképpen vagy hát a 18-55+55-250 de ez már két obi, nem egy.

Ez akkor jöhet jól neki, ha csak egy obival szeretne mászkálni túrák során, de akkor meg inkább egy 18-200-at ajánlanék megfontolásra.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20925) csacsi77 válasza belovary (#20922) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egyértelműen 18-135 STM. Ha megveszed az 50mm f/1,8-at, akkor azzal belekóstolsz a fixek nehéz, de szép világába. Bár én megfontolnám a 40mm f/2,8 STM vételét is, mert szuper kis obi, 2,8-on is éles és a háttérelmosás is szép (nekem). Használtan nem olyan sokkal drágább, mint az 50-es.

(#20924) DemonDani
A 18-200-at senki sem ajánlja, az egy nagyon rosszul sikerült obija a Canonnak, csak a marketing miatt kellett.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#20926) copass válasza DemonDani (#20924) üzenetére


copass
veterán

nincs 18-55-e. obicserélgetés nem jó móka, plusz súly.
18-200-nak már túl nagy az átfogása.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20927) belovary válasza DemonDani (#20924) üzenetére


belovary
senior tag

Félreértettél, vagy bután fogalmaztam. :D
Nincs 18-55mm, hanem az is egy opció a megrendelésnél.
Ugye vagy az alap obi, vagy a 18-135mm, vagy csak váz, és 55-250mm...

Most megrendelem, majd pár hónap múlva lehet vennék egy újabb obit.
Ezért érdeklődöm, hogy most elsőre a 18-135mm és akkor ne rendeljem meg már így a 55-250mm-t, vagy
18-55mm és 1-2 hónap múlva az 55-250mm....

Matekozás ezerrel... :D

(#20928) Zozzer888 válasza copass (#20926) üzenetére


Zozzer888
addikt

Épp ezért móka mert mindig megfelelő obit tudsz használni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20929) copass válasza belovary (#20927) üzenetére


copass
veterán

18-135mm bőven jó. jó átfogása van, szép képpel. közelpontja is remek.
két obit cígölni mindíg nyűg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20930) belovary válasza csacsi77 (#20925) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Meglesem azt az obit. Nem néztem még. Mindenki eddig az 50mm f/1.8-at írta kötelező darabnak. :)
Igen, úgy néz ki hogy a 18-135mm STM a legokosabb megoldás.

(#20931) DemonDani válasza belovary (#20927) üzenetére


DemonDani
addikt

Bocsi, félre értettem igen.

Hát a váz+55-250 elég fura indítási kombó lenne szerintem, de ahogy látom mások szerint is.
Amennyiben járható az utolsóként felsorolt 18-55 és 1-2 hónap múlva 55-250 lenne szerintem a legjobb megoldás, mert ilyen formán a 18-135 kezdésnek eléggé magas felárat jelentene, és igazán nagy teléd ugye azzal még nem lenne. Ugyanúgy igényt éreznél később a 250-re ha telézni akarsz.

Persze ha elégnek érzed a 135-öt akkor megint egyértelmű, hogy az a legjobb.

(#20929) copass
érdekes nézőpont ez, hogy egy obi legyen nálad, mert többet cipelni nyűg meg cserélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20932) Zozzer888 válasza belovary (#20930) üzenetére


Zozzer888
addikt

Már nagyon sokszor és nagyon sokan írtuk a 18-135-öt. Miért tiltakozol ennyire ?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20933) copass válasza Zozzer888 (#20928) üzenetére


copass
veterán

általános felhasználásról beszélünk. az 55-250 erősen behatárolja a felhasználási lehetőségeket.közelpont, kezdő fényerő.
mondom ezt úgy, hogy megvettem én is elég sok obit már eddig a 28 fixtől az 55-250 ig.
a 70-200 F4 L még egy csoda, de hát az a súly, az brutál.

(#20931) DemonDani: lusta vagyok, jópár fotós mondta már nekem hogy nem mindegy egy fotózáson hogy mennyi cuccot cígölsz magaddal egyrészt, másrészt, ami fontosabb szerintem, hogy amíg obit cserélsz lemaradhatsz egy fontos pillanatról közben.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20934) belovary válasza copass (#20929) üzenetére


belovary
senior tag

Főleg a hegyekben... :D
Salzburgban élek lassan 2 éve, és még belegondolni is szégyen, hogy ennyi ideig húztam, mert már nagyon régóta imádok fotózni, csak mindig van valami amire jobban kell a pénz. Most is így van, ez de egyszerűen annyi lefotózni való van itt, hogy már muszáj... :D
2000 méteres hegy lábánál lakom jelenleg, és ááááá milyen képeket lehetne lőni sokszor.
A terv, hogy megyek felfelé, aztán onnan... Szóval az biztos hogy hátizsákos megoldás lesz belőle, de nem tervezem hogy 2-3 vázat, meg 5-6 obit cipelek a jövőben.:D
Persze van itt még rengeteg hely, valaki itt Dachstein-ből is rakott fel képet, na de a vízesésektől kezdve, az elképesztő viharokon át minden van... Rengeteg fotós jár erre felé, van itt "modell" bőven.

Na persze az már más téma, hogy én ebből mit fogok tudni visszaadni a géppel, de remélem beletanulok, és akkor nem csak én élvezem majd. :)

(#20935) .DLL válasza belovary (#20934) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor viszont egy jó telen nem ártana, hogy esetlegesen össze tudd sűríteni a távolban lévő táj egy érdekes szeletét... nem egyszerű döntés ez... Egyébként mind a kitobi (18-55) mint a kit-tele (55-250) könnyű obik nem jelent nagy plusz súlyt a kettő, és a kitobinak 25cm-es közelpontja van (filmsíktól számítva), tehát félig-meddig makróban sem szenvednél kárt a tele 1,1m-e miatt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20936) copass válasza belovary (#20934) üzenetére


copass
veterán

hadd idézem az általam nagyrabecsült fattyu fórumtárs friss bölcsességét: "technózol vagy fotózol?"
egy túró 1100D-vel meg kitobival is lehet jó képet készíteni és lehet xart 5D-vel meg L-es obival is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20937) Misi1979 válasza .DLL (#20935) üzenetére


Misi1979
őstag

Feleségemnek egy Sigma DC 18-200 II OS HSM-et vettem, egész jó kis lencse, emellé kap még egy fixobit és bőven elég lesz neki:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20938) DemonDani válasza copass (#20933) üzenetére


DemonDani
addikt

Igen ezt megértem, és én is lusta vagyok, de azért az megint más kérdés, hogy most a 18-135-öt állítjuk szembe egy 18-55+később 55-250-nel. Azért nagyon nem egy kategória már a 135 meg a 250-es táv.

Nagyon nehéz döntés ez tényleg azért.

A 50 mm-es f/1.8as fixobi mellett viszont hatalmas up. Én biztos ellennék azzal az esetek 90%-ában :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20939) .DLL válasza copass (#20936) üzenetére


.DLL
veterán

Azért a látószöget és perspektívát nem lehet pótolni, max egy kicsit croppolni utólag de az nem ugyan az...

Ilyen szép hegyekbe, nagy távolságokra (mostmár, hogy kiderült ez is) biztos, hogy a két kit obit venném kezdésnek a 18-135 helyett.

Belovary: úgy jössz ki a legolcsóbban, ha a céges buliban megrendeled az 55-250-nel, az úgy megvan akcijósan, és utána magán úton rászánod azt a kis összeget, és egyből megveszed a 18-55-öt ;)
Egy hónap múlva, ha már a menü, kezelés, stb-stb megy, összeismerkedtetek, akkor pedig az 50/1.8-at.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20940) copass válasza DemonDani (#20938) üzenetére


copass
veterán

leveszem én is, de mindíg visszahízelgi magát a vázra!:D mert 1.8 az 1.8 és sokkal élesebb a képe egy utazóhoz képest.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20941) copass válasza .DLL (#20939) üzenetére


copass
veterán

jepp, a telét mondjuk én portéhoz imádtam a 135 sonnar-omat, csak hát nem bírja már a szemem a gúvadást az éles pontot keresni a túró keresőben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20942) belovary


belovary
senior tag

Jó kis kavart csináltam, mi? Technó? Azt inkább nem, inkább maradok a fotóknál. :D
Ajánlották már a 70-200 mm f/4 L USM... Az sem rossz kezdésnek, mi? :D

Amúgy nem ellenkezem én a 18-135 STM ellen, főleg az infó szerint jó kis lencse, főkén a motoros fókusz, és még videjóhoz is jó választás. :)
Csak gondoltam megkérdezem, hogy ti mit tennétek.
Igaz, a 55-250 mm f/4-5.6 IS STM sem szar... :D

Hát lehet, hogy ha azt írjátok, akkor az alap 18-55mm STM, és akkor 1-2 hónap múlva 55-250 mm STM.
Ez így? :)

Azért szerencsétlenkedem ám ennyit, mert itt repkednek az összegek szépen, és mivel nem támaszkodhatom frankón a tudásomra, és nincs az sem hogy mindegy, rábökök 3-4 lencsére, azt had szóljon... :)
Szeretnék jó döntést hozni. :)

(#20943) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Milyen egyszerű, de nagyszerű program van, ami jó RAW megjelenítésre és nem kell másodperceket várni még a Camera RAW betölt? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20944) copass válasza belovary (#20942) üzenetére


copass
veterán

nem érted... a tecno arra célzás hogy nagyon belemerülsz a technikai háttérbe. vegyél egy gépet és fotózzá!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20945) Zozzer888 válasza belovary (#20942) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ez az, hogy rögtön 4-5 lencsét akarsz venni, nem értem hova ez a siettség.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20946) copass válasza Wa2x_ (#20943) üzenetére


copass
veterán

irfanview, a tárolt előzetes képet mutatja meg, elég gyors.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20947) Wa2x_ válasza copass (#20946) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm!

Csatlakozom a topikhoz én is egy 600D-vel.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20948) bl4ze válasza copass (#20946) üzenetére


bl4ze
veterán

van olyan proggy ami a kamera memkártyon levő képet is mutatja? (nem jpeg raw cr2)

.:. bl4ze .:.

(#20949) copass válasza bl4ze (#20948) üzenetére


copass
veterán

a váz belső tárhelyére gondolsz? azt úgytudom hogy csak kábellel lehet elérni.
kicsit zavaros amit mondsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20950) belovary válasza copass (#20944) üzenetére


belovary
senior tag

Igaz! :D Az lesz!!!

Zozzer888: Dehogy akarok elsőre ennyi lencsét. Szép lassan... :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.