Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) cOxeR válasza .DLL (#20499) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én sem az Mpx-re gondoltam... csak egy jobb érzékelőre, ahogy írod... :)

(#20502) matyi012345 válasza Fandango (#20496) üzenetére


matyi012345
őstag

Csak azt nem értem, hogy ennek az egész hercehurcának mi értelme van. Semmi szükség nincsen Canon 7DII-re, főleg ezekkel a specekkel. Nem hiszem el azt, hogy ahova egy 7D vagy egy 70D nem elég, oda ez elég lesz. Lehet hogy a kattogtatóknak meg a vérpistikéknek erre áll a farkuk, aki fotózásra használja a fényképezőgépet azt nem etetik meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#20503) szp1


szp1
addikt

Érdeklődnék, mi a véleményetek az EF-S 17-85 USM obiról?
Van valakinek tapasztalata? ( Egy barátom akar venni vázat, de csak ezzel van kit-ben )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20504) Dr V válasza szp1 (#20503) üzenetére


Dr V
őstag

Nekem volt. Akkor inkább egy stabis kitobit. Elszakadt a szalagkábel és a képminősége kritikán aluli volt.. Pedig jó tulajdonságai vannak papíron.
Alkudja le a kit árát.

(#20505) szp1 válasza Dr V (#20504) üzenetére


szp1
addikt

Köszönöm !
A másik verzió a 18-135 IS ( a sima, nem STM ), gyakorlatilag ugyanebben az árban...Az jobb választás lenne?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20506) Dr V válasza szp1 (#20505) üzenetére


Dr V
őstag

Azt nem ismerem, de arról nem hallottam annyira rosszakat.
Önmagában a váz és az index adok veszekből egy kitobi nem játszik? Esetleg vmi jobb?

(#20507) szp1 válasza Dr V (#20506) üzenetére


szp1
addikt

Sajnos a vázat nem adják külön, viszont kitben....hogy is mondjam : "nagyon akciós" vétel lenne.
Egyébként van IS kitobija, tehát valszeg, ha nem tetszik, eladósorba kerülne a tartozék üveg. ;)
( 60D-ről van szó )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20508) Dr V válasza szp1 (#20507) üzenetére


Dr V
őstag

Itt össze lehet hasonlítani a 2 üveg képminőségét.

(#20509) szp1 válasza Dr V (#20508) üzenetére


szp1
addikt

Igen, ezt néztem, inkább gyakorlati tapasztalatok miatt kérdeztem meg itt ( a szalagkábel pl. :R ).
Vannak ezeknél jobb üvegek is.... :)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20510) adamikus


adamikus
tag

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM vagy Sigma 17-70/2.8-4 (C) DC Macro OS HSM közül ti melyiket választanátok ? Pro és kontra ?

(#20511) .DLL válasza adamikus (#20510) üzenetére


.DLL
veterán

Ha kell a nagyobb látószög ill. tartomány akkor a Canon. Ha inkább fényerő kell (pl. beltér vagy videó) akkor a Sigma.

(P.H.)

(#20512) Monya78 válasza adamikus (#20510) üzenetére


Monya78
veterán

Képminőség összehasonlítás: [link]

Canon: jobb képszéleken, tágabb gyújtótáv tartomány
Sigma: fényerősebb, jobb a makrója, nagy minőségi szórás.

(#20513) Zozzer888 válasza adamikus (#20510) üzenetére


Zozzer888
addikt

MIkor én Sigma 17-70 2.8-4 -et vadásztam, akkor kaptam a forumon egy tippet, hogy Tamron 17-50 F2.8-at is gondoljam át. Írtam, hogy az 50 nagyon rövid, erre írták, hogy nem lesz azzal gond, de ha kell, akkor simán vágható a kép, mert brutál éles az obi :)

1 éve használom, imádom. Ha kell, akkor ott a 2.8 az egész tartományban, ezzel már sokszor mentett helyzetet:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20514) matyi012345 válasza adamikus (#20510) üzenetére


matyi012345
őstag

17-70 helyett inkább a Tamron 17-50/2.8, ha meg a 15-85 árában is gondolkozol akkor inkább egy kicsit tegyél hozzá és Canon 17-55 2.8 IS. Utóbbi üveg kegyetlenül odaver, vitathatatlanul a legjobb APS-C üveg Canonra.

[ Szerkesztve ]

(#20515) cOxeR válasza matyi012345 (#20514) üzenetére


cOxeR
Ármester

Volt a legjobb, míg a sigma ki nem adta a kis csodaüvegét. :)

(#20516) Zozzer888 válasza cOxeR (#20515) üzenetére


Zozzer888
addikt

A mit?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20517) Klemice válasza Zozzer888 (#20516) üzenetére


Klemice
senior tag

18-35 1.8

(#20518) cOxeR válasza Zozzer888 (#20516) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM
persze ez csak 35mm... és meg is előztek. :))

[ Szerkesztve ]

(#20519) Zozzer888 válasza cOxeR (#20518) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az obis topicba valami olyasmit írtak, hogy fókusz problémákkal küszködik erősen az üveg.
Mást nem nagyon hallottam eddig róla.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20520) .DLL válasza cOxeR (#20518) üzenetére


.DLL
veterán

De az csak 18-tól 35-ig megy, a 17-55 meg 17-től egészen 55-ig. :Y Van akinek ez fontos.
Az hogy melyik a jobb üveg APSC-re nem lehet eldönteni.

(P.H.)

(#20521) kiskornel válasza cOxeR (#20518) üzenetére


kiskornel
addikt

Én elgondolkodtam rajt, hogy cserélek 18-35-re, de a topicokban elég sok panasz van rá. Hiába Art széria, pontatlan fókusz az pontatlan fókusz. Én nem merem bevállalni neten rendelve, mert ingem-gatyám rámehet az ide-oda küldözgetésbe, fotósbolt meg kisker, kisker árakkal itt Kaposváron... és csak rendelésre megy náluk is. Meg ha megvetted, akkor már csak javítják, nem kötelesek cserélni.

De ha már ilyet próbálgatnék, akkor meg csak neten keresztül tenném, mert van a 9 vagy 8 nap elállási jog. Szvsz lehet, hogy egy hibátlan példány sokba kerülne a csereberélgetések postaköltsége után.

Kapja be a Sigma, hogy nem tud megbízható lenni...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#20522) matyi012345 válasza cOxeR (#20518) üzenetére


matyi012345
őstag

Esetleg, ha van AF micro adjustmentes vázad, és nem zavar ha kicsit rövid (és hogy Sigma ;] ;] ;] ).

(#20523) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#20519) Zozzer888
Mint minden sigma... ezért veszik előszeretettel a fix-eket belőle... azt könnyebb belőni pontosra. ;)

(#20520) .DLL
Hidd el tudom, mennyire fontos... mi Canon 16-35 II-vel dolgoztunk sokáig... mert a régi 24-70, nem ért egy kalap ***-se... így ki kellett böjtölni, míg megjött a megváltás... alapzoom fronton, még ha így árazták is... megérte. Az meg, hogy mi a legjobb, meg igazad van úgy is szubjektív... ha kell a minőség, akkor a kényelmetlen és nem akkora átfogás is megfelelő végeredményt ad... max. többet kell hozzá ügyeskedni.

(#20521) kiskornel
Igen, teljesen igazad van, hogy ez egy idegtépő és költséges dolog... főleg ha nem Bp-en vagy... mert ott még van valamennyi esélyed... "vidéken" el vagy lehetetlenítve... mert senki sem tudja átvállalni a költségeit, ennek a csereberének.
Ezért sincs még mindig thirdparty üvegem... de ezek az art üvegek idővel ütősek lesznek.

(#20522) matyi012345
Lehet használni ezt a tartományt... nekem volt időszak, mikor nem volt tartományom 35mm és 70mm között... és láss csodát... még is mindent meg tudtam oldani lábzoommal. :) Az meg, hogy ki a gyártó... totálisan mindegy... a felhasználásra legjobban megfelelőt kell kiválasztani...

(#20524) Zozzer888 válasza cOxeR (#20523) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor ott vagyunk, hogy van is, meg nincs is:) De legalább drága.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20525) cOxeR válasza Zozzer888 (#20524) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem, mert ha valakinek sikerül belőnie... akkor abban a tartományban, az lesz legjobb. ;)

(#20526) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Rövid időn belül szeretném lecserélni a mostani Sony a200 gépemet egy 600D-re. Van egy Metz 40MZ-2 vakum amit szeretnék az új vázzal használni. Van valakinek tapasztalata, hogy a Metz sca 3102 adapter melyik M verziójával tudnám a vakut a vázon ttl módban használni? Nincs szükségem az ettl-re, bár nem tudom a váz tud e csak sima ttl-ben működni. A legrosszabb esetben akár a mostani állapottal is kibékülnék, mert most csak A módban működik a vázammal, azaz távolságot, rekeszt és iso-t érzékeli a vázon, de a ttl nem megy, helyette a vaku méri a fényt. Megjegyzem elég pontosan. Vakut cserélni nem szeretnék, mert nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#20527) .DLL válasza kacsento1 (#20526) üzenetére


.DLL
veterán

Tetszik ez a cserélhető vakupapucs megoldás. :K Ezek szerint minden (vagy legalábbis a főbb) gyártók kommunikációs protokollját tudja a vaku?

(P.H.)

(#20528) kacsento1


kacsento1
senior tag

Igen, minden gyártó sarujához van metz adapter, csak nem mindegy melyik vázhoz melyik M változatot használod.

(#20529) speedyrg


speedyrg
tag

Üdv. Segítséget kérnék. Egy 700d-hez szeretnék teleobit. Mit tudnátok ajánlani. Amit néztem 55-250 stm 70-300 is usm és a tamron azonos usd vc obija. Előre is köszönöm a segítséget.

speedyr

(#20530) *Ropi* válasza kacsento1 (#20526) üzenetére


*Ropi*
félisten

V5 minimum.

(#20527) .DLL: Nem a vaku, hanem az SCA talp.

(#20529) speedyrg: Az 55-250 IS a legjobb ár/érték arányban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20531) .DLL válasza speedyrg (#20529) üzenetére


.DLL
veterán

Ha már a vázad ki tudja használni az STM obikat, akkor 55-250, + a képminősége is javult picit.

(P.H.)

(#20532) Bahama válasza *Ropi* (#20530) üzenetére


Bahama
aktív tag

Én már régóta szemezek a tamronnal, és mivel egy árban vannak, meg tudnád/tok mondani hogy mégis miért a canon a jobb?
Főleg hogy a tamronra 5 év gari van, míg a canonra 1-2.

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#20533) *Ropi* válasza Bahama (#20532) üzenetére


*Ropi*
félisten

Képközépen jobb az 55-250, meglepetésre a drágább 70-300-nál is. Akkor vedd a Tamit, ha kell a 300 mm! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20534) m3ss


m3ss
veterán

kellene vennem nyarra vmi potvazat..abszolut nem ismerem a canon apsc kinalatot, nikont meg csak nem veszek mar tartaleknak :DDD
20d, 30d, 40d? milyen arban mennek ezek? vagy inkabb vmi tobbszamjegyu? nem lenne baj ha hasonlo lenne a felepitese mint ennek...jo lenne ha cf-es lenne meg olyan akkut hasznalna mint az 5d.
lehessen vele iso 800-on fotozni ha muszaj...ezt gondolom tudja mind. na meg olcso legyen, nem akarom egyaltalan hasznalni...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20535) Bahama válasza *Ropi* (#20533) üzenetére


Bahama
aktív tag

Ahogy itt nézem, a tamron 135-ig élsebb 200-n kb egál, utána pedig a canon jobb.
Vagy talán rosszul nézem?

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#20536) *Ropi* válasza m3ss (#20534) üzenetére


*Ropi*
félisten

40D, 50D mind ugyanazokkal az akkukkal és CF kártyával megy mint az 5D1. 40D-t 50-70 közt kapsz állapottól függően, 50D-t 130 körül.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20537) *Ropi* válasza Bahama (#20535) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy telét hol használsz leginkább, ami számít? A tele végén, ott pedig a Canon a jobb. ;)

Ez olyan, mint amikor a Sigma 50/1.4 vs Canon 50/1.4 vitában azt mondják, hogy a Canon F5.6 felett jobb. Kit érdekel, amikor egy ilyen üveget azért vesz az ember, hogy nyitott rekeszen használja? ;) Ott meg simán rommá veri a Sigma a Canont. :DDD F2-nél jobban még nem sokszor rekeszeltem le... :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20538) Bahama válasza *Ropi* (#20537) üzenetére


Bahama
aktív tag

Persze értem amit mondasz, bár szerintem azért más egy gyors obit lerekeszelni mint egy tele obit nem maxra zoomolni.
De mind1 nem is ez a lényeg, csak eddig nem gondoltam erre alternatívaként.
Köszi az infót.

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#20539) Zozzer888 válasza *Ropi* (#20537) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hring szerviz út , onnan sok helyen APS-C-n simán el van az ember közép tartományban :) (135-150-160 körül )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20540) *Ropi* válasza Zozzer888 (#20539) üzenetére


*Ropi*
félisten

Menj messzebb! ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20541) fattyu válasza *Ropi* (#20540) üzenetére


fattyu
veterán

sigma 50 1.4 és menj közelebb... akkormár :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20542) *Ropi* válasza fattyu (#20541) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ott a rekeszelés volt a kérdés, nem a zoomtartomány optikai minősége. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20543) .DLL válasza *Ropi* (#20542) üzenetére


.DLL
veterán

Eleve a zoomtartomány optikai minősége volt a kérdés :P ;]

Bahama: az STM ugye a videónál nyújt nagy segítséget a szép egyenletes fókuszálásért, de ha ez nem szempont, akkor veheted a Tamit is nyugodtan, az 5 év gari nem rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20544) *Ropi* válasza .DLL (#20543) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20545) speedyrg


speedyrg
tag

Köszönöm a válaszokat és a segítséget. Bár a canon is2-est nem írtam de az ára miatt azon is gondolkodok. Az ebayen 33ert már fellelhető. Az pedig harmad ár :).

speedyr

(#20546) lakisoft


lakisoft
veterán

Egy Pentax K10 + Tamron SP AF 90mm F2.8 Di Macro felállás mennyire versenyképes a most aktuális gépek között? Makrózni szeretnék vele. Tudnátok hasonló tudással rendelkező Canonos kombót ajánlani?

(#20547) .DLL válasza lakisoft (#20546) üzenetére


.DLL
veterán

Nem rossz, kombó, azt tudom, hogy Ő elég sok képet K10D-vel készített, igaz akkor még az aktuális csúcs Pentax volt, de ma is jó erre a célra. Canon vonalon pl. 60D-től fölfelé (azért írom ezt, mert a kihajtható kijelző sokszor jól jön makrózásnál.)

(P.H.)

(#20548) lakisoft válasza .DLL (#20547) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi az infót.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.