Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) speedyrg


speedyrg
tag

Üdv. Meg tudja mondani nekem valaki hogy 10d-re milyen alapobit vegyek. A 18-55 stm nem megy fel rá /nemtommé/, láttam ebből usm változatot is de azt nem tudom milyen minőségű. Illetve mivel tudom kiolvastatni az exposzámot?
Nagyon köszönöm a segítséget. Robi

speedyr

(#20802) matyi012345 válasza speedyrg (#20801) üzenetére


matyi012345
őstag

Az a gép EF bajonettes, EF-S nem megy rá, 28-80 a legolcsóbb alapobi ami rámegy, ha nagylátó kell akkor 20-35 USM van a Canontól, de szerintem az egyéb gyártók ( Sigma, Tamron, Tokina) nagyobb eséllyel találsz jó áron. Exposzám Camera KFT.

(#20803) RomiJosy válasza Zozzer888 (#20800) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Én még sajnos nem próbáltam,barátok között nincs fotós. Azt tudom és régóta csinálom,hogy ha műszaki dolog kell akkor a tesztek alapján kigondolom az alternatívákat és irány a fórum..
Itt sokszor segítettek már dönteni és nem bántam meg ha rátok hallgattam..ha ti azt mondjátok,hogy az 50-es obi ha nem is a legjobb de kötelező darab,egy mértékegység,akkor nekem is be kell szereznem egyet. ☺

(#20804) speedyrg válasza matyi012345 (#20802) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor a 20d, 30d is ez a kategória ezek szerint?
A 28-80 USM milyen minőségű ?

Folyamatosan köszönöm a választ :)

Robi

speedyr

(#20805) copass válasza RomiJosy (#20799) üzenetére


copass
veterán

nem bírják lerekeszelni 2.8-ra 1.8-on azt hiszik hogy totál éles lesz.majd megveszik az 1.4-et hogy az jobb, de nem.
sigma 1.4, az karcol.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20806) RomiJosy válasza copass (#20805) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Én azért venném meg,mert 1,8..ha csak 2.8on jó a fókusz,nem kell..
A sigma karcol? Olyan éles?

[ Szerkesztve ]

(#20807) .DLL válasza speedyrg (#20804) üzenetére


.DLL
veterán

A 20/30D már EF-S bajonettes így rámegy a 18-55 IS kitobi is, és szinte minden más is. ;)

Elvileg a tükör ugyan akkora a 10D-ben is , mint az utána jövőkben, nem :F Csak kitalálták, hogyha kihoznak egy kisebb képkört vetítő obit, akkor azt ne tegyék rá a filmes vázakra, ezért EF-S bajonett lett belőle. De szóval elvileg a 10D-nek sem lenne semmi baja az objektív pár mm-t beljebb lógó farától.

(#20806) RomiJosy: ha fent van, én is szinte csak 1.8-on használom, hiszen ahogy mondod azért van. Nyilván örülök, hogy f/4-ig van benne tartalék Gilette penge, de nekem nyitva is éles (nyitott 18-55-nél jobban rajzol (persze jóval szűkebb mélységélességgel)). ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20808) Zozzer888 válasza .DLL (#20807) üzenetére


Zozzer888
addikt

mókolással felrakható rá a 18-55 én úgy tudom.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20809) copass válasza RomiJosy (#20806) üzenetére


copass
veterán

a fókusz jó mindegy mennyire rekeszeled le, csak 1.8-on elég kicsi az éles rész. 2.8-on már nagyobb ez a terület. a sigma brutál, Ropi-nak van egy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20810) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,kell egy ilyen obi is..
Hmm..asszony kinyír.
A német ebay-n elég kellemes árakon vannak az itt emlegetett obik de az 50est már nem merem onnan venni , ha ilyen sok a szórás benne,ki kell próbálnom előtte..

(#20811) zsoltee10 válasza RomiJosy (#20799) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én 23-ért vettem 2 hónaposan, 3 év garival. Most megcsináltam a ceruzaelemes tesztet, 1.8-on is hibátlan a fókusz, én szeretem ezt az obit, kicsi pénzért jót kapsz. Ha magánszemélytől veszel néhány hónapos obit és személyesen ki tudod próbálni, akkor nincs kockázat.

(#20812) _seth_ válasza zsoltee10 (#20811) üzenetére


_seth_
veterán

Nálam így sikerült az elemes teszt az 50 1.8-as obimmal:

Ez hibátlan vagy a középső elem mögötti "túl" éles? Mindenesetre a középső teljesen éles.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20813) zsoltee10 válasza _seth_ (#20812) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szerintem teljesen jó, nekem úgy tűnik, hogy a fókusz a középső elem Sanyo feliratán van, ami egy árnyalattal közelebb van a hátsóhoz, mint az előtte levőhöz, így lett picit élesebb a hátsó elem.

(#20814) matyi012345 válasza speedyrg (#20804) üzenetére


matyi012345
őstag

Bocs nem voltam itt de látom már válaszoltak, a 28-80 ból a DC III viszonylag jó, az 1 és 2 gyenge, a többi nem volt meg.

DC III + 500D RAW-okat tudok szerezni, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#20815) Tatter válasza _seth_ (#20812) üzenetére


Tatter
csendes tag

Én gyógyszeres dobozokkal próbáltam ma ki 40d-n és 5d-n az 50 1.8-at és nekem is pontos és 1.8-on is éles lett az objektív.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#20816) RomiJosy válasza _seth_ (#20812) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nagyon jó a fókusz..
Én is próbáltam a gyufás tesztet az EF-S 18-50 3.5-5.6 lll obival.. 3.5-ös nyílással a hátsó gyufdoboz is viszonylag éles volt. Az elülső szépen mosva maradt..
A teszt szerint 20x os távolság kell.. Ezt sajna nem értem,olyan távol voltam kb 5-7cm ahol 18-on kitöltötte a képet..
Szumma nekem nem vált el ilyen szépen de ügye ez csak 3.5 blende nyílás volt.

(#20817) copass válasza _seth_ (#20812) üzenetére


copass
veterán

Azért jobb a gyufàs teszt , mert 1.8-on olya pici az éles rész, hogy egy picit is eltérsz a derékszögtől máris életlen lesz a fele.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20818) Elendil


Elendil
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen kezdőként kérnék segítséget. Szeretnék vásárolni egy Canon DSLR-t. Odáig szűkítettem, hogy 600D vagy 700D. Canon 600D+18-135 IS, vagy a 700D+18-55 IS-t körülbelül azonos áron találtam. Esetleg, ha valaki véleményezné, hogy kezdőként a régebbi gép, és nagyobb objektív érné meg jobban, vagy vegyem az újabb vázat az alap objektívvel. 200K körül szánnék rá, légyszi a 60D-t ne ajánljátok. :D
Köszi szépen!

(#20819) copass válasza Elendil (#20818) üzenetére


copass
veterán

olvass vissza légyszíves...
amúgy a 18-135 jobb átfogást kínál, de obit később is tudsz venni, vázat meg nehezebben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20820) zsoltee10 válasza Elendil (#20818) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szerintem onnan közelítsd meg a dolgot, hogy később mennyi pénzt tudsz rászánni a fotózásra. Ha mostanában nem fogod fejleszteni az obi parkot, akkor én a helyedben a 600D-t venném. Amúgy teljesen jó az a váz, én is azt vettem. Videózni csak manuálisan érdemes vele, de videózni amúgy is manuálisan érdemes megtanulni. :)

(#20821) speedyrg válasza .DLL (#20807) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm a segítséget. A mókolás nem egy olyan nagy ördöngősség, ennek utánnajártam, már csak azt kérdezném sokat látott kollégáktól hogy minőségre 18-55 is II vagy 28-80 USM II ?

Ngyon köszönöm a segítséget !

Robi

speedyr

(#20822) copass válasza speedyrg (#20821) üzenetére


copass
veterán

28-80 II USM teszt Rabi Miklós
utolsó sort idézem: "Bármit, csak ezt ne..."

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20823) speedyrg válasza copass (#20822) üzenetére


speedyrg
tag

:)

OK ! Értem ÉN ! :)

Köszönöm a segítséget, marad a 18-55 mókolás.

speedyr

(#20824) .DLL válasza speedyrg (#20823) üzenetére


.DLL
veterán

18-55 IS elég jó 18 megapixelig vállalható a képe (persze mihez képest... nem L-es szint)
A 10D-be belekarcolja a képet :DDD A színei kissé fakók, de a kontraszt, becsillanást jól kezeli.

(P.H.)

(#20825) Damage válasza .DLL (#20824) üzenetére


Damage
senior tag

A 10D pont nem EF-S kompatibilis. :))
Kivétel, ha megcsonkítod a kitobi végét...

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20826) .DLL válasza Damage (#20825) üzenetére


.DLL
veterán

Pont erről volt szó fentebb ;)

(P.H.)

(#20827) Damage válasza .DLL (#20826) üzenetére


Damage
senior tag

Igaz, elnézést! :R Elkerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20828) bl4ze


bl4ze
veterán


Sikerült ma megvenni az 50mm 1.8 + gyári napellenzőt is - mindkettő dobozos.
(napellenzővel együtt 21,500-ra sikerült lealkudni)

Kipróbáltam jónak tűnt a fókusz, jó gyors, halk is. Szerintem barátok leszünk.

Otthon majd megcsinálom az "elemes" teszt fotót.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#20829) copass válasza bl4ze (#20828) üzenetére


copass
veterán

napellenzőt óvatosan használnám, mert ha odavered valahová leműti a menetes részt mint a szél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20830) .DLL válasza copass (#20829) üzenetére


.DLL
veterán

Igen... szóval ez az objektív azért nagyon műanyag, összepattintott cucc, nem érdemes pl. leejteni... Ez mondjuk a kitobikra is igaz!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20831) copass válasza .DLL (#20830) üzenetére


copass
veterán

én is vettem, ráraktam és abban a pillanatban le is vettem!:D mintha ordítana azért hogy letörjék!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20832) bl4ze válasza copass (#20829) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, ezt én is éreztem - már próbakor is.
Szerintem én sem fogom használni, max ha tényleg nagy napsütés van, de akkor meg lehet nem ez az OBI lesz a gépen.

.:. bl4ze .:.

(#20833) Zozzer888 válasza bl4ze (#20832) üzenetére


Zozzer888
addikt

A gyári napellenző úgy van kitalálva , hogy az törjön .Elvileg :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20834) _seth_ válasza bl4ze (#20828) üzenetére


_seth_
veterán

Halk? ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20835) bl4ze válasza _seth_ (#20834) üzenetére


bl4ze
veterán

Szabadban próbáltam nem volt hangos. (benzinkúton vettem át és próbáltam ki - lehet ezért volt halk?)

.:. bl4ze .:.

(#20836) matyi012345 válasza bl4ze (#20835) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem eddig három volt, abból kettő traktor volt, a másik csak simán hangos ;] Nem hinném, hogy van olyan ami halk.

Nem hallottál még STM-et vagy ring USM-et. :U

[ Szerkesztve ]

(#20837) .DLL válasza matyi012345 (#20836) üzenetére


.DLL
veterán

Enyém a 18-55 IS-nél halkabb, szinte csak a műanyag surrogása hallatszik, abszolút nincs az az elemes matchbox autó feelingje, ami az összes többinél megvan... (11-16, 18-55, S. 28/1.8, 70-210/4)
Nyilván ez az olcsó műanyag hang sem túl bizalomgerjesztő, nem is lehet az, de nem zavaró a hangja.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20838) matyi012345 válasza .DLL (#20837) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is megvan a 18-55 IS, sokkal halkabb mint az eddigi összes fix 50-es ami nálam megfordult, pedig új példány is volt már nálam.

(#20839) _seth_ válasza bl4ze (#20835) üzenetére


_seth_
veterán

Nem kizárt :)
Nekem 18-55 és 55-250-es obik vannak mellette, mindkettő IS2 és mindkettő halkabb mint a traki 50-es :). És mindegyiket újonnan vettem nagyjából egy időben is. 50-est hallottam már másnál is, az sem volt halkabb mint az enyém, elég elterjedt darab így nem kell vadászni rá :D Az IS I-es 55-250 pl hangosabb volt mint az IS II-es változat de mindkettő elmarad az 50-estől. STM obinak hangja sincs, 18-55 és 18-135-öt próbáltam már, se hang se várakozás az AF-re, azonnal éles a kép :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20840) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki röviden leírná, hogy az expozíció szintjelző, expozíció kompenzáló érték mit jelent a dslr-eknél? Illetve,hogy mit kell azon nézni, állítani és mikor? ott van a mező 0 -val a közepén, majd háromig mindkét irányba...ott jelez valamilyen értéket vagy nyíllal, hogy nagyobb, mit tudom én negatív irányba. Csak türelmesen. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20841) V.Stryker válasza V.Stryker (#20840) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mármint azt meggugliztam,hogy ezzel lehet sötétíteni, világosítani a képet, csak az értelmét nem értem,hogy pl. mikor van erre szükség. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20842) fattyu válasza V.Stryker (#20841) üzenetére


fattyu
veterán

ha nem értesz egyet a fénymérővel

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20843) V.Stryker válasza fattyu (#20842) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És amikor csak félig nyomom az exponáló gombot, akkor többek közt ezen a skálán jelzi a fénymérés eredményét?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20844) .DLL válasza V.Stryker (#20840) üzenetére


.DLL
veterán

A vázban van egy fénymérő szenzor, ez az objektíven keresztül fényt mér, és kiszámolja, hogy a szerinte helyes expozícióhoz mekkora rekesz, záridő és érzékenység szükséges.

Ha ezt a három adatot mind manuálisan adod meg, akkor a skála azt jelzi, hogy az általad beállított érték mennyivel tér el az ő által mért helyes expozíciótól.

Ha ezek közül valamelyiket a gép határozza meg, a másik kettőből, akkor a skálát te mozgathatod, hogy megmondd a gépnek, hogy a mért értékhez képest te világosabb vagy sötétebb expozíciót szeretnél.

Konyhanyelven, dióhéjban. :)

Szerk.: Ja látom egy részét vágod.

A skála csak eltérést mutat vagy állít be, FényÉrtékben meghatározva.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20845) fattyu válasza V.Stryker (#20843) üzenetére


fattyu
veterán

nem. a fénymérő mér.
ezzel a skálával meg tudod mondani hogy ahhoz képest amit ő mérne mennyivel térjen el fölé vagy alá. középen ráhagyod.
ill DLL jól mondja. M módban mutatja hogy mennyire vagy messze a szerinte helyes expótól.
minden más módban pedig a felülírás mértékét adod meg a skálával ha nem középen van.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20846) Agostino válasza V.Stryker (#20840) üzenetére


Agostino
addikt

azt akkor kell használnod ha úgy érzed, hogy a géped nem lövi be jól a megfelelő fényerőt. amire azt mondja nulla, nem biztos, hogy helyes. tehát beállítasz mindent, hogy helyes expod legyed, de a gép rosszul értelmezi a helyzetet, ezért hiába állítod be a jó értéket, a fotót alul vagy túlexpos lesz. vagyis benézi a rendszer a szitut. ha megy az angol ezt a cikket fusd át, az első kettő bekezdés átugorható

jól megelőztek : ))))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20847) V.Stryker válasza .DLL (#20844) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek hármotoknak. :R A héten vettem az első dslr-em és kezdtem tanulni ezeket, amennyire meló közben, gyerek mellett tudom...sokkal sokrétűbb, bonyolultabb, mint gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20848) V.Stryker válasza fattyu (#20845) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát, akkor ha látom, hogy mondjuk a skálán negatív irányba egy nyilacska villog, akkor azt jelzi, hogy a rekesz, zár kombináción valamit elcsesztem. És igazából akkor vagyok majdnem faszagyerek, ha pont középen, nullánál jelez. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20849) .DLL válasza V.Stryker (#20841) üzenetére


.DLL
veterán

Értem hogy mit nem értesz ebben a hozzászólásban. Egy példa: este van, a város fényei szépek, az ég alja enyhén kék, és te ezt a hangulatot akarod megörökíteni. A gép megméri a fényt: kevés van belőle és helyes expónak azt tartaná, ha mindezt a hangulatot szétb*va nappali világosságot exponálna a képre jó hosszú záridővel, de te tudod, hogy a-aa, ez túl sok lesz és lejjebb tekered a kompenzációval, vagy M módban nem törődsz vele, hogy már kilóg a skáláról a mutató, és úgy készíted el a képet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20850) fattyu válasza V.Stryker (#20848) üzenetére


fattyu
veterán

mér akarsz manuálban fotózni? hagyd azt még békébe egy darabig. Av vagy Tv azt ámen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.